Gemengd Nieuws. HsuTtenP Rijkskweekschool, die zij wenschen te bezoeken en zij, die plaatsing ver langen aan de Rijkskweekschool voor onderwijzeressen te Apeldoorn, moe ten zich aanmelden voor 20 Febru ari 1910 bij de directie dier inrichting. Voor vadere bijzonderheden zie men „Stcrt." no. 11. Oud-Indische militairen. Overeenkomstig het bepaalde bij art. 5 van het Reglement voor het Kon. Kol.Milit. Invalidenhuis op Bron beek werd het pensioen, dat voor de opgenomen invaliden van rijkswege werd genoten ten behoeve der stich ting gestort in de schatkist. Daardoor was voor hen, die, hoewel invalide zijnde, een gezin, een ouden vader of moeder dan wel beiden hadden te onderhouden, de weg tot Bronbeek afgesloten. Het Permanent Comité van den Volksbond, gevormd ten dienste van den oud-Indischen militair, heeft daarom zich per rekest gewend tot H. M. de Koningin, ten einde een Kon. besluit uit te lokken tot wijziging der betreffende bepaling. Die poging is met goeden uitslag bekroond. Aan art. 5 van genoemd Reglement werd de volgende alinea toegevoegd „Onze minister van koloniën is be voegd om, daartoe termen vindende, te beschikken een voor elk bijzonder geval afzonderlijk vast te stellen ge deelte de helft niet te boven gaande van dat gagement of pensioen ten behoeve van het in armoedige om standigheden achterblijvend gezin, of van de ondersteuning behoevende bloedverwanten in de opgaande lijn, van den invalide." Ten gevolge dezer nieuwe bepaling zijn bij het departement van koloniën enkele dusdanige gevallen in behan deling. Vlissingen, 14 Januari. Albert Vogel. Gister avond trad in het Concert gebouw op de heer Albert Vogel met de vertolking van het romantische tooneelstuk „Starkadd" van Alfred Hegenscheidt. Er was zeer weinig publiek en dat was jammer, ofschoon het wel verklaarbaar was. De heer Vogel toch had hetzelfde stuk reeds voorgedragen voor het departement van TtNut van 't Algemeen alhier en na het druk bezoek van Maandag jl. aan de uitvoering van het Haagsch kwartet was het te verwachten, dat aan de voordracht van den heer Vogel geen groot bezoek zou ten deel val len. Desondanks ving genoemde heer zijn voordracht op het bepaalde uur aan en voltooide die met een prij zenswaardige nauwgezetheid. Het stuk speelt in het verst verle den aan de westkust van Denemar ken de stijl ervan is forsch en ge spierd; vorm en inhoud zijn aange naam en boeiend de vertolking deed den declamator eer aan. Zijne hoorders hebben hem met de meeste aandacht en bewondering gevolgdhij verstaat dan ook mees terlijk de kunst om door zijn stem en gebaren de vereischte uitdrukking te geven aan wat hij zegt. Zijn geluid leent zich uitstekend tot de verschillende rollen, die hij in „Star kadd" vervult. Vooral als Koning Troth en als Starkadd Skolde maakte hij een machtigen indruk. De zeer juiste opvatting van den logischen inhoud van het stuk, dat uit niet minder dan vijf flinke bedrijven be staat de duidelijkheid der voordracht door de welluidendheid van Vogel's stemgeluidhet teere, zachte in de rol van Hilga, naast het valsche, bij tend afgemetene van Seamund en het donderende forsche van Starkadd, vooral in het laatste bedrijf, dat alles deed met aangename bewondering opzien naar den declamator, die door de gunstige eigenschappen, welke hem sieren, wel in staat is, zijn au ditorium mede te sleepen en op de meest aangename wijze te boeien. Zijn zelfbeperking was in het oog vallend nergens een zweem van overdrijving, noch in gestalte en hou ding, noch in stand en gang, noch in gelaatsuitdrukking en gebaren een declamator dus, die streng vol doet aan de moeilijke eischen, welke hem worden gesteld. Wij hopen de kennismaking met hem te hernieuwen en wenschen hem dan een zeer groote belangstelling toe van den kant van hef publiek. Naar wij vernemen wenscht de heer A. Loois alhier, lid van de Prov. Sta ten voor het district Vlissingen, die dit jaar aan de beurt