BRONCHITIS E Gemengd Nieuws. terenmiddag de eerste bijeenkomst plaats van het comité, bijeengeroepen door het Haagsch Comité voor Volks feesten, om het eeuwfeest van Ne derlands onafhankelijkheid in 1913 luisterrijk te vieren. Een 56-tal personen woonde deze bijeenkomst bij. Onder dezen werden opgemerkt de Staatsraden mrs. Op- penheim en Asser, de oud-voorzitter der Tweede Kamer, jhr. mr. Röell, de griffier der Eerste Kamer, mr. Zillesen, de grootmeester van H. M. de Koningin-Moeder, jhr. De Ranitz, de secretaris van het Hof van Arbi trage, jhr. mr. W. Röell, mr. H. graaf Van Hogendorp, freule C. van Ho- gendorp en vele andere personen van naam en van beteekenis. Aan de bestuurstafel had naast den voorzitter van het Haagsch Comité voor Volksfeesten, den heer J. C. Jansen, lid der Tweede Kamer, de eere voorzitter van het comité, bur gemeester Sweerts, plaats genomen. De voorzitter opende de bijeen komst met een korte toespraak, waarin hij de aanwezigen welkom heette op deze samenkomst, door het Haagsch comtté voor Volksfeesten belegd, nadat in Juni jl. een aantal uitnoodi- gingen waren verzonden om te be wegen, deel te nemen aan de voor bereiding van het feest, dat het Comité wilde organiseeren bij het 100-jarig bestaan onzer onafhanke lijkheid. Hij dankte allen die aan die oproeping gevolg hadden gegeven en zich daardoor bereid hadden ver klaard om hun tijd, hun krachten, hun geld te geven aan een waardige voorbereiding van dit feest. Genoodschap tot zedelijke verbetering van gevangenen. Zooals bekend, is door den minister van justitie een wetsontwerp inge diend, tot strekking hebbende de re- classeering van ontslagen.gevangenen te bevorderen, o.a. door vereenigin- gen, welke zich met die reclasseering in het bijzonder bezighouden op stelselmatige wijze en op ruimer schaal dan tot dusver, geldelijk te steunen. In verband daarmede, heeft het hoofd bestuur van het Nederl. Genootschap tot zedelijke verbetering van gevan genen uit zijn midden een commissie van vijf leden met recht van as- sumpsie benoemd, wier taak het zal zijn te overwegen, welke wijzi gingen de organisatie van het genoot schap en van zijn afdeelingen moet ondergaan om, als straks het ontwerp wet wordt, zoo spoedig mogelijk ge reed te zijn voor den omvangrijken arbeid, die nu, bij gebreke van de nobdige middelen, veelal achterwege moét iblijven en door den in uitzicht gestelden regeeringssteun mogelijk wordt. 'i Vlissingen, 2 December. Hosanna Deze Christelijke Zangvereeniging gaf gisteravond onder leiding van haren directeur, den heer H. van der Graaf, eene uitvoering in het Con certgebouw aan de Emmastraat. De zaal- was zeer goed bezeteen bewijs van belangstelling in het streven van deze vereeniging. Getrouw aan haar devies voerde zij een streng program uit, bestaande uit een veertiental nnmmers, waaronder duetten en trio's, die waarlijk verdienstelijk werden ge zongen. De koren hielden zich over het algemeen goedzij zouden zelfs goed gedaan hebben, de intentie van den directeur nog meer te volgen en flinker door te zingen, want zij waren, dunkt ons, soms te bescheiden. Dit doet echter volstrekt geen af breuk aan de uitvoering, maar was toch ongemerkt van invloed op de duetten, trio's en kwartetten, die overigens zeer voldoende werden voorgedragen. Zoo klonken zeer lief„Rust en Vrede" en het „Beste deel". Heel aardig was het „Prinsesselied" en het trio „Zomerochtend" voldeed zeer goed, zoo ook het duet „Avondlied" van Fr. Abt. Deze zangvereeniging is op een goeden weg en wij raden haar ten beste aan alle schuchterheid maar op zij te zetten en flink uit te zingen de directeur bedoelt het goed en de organist, de heer S. Landsman, is bescheiden genoeg in zijn spel, om te zorgen, dat tot geen overdrijving wordt overgeslagen. „Hosanna" blijve