Gemengd Nieuws. tingsduur der Tweede Kamer te ver lengen tot vijf jaar. Dit voorstel is dan ook uitstekend, al dreigt hat nut ten dee'e te niet ge daan te worden door de nieuwe rege ling van de ontbinding der Eerste Ka mer. Het in het teeken der hoogste politiek plaatsen toch der Statenver kiezingen verhoogt de kans, dat een kabinetsleven binnentijds wordt afge sneden. En dan gaat het voordeel der jaren verloren. De ontbindbaarheid der Prov. Staten schndt voor het blad de positie der Eerste Kamer, welke immers, behalve op langen zittingsduur en geleidelijke vernieuwing, ierust op indirecte ver kiezing. Zij schjjnt weinig in overeen stemming met de meer speciale tak der Eerste Kamer de bezonken rechtsover tuiging des volks tot uiting te doen komen tegenover het mogelijk offeren aan een waan van den dag." Voor de Kath. Gelderlander" ij de nieuwe beperking der Koninlgke machts bevoegdheid door het ontnemen aan de Kroon van het benoemingsrecht van dan voorzitter der Tweede Kamer onder deze weinige misschien de meest ka rakteriseerende verrassing. Yocr het overige ban men de voorstel len uit tweeërlei oogpunt beschouwen. Of wel verbonden met de Memorie van Toeliohting, of wel los van deze. In het eerste geval maken ze een hoogst onbevredigenden indruk-. Het vooropstellen van een vaag evolutionair beginsel als de effieiente oorzaak en vol doende verklaring tevens van het. open zetten der deur, die toegang geeft tot een zeer aanzienlijke uitbreiding van het individualistisch kiesrecht, wijst op in nerlijke zwakheid van de beginselen, waarin deze voorstellen wortelen. De vraag dringt zich op, waar deze evolutie als ze er ware eindigen zou. Of ze niet eens als consequentie een aanzienlijke verlaging ook van de leef tijdsgrens zou medebrengen Beschouwt men de voorstellen ios van de M. v. T., dan is het lastiger een totaal-indruk neer te schrijveB. Zulk een beschouwing eischt ontleding van ieder punt op zich. In het algemeen zou men slechts kunnen zeggen, dat ook goede momenten in deze voorstellen niet volslagen gemist worden. In ieder geval schijnen de voorstel lers hun voornaamste doel bereikt te hebben. Het land zit reeds midden in de kiesrechtquaestie, en de partjjen hebben zioh uit te spreken. Ook in positieven zin. Of eehter de gevolgen dezer uitspraken zullen medebrengen, wat de inblazers dezer voorstellen er van verwachten, Btaat te bezien. Wij blijven bij hetgeen we naar aanleiding van de Troonrede zeidenDe concen tratie speelt haar laatste troef uit maar vermoedelijk zal blijken, dat het aaa achter zit. Mogen de feiten deze meening tot spoedige werkelijkheid maken 1" Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Nov. a. s.lo. de schout-bij -nacht W. Romer eervol ontheven van de be trekking van direoteur en commandant der marine te Hellevoetsluis, tevens commandant der stelling van de Monden der Maas en van het Haringvliet2o. genoemde vlagofficier bevorderd tot vice admiraal3o. aan den vice-admi - raai W. Römer, op zijn verzoek, we gens Iangdurigen dienst, eervol ontslag uit den zeedienst verleend, onder toeken ning van pensioen en onder dankbetui ging voor de door hem aan den lande bewezen diensten, en het bedrag van het pensioen bepaald op f 3675 's jaars 4o. bevorderd: tot schout-bij nacht, de kapit. ter zee A. EL Hoekwater tot kapitein ter zee, de kapitein luitenant ter zee 8. Woldringhtot kapitein luitenant ter zee, de luitenant ter zee der le klasse W. Cornelis5o. de be trekking van directeur