Sfaafs-Lof De voordeelen, aan eene dergelijke plaatsing verbonden, zijn lo. bijverdiensten door het geven van concerten 2o. verhooging van bekwaamheid in het bespelen van het instrument, en 3o. bijzondere wijze waarop de dienstplicht kan worden vervuld. Wordt de loteling bij aankomst bij het muziekkorps zijner keuze niet ge plaatst, dan kan door hem aan den inspecteur der Infanterie worden ver zocht, om plaatsing hij een ander fanfarecorps, of wel plaatsing ineen garnizoen in de nabijheid van zijn vroegere woonplaats. De aandacht wordt er op gevestigd, dat schriftelijke verzoeken, doorlote- lingen aan den Provincialen Adjudant per post gezonden, voldoende ge frankeerd moeten zijn. De Provinciale Adjudant in Zeeland, E. A. UMLAND. Nederl. scheepsbouw in 1909. In het afgeloopen jaar werden, blij ken de opgaven in het dagblad „de Scheepvaart", van verschillende Ne- derlandsche werven ca. 278,000 ton scheepsruimte te water gelaten, tegen 199,000 ton in 1908, waarvan 61,709 (v. j. 45,000) ton'voor de zeevaart. Op het einde van 1909 was nog in aanbouw voor de zeevaart 59,330 (v. j. 57,800) ton scheepsruimte, voor de binnenvaart ca. 78,000(v.j. 71,000) ton. Vlissingen, 4 Januari. Vanaf heden zullen wij, voldoende aan een herhaaldelijk gedaan verzoek, de volledige trekkingslijst van de Ned. Staatsloterij opnemen. Wij vertrouwen dat deze maatregel door een groot deel van onze lezers op prijs zal worden gesteld. De liefhebbers van goede instru mentale muziek kunnen Maandag a. s. waar kunstgenot smaken. Het bestuur van hetNuts-departement alhier is erin geslaagd het toonkunst-kwartet uit Den Haag voor een muziekavond in het Concertgebouw te engageeren. Naar wij vernemen, zullen bij deze gelegenheid ter afwisseling ook enkele solo-nummers ten gehoore gebracht worden. De leden van het kwartet zijn de heeren Henri Hack, le viool Her man Voerman, 2e vioolBart Ver hallen, altCh. van Isterdael, cello. Wie zich het succes herinnert, dat reeds enkelen van het genoemde viertal te dezer stede mochten ver werven, zal zeker niet verzuimen Maandagavond bij de uitvoering te genwoordig te zijn. Niet dikwijls vindt men hier ter stede de gelegenheid van een uiting der kunst te genieten, zooals die, welke ons thans aange boden wordt. Voor niet-leden wordt de entrée gesteld op f 0.75. Wij hopen in de gelegenheid te zijn het program ma van te voren bekend te maken. Met de mailboot „Nederland" wor den hedenavond alhier verwacht on geveer 1100 zakken post, waarvan 942 Amerikaansche. Een 30 tal ambte naren kwamen hiervoor over om deze post te verwerken, terwijl een 5 tal postwagens in de mailtreinen werden geplaatst. Aan het centraal telefoon-bureau alhier werden gedurende de maand December 18659 aansluitingen tot stand gebracht. Wij vestigen op verzoek de aan dacht op achterstaande advertentie van de christelijke zangvereeniging „Hymne", waarin kennis wordt ge geven dat vrouwelijke en mannelijke leden, die resp. den leeftijd van 16 en 17 jaar moeten hebben bereikt, zich kunnen aanmelden bij een der bestuursleden, de heeren M. P. van der Hoeve, Kasteelstraat en P. A. de Waal, Korenstraat. In de Schouwburgzaal „de Oude Vriendschap" van den heer H. Buning wordt Zaterdag a.s. de reeds vroeger besproken voorstelling gegeven door het Vrije Tooneel, onder directie van de heeren J. H. Speenhoff en Nap. de