J§ iff 111 ill r- m Gmimgê Nieuws. 1 :flp if 1 f Prov. Staten ïan Zeeland. i!S U ill-; S h|H VWr; 0, I: S met dezen uit en toen men in de wo ning aan de Spuistraat terugkeerde was het uit de portefeuille verdwenen. Het O. M. bad vier jaren gevangenisstraf geëischt wegens diefstal. De rechtbank legde hem 2 jaren op. Ter griffie der rechtbank te Mid delburg is door dan heer -mr. J. J. Heyes als verdediger van A. C. J. M. V., 23 jaar, redacteur uitgever van de „Zeeuwsche Koerier" te Sas van Gent, hoogsr beroep aangeteekend tegen het op 11 October gewezen vonnis, voor zoover bij daarbij ter zake van een voudige beleediging werd veroordeeld tot f25 boete, subs. 10 degen taeoh- tenis. De officier van justitie kwam mede in hooger beroep. Vlissingen, 18 Oct. Het Engelscbe Koninklijke jaebt, de „Victoria and Albert", zal Dinsdag 22 October, 's morgens 9 uur ongeveer alhier op de haven komen ter ineohe- ping van fl. M. de Koningin van En geland, waarschijnlijk vergezeld van den koning en de koningin van Hoorwegen. De aankomst van den Kon. personen trein is nog onbekend. Het vertrek van het jacht naar En geland is bepaald op den 23 October 's morgens om 10 uur. Het bevel over Hr. Ms. „Bever" alhier gestationeerd, thans te Hellevoet- sluis vertoevende tot het ondergaan van verschillende herstellingen, is over gegaan van den luit. ter zee le klasse J. G. W. J. Eiierts de Haan op den luit. ter zee le klasse A. J. M. Nolot. Hedennacht is de reededienst van het Belg. en Nodorl. Loodswezen wegens storm gestaakt geweest. De matroos J. Nootebaart van den prov. stoombootdienst op de Wester- Schelde, is bevorderd tot stuurman. In verband met de opheffing de? militaire bakkerij alhier, wordt inge volge schrijven van den directeur van 's Rijks magazijn van geneesmiddelen te Amsterdam, A. Bakker, bakker bij ge melde inrichting, op den 2 December a.s, werkzaam gesteld bij 's Rijks ma gazijn van geneesmiddelen te Amsterdam. Men schrijft ons uit Middelburg Bij de heden gehouden verkiezing van een lid van de Kamer van Koop handel en Fabrieken werd gekozen de heer A. A. Mes met 68 stemmes. De heer J, A. Vertregt kreeg 4 stemmen. Het bestuur der vrijzinnig-demo cratische kiesvereeniging alhier stelt voor zieh aan te sluiten bjj het Zeeuwsoh comitié van grondwetsherziening en algemeen kiesrecht. De voorstellen tot grondwetsherziening zullen worden in geleid door den voorzitter. In den naoht van Woensdag op Donderdag zjjn uit een schuur van een landbouwer onder Grgpskerke niet min der dan 20 konijnen gestolen. De schuur was goed gesloten, zoodat de dader of daders eerst inbraak hebben moeten plegen, alvorens hun buit t9 kunnen bemachtigen. Men schrijft one uit Goes Gisteren is uit de haven alhier op gehaald het in staat van ontbinding verkeerend lijk van een onbekend manspersoon. Volgens nader bericht ie het lijk herkend als dat van een jongmensch uit Middelburg, I. B. genaamd, laatst werkzaam op de werf der Kon. Maatseh. „de Schelde" alhier, die sedert de vorige week Maandag werd vermist. By Kon. besluit zijn benoemd tot burgemeester van Aardenburg J. C. Reepmaker-Van Belle en van St. Kruis P. W. Weisfelt. Verder iB bij den rijkswaterstaats dienst toegevoegd aan den arrondisse- ments-ingenieur te Ter Neuzen de be noemde adjunet-ingenieur P. J. van Voorst Vader Jr. Voor het examen van klerk-telegra fist bjj de Staatsspoorweg-Maatschappij is geslaagd de surnumerair J. A. Peters te 's Heer Arendskerke. Maandagavond is te Kloosterzande, gemeente Hontenisse, een 80-jarige grijsaard door een wielrijder uit de ge meente Ossenisse aangereden, waardoor hg omver viel. De oude man is Dins dagavond overleden. Kerft- en Selioolnieuws. Voor de vrije- en ordeoefeningen zijn gisteren te Breda geslaagd de heeren M. N. H. Leys, Y Goingaen J. Hoek, allen te Middelburg en de heer D. J. Noordhoek te Goes. De hedenmorgen geopende zitfciBg werd bijgewoond door 39 leden. Af wezig waren de