van aftreding is, voor een eventueele herbenoeming niet meer in aanmerking te komen. De heer Loois heeft ongeveer 12 jaar zitting in dat college, daar hij den 17 Juni 1898 voor het eerst werd gekozen. De afdeeling Vlissingen van den Christelijk Nationalen Werkmansbond hoopt op Donderdag 3 Februari a. s. haar 5 jarig bestaan feestelijk te her denken. In verband daarmede zal het provinciaal comité voor Zeeland dien dag alhier zijn bondsdag houden, terwijl-de afgevaardigden dien avond de gasten zullen zijn van de afdee ling Vlissingen. Beide samenkomsten zullen gehou den worden in de zaal bij den heer Burgers. De Nederlandsche tooneelisten on der directie van de firma Joh. Bakker, zullen Zondag a. s. een buitengewone voorstelling geven in het Concert gebouw van den heer Burgers. Opge voerd zal worden „Mottige Janus", tooneelspel uit het Hollandsch ma- trozenleven in 6 bedrijven. De pauzen worden afgewisseld door orkest. Bij het personeel der rijksveldwacht worden met ingang van 1 Maart a.s. verplaatstde rijksveldwachters A. Haaksman (brigadier-titulair) van Somnielsdijk en A. J. Voerman van Brouwershaven, beiden naar Vlis singen. Bij Kon. besluit zijn o. a. de vol gende pensioenen verleend aan jhr. mr. A. van Reigersberg Versluys, pre sident van de rechtbank te Middelburg f4000 en mr. Ph.J. Callenfels, rechter in genoemde rechtbank f 3000. Met ingang van 1 Februari a. s. wordt de opziener 3e klasse bij de visscherijen op de Schelde en Zeeuw- sche stroomen, de heer J. Cornelissen, verplaatst vanTerNeuzennaar'Ierseke. De heer A. M. van Gestel, landme ter van het kadaster te Gorinchem, wordt met ingang van 1 Mei verplaatst naar Zierikzee. KERK- EN SCHOÖliütÜWS. Evang. Luth. Kerk. Ds. H. A. van Bakel, predikant te Haarlem, heeft zijn benoeming tot hoogleeraar aan hef seminarium aangenomen. Rechtzaken. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens oplichting: A. O., 15 jaar, metselaarsleerling te Middelburg, ter beschikking der regeering gesteld mishandeling: M. j., 29 jaar, timmerman te Goes, tot f 10 boete, subsidiair 10 dagen hechtenis en J. B., 18» jaar, visscher te Arne- muiden, tot f5 boete, subsidiair 5 dagen hechtenis eenvoudige beleedigi- ging: K. v. d. B., 22 jaar, zonder beroep te Middelburg, tot f 5 boete, subsidiair 5 dagen hechtenis diefstal: D. D. B., 24 jaar, koopman te Kapelle, tot f 3 boete, subsidiair 3 dagen hechtenis het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld: E. J. F. Z., 50 jaar, kamerverhuurster te Middelburg, tot 6 maanden gevangenisstraf ontslagen van rechtsver volging: C. v. B., 40 jaar, visch- leurster te Vlissingen, met bevestiging van het vonnis van den kantonrechter te Middelburg, beklaagd van over treding der gemeenteverordening van Vlissingen v r ij g e s p r o k e n L. B., 56 jaar, koopman te Goes, beklaagd van huis vredebreuk en D. J. P., 25 jaar, veldarbeider te Lamswaarde gemeente Hontenisse, beklaagd van mishande ling. Staande de zitting werd heden W. U., 51 jaar, wever geboren te Hil versum, zonder bekende woon- of verblijfplaats, thans gedetineerd te Middelburg, wegens landlooperij ver oordeeld tot 12 dagen hechtenis. Voor de rechtbank te Middelburg stonden heden terecht D. J. S., 22 jaar, G. S., 31 jaar, L. J. S., 23 jaar allen koopman en fi. J. v. H., 32 jaar, werkman, allen wonende te Middel burg. De eerste beklaagde stond te recht ter zake dat hij den in dienst zijnden commissaris van politie te Middelburg, den heer A. ten Harmsen van der Beek op 6 December 1909 opzettelijk een hevigen slag op het achterhoofd heeft toegebracht. L. J. S. had zich te verantwoorden ter zake dat hij ook den commissaris een klap heeft toegebracht en tevens, dat hij den agent van politie Wol- lenberg een slag in het gelaat heeft gegeven. D. J. S. werd beklaagd van het krabben in het aangezicht en steken van zijn vingers in de oogen van den agent J. de Visser. Ten slotte stonden al de vier be