stijlvolle der muziek, de doorwrochte en toch heldere bewerking der stof en de sprekende, goed volgehouden uitdrukking in al de vormen, die de uitvoering der verschillende nummers tot eisch stellen. Wanneer men den totaal indruk van deze uitvoering in 't kort moet weergeven, dan zij op de eerste plaats gewezen op het artistiek ge voel, waarmede de heeren de nummers ten gehoore brachten vervolgens op de hoog staande techniek, een be wonderenswaardige, doórloopende eigenschap gedurende de geheele uitvoering; een indrukwekkende ver tolking en onberispelijk ensemble- spel, tengevolge waarvan de aandacht tot het einde toe geboeid bleef, het muzikaal gevoel der hoorders tot in de teerste snaren werd getokkeld, het kunstgenot tot een dankbare hoogte werd opgevoerd. Het kwartet no. 12 van W. A. Mozart, waarmede het program werd geopend en dat spreekt van een gloedvolle overtuiging, waardoor de groote meesters zich zoo zeer ken merken, wars als zij zijn van de mee ning van het publiek omtrent hunne gevoelsuitingen, genoot eene ver tolking, die oezwaarlijk verbeterd kan worden. Niet minder was dit het ge val met de technisch veeleischende en zoo meesterlijk uitgevoerde Varia- tionen über „Der Tod unddasMad- chen" van Fr. Schubert en het slot nummer kwartet Op. 14 O-Mol van Robert Volkmann. Als een juweeltje met medesleepende pianissimo's stond daar tusschen het edel teere „Spha- renmusik" van Anton Rubinstein. Met eene onberispelijke zekerheid en vol komen meesterschap over stof en instrument voerde de heer Henri Hack het Andante uit het viool-concert van F. Mendelssohn Bartholdy en eene Romance van Svendsen uit. Bij de uitvoering daarvan werd hij op hoogst verdienstelijke wijze ge accompagneerd door onzen stadgenoot den heer Aleidus Coenen. De vrien delijke handdruk, waarmede de solist dên heer Coenen dankte, was wel een sprekend bewijs voor de accurate pianobegeleiding. Het bestuur van het departement heeft waarlijk zijn leden op eene heerlijke afwisseling onthaald en de aangekondigde verzekering, dat een waar kunstgenot zou worden ge smaakt, is geen ijdele klank geweest De voorstelling gisterenavond door Chevalier Van Kinsbergen in de zaal van den heer Buning gegeven was al bijzonder slecht bezocht. Dit werkte natuurlijk ontmoedigend en het pro gramma werd daarom ook heel wat ingekort, hoewel de aanwezigen toch nog voldoende gelegenheid kregen om de verbazingwekkende vlugheid van den heer Van Kinsbergen te be wonderen, want dat al hetgeen hij vertoonde op trucs en vingervlug heid berust, is voldoende bekend. Morgenmiddag zal nog een kin dervoorstelling worden gegeven. Onze stadgenoot, de heer J. F Felies, slaagde te Amsterdam voor het Mercurius-diploma in boek houden, afgenomen door de Federatie van handels- en kantoorbedienden- vereenigingen in Nederland. Men schrijft ons uit Middelburg In de hedenmiddag gehouden ver gadering van de Kamer van Koop handel en Fabrieken werd tot voor zitter herbenoemd de heer P. Fokker. De rekening over 1909 werd vast gesteld in ontvang op f 350 (w. o. f 346,936 toelage uit de gemeentekas) en in uitgaaf op f334,226 (w.o. jaar wedde secretaris en bode resp. f200 en f 50, drukwerk f 70,75 en ver schotten f6,775. De secretaris deelde mede, dat wat betreft het archief kan worden verwezen naar hetgeen ten vorige jare over den toestand daarvan is medegedeeld. De vroeger daarvan opgemaakte en aangevulde lijst geeft een overzicht van wat in het archief is en waar hef zich bevindt. Mededeeling werd gedaan van de volgende ingekomen stukken Een dankbetuiging van mevrouw de wed. Mes en kinderen voor de betoonde deelneming bij het overlij den harer echtgenoot en voor de door den voorzitter in de vorige ver gadering gesproken waardeerende woorden. Een verzoek van den Nederland- schen Bond van Handelsreizigers om adhaesie te betuigen aan een adres aan den minister van binnenlandsche zaken, betreffende meerdere veilig heidsmaatregelen