heeren Fokker, Hom- bach en de Smidt. Na lozing der notulen van de vorige vergadering werd mededeeling gedaan van de benoeming van voorzitters en on der-voorzitters van de afdeel ngen. Hierna werd o-ergelegd een nota tot specificatie van het bedrag van f200.120 571/,, bestreden uit de geld leening van 1905. Ingekomen was een adres van het dsgelijkeeh bestuur van den Alg. Ned. Wielrgdersbond, toeristenbond voor Ne derland, om in het reglement op de wegen en voetpaden bepalingen op te nemen tot het in goeden staat houden der wegen. Dit adres werd gesteld in handen van Ged, Staten om daarover in de volgende zitting een voorstel te doen. Goedkeuring werd verleend aan het voorstel van Ged. Staten tot toekenning van een renteloos voorschot van ten hoogste f17000 aan den polder Wal cheren voor verbetering van wegen tusscben Biggekerke en Meliskerke. Het voorstel van Ged. Staten tot het toekennen van een subsidie van f 25 per leerliDg tot een maximum van f 1200 aan de Vereeniging de ambachts school te Zierikzee, vond eenige bestrij ding bjj den heer Van Weesberghe. Hij stelde als amendement voor dat door de gemeente Zierikzee, door andere gemeenten en door vereenigiugen of particulieren te zamen een bijdrage wor de verleend van ten minste f 1000 per jaar. Dit amendement werd aangenomen met 27 tegen 10 stemmen en daarna het geheele voorstel zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Zonder discussie of hoofdeljjke stem ming werden goedgekeurd voorstellen van Ged. Staten tot toekenning van subsidie aan deVereeniging de ambachts school voor Oostburg en omstreken en aan de aan de ambachtsschool te Hulst verbonden avond-teekensehool. Hierna kwam in behandeling een voorstel van Gedeputeerde Staten om aan de vereeniging Zeevaartschool te Vlissingen uit de provinciale fond sen te verleeneneen subsidie van f3700 par jaar voor het tijdvak van 1 Januari 1908 tot en met 31 December 1912 en verder een subsidie van f 800 per jaar tot gedeeltelijken waarborg van de rente en aflossing der met de Rijks postspaarbank te sluiten geldleening voor den bouw eener nieuwe sohool en zulks voor den tijd van 28 jaren, te rekenen van het tijdstip, waarop het nieuwe aohooigsbouw zal worden in gebruik genomen. Aan het algemeen verslag van de afdeelingen betreffende dit voorstel, is het volgende ontleend Aan het onderzoek in de afdeelingen hebben deelgenomen 37 leden, waaronder 6 leden van Ged. Staten. In een der afdeelingen werd het door een der leden betreurd, dat de Belgische ingezetenen van Vlissingen stelselmatig worden uitgesloten van de school. Hjj acht dit hoogst onbillijk, daar zij in alle lasten meedragen, en vindt dit ook een slecht voorbeeld van nabuurschap. Een ander lid stelt voor aan Ged. Staten op te dragen om bij het voorste! tot toestemming van de subsidie voor 28 jaren uitdrukkelijk de wenschelijk- heid uit te spreken, dat het bestuur der Zeevaartschool ook Belgische jon gelui uit Vlissingen op de school toe- late, wanneer er nog plaatsen open zijn, nadat alle Nederlandsehe jongens, die zieh aanmelden en geschikt zijn, een plaats gevonden hebban. By stemming verklaarden zieh 9 leden voor dit voorstel, één lid verklaarde zich er tegen, terwijl één lid zieh zijn stem voorbehield. Nog een ander lid zou aan het be stuur der Zeevaartschool de verplichting willen opleggen minstens 10 plaatsen te reserveeren voor Belgische ingezetenen van Vlissingen. Bij de stemming over dit voorstel verklaarde de meerderheid der leden zieh er tegen. Overigens had men geen bezwaar tegen het voorstel van Ged. Staten. In eene andere afdeeling werd door een der leden opgemerkt, dat een andere weg had kunnen genomen worden, waardoor de Staten niet gedwongen zouden worden de gevraagde subsidie van f 800 te verleenen voor den gevraag den termijn van 28 jaren. De gemeente Vlissingen had de benoodigde geldlee ning kunnen aangaan en daarna zieh kunnen verstaan met het bestuur der