BINNENLAND. Sfaafs-Lote militairen bond steeds voort. Bijna alle offcieren van de landmacht be- hooren er toe en dat in een respectabel aantal. Men weet dat het tegenwoor dige kabinet eigenlijk een schepping van den bond is en in de Kamer zeer weinig aanhang heeft, en toch weet men al de hervormingen te doen aannemen, door de officierenpartij geëischt. Komt daar nu een verandering in? In dit zonderling constitutioneele land gebeuren de zonderlingste dingen. Dezer dagen vond de minister van oorlog niet dadelijk gehoor voor eenige zijner voorstellen en daarop richtte hij zich tot het publiek op de gallerij met een soort van beroep op het volk. De Kamer eischte daarop aftreding, wat de minister Weigerde: waarop men zich tot den koning wendde. En nu heeft de bond zich inderdaad niet verder voor den mi nister geïnteresseerd, zoodat het ont slag gevolgd is. Men gelooft dat de' bond nu zal verloopen en daarmede zal de vooruitgang in Griekenland een groote stuwkracht verloren heb bed maar dat is juist de bedoeling der mogendheden, die grootere in vloed op den koning hebben en zeer bevreesd zijn dat de officieren te kwader ure de quaestie der inlijving van Kreta weer op het tapijt zullen brengen, wat in den tegenwoordigen staat van zaken zoo ongelegen mo gelijk zou komen. Hoe gaarne men ook zou wenschen dat de oorlog in Marokko geheel tot het verledene behoorde, schijnt dit toch inderdaad niet het geval te zijn en onze lezers zullen zich herinneren, dat wij er altijd bevreesd voor wa ren, dat de Rifbewoners weer uit den hoek zouden komen. De Spaan- sche regeering komt, als zij berichten heeft, er niet mee voor den dag, maar dagbladcorrespondenten we ten te melden dat de Mooren volstrekt niet zoo kalm zijn als het wel lijkt en dat ze zich op alle marktplaatsen van wapenen en andere krijgsbehoef ten voorzien, en dat er overal op de kust gesmokkeld wordt; iets waaraan wij geen oogenblik twijfelen. Water indertijd ingeleverd werd, dat waren slechts oude en versleten geweren. Een rijk stamhoofd, El Mizzian, moet duizenden onderzijn lieden verdeeld hebben en ze zelfs in staat gesteld om nieuwerwetsche kanonnen te koopen, en nu het zoover is begint het spel van voren af en ruien de priesters opnieuw de geloovigen tot verzet op. 't Ziet er inderdaad slecht uit. De oorlog heeft al zooveel menschenle- vens en schatten gekost en dat zonder •wezenlijk resultaat, dat een hervatting ervan een nieuwe ramp zou wezen voor het nu weer zoo treurig door den watersnood geteisterde Spanje. Eerste Kamer. In de gisterenmiddag gehouden vergadering stelde de voorzitter, de heer Schimmelpenninck, voor, om de verschillende hoofdstukken der Staatsbegrooting, benevens eenige andere wetsontwerpen in de afdee- lingen te onderzoeken, waartoe werd besloten. De nieuwe spoorweg-tarieven. Naar aan de „N. Ct." bij informa tie is gebleken, is de invoering der nieuwe spoorweg-tarieven ook dit jaar nog niet te verwachten. Een datum is nog niet vastgesteldech ter is 't niet onmogelijk, dat zij be gin 1911 zullen ingevoerd worden. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. panterschip „Heemskerck", onder be vel van den kapt. ter zee G. L. Goedhart, den 4den dezer van Nieu- wediep vertrokken, ter aanvaarding van den oefeningstocht in den Noord- Atlantischen Oceaan en de Middel- landsche zee. Vlissingen, 5 Januari. In de laatst gehouden vergadering van het Nederlandsch Werklieden verbond „Patrimonium" afdeeling Vlissingen, is besloten het navolgende adres aan Zijn Excellentie den minis ter van marine te richten „Geeft met verschuldigden eerbied te kennen het Nederlandsch werklie den-verbond „Patrimonium" afdeeling Vlissingen te Vlissingen, dat de werk zaamheden in ons vaderland op het oogenblik schaars zijn, ja zelfs in plaatsen waar anders gewoonlijfrwerk is, nu werkeloosheid is ingetreden en nog steeds toeneemt. Redenen waarom zij zich tot Uwe Excellentie wendt met bet eerbiedig verzoek om het werk torpedojagers enz., welke zijn toegestaan op de begrooting van het jaar 1910 de uit voering daarvan te bespoedigen, zoo dat wij als Nederlanders ook voor de verdere uitbreiding der werkeloosheid zooveel mogelijk gevrijwaard mogen blijven. Vlissingen, 5 Januari 1910. 'tWelk doende D. DIJKSTRA, voorzitter. Cu. FE1J, Secretaris. Voor de afdeeling Vlissingen van den Nationalen Bond van handels- en kantoorbedienden „Mercurius", zal morgenavond in de schouwburg zaal „de Oude Vriendschap" in een propagandavergadering als spreker optreden de heer P. Bakker van Rot terdam, redacteur van het bondsor gaan, met het onderwerp „Vakorga nisatie." De luitenant-kolonel H. Spruijt van het 6e reg. inf. te Breda, vroeger garnizoenscommandant alhier, heeft pensioen aangevraagd. De officier-machinist 2e kl. W. K. L. A. Van Bommel wordt 17 dezer toegevoegd aan den inspecteur van den marine-stoomvaartdienst en 1 Februari geplaatst aan de fabriek „de Schelde" alhier, voor toezicht op den aanmaak van machines enz. voor de torpedojagers. De sergeant N. R. Waitman van het 4e bat. 3e reg. inf. is op heden voor den tijd van drie maanden ge detacheerd bij de Kon. Mil. Academie te Breda. De bevolking der gemeente Mid delburg die op 1 Januari 1909 be stond uit 9180 mannen en 10.389 vrouwen, dus uit 19.569 personen, vermeerderde in den loop van het jaar, door de vestiging van 569 m.en 593 vr. en de geboorte van 221 m. en 211 vr. met 790 m. en 804 vr. Daarentegen vernminderde zij door het vertrek van 662 m. en 654 v. en het over lijden van 121 m. en 144 vr., met 783 m. en 798 vr. Zij vermeerderde dus in 't geheel met 7 m. en 6 vr. en bedroeg op 1 Januari 1910 9187 m. en 10.395 vr. of 19.582 personen. Men schrijft ons uit Ter Neuzen Gedurende het jaar 1909 kwamen alhier binnen met bestemming voor onze haven 378 zeeschepen, metende 1.014.788 M3. en voeren van hier uit 305 schepen. In het jaar 1908 kwamen binnen423 schepen, metende 1.067.559 M3. en voeren uit 343 schepen. Met bestemming voor Gent kwamen gedurende 1909 binnen 1205 zee schepen, metende 3.580.481 M3. en voeren vandaar komende uit 1288 schepen. In het jaar 1908 kwamen binnen 1238 schepen, 3.463.334 M3. metende en voeren uit 1324 schepen. Bestemd voor Selzaete kwamen binnen 48 zeeschepen, metende 27.813 M3. en voeren vandaar uit 36 schepen. Het jaar 1908 werden opgeschut 36 schepen, metende 24.627 M3. en voeren vandaar uit 34 schepen. Binnenvaartuigen werden opgeschut 7404 en afgeschut 7075, tegen 7892 op- en 7524 afgeschut in 1908. Bij Kon. besluit is A. Lindeman van Bloemen Waanders benoemd tot