De oude Uniform 1 SE. Woensdag 3 .November. CACAO No. 258 47e Jaargang. 1909. kf. ntels, en, Den Haag E RK 0.57 5.50 - 0 62 6 207 6.70 Gemeentebestuur. Feuilleton. DAALDERS GD e h Co. bïnnenlandT elk profiel e prijzen, ordiger 1 en bestaande Bloem, en -n prijscouran- orders op te ■O visie, i, aan het Alg. 1SMAN Co., M. nten der Bank pitaal voor potheek. Ook n rente vanaf ichtingen zijn efoon 125. riek ;vende igelsche ind met VLIS Prijs per drie maanden 1.30. Franco per post 1.50. Afzonderlijke nummers 5 cent. Men abonneert zich bij alle Boek handelaren, Postdirecteuren of rechtstreeks bij den Uitgever F. VAN DE VELDE Jr., Kleine Markt 58. COURANT ADVERTENTIËNvan 1—4 regels ƒ0.40. Voor eiken regel meer 10 cent. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie, wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Oroote letters en clichés naar plaatsruimte. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zon- en Feestdagen, i TELEFOONNUMMER 10. Abonnements-ftduertentiën op zeer uoordeelige uooruiaarden PLAATSELIJKE BELASTINGEN. Verordening op de heffing en op de invordering van begrafenisrechten. Burg. en Weth. van Vlissingen doen te weten dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van den 13 Aug. 1909, is genomen het navolgende besluit, hetwelk bij Koninklijk besluit van 12 October d.a.v. no. 31 is goed gekeurd tot 1 Januari 1913. De Raad der gemeente Vlissingen gezien het voorstel van Burg. en Weth.gelet op het advies zijner commissie voor de financiëngelet mede op de Artt. 232239 en 254 der Gemeentewet, besluit Vast te stellen de navolgende Verordening, regelende de heffing van begrafenisrechten. Art. 1. leder, die het uitsluitend recht, om lijkan in een bepaald graf te doen begraven, wenscht te ver krijgen, zal daarvoor moeten betalen, onverminderd de begrafenisrechten a. indien hij het recht wenscht voor 15 jaren, f 10.— per M2.b. indien hij het wenscht voor onbepaalden tijd, f 15.per M2. Gedeelten van een M'. worden voor geheele gere kend. Het recht in dit artikel bedoeld, geldt slechts zoolang de begraafplaats niet gesloten is verklaard, overeen komstig Art. 24 der Wet van 10 April 1869, Staatsblad No. 65. Art. 2. Voor begrafenisrechten, zoo wel voor de graven, waarvoor het uitsluitend recht, om daarin lijken te begraven, verkregen is, als voor de andere graven, zal moeten betaald worden: lo. Op de vakken der le klasse a. Voor een kind beneden het jaar f 5, b. voor een kind van 1 tot 12 jaar f 10, c. voor een persoon van 12 jaar en daarboven f20; 2o. Op de vakken der 2e klasseVoor die sub lo. a. f2.50, sub lo. b. f5, sub lo. c. flO; 3o. Op de vakken der 3e klasse: Voor die sub lo. a. f 1.25, sub lo. b. f2.50, sub lo. c. f5; 4o. Op de vakken der 4e klasse Voor die sub lo. a. f0.25, sub lo. b. f 0.50, sub lo. c. f 1 5o. On ver mogenden worden begraven in de 4e kl. en zijn vrij van het betalen van begrafenisrechten. Art. 3. Voor het begraven buiten de bij verordening bepaalde uren zal daarenboven vijf gulden moeten be taald worden. Deze bepaling is niet van toepas sing op de lijken van Israëlieten of van militairen, noch in tijden van besmettelijke ziekten. Art. 4. Voor het gebruik van de ontvangkamer op de nieuwe alge- meene begraafplaats, bij gelegenheid van eene begraving wordt telkenmale een recht geheven vanf 5 voor de —O— 13.) De man in de bruine kleeding wilde binnentreden ei) zijn bevel herhalen. Maar buiten zich zelf drong Joost hem met geweld terug, sloot he deur van de achterkamer achter zich, en hoog opgericht riep hij met bliksemende oogen„Wat zoek jelui hier? Wat wil je van me?" De witgepoederde heer herstelde zich spoedig van de verbazing over het krachtige optreden van den visscher, en schreeuwde nu toornig «Wij zoeken jou, moordenaarEn uod zij dank hebben wij ook be wijzen van je misdaad gevonden 1" Dit zeggende stak hij het oude mus- Jet in de hoogte, dat door een van Je aanwezigen op den vloer onder Ie bank was ontdekt. Joost vertrouwde zijn ooren niet. bet hoofd draaide hem, en