Gemengd Nieuws. BRÖNCHiTISENA den kapitein V. Repelius met de vereenigde tweede luitenants van het 2e en 4e bataljon werd gehouden. De minister van financiën brengt in de „Staatscourant" no. 10 ter al- gemeene kennis lo. als kantoren waar de Neder- landsche pasmunt, mits voor niet minder dan vijftig gulden voor de zilveren en tien gulden voor de nik kelen en bronzen, kan worden in gewisseld tegen rijksdaalders, guldens en halve guldens zijn aangewezen a. de Nederlandsche Bank te Amster dam b. de kantoren der betaal meesters; c. de navolgende kantoren der directe belastingen en der di recte belastingen, invoerrechten en accijnzen In de provincie ZeelandAxel, Goes, Hansweert, Heinkenszand.Hon- teni'sse, Hulst, Sas van Gent, Vlis- singen (directe belastingen en ac cijnzen), Viissingen (invoerrechten en accijnzen), IJzendijke 2o. de aanwijzing van de kantoren onder lo., lift. c. en d. hierboven genoemd, geldt slechts voor zoover de vereischte standpenningen aldaar voorhanden zullen zijn 3o. de onder lo. hierboven ge melde kantoren zijn voor de bedoelde verwisseling opengesteld dat gemeld bij litt. a, des Maandags en des Don derdags (mits geen feestdag), van negen tot halfeen uur; die gemeld bij lit. b, dagelijks (Zon- en feest dagen uitgezonderd), van negen tot twee uur; die gemeld bij litt. c. en d, den tweeden werkdag van elke week, of, indien hij op den laatsten dag der maand Valt, den vierden werkdag der week, op de gewone kantooruren. Men meldt ons uit Middelburg Gisteren en ook hedenmorgen liep alhier het hardnekkig gerucht, dat den heer J. J. Berdenis van Berlekom arts alhier, een ernstig ongeluk zou zijn overkomenhem zouden namelijk beide beenen zijn afgereden. Na een door ons ingesteld onder zoek kunnen wij tot ons groot ge noegen mededeelen dat van zoo een ernstig ongeluk geen sprake is. Wel is de heer Van Berlekom met zijn rijwiel bij de Stadsschuur geglipt en tegen een wagen gevallen, doch van een ernstige verwonding is geen sprake. Te Grijpskerke wordt'sedert gister avond vermist de gemeenteveldwach ter J., die op surveillance was gegaan, speciaal om tegen strooperij te waken, en niet is teruggekeerd. (Zie Laatste Berichten.) Gisterenavond is te 's Heer Arends- kerke overleden, zonder het bewust zijn te hebben herkregen de landbou wersknecht V. die op den 6en Januari jl. in eene herberg te Middelburg bij eene vechtpartij door den 24 jarigen te Koudekerke woonachtigen landbou wersknecht A. M., met eene biljartqeue zoodanig op het hoofd werd geslagen dat hij bewusteloos neerviel. Hedenmorgen vertrok de justitie in tegenwoordigheid van den geneesheer dr. C. Schoute naar 's Heer Arends- kerke tot het doen eener sectie. De verdachte werd hedenmorgen naar het huis van bewaring te Mid delburg overgebracht. Gisteren is naar het huis van be waring te Middelburg overgebracht C. P., 43 jaar, klompenmaker, geboren en wonende te Kemseke (België) ver dacht van het plegen van ontuchtige handelingen met een kind beneden de 16 jaar oud te Kapellebrug 4 ja nuari 1910. Hoorden wij voor eenige dagen van kippendiefstallen te Oostkapelle en te Middelburg, thans kwam de landbouwer P. M. te Serooskerke ook tot de onaangename ontdekking, dat bij hem een 30tal kippen gestolen waren. Niettegenstaande de ijverige nasporingen der politie, is het haar nog niet mogen gelukken den dader of de daders op het spoor te komen. Het aanvankelijk bevolen onder zoek naar de militaire bekwaamheid en lichamelijke geoefendheid