klaagden terecht ter zake, dat zij zich tegen den agent van politieWollenberg hebben verzet en dien agent hebben mishandeld. Als getuigen werden in deze zaak gehoord de commissaris van politie er. de genoemde agenten. De derde beklaagde was niet aan wezig en tegen hem werd verstek verleend. De eerste getuige, de commissaris van politie, herhaalt in het kort het geen ook reeds is gebleken uit het door den griffier voorgelezen proces verbaal, en hetgeen destijds uitvoerig in ons blad is vermeld. De drie aanwezige beklaagden verklaren allen dronken te zijn ge weest en zich niets te herinneren. De agent Wollenberg geeft ook een kort overzicht van het gebeurde. Eveneens de agent de Visser. Het O. M. eischte tegen den eer sten beklaagde zes en tegen de drie andere twee maanden. Uitspraak in deze zaken 28Januari. Ook werd behandeld de zaak tegen C. A. 23 jaar, werkmanP. v. O. 32 jaar, bootsman en P. R. 27 jaar, werkman, allen geboren en wonende te Vlissingen, beklaagd van het ple gen van openlijk geweld met ver- eenigde krachten tegen den agent van politie j. Florijn te Vlissingen op 5 December 1909. In deze zaak waren vanwege het O. M. 5 getuigen gedagvaard. De tweede beklaagde was niet verschenen, waarom tegen hem ver stek werd verleend. De eerste getuige de agent Florijn geeft een relaas van hetgeen op den bewusten Zondag is voorgevallen. Een clubje mannen liepen te zingen en toen zij op de Markt kwamen gingen zij in de herberg van Poppe binnen, behalve de eerste beklaagde, die buiten bleef staan. De agent ging toen op hem af en maande hem aan zich verder rustig te houden. Hij heeft toen den agent beleedigd, waarop deze hem wilde arresteeren, hierop is het verzet g e volgd. De agent H. Abrahamse heeft ge zien dat de eerste beklaagde zijn kameraad een paar stompen gaf en zijn sabel beetpakte. De derde getuige, H. Buning, café houder, heeft ook het verzet en de mishandeling door den eersten be klaagde gezien. De vierde getuige, J. de Landmeter, slager is ook getuige geweest van de schermutseling tusschen den eersten beklaagde en den agent. De laatste getuige, M.E.N., vrouw van J. S., heeft de mannen zingende over de Markt zien komen, en ook gezien, dat A. den agent sloeg en dat deze laatste bloedend verwond werd. Het O. M. eischte tegen den eersten en derden beklaagde ieder 2 maanden en tegen den tweeden beklaagde 3 maanden, daar deze recidivist is. Omtrent de geruchtmakende zaak betreffende de teAmsterdam gepleegde oplichting door een tweetal Haagsche individuen, deelt de „N. C." thans o. a. nog het volgende mede Toen beiden bij de politie teAm sterdam met den heer A. C. W. ba ron van Haersolte van den Doorn, uit Den Haag overgekomen, gecon fronteerd werden, hebben ze een na dere bekentenis afgelegd. Dutilh verklaarde baron Van Haersolte wel van aangezicht te kennen en wat de bewuste papieren betreftdie had den de heeren gelicht op het ka daster te 's-Gravenhage. Want van 't geheele diefstalverhaal zooals dat in verscheidene bladen de ronde heeft gedaan is niets waar. De officieele stukken zijn steeds in het bezit van den heer Van Haersolte geweest. Een tuinarbeider op Rijnsdorp te Wassenaar had het ongeluk onder een omstortenden muur te komen, toen hij wat hout voor zich verza melde. Zijn collega's hadden hem nog gewaarschuwd, zich van de plaats te verwijderen, maar hij had blijkbaar hun raadgevingen in den wind geslagen. Naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht, is hij kort na aankomst aan de gevolgen over leden. Een ongehuwde visscher te 't Vild is gisterenmorgen uit zijn roeiboot gevallen en verdronken bij het uitzetten der fuiken. Te Ben- neveld (Dr.) is een driejarig meisje in een pot met kokend water geval len. Het kind is na een dag lijdens aan de brandwonden overleden. De officier van gezondheid 2e klasse, die, zooals wij gisteren mededeelden, tengevolge van een val van zijn fiets in de Leidschestraat te Amster