BUITENLAND. bewegen. In de drukke reuzenstad veroorzaakte de ijzel natuurlijk tal van ongelukken. Des avonds werden niet minder dan twee honderd menschen naar de ziekenhuizen gebracht, die bij een val min of meer ernstige kwetsuren hadden opgedaan. Een man deed zelfs een zoo ongelukkigen val, dat hij onmiddellijk dood was. Het rijtuig-en automobielverkeer was ee- nige uren lang vrijwel gestremd. Dat bracht groote overlast bij het uit gaan der schouwburgen, duizenden menschen moesten toen eenige uren wachten eer zij naar huis konden worden gebracht. De reverend Elwood Worcester heeft een nieuw middel uitgevonden om echtscheidingen te verhinderen en beweert, dat reeds vele rampzalige en op voet van oorlog levende echtge- nooten baat hebben gevonden bij zijn kuur. De heer Worcester past op de aanstaande echtscheidenden het mid del der suggestie toe. Sombere me lancholische en naargeestige echtge- nooten suggereert hij goede, liefelijke en vrooiijke gedachten en hij verwij dert door suggestie de psychische defecten, die het samenleven der echtgenooten onaangenaam maken. De eerwaarde weldoener der onge lukkig gehuwde menschheid in Ame rika verheugt zich reeds in een vrij uitgebreide practijk. Men ziet, dat de kwestie eenvoudig genoeg ishet geneesmiddel bestaat alleen in het tot andere gedachten brengen. En daarmede is inderdaad de kwaal verholpen. In het koninklijk paleis te Athene is brand ontstaan. Donderdagavond half elf stond het dak van het paleis geheel in vlammen. De koning werd per telefoon verwittigd en kwam omstreeks middernacht te Athene aan Beweerd wordt, dat de brand een gevolg is van kortsluiting, of wel, dat het vuur ontstond in de koninklijke kapel, waar het sinds den namiddag gesmeuld zou hebben. Tengevolge van het Kerstfeest was niemand in het paleis aanwezig. Het dak van het middelste gebouw is ingestort. Als spuitgasten boden hulp matrozen der vreemde oorlogschepen die te Phaieno voor anker liggen. De koning was tegenwoordig bij het redden van de archieven en van andere voorwerpen. Een cordon van troepen omringt het paleis en een ontzaglijke menschenmassa is op de been. Het paleis is niet verzekerd, het meubilair voor een bedrag van 1,2000,000 frcs. Vrijdagmorgen om éen uur had het den schijn, dat men het vuur meester was. De middelste vleugel, waarin zich de wapenzaal en de voor re cepties bestemde kroonzaal bevindt, werd geheel in asch gelegd. Er zijn geen slachtoffers te betreuren. Over Riga heeft een geduchte storm gewoed, 2 dagen achtereen. Het tram- en stoombootverkeer moest gestaakt worden. De Duna is 5 voet boven haar normalen stand gestegen Ook het spoorwegverkeer ondervond veel belemmering. In de stad zijn 2 menschen door vallende schoorstee- nen gedood. Op de kust van Nieuw- Schotland heeft 't vreeselijk gestormd Men maakte zich ernstig ongerust over 17 visscherschepen met 76 man, die op zee zijn en waarvan men geen tijding vernomen heeft. Van 25 andere schepen, die door den storm in zee gedreven werden, zijn er nog slechts 8 teruggekeerd. Oorlogschepen zijn uitgezonden om naar de vermiste schepen te zoeken. Na den storm en overstrooming wordt Spanje thans door felle koude gekweld. Uit Asturië meldt men dat overal troepen ver hongerde wolven rondom de dorpen zwerven en het vee verslinden. De haven van Ferrol ligt toegevroren, iets wat nog nooit gebeurd is. Gaslicht en electrisch licht. Door de onderlinge con currentie der verschillende wijzen van verlichting is, vooral in de groote steden, de behoefte van het publiek toegenomende op zich zelf billijke wensch naar een goede verlichting heeft echter er dikwijls toe geleid sterke lichtbronnen met een goede verlichting te verwarren en te be schouwen ^als dingen van dezelfde beteekenis. Vooral op 't gebied van reclame-terlichting heeft de zucht zijn buurman door een sterkere verlichting te overtroeven en 't moge kosten wat 't wil de aandacht dervoor- bijgangers te trekken, geleid tot het streven dit doel te bereiken door zoo groot mogelijke lichtsterkte van zeer sterke lichtbronnen. Is nu, afgezien van de totaal onnoodige verspilling, daar met geringer kosten betere resultaten zijn te bereiken, de werking van dergelijke sterke lichtbronnen achter winkelramen niet mooi te noemen en mag men aan 't bereiken van 't beoogde doel twijfelen, aan den anderen kant is 't zeker, dat 't ge bruik nadeelig is. 