Sfaats-Loferij. secretarie minder willen geven? De heer Klein antwoordt hierop, dat zich dezer dagen nog iemand aanbood zondei salaris. Het jongmensch, dat spreker bedoelt, vraagt ook niet naar Monffoort om te verdienen, maar om zich verder te bekwamen. Waarom zouden we dien dan niet nemen De voorzitter wenscht geen ambte naar, die minderjarig is het is nood zakelijk een meerderjarig persoon te hebbenwaarop de heer Klein ant woordt dat in tal van gemeenten de secretaris geheel alleen ter secretarie is en grootere gemeenten minder personeel hebben. De voorzitter brengt in het midden, dat men Monfoort niet kan vergelij ken met plattelandsgemeenten. Toen spreker uit Bennebroek kwam, heeft hij al dadelijk bemerkt, dat hier stads- toestanden worden aangetroffen, die men op het platteland niet vindt, ook niet ai is daar de bevolking grooter in aantal. Daarbijde le vensstandaard is grooter geworden, de werkzaamheden, spreker herhaalt het, zijn ontzaggelijk toegenomen en dan zou men nu een ambtenaar wil len salarieeren met f250? De voorzitter is beslist voor op roeping en betreurt, dat er onder de ambtenaren personen worden gevon den, die zich op zoo'n klein tracte- ment willen laten benoemen, want er wordt van den tegenwoordigen ambtenaar veel gevergd. De heer Klein zegtwanneer ik niet wist, dat de persoon in kwestie geschikt was, zou ik er niet op aan houden. Hij heeft 4 jarige ervaring en is algemeen ontwikkeldde te genwoordige ambtenaar had ook er varing, dus het eenige verschil be staat in de -meerderjarigheid en dat is voor spreker geen bezwaar. De wethouder Vlooswijk is van gevoelen, dat de bedoelde persoon een protégé van den heer Klein is. Spreker is er voor sollicitanten voor ambtenaar op te roepen en dan zullen B. en W. wel een keuze doen. Het voorstel van B. en W. om de jaar wedde te bepalen op f425, wordt verworpen met 4 stemmenvoor stemmen de heeren Tromp en Vloos wijk. Het voorstel Klein, om het tractement te bepalen op f250 wordt met 4 tegen 2 stemmen, die van de heeren Tromp en Vlooswijk aangenomen. Blijkens bij het departement van marine ontvangen berichten is Hr. Ms. pantserschip „Tromp", onder bevel van den kapitein ter zeej. W. Termijtelen, 24 dezer te Perim aan gekomen, en is Hr. Ms. pantserdek- schip „Koningin Wilhelmina der Ne derlanden", onder bevel van den ka pitein-luitenant ter zee P. H. van Voorthuysen, 25 d. a. v. van Port- Said vertrokken. Het lag in het voornemen van den commandant van eerstgenoemden bodem 25 dezer weder van Perim te vertrekken ter voortzetting van de reis naar Nederland. Vlissingen, 26 Januari. Bij de heden door Burg. en Weth. gehouden inschrijving voor staan plaatsen op de a. s. kermis waren de volgende inschrijvingen ingeko men voor een cake walk f 350bios cope f 260draaimolens f 143,65, f141 en f 92.50 beignetkraam f 90 en f 80 groot wafelkraam f 55klein wafel kraam f 10 en f 10luchtschommel f 150schouwburgtent f 30paarden spel f100; schiettent f10; ijssalon f 10galanterie- en koekkramen f 10 en f 10gebakkramen f 71 f 60.17'A f52; f 35.10f27; f26 en f20.12; palingkramen f 19.10; f 18f 16 f 15.36; f 10.10 en f 10. Alle inschrijvingen werden gegund behalve de luchtschommel. De invoering van den persoonlijken dienstplicht heeft ontegenzeggelijk zijn invloed ten goede doen gelden ten opzichte van het onderling ver keer in de kazerne, daar thans ook jonge mannen van meerdere ontwik keling de gelederen der miliciens vullen en over 't