en commandant der marine te Hellevoetsluis, tevens commandant der Stelling van de Monden der Maas en van het Haringvliet, op gedragen aan den schout-bij-nacht J. Cardinaal, zulks onder eervolle ont heffing van de thans door hem beklee- de betrekkingen van chef van den Marinestaf en van de afdeeling defensie en' personeel bij het departement van marine6o. is belast met de betrek kingen van chef van den Marinestaf en van de afdeeling defensie en personeel bij het departement van marine, de sohout-bjj-nacht A. H. Hoekwater. Volksonderwijs. Het hoofdbestuur van deVereenigiug Volksonderwijs heeft aan de afdeelings besturen en de oorrespondenten een cir- oulaire gerieht „waarin aangespoord wordt in het komend winterseizoen kraohtige propaganda te maken voor hetgeen „Volksonderwijs" voorstaat. Overal wordt de aandacht gevestigd op het organiseeren van z. g. „ouderavon den", waarop het personeel en de ouders der leerlingen van een bepaalde school eikaar ontmoeten en voorliohtenwaar de band tusschen school en huis wordt versterkt, de belangstelling voor weder- zjjdsohen arbeid wordt gebekt, moei lijkheden in de opvoeding en bij het onderwijs onder de oogen worden ge zien, de school en het daargegeven on derwijs bovenal in het belang van onze kinderen het middelpunt van deugdelijke bespreking wordt. In tal van plaatsen vonden deze ouderavonden niet alleen groot-a belangstelling, maar deden ze vollen steun als ze van de afdeelingen ontvingen ook het ledental sterk toenemen, daar de beteekenis van de openbare school daardoor duidelijk in het licht wordt gesteld. Vll^sixegen, 16 Oot. Naai wij vernemen worden pogingen aangewend om hier ter stede en te Middelburg een chr. historisohe kiesver- eeniging op te richten. De oprichting kan zeer spoedig tege moet worden gezien en zal dan kort daarna voor de nieuwe vereeniging als spreker optreden dr. J. Th. de Vis- eer te Amsterdam. De hoofdmachinist A. Risseeuw, ge plaatst aan de fabriek „De Schelde" alhier, wordt op 21 dezer gedeta cheerd b(j de conservatie op 'e Rijks werf te Willemsoord. Volgens mededeeling van den Inspec teur van het Loodswezen in het 6e dia- triot is het vaarwater in den O. uitloop van het Sohaar van Waarde, Schelde, sinds de uitvoering der baggerwerken in den overloop tusschen de platen van Valkenisse en de plaat van Saeftinge, voortdurend aan belangrijke verandering onderhevig, tengevolge waarvan beO. de spitse ton No. 5 niet op juiste lig ging der tonnen gerekend kan worden en groote omzichtigheid bij bet bevaren van dit gedeelte geboden is. Ligging spitse ton No. 5 ongeveer 51° 23',7 N.b. en 0» 44'1-W.l. Met ingang van 1 October jl. zjjn overgeplaatst naar den ioodsdiontt te Antwerpen de Belgische loodsleerlingen H. L. F. Blonde, A. Stefens, F. J. Oeket en L. J. Bogaert, terwijl in hun plaats tot loodsleerling zijn benoemd A. E. Blondé, thans loodsleerling te Antwerpen, J. J. Beniest, thans roeier alhier, A. P. Vynkier, matroos op het iiohtsohip te Ostende. De sloeproeier F. Lamot is tot loods leerling benoemd te Nieuw;poort, terwijl tot roeier te Vlissingen zijn benoemd de matrozen van den maildienst te Osten de G. F. Dewasme en G. R. Depoorter. Aan het te Bergen op Zoom gehou den examen voor den rang van sergeant- majoor-instructeur hebben o.a. voldaan de sergeanten Van den Heuvel en Meeuwse van het 4e bataljon alhier. Lijst van de aan het postkantoor alhier en de daaronder behoorende hulpkan toren gedurende de le helft der maand October 