in hotels ter voor koming van brand. Een verzoek van het bestuur der Zout-Conventie om adhaesie voor en adres door haar aan de Tweede Kamer gerichten waarin de meening der Nederlandsche Zoutzieders tegen over die van den E. Potjer, een ver tegenwoordiger van eene Duitsche Saline wordt uiteengezet. Laatstge noemde heeft zich tot de Kamer ge wend, met verzoek een voorstel der regeering tot verhooging van het in voerrecht op geraffineerd zout niet aan te nemen. Nog een verzoek om adhaesie en wel van de Kamer van Koophandel te Sneek, voor haar adres aan de Tweede Kamer, waarin geprotesteerd wordt tegen de behandeling en uit voering der wet van 4 December '09 (verhooging van den accijns op ge distilleerd). Behandeld werd een schrijven van den directeur van het postkantoor, die namens het hoofdbestuur der pos terijen en telegrafie de vraag stelt of er volgens de meening der Kamer bezwaar bestaat om de tweede post bestelling op Zondag te doen verval len, zonder gelegenheid te openen om de thans in die bestelling vallende brieven en stukken kosteloos af te halen. Uit het rapport der maandcommis- sie blijkt, dat deze commissie van meening is, dat tegen een dergelijke regeling zeer groote bezwaren bestaan, vooral omdat door de betrekkelijke afgelegenheid van Middelburg aldus tal van stukken, die elders des Za terdags reeds tamelijk vroeg gepost zijn niet voor Maandagmorgen den geadresseerde zullen bereiken. Daar komt bij, dat menigeen Maandagmor gen vroeg voor zaken op reis moe voordat de eerste bestelling is thuis bezorgd. De commissie adviseert om met grooten nadruk en krachtig bij den directeur van het postkantoor aan te dringen dat deze aan den directeur- generaal bericht, dat de Kamer de opheffing van de tweede bestelling op Zondag zeer zou betreuren, in het belang van handel en nijverheid en dat zij de volle overtuiging uitspreekt, dat daaruit voorden koopmanenden industrieel groot nadeel zou voort spruiten, om welke reden zij dan ook den directeur-generaal met grooten aandrang verzoekt niet tot dien maat regel over te gaan. Ook werd behandeld een verzoek van de Nederlandsche Kamer van Koophandel te Londen om adhaesie aan een door haar aan de Tweede Kamer gezonden adres inzake ge wenschte veranderingen in de wet op het Nederlandersschap en inge zetenschap van 1892. De maandcommissie adviseerde om het adres te steunen voor zoover het betreft de vergemakkelijking van het terugbekomen van het verloren Nederlanderschap, maar om voor kennisgeving aan te nemen het ge deelte betreffende de opheffing van de verplichting opgelegd aan in het buitenland vertoevende Nederlanders om zich elke 10 jaar in de consulaire registers te doen inschrijven. (Zie Laatste Berichten.) Zooals uit den naam der vereeni- ging blijkt,zullen behalve landbouwers uit Zeeuwsch Vlaanderen, ook die uit Belgisch West Vlaanderen kunnen toefreden. Daar in deze streken bijzonder veel bieten verbouwd worden, is er zeker alle reden om aan te nemen, dat deze fabriek levensvatbaarheid zal blijken te bezitten. KERK EN SCÏÏQGLN!EÜV/S.~ Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oolt- gensplaat ds. B. G. C. Steenbeek te Ierseke. Drietallen te Amsterdam Vacature- De Visserdr. F. J. Los, te Koude kerk; dr. J. R. Slotemaker de Bruine, te Utrecht, en dr. A. Troelstra, te Utrecht. Vacature-Hoedemakerds. D. den Breems, te Rotterdam J. A. Hoekzema, te Leerdam, en dr. G. Oorthuys, te Leiden. Met de mailbooten van de lijn Ostende—Dover werden in 1909 vervoerd 159,632 passagiers, tegen 157,209 in 1908. Tot matroos bij dezen dienst zijn benoemd de jongelieden S. Pyson en F. joukes alhier. De gemeente Ter Neuzen gaat den laatsten tijd eer achter- dan vooruit. Het heeft zelfs den schijn dat deze gemeente onder de villes mortes van onze provincie moet gerekend worden. Het afgeloopen jaar toch is de bevolking daar met niet minder dan 204 zielen vermin derd. Er vertrokken uit die gemeente 372 personen