la Mar. Zondag en Maandag zullen in de zelfde zaal voorstellingen worden gegeven door het cagliostro-theater, onder directie van den heer Van Kingsbergen. Gisteren is volgens rapport van de reddingsboot van Burghsluis de Vlis- singsche loodsschoener no. 8 een uur na hoogwater aan den grond geraakt, doch zonder averij weder vlot gekomen. Het Engelsche stoomschip „Fulmar" van Liverpool naar Gent bestemd, dat gisteren op den Oostberm te Ter Neuzen gestrand, is later zonder assistentie vlot gekomen. Met ingang van 1 Februari zijn bij de directe belastingen, invoerrechten enz. verplaatst de commies le klasse Ph. A. Pool van Almelo naar Vlis- singen (haven) en J. C. Prins van Hoedekenskerke naar Eibergen. Met den trein die Zondagavond te 5.52 uit Ter Neuzen in de richting van Mechelen vertrok, reisde ook mede een vrouw uit Vlissingen, ver gezeld van een 2jarig kind. De vrouw moest te Kijkuit uitstappen, en vergat in hare haast het kind mede te nemen. Zij merkle dit eerst toen de trein reeds weer aan het rijden was. Per telefoon werd de stations chei te Hulst van het voorgevallene verwittigd, die daarna de kleine in ontvangt nam en zorgde dat zij met den eerstvolgenden trein naar Kijkuit mede genomen werd, waarde moeder haar in ontvangt kon nemen. De kleine had zich gedurende de onver wachte reis met de andere passagiers goed geamuseerd. („T. N. Ct.") Bij Kon. besluit is aan den op ziener der derde klasse der vissche- rijen op de Schelde en Zeeuwsche Stroomen, M. A. C. Wesdorp, als zoodanig eervol ontslag verleend met ingang van 1 Januari, zulks wegens zijn benoeming met ingang op dien datum, tot controleur eerste klasse bij de visscherij-politie op die stroomen. KERK- EN SCHOOLNEEUW5. Ned. Herv. kerk. Bedankt voor het beroep te Oudemirdum door ds. J. van Vliet te Poortvliet. In een gisterenavond gehouden vergadering van lidmaten der vroe gere gereformeerde kerk A alhier die met de plaatselijke ineensmelting der beide gereformeerde kerken geen genoegen namen, bleek dat ongeveer 60 lidmaten (mannen en vrouwen) zich van het gereformeerde kerkver band zullen onttrekken. Tot leeraren aan de in Mei op te richten Chr. Kweekschool voor onderwijzers te Middelburg zijn be noemd de heeren C. Weeda, hoofd eener school voor M. U. L. O. te Middelburg, tot directeur A. Rade maker, hoofd eener Chr. school aldaar, tot onder directeur en j. Baarschers, hoofd eener Chr. school te Vlissin gen en R. van der Welle, hoofd eener Chr. schrol te Grijpskerke. Tot onderwijzer aan de christ. school in de Paiingstraat alhier is benoemd de heer P. Visser te Oos terend, die deze benoeming heeft aangenomen. Rechtzaken. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens het veroorzaken van ge vaar voor het verkeerdoor stoomver mogen over een spoorweg en hetveroorza- ken van lichamel ij k letsel door s c h u 1 d J. V., 48 jaren, bie tenvervoerder te Aardenburg tot 3 dagen hechtenis diefstal: G. van L., 20 jaren, veldarbeider zonder vaste woonplaats, gedetineerd, tot 2 maanden gevange nisstraf met mindering van het voor arrest diefstal en diefstal met verbreking: L. O., 19 jaren, va rensgezel te Ter Neuzen, gedetineerd tot 4 maanden gevangenisstraf met mindering van het voorarrest v e r d u i s t e r i n g J. G. H. J. A., 41 jaar, handelsreiziger te Antwerpen, gedetineerd 3 maanden gevangenis straf