dam een beenwonde kreeg, waardoor bloedvergiftiging ontstond, is gister middag in het Militair Hospitaal aan de gevolgen overleden. Een juf frouw uit de Vleerstraat te 's Gra- venhage liep 's nachts uit haar wo ning in nachtgewaad de straat op en sprong aan den Hoogewal te water. Haar hulpgeroep deed een politiedienaar aansnellen, wien het gelukte de vrouw te redden. Door toepassing van de kunstmatige adem haling gelukte het hem in vereeni- ging met anderen na een half uur de levensgeesten weer op te wek ken. Het mocht echter niet baten, den volgenden dag is de drenkeling in het ziekenhuis overleden. Het 4jarig zoontje van een schoen maker te Kaatsheuvel had, terwijl de moeder den kleine onvoorzichtig ge noeg alleen had gelaten, het ongeluk in een tobbe met kokend water te vallen. Hoewel het kind spoedig door toegeschoten huurlieden uit het dampende water werd gehaald is het lichaam toch geheel bedekt met afgrijselijke brandwonden, zoodat men voor behoud van het leven vreest. Aan de Westerkade te Rotterdam kwam gisterenavond een vrouw aan boord an het stoomschip „Amulet" haar man, die daar werk zaam was, zijn middagmaal bren gen. De vrouw viel daarbij in de Maas en verdween in de diepte. Haar man sprong haar na, bracht haar op het droge, doch zij bleek reeds overleden. Terwijl Londen en het zuiden van Engeland Dinsdag voor Januari ongewoon mooi weer genoten met heerlijken zonneschijn, woedden in de Midlands en in het Noorden zware sneeuwstormen, gepaard met hagel en regen. Te Alcester ligt de sneeuw voeten dik; te New-castle konden de open luchtmeetings niet doorgaan wegens den zwaren sneeuwval in de Schotscbe hooglanden ligt drie voet sneeuw. Daarentegen woedde boven het eiland Wight een hevig onweder. In den laatsten tijd gaat er bijna geen dag voorbij, of de kroniek der Duitsche hoofdstad heefteen of ander bloedig liefdesdrama aan te wijzen. In den nacht van Dinsdag eindigde de liefdesbetrekking tusschen den 39 jarigen, uit Peru geboortigen dr. Jur. Alfredo Neuhaus met een zelf moord en een poging tot moord. Dr. Neuhaus, die in een pension woonde, leerde zijn geliefde in Juni 1.1. in een schouwburg kennen. De moeder van het meisje, een weduwe, was tegen de uit deze kennismaking voortvloeiende liefdesbetrekking, maar was buiten machte, deze te verhinde ren. Haar dochter liet zich niet uit het hoofd praten, dat Neuhaus haar zou huwen, temeer, daar deze zelt haar moeder meermalen schreef, dat hij beloofd had, zijn minnares te zul len trouwen, en die belofte ook zou houden. Een vriendin van Margareta, ja- loersch op haar geluk, schreef onlangs zonder haar naam te noemen, aan dr. Neuhaus, dat zijn minnares ook met andere mannen verkeerde. Hierover ontstonden nu tusschen het paar her haaldelijk heftige twisten. Dinsdag avond om 7 uur ging het meisje tegen den zin van haar moeder, uit, en ontmoette dr. Neuhaus op straat. Om 1 uur 's nachts vergezelde zij hem naar zijn woning. Nadat beiden zich ter ruste hadden begeven, greep Neu haus plotseling een revolver en schoot zijn niets vermoedende minnares, die hem den rug toekeerde, achter het linkeroor in het hoofd. Onmiddellijk daarop doodde hij zichzelf door een in den slaap. Een dochter uit de buurt verbond het slechts licht gewonde meisje, en liet het naar huis brengen. Reeds gis teren kon zij zich naar een kliniek begeven, om den kogel te doen ver wijderen. Het lijk van den Peruaan werd naar het lijkenhuis gebracht. Er zijn te Berlijn, volgens het rapport der inkomstenbelasting, niet minder dan 1258 millionnairs. De rijkste is aangeslagen voor een ver mogen van f 22,500,000 twee ande ren van 25 iniilioen en een vierde van 20 millioen. Verleden jaar verdween plotse ling uit Weenen een zekere Friedrich Reicher, een geldschieter, nadat hij voor eenige millioenen valsche wis sels had uitgegeven. Deze Reicher is thans te Irun aan de Fransch- Spaansche grens in hechtenis geno men. Men zal zich