Tb UITEN LA reiken, dat het lied, op school geleerd, ook weerklinkt in de huiskamer. H.H. M.M. betuigden hoogstderzelver be langstelling voor dat streven. Middenstand. In de Vrijdag te Utrecht, onder voorzitterschap van den heer J. S- Meuwsen, gehouden vergadering, werden wederom 7 patroonsvereeni- gingen tot het lidmaatschap van den Bond toegelaten. Hierna werd met algemeene stem men besloten het 7de Bondscongres dit jaar op 20 en 21 Juli te Arnhem te doen plaats vinden. Tevens werd besloten den titel van hel te behan delen onderwerp als volgt te wijzi gen „Het tegengaan van oneerlijke praktijken en van misbruiken in han del en bedrijf." Vervolgens werd besloten om voort aan de gedrukte praeadviezen aan- geteekend aan de vereenigingen te zendenen duplicaat-exemplaren alleen tegen betaling verkrijgbaar te stellen. Alsnu kwam in deze bestuursver gadering, welke door alle bestuurs leden werd bijgewoond, in bespreking de inhoud van enkele artikelen in een maandblad, officieel orgaan van de vereeniging van winkeliers in Kruidenierswaren en Comestibles „Eendracht maakt Macht". Na lang durige bespreking werd de volgende motie ingediend „Het Bondsbestuurkennis genomen hebbende van de artikelen in „De N, Richting" van 1 Nov. en 1 December 1909 en van 1 Jan. 1910, spreekt over den inhoud dezer ar tikelen zijn afkeuring uit en verklaart zich homogeen met de Commissie van redactie van den Middenstands bond". De stemming over deze motie had hoofdelijk plaatsze werd met al gemeene stemmen door het voltallig bestuur aangenomen. Vlissingen, 17 Januari. Donderdag 20 Januari zal mejuf frouw mr. Anne Bolle voor de af- deeling Vlissingen van den Ned. Bond voor Vrouwenkiesrecht een voordracht houden over „de Vrouw en he't Bur gerlijk Recht". De spreekster, die zich onlangs als eerste vrouwelijke advocaat te Mid delburg heeft gevestigd, behandelde in een vergadering te Middelburg ditzelfde onderwerp met zeer veel succes. De Vlissingsche onderofficiers gymnastiek-, scherm-en tooneelver- eeniging „Vriendschap en Genoegen gaf Zaterdag een introductie soirée in de zaal van den heer Buning op de Groote Markt, alhier. Zeer aardige voordrachten, eer. paar tooneelstukjes, alsmede gym nastiek- en schermoefeningen, vol tooiden het programma. Onder meer wekte den lachlust op: „Terug van een reis om de wereld" in een luchtballon, met een aardige satire op de Vlissingsche toestanden, benevens „En daorom Joaneke". Ook een paar prachtige vioolsolo's voldeden ten zeerste. Met de pauze werden het bestuur benevens de werkende leden van bovenstaande vereeniging, door den beschermheer den heer Zanino, ten tooneele toegesproken, die te kennen gaf den grooten vooruitgang in gym nastiek en schermen, benevens den goeden geest en onderlinge samen werking en dat hij in alle deele de vereeniging, zooveel als in zijn ver mogen, zou steunen. Door den voor zitter werd de ovatie met dank be antwoord. Een geanimeerd besloot deze zeer gezellige soirée. In het Concertgebouw van den heer Burgers zullen Woensdag en Donderdag voorstellingen worden gegeven door de Edisons-bioscope. Woensdagmiddag heefteen kinder voorstelling plaats, waartoe de wees kinderen zijn uitgenoodigd. Over de voorstellingen de vorige week te Middelburg gegeven, zegt de „Midd. Crt.", dat het publiek zich na elk nummer zeer tevreden be toonde. Ook viel aan de voorstellingen daar een druk bezoek ten deel. Het stoomschip „Prinz Regent" der Deutsche Ost-Afrika Linie is heden morgen hier aangekomen van Durban en na ontscheping van passagiers naar Hamburg vertrokken. Hedenmiddag ongeveer kwartover twaalf is in de Walstraat het paard gespannen voor den montagewagen van de tram, op hol geslagen. Het dier werd, zonder ongelukken te ver oorzaken, in dezelfde straat tot staan gebracht, doordat zijn vaart gestuit werd door een wagen van den rei nigingsdienst. Men schrijft ons uit Middelburg Gisteren is alhier opgericht de Middelburgsche