't Is toch natuurlijk, dat hoe grooter, onder overigens ge lijke omstandigheden, de lichtsterkte van een lamp is, hoe meer lichtstralen per eenheid van oppervlak moeten worden uitgezonden. Hoe geconcen treerder echter de stralenbundel op netvlies van 't oog valt, des te meer zal 't oog de nadeelige werking daar van ondervinden. Geen verstandig mensch zal op 't idee komen met onbeschermde oogen recht tegen de zou in te kijken waarom moeten wij onze oogen dan laten benadeelen door de veel sterk licht uitstralende oppervlakken van een reclameverlichting. De steeds talrijker wordende stoornissen in het gezicht en ontstekingen der oogen vooral van jongere personen, is zeker voor een groot deel toe te schrijven aan de zucht in de verlichfingstech niek de glans der lichtbronnen, d. w z. die per eenheid van oppervlak uitgezonden hoeveelheid licht te ver grooten. Ongetwijfeld is toch de meest ideale verlichting die, welke 't daglicht 't best nabootstdat wordt echter niet bereikt met enkele licht bronnen van hooge intensiteit, maar eerder niet een groot aantal lampen van geringe lichtsterkte. Voor bin nenverlichting vooral voor scholen gehoorzalen, enz., kunnen wij be schikken over 't reeds sedert gerui- men tijd met goed gevolg toegepast verstrooid of diffuus licht om een verlichting te krijgen,overeenkomende met 't daglicht. Voor de verlichting van straten, pleinen enz., waarvoor men de indirecte verlichting niet kan toepassen, moet men, als sterke lichtbronnen en 't plaatsen daarvan in 't gezichtsveld niet zijn te ontgaan ten minste die soorten van licht uit sluiten, aan wie 't nadeel van een groote lichtmissie per eenheid per oppervlak eigen is. Afgezien van het kwikdamplicht en het vacuumlicht van Moore, die, zooals de zaken nu staan, niet al gemeen kunnen worden toegepast zijn in dit opzich de verschillende electrische lichtbronnen het meest schadelijk; het persgaslicht heeft minder nadeelen en het Auerlicht het minst. Van de volgende lichtbronnen is de intensiteit in kaarsen per vierk. meier oppervlakte Nernstlamp 136— 170 metaaldraadgloeilamp 85136 vlambooglicht 85119; open boog lamp 68119; kooidraadgloeilamp 30—51ingesloten lichtboog 17—31 persgaslichtbrander 5—8.5; Auer- btander 2.54.25. Zooals uit de opgave blijkt, staat in hygiënisch opzicht het gewone gasgloeilicht boven de andere wijze van verlichting. Van beteekenis is het, dat men sedert kort in verschil lende groote steden er toe overgaat hef eiectrische licht te vervangen door persgaslicht, gedeeltelijk ook omdat men met het bovenstaande rekening houdt. („Gas- en Waterfitter.") Nu de Senaat aan de stad Parijs machtiging heeft verleend voor het sluiten eener leening van fr.900,000,000 voor de uitvoering van een aantal openbare werken, worden door de gemeente voorbereidingen getroffen om deze reusachtige financieele ope ratie door te voeren, die over zeventien jaar zal worden verdeeld. Gedurende het eerste jaar zal fr. 30,000,000 worden uitgegeven, waar schijnlijk nog vóór Februari, door de gecombineerde Fransche banken, on der leiding van Crédit Foncier. Van 1911 tot 1918 zal fr. 40,000,000 per jaar worden uitgegeven, van 1919 tot 1925 fr. 60,000,000 per jaar en ten slotte in 1926 fr. 90,000,000. O. a. zal worden besteed aan ver betering der straten 45,000,000 francs en voor verbreeding van een groot gedeelte der reuzenstad is eventjes een bedrag geraamd van 300.000.000 francs. Behalve deze leening is nog door de stad Parijs een leening gesloten van fr. 45,000.000, ten behoeve van de voltooiing der Metropolitan spoorweg. De Amerikaansche kranten zijn vol over de vorstelijke gift aan land en geld van mevrouw Harriman voor een openbaar park