J ingesondeii Mtat LEGER DES HE1LS, Laatste Berichten BuiteiiMsÉe berichten Ingezonden Mededeelingeo. écBrerfeuflto- hebban uitgelaten dat een man die Tan ZIjn vrouw gesoheiden leeft, haar ten huwelijk had gevraagd. Bedoelde man is door depditie op gespoord doch bij een'c nfroritatie Zater dagmiddag, werd bij dooreen paar per goaen niet berkend als de man, van wien Johanna K. dezer dagen en ook j 1. Maandagavond aan bet Bezuidanhout in gezelschap is g< /den. Mat zekerheid visten de getuigen te verklaren dat je geconfronteerde niet de bewuste man was. Laatsbedoelde wordt door hen beschreven als iemand van ruim 40 jaren, gewone lengte m-t sluw, vrij on gunstig uiterlijk. De valsche munters, Dfzsr dagen zijn voor den rechter van instructie te Amsterdam in de zaak tegen de als valrche munters verdachte gebroeders Cornelissen, geleid de vrouw van H. Oornelissen en Dina S. da kellneriD, die een paar weken bij C. in huis is geweest en wier verblijfplaats thans bekend is. Beide vrouwen hebben thans volmondig bekend, dat Cornelis- 8en baar valsche kwartjes en guldens heeft vertoond, die hg zelf had vervaar digd. De muntstukken zagen dan nog ge heel blauw en moesten voor de uitgifte nog een bewerking ondergaan. Vrouw Comelissen en Dina S. beweerden bij de instructie, dat in de „zaak* nimmar valsoh geld is uitgegeven. Beide ver dachten, hieromtrnt nader ondervraagd, konden dit feit tegenover twee getuige nissen niet ontkennen, maar zochten zich te redden met de bewering, dat die munten hadden gediend voor broches en voor fietspetten, in welk betoog, ze verden gesteund door de, eveneens ver hoorde vriendin van Co nel'ssen, Trui Kepler. Beide verdachten nemen bij hun verhooren een zeer brutale houding aan en volharden bg hun ontkenning. Dj vraag waar de aan anderen vertoonde valsche munten gebleven zijn,beantwoor den ze met een schouderophalen. Toch zullea de besren den dans niet ontspringen, want de uitgebreide in structie moet materiaal genoeg opleve ren om bun den aanmaak van valsche munt, met de bedoeling deze als echt en onveivalscht uit te geven, ten laste te leggen, al blijkt het moeilijker hen ook aan te wijaen als uitgevers der vele valsche munt. Men zij tegenwoordig vooral op zijn hoede, nu wij dagelijks lezen dat in versohillende plaatsen valsoh geld wordt in beslag genomen. Vooral in de grootere plaatsen schijnen deze nage maakte munten nog als eens goed haar weg te vinden, doch het zou natuurlijk heel goed mogelijk knnnen zijn dat het geld ook naar onze streken verdwaalde. De man die onder Zandvoort door de eleotrisehe tram ie aangereden en in het gasthuis te Haarlem is opgenomen is aan de gevolgen overleden. Te Loosduinen bleef Vrijdagmiddag een meisje een stuk peen in de keel zitten. Daar men het niet kon verwijderen, ijlde men er mee naar de doctoren van Oud-Roeenburg. Voor men hier even- vel aankwam, was de kleine reeds ge etikt. Te Dinteloord dronk een zes jarig kind bij vergissing uit een flesohje dat vergift inhield en bestemd was voor kreupele schapen. Onder hevige pijnen is de kleine gestorven. In het Zie kenhuis te Rotterdam zijn opgenomen een 4-jarig knaapje en een 2-jarig meisje. De eerste had spelende op den vloer een emmer heet water omgetrok ken, waardoor hij en zijn zusje belang rijke brandwonden aan armen en bee nen hebben bekomen. Te Helder (L) is een 69-jarige landbouwer van een hooizolder gevallen. Hij deed zulke hevige kwetsuren op, dat hij am de gevolgen overleed. Uit