van in 1910 in te lijven lotelingen, die als viermaander in aanmerking wenschen te komen, heeft in het district IJzen dijke niet plaats gehad, vermits zich geen enkel candidaat daarvoor had aangemeld. In de gisteren gehouden openbare vergadering van den Raad van State, afd. voor de geschillen van bestuur, werd mededeeling gedaan van het Koninklijk besluit, houdende onge- grondverklaring van bet beroep van E. Buysse, te Sas van Gent tegen het besluit van Gedep. Staten van Zeeland, waarbij met handhaving van het besluit van den Raad der gemeente Sas van Gent is besloten, dat E Buysse voornoemd terecht niet was toegelaten als lid van dien raad. Zooals men zich waarschijnlijk herinnert, had de heer Buysse vóór de herstemming (bij welke hij gekozen werd) bij verschillende herbergiers, kiezers en niet-kiezers, bons, voorzien van zijn stempel en waarop vermeld stond „goed voor een gulden", uitgegeven onder bepaling, dat, indien hij werd gekozen, die bons ter beschikking der kiezers waren, doch indien hij niet gekozen werd, ze door hem zouden worden terruggehaald, op welke reden de Raad van oordeel was, dat gitten waren gegeven en beloften waren gedaan, welke op den uitslag der herstemming van invloed waren ge weest. De heer B. voerde aan dat het uitgeven der bons enkel ten doel had om reeds bij voorbaat te tractatie te regelen welke door ilen gekozen kandidaat, volgens bestaand gebruik, pleegt verstrekt te worden, en be' weerde voorts, dat, waar zijne ge loofsbrieven in orde zijn bevonden de raad tot toelating had moeten besluiten en Gedeputeerde Staten reeds uit dien hoofde het besluit van den Raad hadden moeten ver nietigen. In het Kon. besluit is nu hier omtrent overwogen, dat ingevolge art. 31 der gemeentewet de raad o.a. de geloofsbrieven der nieuw inkomen de leden onderzoekt en de geschillen beslist welke uit die geloofsbrieven of de verkiezing zelve oprijzendat mitsdien de bewering van appellant dat de beslissing van den raad en van Gedep. Staten zich had moeten bepalen tot het onderzoek der ge loofsbrieven, in strijd is met de dui delijke bewoordingen van bovenge meld artikeldat voorts door appellant erkend wordt dat door hem in enkele herbergen onverschillig door wie gehouden, bons zijn uitgegeven ter tractatie bij eventueele benoeming dat dus aan zijne verkiezing toezeg gingen zijn verbonden die, niet be stemd voor geheimhouding, ook al golden zij niet uitsluitend de kiezers op zijn benoeming tot raadslid van invloed hebben kunnen zijnen dat hiertegen niet afdoet een beweerde gewoonte in Zeeuwsch Vlaanderen, die, daargelaten dat zij niet in dien vorm blijkt te hebben bestaan, als onvereenigbaar met de zuiverheid der verkiezing zou moeten worden beschouwd. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. De heer J. Baarschers, hoofd der bijzondere school (Kasteelstraat) al hier, heeft voor de benoeming tot vast leeraar aan de met Mei te openen christelijke kweekschool te Middel burg bedankt. Ten huize van een weduwe aan den Oppert te Rotterdam is ingebro ken. Dit geschiedde met gebruikma king van een valschen sleutel op een oogenblik dat de 80-jarige bewoon ster niet thuis was. Uit een hand- taschje zijn gestolen twee spaarbank boekjes, waarop bedragen van f1200 en f900 staan ingeschreven. Voorts een 4 pet. pandbrief groot f 100 der Z.