liiiji v' prachtig gebonden f3 SO. F.WIIA1T li ZOU, Stoom- n Shemischs lasscherij „MI11EL1U1G" Ooncertgej Jttif f iff t Na afloi nederlan pink pillen. Oe KLOOSTERBALSEM SINGER-MAATSCHAPPIJ, Eeltpleister Dienstbode INGEZONDEN MEDEDEELiNGEü. Y rouwen Advertentiën. op WOENSDAG 1 FEBRUARI 1310, voorin en MEIS1ES van 6-12jaar, f. G. LEMMERS. 37 V2 ct. per 3 maanden bestaai uit 12 pagina's 2%, VLISSINGEN, Walstvaat, 33 bij het Groenewoud. Voor WassGhen nat en droog van do stok, afzonderlijke tarieven. Directrice Wed. F. BSMBUIJSEN-KI5 Expl. Zondag palFs| Prijzen der Plaatsen: le ApofhekerG.G. RfiV' V i dik bovenop ligt. Nu, het lachwek kende kan er bezwaarlijk dikker bovenop liggen dan bij de zoutelooze maar allerdolste en alleronwaarschijn lijkste avonturen die men bij de „ko mieke" nommers met mallemolen snelheid op het beddelaken ziet afspelen. Men moet de menigte hoo- ren gieren van 't lachen als b.v. een oude juffrouw met acrobatenbewe- gingen door een nauwen schoorsteen klautert en een heele collectie van de meest verschillende menschenkin- deren haar voorbeeld volgt, of welke andere rarigheden men nog meer te zien krijgt. Die pret is werkelijk on schuldig, en toch eigenlijk niet Want deze soort van „komiekerig heid", die hoe knap ook uit tech nisch oogpunt toch wel gansch en al van alle geest is gespeend, moet, dunkt mij, voo/ het den Hol landers aangeboren gevoel voor hu mor noodlottig zijn en zeer werkelijk verlagend werken. Ik voor mij b. v. vind de echte oud-Hollandsche pop penkast, waarin men vroeger zoo'n echt gezond behagen vond, heel wat humoristischer, geestiger, dan deze moderne poppekasterij. Doch wie zou zich in onze dagen niet geneeren om nog naar zoo'nouderwetsche poppen kast te kijken, laat staan er hartelijk om te lachen Zoo heeft alles zijn tijd, maar is niet alle verandering verbetering. En zoo wordt onze na tionale gezonde humor door uit het buitealand geïmporteerde flauwiteiten deerlijk bedorven. Jammer? Ik ben zoo vrij het te vinden. Maar bepaald treurig en er gerlijk wordt de bioscoop-rage van onze dagen, als we aan de „drama's" komen, die met verbluffende variatie door de komiekigheden gekruid wor den. Zoo brult Jan Publiek, 't zij eerste of laatste rang, van 't lachen en zóo rilt het van lekkere aandoe ningen en pinkt het een traan uit het oog (wat in de donkere zaal immers toch niemand zien kan En wat voor „drama's" Je ziet daar broedermoor den, zustermoorden, vadermoorden, moedermoorden, kindermoorden, zelf moorden en verderde denkbare moor den je ziet er mannen hun vrouwen en vrouwen hun mannen bedriegen in een tempo dat ze geen tijd hebben om adem te halenje ziet er arme dieren (aan een touwtje stiekum vasthouden) met elkaar vechten tot ze erbij neervallen je ziet er dieven, inbrekers, roovers en alle andere boe- ventuig van de wereld in volle actie mitsgaders de wakkere politie, die altijd juist op tijd komt, als ze niet hee- lemaal wegblijft. Enfin, ik zal mijn opsomming stop zetten, want ik zou nog vele blanke velletjes papier kunnen bezoedelen met de meest bloederige en afkeerwekkende onder werpen, zooals ze daar in weinige minuten voor de genietende menigte worden afgedraaid, elkaar opvolgende met een niets ontziende vlugheid, die doet denken dat je vlugger een bosje menschen overhoop kunt steken dan een traan uit je van dankbare ont roering overloopende oogen wisschen. Waartoe zou zoo'n crimineele en misère-statistiek dienen Als ge naar de bioscoop gaat kijken, kunt ge beter een indruk krijgen van hetgeen ik bedoel dan ik het u met mijn ge schrijf vermag te geven. En wie uwer heefter nu nooit eens van de bios coop „genoten" Wie weet, hoe suggestibel de menschheid is, moet begrijpen hoe in de bioscoop-theaters