Gemengd Nieuws* standpunt, als de vereeniging, naast het strjjden voor handhaving en, waar noo dig, verbetering van de openbare school, zich in baar strijd voor degelijk goed volksonderwijs, richt op het in de wet geving van het lager onderwijs neer leggen van zulke waarborgen, dat het bij onder onderwijs in gehalte niet achtersta bij bet openbaar. d. Ais door onvoldoende zorg van gemeente- en rijks autoriteiten het on derwijs aan eenige openbare school langzamerhand verslechtert en ver kommert, en pogingen om daarin ver betering te breDgen, schipbreuk hebben geleden, acht uw afdeeling het dan op den weg van „Volksonderwijs" te lig gen, daar ter plaatse mede te werken tot de oprichting van een bijzondere school, waar het onderwijs geheel het karakter draagt van dat aan een goede openbare school gegeven e. Hoe meent uw afd. ten slotte, dat met het oog op den algemeenen toe stand van ons volksonderwijs en de verhouding tussehen het openbaar en het bijzonder, het doel van onze ver eeniging in de statuten moet worden omschreven. Se haven van Maassluis. De gemeenteraad van Maassluis heeit Woensdag in beginsel besloten tot het gesohikt maken van de buitenhaven tot ligplaats voor stoomloodskotters. Met de voorbereiding van dit werk, dat op f 20,000 wordt begroot zal aan gevangen worden zoodra de minister van marine beslist heeft dat te Maassluis het loodsstation gevestigd blijft. Vlissingen, 4 Oct. Naar wjj vernemen is er nog niet genoeg ingeieekend op de lgst voor de vier aboncementsvoorstellingen welke de heer Stofkoper voornemens is bij genoegzame deelneming in het a. s. seizoen te geven. Daar nu de eerste rangs gezelschap pen, zooals bekend geacht mag worden door hen die iets voor het tooneel voe len, reeds vroegtijdig hunne engage menten voor het geheele seizoen af sluiten, wordt het hoog tijd dat de ondernemer dit ook voor hier kan doen, teneinde zekerheid te hebben en raden wij dan ook den liefhebbers van ware kunst op tooneelgebied aan, de intee- kenlijst welke naar wij vernemen uiter lijk Dinsdag a. s. gesloten wordt, alsnog te teekenen. Hiervoor is ook gelegenheid alsmede tot het bekomen van inliohtingen bij den heer Stofkoper op de Groote Markt alhier. "Wij wijzen er verder nog op, dat den 22 dezer maand te Middelburg reeds een voorstelling gegeven wordt door het gezelschap Gebrs. van Lier uit Amsterdam, waarbij ook Mevr. Julia van LierCuypers zal optreden. Mocht nu hier voldoende ingeteekend worden voor de door den heer Stofkoper te organiseeren voorstellingen, dan zal bedoeld gezelschap vermoedelijk dan ook hier optreden. De manschappen der liehting 1904 die niet tot één der ploegen van het blijvend gedeelte dier liehting behoor den, werden heden in het genot gesteld van groot verlof. De adelborst der le klasse P. C. Callenfels, dienende aan boord van Hr. Ms. kanonneerboot „Bever* alhier, wordt met ingang van 10 dezer op non-aotiviteit gesteld. Met ingang van 1 Ootober 1907 werden van Nijmegen naar het depót Vlissingen overgeplaatst de maehinisten der Staatsspoor J. W. van Kuil en T. van der Klijn. Dit is met het oog hierop, dat binnenkort dageljjks twee extra beetworteltreinen op de Zeeuwsche lijn suilen gaan loopen. De gewone goede rentreinen kunnen het enorme aantal bieten niet vervoeren, dat op de Zeeawsche lijn aangebracht wordt. De metselaar J. H. alhier, die door de politie alhier Woensdag werd ge arresteerd, verdacht van bedriegelijke bankbreuk, en naar het huis van be waring te Middelburg werd overgebracht, ie na verhoor, gisteren weer op vrije voeten gelaten. Men schrijft ons uit Middelburg De najaarsvergadering dar Prov. Staten wordt geopend op Dinsdag 8 Oo tober, des avonds half acht uur. De raad van toezicht op de spoorwegdiensten wordt Dinsdag a. s. per extra-trein te Ylissingen verwaoht, om een bezoek te