kanarievogel vereeni ging „Ons Genoegen." Het doel dezer vereeniging is de teelt en den zang der vogels zooveel mogelijk te bevorderen, en de leden aan goede vogels te helpen. Tot secretaris der vereeniging is gekozen de heer P. J. E. Corveleyn, Eigenhaardstraat. De gemeenteraad te Oost- en West- Souburg heeft in zijn Zaterdagmiddag gehouden vergadering op voorstel van Burg. en Weth. afwijzend be schikt op het verzoek van bewoners van den Ouden Vlissingschen weg tot het plaatsen van een of twee straatlantaarns voor betere verlichting. De meerderheid van den raad was het eens met Burg. en Weth. dat de verlichting daar voldoende is. Aan het fanfaren-gezelschap „Voor uitgang is ons Streven" werd toe stemming verleend oin van een lo kaal der openbare school gebruik te maken voor het houden der repetities. Den gemeente-bouwmeester J. van Hekke werd tegen 15 Maart eervol ontslag verleend. Eenigen tijd geleden heeft de heer H. A. van Dalsum, lid van den ge meenteraad te Hulst aan H. M. de Koningin verzocht, tot vernietiging van het raadsbesluit, goedgekeurd door Ged. Staten, tot hef aangaan van een geldleening voor herstellings werken. H. M. de Koningin heeft beslist dat er geen termen voor vernietiging van het besluit bestaan. Woensdag a. s. zal het lOjaarge leden zijn dat de eerste steenlegging plaats had van de Eerste Neder- landsche coöperatieve beetwortel suikerfabriek te Sas van Gent. Dit feest zal feestelijk worden herdacht. Er zal een feestmaaltijd worden aangeboden, waaraan ongeveer 400 personen zullen aanzitten. Onder de genoodigden noemen wij de ministers van landbouw, nijver heid en handel en van financiën, de Commissaris der Koningin in Zee land en de heeren mr. P. C. J. Hennequin, oud-lid van de Tweede Kamer en G. A. Vorsterman van Oyen, lid van de Tweede Kamer. Men meldt aan het „Hbld.": Dezer dagen werd melding gemaakt dat er voorbereidende maatregelen waren genomen tot aankoop van het gebouw, dat in Goes nog steeds is bekend als ,,'t Slot", juister „Het Slot Ostende", en dat, nu herberg, zou ingericht worden tot een schoolgebouw voor bijzonder lager onderwijs. Dat „slot" roept oude herinneringen op aan de ongelukkige gravin Jacoba van Beieren, die daar menigmaal ver toefde. Zooals toen de toestand was is hij niet in den loop der eeuwen gebleven en slechts enkele dingen herinneren nog aan dien ouden tijd o.m. de ruime kelder, met zijn zware gewelven en breede muren ook nog brokken van onderaardsche gangen, die waarschijnlijk in verbinding zou den staan met andere, welke onder de Groote Markt zouden loopen, al thans zoo luidt het in den volksmond. Omtrent het slot zelf vindt men vermeld, dat waar thans de stad Goes gelegen is, weleer alleen het vermaar de slot Ostende stond dat het waar schijnlijk vóór het jaar 1300 door een der heeren Van Borselen werd ge sticht en wegens de ligging den naam „Oosteinde" erlangdeverder dat het Strekte tot bescherming van de om wonende landlieden, die zich spoedig nog meer in de nabijheid vestigden om eerst het dorp, later de stad der Goes te doen ontstaan. Na 1300 verviel het aan de Grafelijkheid en heeft on der de regeering van het Huis van Beieren verschillende lotgevallen ge had. De reeds genoemde laatste gra vin van dit stamhuis, die zich na 1428 ook wel Vrouwe van Zuid-Be veland noemde, schijnt het slot be woond te hebben. Door de familie der heeren Van der Goes is het slot in 1747 verkocht aan den Raad van State, om tot een militair hospitaal gebruikt te worden en in 1748 (na den vrede van Aken) reeds door den stedelijken raad van Goes voor den lOOen penning overgenomen en door dezen verkocht tot afbraak, daar de eerwaardige oudheid geen genoegza me reden tot behoud scheen. Geen wonder dus dat van het oude slot slechts eenige muren en kelders zijn overgebleven. Wat de onderaardsche gangen betreft, luidt een legende, dat een der gangen zich strekte tot hef slotte 's-Heer-Hendrikskinderen, een