zoo steeds in hare uitvoerin gen „Hosanna Gisterenavond gaf deDames-Tou- ristenclub hare eerste winteruitvoering in de schouwburgzaal „de Oude Vriendschap". De zaai was tamelijk goed bezet en de muziek, onder leiding van den heer C. van Beers, heeft zich" als naar gewoonte zeer goed van haar taak gekweten. Pe uitvoering werd geopend met een zeer mooien stand. De twee nummers tooneelrijden werden onbe rispelijk uitgevoerd, de dames gaven blijk van eene zeer goede geoefend heid. Den leider komt dan ook terecht een woord van lof toe voor zijne goede instructies. Jammer echter, dat de wielersport, het hoofddoel der vereeniging, zoo stiefmoederlijk be deeld was, slechts bij 2 nummers der 9, die op het programma voorkwa men, werd het rijwiel gebruikt. De hoofdschotel was dan ook tooneel. De verschillende voordrachten en tooneelstukjes werden zonder onder scheid goed vertolkt, vooral „Het lied van den Leeuwerik" en „Het Arbeids-contract" vielen zeer in den smaak van het publiek; getuige het daverend applaus. De dames deden haar uiterste best, om de aanwezigen zoo aangenaam mogelijk bezig te houden, toch waren er verscheidene heeren, die gedurig onder het spelen hardop praatten zoodat de speelsters dikwijls moeite hadden zich verstaanbaar te maken. Het is te hopen, dat deze heeren voortaan de dames een beetje meer eerbied betoonen. Een zeer prettig bal sloot dezen gezelligen avond. Gedurende de maand November werden aan het centraal telefoon bureau alhier 18860 aansluitingen tot stand gebracht. De afwerking van de mailbooten „Oranje Nassau" en „Mecklenburg" welke hier in de binnenhaven zal plaats hebben, is opgedragen aan de bekende firma H. P. Mutters Zoon te's Gravenhage. De „Prinses Juliana" is, zooals reeds vroeger werd ge meld, geheel afgewerkt van Glasgouw hier aangekomen. Bij het gehouden examen voor machinist te Rotterdam slaagde o. a. voor diploma A. de heer J. de Kam alhier. Van de De Ruyterschool zijn ge slaagd voor machinist diploma A de heeren F. W. L. Germing en J. Tromp Pzn. Zaterdagavond wordt in het Con certgebouw van den heer Burgers een groot St. Nicolaasbal gegeven, waaraan een rozengalop verbonden is, waarvoor enkele fraaie prijzen zijn uitgeloofd, waarvoor wij naar achterstaande advertentie verwijzen. Door den storm van hedennacht is op den boulevard de Ruyter een muur van een in aanbouw zijnd huis omgewaaid. Het Spaansche stoomschip „San „Fulgencia" van Antwerpen naar Avilles en de Engelsche stoomsche pen „City óf Charleroi" en „Prinee Charles" van Brussel naar Londen zijn wegens storm uit zee terugge keerd en op de reede geankerd. De Engelsche barge „Lord Napier" kapitein Howland, met eene lading Chinaclay van Par naar Antwerpen bestemd is hedennacht bij Westka- pelle gestrand. De kapitein en drie man zijn gered en te Westkapelle geland. Een jongen is verdronken. Het schip is vermoedelijk totaal ver loren. Daar het schip boven op den dijk is geslagen kon de equipage van boord op den wal stappen. De „Lord Napier" is reeds stuk geslagen. Het Engelsche stoomschip „The Monarch" van Millom naar Terneuzen is hedenmorgen met hoog water bij den ingang van de haven van Ter- neuzen aan den grond gevaren. Men is begonnen van de lading in lichters te lossen. Wegens den storm heeft men gis teren niets kunnen doen aan het Italiaansche driemastschip „Maria" dat op den Banjaard is gestrand. Heden zouden 6 sleepbooten naar de strandingsplaats vertrekken. Te Burghsluis en Veere zijn elk 2 vaar tuigen met inventaris aangekomen. De positie van de „Maria" is on- veranderd. Aan het „Hbl. van Antwerpen" hebben wij gisteren een beschrijving ontleend aangaande de redding van de equipage van het op den Ban jaard gestrande Italiaansche drie mastschip „Maria" door het Belgische stoomschip „Marnix". Als aanvulling