CONCERTGEBOUW, 2@ Gemeentebode, Een Dienstbode Buiteulandsclie berichten Laatste Berichten, Burgerlijke Stand, Marktberichten. Advertentie Exploitant G. G. BURGERS. CJroole en Kfeine Zalen dis ponibel voor ■iüjea, ferjaitap, Partijen, Danslessen, enz., enz. Vaste doch B i 11 ij k e Condities. T< jtusr uqtMa: rht hij drie ka- net hen tot een auto gingen za kort oponthoud Ifzijl voortgezet, ader bleek reeda ijkheid verteerd en kalf geboren heeft twee vol- et de tong uit, bek éér». Ach- e tongen seam, in den kop. Het Vele menschen meante Dragten b. Petera over- hoogen leeftjjd ersikt. Tot op as het krasse eest. j kMen Ct.Het is ordig voor dat den naam van te Haarlem- root) plaats >ens een beestje nd en klauw- chriften dien. oeven te wor- o'n beest heel verkooht. Op de Meer in- er in stukken larlem werden datad des Rijks ik „slachtvee* 15 i f80 be- dezer dagen invorren, dat or f 10. jarige kinder- heeft thans Beievelijk acht moord, „maar beslist, reeds vermoe- een kind, na [toevertrouwd, rordt verteld, toen hij voor n het meisje |deren uit de was gewaar „Als u haar tw dood zijn." ee'rt op ge lood van zjjn rden hem te erzoek uit en aeisje gevan- taal en toont lij moet zslfs uotie hebben onder genoa- zieu sterven. 3 kerkroover, issen gedaan it men buis- n gatrouwde nd, die daar hield. Daar- las' vriendin beloofd, be et rust zou er toe be- avea. Thans aak moeten chtscheiding ■et gespaard ik niemand hart in een instructie nit iefjesmaten. dit vreemde Mariabeeld, gestolen, op aden terug de man, die iger er zieh Berlijn een verliet en zijn betere n, werd hij Iers getikt, "ij a grooten hem met 1 tot inbe- kertijd op wees, die witte vest s was bet derd, „Uw uisterend, vrouw het wet den i verdwij- ;enoot zijn Hoe de ■tte, wordt isehe blad, ontleenen, ttonverdel- havonste- erbreiding an grooter wel zou It men nu ehine uit- daartoe wordt in het ruim ran een sehip een groot getal metalen stiften dicht bij elkaar aangebracht en Biet een sterkeebctrischesfroomleidirg verbonden. Tussehcn de rijen der stif jen wordt lokaas g<= plaatst en er onder een bak grzet waaiin dan de geloode jatten vallen. Proefnemingen te Triest gedaan, moeten zeer goed voldaan hebben ïhomas A. Edison heeft in eene vergadering van 800 leden der „Atne jiean Electro Chemical Society" te Haw-York, de belangrijke mededeeling gedaan, dat hij na jaren langen arbeid eindelijk het vraagstuk omtrent het vergaren van groots hoeveelheden elee- trioiteit zonder belangrijke gewiehtsver- meerdering heeft opgelost en een „com pact storage batterij" heeft gevonden, die een algebeelen ommekeer zal te weeg brengen in het vervoerwezen. Tot dusverre was het groote bezwaar tegen electriciteit als drijfkracht voor het ver voer over groote afstanden, dat men geen groote hoeveelheden electriciteit in voorraad kon hebben vonder bet ge wicht der voertuigen aanmerkelijk te vermeerderen. Maar dat bezwaar ver klaart de „toovenaar van Menlo-Park nu uit den weg geruimd. Er zullen weldra geen paarden meer als trekdieren werden gebruikt en, de automobielen nullen zóó goedkoop worden, dat ieder, die een huis kan bezitten, ook een auto in eigendom hebben kan. De vergadering juiebte den uitvinder hartelijk toe, maar verklaarde wijselijk, dat men eerst na een grondig onder zoek over den vollen omvang van het gewicht zjjner uitvinding zal kunnen Ojrdeeleo. Edison heeft voorts nog eene uitvin ding gedaan voor het maken van goed koops arbeiderswoningen, door gieten van cement in ijzeren vormen. Zoo zou men, zegt hij, in nog geen twaalf uren een buis gereed kunnen hebben en een huis van 25 bij 45 voet z. u niet meer dan f 2400 kosten. In een dag of zes zal het cement hard en onvernielbaarzijn. Edison zal als proef zulk een huis laten In het zuiden van de Vereenigde Staten is de oude qu-eetie der gelijk stelling van het negerras met het blanke ras weer aan de orde en geeft na taurlyk aanleiding tot bitterheid. Uit Riebmond, in