met mindering van het voorarrest; eenvoudigebeleediging: J. H., 32 jaren, werkman te Cadzand f 5 boete subsidiair 5 dagen hechtenis niet voldoen aan het be vel van een ambtenaar: M. H. P., 37 jaren, bierhuishoudster te Hontenisse tot f25 boete subsidiair 25 dagen hechtenis ontslagen van rechtsver volgingL. J. B., 26 jaren, veld arbeider te Eede, beklaagd van mis handeling. De Hooge Raad deedgisteren uit spraak in de zaak van een tapper te Vlissingen, door de rechtbank te Mid delburg veroordeeld tot f5 boete of vervangende hechtenis wegens het geven van dansgelegenheid met mu ziek in zijn inrichting zonder vooraf gaande kennisgeving aan den com missaris van politie en zonder beta ling der verschuldigde belasting. De Hooge Raad verwierp het cassatie beroep. Nog werd uitspraak gedaan in de zaak van een landbouwer te Goes, door den kantonrechter aldaar ver oordeeld tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis, wegens het zonder daartoe gerechtigd te zijn doen rijden over grond, waartoe de toegang hem door den rechthebbende op voor hem blijk bare wijze was verboden. Ambtshalve vernietigde de Hooge Raad het vonnis, op grond, dat recht was gedaan op onwettig getuigenbe- wijs en verwees de zaak naar de rechtbank te Middelburg. Een redacteur van het „Hbld." is te Amsterdam met een volksteller op 't pad geweest om de kaarten voor de volkstelling op te halen. Hij vertelt van hun ervaringen onder meer: Een woning twee hoog achter. Moeder de vrouw, een blozend en pienter wijfke, babbelde met buur vrouw, die zich snel uit de voeten maakte naar drie-hoog, toen het be zoek onverwacht binnen kwam, schuldbewust als zij zich gevoelde, omdat ook bij haar de telkaarten nog oningevuld op de commode slingerden „Kom u binne", noodde het vrouw tje, „ik heb niks ingevuld, omdat ik 't niet kon en me zoon niet, omdat ie niet wou 1 Daat zit-ie meneer, spreek u maar zelf met-em In 't kleine kamertje, opgepropt met huisraad en een waschtobbe, stond een zware walm van wasch- en menschenlucht. Op tafel, in een chaos van vuile kousen, kopjes en potdek sels, lagen een groot knipbrood en een homp rogge naast de resten van een hutspot-maaltijd en in de aan groeiende broeihitte, uitgestoomd door een potkacheltje, soesde een jongen van omstreeks negentien over een kranten-feuilleton. 't Moedertje, dat zich heel wel scheen te kunnen schikken in deze omgeving van de meest verregaande morsigheid, wees ons op haar zoon, den onwillige. Toen de teller hem vroeg, waarom hij dat werkje niet even had opge knapt, keek hij met lodderoogen op van zijn lectuur. „Doe 't zelf", snauwde hij toen. „Wees toch niet zoo onredelijk, weet je wei, dat er zelfs hooge boete op staat op de overtreding van de voorschriften der volkstelling Moeder en zoon keken elkander, toen ons aan en barstten in een klaterenden spotlach uit. „Meneer mot geen flauwe kul ver- koopenschaterde de jongen, „u kunt gerust die biaden weer meene men. Bij m'n oom hebben de kinde ren d'r schooltje mee gespeeld. D'r is van de elf stuks niet één heel ge bleven. Hier hebt u ze Maar toen de teller moeder en zoon wees op het cursief gedrukte links bovenaan op elke telkaart, toen werd het tweetal toch ernstig en moedertje vroeg, of meneer dan maar voor dien boel wou zorgen. Ze zou blij zijn, als die papieren het huis uit waren. Ze hield niet van dat