aan den staat van New York. De strook lands, die mevrouw Harriman heeft gegeven, ligt aan den westelijken oever van de Hudson en is grooter dan het Hyde Park, Regent's Park, Primrose Hill en Finsbury Park te zamen en schilderachtiger gelegen dan eenig ander parkin de Vereenig- de Staten. Met het terrein, dat men er, dank zij de mildheid van andere millio- nairs bij kan voegen, zal New York nu het grootste park van de wereld kunnen aanleggen. Bij het park zal een speelveld van ettelijke kilometers langs den oever van de Hudson be- hooren. Van de 5raillioen dollars 12V2 millioen gulden), die voor de uitvoering van het grootsche plan noodig zijn, draagt de staat New York 2,375,000 d. bij. De overige som is bijeengekomen door giften van Amerikaanschegeldkoningen, waarvan mevrouw Harriman alleen 1 millioen dollars gaf. Dinsdag waren twee mannen per fiets op weg van Vreeswijk naar Vianqn. Onverwachts werden ze door een viertal individuen aangevallen en mishandeld. Men maakte zich meester van de fiets van een hunner welke in het water langs den weg stroomend, werd geworpen. Later bleek, dat de kleeren van dien aan gerande duchtig met messneden waren bewerkt. De politie van het gebeurde in kennis gesteld, zette de aanvallers na die zich in de richting van IJsel stein verwijderden. Doch ook de politie van ljselstein was inmiddels telefonisch van het gebeurde op de hoogte gebracht. En zoo waren de aanranders weldra ingesloten. Ze wer den gevat en geboeid naar Jutfaas overgebracht. Te Philadelphia is in den ou derdom van 105 jaren zekere Braina Magadenhy overleden. Zij laat niet minder dan 211 afstammelingen na; ze had 16 kinderen, 67 kleinkinderen, 98 achterkleinkinderen, en 30 achter achterkleinkinderen. Haar man stierf vier jaren geleden, in den leeftijd van 101 jaar. Haar oudste zoon, in Rus land wonende, is een ruim tachtig jarige en haar oudste kleinkind is thans 54 jaren. Het drama van Meyerling houdt de Parijsche bladen nog bezig. Na het verhaal van Dr. H. in de „Matin", dat waarschijnlijk uit de omgeving van graaf Mattachich afkomstig is, herinnert Adelphe Aderer in de „Éclair" aan het feit, dat hij reeds in 1902 den dood van kroonprins Rudolf naar de voorstelling van ingewijden overeenkomstig de mededeelingen van Dr. H. geschilderd heeft. De lezing dat de kroonprins bij een drinkgelag met een champagne- flesch of met een stok dood is ge slagen, was toen in omloop. Zij zou overeenkomen met de uitlating van graaf Nigra dat de hoofdwonde was toegebracht met een groot en tamelijk zwaar voorwerp vermoedelijk een flesch. Daar graaf Mattachich met prinses Louise Woensdag te Parijs is aange komen en blijkbaar voor langeren tijd in een huis aan de Avenue de Boulogne zijn intrek heeft genomen, verwacht men nog meerdere onthul lingen van Dr. H. -Een jonge Russische, de 19ja rige Paulina werd gearresteerd onder verdenking van revolutionnaire gevoe lens, is ontvlucht uit het gevangenis hospitaal te Odessa, waar zij ver pleegd werd. Een vriendin die haar kwam be zoeken heeft vermoedelijk kleederen in het hospitaal binnengesmokkeld, waarmee zij zich vermomde om te ontvluchten. Die vriendin had toen zij kwam wel de aandacht getrokken door hare bijzondere welgedaanheid maar men vermoedde toen niet, hoe het kwam dat zij zoo dik was. Zoodra de vlucht van het meisje werd ont dekt, heeft de politie overal naar haar laten zoeken en naar alle grensstations geseind maar tot dusverre kwam men de vluchtelinge nog niet op het spoor. Sinds de laatste dagen van December, heerscht er onder de be woners van Sogny (Marne-departe- ment) en omstreken schrik en angst, wijl meerdere personen in het naburige woud een der tijgers heeft gezien, die onlangs uit een menagerie te Marseille zijn ontvlucht. De kinderen mogen het huis niet verlaten en overal is een volledige bewakingsdienst in gesteld. Alle veldwachters van den omtrek zijn er met de boeren op uitgetrokken, om het beest neer te vellen, dat de streek terroriseert. Een zwak punt in de ameskleeding. Een der moeilijkste