den staat Virgin'ë, komt bet bericht, dst een neger-geestelijke, bieecbop Eergueon, als gast beeft aan gezeten aan den diech van bisschop Pol ter. Nu zijn er in het Zuiden van de Vereenigde Staten duizenden blaDken die het de verwerpelijkste laagheid aobten, met een neger aan een zelfde tafel plaats te nerren. Men dwz. blanke drijvers in de zuidelijke rta'en verwijten nu aan bisschop Potter, dat hg het Zuiden gehoond heeft." Potter ie biscchop te New York. Hij bevond zieh te Richmond om daar een tynode vergadering bjj te wonen van do Epiaeopaalsehe kerk. Ferguson was gedelegeerde ter synode voor de gemeenten in Afrika. Voor de New-Yorkers, die het nog niet tot een millioen gebracht heb ben en er zijn er nc.g altijd enkelen, die met minder tevreden moeten zijn breekt nu een gouden tijd aan. Zij zullen zicb namelijk ook eens de luxe kunnen veroorloven een hour-ijtuig te nemen. En nog meer hij, die zulk Mn voertuig gebruikt, behoeft niet meer door den angst gep'aagd te wor den, dat de koetsier hem op bet eind tsn de rit zijn geheel „mob el" ver mogen zal afnemen. T< t nu t-jo was de 'oeseiibestuurder gewoon zijn klanten eerst eens goed aan ta kijken en dan iu stilte uit te rekenen, hoeveel coa 'out geld bij wel bij z'cb zou hebbea. Deze som wordt den ais „rygeld" ge waagd. Dat de scbafting van den koet- 'ior te gering wap, is nog nooit voort gekomen. En bet tarief? zal de Euro Peasn vragen. Dat was er niet, d. w. slechts zeer oude menschen kunnen rioh herinneren, dat de gemeenteraad dat eens in het grijs verleden vastge a'eld had. Ei een' eid van tarief was nog minder. De vrikapfe Rinaldo ftiualdini op den koetsiersbok zeide I'S het begin van den rit, wanneer de inzittende bescheiden naar den prijs 'toeg o, daarover worden we het la ter we! eens Ondertusechen bad het «Mts worden' tot gevolg, dat öf de koetsier of de persoon in het rijtuig, maar bet hospitaal moest vervoerd wor- dtu, tn wel gewoonlijk de laatstgenoem de Nu wordt dit echter andera. Dezer dagen zijn nl. electriecha ta- ziïieterrijtuigen ingevoerd met vast ta dat zeer goedkoop is dertig cent 'oor de eerste kilometer en tien cent '°or elke balven kilometer verder en betzelfde bedrag voor zes minuten wach- i' Do prijs is wel bcoger in verbou- l8 met andere groote Bteden, maar 'oor Amerika zeer laag. De maatsehap- dio deze „toximetercabs* of kort- „taxicabs, ingesteld heeft, maakt IMe zaken. Voor de velen, die de skyscrapers te New-York, de hooge gebouwen, welke het ontwerp van den toren van Babel naar de kroon steken, niet met eigen oogen aanschouwd hebben, is het niet zoo heel wel mogelijk zich een juiste voorstelling te vormen van zoo'n toren gebouw met zijn bergruimte, dat in tal rijkheid van bevolking die van de Am aterdamsche huurkazernes verre over treft. Waar eer binnenkort alle ruimte in het gtbouw der Singermas.tsch&ppij en bet City In vesting-gebouw zal zijn ingenomen (het zijn in hoofdzaak kan toorgebouwer) zullen in 't geheel op de een enveertig en vjjf en dertig ver- dispingen, dertigduizend mensehen ge borgen zijn, dus zoo ongeveer de heele bevolking van een behoorlijke Neder- lacdsche provinciestad. Knipdit uit. De grillen van het Hollandsche klimaat, de span ning van het zaken-doen en de honderd en een kleine zorgen, waaraan man dage lijks is blootgesteld, moeten vroeger of later iemands gezondheid aantasten en er komt een tijd, dat men opraakt en nieuwe kracht noodig heeft. Toch heb ben de meeste menschen dan eene na tuurlijke afkeer van den dokter en men gaat door met zijn dagelijksoh leven in een wanhopigen toestand, zichzelf trach tende wijs te maken dat het over eenige dagen wel weer in orde zal zgs. Dit uitstellen is echter niet veilig en daarom is bet volgende voorgeschreven door een groote autoriteit, om in zulke gevallen te dienen Tinctuur Bueoo 80 gr., Earox Com pound 30 gr. en Citroensiroop 80 gr. Elke apotheker kan dit klaarmaken of het kan thuis worden