deKonings haven te Rotterdam is het lijk opge haald van een kolan werker, dia sedert 5 Ootober werd vermist. Uit den Amstel te Amsterdam ïb het lijk opg9 haald van een circa 20-jarig meisje. In een stukje over den strijd in de haven van Antwerpen zegt de „Köln. Ztg.a, dat, naar er verluidt, eenige aan zienlijke Duitsche reedergen plan heb ben, hun schepen niet meer Antwerpen maar Zeebrugge te laten aandoen, Dit plan worde toegeschreven aan de hou ding van den Antwerpsc'aen burgemeea 'er, die de stakers voorspiegelingen heeft gedaan waartoe hij niet gerechtigd was. Hot heeft den fchjjc of dit stukje in verband met de aanstaande gemeen teraadsverkiezing te Antwerpen van daar uit aan het Eeulsche blad is ge zonden. Het ziet er intussohen naar nit, dat de aankondiging van den bur gemeester, dat er 50 centimes opslag 'an Joon gegeven zou worden, spoedig bewaarheid wordt. Het Scheepvaartver- bond heeft reeds goedgekeurd, dat de stouwer Gylsen een graanlossers dien opslag toekent. De afdeeling reeders en makelaars heeft die verhooging voor graan- en houtlossers aangenomen. Volgens het „H. v. A," is voor de laad- taoten de opslag nog niet goedgekeurd. Het Soheepvaartverbond sal den 18en Weer vergaderen, d. i. twee dagen voor de verkiezing, die den dokwer kers nog wel voordeel kan aanbrengen. De overstroomingen in ZuidFrankrijk. We laten bier onder, als voorbeeld van den toestand, waarin de departementen Gard en He- rault zich bevinden, dien van het Camps, aan de samenvloeiing van de Gard en de Rbóne volgen, zooals de „Figaro" deze geeft Het geheele dorp is geteisterd door het bewegen van het voortstroomende water, het verdwijnt tot de tweede etage der huizen onder den waterspie gel. Met den burgemeester bestijgen we een bootje, twee motoren trekken het voort door het arme dorp, dat op zijn grondvesten schijnt te sidderen. De stra ten zijn in woeste stroomen veranderd, de matrozen hebben moeite er tegen op te roeien. Op de Avenue de la Gare bereikt bet water den top van de plan tanen, die langs den weg zijn geplant. In de eerste de beste straat waar we invaren, ontmoeten we scheepjes met levensmiddelen. De bewoners iaten aan een touw mandjes uit de verdiepingen zakken, die worden gevuld en op de zelfde wijze weer opgehaald. Op het dorpsplein staat het water anderhalven meter hoog, het postkantoor is niet te bereiken. In de kerk staat het water een meter hoog, toch wordt de dienst geregeld voortgezet. De burgemeester stelt ons voor 'n oogenblik in zijn woning te komen uitrustsn, ons bootje landt bij 'n ladder en we betreden de woning van het hoofd der gemeente door een raam op de eerste verdieping. Uit allerlei gemeenten van de beide departementen komen berichten over ongelukken en kleine rampen in, die het hooge water veroorzaak heeft. Te Saint Laurent kwam het lijk van 08n onbekende de hoofdstraat indrijven. Te Pimfre stortte een hnis in, twee van de bewoners doodend. Te La Bafee viel een man in den stroom hg werd meege sleept en verdronk, Te Saint Sympharien verdronk een 84-jarige. Het totaal aantal slachtoffers in het departement ia 12. Overal zoeken solda'en naar verdere slachtoffers, terwgl zij overigens alles doen om de gevolgen van de ramp te beperken. Mijnheer de Redacteur I Verzoeke s.v.p. onderstaande onder de aandaoht van de bzirs uwer courant te brengen waarvoor bij voorbaat mijn besten dank. Blijkens de annonces in de „Vlissing- sehe Courant" zal het Vlissiugsche publiek weer het voorrecbt(?) hebben