en toch niet te onder schatten punten in het toilet van een vrouw is de col. Als iedere vrouw een zwanenhals had zou het voorde naaister licht werk zijn, maar deze dames, wier eigen visie op lijnen toch reeds gering is (de vakschool voor verbetering van vrouwen en kinder- kleeding zal daarin- wellicht eenmaal verandering brengen) hebben mis schien nooit haar verantwoordelijkheid gevoeld tegenover de lijn van den hals. Zij hebben althans als men ziet naar de treurige uitwerking harer kunstproducten op dit gebied zich nooit geplaagd met overwegingen hoe modellen te scheppen, waarbij zelfs een hals, die geen cachet heeft, fier het hoofd kan dragen. Zij knippen zooals de domme mode het haar voorschrijft hooge boorden, zoo hoog als de patiënte het verdra gen kan, nauwe cols, volgens hetzelfde recept, „en coeur" en „décolleté", al wat men van haar verlangt, maar zonder aesthetisch gevoel. Het bewustzijn dat het evenwicht van het kostuum juist ligt in den hals heeft de naaister niet. Het is waar, dat de mode door allerlei wijzigingen in de modellen getoond heeft ook dit gedeelte van de kleeding niet weg te cijferen, maar het volle belang ervan schijdt men niet te begrijpen. Eenvoudig is het zeker niet in een weinig sierlijken hals iets te vinden, dat heni, zoo al niet tot zwanenhals, toch tot een bekoorlijken drager van het hoofd kan stempelen. Maar er zijn modellen, die den hals en daar mede het hoofd bepaald iets doms geven, afgeknotte half-hooge boorden die den korten, vormeloozen hals nog onbehageiijker doen schijnen, evenals de te hooge, te saamgesnoerde col belemmerend werkt op de bevallige buiging van den volmaakten hals. De souple vederrand, waaruit de te spichtige hals opschiet als uiteen slanke bloemkelk, schijnt als omkran sing van den te zwaren hals het dons van een gans. Al deze nuanceeringen te gevoelen, behoort tot de taak van de naaister. Zij moet haar model kleeden met bewustzijn en niet vragen wal mode is. Eens dat de staande boord voor dagkostuum weer uitsluitend heerscht en de uitgesneden boord die sommige korthalzigen zoo gelukkig kleedde bijna geheel heeft afgedaan hetzij dan uit vrees voor kouvatten of uit angs voor de invloeden van zon en wind moet men den hoogen col worden gewoekerd moet hij van voren of van achteren hopg of af staand, rond of schuin zijn, naar den vorm van de belanghebbende het eischt en niet recht, voorzien van baleintjes en ruches, omdat dit de mode is. De ruches, welke thans weer in trek zijn, zijn werkelijk reeds een gelukkige tegemoetkoming in het gebrek aan eigen vinding bij haar, van wie men die mocht verlangen. Ze zijn souple en daardoor volgen zij onbewust de natuurlijke lijnen en bewegingen van den hals, welke zij afwerken met zekere golvende lijn, welke vlugger doet dan de stijve rechte rand van den gewonen boord. Maar ook bij de ruches dient men te kiezen en niet maar zonder onderscheid voor allen hetzelfde te nemen, een gekleede ruche voor gekleed kostuum, een eenvoudige voor een huisgewaad. Een ander detail, dat bij de hals tegenwoordig medespreekt zijn de baleintjes. Ook al door het per se aanwenden van den boord zoo hoog en zoo nauw mogelijk de elegance schijnt in rechte evenredigheid met hoogte en nauwte lijden alle boorden aan de eigenaardigheid te willen kwijnen. Worden ze niet kunstmatig opgebeurd, dan vallen ze neer, buigen om en bieden een nog leelijker aanblik. Men heeft dus op alle wijzen beproefd daarin te voorzien. Een tijdlang door het dragen van cols over den boord maar ook deze leden aan hetzelfde euvel. Toen zocht men het in de stijve gazen en linnen tot strakhouden van de boorden, maar bij kanten, batisten en andere doorschijnende stoffen voldeed dit niet, het teedere cachet van den boord ging verloren. Toen kwam men tot de baleintjes. Zacht en buigzaam schenen zij het ideaal. Iets moet men altijd lijden ter wille van de coquetterrie. Men laat ze dus vrijelijk steken in den hals, op straffe van een eczeem wan neer men een min of meer gevoelige hals heeft en meent