herinneren, dat de justitie indertijd in de onmoge lijkheid verkeerde tegen hem op te treden, omdat geen enkele der door hem benadeelden, die allen tot de aristocratie en de haute finance be hoorden, den moed had er voor uit te komen, dat hij door Reicher was opgelicht. Op 8 Jan. d. j. echter deed een financier te Weenen aangifte bij de politie, dat Reicher hem voor een som van 75,000 Kr. had bedrogen en dit gaf da politie aanleiding om de hand op hem te leggen. Reicher genoot indertijd groot ver trouwen in de financieele en de aristocratische wereld, hij wist zijn clientèle in den kortst mogelijken tijd de verlangde sommen te bezorgen en eischte geen al te hooge rente, terwijl hij tevens in „de wereld, waar men zich amuseert" een veel en gaarne geziene gast was. Nieuw pikant schandaal in de New-Yorksche geld-aristocratie de 27 jarige dochter uit een aanzienlijke New-Yorksche familie is er met een chauffeur vandoor gegaan, die zes jaar jonger is. De dame had sterk aangedrongen op den aankoop van een auto, die haar vader nimmer gebruikte en haar slechts gelegenheid moest verschaffen, ongestoord met den chauffeur te kunnen minnekozen. Deze was vroeger verkooper in een modezaak en heeft waarschijnlijk reeds toen kennis gemaakt met de thans verdwenen millionairsdochter, Het stoomschip „Czarina", be- hoorende tot de Southern Pacific- Spoorweg maatschappij, leed gis terenavond schipbreuk bij de pier van Coosbay (Oregon). Het scheeps volk klom in het want, terwijl hevige stortzeeën het schip teisterden. De honderden toeschouwers die zich aan het strand verdrongen, waren in de onmogelijkheid om hulp te ver- leenen. Men gelooft dat dertig men schenlevens verloren zijn gegaan- Volgens een bericht van „Lloyds Meseaga" te San Fransisco, zou de „Czarine" weer vlot gekomen en be houden voor anker liggen. Gaat de popularitei 1 van voetbal achteruit in Engeland? Het jaar 1909 moet voor maatschappijen op aandeel en een zeer slecht jaar zijn. Dit blijkt uit de volgende cijfers. In het jaar 1908 werden in de Engelsche en de Zuidelijke League, le afd. en 2e afd. in 'r geheel 507 wedstrijden gespeeld, die door 5.836.000 toeschouwers wer den bijgewoond. In het vorig jaar werden 28 wedstrijden meer gespeeld, nl. 535, doch ze trokken slechts 5,212,000 toeschouwers, dus meer dan een half millioen minder. Is uit deze cijfers de conclusie te trekken, dat de belangstelling voor de voet balsport onder de groote massa in derdaad afneemt of worden de levens verhoudingen over het algemeen steeds moeilijker? Aan de „Daily Chronicle" seint men uit New-York, dat John H. Ha- nan, voorzitter van de Vereeniging nan Schoen- en Laarzenfabrikanten, in een toespraak op een verga dering der vereeniging, Woensdag de stijging in de prijzen van schoeisel heeft geweten aan de automobielen, waarvoor jaarlijks 500,000 huiden noodig zijn, en aan het vegetarisme, dat zoo toeneemt, dat het aantal ge slachte beesten vermindert. —In Britsch-Oost-Afrika heeft de ex peditie, uitgegaan van de Smithsinian Institution te Washington, onder lei ding van Roosevelt, een nieuw zoog dier aangetroffen, dat zeer veel op een vos gelijkt. Aan het dier is de naam Otocyon Vergatus geschonken. Het is nog al een bijzonderheid, dat de Amerikaansche expeditie nog een nieuw zoogdier ontdekte in een streek, welke door Britsche natuur kenners al terdege verkend was. De oud-president van de Ver- eenigde Staten, Theodore Roosevelt, is, zooals bekend, in Afrika's don kere wildernissen op de jacht ge weest. Over zijn leeuwenjacht geeft Roo sevelt de volgende beschrijving Wij galoppeerden naar het hooge, dichte kreupelhout, waarin twee leeuwen verdwenen waren. Ons luid geschreeuw werd dadelijk met brom men, brullen en het kraken van dorre twijgen beantwoord. Ik sprong uit den zadel, wierp de teugels over de manen en „Tranguitisy" (Roosevelts paard) begon, zonder zich om het lawaai te bekommeren, rustig te