algemeen het verkeer op hooger peil brengen. Buiten de kazerne wordt dit ook waargenomen op plaatsen waar mi litairen te zamen komen, zooals o. a. in de militaire tehuizen, die men in elke garnizoensplaats van beteekenis aantreft, en de besturen van die tehuizen hebben met die veranderde strooming rekening te houden. Het was in verband daarmede dat het bestuur van het Tehuis voor Mili tairen alhier besloot voor de bezoe kers een natuurkundige voordracht te doen houden en het vond den heer C. O. Baert aanstonds bereid daarin van dienst te zijn. Gisterenavond vond die lezing plaats, waarbij de heer Baert tot on derwerp had gekozen „Luchtscheep vaart". Na eerst op aanschouwelijke wijze met proeven te hebben aange toond de verschillende moeilijkheden die overwonnen zijn moeten worden eer de luchtvaart gekomen is op de hoogte waarop ze nu staat, werd ons, met behulp van de lantaarn, dat alles in beeld gebrachtvan de eerste ge brekkige proeven met den ballon, tot de thans bijna volmaakte „Zeppelin". Ook de vliegmachines en haar ge schiedenis gingen aan de oogen der aandachtige toeschouwers voorbij. Het was een hoogst gezellige en leerrijke avond en toen dan ook de heer Baert door den voorzitter van het Tehuis aller dank werd overge bracht, werden die woorden door de talrijke aanwezen met een daverend applaus bekrachtigd. Tot groote dankbaarheid van het bestuur werd de lezing ook bijge woond door den majoor Zanino en den kapitein Westra, waarvan eerst genoemde aan het einde zijn bi- zondere ingenomenheid en dank be tuigde voor den ieerzamen avond aan de militairen bereid, terwijl hij zijn toespraak besloot met een drie werf hoera op H. M. de Koningin. Ten slotte werd nog staande ge zongen liet oude „Wilhelmus" en met het oog op de aanwezige Friezen, het Friesche volkslied. Het ligt in het voornemen gedu rende den winter nog meer dergelijke avonden te organiseeren. Dat het R. K. weeshuis in eene werkelijke behoefte voorziet, kan blij ken uit onderstaande cijfers. In 1909 werden aldaar verpleegd 117 perso nen met 2552 verpleegdagen. Onder de verpleegden waren 35 katholieken en 82 andersdenkenden. Een 70-tal operaties hadden daar plaats. Voor rekening der Rijksverzeke ringsbank werden verpleegd 12 per sonen en voor de maatschappij „Zee land" 2 personen. Volgens een statistiek wordt in onze provincie f 299,463 provinciale belasting betaald of f 1,31 per hoofd. Het meest wordt betaald in de pro vincie Groningen en wel f 698,325 of f 2,18 per hoofdhet minst in de provincie Gelderland en wel f 198,080 of f 0,32 per hoofd. Onze provincie neemtop het staatje de vierde plaats in. De aandacht wordt gevestigd op de in dit blad voorkomende annonce van de lezing van dr. Wagenaar van Middelburg over „de groote Synode te Dordt", op Dinsdag 1 Februari in de kleine zaai van het Concertge bouw. Ongetwijfeld zal het velen een welkome gelegenheid zijn dezen ge- vierden spreker en geschiedkenner over genoemd onderwerp te kunnen hooren. Wegens ongesteldheid van mevrouw Dijckmeester zal de avond-receptie ten huize van den Commissaris der Koningin in Zeeland op Dinsdag 8 Februari a. s. niet plaats hebben. De afdeeling Zeeland van de V. P. N. houdt Woensdag 2 Februari hier ter stede een algemeene vergadering. Op de agenda komen voor, jaar verslag van den secretaris, rekening en verantwoording van den penning meester, verkiezing bestuursleden enz. Gisterenmorgen kwamen met den trein van 10.40 ure hier aan een 25 tal Duitsche postbeambten, ten einde een des avonds verwacht wordende Amerikaansche post te verwerken. Tegen den avond kwam echter een telegram uit Oberhausen dat genoem de post eerst hedenmorgen per nacht boot zou arriveeren en dat dienten gevolge alle beambten hier zouden overnachten. De heer M. L. Melker Jr., ambte naar bij de maatschappij „Zeeland", heett te Rotterdam met goed gevolg examen afgelegd in de Engelsche handelscorrespondentie (Mercurius- diploma). Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken, is met ingang van 1 Febr. 1910, aan F. W. Uitenbogaart, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als assistent voor de scheepsbouwkunde, aan de Tech nische Hoogeschool te Delft, en is, voor het tijdvak van 1 Febr. tot en met 31 Augustus 1910, als zoodanig benoemd de heer C. Janszen alhier. De heer Th. A. P. Billiaert, loods- leerling in dienst bij het Belgisch loodswezen alhier, is aangesteld als kapitein der lichtschepen ter stand plaats Ostende. Zondag wordt in het Concertge bouw van den heer Burgers weer een buitengewone voorstelling gege ven door de Nederlandsch tooneelis- ten, onder directie van den heer Joh. B3kkcr« Opgevoerd zal worden „Genoveva van Brabant, paltsgravin van Trier", groot beroemd ridder-drama in 7 ta- fereelen. De Russische bark „Woodburn" kapitein Lauren, van Mexillones laatst van Falmouth naar Ostende bestemd is gisterenavond wegens stormweer op zee, hier binnen gekomen en op de reede geankerd als bijlegger. De heer jhr. mr. J. P- F. van der Mieden van Opmeer, kantonrechter te Middelburg, heeft eervol ontslag als zoodanig aangevraagd. Te Middelburg werd gisteren de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van de veilingsvereeniging „Walcheren". Blijkens het jaarverslag telde de vereeniging 600 leden en werd op de veilingen dit jaar meer verkocht dan in 1908 f 39,860,02 tegen f 36,156.56'/z. De rekening besomde in ontvang f 2861.72 /4 en in uitgaaf f 2041,02Vr, zij leverde dus een goed slot op van f 820.07. Bij Kon. besluit is aan Risseeuw eervol ontslag verleend als burge meester dergemeente 's Gravenpolder. Verder is benoemd tot ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Gramsbergen F. K. C. Timmerhans van Abcoude te Dor drecht. In de Dinsdag te Axel gehouden raadsvergadering, was ingekomen een schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van het raadsbesluit be treffende de verhooging van de op centen van de gemeente op de per- soneele belasting; deze zijn gebracht van 20 op 40. Verder een schrijven van hetzelfde college, dat niet voldaan is aan de bepaling der wet op het lager onderwijs, aangezien de vaca ture van hoofd der openbare school lager dan zes maanden heeft geduurd. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten dispensatie te vragen, aan gezien door verschillende omstandig heden niet vroeger in de vacature kon worden voorzien. EITSCHOOLHIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Door ds. J. van 't Hooft, predikant bij de Herv. ge meente te Vlaardingen, is tegen Juli emeritaat aangevraagd. Den 20 Maart zal het 40 jaar geleden zijn, dat hij het predikambt aanvaardde. Hij stond achtereenvolgens, voordat hij 2 September 1888 te Vlaardingen kwam, te .Nisse, te Bruinisse, te Koudekerk (Z.-H.) en te Koudekerke (Zeeland). "Verkoopingen en aanbestedingen. Ten overstaan van notaris J, C. Paap alhier werden gisterenavond in het koffiehuis „de Oude Vriendschap" alhier, in het openbaar verkocht 1. Het huis en erf aan de De Ruy- terstraat no, 11, groot 76 centiaren. Hoogste inschrijver en kooper de heer J. Verburg voor f2750. 