-H. Hypotheekbank, een dergelijke pandbrief groot f 500 en twee pand brieven van de Bataafsche Hypotheek bank, elk groot f 100. Verder een bedrag van ongeveer f 110 aan geld. De spaarbankboekjes zijn uit de Schie opgevischt; van de rest is niets" teruggevonden. Omtrent de gisteren vermelde arrestatie van twee personen uit Den Haag ten kantore van een notaris te Amsterdam deelt het „Hbld." nog het volgende mede Eenigen tijd geleden, het was in de maand November, werd de prak- tizijn L. A. de Vries te Amsterdam door zekeren Dutilh uit Den Haag, die zeide directeur van een admini stratiekantoor te zijn, aangezocht om 2en hypotheek van f9000 te sluiten op een huis aan het Bezuidenhout 11, toebehoorende aan zijn Dutilh's cliënt, baron van Haersolte v. |d. Doorn. Daar de heer De Vries om trent den baron de meest gunstige informaties kreeg en Dutilh bewijs stukken overlegde, dat het perceel onbezwaard was, werd, ten kantore van notaris Ritman te Amsterdam, de hypothecaire geldleening gesloten. Eenige dagen later vroeg Dutilh den heer De Vries een bedrag van f2000 te verstrekken op een door baron van Haersolte geaccepteerden wissel en ook deze transactie kwam tot stand. Nu enkele dagen geleden kwam Dutilh met een nieuw verzoek bij den heer De Vrieshij wenschte een tweede hypotheek te sluiten op het huis in het Bezuidenhout, dit maal tot een bedrag van f 20,000. Ook hiertegen had de praktizijn geen bezwaar, omdat hem gebleken was, dat het perceel naar schatting een waarde van f 50,000 had, doch tevens stelde hij voor, de reeds voorgeschoten bedragen van f 9000 en f 2000 met de nu aangevraagde f 20.000 te doen ineensmelten tot éen eerste hypotheek, tot een bedrag dus van f 31,000. Het was van deze transactie, dat gisteren ten kantore van den reeds genoemden notaris op de Heeren- graclit bij den Amstel de acte zou gepasseerd worden. De heer De Vries had echter arg waan gekregen door 't groote be drag, dat thans gevraagd werd, en Maandag toog hij naar Den Haag, om daar tot de ontdekking te komen, dat hij hoogstwaarschijnlijk met een paar oplichters te doen had en dat de „baron" in het geheel geen ba ron was. Zich echter houdend alsof hij de zaak volkomen vertrouwde, begaf de heer De Vries zich gistermid dag met het gevraagde bedrag naar het kantoor van den notaris. Hij had evenwel de voorzorg genomen de politie van een en ander in ken nis te stellen en de inspecteur Ver steeg stelde zich met een paar re chercheurs in een aangrenzende ka mer verdekt op. De acte werd voorgelezen endoor den „baron" onderteekend. Toen het de beurt van den heer De Vries was, om eveneens te teekenen, zeide deze nog even te willen wachten. Zonder meer beschuldigde hij daar op de beide heeren er van oplich ters te zijn en hij dreigde hen aan de politie over te leveren, als zij niet zorgden, dat hij het hun reeds volstrekte bedrag van f 11,000 te rugkreeg. De heeren vielen door de mand en wilden naar Den Haag gaan om het geld te halen. Daar kwam natuurlijk niets van in. De politie nam het tweetal mee naar het bu reau op den Singel, voor welke over brenging gebiuik werd gemaakt van de Atax, waarmee de heeren naar het notariskantoor gegaan waren en die voor het kantoor stond te wachten. Bij fouilleering bleken beidenslechts weinig geld op zak te hebben. De „baron" die deftig uitgedost was zeide thans assuradeur te zijn. Hij verklaarde Van der Mee te heeten en te 's-Gravenhage te wonen. Dutilh bleek onder zijn werkelijken naam „gewerkt" te hebben; op hem werd o. a. een... ploertendooder gevonden. De Amsterdamsche recherche stelde ook te 's Gravenhage een onderzoek