brengen aan de werk plaats der Staatsspoor en het station Vlissingen (haven.) Gisteren was het zgn. Annetje en Ljjgjesdag, de dag waarop de boeren meiden- en knechts van dienst veran deren en waarop zij nog al eens „uit gaan*. Men kan dan in de door hen bezochte café's de sleeperige, saaie wijsjes hc-oren uitgalmen, geaccompag neerd door stampen en dansen. Gis terenavond kregen nu enkele toeren, w.o. een militair twist, omdat een café houder hen niet binnen wilde laten. De zoon van Mars sloeg toen zijn hand door een glazen deur en werd zoodanig verwond dat zijn opneming in bet hos pitaal noodzakelijk was. Erkele der levenmakers werden door de politie, in hnn eigen en anderer belang, tijdelijk aohter slot en grendel gezet. Yan de uitgevers, de firma Ooster- baan le Cointre te Goes, ontvingen wjj een exemplaar van het „Gedenk boek van het Koninklijk bezoek aan Zeeland op 12, 13 en 14 September.* Het werkje is versierd met verschil lende fotografische opnamen op dat be zoek betrekking hebbende, terwijl ver der in ongeveer 70 pagina's het meest belangrijke wordt verteld, dat gedurende deze onvergetelijke dagen in onze pro vincie voorviel. De prijs bij inteeke- ning op 40 cent bepaald, bedraagt thans 50 cent en wij twijfelen niet of het boekje zal vele koopers vinden. Men sohrijft ons uit Ter Neuzen-: In de Donderdag gehouden vergade ring van den gemeenteraad, werd het nieuw gekozen lid, de heer M. van den Hoek, geïnstalleerd. Afgewezen werden twee verzoeken om voor kleine wonin gen, waaraan thans geen regenbakken zgn, bakken te mogen plaatsen kleiner dan de verordening voorschrijft. De verzoeken werden afgewezen op grond dat de bouwverordening die afwijking niet toelaat. Naar aanleiding eener opmerking van den minister van binnenlandsche zaken dat artikel 6 der verordening op het heffen van loon voor het ruimen van privaten enz. niet in overeenstemming is met de gemeentewet, werd besloten dat artikel te laten vervallen. Opnieuw vastgesteld werden de met 1 Jan. a. s. vervallende verordeningen op het heffen van schoolgeld voor het openbaar lager onderwjjs en op het hef fen van loon voor het keuren van vleesch en viseh. Inzake vier reolames tegen den aan slag wegens vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein werden 3 reclames afgewezen, die der heeren Jac. J. Bliek, B. P. de Boy en J. D. Thielman, terwijl de aanslag van den heer M. J. Adriaansen werd ver minderd van f 62 50 ip f 50. Bij den aanvang der zitting werd hst bezoek van H. M. de Koningin op 14 Sept. 11. herdacht door den voorzitter, en besloten aan H. M. een telegram van hulde en dank te zenden. Des avonds hield in het „Hotel Botterdam" de feestoommissie in een keurig met vlaggen en bloemen versierde zaal hare eindvergadering. De ontvang sten hebben bedragen f 1130,64 Ya, d® uitgaven f 1156,92, zoodat er een na- deelig slot is van f 26,271/t. Men was algemeen zeer voldaan over den schitterenden uitslag van het feest en daarin werd aanleiding gevonden om nit den boezem der commissie te stiohten een Oranje-vereeniging, die zioh voornamelijk tot taak zal stellen den jaardag van H. M. de Koningin tot een nationalen feestdag te maken. Besloten werd H. M. telegrafisch met dit besluit in kennis te stellen. Na afloop van het offieisele deel, bleef men nog geruimen tijd zeer ge zellig bijeen. Het voor rekening van A. C. Lensena stoomvaartmaatschappij te Ter Neuzen, op de werf der firma Craig, Taylor Co. te Stockton en-Tees, nieuw ge bouwde stoomschip „Helena*, heeft Woensdag den proeftocht gehouden. De proeftocht voldeed uitstekend en werd 117, naijl geloopen. De „Helena" vertrok daarna naar Tysi© Doek, waar het schip begon te laden voor Pillau. Het schip kan 3000 tons laden en is gebouwd onder speciaal toezicht van Lloyds en in de hoogste klasse van die vereeniging