half uur van Goes gelegen. Als bijzonderheid is bij deze over blijfselen nog steeds te ziende be kende Moerbezieboom, wiens stam, volgens goede overleveringen, in de familie van de heeren Van der Goes berustende, reeds bijna vijf eeuwen oud is, ja, waarvan beweerd wordt, dat hij door Jacoba van Beieren met eigen hand geplant is en die daarom wordt genoemd den Moerbeiboom van Jacoba. Rechtzaken. In de heden gehouden openbare terechtzitting van den Raad van Be roep voor de Ongevallenverzekering te Middelburg, had de uitspraak plaats in zake het beroep, ingesteld door C. P. d. P., Vlissingen tegen eene be slissing van het bestuur der rijksver zekeringsbank, waarbij aan klager zijn vordering werd ontzegd en de be slissing der Bank werd bevestigd. De Raad had niet de overtuiging bekomen, dat klager tegen loon in dienst van den schipper, op wiens schip hem het ongeval trof, werk zaam was. Toen Zaterdagmorgen mevrouw de wed. K. te Apeldoorn, die eeni gen tijd te Amsterdam gelogeerd had, in haar villa aan de Kerklaan terugkeerde, ontdekte zij, dat in braak was gepleegd. Aan de achterzijde van het huis waren twee glasruiten ingedeukt. Bureaux waren opengebroken en veel wanorde aangericht. Tot dusver blijkt echter niets vermist te zijn. De da ders schijnen in hun werk gestoord te zijn. Het personeel, dat Donder dag in de villa was geweest, had niets bemerkt. Een vierjarig kind onder Oot- marsum heeft met een hakmes al de vingers van zijn linkerhand afgesla gen. Te Arnhem is een man op het stationsterrein bij het rangeeren tusschen de buffers geraakt en dood gedrukt. Sedert Woensdag wordt een 13jarige jongen uit de ouderlijke woning te Amsterdam vermist. Uit het kanaal te Buinen is opge haald het lijk van een schildersknecht, die sedert eenige dagen werd vermist. Donderdagmorgen vervoegde zich bij een juwelier en goudsmid aan dé Heuvelstraat te Tilburg een heer, zich uitgevende als jonkheer, reeds eenige dagen gelogeerd zijnde bij den heer Broecx. Hij bestelde aan goudwerk voor de som van ruim f 1000, met verzoek, dit aan zijn hotel te bezorgen. De juffrouw evenwel ging met den jonker mede, die intusschen voorgaf over het gekochte nog eens met eenige bekenden te willen raad plegen, welker adressen hij opgaf en waarvan hij zich bij een dezer aanmeldde. De juffrouw wachtte aan de deur, en na het lang uitblijven, belde zij ook aan, juist toen mevrouw den jonker wilde uitlaten. Over een en ander aangesproken, was de jonker bij de familie geheel onbekend, waar van het gevolg was, dat de juffrouw de zaak niet vertrouwde en de hulp inriep van in de nabijheid zijnde menschen. Een dezer gelukte het, den jonker beet te pakken en hem binnen te brengen in een café, vanwaar uit de gemeentepolitie van een en ander werd in kennis gesteld. Een tweetal inspecteurs arresteer den den vermoedelijken oplichter. Om de uitbreiding der haven van Gent te verwezenlijken, moeten de gemeenten Evergem, Oostakker en Wondelgem van hunnen grond afstaan. De twee laatstgenoemde gemeenten weigeren toe te staan wat geëischt wordt om het kanaal van Terneuzen behoorlijk te graven en aan te leggen. Het college van burgemeesters en schepenen van Gent onderwerpt aan de goedkeuring van den raad een ontwerp van besluit waarbij gevraagd wordt de beraadslagingen van de ge meenteraden van de twee voornoemde gemeenten te verwerpen en aan te dringen bij de wetgeving opdat deze de voorgestelde onteigening zoo spoe dig mogelijk zal goedkeuren. D]e Handel van België in 1 9 0 9. De invoer van België bedroeg in 1909 totaal 23,543,154 ton, ter waarde van fr. 3,409,912,000, tegen in 1908 21,242,189 ton, ter waarde van fr. 3,181,413,000, zijnde een vermeerdering van 2,300,965 ton of 10.8 p. c. en fr. 228,496,000 of 7.2 p.c. De uitvoer bedroeg in 1909 17,494,656 ton, ter waarde van fr. 2,596,908.000, tegen 16,254,485 ton in 1908, ter waarde van fr. 2,434,300,Q00. zijnde een vermeerdering van 