spek takel. Tien jaar geleden, toen haar man nog leefde, hadden ze in Leeuwarden datzelfde gezeur gehad. De telmeester had toen zelf maar gauw den heelen boel ingevuld. Of meneer dat nou ook maar wou doen! Neen dat deed meneer niet! Was er iets dat ze niet wist, dan gaf meneer graag inlichtingen, maar moeder en zoon wisten heel goed waar het op aankwam. Ze moesten nu de kaarten maar gauw invullen en ze vandaag daar en daar bezorgen. „Stel je voor", zei meneer, „ik heb 1250 menschen te tellen. Als ik bij allemaal die kaarten eens moest in vullen, dan kwam ik immers in 1910 niet klaar er mee „Och ja", zei 't moedertje, dat be schikte over een groote dosis ge zonden humor, „och ja, dan hebt u 't óók hard, meneerMisschien breng ik dan de papieren nog wel Maar niet allen waren zoo onwillig als deze, al waren er velen, „die dingen ergens hadden neergelegd, waar ze niet meer te vinden waren." Dan gaf de teller nieuwe kaarten, vermaande nog eens om den boel toch vooral bij elkaar te houden. Gaf een aanwijzing, een inlichting. En velen ook waren er, die de kaarten hadden ingevuld, heelemaal, van A tot Zmaar ach, zoo treurig- onbeholpen, zoo droevig-verkeerd. Een vader schreef van zijn 14jarigen jongen, dat diens hoofdberoep was idioot. Bij een lOjarig dochtertje vulde een ander in, dat het hoofd beroep van dat kind wasschool. In sommige gezinnen leefden zoo vele hoofden als personen; kinderen van vier jaar hadden twee vertrekken voor zich, terwijl de heele woning uit kamer,keuken en alkoofbestond.Achter vraag 10btot welke kerkelijke ge zindte of vereeniging had een vader achter de namen van hem zelf, zijn vrouw en zijn vijf kinderen zeven verschillende godsdiensten ingevuld omdat de man niet wist, hoe deze vraag te moeten beantwoorden. De zotternij was inderdaad volko- men te goeder trouw geschied, en de man gevraagd zijnde, verklaarde onmiddellijk, dat het heele huisgezin behoorde tot de groote kerk, de Ne- derduitsch Hervormdehet jongste kindje alleen, nog geen maand 'oud, moest nog gedoopt worden. Zooals men wel denken kan, geven de gunstige bepalingen der Ongevallenwet nog al eens reden tot het veinzen van niet-herstel. Dezer dagen hoorde de „Dordt. Ct." een staaltje van een man die beweerde, dat hij, na een bedrijfsongeval, zijn arm niet hooger dan zijn schouder kon oplichten. Wat men ook bij de verschillende colleges beproefde, hij hield vol en men kon het toch zoo moeilijk gelooven. Ten slotte komt de geneesheer op het idee in de gang, waar de man moest wachten, een kapstok te laten maken ver boven zijn macht, hoog aan den wand. Zon der de minste aarzeling strekte de getroffene zijn arm hoog in de lucht en hing zijn hoed op. De gemeentetram te Amsterdam vervoerde in het afgeloopen jaar 55.547.022 passagiers, waaronder 6.100.208 op vroegrit-kaarten, tegen 49.559.752 met 4.743.450 vroegrit- ka,arten in 1908. Inbraken. In den Oude jaarsnacht is te Rotterdam ingebroken in de woning van den schilder J. M., aan het Oostpiein die met zijn gezin bij zijn gezin bij zijn familie het Oud en Nieuw was gaan vieren. Vele gouden en zilveren voorwerpen werden door de dieven medegenomen. Er schijnt thans te Rotterdam we der een dievenbende gevormd te zijn, welke het in het bijzonder op de kerken gemunt heeft. Maakten we de vorige week reeds melding van inbraken in een paar kerken, in