te kunnen profiteeren van spotkoopjes(?) in gemaakte goederen, waarvan men op andere plaatsen, althans op de pl ats van herkomst niet gediend is 1 Tieurige vermaardheid heeft Vlissin gen bij de beeren houders van verkno pingen of vliegende winkels. Ia Vlissingen kau men alles kwijt. Vlissingen ia het land van belofte voor vreemde kooplui. Ee waaraan is dit te wijten Toeh zeker niet aan de Vlissingsche winke liers, die zich, op weinige uitzonde ringen na, allen beijveren het beste te brengen wat er te krijgen is, wier sorteering gerust kan wedijveren met die hunner collega's in groofe steden, en hun waren verkoopen tegen scherp concurreerende prijzen. Veeleer moet men bet succes der verkoopingen door vreemde kooplieden zoeken in de goedgeloovigheid van bet publiek, dat o zoo gaarne gelooft dat het een koopje h eft aan oogeaschijDlijk solied nieuwmodisch goed, maar dat men dan toch op de groote plaatsen en in die zaken met grooteche, klinkende namen niet kwjjt kan ofniet vér- ko ipsn durft, als men ten minste aan nemen kan dat de goederen rfkomstig zijn van soliede firma's, waf maar al te vaak gebleken is niet het geval te zijn. Een groot deel van hen dia steeds van die zoogenaamde koopjes profiteeren, denken zeker dat die vreemde kooplui ten pleziere of voordeela der Viissingers naar hier komen en daarvoor groote kosten en veel moeite ten offer brengen. Een soort liefdadig/leid alzoo Dat men toch wijzer worde en be denke dat iedere koopman werkelijk soliede, nieuwe goederen gemakkelijk in de plaats zijner inwoning tegen spotkoopjes kwjjt kan en daarvoor niet naar ver verwijderde streken behoeft te gaan, ook al is de voorraad nog zoo groot. Alleen een inwonend winkelier heeft er belang bij dat het Vliesingsoh pu bliek goed en goedkoop doer hen be diend wordt, omdat bij zijn goeden naam en klanten behouden moet om bestaansrecht te hebben, terwgl de vreemde kooplui er schoon maling aan hebben of zij de mensehen knollen voor oitroenen verkoopen want heden komen zij onder dezrn, morgen onder eon ande ren firmanaam hun waren aanbieden mits die naam maar groatsch en vreemd klinkt dat geeft vertrouwen. In vele landen is uitverkoop (houden onder valsche of onware voorgevens verboden. "Wanneer zai in ons lard een derge lijke wet tot stand komen Hoogachtend, Uw dw dm, T. M. FRANKRIJK. Het congres der radicale en radico-socialistiscbe partij heeft beslo ten alle contact met de groep aan het hoofd waarvan Hervé staat te verbreken. De Parijsche radicalen hadden een vooi'- stel ingediend dat de radicalen zou ver plichten alleen dien socialist te steunen tegenover een reactionair als hij vóór de eerste stemming verklaard had dat hij van het antimilitarisme van Hervé en de zijnen niets wilde weten. Het congres wilde echter niet zoo scherp de grens naar links afbakenen. Nu Jaurès zijn ka meraad Hervé niet verloochent is dat voor de radico-socialislen een stap van zeer groot gewicht, waarbij vooral electorale belangen zwaar in de weegschaal liggen. Men nam nu een bemiddelingsmotie aan Het radicale en radico-soeialistische con gres dat het vaderland niet wil scheiden van de republiek, legt allen leden der partij den plicht op, hun stemmen te weigeren aan die candidaten welke de desorganisatie prediken van het leger, hetzij dan door desertie in vredestijd of door verzet en algemeens staking voor den vijand. Onder dit voorbehoud wijst de partij elk compromis met partijen van 't soci ale conservatisme af, daar