1907 ter post bezorgde brieven en briefkaarten, welke wegens onbe kendheid van de geadresseerden niet zijn kuunen worden uitgereikt J. Maas, Koudekerke Mej. M. Ro- mijn, MiddelburgH. L. DeiohgrSber Mennes, Rotterdam L. Kocheu, Speck- holzerheide L. de Waat, Vlissiugen B. v. d. Walle, Overslagmr. Bettbel, Altena H. de Becker, AnversW. Brooks, BirminghamW. Hanley, J. H. Nolan, B. Quinn, allen Dublin H. Carlisle, FinistèreJ. Brown, Grimsby J. Peckhan, Hants R. Pe terson, T L. N. Tergie, beiden Londen E. W. Shippen, Münehen J. T. v. Meer, NewcastleT. Fiseher, Planen J. D. Rockefeller, AmerikaJ. Luers, Alatade Johanna Przyalda, Badalbeurt J. van Droogenbroek, BrusselA. M. Toreen, Buffalo; S. Hsniohe, Geulen; P. Gösgen, DusseldorfJ. Zinnenslag, HamburgK. Teinen. Yersey city N. Brown, London B. Fleisohmanu, New- York M. Aduy, Norderney Hennesty, Norwioh (twee stuks) L. Danet, Paris Basterator, Rozengarten Nbaeh, Sri- benhaus. Aan de firma F. V. de Groof te Hansweert is door den Commissaris der Koningin iu Zeeland vergunning ver leend tot het vervoer van netto 2000 K.G. dynamiet per sohip „Neeltjo Jo hanna", met bestemming naar de kruit hoven op het eiland Rozenburg. Dit dynamiet moet dienen voor de oprui ming van het wrak der „Busturia" in de Nieuwe Maas ouder de gemeente Maasland. De reparatie aan de Langeviele bin- nenbrug te Middelburg is thans gereed gekomen, zoodot van af heden de stoomtram te Middelburg weer op de Groote Markt aldaar aankomt. Men schrijft ons uit Ter Neuzen Maandagavond werd op de buurt Knol, gemeente Hoek, van voor een oafé een rijwiel weggenomen, dat daar door A. E., van Ter Neuzen, terwijl hij binnen een boodschap deed. eenige mi nuten was neergezet. Met behulp van een hem door den herbergier verstrekt rijwiel nsm E. maatregelen om de po litie te Ter Neuzen te waarschuwen, waarop de inspecteur de politie aan de grenzen telegrafisch mat de vermissing in kennis stelde. Op diens aanraden zou E zich ook naar Se'zaete begeven, om dat daar reeds meermalen gestolen rij wielen zijn opgespoord. Komisch ie het wel, dat E. op dien tocht, die gean resultaat opleverde, te Sas van Gent zelf door de marechaussee als dief werd aangehouden. Hij kon eebter zijn iden titeit laten vaststellen. Dinsdagmorgen is de vermiste fiets nabij Ter Neuzen aan den kant eener watergang gevon den door een werkman die naar zijn werk ging. Men vermoedt dat de dief geen kans heeft gezien met zijn buit over de grenB te komen. Door 2 agenten van politie te Ter Neuzen is Dinsdag op atrooperij betrapt, een onder Ter Neuzen verblijf houdende Belg, zekere C. V,, omtrent wien her haaldelijk klachten wegens jachtover- tredingen als anderszins waren ingeko men. Hij werd gearresteerd. Den 18 November a. s. zal het 80 jaren geleden zijn dat bet kanaal Ter NeuzenGent werd geopend. Dcor de politie te Sluis is proces verbaal opgemaakt tegen een 16 jarigen jongen die uit baldadigheid een kat een zoodanigen schop gaf, dat het dier kort daarop stierf. Kerfe- en Schoolmen ws. Ned. Herv. Kerk. Het afscheid van ds. J. C. Sohuller, pred. bij de Ned. Herv. Kerk te Goes, is bepaald op Zondagavond 24 November. Op Zondag 1 December zal ds. Sohulier in zijn nieuwe gemeente te 's Gravenhage be vestigd worden en is voornemens op Woensdagavond 4 December aldaar zijn intrede te doen. Aan het Diaeonessenhuis te Leeu warden is door wijlen mr. P. D. Kyrn- nel aldaar, een legaat vermaakt van f 20.000. Ger. Kerk. Bedankt voor het beroep te Meliskerke, door