meer dan zich er ves tigden. Op 1 Januari bestond de bevolking uit 4596 mannen en 4768 vrouwen of 9364 personen. Bij Kon. besluit van 8 dezer is, met ingang van 1 Februari, benoemd tot directeur van het huis van be waring te Leeuwarden, J. Haaitsma, thans cipier van de strafgevangenis te Goes. Verder is aan J. E. van der Slikke te Poortvliet, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als gezworene van het waterschap Poortvliet. De pogingen om te komen tot oprichting van een coöperatieve sui kerfabriek in Zeeuwsch-Vlaanderen, waartoe een krachtige stoot uitging van het Kamerlid, den heer G. A. Vorstermnri van Oijen, zijn thans met goed resultaat bekroond. Besloten is tot de oprichting van de „Coöperatieve Beetwortel-suiker fabriek voor Zeeuwsch- en West Vlaanderen te Sluis". De aandeelen zullen f 500 groot zijn en bij toetreding als lid moet f 100 op een aandeel gestort worden. Rechtzaken. Bij beschikking van de rechtbank te Middelburg is rechtsingang ver leend met bevel tot gevangenhouding en verwijzing naar de openbare te rechtzitting de zaak tegen C. V. 19 jaar, geboren te Maldeghem, P. E. de C. 26 jaar, en H. de C. 19 jaar, beiden geboren te Aardenburg, allen werk lieden en wonende te Aardenburg, thans gedetineerd te Middelburg, beklaagd van diefstal te Aardenburg op 31 December 1909. Voor den Hoogen Raad werd gisteren geconcludeerd op grond dat in het vonnis verzuimd is art. 23 Strafwetboek aan te halen tot ver nietiging van het vonnis van het kan tongerecht te Oostburg, waarbij Ph. L. v. d. A., veldwachter te Sint Kruis, was veroordeeld tot f 5 boete of 3 dagen hechtenis, wegens openbare dronkenschap, en tot verwijzing dezer zaak naar de rechtbank te Middel burg. Uitspraak 7 Februari. De moord te Beetgumer molen. Omtrent den moorde naar van Antje Andringa te Beetgum kan de „L. Ct." rnog het volgende mededeelen Zijn vader R. v, d. M. was in zijn leven een klein timmerman in Hui zum, wien het slechts noode gelukte in het onderhoud van zijn talrijk ge zin te voorzien. Uit zijn tweede hu welijk had hij vier kinderen, van wie Riemer de oudste was. Zijn moeder was van een zwak gesteld zij is uit geteerd. Dat er aan de opvoeding der kinderen bij dezen toestand wel iets zal hebben ontbroken, is gemakkelijk te beseffen. Een vader, aanhoudend vol beslommeringen, om voor de zijnen het karige dagelijksch brood te ver dienen, die geen kwaad van zijn kin deren kon zien, een moeder die steeds lijdende is, wat kracht kon er van zulk een echtpaar uitgaan Toen in 1906 de vader stierf de moeder had reeds eerder het tij delijke met het eeuwige verwisseld moest de burgerlijke gemeente zich het lot van de vier achtergebleven kinderen aantrekken. Riemer was toen 16 jaar. Hij had vroeger reeds moeten meehelpen, iets in te brengen, was bij het timmeren geweest, had daarna eenigen tijd op een werf doorgebracht en was ook een korten tijd bij een bakker in de leer gedaan. Met zijn eigen goedvinden werd nu besloten dat hij het bakken als zijn handwerk zou kiezen. Hij kwam op proef bij den heer E., te Franeker, ging vervolgens in dienst bij bakker v. d. V., in dezelfde plaats en diende sedert Mei van het vorige 'aar bij den heer D., te Menaldum. Klachten over hem kwamen bij den armmeester, die voortdurend toezicht op hem hield, niet in, al was deze niet in alle opzichten over hem te vreden. Riemer was wat zorgeloos en dacht te weinig aan den dag van morgen. Dat hij tot de thans bedreven daad in staat zou zijn, hadden zij, die hem van nabij kenden, niet gedacht, ai wisten zij, dat hij vrij onverschillig van aard was en ongevoelig voor vermahingen. Een werkman kwam Zaterdag namiddag, met zijn weekloon in zijn zak, in een tapperij in het Groene- dalstraatje, te 's Gravenhage. Twee mannen, P. J. S. en S. L. B., oude bekenden der justitie, bemerkende dat de man goed bij kas was, be gonnen hem te tracteeren, totdat hij half beschonken was. Daarna gingen met