onzer dagen moordenaars, dieven en inbrekers, echtbrekers en -sters, zelfmoordenaars enz. enz. worden gekweekt. (De uit drukking is geforceerd, maar niet onjuist). Voorstellingen als hier zicht baar worden gegeven, werken veel heftiger op de verbeelding van zwakke geesten dan b.v. de zoozeer gevreesde demoraliseerende lectuur. Vooral voor jongere personen en die vindt men in de bioscopische gruwelkamer niet 't minstwordt door deze „dra ma's" zoo licht de rem verslapt, die ieder in meerdere of mindere mate heeft ter beteugeling der slechte nei gingen waarvan niemand vrij is. De geest wordt door de bioscoop, zoo als die thans vermomd wordt, ver giftigd om-van het bederven van den smaak niet te spreken. Doch laat ik mijn verontwaardiging beteugelen, leder krijgt wat hij heb ben wil, en den biscoopvertooners, dien het om volle zalen te doen is, mag men het niet euvel duiden dat zij de menigte geven wat die menigte blijkbaar verlangt. En wat kun je eraan doen als de menschen nu een maal het liefste iemand lekker den nek zien omdraaien of in een afgrond werpen, of een zielig beest door een ander arm dier de darmen uit het lijf klauwen en knauwenDe gruwel kamer is de ontspanning en uitspan ning van Jan en alleman en waar achtig kunstgenot voor betrekkelijk weinigen. Dat zal wel zoo blijven. Moet men dan de bloederige en weer zinwekkende „drama's" der bioscoop verbieden Och, wat zou 't helpen Alleen de bioscoop-ondernemers zou men treffen, want als 't op lage sen satie beluste publiek in 't bioscoop theater niet meer vindt wat 't ver langt zal het er weg blijven en elders gaan zoeken wat het noodig heeft voor zijn „geestelijk" voedsel, en zoo allicht van kwaad tot erger vervallen. Je doet er niet veel aan, behalve je ergeren als je er niet om glimlachen kunt. „Kunst aan 't volk" is een der vele leuzen van onzen tijd. Dat vind ik altijd een erg mooie leuze, vooral als ik mijn brave mede- menschen bij kudden in al onze bioscoop-theaters zie dringen. Lepelaar. (Zie verder het Tweede Blad). Een sterk vergrootte bloeddruppel. Wat aan het bloed zijn roode kleur geeft, is die massa kleine, microsco pische lichaampjes, „roode bolletjes" geheeter.. Die roode bolletjes nemen de zuur stof op, dat groote levenselement, dat noodig, onmisbaar is voor het leve» van ieder orgaan van ons li chaam. Bij den bloedarmoedige is het aan tal dier roode bolletjes belangrijk verminderd, en de zieke wordt bleek en zwak. Het is de zuurstof, door de roode bolletjes geleverd, die de maag in staat stelt het voedsel te verteren. Verminder de hoeveelheid roode bolletjes en de spijsvertering heeft niet meer plaats. Er is ook verband tusschen het aantal der roode bloodbolletjes en den gezondheidstoestand van het zenuwstelsel. De Pink Pillen ver meerderen ontegenzeggelijk het aantal der roode bolletjes en vermeerderen dus de opname der zuurstof. Het is om deze redenen dat zij onmiddellijk de bloedarmoede ge nezen, het is daarom dat zij kleur en krachten geven, dat zij de maag pijnen en de rheumatische pijnen doen verdwijnen, en dat zij het be wijs geven van een onschatbare waarde bij de behandeling van ze nuwstoringen. Er wordt niets over de Pink Pillen verkondigd dat niet ruimschoots be wezen wordt door duizende gene zingen. Indien gij ziek zijt en geen vol doening hebt door de gevolgde be handeling, moet gij het eens beproe ven met de Prijs f 1.75 de doos, f9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, hoofdde pothouder voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdam. Voor Vlissingen en omstreken bij de firmaS. A. Luitwieler, NieuwstraatA. C. Beniest, Lepelstraat; te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. En verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. voor