gemengd door het goed in een flesch te schudden. Neem een theelepel vol na elk maal en tegen bedtijd. Het is gebeal onschade lijk en helpt de natuur B'echts cm zich te herstellen. Bij nier en urinoziekten beeft het bijzondere genezende kracht. Dit recept moet ge uitknippen en be waren, daar zelfs als ge bet nu niet noodig hebt, er tijden kunnen bomen, dat het u van veel dienst kan zijn. (Adv.) BELGIË. De gemeenteraadsverkiezingen hebben ditmaal eeu zoo groot politiek belang gehad, als zelfs een Kamerverkie zing zelden heeft. Het was weer de oude strijd, die bij onze naburen steeds met een zoo onge kende heftigheid wordt gestreden, tusschen clericaal en anti-olericaal in alle aange legenheden, bij alle politieke gebeurtenis sen, staan deze twee groepen der Belgi sche bevolking tegenover elkander met een vijandigheid, zooals wij nauwelijks verstaan. Ditmaal was het al zéér sterk. "Wie de baas is in de gemeente, die is ook meester in de school, eu er bestaat zeker geea quaestie waarover de aanhangers vau beide richtingen zich zoo warm maken als over deze. Waar de liberalen de openbare neutrale school willen bevorderen, daar ijveren de eleriealeu voor de vrije, meest geestelijke, scholen. Hierover liep de strijd. Daarbij bedenke men, dat het kiesstel sel in België voor den gemeenteraad heel anders geregeld is dan voor het parlement. Voor de Kamers geldt in zekeren zin een proportioneel kiesrecht,voor den gemeente raad wint de partij die in de meerderheid is alle zetels. Zijn er van de 20.000 kie zers 10.001 voorstanders der neutrale school, dan kan men zeker zijn dat er geen candidaat der clericalen in den raad verschijnt.Begrijpelijk dat het bij zulk een verkiezing, onder omstandigheden als deze, geducht spant. Om de clericalen te verslaan was er een verbond gesloten tusschen liberale en so cialisten, die twee groepen, welke wel is waar ver van elkander staan, maar in deze zaak gemeenschappelijk belang had den. Zij vormden wat de Belgen noemen een „cartel" en stelden gezamenlijk can didates Een uiterst heftige veldtocht werd tegen dit „monsterverbond" van clerioale zijde gevoerd, en men kan zieh denken dat de Antwerpsohe staking als verkie zingsmiddel den bestrijders van het cartel niet onwelkom was daar waren dezelfde lieden, die bij de verkiezingen hand in hand zouden gaan, eikaars gezworen vijan den de bladen lieten niet na daarop te wijzen. En de uitslag In Brussel (stad) bleef it stutus quo gehandhaafd door de ver- biezing van zeven liberalen, vier katho lieken, en vier socialisten. Het verbond tusschen liberalen en socialisten zegevier de in alle industrie-centra, ook te Char leroi, te Ransart, te Lodelinsart, te An- drimont, te Montigny sur Sambre, te Marcinelle, te La Souviere enz. In die plaatsen, waar het element der gezeten burgerij de overhand heeft-, zooals te Schaerbeek (voorBtad van Brussel) leed het verbond de nederlaagaldaar werden zeven katholieke candidaten gekozen, van het kartel werden slechts zeven gekozen. De liberalen hebben eenig succes gehad te Renaix, te Ostende, te Erquelinnes enz. De katholieken leden nog een ernstigs nederlaag te Hal-Anderlecht, een voorstad van Brussel, te Uccle, te Tournai, te Ohi- man, te Brugge, te Leuven, te Diest enz. De uitslag kan aldus worden samengevat. Het kartel behield de overhand, waar het werklieden-element overheerschend is, in het nadeel van de katholieken. In de plaatsen, waar de neringdoenden overheerBehend zijn, leed het kartel ge deeltelijk de nedemag in het voordeel der katholieken. Te Laeken (voorstad van Brussel) eu andere plaatsen verloren de liberalen verscheidene zetels. Door hen werden deze nederlagen toegeschreven aan plaatselijke ijverzucht. Te Driest schoot Zondagavond een bier brouwer uit zijn venster op de betoogers. Een dezer werd op slag gedood. De dader werd gearresteerd. FRANKRIJK. Te Naney hebben de radicalen zieh wel bereid verklaard met de socialisten weder