burgemeester der gemeente Katten- dijke. KERK- ËN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rot terdam ds. A. B. te Winkel te Meern. Op Zondag 27 Februari a. s. zal des voormiddags de heer W. Kroeze, beroepen predikant bij de Nederd. Herv. gemeente te Vrouwepolder in zijn ambt bevestigd worden door den heer ds. H. J. Visser van Klevers- kerke, om des namiddags zelf zijn in trede te doen. Geref. Kerken. Door den kerkeraad der Geref. kerk van Amsterdam was aan de gemeente bekend gemaakt, dat aan het einde van 1909 een te kort dreigde in de kas voor den kerkedienst, dat waarschijnlijk onge veer f5800 zou bedragen. Een op roep tot de gemeente gericht om dit dreigend tekort te verhoeden, vond gehoor. Bracht de gewone collecte voor den kerkedienst, gehouden op Oudejaarsavond, Nieuwjaarsmorgen en 1.1. Zondag, naar wij vernemen f 1057.327/s op, de extra-collecte Zondag gehouden, bracht bovendien nog f5556,10 bijeen, zoodat voor den kerkedienst door de Geref. kerk van Amsterdam f 66134272 werd bijeen gebracht en in het dreigend tekort dus ruimschoots werd voorzien. De heer J. H. Adriaansen, onder wijzer aan de christelijke school te Vlissingen, vroeger te Serooskerke, heeft voor zijne benoeming tot on derwijzer aan een christelijke school voor meer uitgebreid iager onderwijs te Leiden bedankt. Rechtzaken. Het gerechtshof te Amsterdam heeft gisteren veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf, wegens onzedelijke handelingen met zijn leerlingen, een voormalig onderwijzer te Sloten, en zulks met vernietiging van een vonnis der Amsterdamsche rechtbank, waarbij hem werd opgelegd een gevangenis straf van twee jaar met ontzegging van het recht om als onderwijzer werkzaam te zijn voor den tijd van zes jaar. Dat de invulling van de kaarten voor de volkstelling menigeen een moeilijk oogenblik heeft bezorgd, was te wachten, en het bleek ook uiteen bericht in ons vorig nummer, over genomen uit het „Hbld." Maar wat zegt men wel van het melkboertje, waarvan de „Resb." het volgende vertelt „Een melkboer in de Rubensstraat, die over practischen zin blijkt te beschikken, tracht uit de moeilijk heid, welke velen met de invulling der volkstellingkaarten ondervinden, profijt te trekken. Hij heeft een biljet voor zijn raam geplaatst, waarop de aankondiging, dat bij hem gelegen heid bestaat tot het doen invullen van bedoelde kaarten, tegen vijf cent per stuk." Aan het gemeentelijk tele foonnet te Amsterdam zijn thans 9457 nummers aangesloten met 11.764 pos ten, voerende gemiddeld ruim 95.900 gesprekken per etmaal. Door de Rotterdamsche Elec- trische Tramweg-Maatschappij wer den in 1909 vervoerd 14.017.822 rei zigers met een opbrengst van f780.086.59 tegen 13.653.506 reizigers met een opbrengst van f 757.587.37 jn het vorig jaar. Een krankzinnige, eenigen tijd in een gesticht verpleegd, zat Zon dagavond onder geleide van zijn broeder en een oppasser in een snel trein, om naar zijn woonplaats Drachten overgebracht te worden. Tusschen de stations Dedemsvaart en Staphorst sprong hij eensklaps uit den trein; fluks werd het rem- toestel in beweging gebracht, de trein stopte, men zocht, maar er was geen spoor van den vluchteling te ontdekken. Den volgenden dag echter vond men het lijk van den ongeluk kige, liggende