den nacht van Zaterdag op Zon dag hebben zij weder de Westerkerk der Ned. Herv. gemeente aan de Kruiskade tot terrein hunner opera ties gekozen. Na over het hek ge klommen te zijn, hebben zij door een ruit te verbrijzelen zich toegang verschaft tot de collectantenkamer. Daar werd een kast opengebroken waar zij een collectebus met inhoud vonden. Deze werd geledigd en ver nield in de kerk teruggevonden. In den loop van December 1909 is de havenbeweging van Antwerpen geklommen tot 1,040,172 ton, zijnde 209,526 ton meer dan in December 1908. Voor heel het jaar 1909 bedroeg de havenbeweging 6470 schepen, te zamen metende 11,942,136 ton. Ziehier de tabel der laatste jaren 1905 6094 schepen 9,900,305 ton, 1906 6495 schepen 10,884,412 ton, 1907 6284 schepen 11,181,226 ton, 1908 6135 schepen 11,051,644 ton, 1909 6470 schepen 11,942,136 ton. Wij zijn zegt het „Handelsblad van Antwerpen" dus verleden jaar bijna 900,000 ton vooruitgegaan op het voorgaande jaar, terwijl wij in 1908 circa 130,000 ton achteruit gingen. Een gehuwde vrouw te Am sterdam, die de vorige week uit het Israëlietisch Ziekenhuis, waar zij ver pleegd werd, was ontslagen, omdat zij, uit vrees voor een operatie, wel ke zij ondergaan moest, getracht had die inrichting 's nachts te ontvluch ten, is levenloos uit den Houtkoo- persburgwal aldaar opgehaald. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is te Antwerpen de 21-jarige ka pitein van de te Hansweert thuis be- hoorende sleepboot „Zeelandia" van een kaaimuur op eens doodgevallen. Zondagavond is een 16-jarige dienstbode uit den Driehoek, gemeen te Ambt Ommen, toen zij een be zoek bij een buurvrouw wou brengen, te water geraakt en verdronken. De 21 jarige zoon van een hospitaal soldaat-schrijver, een overigens op passend jonkman, die onder den in vloed van kameraden zich op den Nieuwjaarsdag te buiten gegaan had aan sterkedrank, viel, bij zijn ouders thuis gekomen, boven van de trap, tengevolge waarvan hij zware in wendige kneuzingen beliep en een halven dag later overleed. Giste renmorgen 7 uur geraakte op het IJ bij de vischhal te Amsterdam een schuitenvoerder te water. Door eenige personen werd de man wel spoedig opgehaald, doch een dokter kon slechts den dood constateeren. Zaterdagavond viel door een zenuw to.evol getroffen eene vrouw in de Boltensgracht te Amsterdam. Na door 2 agenten door middel hunner dreg gen op het droge te zijn gebracht, bleek zij te zijn overleden. Een scharenslijper bracht gis teren op een terrein nabij den Spaarn- dammerdijk te Amsterdam, waar hij met zijn woonwagen stond, in drift ontstoken, een anderen scharenslijper met een mes een steek in de borst tor. De getroffene, die met de ruzie i niets te maken had en „bij vergis sing" werd geraakt, werd naar het gasthuis vervoerd. Met Nieuwjaar vierde de En. gelsche ouderdomsverzekering haai eersten verjaardag. Reden te ovet voor de liberale kranten om een lof- zang aan te heffen op het liberale bewind. Op 30 Sept. waren de cijfers reeds als volgtAantal pensioentrek kers in Engeland en Wales 421,442; Ierland 186.202betaalde uitkeeringeii resp. 3.672,747 pond, 1.723,904 pond en 667,007 pond. Tien jaar lang had den de conservatieven ouderdoms pensioen beloofdde liberalen eerst gaven het. Aan verschillende sociale maatregelen der liberalen, reeds inge voerd of dit jaar in te