opgenemen. Kerfc- en Schoolnieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Burgh (Sehouwen) de heer Meeu eand. te Zeist. Tot leeraar in het handteekenen aan de Zeevaartschool alhier is benoemd de heer A. L. Gerretsen. ferkooplngen en. Aanbestedingeik Door den architect P. H. van Nif- trik werd hedenmiddag in het Bad paviljoen „Wilhelmina" aanbesteed de bouw van een winkelhuis met bo venwoningen, op een terrein aan den Boulevard Evertsen alhier. Inachrgvers de heeren J. Looia Hz. voor f18990, J. Loois Az. f 18768, D. Bijl f17862, Melis, Hariot Vader f 16970, Beckers en Sanderse, Middel burg f 15895, J. de Buok, Middelburg f 15800, J. Goossen f 14321, S. de Jonge, Domburg f 13620, D. Dekker, Middelburg f 13310 en Jac. Coppoolse, 's Heer Hendrikskinderen f12700. De inschrijvers bij wier namen geen woonplaats is vermeld, wonen hier ter stede. Door den schout bij nacht, direc teur en commandant der marine te Hellevoetsluis werd Woensdag aanbe steed de levering gedurende 1908 van versch rundvleesch en rundvet voor de zeemacht te Vlissingen. Ingeschre ven werd door den beer J. Hakker voor f 68 voor rundvleesch en f 50 voor vet en door den heer M. van Creveld te Botterdam zoowel rundvleesch als vet voor f 74-90 per 100 K. G. Rechtszaken, De rechtbank te Middelburg heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen I. F., 20 jaar, boerenarbeider te Oost- en West-Souburg, thans te Mid delburg iu hechtenis, beklaagd van brandstichting, waarvoor tegen hem 2 jaar gevangenisstraf was geëischt. Hij werd veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest. Verder werden veroordeeld wegens diefstal: K. d. B., 20 jaar, leur der, Middelburg en aldaar in hechtenis, tot 1 jaar gevangenisstraf, met minde ring van het voorarrestM. O. V., 46 jaar, huisvrouw van J. G., zonder be roep, Ylissingen, tot 3 maanden gevan genisstraf A. v. d. K., 17 jaar, schip persknecht, Goes, tot f 5 boete subs. 1 week tuchtschool h e 1 i n g D. J. S., 20 jaar, leurder, Middelburg, en aldaar in hechtenis tot 1 jaar gevangenisstraf met mindering van het voorarrest etrooparjj: W. S-, 49 jaar en C. J. v. L., 19 jaar, schippersknechts, Ierseke, ieder tot f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. Hedon werden voor rechtbank te Middelburg behandeld de zaken tegen M. C. J. V., redacteur-uitgever van de „Zeeuwsche Koerier" te Sas van Gent en mej. M. C. P., wed. P. J. v. d. S-, uitgeefster van de „Ter Neuzensehe Courant" te Ter Neuzen, beklaagd van smaadschrift. Een klacht wegens smaadschrift was ingediend door den heer J. J. F. van Zeg!, re dacteur van het katholiek blad „Zelan- dia" te Hulst tegen de „Zeeuwsche Koerier" te Sas van Gent, welk blad in een artikel ter verdediging van de «andidatuur-Van Dalsum voor de Prov, Staten ook katholiek uitdrukkin gen heeft gebezigd van beleedigenden aard en tegen de „Ter Neuzensehe Courant", welk blad het artikel uit de „Zeeuwsche Koerier* als advertentie had opgenomen. In dat stuk, onder het opschrift0Een laatste woord aan de iiezera" kwam o. a. voor dat het „Gij moogt niet op Van- Dalsum stemmen" was gezegd door mijnheer Van Zeijl, omdat Van Dalsum hem in begin 1906 heeft betrapt op een daad van heime lijk kwaadspreken en zij zich niet hebben kunnen schoonwassen." Het O. M. eisehte tegen M. C. J. V. f' 25 boete of 25 dagen hechtenis en tegen M. C. P., wed. v. d. S. f 10 boete of 10 dagen hechtenis. De verdediger, mr. J. J. Heijse, vroeg vrijspraak subs, ontslag van reohtsver volging. De nitspraak werd bepaald op 11 October. Uit de Bo 11 e rdamscbe haven. Het operatieterrein der stakers had zioh gisteren verplaatst naar de buurt van de Calandstraat en het Westplein, waar thans werklieden voor F. Swarttouw werden aangenomen. Daar verzamelden zich toen een 600- tal ontslagen bootwerkers van Swart touw om pressie