hem kroeg in kroeg uit, en lokten hem zoo mee naar het Haag- sche Bosch. De avond begon al te vallen, toen aan de Koekamp kwamen. Ze wierpen hem daar over de ijzer- draadveisperring op het grasperk, ze en, terwijl B. zijn zakken doorzocht, ontrukte S. hem horloge met ketting. Voorbijgangers, die getuige waren van de berooving, waarschuwden een politie-agent, die er in slaagde B. te arresteeren. Naar het commissariaat aan de Nieuwe Haven, te 's Gravenhage, gebracht, ontkende hij echter ten stelligste, den man te hebben willen berooven. B. beweerde, dat de ander ruzie had gemaakt en hem een slag in het gezicht had gegeven. Een worsteling was ontstaan, waarbij B. s jas was gescheurd, doch aan beroo ving had hij noch zijn kameraad gedacht. S„ die gevlucht was, werd den volgenden ochtend aangehouden. Ook hij ontkende aanvankelijk, doch viel ten slotte door de mand en vertelde, dat hij denzelfden avond met het horloge naar een verdacht huis aan het Huygenspark, te's Gravenhage, was gegaan, waar hij het had ach tergelaten. Het horloge werd daar in derdaad door de politie gevonden en in beslag genomen. Beide verdachten zijn gisteren ter beschikking van de justitie gesteld en in het huis van bewaring op gesloten. Zondagavond liep de 79jarige verpleegde in het Stedelijk Armhuis met twee blinde gebroeders langs het hek aan het einde van de Wil lemsbrug te Rotterdam. Plotseling viel hij door een misstap en gleed in de Maas. De blinden hoorden hem in het water vallen en schreeuwden luid om hulp. Twee mannen snelden toe en slaagden er in den drenkeling met een touw spoedig op het droge te brengen. Bewusteloos werd hij toen een woning binnengedragen, waar men de levensgeesten trachtte op te wekken. Echter te vergeefs Een 21 jarig persoon uit Katwijk aan Zee is, blijkens een bij zijn fa milie ontvangen bericht, op reis van Rotterdam naar Spanje op zee ver dronken. In de Rijnhaven te Rot terdam is het lijk gevonden van een 22jarigen zeeman. Gisterenmiddag viel te Gouda uit de bovenste ver dieping van het Warenhuis een jonge man op straat. In bewusteloozen toestand werd het jongmer.sch opge nomen en naar het ziekenhuis ver voerd. Zijn toestand is zorgwek kend. Op een scheepsslooperij te Hendrik ldo Ambacht is een ern stig ongeluk gebeurd. Toen een tiental werklieden aan het sloopen waren, viel plotseling een mast van een schip, die terecht kwam op een slooper, waardoor zijn schedel ver pletterd werd en het linkerbeen brak. Hij laat een weduwe met nog vier jeugdige kinderen na, De overige per sonen die met den getroffene aan den arbeid waren, bleven ongedeerd. Gisterenmiddag was men in de Rijn haven te Rotterdam bezig kolen te laden uit een lichter in de bunkers van het stoomschip „Admiraal". Door het breken van de stelling viel een kolenwerker in het water en verdronk. Zijn lijk werd spoedig opgehaald. Tegelijkertijd kreeg een andere kolen- werker door het zwaaien van de stel ling een slag tegen het hoofd, waar door hij ernstig werd verwond. Bezitters van jachtterreinen zien zich al meer en meer gedrongen maatregelen te nemen tegen de vrij postigheid van heeren stroopers, die met carbiedlantaarn of ander kunst- j licht menig haasje trachten te ver- I schalken. Praktisch en origineel is het mid del, dat, naar het „Utr. Dbl." vernam, de heer Van Marwijk Kooy, eigenaar van het schoone landgoed „Ma Re traite" te Zeist gaat toepassen. Ge noemde heer toch laat op zijn ter reinen een plm. 60 voet hoogen toren bouwen, van waaraf bij nacht de jachtopzieners het terrein zullen kun nen verkennen, teneinde te consta- teeren of zich daarop ook stroopers met lichtbakken bevinden. Uit Sittard meldt men, dat de 21 jarige inspecteur van politie Offermans aldaar, die sedert 1 Oct. j.l. in dienst is en zooveel van zich heeft doen spreken, wegens machtmisbruik is geschorst. De Belgische koopvaardijvloot wordt voor het jaar 1910 erg getroffen. De maatschappij „Cockerill", die vroeger