G. van Beenen, te Leiden. Verkoopingen en Aanbestedingen. Ten overstaan van notaris W. S. Bosch werd Dinsdagavond 8 uur in het koffiehuis „de Oude Vriendschap", bij den heer Stofkoper alhier, in het open baar verkochtHet wagenhuis met stalling en erf te Vlissingen, aan de Scherminkelstraat no. 15, kadastrale grootte I are 50 centiare. Hoogste in schrijver en kooper de heer J. Koele te Koudekerke, voor f 1673. RecfetszaKeis. Door den officier van justitie te Mid delburg is heden gedesisteerd van het door hem op 5 October jl. ingesteld hooger beroep in zake P. Koole te Oost- en West Souburg, waarbij deze door de reehtbank te Middelburg is vrijgesproken van uitlokking tot brand stichting. DeRotterdamsche haven. Volgens den Rotterdamsohen correspon dent van het „Hbl." mag worden aan genomen, dat een wijziging in den toe stand van het havenbedrijf op handen ie. Het is althans bekend, dat bestuurs leden der werkliedenorganisaties hebben geconfereerd met den voorzitter der Scheepvaartvereeniging, den heer W. A. Engelbrecht, en dien ta kennen gegeven hebben dat de bootwerkers wel weer aan het werk zouden willen gaan. De Scbeepvaartvsreeniging stelde in dertijd den eisefa dat niemand meer zou worden aangenomen tenzij men zich hoofd voor hoofd schriftelijk verbond allen arbeid te verriebten die werd op gedragen, dus geen onderscheid te maken voor bepaalde ontvangers van lading. Tegenover de voorloopige bereidver klaring van de besturen om den arbeid te hervatten, beeft de heer Engelbrecht nu de oonoessie gedaan, af te zien van genoemden eisch en er zich mede te vreden te stellen als bij de schriftelijke bevestiging kreeg van de besturen der organisaties namens de werklieden. Bij die bespreking is tevens te kennen ge geven dat aan loonsverhooging niet werd gedacht. De valsohe munters. Er komt nog steeds niet veel lioht in deze duistere Amsterdamsohe zaak, Verleden week zijn eealge getuigen voorgeleid, doch zonder eenig resultaat. Toch deelde mee ons een aardige bezonderheid mede. Zooals het in dergelijke zaken gewoonte ia, worden de verdachten zoo streng mogelijk afzonderlijk gehouden. Nu wil de het toeval, dat de beide gebroeders op hetzelfde uur in twee vlak naast el kaar gelegen badkamers zich mooctan baden. Tevergeefs had de reohter-com missaris moeite gedaan to vernemen, vos wien de reeds meer besproken en bij de huiszoeking gevonden v rmom- miïigen afkomst'g waren. Bij doze ge legenheid vo6tden do gebroeders een gesprek met elkaar, waaruit bleek, dat zij de pruiken bjj een barbier en kap per in Haarlem gekocht zouden hebben. Nogmaals naar de herkomst ondervraagd, verklaarden zij de pruiken inderdaad van een Hsarlemschen kapper gekocht te hebben, docb drie jaar geleden. Naar wij vernemen is deze kapper gedagvaard om zijn verklaringen af te leggen. De officier heeft gelast de verlenging van de voorloopige hechtenis tot 30 dagen. Dezer dagen is door de directie der Staatrspoorwegen een schrijven gerieht tot alle inspecteurs van de Maatschappij in zake de treinvertragingen op hare lijnen. In deze aanschrijving wordt er de aandacht op gevestigd, dat, niettegen staande het drukke seizoen thans is afgeloopen, toch nog vertragingen in den treinenloop zich blijven voordoen, waaraan een einde behoort te worden gemaakt. De inspecteurs worden daarom uitgenoodigd door eigen onderzoek aan de stations de oorzaken van deze ver tragingen op te sporen en middelen te beramen om den toestand te verbeteren, een en ander