Zeevaartschool voor de voldoening der rente en aflossing. Het voorstel van Ged. StateD, om gedurende 28 jaren subsidie te verleenen, wordt hierop in stemming gebracht 11 leden verklaren zieh er voor, 2 leden verklaren zioh hun stem voor te be houden overigens verklaren de leden in te stemmen met het voorstel van Ged. Staten. In nog eene andere afdeeling veree- nigden zich alle leden met het voorstel van Ged. Staten. Ged. Staten vonden Iu dit verslag geene aanleiding om wijziging te bren gen in hun voorstel. De hear Merekens wilde, nu wij ons voor 28 jaren binden, voorstellen dat als er plaats op de school ie, ook in Vlissingen wonende Bslgan kunnen worden toegelaten, nadat alle Neder laodsehe jongens, die zioh aanmelden en geschikt vgn, een plaats gevonden hebben. De heer Tichelman diende een amen dement in, dat het bestuur minstens 10 plaatsen reserveere voor Belgische ingtz stenen van Vlissingen. De heer Blum meenda dat het moei lijk gaat in de in de zomervergadering vastgestelde subsidie, welke tot 31 Da cember 1912 is toegekend, thins ver andering te krengen. Hiervoor bestaat thans geon reden. De heer Tichelman trok na de daar tegen ingebrachte bezweren zijn amen dement in. De heer Merokens bieef evenwel ziju amendement bandhaven en ra dit te hebben ingediend werd het nog nader door hem verdedigd. De he8r Blum moest bezwaar blijven maken tegen de aanneming van het amendement van den heer Mar ekens. Hij noemde dit voor de Zeevaartschool zeer nadselig. De heer Merekens verdedigde nog nader zijn voorstel. De heer Lucasee meende dat het niet aangaat hst amendement Merekens aan te nemer, omdat in de zomervergade ring reeds bepalingen zyu gemaakt die thans niet kunnen worden herzien, wel als bet subsidie over 5 jaren is ver streken. De heer Merekens trok daarna zijn amendement in en werd het geheele voorstel van Ged. Staten goedgekeurd. Aan de gemeente Westkapelle werd een jaarlijkeche subsidie van f200 toe gekend ter voorziening in de behoefte aan genees- en verloskundige hulp. Blijkens het algemeen verslag van de afdeelingen betreffende bet voorstel van Gedeputeerde Staten tot aanschaf fing van eene nieuwe stoomboot op de WeBter-Schelde, bestond in geen der afdeelingen bezwaar tegen het voorste). In eene der afdeelingen werden zelfs geen opmerkingen gemaakt of nadere inlichtingen gevraagd. Niet alzoo in de twee andere afdee lingen. In eene dier afdeelingen betuigde een lid zjjne bevreemding over het prgs-ver- schil van de stoomboot „Walcheren" en de nieuw te bouwen boot, die pre cies het dubbele zal kosten. Terwijl van de zijde van Gei. Staten daartegen werd aangevoerd, dat de „Walcheren", op dit oogenblik gebouwd, zeker fl20.o00 zou kosten, ofschoon het schip vau veel minder kwaliteit is dan de in den laaisten tijd gebouwde booten, wat ook wel blijkt uit de groote onderhoudskosten gedurende de jaren van zjjn bestaan, wijst een ander lid dier afdeeling er op, dat eene verge lijking van de „Walcheren" met de nieuw te bouwen boot niet opgaat, om dat het typo van de laatstgenoemde zooveel verschilt met dat van eerstge noemde. Wil men vergelijking maken, dan doe men het tusschen de schepen van het zelfde type, n.l. de „Wester-Schelde" en de nieuwe boot en dit verschil van pl.m. f35.000 wordt verklaard door de verhooging van arbeidsloonen en de prijzen der materialen. Ook in de andere afdeeling werd een soortgelijke opmerking op dezelfde wjjze beantwoord. Het lid, dat in die afdeeling de op merking maakte, zou er de voorkeur aan geven, dat nu een boot van kleiner type werd gebouwd, om dienst te doen gedurende de niet-drukke tijden van het jaar, terwijl dan de groote booten zouden kunnen varen gedurende den tijd, dat een groot aantal passagiers is te verwachten. Van de zijde van Ged. Staten bleef men niet in gebreke de teohnisebe bezwaren tegen dit denk beeld te ontwikkelen. In één der afdeelingen deed een lid uitkomen, dat do „Zuid-B. ve'and" plaats