Brandwonden en Huidaandoeningen. De ondergeteekende J. Bruigom, winkelier Benedeneinde-Sliedrecht, verklaarde volgaarne, dat zijne 2 dochtertjes, genaamd Marie en Janne- mijntje, volkomen door den KLOOS TERBALSEM genezen zijn. „Mijn dochtertje Marie kreeg op zekeren dag door het aanraken van de kachel een groote wond aan .de rechterhand. De hand zette kolossaal op. Alle middelen namen wij te baat, doch niets hielp. Teneinde raad wend den wij den KLOOSTERBALSEM aan en na het gebruik van één potje was er merkbare verandering zichtbaar en genas zijn gaandeweg. Het kind, dat het vóór dien tijd uitschreeuwde van de pijn, is thans totaal genezen. Mijn ander dochtertje, dat een huid aandoening had, hetwelk het kind ko lossale jeukingen veroorzaakte, is na het gebruik van één potje KLOOS TERBALSEM hiervan totaal genezen. De Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paula, is tevens een uitmuntend mid del tegen brand- en snijwonden, zwe ren, huiduitslag, ziekten der hoofdhuid en aambeien (zoowel bloedende als andere.) De Kloosterbalsem mag dan ook in geen enkele huishouding ont breken, teneinde bij ziekte of groo- tere en kleinere ongelukken steeds onmiddellijk bij de hand te zijn. Prijs per pot van 20 gram 35 ct„ van 50 gram 75 ct., van 100 gram f 1.20 en van 250 gram f2.50. Hoe grooter pot, hoe voordeeliger dus Let op Alleen de echte KLOOS TERBALSEM geneest, deze is ken baar aan een rooden rand om den pot, waarop de handteekening L. I. Akker, Rotterdam voorkomtalle an dere is. namaak. De namaak geneest nooit. Verkrijgbaar bij Drogisten, Apothe kers en de bekende Depóthouders. behoeven niet altijd lijdende te zijn. Wanneer gij steeds last hebt van pijn in uw rug, verschrikkelijke hoofdpijn, duizeligheid en schemerin gen voor de oogen, rheumatische pijnen, hartkloppingen, en gij u af gemat gevoelt, hoewel gij nauwelijks met uw bezigheden begonnen zijt, denkt gij er dan wel aan wat de oorzaak van uw kwaal is Vele vrouwen zijn ertoe geneigd om dergelijke verschijnselen toe te schrijven aan hun vrouwelijk gestel, niet wetend welk een gewichtig werk de nieren te vervullen hebben en niet wetend hoe vaak deze be langrijke organen juist bij de vrouw aangedaan worden. De nieren zijn de zuiveraars van het bloed en verschijnselen als de bovenstaande toonen aan, dat zij hun werk niet behoorlijk verrichten. Velen verwaarloozen deze eerste verschijn selen en zonder twijfel doen zich daarna ernstige ongesteldheden voor, die een totale verwoesting der nieren ten gevolge hebben. Verdraagt daarom de eersteverschijn- selen niet met gelatenheid, doch be gint onmiddellijk met het genezen uwer nieren, de bron van uw zich ontwikkelende ziekte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen uitsluitend voor de nieren en blaas. Zij versterken de nieren en maken hen volkomen ge schikt voor hun belangrijk werk. Ze komen de blaas te hulp en voeren de prikkelende onzuiverheden af, die de bovenstaande verscnijnselen ver oorzaakten en waaruit tevens water zucht, rheumatiek, lendenjicht, urine- stoornissen enz. ontspruiten. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let op de juiste spelling van den naam) zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij den heer A. C. Beniest, Lepel straat 124. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10 voor zes doozen. webkbëbioht; medegedeeld door het'Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 29 Januari 1910.) Hoogste barometerstand 761,2 te Riga. Laagste barometerstand 735,4 te Sylt. Verwachting tot den avond van 30 Jan.Krachtige, later afnemende N.W.- lijke tot W.