de partij besloten blijft met alle elementen van bet linksche blok voort te arbeiden aan het werk der sociale, fiscale eu politieke hervormingen die de partij aan het land beloofd heeft. Die motie was van tevoren besproken in een conferentie van invloedrijke leden der partij en daar met algemeene stem men aangenomen. Verrassen doet die alleen inzoover als men niet een zoo krasse ver werping verwacht had van eventueele samenwerking met de rechtsrepublikei- nen en progressisten. Op voorstel van Pelletan werd een motie aangenomen, waarin de regeering wordt uitgenoodigd het program te verwezen lijken. In het bijzonder drong men aan op een spoedige behandeling der ouder- domsverzekaring van arbeiders en land bouwers en van de inkomstenbelasting. De fouten die het huidig kiesstelsel aankleven werden in een motie gebrandmerkt. ENGELAND. De „Times" publiceerde een zeer sensatieachtig gesteld artikel aangaande de tegenwoordigheid van den kanselier Von Bülow bij de a.s. reis van keizer Wilhelm naar Engeland. Het blad, dat een antipathie heeft tegen Duitseh- land, al dikwijls artikelen in dien geest opnam en vooral de vrees koestert voor de steeds meer veld winnende concurrentie op handels-, scheepvaart- en industrieel gebied der Germaansche naburen, is over die visite van den Duitselien premier niet te spreken. Het bezoek van den keizer zegt het artikel is een natuurlijke zaak en kan opgevat worden als een beleefd heid gewisseld tusschen bloedverwanten de tegenwoordigheid van den rijkskanse lier mag in geen geval meewerken om aan dat familiebezoek eenig gewicht in de schaal te leggen. Het ware beter als het onderhoud zonder bepaalde politieke be langrijkheid bleef. De heer von Bülow put zich nu uit iu beminnelijke beleefd heden tegenover Engeland. De „entente cordiale" (Frankrijk-Engeland) de nieuwe overeenkomst tusschen Engeland en Rus land, die weldra voor meerdere uitbreiding vatbaar zal blijken te wezen, ook de mo gelijkheid om direct de hegemonie ter zee te verkrijgen (dit zou de droom wezen van de kliek van een „grooter" Duitsch- land) zijn de oorzaken van die Duitsche toenadering. De heer von Bülow zal nu wel waarschijnlijk den laster en de belee digingen betreuren, die hij gedurende den boerenoorlog Vrij liet slingeren tegen de Engelsche strijders. De Engelsche natie kan zulks niet vergeten, zij kan alleen vergeven. Alleen verlangt ze bewijzen, dat het berouw oprecht is en het voornaamste bewijs zal wezen Duitschland's houding tegenover Frankrijk. De kritiek op deze vrij bruuske uitla tingen van een der grootste toonaangevende Engelsche organen is in de Engelsche regeeringspers al spoedig gevolgd. De „Westm. Gezette" vindt het onge past dat de „Times" zulk een ambtelijken toon aansloeg in dat betoog, en wil mat nadruk vooropstellen dat in deze quaestie de „Times" noch voor de regeering, noch zooals de „Westm. Gezette" gelooft voor het Engelsche volk als spreekbuis mag dienen. Vanzelf sprekend zal aan den Duit- schen keizer een hoffelijke en edelmoedigs ontvangst bereid worden, maar even wel kom zal ook de kanselier of eenig ander Duitsch minister wezen, die den keizer op zijn reis vergazellen zal. De kanselier kan verzekerd wezen, dat hij noch als boeteling noch als een valsche vriend ont vangen zal worden. Het blad veroordeelt scherp den toon van het „Times"-artikel die hij tegenover de te verwachten gasten al zeer onwelvoegelijk noemt. De groote massa van het Engehsehe volk deelt in het geheel