met MEN MOGE U NAMAAK OPDRINGEN, HOUDT VAST AAN QE WEET PftT DIE UITSTEKEND IS. (Adv.) Ie klasse, f 2.50 voor de 2e klasse en f 1 voor de 3e klasse. Art. 5. Voor het opgraven en over brengen van een lijk naar een ander graf op hetzelfde vak of op een vak derzelfde klasse zal moeten betaald worden Op dezelfde begraafplaats f 10. Van de eene begraafplaats naar de andere f 15. Ingeval het lijk wordt overgebracht naar een graf op een vak eener klasse, waarvoor hoogere begrafenisrechten verschuldigd zijn, zal tevens het verschil moeten bij betaald worden. Art. 6. Voor het inschrijven en het overboeken van het verkregen uit sluitend recht om lijken in een be paald graf te doen begraven, zal voor ieder graf worden betaald f 3. Art. 7. Voor het recht tot het plaatsen van een grafzerk, ongeacht hare oppervlakte of tot het oprichten van eene zuil of eenig gedenkteeken hooger dan 0.75 M. boven den be- ganen grond, zal moeten worden be taald op de vakken der le klasse f 25 en op die der 2e klasse f 20. Voor het recht toi het plaatsen van een kruis of eenig gedenkteeken, niet hooger dan 0.75 M. boven den be- ganen grond, zal moeten worden be taald op de vakken der le klasse f 10, op die der 2e klasse f 5 en op die der 3e klasse f 1.50. Op de vakken der 4e klasse kan de plaatsing van voornoemde gedenk- teekenen kosteloos geschieden Art. 8. Het in onderhoud geven van boomen, bloemen of andere be planting kan alleen geschieden aan de gemeente en minstens voor een tijdvak van 5 jaren, tegen een jaar- lijksche vergoeding van f 5 voor een graf in de le klasse, f 2.50 voor een graf in de 2e klasse en f 1 voor een graf in de 3e klasse. Evenzoo kan het in onderhoud geven van grafsteenen, alleen ge beide handen greep hij naar het voorhoofd om zich te overtuigen, dat hij niet droomde. Hij wilde spre ken, zich verdedigen, zeggen, dat het oude musket gisterenavond van den wand was gevallen, toen hij zijn jas van den spijker nam om naar Cröv te gaan. Hij kon echter nauwelijks spreken en slechts stotte rend bracht hij zijn verdediging uit. Daar schreeuwde plotseling de ander op triumfeerenden toon „Hebt ge wel gehoord, menschen Hij heeft bekendHij is vannacht te Cröv en op den Mont Royal geweest Rickes heeft gelijkHij is de daderEr is geen twijfel mogelijk 1 Grijpt hem bindt hem 1" De arme Joost voelde zich op dat oogenblik gebroken naar lichaam en geest. „Te zwaar bezocht!" mompelde hij en liet nu alles willoos begaan. Men bond hem de handen op den rug, en weldra werd hij weggevoerd naar Trarbach, steeds omringd door een rumoerige menigte, die hem ver vloekingen en verwenschingen naar het hoofd wierp. Te Trarbach werd de arme man in den toren opgesloten. schieden aan de gemeente en minstens voor een tijdvak van 5 jaren, tegen eene jaarlijksche vergoeding van f 1 voor een klein gedenkteeken, f 2.50 voor een groot gedenkteeken en f 5 voor een monument. De onderschei ding naar de hoogte in art. 7 vermeld is hierbij van toepassing. Art. 9. Deze verordening treedt in werking deti 1 Januari 1910. Aldus vastgesteld door den raad der gemeente Vlissingen, in zijne vergadering van 13 Augustus 1909. De Gemeenteraad voornoemd, De Voorzitter, (w.g.) v. DOORN v. KOUDEKERKE. De Secretaris, (w.g.) WITTEVEEN. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 12 October 1909, no. 31. Mij bekend, De Minister van Binnenl. Zaken, (w.g.) HEEMSKERK. Overeenkomstig het oorspronkelijke, De Secr.-Gen. van Binnenl. Zaken, J. B. KAN. De Raa'd der gemeente Vlissingen gelet op de heden vastgestelde ver ordening, regelende de heffing van begrafenisrechten gelet op het advies zijner commissie voor de financiën gezien art. 257 der gemeentewet besluit Vast te stellen de navolgende Verordening, regelende de invorde ring der Begrafenisrechten. Artikel 1. De begrafenisrechten moeten, tegen afgifte van kwitantie, worden betaald ten kantore van den gemeente-ontvanger, vóór en aleer de begrafenis plaats heeft. Insgelijks zullen ten zijnen kantore moeten wor den betaald de rechten bedoeld in de artt. 1, 3, 4, 5, 6, 7 en 8 van de verordening op de heffing van be grafenisrechten. Art. 2. Op de invordering dezer gelden zijn van toepassing de artt. 258—262 der gemeentewet. Art. 3. De inwerkingtreding dezer verordening zal plaats hebben, gelijk tijdig met die op de heffing. Aldus vastgesteld door den raad der gemeente Vlissingen in zijne ver gadering van den 13 Augustus 1909. De Gemeenteraad voornoemd, De Voorzitter, (w.g.) v. DOORN v. KOUDEKERKE. De Secretaris, (w.g.) WITTEVEEN. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 2 November 1909. Burg. en Weth. voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE De Secretaris, WITTEVEEN. Tweede Kamer. Naar men verneemt is de vergade- ZESDE HOOFDSTUK. De tijd, waarin dit verhaal speelt, was een tijd, waarin de rechtsver houdingen in de verschillende Duitsche staatjes nog volstrekt niet zoo gere geld waren als ze tegenwoordig zijn. We zullen in het verdere verloop dan ook wel zien, waartoe deze ge brekkige regeling der rechtsverhou ding soms aanleiding gaf. Het door Wenz afgevuurde schot was in verschillende plaatsen gehoord, zoowel in Kevening aan de linker helling van den Trabener berg, als in het dorpje Riszbach aan den an deren kant, waar de Moezel in een urenlange bocht om den Mont Royal heen stroomt. In beide dorpen werd de knal en ook de veelvoudige echo door verschillende menschen gehoord. Daar in dien tijd aan de Moezel geen oorlog werd gevoerd, moest het schot op de hoogte en in den nacht zeker de aandacht trekken en de nieuwsgierigheid prikkelen. Vroeg in den morgen werd de berg dan ook aan beide kanten be klommen, eenerzijds door inwoners van Kevenig, anderzijds door lieden ring van de Tweede Kamer op Dins dag 9 Nov. belegd tot regeling van werkzaamheden en heeft de voorzitter het voornemen om aan de centrale afdeeling voor te stellen, behalve de daartoe in de vorige vergadering aan gewezen onderwerpen, nog een aan tal kleinere wetsontwerpen in de af- deelingen te onderzoeken. Drankaccijns. Volgens een schrijven uit 's Gra- venhage aan „Zelandia" zou het zeker zijn, dat bij de behandeling van het wetsontwerp, waarbij voor gesteld wordt den accijns op sterken drank te verhoogen van f 67 tot f 90 per hectoliter, een amendement zal worden ingediend, strekkende om den accijns tot f 100 te verhoogen. Naar wij vernemen, zal binnenkort de eere-sabel plechtig worden uitge reikt aan kapitein Christoffei, den held van het Indische leger. Reeds eenigen tijd geleden, toen hij repa trieerde, had zich te Amsterdam een commissie van officieren gevormd, om hem een degen aan te bieden. Zijn gezondheidstoestand belette hem die uitnoodiging aan te nemen. Thans is aan dezelfde commissie, bestaande uit de heeren kol. Brocx, kol. Op- horst, luit.-kol. E. Luden, luit.-kol. Vr.n Trooyen en kap. De Reede, op nieuw een oproep tot de officieren gericht, om hem ter gelegenheid van die hooge onderscheiding het voor gestelde diner aan te bieden. („Tel.") H. J. Lovink. Bij Kon. besluit is aan H. J. Lovink, met ingang van 15 November 1909, op zijn verzoek eervol ontslag ver leend uit zijn beirekking van direc teur-generaal van den landbouw, on der dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten, door hem in die betrekking bewezen. Het Nut. In de October-vergadering van het hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, is gekozen tot algemeen voorzitter der Maatschappij mr. J. L. F. Böhtlingk en tot vice- voorzitter mr. J. B. Roelvink. Verschenen is het jaarboekje der Maatschappij over 1909—1910. In de commissie van onderzoek en rapport in zake de pensionneering van het personeeel, verbonden aan Nutsbewaarscholen, werden blijkens de „Mededeelingen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen" benoemd de heer A. E. J. Bertling, lid van het hoofdbestuur ;mej. Sophie Fischer, hoofd eener bewaarschool te Leeu warden; mr. J. Van Schevichaven, mede-directeur van de Algemeene uit Riszbach. Onder die van Kevenig bevond zich Rickes, dien wij reeds kennen. Lang