in een plas water. Te Capelle a. d. IJsel is een onder wijzer door de duisternis te water geraakt en verdronken.Het lijk is reeds opgehaald. Maandagmorgen werd een 13-jarige jongen op den Haar lemmerdijk te Amsterdam door een verhuiswagen overreden. Inwendig zwaar gekneusd werd hij naar het Binnengasthuis vervoerd,waar hij kort na aankomst reeds overleed In de Boompjes te Rotterdam is aangehouden dé 16 jarige C. L. uit Munster, Westfalen, die gevlucht was met 5000 mark van zijn patroon. Hij had nog 4700 mark in zijn bezit. Sedert Maandag is uitRotterdam voort vluchtig de 34 jarige kantoorbediende W. C., van den Auglo-Duitsch Coal- handel, Boompjes, aldaar, met f500. De vorige week werd een 18 jarig meisje in de 2e Oosterpark straat te Amsterdam ziek. Een arts behandelde haar als lijdende aan influenza. Na een paar dagen werd haar toestand 's nachts zeer ernstig en een zuster der patiënte ging den dokter halen. Deze weigerde mede te gaan, maar gaf een recept. De toestand verergerde daarna evenwel zoo dat de dokter weer een bezoek kreeg van de zuster, die nu niet wilde heengaan, voordat de dokter meeging. Hij constateerde toen buik- vliesontsteking en achtte, directe op neming in een gasthuis noodzakelijk. Het meisje werd naar het Onze Lieve Vrouwengasthuis vervoerd, daar ten spoedigste geopereerd en stierf. Nu deelt men mede, dat het lijk naar het Wilhelminagasthuis is ver voerd ter geneeskundige schouwing om nader de doodsoorzaak vast te stellen. Het drama van Meyerl. Fransche bladen zijn bezig de om standigheden van den dood van aarts hertog Rudolf en barones Marie Ves- cera te Meyerling in Januari 1889 weder op te halen. Thans wordt herinnerd hoe de broe der van de barones, die onlangs in Venezuela stierf, tegenwoordig was den nacht van het noodlottige drama. Hij liet aan een vertrouwd vriend eenige aanteekeningen na, welke mochten worden gepubliceerd na zijn dood. Hij vertelt dat behalve den aartshertog en hijzelf aanwezig waren graaf Bombelles, graaf Hoyos en ba rones Vescero. De aartshertog, die dacht zich te laten scheiden en een morganistisch huwelijkte sluiten met de barones, deelde haar thans mede dat hij weinig hoop had de moeilijk heden te overwinnen, welke een hu welijk met haar beletten. Hierop ant woordde zij„Dan blijft er niets over dan te sterven". Den volgenden dag werden baron Vescera en graaf Hayos gewaarschuwd dat de deur van de kamer van den aartshertog was gesloten gevonden en den aartshertog dood in bed zijn rechterarm hing erbuiten. Naast het bed lag een revolver en hij had een kleine wonde in den rechterslaap. Eerst zagen we de barones niet, Zoo heet het verder in het verhaal. Zij was van het hoofd tot de voeten bedekt dooreen wit laken. Naast het bed stond een glas en een zilveren lepeltje. Marie had zich vergiftigd. Onder den kandelaar lagen vier ge sloten en een open brief. Verder wordt dan beschreven de begrafenis van de jonge vrouw, maar geen nieuw licht geworpen öp de tragedie zelf. Een opzichter in de schacht Mars van de mijn te St. Etienne heeft bij een rondgang ontdekt, dat 15 stutbalken van een mijnhut half doorgezaagd waren. Men heeft stellig met een misdadigen aanslag te doen, die het leven van vele mijnwerkers in gevaar bracht. Uit Christiania wordt aan