2. Het huis en erf aan dejoostde Moorstraat, no. 25, groot 96 centi aren. Hoogste inschrijver en kooper de heer B. Leydekkers te Koudekerke voor f 3326. 3. Het koffiehuis met afzonderlijke bovenwoning, erf en tuin, op den hoek van de Walstraat en Zeilmarkt no. 2 en 1, groot 2 aren, 59 centiaren. Hoogste inschrijver de heer J. Hou- baer f5999; kooper de heer A. W. Smits voor f6511. Rechtzaken. Voor den Hoogen Raad werd gis teren gepleit door mr. J. H. Telder-s, advocaat te 's-Gravenhage, in de zaak van een Vlissingschen koopman, door het Gerechtshof te *s-Gravenhage, met vernietiging wegens vormgebrek van een vonnis der Rechtbank te Mid delburg, veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf wegens het voortgezet misdrijf van heling. De requirant had 40 rood koperen bouten en moe ren gekocht op verschillende tijd stippen in de maanden Mei en Juni 1909, terwijl hij wist dat die voor werpen door de gebroeders J. C. en J. Meulemeester door diefstal waren verkregen. PI. ontwikkelde één cassatiemiddel. Ten onrechte is de requirant veroor deeld wegens heling ofschoon niet is gesteld en niet bewezen verklaard, dat de goederen door misdrijf ver kregen waren, welk objectief vereisch- te voor het misdrijf van art. 416 Strafwetboek in de dagvaardiging ontbreekt. Wel zegt het Hof, dat in de ten laste legging, dat de beklaag de wist, dat de goederen gestolen wer.n, ligt opgesloten dat ze goo ien waren. Maar het Hof verklaart ten slotte niet bewezen, dat ook in derdaad die goederen door misdrijf verkregen zijn, maar alleen dat be klaagde zulks wist, derhalve alleen het subjectief element van beklaag- des opzet om gestolen goed te koo- pen, niet het objectief element, dat dit goed werkelijk gestolen is. En nu betoogde pleiter, dat het objec tief element nooit kan worden afge leid uit het subjectief element, uit datgene wat bij beklaagde omging. Wat iemand „weet" kan later objec tief onjuist blijken, een stelling door pleiter met verschillende voorbeel den toegelicht. „Weten" vertegen woordigt slechts een meening omtrent de aanwezigheid van het objectief element. Uit het subjectief inzicht wordt hier tot het objectief element door het Hof geconcludeerd. Vogens het llof is men dus in sTijd met 's Hoogen Raads jurispru dentie schuldig aan heling, als men aanneemt, dat het goed gestolen is. Voor veroordeeling wegens heling is noodig het objectief element, dat de goederen door misdrijf zijn ver kregen, benevens het opzet van be klaagde. Uit dit laatste mag het eerste nimmer worden afgeleid. Conclusie O. M. 7 Februari. De motorreddingboot „Jhr. Rut gers van Rozenburg" van de Noord en Zuidhollandsche Reddingmaat- schappij is gisterenochtend te onge veer 11 uur van Scheveningen uit gegaan om hulp te bieden aan de in nood verkeerende vlet „Sch. 112" ten zuiden van de buitenhaven. De bemanning der reddingboot, schipper Klaassen en zijn twee zoons, benevens de havenbedienden Overduin en Zwart en de monteur Kamp, slaagden erin de beide personen aan boord van de vlet te redden. De gevaarlijke bocht in de spoorweglijn Den Bosch—Tilburg, waarover de treinen, om ongelukken te voorkomen, altoos langzaam hebben te rijden, zal over korten tijd zijn verdwenen. Door aankoop van land kan de lijn daar worden verlegd en is de Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen reeds met dat werk begonnen. De gemeenteveldwachter van Houthem bij Valkenburg, had einde der vorige week een goede vangst gedaan door de aanhouding van een Pruis. Na eene achtervolging door den veldwachter van circa een half uur over slooten, weilanden, velden enz., werd de Pruis gegrepen, die getracht had in Valkenburg een diamanten dasspeld te verkoopen. Bij zijne aan houding was de Pruis, gekleed vol gens den laatsten snit, met gouden lognet, in het bezit van dolken, een geladen revolver, dievenlantaarn enz., benevens van diamanten, briljanten, paarlen, gouden en zilveren siraden enz.de juiste waarde hiervan is niet bij benadering te schaften, doch moet enkele duizenden guldens bedra gen. De Pruis werd naar de Valken- burgsche kazerne overgebracht en er achter slot en grendel gezet, ten einde nadere informaties in te winnen om trent zijn persoon en omtrent de herkomst der kostbaarheden. Thans is uitgelekt, dat de Pruis uit zijn preventieve hechtenis in de mare chausseekazerne te Valkenburg ont vlucht is. De brigade-commandant ontwaarde bovendien tot zijne ont zetting, dat de Pruis schier alle kost baarheden, die men hem had ontnomen en in de kazerne bewaard werden voor de tweede maal had gestolen. Er is nog geen spoor van den vluch teling ontdekt. Te Arnhem heeft gisteren een als ruw bekend staande man, die in dronkenschap de buurt op stelten zet, van zijn vrouw een messteek in den buik ontvangen, zoodat de inge wanden naar buiten kwamen. De man, die naar het mes wilde grijpen, kwet ste zich bovendien erg in de hand. Natuurlijk was men op den Klaren- dalschen weg, waar de getroffene zekere G. B. zulk een berucht persoon is erg begaan met de vrouw, toen zij gearresteerd werd. Men meende nl., dat zij uit verweer zoo gehandeld had. Maandagochtend is te Lobith een in verren staat van ontbin ding verkeerend lijk opgevischt. Ver moedelijk van een schipper, die 14 Juni 1909fegenoverFine(Duitschland) bij het zand baggeren overboord ge vallen en verdronken is. Gisteren morgen werd een oude dame, die op gemeubileerde kamers woont aan de Keizersgracht te Amsterdam, in haar slaapvertrek bewusteloos gevonden tengevolge van het inade men van kolendamp. De brandweer werd ontboden, die zeer spoedig met het zuurstofapparaat verscheen. Ook Trekking ran Dinsdag 25 Januari. 5e Klasse öe Lijst. ©85 25,000. I 8394 7376 15524 en 20835 elk t 1 7490 S270 10748 11734 gglö en 1S208 elk f400. 4850 5697 6576 7132 9976 en 10.31 3136 3431 5115 7316 82391 12935 13105 17125 184731 en 20839 elk f 100. Prijzen van f 70. 254 258 486 1201 1817 2325 3173 3988 4596 5237 6206 6438 7140 7943 8956 9504 eenige doktoren werden ontboden, benevens eenige verplegers van het Binnen-Gasthuis. Het mocht hun ge lukken de oude dame weder tot bewustzijn te brengen. Haar toestand is echter hoogst zorgelijk. Uit den IJsel bij Kampen is opgehaald het lijk van een man, die Zondagavond te water geraakte. Een 20jarig persoon uit Nieuw Wierdinge, die te Meckienhaven weikzaam was bij den aanleg van een spoorweg, is tusschen twee lorries geraakt en doodgedrukt. Een 71 jarige winkelier te Leiden had eenige dagen geleden het onge luk een zijner vingers aan een ro.es- tigen haak te verwonden. Niettegen staande ten spoedigste heelkundige hulp werd verstrekt in het Academisch Ziekenhuis, is de patient onder hevige pijnen aan bloedvergiftiging overleden. In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn een aantal tot dusverre on bekend gebleven personen een meis jesschool binnnengedrongen, waar zij boeken en platen vernielden en de lessenaars der onderwijzeressen openbraken. De vernielde boeken zijn grootendeels zulke, die door de bis schoppen verboden zijn. In verband met het bericht om trent het bewegen van kronen in den St.