zoo welvarend was en ge durende langen tijd met hare booten dienst deed tusschen de havens der Middellandsche zee en zelfs der Zwarte zee, doch vooral met Bilbao, heeft in den laatsten tijd hare ver zendingen zoodanig zien verminderen dat ze dezen dienst heeft opgegeven en hare booten heeft verkocht. De vier schepen „Seresia" „Baron de Macar" „Cockerill" en „Princesse Elisabeth", zijn aan eene maatschappij an Stettin verkocht voor eene som an 1.250.000 fr. Daardoor komen ook vier kapiteins en 12 zeeofficieren zonder plaats. De arme Cook, die door de geheele wereld als een der listige bedriegers van dit ondermaandsche wordt beschouwd, heeft behalve zijn secretaris Lonsdale, een anderen verdediger gevonden en wel den be roemden Noordpoolreiziger professor Julius Von Payer, een Duitscher uit Praag afkomstig, die aan verschillende Praagsche bladen een brief gezonden heeft, waarin hij Cook verdedigt en de schuld over hem betreffende verhalen aan onjuiste dagbladberichten wijt, Cook's documenten, zegt Payer, zijn nog in Groenland en het zal nog wel eenigen tijd duren, voordat ze weer overgekomen zijn. Payer gelooft vast aan Cook's beweringen en verklaart de laatste te zullen zijn die dat ge loof opgeeft. Een Turksch millionair te Kon- stantinopel heeft een bedrag van 2.300.000 francs beschikbaar gesteld, voor de oprichting van een Turksche academie van wetenschappen. De academie zal voor alles tot taak heb ben de volmaking van de Turksche, taal te bevorderen. Zij zal 24 Turksche Arabische en Perzische leden tellen en gevormd worden naar het model der Fransche academie. Zaterdag, den tweeden Russi- schen Kerstdag, brak brand uit in het paleis van grootvorst Nicolajewitsj te Petersburg. De brand ontstond in de garage, er ontplofte een vat ben zine en een koetsier en een rentmeester kwamen daardoor om het leven. De vlammen sloegen over naar de tweede verdieping van het paleis, waar de bewaarplaatsen van goud en zilver, porcelein en andere kostbaarheden gelegen waren, en van daar naar de derde verdieping, waar het personeel woont. Binnen den tijd van 15 mi nuten was het geheele gebouw één vuurzee. De paleisbeambten, die in de tegenoverliggenden vleugel ver toefden, klauterden in hun doodsangst op 'l dak, waar zij de aankomst van de brandweer afwachtten. Deze moest onmiddellijk, kruipend over de trap, de tweede verdieping trachten te bereiken, teneinde de kostbare ver zamelingen van den kroonprins te redden, hetgeen haar dan ook met groote moeite gelukte. Het paleis werd reeds sedert eenigen tijd door den kroonprins niet meer bewoond, daar hij het niet veilig ge noeg achtte, Alweder een schooljongens zelfmoord Zaterdag werd het over reden lijk van een 13 jarigen knaap bij het station Qrosz-Klejdingen, in de buurt van Brunswijk, op de spoor- wegrails gevonden. De jongen bekend om zijn goedmoedigheid en oppas sendheid, had met Kerstmis een niet zoo gunstig rapport gekregen als an ders en dit met de handfeekening van zijn moeder vervalscht. De on derwijzer ontdekte de vervalsching en dit dreet den ongelukkigen knaap die al sinds Donderdag van huis was weggeloopen, in den dood. Zooals men zich zal herinneren werd in den nacht van 23 op 24 Oc tober 1.1. uit de kapel van het Pauline- klooster te Czenstochan, een beeld gestolen, het in heel Polen beroemde „Zwarte Moeder Gods", dat 'n waarde van verscheidene millioenen droeg. Doordat de dieven 't tot dusverre niet waagden, iets van hun roof te ver- koopen, kon men hen ook niet in handen krijgen, doch thans heeft men door een toeval hun spoor gevonden. In het slechts 2 K.M. van Czenstoc han verwijderde dorp Riedrzyn kwam een boer, Jozef Winiarek genaamd, bij den horlogemaker Thacz meteen koperen plaat en vroeg wat deze waard tvas. De vrouw van Thacz meende de plaat te herkennen als afkomstig van de „Zwarte Moeder Gods". Toen zij Winiarek vroeg, hoe hij aan die plaat gekomen was, vluchtte hij en wierp, toen