voeren, wordl tevens herinnerdde wet op de ar beidsbeurzen, de maatregelen tegen de werkloosheid, tegen het sweating systeem en de kinderexploitatie. In de Chineezenwijk te Chicago zijn verscheidene blanke meisjes ver dwenen; men vermoedt dat ze in Chineesche opiumkitten worden vast gehouden. De politie kreeg bericht van eenige meisjes, die in opiumkitten zijn geweest, dat een groot aantal blanke meisjes in gevangenschap bij de Chineezen zijn. Ze moeten erg mishandeld worden. In West-Indië is, volgens een telegram uit New-York van Zondag, een hevige aardbeving geweest. De Mont Pelé en de Souffrière zijn aan het werken. Uit Yucatan (Mexico) worden ook groote verwoestingen gemeld. De sterke regenval der laatste dagen heeft in Zuid-Bulgarije groote overstroomingen veroorzaakt, waar door op meerdere plaatsen verkeers- storingen hebben plaats gehad. Van de stad Plulippopel staan ettelijke stadswijken," benevens het spoorweg station, onder water. Het verkeer op de hoofdlijn Konstantinopel—Sofia is door het instrorten van een brug geheel gestremd. En nog steeds stijgt het water. In een koffiehuis te New-York, het „Café Martin", is op Oudejaars avond een noodlottig ongeluk gebeurd. In de volle zaal werden de bezoekers tegen middernacht in donker gezet, in afwachting van een schitterende electrische verlichting die er niet klokslag twaalf zou komen. Men zat er vroolijk te praten en te lachen, bij het schemerlicht van eenige lam pions, toen opeens 'n angstgeschreeuw werd gehoord. Door een lampion of door een weggeworpen lucifer was het kleed van een der bezoekers in brand geraakt. Zij vloog op en snelde radeloos de zaal door. Heeren trachtten met hun jassen en met. ijs uit champagne-emmers hare branden de kleeren te blusschen. Stoelen en tafeltjes werden omver geworpen in het duister en toen het electrisch licht kwam, bescheen het een tooneel van verwarring en ellenderondom doo- delijk verschrikte mannen en flauw gevallen vrouwen en in het midden der zaal de jammerlijk verbrande dame, die in een deerniswekkenden toestand naar het ziekenhuis werd gebracht. Het was er een treurig begin van het jaar. Generaal Weiier, kapitein-gene raal van Catalonie, heeft zich van Madrid naar Barcelona begeven. Hij verklaarde, dat zijn tegenwoordigheid in deze stad noodzakelijk is, omdat de anarchisten te Barcelona van het comité te Parijs bevel ontvingen de algemeene staking uit te roepen, om amnestie te verkrijgen voor de ge vangenen, die zich nog in hechtenis bevinden tengevolge vanjuli-onlusten. Gisteren zouden verschillende mee tings plaats hebben tot voorbereiding van beweging. In den vroegen Zondagmorgen heeft er in het Iersche kanaal een geweldige botsing plaats gehad tus- schen de stoomschepen „Arcadian" en de „Ayrshire", die aan 12 zeelieden 't leven kostte, en betrekkelijk nog gelukkig is afgeloopen. De „Ayrshire" had Zaterdagavond met 200 passagiers aan boord Liver pool, met bestemming naar Australië, verlaten. Een dikke mist hing over de zee, en 't scheen alsof hij bij 't aanbreken van den dag nog steeds dikker en ondoordringbaarder werd. Langzaam stoomde de „Ayrshire" verderPlotseling werd een ge weldige schok gevoeld, een krakende donderslag dreunde over de zee, en een akelig noodgeschrei weerklonk uit honderden kelen. De passagiers stormden naar 't dek, en alleen door het krachtig