|an te 'sHertogenbosch op Zaterdag 1.)., deelt men aan het „Hbl." mede, dat Zaterdagochtend in de Amsier- damsche synagoge der Portugeesch- Israëlietsche gemeente opgemerkt werd dat de vier groote koperen kronen in beweging kwamen. Men heeft over de oorzaak niet verder gedacht, doch na het bericht uit 's Hertogenbosch gelezen te hebben, acht men het zeer waarschijnlijk, dat ook de Zaterdag morgen gesignaleerde aardbeving de oorzaak van de trilling der kronen te Amsterdam is geweest. Het ver schijnsel werd opgemerkt tusschen 9 en 10 uur. In een tijdelijk onbewoonde villa onder Halsteren (N.-B.) hebben in brekers op ergerlijke wijze huis ge houden. Door verbreking van een buitenblind zijn ze in de woning ge drongen, en hebben kasten qpenge- broken, de bedden omgehaald en alles over de vloeren verspreid en hetgeen van hun gading was medegenomen. Hoeveel er ontvreemd is valt nog niet te zeggen, daar de bewoonster af wezig was en de inbraak eerst gis teren ontdekt werd. Op de Noord- en Oostzee heeft het geducht gespookt. Een he vige Zuid-Oosten wind, gepaard mei sneeuwstormen, heeft in de Hamburg- sche haven het geheele scheepvaart verkeer naar buiten stop gezet. In Noord-Duitschland komen alle treinen met belangrijke vertragingen aan. In de nabijheid van Kiel zijn een paar visschersbooten vergaan. De sneeuw storm is zoo zwaar dat men geen meter voor zich uit kon zien. Deoverstroomingenin Frankrijk. De pont Alma schijnt ernstig bedreigd. Men heeft eenige beweging geconstateerd en denkt er over haar te laten springen De spoor weg van den Nord is gedeeltelijk ver sperd te Gonesse door een verzakking De treinen van de voorsteden op de Orleanslijn houden stil te Vitry. In het paleis van justitie liggen alle registers 2 M. onder water. De duikers beproeven ze te redden. Het aantal straten die zijn ondergeloopen neemt steeds toe. Men tracht overal, waar dit mogelijk is, een doortocht te banen, Reeds zijn de prijzen van het brood gestegen. Op verschillende punten van Parijs zijn slaapinrichtingen g2" ïnstalleerd. Van het spoorwegnet Or- leans-Est-Nord en Paris Mediterrane' zijn verscheidene lijnen overstroomd. Gistermiddag sneeuwde het hevig President Failières en de ministers Briand en Millerand bezochten dt punten die het zwaarst hebben gele den door het wassen van de Sekt2 1185 1766 2321 2855 3914 4540 5230 6005 6385 7057 7908 8486 9238 10019 10022 10024 10635 10652 10707 10957 11261 11343 11644 11667 11885 12094 12176 12346 12869 13120 13191 13499 13502 13823 13948 13958 13962 14293 14340 14103 14838 14877 14888 i 15159 15202 15268 i 15548 15612 15841 i 16091 16201 16295 16628 16684 16789 17172 17243 17275 17885 17912 17960 18374 18802 18910 i 19544 19589 19645 20080 20127 20166 20540 20623 20719 NIETEN. 