de „Matin" geseind Zondagavond is te Time, in de buurt van Stavanger, een luchtschip waargenomen, dat over de Noordzee kwam. Het lucht schip voer over de provincie Yaer- deren, manoeuvreerde boven de kust en daalde een eind boven zee. Dan verdween het naar het noordwesten tegen den wind in. Men vermoedt, dat het een Duitsch luchtschip is, dat een langen tocht onderneemt. Al hebben de wedstrijden in de aviatiek niet immer voor de onder nemers gouden eieren gelegd, voor de uitvoerders, de aviateurs, kan men zonder grootspraak beweren zoo vertelt „De Luchtvaart" dat zij vrij voordeelig zijn geweest. De vol gende cijfers zullen dit duidelijk ma ken die cijfers zijn misschien niet wiskundig juist, daar vele contracten niet zijn gepubliceerd geworden, doch mag wel aangenomen worden, dat zij niet verre van de waarheid verwijderd zijn. Louis Blériot ontving fr. 300.000 Delagrange frs. 200.000, Paulhan fr. 160.000, Henry Farman fr. 130.000 Latham fr. 80.000, Rougier fr. 60,000, De Dambert fr. 60.000, Sommer fr. 30.000, De Caters fr. 20.000, Brégi fr. 10.000, Gobron fr. 10.000, Tis- sandier fr. 10.000. Tezamen dus in een jaar 1.070.000 francs. Deze som vertegenwoordigt na tuurlijk niet de zuivere belooning, daar er voor hen natuurlijk onkosten afgingen. Neemt men die aan te be dragen 30 pet., zoo ontvingen zij f840,000. Louis Blériot heeft in den tijd van 4 maanden, behalve door zijne be haalde prijzen, ook door den ver koop zijner toestellen, de enorme som weder teruggekregen, die zijne proefnemingen hem hadden gekost. Zij die hun tijd kunnen en willen afwachten worden dus nog wel eens beloond. De te Liverpool thuisbehoorende bark „London Hill" arriveerde van Vancouver te Dublin na een reis van ineer dan 200 dagen. Op de hoogte van Kaap Hoorn viel een jonge Engelsche zeeman uit den mast in zee en verdronk. Het schip werd door een vervaarlijke zee ge troffen, waardoor het stuurrad en de stuurhut werden weggeslagen. De zelfde zee sleurde een Hollandsch matroos overboord en hij kwam in de golven om. De eerste stuurman werd tegen dek geslagen en brak een der beenen. Na verloop van 20 dagen ontmoette men een stoomschip van de New- Zealand Shipping Company en de dokter van dat schip achtte het nood zakelijk het gebroken been boven de knie af te zetten. De dokter prees het gedrag van James Roberts, den hof meester van de „Londen Hill", die het gebroken been al dien tijd ver pakt had gehouden in een zak haver meel en aldus voorkomen had dat het koudvuur er bij kwam. Drie dagen later bereikte het schip Montevideo, waar de invalide stuur man naar het hospitaal werd vervoerd. Een correspondent te Lissabon vertelt over de overstroomingen in Portugal nog o.a. het volgende. De streken, welke het meeste geleden hebben zijn de landerijen langs den benedenloop van de Taag,in een vier kant dat door den spoorweg Lissabon Entroncamento in twee geheel ge lijke gedeelten is verdeeld. Aan drie zijden is de streek door heuvelen omringd, de vierde wordt beschermd door een dam tegen de Taag. De rivier doorbrak de dam en de plaat sen Santarem, Almerim, Azambuia Benavent.Muge, Villafranca, Alemguel en vele andere steden stonden onder water, zoodat het verkeer slechts in booten kon plaats hebben. Drie volle dagen was men te Lissabon