heeft voor 450 passagiers, terwijl de „Weater Schelde" is ingericht voor 600 personen, wat aan een dar leden van Ged. Staten aanleiding gaf tot de verzekering, dat het vervoer steeds is toegenomen, naarmate de grootte en de deugdelijkheid der vloot isvooruitgegaaa. Ook met het oog daarop werd in de andere afdeeling het denkbeeld, om een kieinere boot te doen bouwen, afgekeurd. Eene vraag van een lid in eene der afdeelingen of de laatste in de vaart gekomen booten goed voldoes, werd van de zijde van Ged. Staten zonder voorbehoud in bevestigenden zin be antwoord. In diezelfde afdeeling vroeg een lid, of Ged. Staten voornemens zijn zieh in de eerste plaats in verbinding te stellen met de firma, die de „Wester Schelde" heeft afgeleverd, waarop een lid van Ged. Staten verzekerde, dat dit voor nemen bestaat. By de behandeling van dit voorstel werd door den heer Sprenger gevraagd of het in de bedoeling ligt de boot te laten bouwen op dezelfde fabriek, waarop de „Westerschelde" gebouwd werd. Hij zou dit niet wensche'ijk sehton met het oog op de concurrentie. Da heer Van Rompu antwoordde dat de Westerechelde" uitstekend voldoet en daarom het voornemen bestaat bij dezelfde firma te laten bouwen. Het voorstel werd daarna goedge keurd. Naar aanleiding vau opmerkingen in ds afdeelingen gemaakt, hebben Ged. Stateu eenige veranderingen gebracht in hun voorstel tot het aangaan van een geldleening van f 240.000, rentende 4 pCt. en werd voorgesteld het bedrag der leening te bepalen op f233.000 omdat de kosten van f 7000 voor het vorstelijk bezoek, die daarop voorkwa men, daarvan werden afgetrokken, omdat die uitgaven uit de gewone mid delen zullen worden bestreden. Het geheele plan van ge'idleeniDg werd aangenomen. Blijkens het algemeene verslag van de afdeelingen vond het voorstel be'rcffsnde bet voorstel yan Ged. Staten tot betfiog van opcenten op de Rijksbelastingen van vele zijden ernstige bestrijding. Vooral was dit het geval met de voor gestelde verhooging der opcenten op de personeels belasting. Men voerde daartegen san, dat in vele gemeenten van Zsela.rd de gemeente opcenten op de personeels belasting al zoo hoog zijn en de druk vooral op den kleinen man zal komen, terwij! velen, die tot de meergegoeden behoorea, niet worden getroffen. In plaats van opcenten op de perso neels belasting wenschten de leden, 'nier aan het woord, opcenten cp de vermo gens en bedrijfsbelastingen, welke meer hen treffen, die draagkraoht heb ben, al betreurde een lid hes dat de wet er toe verplichtte een gelijk getal opcenten te heffen op de badrijfsbelas ting als op da vermogensbelasting. Van andere zijde kwam meu tegen dit alles cp. Allen hebben genot van hetgeen de provitcie doet, allen moe ten daaraan bijdragen. Dat bereikt men door do psrsoneele belasting. De min vermogenden worden er niet door ge troffen, die vallen niet in de belasting. Iu het bijzonder van de zijde van Ged. Staten werd opgemerkt, dat in den loop der jaren de druk van de perBO- neele belasting aanzienlijk is vermin derd, door de laatste wetswyziging was de kleine man meer ontlast, eeq groo- tere progressie opgebracht. Bedroegen de 24 opcenten in 1885 p.m. f 92000, thans zullen 27 opeenten nog maar ongeveer dezelfde som bedra gen en dat ondanks de vermeerdering der bevolking en den niet geringen aanbouw in de provincie. Daarom hadden Ged. Staten er geen bezwaar in gezien een voorstel tot verhooging van deze opoenten te doen. Ook tegen de opeenten op de vermo gens en bedrijfsbelastingen werden bezwaren ingebraoht. Werkt de perso neels belasting onbillijk, dus beweerde men, vermogens- en bedrijfsbelasting doen dat zeker niet minder. De bedrijfsbelasting drukt de kleine bedrijven en den middenstand en spaart den landbouwer de vermogensbelasting werkt zeer ongelijk en treft ook de kleine vermogens. Bij deze belasting heeft bovendien zeer veel ontduiking plaats. Hoewel het voorstel van Ged. Staten