in. Zij vond er in de woning van Dutilh een bedrag van ongeveer duizend gulden. Omtrent de dievenbende, door de Arnhemsche politie en de mare chaussee gearresteerd, valt nog het' volgende mee te deelen Tot de aangehoudenen behooren, zooals men wist Arthur Gislemus Prevost en zijn vrouw Hulda Schilla Imker. Dit echtpaar wordt naar ge bleken is, door de Belgische justitie gezocht. De man is wegens mishan deling met doodelijken afloop door de rechtbank te Brussel veroordeeld tot 2 jaar, de vrouw wegens het op geven vart een valschen naam tot 2 maanden gevangenisstraf. Te Arnhem is gisterenmorgen gasontploffing ontstaan in een kamer boven een handschoenenmagazijn in de Rijnstraat. Bij het zoeken naar een lek, wijl er sterke gaslucht werd waargenomen, had een loopjongen de onvoorzichtigheid gehad een bran dende lucifer te gebruiken, waarop terstond de ontploffing volgde. Het plafond en de ruiten zijn vernield ook aan het meubilair werd veel schade toegebracht. De jongen, wiens pet al brandde, meende, dat het huis instortte en liep naar het kapotte raam, klom op de puilijst en bleef daar hangen. Hij werd gered door glazenwasschers, die den brand ook bijtijds bluschten. Een der bedienden van een effectenfirma te Amsterdam wordt sinds enkele dagen vermist. Hij heeft, naar het „N. v. d. D." verneemt, voor een bedrag van ongeveer f3000 aan effecten verduisterd. De effecten, welke door de firma vermist worden, bestaan uit eenige aandeelen der Transvaalsche Bank- en Handelsver- eeniging, een aandeel Rotterdamsche Lloyd, een achttal dividendbewijzen, benevens ruim twintig coupons. De series en de nummers zijn bekend, terwijl natuurlijk door de politie een onderzoek wordt ingesteld. Te Bergen op Zoom had een 18 jarige visscher het ongeluk door een toeval getroffen te worden, waar door hij overboord viel en verdronk. De toestand van den officier van gezondheid, die op 3 Januari jl. in de Leidschestraat te Amsterdam, door het slippen van zijn rijwiel een ern- stigen val deed en per brancard naar het Militair Hospitaal vervoerd werd, is plotseling zeer verergerd. Er heeft zich bij een verwonding, welke hij bij zijn val gekregen had, bloedver giftiging geopenbaard en zijn toestand is thans hoogst zorgwekkend. Te Ulrum wilde een man een lek aan een acetyleengastoestel herstellen. Toen hij er met een brandende lucifer bij kwam, ontstond een ontploffing, waardoor de man zoo werd verwond, dat na enkele minuten de dood intrad. Gistermiddag is in een gasthuis te Amsterdam, waarheen hij per rij wielbrancard werd vervoerd, een 9 jarige knaap verbonden en daarna inet hetzelfde vervoermiddel naar zijne woning gebracht, die van een in be weging zijnden tramwagen was ge vallen, waardoor de klomp, die hij aan zijn rechtervoet had werd stuk gereden en de voet werd verwond. Maandagavond is te Nijmegen door de politie gearresteerd zekere S., deserteur van het korps mariniers, die te dier zake een paar maal was aangehouden, doch telkens uit de arrestantenkamer in de kazerne aldaar wist te ontkomen. Sedert kort was hij opgenomen in de tuchtschool te Gin- neken, alwaar het hem evenmin be viel en waaruit hij 3 December jl. is ontvlucht.Gisterenmorgen is hij weder naar die inrichting teruggebracht. In het midder.comiteit van de Antwerpsche Kamer van Koophandel hield, naar wij in het „H. v. A." lezen, Dinsdag de heer Ch. Cortyals voorzitter een rede, waarin hij zeide: „De belangrijkste kwestie, die hangende blijft, is die van