grazen. Gedurende ongeveer twee seconden wachtten wij ademloos af, of de dieren uit het kreupelhout zouden vluchten of zich tot ons kee- ren. Gelukkig besloten ze tot de vlucht. Recht voor mij en slechts 20 meter van mij verwijderd, sprong plotseling uit het groen een groote leeuw te voorschijn, die de vlakte in galop peerde. „Krak 1" zei mijn Winchester- geweer en toen de kogel zich in de zijde van het dier boorde, zwenkte het zoo in den loop, dat het tweede schot miste. Het derde echter drong door de ruggegraat in de borst. Het beest zakte in elkaar, nu 40 meter van mij verwijderd. Den kop opge heven, de ooren plat en de lippen tot een huiveringwekkend blazen te ruggetrokken, zoodat zijn tanden te zien waren, draaide het zich tot ons. Sir Alfred, mijn zoon Kermit en ik vuurden nogmaals. Het dier kop zakken en stierf. Wij sprongen te paard en spoedig den tweeden leeuw wendde zich om in het ho van een inzinking van hei Ik stond geheel alleen tegeno Verder recht, even ver van van het dier, stonden Sir Kermit en Medlicott. Kern probeerden van uit den schieten; door het hooge gr zonder gevolg. Dus stege: Kermit kwam niet tot schiet zijn paard niet stil stond. Ik het hooge gras geen doel Ben, de hond, liep blaffende leeuw, die echter in 't geh notitie van hein nam. Sim: zwarte helper, kwam aanga de teugels van mijn paart houden. Het was een dappe de eenige onberedene, dit de nabijheid waagde. Door H gras kroop de leeuw nader, als ik, lijvig, reeds op jjarer een veelbewogen verleden, j ook rheumatiek gebracht hee nu juist niet zoo snel en ij als nu zijn zoon in c Ik dacht dus, dat ik mij bij val van den leeuw liever kruit dan op mijn paard nj laten. Ook moest ik Simba en ik zei tot hem „Simba, de soep samen opeten." De zwarte glimlachte sch het hooren van mijn woord I niet begreep. Ik knielde, toen uit het gras te voorschijn k stond stil en keek eerst naa toen naar de andere groep n Zijn staart zweepte zijn zi kop hield hij ,naar benede door de tanden zijn bromine over de vlakte donderde. Ni, sterker slaanden staart wc zich tot Simba en mij. Ik Simba's schouder, aan, m zaam en drukte af. De leei zij met een voorpoot in dl maar stond in een oogenblii zijn pooten. Brullend wilde hij zich to gereed maken, toen mijn twe zijn ruggegraat achter den brak. Met het derde schot j hem. Ik ben zeer trotsch op d prachtige zegeteekenen Caruso gi«atis roemde tenor Caruso bevo New-York en moest zich postkantoor begeven, om el .teekenden brief uit Europa cl De zanger was gehaast en dag zelf nog naar elders v na in „Tosca" een reusacf en honorarium te hebber voor de millionairs uit de „u Op het postkantoor geki toont de zanger zijn pasl einde den brief in ontvangst nemen. Doch de postbeam een onverschilligen blik ii poort en zegt op dien koel» toon „Niet voldoende Caruso protesteert, dringt zakken leeg, om aan te tcA hij wei degelijk degeadresi is. De onverstoorbare Ame postbeambte herhaalt „Niet voldoende 1" „Maar ik heb haas straks vertrekken", roept Cl De Amerikaan wrijft k zijn neus„U beweert C; right! Dan kunt u zich éen manier identificeeren En de beambte leunt ac zijn stoel, haakt zijn dui armsgaten van zijn vest, el beenen op de tafel„Zing komen de andere postbean bij hem staan. Caruso aarzelt even, d werpt hij zich, haalt diep au een hand op het hart en I roemde romance in het de van „Tosca". „Bravo 1 Bravissimo heel het postkantoor als zongen heett. „Signor Caruso", z de postbeambte, „hier is teekende brief. We haddei wel herkend van uw porti aangezien uw toegangsprij hoog zijn voor arme pos hadden we afgesproken u concert te laten geven". ENGELAND. Ofschoon in zijn jongste rede te G1 delings erkend heeft d: overwinning der regeering hij durfde geen zege v servatieven voorspellen, n alleen zijn vertrouwen i regeeringsmeerderheid in evenals in 1906 rond 32 zou bedragen heeft tische partij toch een v

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2