dus nogal bestrijding vond, werden zooals blijkt toch ook vele verdedigers gevonden en hebben Ged. Staten in bet verslag dan ook geen aanleiding ge vonden om wijz'ging te brengen iu hue voorstel. Bij de behandeling der begrootiag voor 1908 kwaaien bjj de bohandeliug der inkomsten de door Ged. Staten voorgestelde verhoogingen der opoenten aan de orde. Ds heer Hamtnacher diende met verschillende medeleden een amende ment in om in pla.to van 27 opcenten op de personeels belasting deze te laten op 21 en verder te heffen 6 opeen ten op de vermogens- en 6 op de be drijfsbelasting. De voorsteller verdedigde zijn amen dement uitvoerig en kwam krachtig op tegen verhooging daarvan. Da wet gever zelf is eigenlijk tegen een hoogere heffing dan 20 opoenten en wij hebben dus, waar wij in Zeeland 21 opcenten heffen, vrgwel het maximum bereikt. De door hem voorgestelde opcenten- heffing op vermogens- en bedrijfsbelas ting werd door den heer Hammaoher in de gegeven omstandigheden nu er geld moet zijn bill ijker gevonden dan verhooging der opeenten op het per soneel. Dringend raadde hg de Prov. Staten aan de psrsocssie ba'asfing niet vorder te verhoogen. De heer de Veer voelde zeer veel voor de bezwaren die er zijn tegen een verhooging van de opcenten op het personeel, doch eveneens had hu beden kingen tegen opoenten-heffin» 0p de vermogens- en bedrijf.,belasting? Spreker kon dus niet medegaan met het amendement van den heer Ham- rnacher, doch eveneens had hij eenige bedenkingen tegen het voorstel vaa Ged. Staten. Hij zou daarom in plaats van een verbooging van 2 opcenten „u de grondbelasting willen voorstellen 3 opoenten. Het bezwaar tegen de vermogens belasting gold bij den heer de Veer vooral omdat het hier voor onze provin cie een nieuwe belasting is. Door 3 opcenten moer op de grond, belasting te heffen zullen dan de opcenten op het personeel in plaats van met 6 met 4 vermeerderd moeten worden. De heer Heyse vsrdedigde krach tig het amendement van den heer Hammaoher en hoopte dat het voorstel van Gaj. Staten niet zou worden opgenomen. De heer de Casembroot verdedigde het voorstel van Ged. Staten. De heer de Veer merkte op dat wanneer wij gaan heffen opcenten op de vermogens- en bedrijfsbelasting zul len de landbouwers niet getroffen war- den en dat vond hjj geheel verkeerd Het amendement—Hammaoher werd' daarna in stemming gebraoht en ver- worpen met 27 togen 12 stemmen. Daarna kwam in stemming het amendement de Veer. Dit werd aange nomen met 23 tegen 16 stemmen. Het gewijzigd voorstel van Ged. Staten werd daarna zonder hoofdelgke stem ming goedgekeurd, zoodat zullen wor- den geheven 40 openten op de onge bouwde 32 op de gebouwde eigendom men en 25 op het personeel. Hierna werden door don heer Van Rompu namens Ged. Staten de vragen beantwoord van den heer Dekker be- treilende den prov. stoombootdienst on de Westarschelde. Uit het antwoord van den heer Van Rompu bleak dat er geen aanleiding is voor de vrees van den heer Dekker dat bg storm- weer het binnenioopen van de haven te Breskens gevaar zou opleveren voor mensohenlevens. Do heer Van Rompu erkende dat het binnenioopen van de havens te Ter Neuzen en Breskens bij stormweer niet gemakkelgk is doch ook ai zou de boot te Beeakena op den berm loopen dan nog bestaat er geen gevaar voor menschenieFsns, Trouwens het feit dat erin 40jaren geen ongevallen zijn voorgevallen be- wgst naar de hesr Van Rompu meent voldoende dat het gevaar werkelijk mer zoo groot is als deskundigen dei heer Dekker hadden verteld. De heer Dekker, wien in het ant- woord van den heer Van Rompu was verweten dat hij een blaam op Ged. Staten had willen werpen, kwam hier tegen op en verklaarde dat dat aller- minst bet ge?ai is. Hg dankte overigens voor het ant woord van den heer van Rompu, dooh yerklaarde niet gerustgesteld te zjjn dat gevaar bij het binneuloopen der 1 aven vau Breskens bij slecht weer is buitengesloten. De heer