op dat verslag, kun nen wij nog melden dat de redding voor een zeer aanzienlijk deel is te danken aan het tactiscn en beleidvol optreden van den Vlissingschen zee- loods W. Vader, die zich aan boord van de „Marnix" bevond. Door de bekendheid van dezen loods met het gevaarlijke vaarwater wist hij door met de grootste voorzichtigheid tus- schen de verschillende zandplaten door te varen, het gestrande schip zoo dicht mogelijk te naderen. Eenige weken geleden werd te Middelburg gearresteerd E. J. F. L„ een 50-jarige vrouw, wonende aldaar, verdacht van het plegen van het misdrijf bedoeld bij art. 297 van het wetboek van strafrecht. Thans is deze vrouw door de rechtbankteMiddelburg naar de terecht zitting der rechtbank aldaar verwezen, beklaagd van mishandeling, met last tot hare onmiddellijke invrijheids- stelling. Men schrijft ons uit Domburg Gistermorgen hield de gemeente raad alhier eene openbare vergade ring. Na voorlezing der notulen, werd mededeeling gedaan der ingekomen stukken, waarna de voorzitter den raad meedeelde, dat aan hem door den Commissaris der Koningin, van 5 Dec. tot 4 Jan. 1910 een verlof is verleend om de gemeente te verlaten. Als eerste punt der agenda kwam ter tafel het adres van den heer Ghijsen inzake de rioleering. B. en W. stelden voor om als antwoord adressant te berichten, aanzijn klacht zooveel mogelijk tegemoet te komen. Aldus werd besloten. Daarna besprak men de bestrating in de Weverijstraat en elders. Het dagelijksch bestuur had overwogen, alle wegen welke nog onbestraat zijn, te doen beklinkeren. Sommige leden beaamden zulks, doch maakten be zwaar met het oog op den finantieelen toestand der gemeente. De heeren Scheele en Bosselaar wilden alleen het slechte gedeelte weg aan de tram beklinkeren. Vooraf wilde men zich vergewissen van de kosten, die dit werk vergt, waarom het geheele plan aangehouden werd tot een volgende vergadering. Alsnu werd een brief voorgelezen van den heer Kopmels, oud-hoofd der bijzondere school, die door vertrek naar elders zijn ontslag neemt als lid der commissie tot wering van school verzuim. In diens plaats werd met algemeene stemmen benoemd de heer j. D. de Graaf, hoofd der bijzondere school. Men achtte het noodig wijziging te brengen in de gemeente-begrooting 1909; door verhooging der jaarwedde van een onderwijzer werd ook de begrooting 1910 gewijzigd. Ingekomen was een verzoek om bijdrage voor een gedenkteeken voor wijlen dr. J. G. Mezger. Hierover liepen de gevoelens van sommige leden uiteen, daarom somde de voor zitter het vele goede, de groote mate van bloei en welvaart door toedoen van wijlen dr. Mezger aan de gemeente bewezen. Een lid stelde voor f 25 te geven waarover de stemmen staakten en dit punt aangehouden werd tot de volgende vergadering. Met algemeene stemmen werd ad- haesie verleend aan het adres van „Vlissingen Vooruit" inzake den ver bindingsweg Noord-Brabant en Zee land. Verder werd een uitvoerige be spreking gehouden over het aanslaan in de plaatselijke belastingen op het inkomen van uitwonenden, die binnen de gemeente een gemeubileerde wo ning beschikbaar houden. Besloten werd in eene voltallige vergadering hierover een beslissing te nemen. Tenslotte richtte de Voorzitter tot den gemeente-secretaris het woord en deed zulks naar aanleiding van diens 50-jarige ambtsvervulling in dienst der gemeente. De Voorzitter wenschte hem en zijn gezin ook namens den raad geluk met het zeld zame voorrecht hem te beurt geval len en drukte hierbij den wensch uit dat de secretaris nog tal van jaren in voorspoed in dienst der gemeente werkzaam moge zijn. Als blijk van waardeering en hoog achting overhandigde de voorzitter hem namens den raad als stoffelijk blijk van vriendschap een chromo-lithogra- phie cassiers aan. De secretaris dankte den voor zitter en de leden voor zijn hartelijke toespraak alsmede voor het stoffelijk blijk hem aangeboden en hoopte nog langen tijd in hun midden werkzaam te mogen zijn. Met ingang van 1 December is tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie te Hontenisse benoemd de heer A. de Rijcke, thans werkzaam ter secretarie te Westkapelle. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep te Vlissingen (vacature ds. R. Torenbeek) door ds. B. Baljon te Houtrijk en Polanen. Beroepen te Vrouwepolder ds. W. Kroese Jz. te Workum, die de toe zegging reeds heeft aangenomen. Het voornemen bestaat het kerkgebouw der Ned. Herv. kerk te Aardenburg in den oorspronkelijken stijl te restaureeren. Er zal hiervoor een rijks-subsidie worden aange vraagd. Rechtzaken. In de heden gehouden openbare terechtzitting van den Raad van Be roep voor de Ongevallenverzekering te Middelburg, had de uitspraak plaats in zake A. v. E., te Vlissingen, waarbij de beslissing van het bestuur der rijksverzekeringsbank werd bevestigd en aan klager zijne vordering werd ontzegd. De Raad nam op grond van de verklaring van den getuige-deskundige aan, dat inderdaad bij klager com pensatie voor het gemis aan stereos copisch zien is opgetreden en dat de toestand verandering heeft ondergaan. Door de gemeentetram te Am sterdam werden van 1 Januari tot uit. November vervoerd 50,584,392 passagiers, inbegrepen 5.493.275 op vroegrit en vroegrit-retourkaarten. In het vorige jaar waren die cijfers resp. 45,287.410 en 4.667702. Naar het nieuwsblad „Vooruit" verneemt, is een officier te 's Gra venhage het slachtoffer geworden van een der bekende speelgelegenheden en heeft hij op het einde der vorige week Den Haag verlaten. Men spreekt van een speelschuld van ruim f 20.000. Dinsdagnacht is te Uitwellin- gerga, bij Sneek, een 21 jarig meisje in de Westerbrugsloot verdronken, 't Bootje, waarin zij overvoer, schepte door den hoogen golfslag water, met 't bekende treurig gevolg. Het te Vlieland aangespoelde lijk is her kend als afkomstig van den stuur man van 't verongelukte stoomschip „Wilma". Een smidsknecht op Texel, liep Zondag met een geladen geweer. Plotseling ging het schot af, waardoor een zijner voeten na genoeg verbrijzeld werd. Twee ge- neesheeren verleenden hem hulp zij achtten het noodig den ernstig gekwetste over te brengen naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden.— Twee gebrs, te Hulsel (N.-Br waren Zondag gaan stroopen. Qnraad ver moedende stopte een hunner zijn geweer in het kreupelhout. Toen hij het er even later wilde uithalen met den loop naar zich toe, ging het schot af en trof hem in de borst, zoodat hij weldra overleed. Te Enter, gemeente Wierden, vermiste een bakker sedert geruimen tijd een zijner kippen. Dezer dagen kwam hij op den zolder om hooi af te halen, dat hij daar vóór drie weken had verpakt, en vond nu tusschen het hooi het vermiste diertje terug. De kip was zóo uitgeput, dat zij gaan noch staan kon. Door eene zorgvuldige verpleging is de kakelaar er echter bovenop gekomen en stapt weer met hare gezellinnen den tuin rond. De eigenaar kon nagaan, dat de kip daar juist 25 dagen lang moet hebben gezeten. Drank-ellende. In een logement te Utrecht kwamen Dinsdag avond eenige bezoekers héél laat thuis, ze waren te zamen uitgeweest en hadden meer gedronken dan goed en verstandig was. Een der mannen was zóó onder den invloed, dat .hij bij het opklimmen van de trap mistastte en naar beneden viel. De huisge- nooten hoorden het wel, maar dach ten hij zal wel weer opstaan en naar boven gaan. Toen men gister morgen in het trapportaaltje kwam, lag de logeergast dood in den gang. Hij moest kort na den val zijn over leden. Per brancard werd het lijk door de politie naar het hoofdbureau ge bracht, waar de dokter bij de