zonder bericht van het overi2e Europa. De zestienjarige dochter van een millionnair te Philadelphia is ge- vlucht met een hotelbediende geen knappe jonge man, maar een vijftiger die vrouw en kinderen heeft. Het meisje dat met hare familie in een voornaam hotel te Philadelphia woonde, had sinds eenigen tijd een bijzondere voorliefde voor ijswater en het is nu gebleken, dat zij zoo dikwijls een glas daarvan nam, ter wille van den kellner die het haar moest brengen. Uit brieven die men ten huize van den kellner vond, is gebleken dat het meisje een dwe pende liefde voor hem had opgevat Men weet nog niet, waarheen het zonderlinge paar zich heeft begeven. Rampen in 1 9 0 9. In het afgeloopen jaar zijn de volgende groote rampen voorgekomen 4 Januari. Het Russische stoom- schip „Sviatoslaf" op weg van No- worossisk naar Toepasse, na aanva ring met een Grieksch schip,gezonken 34 menschen verdronken. 9 Januari. Ontploffing in de kolen mijn „Zeigler", Amerikaansche staal Illinois, 25 dooden. 10 Januari. Instorting van een ge welf in de kerk te Nax, Zwitsersch kanton Walis, 31 dooden en 50 ge wonden. 13 Januari. Ontploffing in de Lick- branchmijn, Amerikaansche staal West Virginia, 50 dooden. 15 Januari. Brand in de Ajax-mijn Hongarije, 54 dooden. 16 Januari. Spoorwegongeluk bij Denver, Amerikaansche staat Colo rado, 18 dooden, 30 gewonden. 20 Januari. Buskruitontploffing te Chicago, 20 dooden, 26 gewonden. 22 Januari. Overstrooming in een mijn bij Johannesburg, 10 blanken en 150 kleurlingen verdronken. 23 Januari. Aardbeving in de Per zische provincie Loeristan, 60 dorpen verwoest, 5 a 6000 menschen omge komen. 27 Januari. Spoorwegongeluk bij Carzanow (Rusland) 45 dooden. 1 Februari. De bloemenvloot op de Canton-rivier (China) verbrand, circa 500 dooden. 2 Februari. Op het meer Como, in Italië, een boot omgeslagen, 19 men schen verdronken. 13 Februari. Het s.s. „Perguin" bij Terawiti in Cook-straat (Nieuw Zee land) vergaan, 67 menschen omge komen. 16 Februari. Schouwburgbrand te Acapulco (Mexico) circa 300 dooden 17 Februari. Ontploffing in de West- Stanley-mijn, Engelsch graafschap Durham, 150 dooden. 9 Maart. Wervelstorm en brand te Brinkley. Amerikaansche staat Arkan sas, 68 dooden 40 gewonden. 6 April. Op de Russische kust bij Memel 10 visscherschepen vergaan, 40 visschers verdronken. 16 April. Een pension afgebrand te San Francisco, 55 menschen ver brand. 24 April. Aardbeving in Portugal, 55 dooden. 29 April. Stormen in verscheidene Amerikaansche staten, 144 menschen omgekomen. 6 Juni. Aardbeving op Djambi, 230 dooden. 12 Juni. Aardbevingen in het zuiden van Frankrijk, 45 dooden. 2 Juli. Het in aanbouw zijnde dot te Newport (Wales) ingestort, 20 dooden. 4 Juli. Onafhankelijkheidsdag in de Vereenigde Staten, bij vuurwert 43 menschen omgekomen. 10 Juli. Mijngasontploffing te Ma- keëvka aan de Don (Zuid-Rusland), 17 dooden, 10 gewonden. 13 Juli. Wolkbreuk te Orizaba in Mexico, circa 100 menschen omge komen. 24 Juli. Een huis ingestort te SI Petersburg, 40 dooden. 8 Augustus. Spoorwegongeluk bij Parijs, 12 dooden, 30 gewonden. 10 Augustus. De koraal visschers- vloot op de Japansche kust dooi storm overvallen, 457 visschers ver dronken. 13 Augustus. Ontploffing van een benzine-motor in de onderzeesclif boot „Dragon" te St. Petersburg, 15 menschen gedood. 