Heijse bracht nog een ander punt ter sprake. Hij betreurde het dat Ged, Staten den heer Beekman tegen den bekwamen en kundigen hoofdinge nieur van den prov. waterstaat hebben uitgespeeld, door bet zenden van een nota aan de leden der Staten. De heer Heijse braoht hulde aan de groote ver diensten van den hoofdingenieur en betreurde het dat Ged. Staten de nota hebben gezonden. De heer Siegers antwoordde namens Ged. Staten dut bij dit college niet heeft voorgezeten wat de heer Hejjse meende en beaamde ten volle wat de heer Heijse ten opzichte yan de verdiensten van den hoofd ingenieur heeft gezegd. Hierna werd de najaars vergadering DeRotterdamsehe haven. Gaven de berichten werkelijk eenig uitzicht op een beëindiging van da sta king, de Woensdagavond gehouden ver gadering van bootwerkers ademde een geheel anderen geest. Daarin voerden het woord Kalter, "Woudstra en Van den Berg, die be toogden, dat het antwoord van de pa troons zóó vernederend was, dat de bootwerkers dat onmogelijk konden aan nemen. Alleen wanneer schriftelijk een loonsverhooging in het vooruitzicht werd gesteld en ten opzichte van de onder kruipers een regeling werd gemaakt, zou van een beëindiging sprake zijn. Thans integendeel spoorden zij aan om den strijd tot het einde toe uit te afrij- ^eD] overtuigd dat d - j lijk' zullen moeten toegei Eene vraag of de arbeid- willen overgeven ht zouden willen stellen in 8ebt patroons die bij de schappij betrekken zijn uit de vergadering me neen" beantwoord. Ook werd een motie 1 de leiders der bewi matie aangenomen. Dezt zaak gericht tegen de stukken in in welker leiders raddraai| noemd. Tevens werd in klasrd, dat de staking f daarvan is de onwrikb beiders zeiven. Indien de huzaren ei z00 kalm blijven boude dagen, werd bun door m6t St.-Nicolaas een een bewijs van goed Van de internatiocs tbaDS te Londen geboui goeds verwacht. In ei ie arbeiders zich vooi ernstige cosflicten. Radon om de stek aldus werd betoogd geenszins. Integendeel werkers dringend aan staan en zieh krachtig 1 wijl niet alleen het lot en hunne gezinnen, ma toekomet op het spel t Gisterenmorgen dam een moordaanslag Terwijl de 49 jarige uit de Lange Leidsc: de Vondolstraat met groenten liep te ventj ling een man uit de 1 op haar toe, trok een een schot, dat gelukk V?asm an gilde het uit al omdat de man a meer sohoten te lossei ter gegrepen, aan spo; politie-agenten overge met de in beslag naar het bureau L brachten. De constat groot en op den ki waren natuurlijk vee komen. Op het politiafcurea te zijn de 57 jarige I neerd wagenbe-stuurde tetram. Hg was gerui Wasman in den kost sinds een half jaar - vandaan. Bij zijn verin zgn noodlottige daad schikking der justiti en blijft natuurlijk vo De in beslag genoi van klein kaliber, be den afgeschoten kog nog 5 scberpe patron reden die tot dezen e geleid, hoorden we d geschiedenis noemen, den ouden dag,, zot Een ornBtig t Graveland op het buite voor, Jhr. Tindal, bev ten, waB met een vri weest en had zgn gezet. Hg vroeg latei man Bakker, hem he brengen. De tuinkneij stellige overtuiging niet geladen was, op, want het is toch ker, ook in die me; grap aan den trekkei wordt niet een schot getroffen. De genees! Brouwer werden bek konden weinig hoop In een tg de! ij van mevr. Van der ninginneweg te Haar hetgeen eerst gistere: de tuinman kwam 01 knappen. Alle bened gebaald, doeh boven loge blijven liggen, een en ander ontvrec wezigheid der bcwonf vast te stellen. Het lijk var- dat te Schiedam uil verminkt werd opga dat van Arie Dijkt halve, dat om den 1 gebaald touw werd in het achterhoofd ei der diepe sng- of eti zig, welke laatste ec pershaken e. d. ku vaart ter plaatse z< goed was niet geme overgebracht naar 1 graafplaats. De Seh- verleden Donderdag aan den Singel hebbel hij zijn verdere spi bg zeide weer spoed halen, daar hij die moest vervoegen oj varing gereed liggen- telein had van eei

Vlissingse Courant | 1907 | | pagina 2