1,240,171 ton of 7.6 p.c. en fr. 162,518,000 of 6.7 p.c. De geheven tolrechten bedroegen fr. 60,990,545 in 1909 tegen fr, 57,326,938 in 1908, zijnde een ver meerdering van fr.3,663,607 of 6.4 p.c De scheepvaart beweging in al de havens van het land bedroeg 10,538 schepen metende f 4,283,257 ton in 1909, tegen 10,256 (schepen metende 13,409,331 ton in 1908, zijnde een vermeerdering van 282 schepen me tende 873,926 ton (Moorsom-maat) of 6.5 p.c. De „Fin. News" maakt melding van geruchten, dat een aanzienlijk bedrag Engelsch kapitaal bijeengebracht wordt om het petroleumdistrict Ta- ranaki in Nieuw Zeeland te gaan exploiteeren Onderzoekingen moeten aanwijzin gen gegeven hebben dat het district een rijken voorraad petroleum bevat, maar voor een systematsche en loo- nende exploitatie is er, naar het heel veel geld noodig. Te Bath (Main), in de Ver- eenigde Staten, is onlangs te water gelaten de van hout gebouwde zesmastschoener „Wyoming", het grootste houten zeilschip der wereld en tevens het grootste zeilschip van Amerika. Het schip heeft een bruto- tonnenmaat van 3730 ton is 329'/s voet lang, 50.1 voet breed en 30.4 voet diep. Het heeft 3 dekken en vijf luiken en is hoofdzakelijk bestemd voor vervoer van steenkolen. De romp is met zware ijzeren banden versterkt en het kolsem is geheel beschermd door banden van plaat ijzer. Verder is het voorzien van een volledige telefoonleiding. Het schip heeft een draagvermogen van onge veer 6000 ton. Het drama van een 18 jarig scholier der technische school te Pan- kow, bij Berlijn, heeft daar groote ontroering verwekt. Kurt Beyer stu deerde voor ingenieur en hield zich in zijn vrije uren bezig met amateur fotografie en schilderen. Zijn familie was van oordeel, dat de jongeman als schilder en fotograaf talent had, en spoedig rijpte in Beyer het voor nemen, om een kunstreis naar Italië te gaan maken, zooals het den geni- alen voegt. Het ontbrak hem echter aan de noodige contanten, om aan dit fan tastische plan begin van uitvoering te geven. Te vergeefs klopte hij aan bij dezelfde bloedverwanten, die hem een groot talent hadden genoemd. Toen geloofde de jonge man, in de loterij geluk te zullen hebben, en hij speelde een kwart lot in de Pruisische staatsloterij. De fortuin was hem ech ter ongunstig, en ook de laatste trek king bracht hem geen geluk. Hierdoor raakte Beyer in vertwij feling. Hij wilde liever sterven, dan afzien van zijn reis naar Italië. Don derdag werd hij in zijn donkere kamer vergiftigd gevonden, waarschijnlijk door sublimaat. Het kwart-lot had hij langs fotografischen weg vergroot, en op die vergrooting in krulletters de woorden geschilderd „Liever dood dan arm". Daar boven stond-een doodshoofd. De toestand van den ongelukkige is hopeloos. Uit Turijn wordt melding ge maakt van een merkwaardig geval van godsdienstwaanzin, gepaardgaan- de met hysterische gevoelloosheid. Een twintigjarig dienstmeisje is be wusteloos in bed gevonden. Zij had de kruisiging willen ondergaan, had spijkers door handen en voeten ge dreven en borst en hoofd door talrijke steken gewond. Zij was bij haar zuster geweest en deze had van haar vroegere meesteres kwaad gesproken. Het meisje besloot te sterven en daarbij de pijnen van haar Verlosser te lijden. Zij dreef met veel moeite twee ver roeste spijkers door de voeten en handen. De wonden hebben geen bloedverlies veroorzaakt en de roest bracht geen vergiftiging. Toen den volgenden ochtend de dood niet intrad, bracht het meisje zich met een mes tal van steken in borst en hoofd toe. Als zij niet, tengevolge van het toen ontstane bloedverlies, in onmacht was gevallen, zou ze zich waarschijnlijk ten doode toe verminkt hebben. Eenige uren later werd de vrijwillige martelares door haar mees- teres gevonden en naar een zieken huis gebracht. Onlangs werd te Hamburg een geheimzinnige moord gepleegd op een pandjeshuishoudster, genaamd Merkii, en wonende in de Poolstrasze. Tevens