14 Augustus. Aardbeving in Mid den-Japan, 30 dooden, 82 gewonden 22 Augustus. Ontploffing in de gasfabriek te Genève, 13 dooden. 24 Augustus. Aanvaring tusschen de s.s. «Columbia" en „Shlesien" in Trekking van Dinsdag 4 4e Klasse 2e LijsfcfJ No. 2297 f5000. No. 15629 f1500. No. 6312 f1000. No. 18229 f400. No. 9985 f200. Nos. 11519 13076 en 18914 e] Prijzen van f 6oj 125 137 l*j 579 1069 1459 1662 1782 2221 2373 2853 3088 3306 3531 3926 4261 4538 4907 5171 5864 6254 43 534 89S 1414 1607 1722 2021 2361 2621 3004 3244 3444 3792 4084 4422 4877 5090 5513 6217 6596 6866 7115 7369 7599 7796 8043 8392 8532 45 o5? 907 1439 1617 1750 2192 2365 2783 3078 3299 3465 3821 4239 4531 4892 5144 5753 6243 6599 6872 7124 7370 7622 7827 8093 8394 8610 8841 9218 9364 9705 9932 591 1255 1487 1674 1846 2247 2471 2892 3131 3328 3568 3945 4268 4627 4933 5239 5868 6285 6716 6962 7231 7498 7726 7879 8162 8445 8686 8961 9256 9520 9732 9949 6955 7165 7455 7713 7840 8151 8162 8fl 8399 8647 8686 8| 8947 8961 8| 9236 9256 9l 350 9364 9389 9520 9| 9600 9705 9721 9732 9| 9832 9932 9937 9949 9 10071 10085 10094 10180 lm 10375 10393 10495 10522 1(90 10688 10767 10774 10775 1« 11008 11066 11078 11088 lfl j 1295 11330 11392 11407 1.1 11579 11655 11696 11718 1M 11928 11944 11982 12015 lfl 12339 12412 J2466 12487 li 12729 12740 12749 12755 lfl 12941 12954 13043 13055 l.j 13257 13311 13337 13341 iJ 13645 13733 13747 13752 li 13914 13935 14054 14092 1 14223 14228 14230 14423 1 14596 14613 14616 11666 lH 14773 14950 15019 15055 1 15217 15233 15277 15296 II 15573 15606 15729 15746 1^| 15941 15945 16134 16160 1 16331 16351 16368 16375 lj 16525 16596 16666 16698 M 16773 16778 16795 16836 li 16967 16989 16996 17051 J; I 17101 17112 17123 17133 1 17241 17252 17291 17311 J 17449 17485 17499 17511 17654 17722 17781 17833 17922 17947 17968 18148 18306 18314 18343 18353 18463 18517 18538 18646 I 19038 19056 19064 19131 i 19487 19528 19554 19592 I 19766 19771 19779 19781 I 19882 19928 20013 20065 20189 20198 20213 20215 I 20367 20455 20506 20545 I 20738 20771 20772 20783 20982 20987 4e Kl. Ie Lijst: 2617 m. I den mond der haven de „Co!umbia"gezonk omgekomen. 29 Augustus. N (Rusland) een mijn 28 mijnwerkers verdi 31 Augustus. Ov Monterey, in Mexico, I dooden. 1 September. Ovei residentie Besoeki Javanen verdronken. 23 September. C strooming in Nieu dooden. 6 October. Mijnont ima, (Britsch-Colum 40 gewonden. 7 October. Spoorv lijn Halifax—Montr* treinbotsing 2 mach en 3 conducteurs gr treinen in brand gi giers in de vlamme: 20 zwaar gewond. 27 October. Aanv nau tusschen de st en „Rousso", eer: gezonken, 21 doode 29 October. Mijnr. mijn in Wales, 22 komen. 13 November. I Sf. Paulsmijn te Ct schen staats Illinois ders gedood. 14 November, t met het s.s. Onda" „La Seine", op vi naar Singapore, 7 inlanders verdronken 27 November, mijngas in de Onr de Japansche prov mijnwerkers op f begraven. 14 December. Hi nin" gestrand op c Mersey (Schotland; de golven verdwer 7 December. Onl houders te Hambur 70 gewonden. 9 December. Bij Ericmeer (Noord-, menschen verdronl 16 December. B een schuit op de Russische gouvern dronken 21 mensc 23 December. Stc

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2