daarmede het beste te hebben gevonden. Inderdaad, de slappe baleintjes lieten den hals eenige vrijheid tot natuurlijke beweging, het hoofd schijnt, dus gedragen, kleiner en toch het gevaar schijnt grooter dan enkel eczeem. Te Londen is een telegrafiste, die flauwviel, gestorven, verstikt door haar colDe baleinen hadden het op hun geweten. Wel scheen volgens geneeskundige ver klaring deze dood zeer pijnloos, maar toch, men zij gewaarschuwd en ver- gete niet als een vriendin op het punt is het bewustzijn te verliezen de drukknoopjes van den boord te ope nen. De stekende baleintjes van den boord worden anders gevaarlijker harnas, dan die van het veelbestreden corset. Me lk flesschen van pa- p i e r. Om het bezmettingsgevaar tot een minimum te reduceeren, heeft het New-Yorksche melkcomité tot de invoering van papieren melkflesschen besloten. Deze worden na gebruik weggeworpen. De met deze flesschen verkregen resultaten zijn zeer be vredigend. De moeder, die haar baby met zulke melk voedt, krijgt een ge neeskundige instructie op welke wijze de flesch geopend kan worden. De flesschen zijn uit geparaffineerd pa pier vervaardigd en kunnen een pin| vloeistof bevaiten. De opening aan den top der flesch heeft een door snede van ongeveer 2 centimeter en is met geparaffineerd papier en een houten stop gesloten. Iedere flesch wordt voor de vulling gesteriliseerd; daarom en omdat er geen gebruikte flesschen worden gebruikt, waarbor gen zij voldoende een absolute rein heid der flesch. Buitendien is de prijs aanmerkelijk goedkooper dan haar glazen zuster, zoowel in fabricage als in 't gebruik. De papierflesch is voor een cent bij engros-afname te verkrijgen en deze prijs, vergeleken met den levensduur van een glazen flesch en de hygiënische voordeelen die er mede te behalen zijn, kan concurreeren. Het leven van een gla zen flesch wordt op 13 vullingen ge schat. ENGELAND. De verkiezingsstrijd, die altijd en altijd weer over de vloot loopt, vooral aan de zijde der con servatieven, die blijkbaar niet over betere argumenten beschikken, heeft ditmaal te Hammersmith in Londen aanleiding gegeven tot een vermake lijke scène. Sir W. Buil, een bekend advocaat, voerde op een meeting van unionisten het woord en werd in de rede ge vallen door iemand, die riep„Ik ben geen advocaat, die betaald wordt om leugens te vertellen 1" De heer Buil verzekerde onmiddel lijk, dat hij den meneer, die zijn be roep op een dergelijke wijze belee- digde, wel mores zou leeren. De man zoo goed als zijn woord verscheen op het podium en in minder dan geen tijd stonden de politieke tegen standers volgens de regels der kunst te boksen. Het publiek geraakte in een enorm enthousiasme, waaraan de politie, die er anders over dacht, een einde maakte. Intusschen bewe ren deskundigen, dat Buil zijn kiezers overtuigd heeft. RUSLAND. De „Monde Illustré", maakt onthullingen openbaar van den bekenden Russischen revolution- nair Boertseff over 't ontstaan van den Russisch-Japanschen oorlog, die door drie geheime documenten on dersteund worden. Volgens deze voor stelling drong de Russische hofpartij sedert 1895 uit vrees voor een om wenteling op een oorlog aan. Koeropalkin, Witte en Lamsdorff, die Japan's macht kenden, wilden den gevaarlijken strijd verhinderen, maar de intiemen van den Tsaar Plehwe, Bezokrazow en Albaza gaven uit naam van den Tsaar bevelen aan de Russische ambtenaren in Mand- sjoerije en Japan, waarvan de offi- cieele regeering niets af wist. De drie medegedeelde documenten houden instructies in van den Tsaar aan Alexejeff, waaruit men kan op maken, dat de omgeving van den Tsaar een terugwijken voor de Ja panners aanbeval van deze op een kritisch oogenblik tijdens de onder handelingen tot den aanval te prik kelen. Zoo telegrafeerde de Tsaar op den 14n Januari 1904 persoonlijk aan Alexejeff, dat Rusland zelfs een lan ding van de Japanners in het Zuiden of Oosten van Korea door de vingers zou zien. De Japansche regeering zou Korea zelfs tot aan de Jaloe.toe kunnen bezetten, zonder