dood- schouw constateerde, dat de man was gestorven tengevolge van misbruik van sterkendrank. Een misdaad? Dins dagmorgen vond men in het bosch van „Oranje-Nassau-Oord" te Wage- ningen den boschwachter Bloemers dood. Zijn hond lag ook dood naast hem. Eenig teeken van verwonding kon men niet op het lijk vinden. Een onderzoek wordt ingesteld. Aangaande de havenbeweging te Antwerpen meldt het „H. v. A." Gedurende de maand November 1909 werd onze haven bezocht door 556 schepen metende te samen 974178 ton tegen 522 schepen metende 908459 ton in November 1908 zijnde dus voor 1909 eene vermeer dering van 34 schepen en eene ver meerdering van 65919 ton. Voor de 11 maanden van het jaar bedroeg de otaie beweging 5937 schepen, me tende 10.901.250 ton, tegen 5657 schepen, metende 10.220.998 ton in 1908, zijnde in vergelijking met ver leden jaar, eene vermeerdering van 350 schepen en 680,252 ton. D r. C o o k. Uit New-York wordt aan de „Daily Telegraph" ge seind, dat Herschel Parter, professor aan de hoogeschool te Columbia, die dr. Cook bij zijn ontdekkingstocht naar de Mac Kinley vergezelde, het bewijs heeft geleverd dat Cook nooit den top bereikt heeft. Telegrammen, te Lissabon ont vangen, maken melding van een ge weldigen cycloon welke de Azorische eilanden geteisterd heeft. Gedurende het noodweer werd een groote vis- schersschoener op de rotsen van het eilend Pico geworpen. De geheele equipage, twintig man sterk, kwam in de golven om. Men vreest, dat de storm nog an dere onheilen heeft aangericht. Tusschen Goetchkoff en graaf Oewaroff, twee bekende Russische politici is geduelleerdOewaroff kreeg een kogel in de rechterlong, de ander bleef ongedeerd. Graaf Oewaroff had in een gesprek met Stolypin den premier hooren zeggen, dat de Octobristen geen politici, maar politikasters waren hij had dat gauw aan een krant verteld. Goetchkoff verweet later den ander, dat deze een grove leugen had ver teld de premier had hem, Goetch koff, opgedragen dat te verklaren. De premier noch Goetchkoff heeft in deze zaak een mooie rol gespeeld de premier durfde niet voor zijn woorden uitkomen. Uit Saragossa, Spanje, wordt bericht, dat aldaar drie bommen zijn gevonden, op een meter afstand van de kapel van het klooster der zusters in de orde van Jeruzalem. Een papier, in de nabijheid der helsche machines ontdekt, droeg het volgende opschrift „Laat ons Ferrer wrekenGij hebt tot dusverre gerust geleefd. Ook de bom van de Moreria-straat was voor u bestemd, maar wegens gebrek aan tijd konden wij haar slechts voor het venster plaatsen waar zij ontploft is." De drie bommen zijn met de grootste voorzorg naar het artilleriepark over gebracht. Fransche bladen maken melding van een poging, die er gedaan is om het achtste regiment huzaren, dqt te Verdun in garnizoen ligt, te vergiftigen. De onwetendheid vap den dader js oorzaak geweest dat er egn ver schrikkelijk ongeluk voorkomen is. Hij had nl. cyaankalium in de voor de soldaten bestemde soep gedaan en dat wel in zulk een hoeveelheid, dat de soep stonk, zoodat er niemand van gegeten heeft. Een onmiddellijk ingesteld onderzoek heeft toen aan het licht gebracht, dat, indien de do sis vergift kleiner geweest was en de soldaten van de soep gegeten hadden, tachtig man binnen een kwartier ge storven zouden zijn. Het geval heeft te Verdun groot opzien gewekt. De verdenking valt op een brigadier. Toen het vergif in de soep gevon den was zijn alle manschappen van het eskadron dadelijk onderzocht. In den broekzak van een huzaar werden sporen van cyaankalium gevonden. De huzaar vertelde dat hij zijn broek vier dagen aan een brigadier had uit geleend en in het goed van dezen brigadier is toen een sigarettenkoker gevonden, die een tijd geleden aan een officier ontstolen was, is de ver dachte verschillende