men hem achterna zette, de plaat weg. Spoedig werd nu vast gesteld dat de plaat werkelijk van het gestolen beeld was. De politie werd gewaarschuwd, die het dorp Riedrzyn deed omsingelen door een cordon soldaten en daarop alle huizen doorzocht. Winiarek werd gearres teerd en eveneens zijn broeder, een bekende dief. Voorts zijn de bakker Schmul Chojnowicz en vrouw Thekla Zaleska in hechtenis genomen. De huiszoekingen hebben niet veel re sultaat opgeleverd, maar toen men een beekje in het dorp leeg pompte, vond men een groot aantal edelge steenten, die daar ingeworpen waren. De hoofddader zou de ontvluchte dwangarbeider Milosc zijn, maar hem heeft men nog niet kunnen vinden. Vermoedelijk heeft hij het overige deel der gestolen kostbaarheden bij zich. Een ernstig ongeluk,waarvan een groot aantal personen slachtoffers werden, is in Karinthie voorgevallen. 2V» 513 6558 19688 25516 32452 36957 43627 54860 61328 67752 UITLOTINGl °/o Loten iS t a d A n tl t fr. 100. Trekking van 1(| Serieën 561 675 1422 498| 7580 7729 8392 SSöl 20135 22048 23866 241M 25624 29S47 30178 31071 33189 33340 34602 3610| 37689 37S32 38971 390'. 43736 46681 50131 52411 55061 57431 58951 5896| 62330 63170 64163 6596 69151 69951 71575 Premiën. Serie 5687 31077 65965 Serie 1422 13606 32452 34602 46681 54860 69151 No. fr. 10 25000 22 250 9 500 Serie 2478] 589; de volgende elk fr. No. 8 15 14 7 25 17 18 Serie 6558 24741 33340 36691 54251 60944 71575 No. 17 11 De overige nummersin bovej vervat elk fr. 110. Betaalbaar 1 Juli e. k. Aan de berichten daar' Oostenrijksche bladen o het volgende Een geheel hospitaal in Karidthie in den grorj en ingestort. Zeven pers dood. De regeering s quête in. Het hospitaal, dat to mijnwerken behoort, is storten van den onderg in de diepte gezakt, gebeurde juist tijdens d' dr. Wessely, die niet ail heer van het mijnwerk, van de troepen in de forten is. Behalve de vrouw en kind, zijn ook en de ziekenverpleegster en haar man de slac ramp. Aan redding was nii| Het hospitaal zonk in weg en op de plaats, w| bouw had gestaan, vorm' trechtervormige holle ruini en mijnwerkers werden afgezonden om hulp te b schillende huizen in worden ontruimd, daar dat zij pok zullen instort Het hospitaal was slech gebouw, dat acht tot bevatte. Voor ernstige zie de patiënten naar Klagen bracht. De verongelukte dr. Wessely, was sede jaar gehuwd. Het geheele terrein, o pitaal en de omringende h Ondergraven te zijn. De onderzoekt thans of die gebeurde in den jongsten ijl den Franschert tijd, tpe éën der rijkste mijnèn in d gold. Is de ondergraving datum, dan zai graaf H het mijngebied behoort, stane schade kunnen wo sproken. Latere berichten1 de ruimte, waarin het hc allen die daarin waren, w met water begint te vuiler redding geheel en al onwt Een verwonderlijke t van een beraamden aan: bank wordt uit Amerika] een huis in de 14e st York vlak tegenover ee dikwijls groote somme soms tusschen 4 en 6 n' dpn in bewaring he> langs een timmerman de 1 dieping gehuurd. Die man dagen plotseling verdwen de politie een onderzoek zijn huis, vond zij in den tunnel, die naar de bai overkant leidde. Het eer van dien tunnel was vi met hout betimmerd het deelte was zeer nauw, zood één man met moeite door k Men vermoedt dat de timm tunnel gegraven heeft me de bank te bestelen en da dichtbij zijn doei, door ne aardklompen is bedolven, graaft nu de straat op, c venaf te zoeken naar zi]n Over het herleefd: deelt een berichtgever vat liner Tageblatt" het eet mede. Het oude Messina b oppervlakte van 1,700,000 Het nieuwe strekt zich 1,450,000 vierk. meter en gemeenie behoorende d slaan 550,000 vierk. mete In één jaar is daar een hi uit den grond gerezen, v voorloopig en van hout toch met elkander een vormen. In de twee nieu kenwijken, „della Mosella' Giostra", is het al leven Men vindt er allerlei s winkels; modemagazijnen zen, kapsalons, tapperijen,

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2