samen te werken aan de verwezenlijking van het sociale her vormingsprogramma, doch alleen met die genen onder hen, die beslist zich tegen standers verklaarden van het anti-patrio- tisme en het anti-mililairisme van Hervé o.s. Onder de socialisten zelve wordt nu da scheuring tusschen de aanhangers van Hervé's leerstellingen en zij, die, hoewel sociaal-democraat, toch het begrip vader land willen blijven erkennen, met den dag duidelijker. Gisteren is voor het eerst het blad Prolétairevan den afge v aardigde Brousse, die tot de geünifieerde socialisten behoort, verschenen. Daarin wordt krachtig stel ling genomen tegen het Hervéisme en verklaard, dat het absoluut noodzakelijk is, dat het anarchisme weder uit de so cialistische partij wordt gebannen. Aan dit blad werken een aantal leden der ver eenigde socialistische partij mede, 'en men is dan ook overtuigd, dat iu de eerst volgende partij bij eenkomst, die bij de her opening der Kamer plaats vindt, het con flict tusschen de Hervéisten en de tegen standers da'arvan op scherpe wijze aan den dag zal komen. Een aantal socialistische gemeenteraads leden van Parijs heeft in een eergisteren ge houden vergadering eveneens besloten alle solidariteit met het Hervéisme te ver loochenen. DUITSOHLAND. Zooals bekend is ver keert het Duitsche Rijk financieel niet in de allerbeste omstandigheden. De, dezen zomer afgetreden, minister Von Podbielsky gaf kort na zijn heengaan in het „Berli ner Tageblatt" een overzicht daarvan en een middel tot herstel. Het Duitsche Rijk is, wat zijne inkom sten betreft, aangewezen op de bijdragen der Bondsstaten en de indirecte belastin gen. De groote uitgaven voor leger en vloot eischen voortdurend meer en de heer Podbielsky sprak zijn ongeloof er over uit dat het Rijk die kosten langer uit de oude middelen zou kunnen voldoen gezwegen nog van de groote verhooging van bezoldiging die voor het ambtenaren korps is ontworpen en die dringend nood zakelijk schijnt. Over zijn redmiddel een quitantie-belasting werd hij vrij scherp hard gevallen. De eenige uitkomst schijnt te moeten gezocht worden iu een Rijksvermogens belasting. Tot nu toe was men daarover in regeeringskringen niet bijzonder te spreken, maar thans wordt de stemming daarvoor, volgens den Berlijnschen corres- fondent van de „Muuch. Nachrichten" eter. Het denkbeeld van eene Rijksbelasting die '/j pet. van het kabitaal bedraagt en naar schatting 70 millioen zou opbrengen, vindt volgens zijn bericht, meer en meer instemming. Toch gelooft de genoemde correspondent niet dat men daartoe het eerst zal overgaan, hoe sterk de liberale partijen daar ook vóór zijn. Eerst wenscht men een# verandering van de Buccesiebelasting die zeer gebrek kig is, ten gevolge van den tegenstand van den Pruisischen minister van finan ciën, en van de agrariërs, onder de con servatieven en het centrum, ;Men heeft geen matige belasting van het erfrecht in directe lijn gewild. Daardoor heeft men een bron van inkomsten gesloten gehou den, die in Engeland en Frankrijk tus schen de 300 en 400 millioen mark op brengt. Ook beoogt men een herziening van de spiritusbelasting. Volgens het „Berl. Tage blatt" kan echter tot geen behandeling worden overgegaan, voor de opbrengst van de nieuwe tollen en belastingen, be kend, en vastgesteld is, hoeveel voor de nieuwe behoeften meer noodig is. Het blad meent dan ook dat eerst in 1909 tot het behandelen der nieuwe voorstellen kan worden overgegaan, OOSTENRIJK. Omtrent den toestand van den keizer worden weer bulletins uit gegeven. In den nacht van Zaterdag op Zondag had de keizer herhaaldelijk hoest buien. Om hem te doen bedaren moest tot inhallaties de toevlucht worden genomen. De nacht van Zondag op Maandag is gunstig verloopen en de keizer bevond zich dientengevolge veel beter de hoest buien schenen in den loop van den dag verminderd te zijn en de keizer bleef zonder koorts. Gisterenochtend nam hij kennis van verschillende