zoo noodig met behulp van de adj. inspecteurs. De nadruk is gelegd op eigen onderzoek. De directie der Staatsspoorwegen wacht van hare inspecteurs de rappor ten betreffende dit onderzoek af, om alsdan te overwegen in hoeverre van de door de inspecteurs gegeven wenken ter verbetering gebruik zil zijn te maken om een geregelden treinenloop over de lijnen der S. S. te verzekeren. Een kloeke vrouw. Nabij de Nieuwebrugsteeg te Amsterdam was Zondagavond een beschonken man, die zioh als een woesteling aanstelde en herhaaldelijk zijn vrouw in 't gelaat sloeg. D9 reden van zijn verbolgenheid was alleen dat zij hem smeekte mee naar huis en de kinderen te gaan. Da man deed zoo ruw, dat niemand van de vele omstanders tussohenbeideo durfde komen doch een juist voorbijkomende vrouwelijke Heilsoldaat wist door haar beslist en onversaagd optreden den man te kalmteren en hem te bewegen raet zjjn vrouw mede te gaan. De omstanders hadden eerbied voor deze jonge vrouw. De politie zet ijverig haar naspo ringen omtrent de in het Huagsohe Bosch vermoedeljjk gepleegden misdaad voort. Verschillende personen, van wie men meende, dat zij omgang hadden gehad met de verdronken vrouw, zijn nog geconfronteerd, doch liet is nog niet mogen gelukken, den dader te vinden. Gisteren is gevisoht naar den hoed der vrouw deze is gevonden op dezelfde plaata, waar het lijk werd opgevisoht. Berooving. Gisteren werd door den schipper L. V., van het beurt schip „Laurentius", liggende in den Haringvliet, te Rotterdam, aangifte ge daan, dat hij van een bedrag van bijna f 200 beroofd was. Het bleek uit het onmiddellijk door de politie ingestelde onderzoek, dat V. 's avonds met zijn neef was uitgeweest en tegen 12 uur van dezen op den Vieechersdijk afscheid genomen bad. Hij ging naar de beruchte buurt tusschen de Delftsehevaart en de Lange Torenstraat en ontmoette in de Bagijnenstraat twee vrouwen, die hem in een bierhuis binnenlokten.Laterkwam nog een derde vrouw en een man bij het gezelschap, waarna besloten werd te gaan rijden. De schipper was onder tnsschen al eenigszinB onder den invloed van den hem rijkelijk toegedienden sterken drank gekomeD. In een der buitenwijken werd hg plotseling beetge pakt en beroofd van een horloge met ketting, vier bankbiljetten van 10 gul ben, vier van 25 en een portemonnaie met 30 gulden. Daarop werd hij ui. het rjjtuig geworpen, dat daarop snel weg reed. Het is echter gelukt de daders te vatten. Gisterenmorgen werd door een trein te Schiedam aangebraoht het lijk eener jonge dame, dat op den spoor baan onder Hof van Delft was gevon den. Het is herkend ah dat van een inwoonster van Botterdam, die Maan dagavond met den trein van 8,18 uit Den Haag naar die gemeente was ver trokken. Het lijk heeft eenige ont vellingen in het aangezicht. De ver ongelukte blijkt te zijn mej. v. D., modiste te Botterdam. Uit het wa ter langs het Bezuidenhout, nabij de Laan van Nieuw Oost Indië, te 'a Gra venhage is opgehaald het in at rat van ontbinding verkeerende lijk vao een öOjarigo vrouw. Een 7jarig knaapje te Drachten is bij het rangeeren onder een tram geraakt en zoodanig gekwetst dat hg reeds is overleden. Toen een 7 jarig knaapje in de Kuiperstraat te Amsterdam een kokenden pot koffie can zijn moeder overreikte, yiel de bodem ender den pot uit en kreeg de arme jongen het heete vecht over zijn onderlijf. Met ernstige brandwonden is hij in bet Kinderziekenhuis opgenon'en. Ia een woning aan de Maaskade te Rotterdam viel gisteren een 