de com missie voor de uitbreiding der reede en die, ondanks al de klachten, al het aandringen der Handelskamer, in de laatste maanden weer niet bijeen gekomen is. De voorzitter, die lid der commissie is, zal nogmaals aan dringen en de Handelskamer zal van haren kant niet afhouden. Niettemin is het billijk te herinneren dat de heer minister van openbare werken formeel beloofd heeft, onverwijld de werken van het graven van het dok- kenkanaal op een deel zijner lengte en den bouw der sluizen van Kruis- schans aan te vangen. Spreker zegt dat de Handelskamer blijft aandringen op den bouw van een schippersdok, sedert 1903 door het gemeentebestuur beloofd. Verder handelt hij over de wensche- lijkheid van een rechtstreeksch kanaal tusschen Antwerpen en den Rijn. Wij weten, zegt hij, dat Holland kracht dadig de kanaliseering der Maas van Luik Hollandsch-Limburg doorzet, ten einde het trafiek van het Luiksche bekken, van de Belgische havens naar de Hollandsche af te wenden. Indien dit werk, doorslecht begrepen particuliere belangen gesteund, zich ooit moet verwezenlijken, is het noo- dig dat de Belgische regeering er in geen geval in toestemt, zonder in ruiling van Hollanders toestemming te bekomen, om over zijn grondge bied te gaan met ons kanaal naar den Rijn". De moord op Alice Rakowski op 18 October is gisteren te Berlijn voor geweest. De 21 jarige friseur Hans Jünemann is de beklaagde. Hij had, naar men zich zal herinneren, onder den naam van Ewert Korb relaties met het meisje aangeknoopt hij had groote schulden, en men denkt dat hij, toen bleek dat de re latie gevolgen zou hebben, het meisje heeft vermoord. Het lijk werd in het filiaal van de bakkerij „Nordstern", waar het meisje in dienst was geweest, gevonden. Jüuemann bekent schuld. In het verhoor bleek gisteren, dat de beklaagde 'n wijsgeerig onderlegd jongmensch ishij kende Nietzsche, Kant en Schopenhaner, en vyist veel van vreemde talen. Hij onderhield behalve met de vermoorde tevens liefdesbetrekkingen met Wanda Stra- gies, de dochter van zijn kostvrouw en hij beweert, allang de verhouding met Alice te hebben willen verbreken. Eerst toen hij hoorde, dat het meisje moeder moest worden, besloot hij naar hij beweert haar niet aan haar lot over te laten. Hij ver zekert voorts, dat hij het meisje ver moord heeft op haar eigen verzoek, en van plan was, zelfmoord te plegen, waartoe hem echter de moed ontbrak. Er zijn dertig getuigen in dit proces. Parijs werd Maandag bezocht door een aantal min of meer ernstige branden, die alle tot oorzaak hadden een kortsluiting in de electrische stroomleiding, waarvan de oorsprong nog niet is vastgesteld, maar die men stellig aan opzet meent te moeten toeschrijven. De eerste brand brak om 3 uur 's middags op den hoek van een der groote boulevards uit, waar de deksel van een schacht, waarin de electrische kabels lagen, door kortsluiting mei kracht omhoog werd geslingerd, tetl wijl een machtige, uit de schacht om. hoog schietende steekvlam, alle ven. sters van een huis van vijf verdie, pingen totaal vernielde. Drie voorbijgangers werden bij dij gelegenheid gewond. Omstreeks den. zelfden tijd brak, ook door kortsluiting een honderdtal meters verder brand uit in een kelder, welke brand echte: snel gebluscht werd. Elders steeg uj de kabelschacht langs de trottoirban den eveneens een huishooge steekvlam Even na vijven had in het bekend: „Grand-Magasin du Printemps" eet zware ontploffing plaats, die een pal niek