rapporten. ENGELAND. Zaterdag hield de Engel- sche minister Asquith te Ladybank een redevoering in een vergadering van Ver tegenwoordigers der liberale bonden, waarin hij opkwam tegen de in den laatsteD tijd dikwijls geuite bewering, dat in de libe rale partij hoe langer hoe meer de socia listische denkbeelden in zwang komen. Hij gaf toe, dat het moderne leven tal van behoeften heeft doen geboren worden en eeu menigte eischen stelt, wier bevre diging en oplossing de taak is dar maat schappij, maar daaruit volgt nog niet, dat de liberale partij, doordat zij toont door drongen te zijn van het besef, dat sociale misstanden opgeheven moet worden van het zuurdeesem der sociaal-democratie doortrokken is. De liberale partij is iu- tegendeel de onverzoenlijke vijandin van de partij der sociaal-democraten. RUSLAND. Teneinde de meening van verschillende Doema candidaten over het Jodenvraagstuk te leeren kennen, hadden vertegenwoordigers van den „Bond tot verkrijging van burgerrechten voor de joden" een onderhoud met generaal Soe- botitsj, den geestelijke Petrow eu met graaf Tolstoï. Deze laatste verklaarde, niet alleen de rechten der Russische Joden te willen verdedigen, maar de Jodenkwestie zelfs bij elke voorkomende gelegenheid te berd» te zullen brengen. Volgens zijn meening, mag men dit vraagstuk niet stilzwijgend voorbij gaan. De eerste werkzaamheden der nieuwe Doema dienen er reeds betrekking op te hebben. De rechteloosheid der Joden is niet alleen voor hen verschrikkelijk, doch berokkent het geheels rijk schade. Ten slotte beloofde Tolstoï de commis- sie's, die zich met de Jodenkwestie bezig houden, zooveel mogelijk te steunen. Generaal Soebotitsj zeide, in de Doema niet als verdediger der Russische Joden te kunnen optreden, omdat hij te weinig van hun toestand op de hoogte is en dientengevolge op concrete vragen niet zou kunnen antwoorden. Hij persoonlijk vindt evenwel, dat de rechteloosheid der Joden een schandvlek is voor de Russi sche natie. De populaire geestelijke Petrow, lid der tweede Doema, verklaarde, dat de Jodenkwestie, au fond, geen Joodsche, maar een zuiver Russische zaak is ja, Isolowew noemde haar zelfs een christe lijke. Deze kwestie is één der vreeBlijkste uit het tegenwoordige Russische leven. Mij dunkt", aldus de geestelijke, „dat het vrijwel overbodig is te bewijzen, boe schandelijk al die pogroms, geweldenarijen en miehandelingen voor het Russische volk zijn. Men kan zich voor het christendom moeilijk iets beleedigenders denken dan deze dierlijke uitvallen der zoogenaamde nationale gevoelens van de zwarte honderd. Het is de plicht van eiken Rus vastbe sloten en onvoorwaardelijk tegen dergelijke handelingen te protesteeren. Elke afge vaardigde diende, wanneer hij het spreek gestoelte betreedt, de zwarte honderd toe te roepen Schaamt u. Vreest voor u zelf, wanneer ge ziet, wat gij van hot Russische volk gemaakt hebt. 3 T Ik zal steeds voor de rechten der Joden blijven strijden, eenvoudig omdat ik hun rechteloosheid als een ontzettende smaad voor mijn volk beschouw". Te Petersburg is op 13 October een Joodsche deputatie uit OdesBa aangeko men, om de aandacht te vestigen op de antisemietische pogroms in Odessa, die nog steeds worden voortgezet. Naar de beschrijving, die een lid der deputatie gaf, moet de toestand der Joden wanhopig zijn. Trots de bemoeiingen van liet nieuwe hoofd der politie, generaal Nowitzki, du ren de kleine en grootere programs stesds voort, want de partij der Eohte Russen voelt zich onder hooge bescherming zoo veilig iu haar anti-semiotisch bedrijf, dat zij, volgens de deputatie, in haar orgaan zelfs tot vernietiging van het „Joodsche reptiel" aanspoort. Tengevolge van die voortdurende vervolgingen lijdt de handel van Odessa hoe langer hoe meer. Reeds staan geheele straten leeg, die vroeger door kooplieden bewoond waren zelfs de ongelukkige Japansche oorlog moet deu handel niet zulke slagen hebben