20jarige dienstbode op den zolder door een giazan lantaarn ea kwam ie iand op de trap der tweede verdieping. Zij heeft door den val een hersenschudding ge kregen. Te Hilversum viel Dinsdag middag een lSjatige loodgietersknecht van het dak van eene in aanbonw zijnde vilia, met het gevolg, dat hij een der polsen brak. De beenderen staken letter!ijk uit h«t vloesoh. In deerniswaardigen toestand werd bij na eenigen tijd gebracht naar de R. K. ziekenverpleging. De wisselwachtfr die tusschen twee wagens van de Gel- derscbe stoomtram bekneld raakte, is tengevolge van de bekomen verwon dingen overleden. Aan het station Baexem is tusschen de sporen het lijk gevonden van een aldaar woonachtig persoon. Bij de reederij te Vlaar- dingen is bericht ontvangen dat een 24jarig matroos den 28 September overboord is geslagen en verdronken. Op de werf Gusto" te Schiedam had gisternamiddag een ernstig ongeval plaats. Toen men bezig was een gedeelte van een kolenstransporteur met een drijvende bok op t9 hijsohen ten einde die op een vaartuig te plaatsen, brak eensklaps de 6falen strop waarin de last hing, 2 werklieden werden ver wond, een nogal gevaarlijk, die bewus teloos naar het Ziekenhuis werd ver voerd, de andere bekwam eenige kwet suren aan het boofd, Maandagavond laat bad nabij de Viesohershaven te IJmuideu een ern stige vechtpartij plaats, tusschen Engelsche matrozen van vissoherijsehe- pen en Vlamingen en Hollanders. De politieagent De Bruin werd daarbij erstig verwond, doordien een Eagelsch» man hem een fieseh op het hoofd stuk sloeg. Toen men den dader wilde ar- rosteeren, ging floep, het gemeehtelicht uit' en stonden allen in den pikkedon ker. Daardoor ontkwam de woesteling. Door de recherche te Amersfoort is gearresteerd een portier der H. IJ. S. M. werkplaatsen aldaar, verdacht van diefstal van metalen voorwerpen ten nadeele dier Maatechappg. De 43- jarige, die reeds 19 jaar dienst baden het volste vertrouwen genoot, stort vrouw en negen kinderen in diepe el lende. Hij heeft bekend. Te Herzogenrath (L.) is op onmen - sobelijke wijze een veulen van 1y, jeer mishandeld. Dit dier bleef des naohts in de weide. Aldaar hebben wreelaarde dit paard tusreben het schouderblad en voorpooten een langen houten paal van meer dan 2 mater in het lijf gestoken. Van een poot had men ook nog het arme dier stukken vleesch afgesneden. In versehrikkelijken toestand vond de eigenaar den volgenden morgen het arme veulen te midden van een grooten bloedplas. Het leefde nog. De paal, waarmede deze euveldaad gesohied is, was een stomp stuk hout. Om dit het beest in het lichaam te kunnen steken, heeft men eerst de huid boven en on der moeten opensnijden. De bevolking is verontwaardigd over deze schanddaad. Uit de haven van Ant werpen. De werklieden besloten met algemeene stemmen te aanvaarden de beslissing der beroepsvereeniging, maar tevens stappen aan te wenden bij den burgemeester, opdat door zijn in vloed de datum van 1 December voor vaststelling van het loon voor laadbooten zou vervroegd worden. Gedurende de eerste 9 maanden van dit jaar zijn te Gent binnengeko men 867 zeeschepen, metende 910,119 ton. Hieronder waren 506 Engelsche, 127 Deonsche, 64 Duissche, 63 Noorsche 21 Russische, 26 Zweedsohe, 40 Bel gische, 11 Nederiandsche, 1 Fransoh en 1 Italiaansch. Van de 867 waren 808 stoom- en 56 zeilschepen. In 1906 kwamen de eerste drie kwartalen binnen 826 schepen, meten de 584,616 ton. Er is dus een ver meerderingvan 41 schepenen 25,603ton. De overstroomingen.