veroorzaakte onder het juist zee: talrijke kooppubliek. Verscheiden: vrouwen werden bij het dringen naai de uitgangen onder den voet geloopen waarvan ef drie ernstig gewond wer den. Slechts aan de koelbloedigheid der employé's was het te danken, dat het ongeluk geen veel grooteren om- vang verkreeg. Ook hier was de ontploffing ver oorzaakt, doordat de deksel van d: schacht, die de voor de „Printemps" bestemde electrische kabels beval, met éen geweldigen knal in de luchi was gevlogen. Het zware stuk ge goten staal brak in stukken, waarvan er een 30 kilo woog. Door den lucht druk teweeggebracht door de ontplof, fing, werden niet alleen een aantal spiegelruiten van het reusachtige ma gazijn gebroken, en de ijzeren pilaren van het afdak geknakt, maar gingen ook alle booglampen uit. De schade, in Parijsche winkels door de onderbreking van den elec- trischen stroom aangericht, is aan zienlijk. In de buurt van de groote opera waren alle magazijnen versto ken van electrisch licht. Een Hongaarsch geneesheer te Rosinjo heeft op de vaak besproken vraag, of een dokter het recht heeft, een ongeneeselijkenpatiënt te dooden, metterdaad een bevestigend antwoord gegeven. Hij heeft een patiënt, die tien jaren lang ontzettend leed, zon der hoop op genezing, op diens ei gen verzoek en met toestemming der familie vergiftigd. Maar een dienst bode die aan de deur had geluisterd, heeft de zaak aangegeven en de dok ter werd in hechtenis genomen. Hij beweert nu voor het gerecht, dat de zieke niet door hem is vergiftigd, maar het slachtoffer eener vergissing van een apotheker geworden is. Volgens statistiek van den „Board of Trade" zijn in het afge- loopen jaar in de verschillende ha vens van het Vereen. Koninkrijk in geklaard (met lading) 40,315,942 ton scheepsruimte, tegen 40,189,965 ton in 1908, terwijl werden uitgeklaard (met lading) 57,194,486 ton, tegen 56,609,083 toneene vermeerdering dus resp. van 125,997 en 585,403 ton, Naar het „Wiener Extrablatt" uit Groswardein in Hongarije vernam, is dezer dagen te Görbesd in het komitaat Bihar een dame van honderd en vijftien jaar gestorven. Het is de weduwe Maria Papp. Zij was ge boren in 1795. In 1809 bezocht zij met haar moeder het leger der op standelingen te Raab, waar haar vader diende in het adellijke regiment. De gansche familie vader, moeder en het toen veertienjarige meisje werd door de Franschen gevangen genomen, doch later weer op vrije voeten gesteld. Na het einde van den oorlog vestigde de familie zich in het komitaat Bihar. De thans over ledene, die tijdens haar leven veel be langwekkende dingen uit den tijd van Napoleon wist te vertellen, was tot het eind toe kerngezond. Zij laai twee zonen na, die, hoewel ze over de negentig jaar oud zijn, gezond en krachtig zijn. Het personeel bij 32 oostelijke Amerikaansche spoorweglijnen, te za- men 150,000 man, heeft een lijst van grieven ingediend, waarop het voor 20 Januari antwoord verlangt. Indien dan geweigerd wordt tegemoet te komen aan de eischen, zal een staking uitbreken, waardoor het spoorweg verkeer te New-York en de naburige steden geheel zal stilstaan. De bloedige reeks moorden in Frankrijk duurt voort. Het geboefte, in Frankrijk beter bekend onder den naam van apachen, treedt steeds dries ter op. Veel meer dan de moordge schiedenissen vindt men in de Fran- sche bladen niet. Te Parijs is Zondagnacht een 72 jarige portierster gewurgd en beroofd van de 3000 franks, welke zij den vorigen dag aan huur had