767 1326 1993 2372 3242 4014 4647 5353 6257 6530 7428 7995 9058 9636 10183 4 10784 rJ 11393 4 11980 li 12355 J 13217 7 13853 1 13972 i 14520 1 14992 I 15304 1 15947 1 16406 1 17068 I 17399 1 18024 1 18948 I 19702 1 20297 20914 279 454 667 868 1136 1302 1519 1869 2008 2182 2505 2824 2913 3216 3530 3786 4020 4266 4659 4753 4926 5070 5332 5546 5661 5814 5920 6048 6276 6476 6583 6768 6953 7148 7421 7641 7923 8087 8477 8630 8929 9150 9508 9702 33 300 464 678 872 1167 1371 1664 1874 2045 2207 2573 2831 2945 3285 3574 3862 4048 4292 4666 4768 4986 5100 5377 5551 5663 5862 5928 6051 6320 6486 6608 6848 7014 7219 7475 7717 7933 8096 8552 8649 9224 9523 9715 9954 10116 10117 10433 10461 10585 10589 10737 10820 10890 10976 11081 11114 11448 11467 11642 11686 11843 US 79 12081 12171 12443 12454 12473 12582 12728 12737 12880 12894 13110 13222 13469 13557 13691 13694 13756 13759 13946 13959 14231 14259 14417 14500 14597 14617 14821 14833 14921 15088 15314 15370 15518 16632 15738 15750 16007 16046 16198 16218 16512 16523 16797 16821 17024 17121 17238 17269 17435 17438 17638 17649 17752 17763 17970 17977 18124 18237 18339 18346 18675 18734 19055 19073 19299 19314 19523 19560 19710 19714 19789 19859 20009 20042 20109 20113 20277 20328 20488 20513 20o97 29599 -0920 20927 341 519 703 909 1202 1379 1706 1883 2066 2228 2636 2852 2975 3316 3613 3875 4090 4364 4681 4803 4992 5131 5414 5590 5691 5881 5949 6070 6322 6493 6664 6857. 7080 7226 7539 7727 7948 8106 8561 8674 9024 9274 9537 9786 9972 10216 10479 10601 10852 11022 11148 11476 11727 11891 12250 12468 12601 12763 12932 13274 1-3572 13705 13763 14004 14271 14510 14628 14850 15176 15426 15642 15751 16050 16229 16605 16872 17132 17331 17515 17652 17868 18015 18250 18390 18776 19081 19396 19563 19716 19881 20047 20162 20341 20516 20694 20954 233 392 548 727 1031 1233 1431 1765 1914 2119 2406 2715 2868 3062 3324 3696 3959 4101 4582 4684 4846 4996 5202 5430 5623 5735 5885 6038 6097 6420 6557 6695 6877 7126 7282 7601 7804 8006 8223 8574 8780 9038 9372 9583 9856 96 354 544 723 999 1228 1391 1762 1908 208 L 2236 2667 2863 3058 3323 3653 3909 4091 4542 4682 4808 4995 5175 5420 5595 5706 5882 6028 6078 6360 6496 6666 6864 7091 7274 7600 7764 7952 8154 8565 8755 9037 9355 9555 9799 10031 10058 10218 10268 10490 10509 10634 10G44 10856 10859 11028 11041 11269 11300 11484 11523 11793 11805 11894 11972 12276 12311 12528 12530 12608 12698 12794 12824 12984 13031 13347 13359 13591 13644 13711 13718 13799 13806 14021 14082 14273 14274 14561 14564 14730 14741 14865 14880 15190 15196 15435 15476 15649 15652 15805 15813 16085 16133 16292 16386 16658 16682 16885 168S6 17142 17159 17349 17406 17524 17591 17655 17669 17940 17950 18017 18090 18256 18287 18529 18590 18800 18843 19106 19148 19407 19447 19637 19649 19772 19774 19883 19924 20050 20055 20216 20253 20343 20350 20524 20526 20750 20806 20985 241 409 621 739 1116 "1267 "1442 "1774 "1949 2150 2456 2750 2897 3140 3325 3743 3961 4177 4586 4700 4852 5057 5296 5454 5652 5781 0886 6039 6121 6431 6564 6712 0925 7137 - 7321 7627 7842 80401 8321 8611 8827 907-2 9404 95931 9884 10107] 10273 10524 10659 108641 1105; 1131. 1154t 1181(1 1201! 1237' 1256' 1271; 1284(1 1303; 1342 1368 1372-1 1384; 1416! 1436' 1456! 147; 1491' 1521 1548 1568 1582 161 16431 1669| 1691 1719 1741 1759 17671 179(i 18 iq 1833 1862 190l| 192q 194; 196; 197; 199^ 200; 202d 2039 2053) 208c pe president verzocht de oveJ m m,^e te wefken om zoo jpogelijkde ellende veroorza ae overstroomingen te lenige oni}egaanbaai st«? president te voel straten, welke schenen herscd he" ™°eras- "ij eindigde me oezoeken, waar hij eveneens d doorliep, die een poel gelek lères toonde zich diep getroff f' gelijk schouwspel. D juichte hem warm toe.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2