toe gebracht als de voortdurende onrust, die thans heerscht. MAROKKO. Luitenant-kolonel Hubner heeft te Berlijn een zeer belangwekkende lezing gehouden voor de „Duitsche Kolo niale vereeniging", over den huldigen toe stand iu Marakko. Hubner erkencte vol komen het moreele privilege, dat «ank- riik in Marokko bezit en hij meende, dat er geen aanleiding bestaat zich te verzet ten tegen de pogingen, welke dit land nu met goed gevolg aanwendt om de orde in het Sultanaat te herstellen, terwijl toe dien de handelsbelangen van Duitschland hierdoor slechts gebaat kunnen worden. De kolonel zeide dat men hem tegenwerpt, dat er hier geen sprake was van speciale rechten van Frankrijk en dat de Fran- sche actie nadeeling zou kunnen zijn voor de belangen van andere landen. Maar Hubner bewees in een gedocumenteerd betoog, dat het meerendeel der Marokkaan- sche correspondenties in de Duitsche bla den geschreven worden door incompetente, slecht ingelichte lieden, die door hun vooroordeel geleid, gaarne een anti-hran- sche lezing van de gebeurtenissen geven, Liet v. Tschudi zich reeds in zeer gema tigde bewoordingen over het optreden der Franschen uit, Hubner neemt de Fransche actie zonder voorbehoud in bescherming. Een merkwaardig gerucht doet de ronde. Moelai-Hafid zou eeu schrijven gericht hebben aan zijn broeder, waarin hij dezen waarschuwde op zijn hoede te zijn voor de Europeeache eischen. Indien het waai is, zou er uit blijken, dat de tegensultan het vertrouwen in zijn zaak verliezend, tracht zich met zijn broeder te verstaan. Zijn pretenties op den troon zal hijdan wel voorloopig moeten laten rusten. Wer^ dit gerucht bevestigd, dan zou er eeu at- geheele ommekeer in deu toestand aan- staande zijn. Per Telegraaf. -GRAVENHAGE. De Tweede Ka mer hield heden een bespreking om trent de Staatsexploitatie van mijnen De heer Van Kol stelde een motie voor om de Kamer te latea uitspreken dat er thans geen reden bestaat om de mijnbouw oonoessiën aan particulieren uit te geven. De heer Ruya gaf aan staatsexploi tatie de voorkeur boven particulieren mijnbouw, eveneens de heer Nolens die oirdeeldo dat de* tegenwoordige concessieaanvragers geen aanspraak hebben op concessie doch sleohts op schadevergoeding, hetgeen de heer Yan Citters strijdig achtte met de billijk heid en met de mijnwet van 1810 het geen eohter door den heer Lely werd ontkend. Minister Veegens aohtte het geven van eenige concessie aan particulieren voor de ontwikkeling der mjjnbouw- industrie in Limburg alleszins ge- wenscht en bestreed dus de motie Yan Kol die aangenomen werd met 33 tegen 23 stemmen. van Vlissingen. Yan 19—22 Oct, BEVALLEN A. E. van Ssane, geb. Trooit, z. D. Veis, geb. Vriens, z. M. E. Woltering, geb. Lodder, d. J. Krul, geb. Klees, d. J. Suurmond, geb. Minderboud, d. P. van der Weel, geb. Krijger, z. OVERLEDEN: J. van Belzen, z. 16 ra. OOBRËSPON DENTIE. Een ingezonden ctuk van den ge meente archivaris als antwoord op bet schrijven van den beer B. G. Baljé, zal morgen geplaatst worden. Red. Vlissingen, 22 Oct. Boter f 1.40 k f 1.30 p. K.G. Eieren f 6 80 a f O.p. 104 st. Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, roepen sollioitanten op naar do met 1 Januari s.s. vaocerende be trekking van tevens Sohrijver ter Seoretarie, opeens aanvangs-jasrwedde van 500, die met 2 jaarlijVsehe verhoogingen van f 50 kan stijgen tot 700. Aanmelding bij eigenhandig geschre ven, gezegeld verzoekschrift, moet ge schieden vóór 6 November a. s. ROJIMELKADE, BRUILOFTEN, E nige weinig bespeelde PLATEN voor spreekmachine te koop aangeboden aan bil lijken prijs. Adres Bureau Viissingsohe Courant. gemeubileerde Zit- en Slaapka mer'f ook zeer geschikt voor twee viienden, met volledig PENSION. Te bevragen Bureau van dit blad. evrouw BOSCH, Nieuwendjjk 15, vraagt, wegens ziekte van de tegenwoor dige, eene flinke, zindelijke beroodigd bij Mej, ZANDEE, Walstraat.

Vlissingse Courant | 1907 | | pagina 3