— De ongunstige berichten omtrent den toestand in het Zuiden van Frankrjjk en in Spanje big ven nog aanhouden. Uit Perpignan wordt gemeld, dat te Caramary en te Montlouis uiterst hevige stortregens hebben gewoed. De wijnoogst werd grootendeels verwoest en ook do materieeie schade, berokkend door de overstroomingen der rivieren is ont zettend. Te Aries is het treinenverkeec onderhr.'ken. Eeuige dorpe teneeën zijn in den recht oi pe bewoners, uit den slaaj konden zioh ternsuwern Telegrammen uit Barcalon ie schade, aangericht door mingen in Catalonië, veel dan men eerst verwachtte, dorpen zgn overstroomd. Tee verdronk. Te Maure kerkhof overstroomd. Hetw zoo krachtig, dat de lijl graven bloot kwamen. Ondanks da afkon d algemeene staking had he der arbeiders te Turijn zi ochtend aan den arbeid allee scheen zijn gewonen jen gaan. Maar dit was naar den zin der anarc' vereenigden zich tot groept om overal de voortzetting beid te beletten. Deuren plaatsen werden opengerr ingeslagen en de telefor doorgesneden. Voocbgrg( werden met eteenen zoodat de dienst moest wor Voor het hotel, waar de sident G'olitti logeerde, tooging gehouden, er werd en gafloten en vijf betoc in hechtenis genomen. 's Ochtends had het vo regend, waardoor waars gedeelte van de rumoeri binnenshuis was gehoude de lucht opklaarde, namei geregeldheden toe Een a die het station reeds hac moeeten terugkeeren, dat gers zioh op den spoordijk gesteld. Na afloop van had er een veebtpartjj p Castello-plein, waarbij 20 heohtenis werden genome Te Milaan, Bologna, Comogaat alles weder z gang, maar thans heerech king te Ferrara, Varese San-Donino. Ook te Bom dag overal het werk gelegd, de toeleg der drijv niet gelukt, waarschijnlijk kiezingen voor de deur s vreesde, dat door een kingen in het voordeel calen zouden uitvallen. De leiders van het so publikeinsch radioale bloe staking ontraden en de a ben dien raad opgevolgc Het schandaal mont-Ferrant. te Parijs is een pak op fotografieën van beelden, s antiquiteiten bleek te vondst werd naar de politi nu ontdekte men, dat d< waren van kerksieraden. M bij ook een afbeelding va kast, die door den kerkd Thomas te Ambazac was kast zelf is intussehen oo nabjj Londen, waarheen ei van de Pargsohe politie ken. Hg vond het kostbar* vilia te San Margareth Sic Campton Court, 20 mjjlen welke villa bewoond wc antiquair George Herpin, gazijn in de Wardorerstre heeft. Tevens was daar tieke altaarlamp eveneens te Ampezac sfzometig. H mede, dat hij in Juli Fcrrrand een blief ontvan den ant'quair Paul Dub zeldzame oudheden te Herpin kende Dubois niet. terug, dat bij wel tot koe neigd, waarop Dubois diende naar L nden kwa l'quikaat en lamp meeb te koop aanbood voor res: 10.000 francs. Herpin, koe stemde er wel in toe de ken te bewaren. Uit de eohrijving dia hij van menden Dubois en diens blijkt, dat zij Anthoine zijn eveneens gearresteerde tige Faure geweest moet pin hoorde later van de op vermoeden dat de Waarde kostbaarheden daai hand stonden, gaf hij van der kennis aan de Londe waardoor de Fransche het Bpoor van de pudhec In het plaatsje Also breczin (Hongarije) werd 30 personen onder dezelfde verschijnselen ziek. Dj g alle bronnen onderzoeken dat het water van een was met zwavelzuur en bron werd gesloten en onderzoek ingesteld. Henning, de Berli moordenaar, die ook de waa bij een par-force-jach had 't bij zgn reohtzaal met zijn ter doodveroorde ge in brc

Vlissingse Courant | 1907 | | pagina 2