optreden van oen kapitein der „Ayrshire" werd een paniek voor komen. De „Arcadian" was er veel slechter aan toe. Het schip was gewoonweg stuk gevaren en eenige oogenblikken nadat de botsing plaats had, was het wrak in de diepte verdwenen. Op het oogenblik dat zich deze zee-tragedie Trekking van Maandag 4e Klasse le Lijf Nu. 7834 f25,000. Nos 4423 606S en 20869 elk Not 484 9554 11457 en 164) Nos. 63 en 8084 elk i 200. Nos. 6539 7030 12080 1306< 18601 elk f100. Prijzen van 1 6 118 176 562 601 19 509 716 1051 1445 1860 2187 2528 2867 2994 8225 3401 3657 3890 1182 4478 4747 4955 5116 5297 5524 5818 6032 6491 6676 6896 7398 7750 54 553 782 1074 1649 1884 799 923 1145 1206 1672 1740 1913 1967 2253 2401 2617 2618 2647 2887 2914 2930 3026 3033 3066 3239 3283 3297 3435 3460 3476 3724 3739 3827 3990 4019 4041 4198 4317 4349 4556 4557 4578 4790 4S47 4868 4961 4999 5017 5130 5168 5192 5 5300 5308 5343 5 5594 5602 5624 5 5824 5837 5875 5 6035 6046 6064 6 6501 6507 6524 tj 6742 6745 6776 (j 6912 6952 6973 1 7419 7580 7586 1 7904 7980 8123 8 8327 8386 8403 i 8500 8510 8598 8648 8 8918 8923 8934 8948 9089 9198 9211 9259 941 J 9412 9474 9486 9792 9812 9859 9S96 9962 9977 10030 10056 K 1Ö184 10200 10223 10280 1 10640 10668 10685 107)5 1 10893 10911 10942 10953 '1 11089 11162 11166 11198 1 11455 '11489 11530 11550 1 11873 11958 11971 11987 1 12233 12260 12289 12299 1 12580 12631 12642 12679 1 12792 12796 12859 12860 1 13345 13368 13508 13571 l 13721 13761 13811 13829 1 13992 14000 14032 14044 1 14124 14137 14157 11174 1 14496 14566 14606 11652 I 14835 14860 14881 14906 1 15095 15128 15142 15236 1 15395 15402 15404 15405 1 10451 15523 15779 15788 19875 15970 16083 16177 1 16354 16442 16468 16558 16735 16809 16941 16961 17320 17380 I7408 17461 17584 17598 17624 17648 18014 18062 18097 18165 18263 18285 18288 18292 18454 18469 18471 18491 '18825 18881 19184 19197 19017 19181 1.9404 '19461 19546 '19686 19700 19731 19802 19864 19865 19874 I 20170 20202 20257 20263 f 20385 20403 20450 20466 20574 20651 20655 20709 20973 21000 afspeelde was bijna manning in de diep: gelukkigen werden inf rast en 39 zonken de diepte. Met de konden de overige t van de „Ayrshire" g die wel zwaar bescha toch geen zinkingsge Wanneer men d vol ksvertegen woordig looven mag, dan ver niet bepaald in ee Integendeelvolgens meinsche politie zoo' van alle groote stee Men kan dit oordee! grijpen, wanneer mi van enkele staaltjes treden te Rome, doo gevaardigde in eer plaatselijk orgaan op „Zoo zag ik eenig aldus Brunialti „quardia", onder v hij een groote boet het café Aragno bini met zijn kepi in de zameling hield. Dc maakte in een der dt politieman in unifo van een bekoorlijke haar in een rijtuig e derd met zijn prooi niet te Rome maar i woudgebergte bevoi drong een beschon een meisjespension de onderwijzeresse soneel met zijn revi en zou wie weet wi aangericht als er ni mannen van de f schreeuw in huis v ten, die hem haddei De Romeinsche p volgens Brunialti, n op haar schuldboi wijnhuizen vallen d bliek lastig om gel een enkele maal bij bij herhaling perso zonder eenig dwa er het recht toe gee dikwijls plegen zij huiszoekingen, mees doeleinden. En ho politieagent bij optreedt, is bekem Brunialti; hij deel lenwellust" klappe uit, waarbij hij echl alleen aan de mach

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2