malen in de keu ken in de kazerne geweest en toen gevraagd werd wat hij er toch uit voerde, antwoordde hij, dat hij kijken wou of er aardappelen waren. Tegen etenstijd hield hij zich ongesteld. De vader van den brigadier is vergulder en heeft bij zijn vak cyaankalium noodig. De verdachte brigadier had aan een jongen soldaat een schuld van 150 frank en was reeds eenige keeren gemaand zijn schuld af te doen. Heeft hij zich van zijn schuldeischer willen ontdoen Hij is in hechtenis genomen. Een generaal van Kó pen i c k. Heeft Berlijn zijn kapi tein van Köpenick gehad, Weenen had dezer dagen zijn generaal van Köpenick.Een Tchesch, die later bleek Posek te heeten, stapte in een der voornaamste hotels van de hoofdstad af. Hij droeg generaalsuniform, bracht bezoeken bij verscheidene hoofdoffi cieren en werd bij deze als om strijd te dineeren gevraagd welke uitnoodi- gingen Zijn Excellentie steeds min zaam aannam. Ook deed hij verschei dene inkoopen, o. a. van juweeien, zonder te betalen, zooveel vertrouwen wekte zijn uniform. Plotseling was de „generaal" evenwel verdwenen en nu ontdekte men, met een handigen oplichter te doen gehad te hebben. Hij werd echter te Brunn achterhaald en is naar Weenen teruggebracht, waar hij worden radicaal g VENO'S BLIKSEMSNEL HOI Een ideaal geneesmidcU asthma, en alle chronische I js Veno's Bliksemsnel Geneel delyk, zuiver en afdoend nB wegen wordt aanbevolen doo ziekenverpleegsters en h< Veno's Bliksemsnel Hoestgei borgd zuiver, bevat geen nare bestandeden, en brengt een genezing te weeg van ho< bronchitis, asthma, hersenve kinkhoest en croup. Prys l}8o perflesch, verkrygbaar A. C. Beniest, Lepelstraat Harkt te VlissingenJoh. C. A. Schulte Co., Lange T. van Borsum Waalkes, te der ön Nathan Emanuel, ti naamate Drogisten in Nede krijghaar direct per post vfP N. Z. Voorburgwal 230, Ai L yan. postwissel met 10 cents nu weer logeert, hotel. De gerechte!) Schotland over 190: het nauwe verband! zucht en misdaad 179,904 personen telijk vervolgd w of misdrijven teg 1907, het hoogste nog in een jaar be vervolgden werden! straft. Het grootste nl. 103,000, haddf gemaakt aan openb; en wanordeiijkhedel van moord en do een vervolging weri men er 80 pet. voort. De 589 gev heid jegens kinda| ineest daarvan het stallen bleek gevallen de waren. het, bedrij Te Portsmout een tragisch geval cureur, die veel i deed, had zich in z opgesloten en een f nomen. Hij schonk glas in, maar deed gissing een sterk v| gedronken had ber begreep, dat de doo Hij greep een stuk cr nog deze boodsch op (bij de lijkschou ner het voor)„F donker een vreeseli gaan. Moet cyanide gegoten. Nog maarl te leven, Kan niet r je, lieveling. Mijn Zeg Na dit gesc is de ongelukkige gekropen en tot bij Daar vond zijn v liggen. Er is een wer de openbare meenii schuld van luitenant I Weensche vergiftigffl een gerucht en loof dat niet Ho diens vrouw de rnoi' heeft afgezonden, o der eerzuchtig wa Dit zou ook verkla zoo rustig en zeker wijl hij toch den v dige niet wil aan Hofrichter bevindt bij een vriendin haar bevalling tege Een leemte in he tegen Hofrichter is, achter kan komen vandaan heeft geh dit te vernemen doo luitenants oppasser wordt keer op keej legt geen bekenteni Een journalist tm richter over de za en deze heeft een daan van den af: waarop zij hoord verdacht werd. „Ik „wanneer hij sch Ammi kende hem de herder Grates, c dikwijls ontmoette, a leeraar ging. De it niet verwonderd, maa vriendelijk en hielp terwijl Nickel het am steeg. Nu ging het v lang bergafwaarts. Ein z>j bij een ouden trad een jong meisje d: jubelend te gemoet. verrassingen s vreugde lag Ammi in haar vroeger kameraad Katrien. Onbemerkt kwamer Ammi langs denzelfd avonds in het kasteel von Beuren had n ^an de lange afwezil

Vlissingse Courant | 1909 | | pagina 2