behoefde men niet te zoeken naar de oorzaak van den knal. Niet ver van den ingang der bouwvallen lag het bijna naakte lijk van een man in een grooten plas bloed. Daar rondom was de grond platgetreden, ook meende men sporen van paar- dehoeven te herkennen, doch verder vond men niets. De ontstelde dor pelingen kwamen tot de overtuiging, dat hier een moord was gepleegd om het slachtoffer te kunnen beste len. Niemand herkende het lijk, de dader was ook onbekend, en alles was verder even raadselachtig. Terwijl men over het geval stond te praten en verschillende vermoedens uitsprak, zeide Rickes met een ern stig gelaat„Wij zullen spoedig meer van het geval kunnen weten, want ik ken iemand, die vannacht naar Cröv is geweest, en omstreeks den tijd, toen wij het schot hoorden, op den terugweg niet ver van deze plek moet geweest zijn." „Wie is het riepen alle om standers. Maatschappij voor levensverzekering en lijfrente, te Amsterdam benevens 2 door de departementen Nijmegen en Veendam uit hunne respectieve kringen aan te wijzen deskundigen. Ingevolge het besluit der spaar bankvergadering, dat het hoofdbe stuur zal aanwijzen een commissie van 5 leden, nl. 1 lid namens het hoofdbestuur en 4 vertegenwoordigers van zijnerzijds aan te wijzen be sturen van Nutsspaarbanken, ten einde een conceptregeling te ont werpen omtrent eene in te voeren accountants-controle en een eventueel te vormen onderling waarborgfonds werden door het hoofdbestuur in die commissie aangewezen dr. D. Bos, lid van het hoofdbestuur, benevens de departementale spaarbanken te Alkmaar, Assen, Winterswijk en Zierikzee, welker besturen zijn uitge- noodigd, een afgevaardigde in deze commissie te benoemen. Algemeene Nederlansche Ambtenaarsbond. De commissie van voorbereiding voor de oprichting van een Alge- ineenen Bond voor alle ambtenaren in dienst van rijk, provincie of ge meente, kwam in zoover met haar werkzaamheden gereed, dat zij in haar laatste bijeenkomst de constitu- eerende vergadering vaststelde op Zondag 28 November. Deze vergade ring zal te Amsterdam worden ge houden, plaats en uur zullen nader worden bekend gemaakt. Aan de behandeling van Statuten en Huishoudelijk Reglement zal voor afgaan eene inleiding van G. J. A. Smit Jr., uit Eindhoven, over de noodzakelijkheid van een Algemee- nen Nederlandschen Ambtenaarsbond, over het standpunt dai deze bond moet innemen en over zijn verhouding tot bestaande ambtenaren. Daarna zal tot bespreking van de in deze inleiding behandelde punten gelegenheid bestaan. Sedert de ver gadering waarin tot de oprichting werd beloten verdubbelde het aan tal leden, terwijl de toenemende belangstelling het noodzakelijk maak te van Concept-Statuten en Huis houdelijk Reglement een tweede op-, laag te doen drukken. Aan alle aan vragen en opgaven kan de commis sie nu binnen eenige dagen voldoen. Voor inlichtingen kan men zich richten tot de Secretaresse der Com missie Mevrouw M. Niermeijer, Kerkstraat 134 Amsterdam. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserdekschip „Noordbrabant", on der bevel van den kapitein ter zee W. van Voss, 31 October jl. van San Francisco vertrokken. „Visscher Joost", antwoordde Ric.- kes. „Ik heb hem gisterenavond nog aangeraden om voor zijn zieke vrouw naar Kruiden-Joopje te gaan, en hij was er vast toe besloten. Na negeiï uur, toen ik nog eens naar buiten kwam, zag ik Joost in zijn langen grijzen mantel de deur uitgaan en zonderlingin plaats van den rechter, weg te nemen, ging hij den berg op naar den zwarten muur en de bouwvallen. Hij zal er wel meer van wetenwij moeten hem eens vragen 1" Terwijl Rickes nog sprak, weer klonk een kreet van verbazing uit de bouwvallen. Een van de zoeken den had een donker kleedingstuk gevonden en hield dit in de hoogte. Rickes en verscheidene anderen snel den toe en als uit éen mond klonk het„De mantel van visscher Joost 1" Allen herkenden het kleedingstuk, dat reeds door den vader van Joost gedragen was. (Wordt vervoigd.)

Vlissingse Courant | 1909 | | pagina 1