dat hij den oorlog zou verklaren. Den 26n Januari seint de Tsaar, dat het wenschelijk is de Japanners met de vijandigheden te laten begin nen en dat hun daarom de landing op de Zuidoostkust van Korea tot aan Heusah niet moest worden belet. Slechts wanneer de Japanners uit het Westen komende, den 38n graad zouden overschreden hebben, werd het Alexeff toegestaan het eerst aan te vallen. Dit bevel van den Tsaar werd zoo goed opgevolgd, dat de Japanners tot in de haven en onder de vestin gen van Port-Arthur hebben kunnen doordringen. HONGARIJE. Omtrent den heer v. Lukacs, die de ondankbare taak heeft aanvaard een Hongaarsch mi nisterie te vormen, wordl uit Boeda- pesth het volgende medegedeeld De nieuwe minister-president, die een der bekwaamste staatslieden van het land is, behoort tot een der talrijke Armenische adellijke families die teZe- burgen gevestigd zijn. Van zijn jeugd aan wijdde hij zich aan economische studiën, waarbij de handelsgeest, die den Armeniërs over het algemeen ei gen is, hem uitstekend te stade kwam. Op zeer jeugdigen leeftijd werd hij reeds geroepen rot een professoraat aan de thans opgeheven re school te Raab, dit am echter na korten tijd om gs redenen opgeven. Hij v in zijn geboorteplaats Z hij het beheer der aan loebehoorende mijnen c Eenigen tijd later werd Kamer afgevaardigd, waa dig de aandacht trok d tengewoon helder inzie mische en financieele dan ook een plaats als financiën open kwam, aangewezen man en ge jaren, onder vier verschil teries, bleef hij aan h dezen tak van dienst. 1 de liberalen het ondespit ven, trok Lukacs zich ambtelooze leven, maar op den voorgrond te tri litiek leider, waarbij h naderde tot de Onafhan partij, ofschoon hij gekan de eischen dier partij terlijk gebied. v. Lukacs is thans Een redenaar is hij niet, te deelen heeft, zegt hi; kelijk. Maar wat hij helder en duidelijk. Z staatkundige loopbaan particuliere ondernemin steeds energie betoond, ging met volharding en t hoogte ook met sluw! echter ondanks zijn groote bekwaamheden karaktereigenschappen gen de moeilijke taak, di' heeft genomen, tot eei te brengen, dat zal de to; ten leeren. VEREENIGDE-STATf teren door president Congres gezonden bijz; schap beveelt bij de i: een speciale handelsrei welke alle spoorweg-pr hangig gemaakt door Commerce Commisson, behandelen. President op, dat de noodzakelij instelling van een dergel gebleken is uit de jaar Interstate Commerce waarin geconstateerd uitspraken van dit lie! alle kracht verliezen d wijze van de betrokkenl recties. Deze gaan nam in hooger beroep en n wijze de processen rechtbank, waarvan hierl ken wordt, zou volgens moeten bestaan uit vijf te wijzen uit de reclj Circuit Court. Van de uit rechtbank zal alleen open staan bij het Su President Taft verkla in te zien waarom de spoorwegen onderling gelingen zouden kunnei slechts de voorschrifte op den tusschenstaat; worden in acht genome een hiertoe het recht, gelingen zijn wederkeeri van te voren opzegbaa president moet aan de Ir merce commission de verleend worden om zi tegen eene onjuiste cl te vervoeren goedere de juiste tarieven va Tevens moet dit lie wijzigingen in de wac nen vaststellen teneinde dat op de verzenders t gelegd worden. Vervolgens wordt voi aan de spoorwegen, w- lende staten doorkruise den zich aandeelen te concurreerende maatsr zullen tevens geen niet of obligatiën mogen met toestemming der In merce Commission, ter' voor de aandeelen niet mag zijn en die van de overeenstemming beho met de marktwaarde vé blik. Teneinde de moeieli, bonden aan eene plotsel der voorwaarden, waaro lende spoorwegen th. bezit van aandeelen in de lijnen op deze li] laatsten controle uitoe het alleen de spoorwe: ook de aandeel- en ob zouden wordei. getroffe gelijk te voorkomen, or sident het volgende dei verbod om aandeelen i: rende lijnen te kooper zittingen te pachten gel neer de betreffende ma den dag van aannen reeds minstens de helt staande aandeelenkapi geconfroleerden spoorv

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 6