werd alles wat eenigzins van waarde was, door den misdadiger medegenomen. Onmiddellijk stelde de politie alle pogingen in 't werk om den dader te ontdekken, met het gevolg, dat zij er Vrijdagavond zeven uur in slaagde hem te arresteeren. Hij bleek te zijn de 22 jarige kellner Arthur Holste, op 28 Januari 1888 bij Hannover geboren. Holste was tot voor korten tijd in betrekking in een warenhuis in de wijk Hoheluft en werd daar wegens verschillende kleinere diefstallen ontslagen. De betrokken firma diende evenwel geen aanklacht tegen hem in, daar hij zich had verplicht de schade te zullen vergoeden. Inderdaad kwam Holste Donderdag op het kantoor ter firma, gekleed in een nieuwen overjas, en betaalde de verduisterde gulden mei een bedrag van 110 Mark terug. Twee verkoopsters uit het Warenhuis, zus- ters, vertelden hel voorgevallene aan hun vader, die het geval verdacht vond en de politie kennis gaf van het gebeurde. Intusschen had de ei genaar van een kledingmagazijn aan den Alten Wall bij de politie een overjas ingeleverd met bloed bevlekt, terwijl hij tevens verklaarde dat Donderdagmorgen een jonge man bij hem gekomen was, die een nieuwe jas gekocht had en zijn oude in de kleedkamer had achtergelaten. Op merkelijk is, dat hij zijn juisten naam opgaf, Holste en ook zijn adres aan de Verbindungsbahn. Door al deze gegevens twijfelde de politie niet meer of men had hier te doen met den bedrijver van de misdaad. Een aantal rechercheurs werd uitgezonden on de woning van den verdachte te omsingelen. Deze kwam niet terug, toen nu uit verdere nasporingen bleek, dat Holste een getrouw bezoeker was van verschil lende café's, werden de onderzoekin gen in deze richting voortgezet. Bij zijn te Altone wondende verloofde met wie hij oneenigheid gekregen had, verschafte de politie zich 'n photographie en liet deze in vele afdrukken aan de eigenaars der di verse café's uitdeelen. Toen dan ook Holste 's avonds het café Opéra aan de Gansemarkt binnentrad, werd hij onmiddellijk door den eigenaar her kend, die direct de politie waarschuw de" en Holste zonder veel opzien te baren arresteerde. Op bet politiebureau legde hij wee- nend een volledige bekentenis af, waarbij hij voorgaf uit geldverlegen heid juffrouw Merkii te hebben ge dood met wie hij sedert eenige maan den bekend was. De geroofde goe deren had hij in een handkoffer geborgen en aan het station in bewa ring gegeven. Het geld had hij voor zich behouden. Zoo goed als alle geroofde goederen konden weder teruggevonden worden. De moeder van Holstï is verpleegde in het krankzinnigengesticht te Hildesheim. De dader is een klein, zwak uitziend persoon, van wien men zulk een vreeselijke daad niet zou verwachten. Een fantastisch plan, dat een aanzienlijk Canadees Mc. Lonnan heeft ontworpen en waarin zoowel dé Amerikaansche als de Britsche regee ring veel belangstellen, wordt in de „Illustration" geschilderd. Het geldt de verwarming van de Noordelijke IJszee. De groote ijsdam welke deze van den Atlantischen Oceaan scheidt, moet men doen springen om zoo doende de warme zeestroomingen den weg te openen tot de noordelijke kusten van Canada en Groenland. Labrador, New-Foundland en Groen land liggen op dezelfde hoogte als Londen, Rijssel en Tromsö. Overblijf selen van planten, welke men in het noorden heeft gevonden, hebben be wezen, dat Noord-Amerika eeuwen geleden een gematigd klimaat had. Men vermoedt dat toenmaals de ijszee vrije verbinding had met den Atlan tischen Oceaan. Het plan van Mc. Lonnan wil dus aan de ijsstreken dit gematigd kli maat teruggeven. Op twee plaatsen moet door een bijzonder systeem wor- den begonnen met 'tdoen springen van den ijsdam en van het zuiden moet men in noordoostelijke richting dezen arbeid voortzetten. Het warme water dat kan toestroomen zal de vorming van nieuw ijs beletten. Vol gens de berekeningen van Mc. Lonnan zou het werk in vijf a zes jaren zijn te verrichten. Hij