niet de opinie van de „Times" het volk zal niet hoogmoedig doen en heeft tenminste goede manieren genoeg om te vermijden een gast in een valsche positie ta brengen. Wij gelooven, dat de kanselier veel in zicht toonde meent het blad, door zich te bemoeien met de verbetering onzer wederzijdsche betrekkingen. Onze Fransche naburen zijn te welopgevoed om te eischen, dat wij ons tegenover gasten als vlegels zouden gedragen. Nog scherper als de „Westm. Gazette" hekelt de „Tribune" het „Times"-artikel. De „Tribune" noemt de uitlating van de „Times" onbeschoft en een weloverlegde beleeding tegenover den vorst Von Bülow. Op het continent zegt de „Tribune" hecht men nog altijd te veel gewicht aan de opinies van de „Times" en schrijft men aan dit blad nog een op- politiek ge bied op den voorgrond tredende plaats toe. Hier te lande (Engeland) weet men wel beter. Zoowel in de buitenlandse! e als binnenlandsche politiek vertegenwoordigt de „Times" slechts een zeer onbeduidende groep verstokte reactionairen en een aan tal leegloopers, die in de politiek heele- maal niet meetellen. Wij zouden het daar om zeer betreuren meent het blad indien men in het buitenland aannam, dat de „Times" de openia weer zou geven van het Engelsche volk of zelfs maar van een wezenlijk gedeelte daarvan. Elk land heeft ten slotte zijn „vlegelachtige schet- teraar" en niemand zal die galuitstorting van de „Times" meer beklagen dan Sir Edward Grey (de minister van buiten- laudsche zaken) en de Fransche regeering zelve, wier naam door de „Times" mis bruikt werd. In tusschen zijn beiden even als vorst Von Bülow te goed onderricht, dan dat zij de grillen van het blad ernstig zouden opnemen. De kwade dagen z(ju voorbty. De kwade dagen, de dagen van smart, van droefenis, van zenuwaohtigheid, zijn voorbij voor Mejuffrouw Visser ie Rot terdam, Sophiakade no. 14 Zjj hebben meer dan lang genoeg geduurd, maar het is niet te betwijfelen dat zij nog zouden duren indien de Pink Pillen er niet een einde aan hadden gemaakt. Het is alleen toch, dank zjj de Pirk Pillen, dat Mej. Visser den toestand van bloedarmoede en algemeene zwakte die baar ondermijnde, beeft kunnen overwinnen. Alle andere middelen eb ben schipbreuk geleden, en dat bewijst eenmaal te meer, wat al overtalrgke malen is gebleken, dat de Pink Pillen de grootste hereteller van het bloed, de machtigste versterker van het ze nuwstelsel zijn. Mej. Visser (Cl. Schotel, Rotterdam.) Aan geen enkel ander middel moet meu de genezing vragen der bloedar moede, der bleekzuoht, der aigemeene zwakte, der maagkwalen en van alle zenuwziektan. De Pink Pillen, die het krachtigste middel tegen die ziekten zgn, zgn het zekerste middel. „Sedert langen tijd," zoo achrjjft mej. Visser, „leed ik aan pijnen in den rug en de lenden, aan lusteloosheid en ver moeidheid. Ik was zeer bloedarmoedig geworden en kon mjjn huiswerk niet meer verrichten. Geneesmiddelen hiel pen niets en mijn kwaal werd steeds erge". Ik had veel goeds van da Pink Pillen hooren zeggen, zoodat ik dat middel ook eens wilde probeeren. Wer kelijk, na eenige doozen Pink Pillen gebruikt te hebben, voelde ik mij mer kelijk beter. Ik beu toen met de be haudeling doorgegaan en volkomen ge nezen. Ik lijd in bet geheel niet meer, ik gevoel geen pijnen meer en doe mijn werk met gemak." Prijs f 1.75 de doos, f9. per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Stei ger, 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland, en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar te Vlissingen bijS. A. Luitwieler, Nieuwstraat H. 174 en te Middelburg bij Johan de Roos, Drogerijen en Chemicaliën, Viasmarkt, K. 175. Vreeselijt ongeluk. AMSTERDAM. Hedenmorgen bad hier een vreeselijk ongeluk plaats. Da heer H. Olaigs, ingenieur bij de maat schappij „Eleetra" werd bij eontroioe ring der electrüehe geleidingen door een stroom van 2000 volts gedood. Het ongeluk bal plaats in het kabrlhuisje op den Singel. Voorbijgangers die den getroffene zagen vallen brachten hom in een cabijzijnd buis binnen- Aidant trachtten een drietal doctoren de levens geesten op te wekken, doch tevergeefs. De overledene, 33 jaar oud, gehuwd eu vader, was een krachtig en bijzonder bedaard en voorzichtig man De directie van „Eleetra" was nog niet bereid na dere inlichtingen te geven. Een ontrouwe ge«neente« ontvsjigei*. ROTTERDAM. Krachtens bevel schrift der reohtbank is te Hoogvliet gearresteerd en hedenmorgen naar het buis van bewaring alhier overgebracht de gewezen gemeente-ontvanger D. S., verdacht van verduisteringen ia zijn betrekking gepleegd. Per Telegraaf. SAS VAN GENT. Hedenmorgen is uit het kanaal alhier opgeviseht het lijk van een in ontbinding verkeerend persoon. JEtet bezoek vaii bef kuiteche Keizerpaar. 's GRAVENHAGE. Baron Clifford opperhofmaarschalk en jhr. Hoeufft, in tendant der Kon. paleizen, hebben zich heden near Dobbin begeven, teneinde H. M. 's beschikking te vernemen met betrekking tot de ontvangst van het Duitsche Keizerspaar. Die besprekingen schijnen ook noodzakelijk geworden door bezwaren die zich al meer en meer blijken voor te doen tegen bet plan van aankomst te Vlissingen om bet reeds in de tweede helft van November verge vorderd najaarsseizoen. Met het oog hierop wordt het meer waarschijnlijk dat het keizerlijk jacht te IJmuiden za! bionenloopen en even- in 1891, Amsterdam ia bet bezoek zal worden opgenomen. Een waarschuwend voorbeeld. 's GRAVENHAGE. Do rechtbank heeft heden den chauffeur die door zgn roekeloos en onvoorzichtig rijden den 15 Augustus mevr. B. heeft overreden en gedood, veroordeeld tot 6 maanden hechtenis. (Men zal zich herinneren dat tegel den chauffeur 4 maanden werd geëischt. Zooals men ziet is de opgelegde straf zwaarder dan de gevraagde, iets wat zelden gebeurt.) Zitsrdisg 19 October aansf. 4 f hopen onze geliefde Ouders, Bi-huwd- en Grootouders, -S 5- LOUWRIS SCHIPPER L en CATHARINA ADRIAA.N3E hunne 35 JARIGE EQET7ER jf EENIG1NG te her-lonken. "3 3" Hurne dankbare kinderen, behuwd, en kleinkinderen. Getrouwd JULIUS ANDRIESSE eu ELLA VAN DER WIJK. Vlissingen, u Q t 19Q7_ Assen, De Heer en Mevrouw ANDRIESSE VAN DER WIJK betuigen, ook namens weierzijdecho familie, dauk voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Ordergeteekenda betuigt zijn harte- lijken dauk aan de Directie der Kon. Maatschappij „De Schelde", voor de hem geschonken gratificatie. C. DE RIJK. jjClME** Ouder dankbetuiging aan hen, «F®* die door het inteekenen voor de ta gevon sbonnementsvoorstellingen blijk gaven van hun kunstzin, wordt hierdoor medegedeeld, deze voorstel lingen door onvoldoende deeln - me, dit seizoen niet door kunnen gaan. Da ondernemer, W. STOFKOPER. Vrijdag IS October bezoek van Kommand. W. UIDSDEL, Leider van het Leger des Heils in Nederland, bijgestaan door Majoor en Mevrouw VISSER, en een staf van andere officieren en soldaten. Aanvang der samenkomst 8 uur. Deuren open 7.30.

Vlissingse Courant | 1907 | | pagina 3