-lijke wind. Aanvankelijk buiig. Later opklarend. Kouder. Heden overleed, na een kort, doch smartelijk lijden, onze ge liefde Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader CORNELIS SINKE, in den ouderdom van 68 jaar. Wed. C. SINKE-Dekker. Rotter- t M. v. d. STAR-Sinke. dam. J. v. d. STAR. P. SINKE. M. SINKE-Wisse. Amster- C C. BIJLEVELD-Sinke. dam. D. B1JLEVELD. CHR. SINKE. D. SINKE-Meerman. Haar- M. BRAUN-Sinke. tem. C. BRAUN. J. SINKE. en Kleinkinderen. Vlissingen, 28 Januari 1910. te geven door de Onderofficiers-Vereeniging „VRIENDSCHAP EN GENOEGEN" des avonds 8 uur. in de zaal van den Heer BGNING. Costumes in de zaal verkrijgbaar. Prijzen beschikbaar voor personen, paren en groepen. Introductiekaarten te bekomen bij de Heeren BUNING en B. GROENEN- BERG, Kanaalstraat 10 en op den avond van uitvoering a f0.50 per persoon. 2 uur per week. 50 cent per maand. Gedipl. Gymnastiek-Onderwijzer. PAUL KRUGERSTRAAT 4. dat bij ons verkrijgbaar is tegen den zeer lagen prijs vj,! (fr. p. post 45 ct, groot formaat, en bevat 34 Illustratiën en Portretten De „Nederlandsche Illustratie" bt. vat deze week vele interessante foto'; en afbeeldingen, o.a. een foto van t geweldige overstroomingen in Portc' gal1 pagina is gewijd aan interes, santé foto's van de verkiezingen Engeland; 1 foto van de hospitaal, instorting te Raibi2 foto's van der. hockey-wedstrijd te Utrecht; 1 foij van de staking der blouse-naaistel te New-York; 1 pagina met interes santé afbeeldingen en een artikel gewijd aan moderne uitvindingen ir' overoude tijden gedacht, enz. enz. Voorts de portretten van een aanta' bekende personen eenige pagina'; boeiende geïllustreerde lectuur. bevat 1200 bladz. in twee kolommen, compres gedrukt; behandelt meer dan 20.000 onderwerpen bevat 20 prachtige platen op kunstdrukpapier; bevat vele iSbnderden toelichtende illustraties in den tekst bevat acht landkaarten in kleuren, speciaal voor dit werk gegraveerd munt uit door degelijken inhoud en Keurige afwerking, Verschijnt in 35 afleveringen a 10 cents en kost Vraag aan Uwen boekhandelaar of aan mij proefaflevering en prospectus en vergelijk alvorens te koopen. P. M. WINK Uitgever - AMERSFOORT. Kantoor: Peperdijk i. Telefoonnummer 90. ^©"^■©g©®, pssima Ruhr=RachelKolen per 16 H.L. Ruhr^stuKKen Engelsche HaardstuKKen Duitsche Noten Engelsche Anthraciet Belgische !5/45 25/ 4-5 3 1 16 1 16 1 1 1 1 1 1 1 Limburgsche Anthraciet Eier=BriKetten oontaot met 3 gCt. korting. COKES AAN G A SF ABRIEKSPRIJ Alles vrij aan huis bezorgd. f 16.4) 1.03 19.- 1.25 19.- 1.25 1.11 2.20 1.81 1.7(1 1.45 l.l| Aan dit uithangbord zijn do winkels te herkennen, waar inderdaad SINQEB Naaimachines verkooht werden. Onze machines behoeven geane aanprijzing. Wij verzoeken slechts er op te „letten, dat zs aan het juiste adres gekocht worden. Attentie s.v.p. Men wachte zich voor het koopen van Naaimachines, die, hoewel ze niet van ons afkomstig zijn, toch brutaalweg onder den naam „Sin ger", „verbeterde Singer", „Nieuwe Singer" etc., worden aangeboden; want degelijk fabrikaat behoeft niet onder vreemde vlag te zeilen. MIDDELBURG Telefoon 181. LOSKADE. Zorgvuldige en nette bediening. Speciaal ingericht uoor uitstoomen uan allerlei goederen Inlichtingen en Prijscouranten worden gaarne bij aanvrage verstrekt. DE DIRECTIE. Agent: C. VERHEUL, St. Jacobstraat 11. Dire NIEUWS Op algemei Groot Beroemt GENOVEVA GOLO, Slotvoogd SIEGFRIED Rei Nieuwe costum A. J. Door de uitgebreil Bureau-Openin Kaarten te verkrijgen aan den Schouwburg eheel nieuw, voor eelt 01 oct. f 0,30 per doos. Wordt gevraagd zoo lijk eene nette DIENS, eenigszins kunnende koke goede getuigen voorzien, loon. AdresBureau „Viiss ispoed tes Mevrouw VAN DER ME: helminastraat 11, vraagt Zich aan te melden de tusschen 8 en 9 uur.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2