moet zijn bereke ning zeer nauwkeurig hebben gemaakt en een aantal deskundigen betwisten de theoretische mogelijkheid niet, hoe wel men den aangegeven tijd tekort acht. De voor- en nadeeleu van overschoenen. Som migen prijzen het practische nut der overschoenen bovenmate, terwijl weer anderen ze geheel verwerpen, als zijnde schadelijk voor de gezondheid, Beiden hebben ongelijk. De over schoenen hebben vele voordeelen en bieden bij nat weer en slechte wegen een uitstekende beschutting, vooral voor menschen, die licht kou vatten. Ook de huisvrouw weet de voordeelen der overschoenen, die verhinderen hel vuil van de straat met de schoenen mee in huis wordt gebracht, te schat ten. Bovendien glijdt men, op gladde straten, niet zoo gemakkelijk uit, als men overschoenen aan heeft, terwijl de onhoorbare gang almede een voor deel is. Dat zijn de voordeelen, waartegen over de volgende nadeelen staan: Daar gummi een Iuchtdich ontwikkelt zich bij het d overschoenen een geheel warmte en een even groot der zweetafseheiding. Beit op den duur schadelijk inv de gezondheid, en de vi verweekelijken, waarom ir vermijden moet de ove voortdurend, dus ook bij dr te dragen. Ook mag men ze nenshuis aanhouden, waai overigens ook zou zondigen regelen der welopgevoed! most het dus tot regel overschoenen alleen te drag weer en niet ook ze te geb een middel tegen koude voet kousen en inlegzoolen doen beter dienst, zonder de g te benadeelen. BELGIE. Een bericht in nummer meldde reeds de b. van de „Chronique" omtren den van prinses Louise, hier nog eenige bijzonderh gen uit het bericht van de que." Het heet daarin dat Zater Banque de Bruxelles een el deeling zou plaats, hebbd nagelaten gelden van konin II. 18 millioen zouden worden. Het geheele bedrag dei van prinses Louise bedroi oen, waarvan 1V» niillïoe en l'/s millioen betwiste doch onder de door de I kende schulden komt eenl van 500,000 fr. voor van ee te Weenen „voor gegeven geven raad", welke rekts haar verdedigers werd betl De „Banque de Bruxellt er in toe, onmiddellijk, vól liseering der fondsen, een van 5 millioen te geven a ses, 3 millioen zoudeu o blijven, tot uitbetaling d eischers en 2 millioen zoi ven worden aan de Prinses! bezit. Toen zij naar Bruss'l moest de Prinses een si waarvoor zij een wissel francs moest teekenen. Wanneer het juist w, advocaat van prins Philip op de andere 2 millioen slagleggen zou, dan zou dus toch niets bezitten, van de „Chronique" word sproken en van andere bevestigd. ENGELAND. De groote| is begonnen, binnen een zal blijken, of Engeland behooren tot de vrijhandel wel, of het den weg zal inj Joe Chamberlain het lan dien van tariefhervormi schermende rechten. De of tegen het Hoogerhuis" eene zijde eenigszins op grond gedrongen, de con! trekken in hoofdzaak ten het devies: Tariefhervorrr Zaterdag had het ee plaats, op dezen eersten d 74 van de 670 zetels van huis worden bezet. Onde twaalf Londensche zetels heel zijn er 59 Londens van welke de liberalen f conservatieven slechts Van de overige 62 mand over Zaterdag moest besl zijn er thans 47 in han regeeringspartijen, 15 in oppositie. Gekozen weri Birmingham, tot dusver conservatieven vertege Manchester-Salford-Boltor ker 11 mandaten de con tor dusver slechts 1 bezati verhampton, tot dusver woordigd door 2 libera lid der arbeiderspartij. Lancashire kiest in hel candidaten; in 1906 were ralen, 5 arbeiderscandic! conservatieven, enkele vï noemden met een zeer ge derheid, gekozen. Het lig de hand, dat men den verkiezingen in Lancashii tengewone belangstelling ziet. Heden worden dan we< Lagerhuisleden gekozen e| de verkiezingsstrijd ong weken voort; de laatste v zullen waarschijnlijk op Plaats hebben. Wij hebben reeds enl derheden medegedeeld ov berekeningen der verschil tijen. Alleen enkele cijfers terl Het ontbonden Lagerhuis aanvullingsverkiezingen i loopen zittingsperiode 31

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2