opgehaald. Te Neuilly-Plaisance vond een werkman het ontzielde lichaam van een eenzame rentenierster, wier ge welddadige dood zij bleek gestikt te zijn in een prop, die men in haar mond had geduwd, waarna een klein worden radicaal genezen VENO'S BLIKSEMSNEL HOESTOENE voor borst-i t M. C i Roos i een T Een ideaal geneesmiddel asthma, en alle chronische - is Veno's Bliksemsnel Geneesmiddel delvk zuiver en afdoend middel. weaeii word t aanbevolen door doctori ziekenverpleegsters en het groc Veno's Bliksemsnel Hoestgeneesmidc borgd zuiver, bevat geen narcotische bestandeden, en brengt een verwon genezing te weeg van hoest en bronchitis, asthma, hersenverkoudhf kinkhoest en croup. Prys 55 1,80 per flesch, verkrygbaar by A. C. Beniest. Lepelstraat en Markt te Viissingen Joh. de C. A. Schnlte Co., lange Delft t T. van Borssum Waalkes Jr., N:o Terneozen Gebrs. Mulder en' Natha: Goes. Bij de voornaamste Drogisten waar niet verkrijgbaar direct perposl Drug Co., N. Z. Voorburgwal 230, ontvangst van postwissel met 10 s,Gratis Monsterflesoli de feno Drag Cu A ruste gezonden na ontvangst voor perto." zakmes haar in den hals de justitie voor een gi geval geplaatst, daar aan een aanslag tegen de ze< weegreden niet kan gedai En zoo zouden nog ef gelijke „gemengde berich vermeld worden. De „Temps", evenals bladen, acht het tijd dat dat de overheid ingrijpt hiertoe niet uit eigen bew gaan, dan zal de veron van het publiek haar w Intusschen zoekt het blad delen, welke ertoe kunnei ken, dat aan dien toestanc komt en stelt voor, in na de wet van 1885 op de f verkoop van handwapens bij het leger en de marine zijn, een wettelijke bepa ken, waarbij wapenhande strafbedreiging de verplicl opgelegd, geen schietwerk koopen zonder in een, do' riteiten gewaarmerkt boef adres op te teekenen van Het blad maakt zich hiermede een beslist afdoe regel aan de hand te ook wel in, dat hij voor niet bevorderlijk zal zijn het zwaarst is, moet wegen, en in ieder geval mannen als Liaboeuf nii gemakkelijk zijn zich vuur te schaffen, die vaakdoo werking hebben, dan de vers der politie. De „Temps" geeft het v beter, maar er moet iets g den om een einde te ste« apachenregeering. De bestrijding der levert in Pruisen bijzone uitkomsten op. De ged> vermindert van jaar tot fessor B. Fraenkel voorspe van statistieken, die hij m in het jaar 1950 nog sh gevallen van tuberculose komen. Tan 1875 tot 1886 kw elke tienduizend inwonej sterfgevallen van longteri. 1887 af verminderde die en in 1900 telde men op de tienduizend inwonei bleef dat cijfers nagenoeg i maar in 1906 werd het 1908 16.46. Die verbetering word Fraenkel toegeschreven dekken van de tuberculo prof. Koch, aan de in\ verplichte verzekering t< kering tegen tuberculose land en aan de inrichting van volkssanatoria van li Dezer dagen infoi Luchtvaart" bij de firm Lugard naar aanleiJ loopende geruchten, all bekende firma onderhandi ren om in eigendom of i gedeelte van de Doesbi voor vliegterreinen te v in hoeverre deze berich waren. De directeur, de heerj deelde ons mede, dat de ruimen tijd de vorderi vliegtechniek nauwkeurig doch haar plannen niet wilde maken, alvorens reidende maatregelen void uitgewerkt en men goed I ijs kon komen. Reeds geruimen tijd he een afzonderlijk studieb luchtvaart op haar bureai en thans zijn de plannen vorderd, dat binnen ko oprichting eener fabriek v chines tegemoet gezien k Op deze fabriek, waaraa

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2