te oefenen op hen die zioh wilden aanmelden. Hat ver bad van samenscholingen werd hier streng gehandhaafd en te 11 uur gister morgen werd onder leiding van den le-luit. jhr. De Jonge van Ellemeet door de cavalerie een obarge gemaakt waarbij van de sabels gebruik moest worden gemaakt. De bende werd toen door de Westerstaat in de richting der Leuvehaven verdreven De Parkkade waar de ligplaats is der logementsche pen, is met prikkeldraad afgezet en dus aan het openbaar verkeer ontrok ken, teneinde aldaar samenscholingen en ongeregeldheden te voorkomen. Gieterenmorgen 5.30 uur werd een varensgezel uit Antwerpen, die werk kwam zoeken, door stakers aan het Bolwerk aangevallen en mishandeld. Door den grooten aanvoer van werk krachten kon heden op bjjna alle schepen worden gewerkt, o. a. op 10 booten vaD Swarttouw. Het kantoor der Stuwadoorsvereeni- ging aan de Hoofdsteeg wordt door politie bewaakt. Gisterei verzamel den ziob daar pi. m. 200 stakers, die echter door de huzaren en politie met de sabel verdreven werden in de rich ting van Plan C en het Beursplein. De valsche munters. Omtrent de wijze, waarop de Amster- damscbe justitie een draad in banden zou gekregen hebben in deze zaak, deelt het „Hbl." het volgende mede: Wanneer men weet dat het bet speu ren naar de uitgevers en vervaardigers van valscbgeld tot het moeilijkste reobercheurswerk behoort, valt bet licht te begrijpen dat de recherche ook bier weder gebruik beeft gemaakt van de buitengewone en dikwijls onontbeerlijke medewerking van die personen die men „verslieeheraars" noemt. De verslieohe raar is de man die voeling houdt met den misdadiger en de gsnenmet het op sporen van de misdaad belast. Eenige weken geleden had Hendrik Corneliesen met zijn vrouw hooggaande twist, ten gevolge waarvan bij, in staat van dronkenschap verkeerer.de, haar allerlei liefelijks naar het hoofd wierp. De vrouw moet toen in een drift zgn ontstoken en in het bijzijn van burn haar man zgn misdadig bedrjjf verwe ten hebben. Overigens moeten eenige buren een flauw vermoeden van Csr- nelissen's handwerk hebben gehad. In de bunrt waarin bet huis van de verdachte staat wordt het geval druk besproken en voor het perceel staan dan ook den geheelen dag nieuwsgieriger. De aanhouding werd bespoedigd door dien bet signalement van den verdachte overeenkwam met het signalement op gegeven door een juffrouw op de Gel- dersohekade, die een valsehen rijksdaal der ontvangen heeft. De jongste moet ziob speciaal met de vervaardiging van de valsche munt hebben beziggehouden. De winkelier in da Warmoesatraat vertelde eergisteren avond, nadat hij met de verdachte was geconfronteerd, het geval aan een be zoeker. Deze deelde mede dat hem kort geleden een valsche rijksdaalder was aangeboden door iemand wiens signale ment volkomen klopte met dat der aan gehoudene. De politie werd gewaar schuwd en de man zal worden gecon fronteerd. Zooals het in den regel met derge lijke zaken gaat, meenen ook thans tal van personen inlichtingen te kunnen verstrekken. De omstandigheid dat de verdachten niet per celwagen maar tus- sonen cwee agewton langs den openbaren weg naar het Huis van Bewaring wer den vervoerd, werkte hier natuurlijk niet gering toe mede, Intusschen willen wij er hier met nadruk op wijzen dat men verkeerd doet te veronderstellen dat de justitie de geheele zaak reeds omvat, daar, zoo als men ons uitdrukkelijk verklaarde, men hier nog slechts staat aan het be gin van een uitgebreid onderzoek. Het is nog lang niet zeker dat de gebroe ders C. inderdaad de hoofddaders zgn.' Sinds Maandag is te Maastricht spoorloos verdwenen de hulpconductear der pastergen, tevens brievenbesteller B. Th., te Maastricht. Naar beweerd wordt, deed T. de vorige week dienst op des trein die van Visé naar Maastricht kwam. Nu zgn in de nabijheid van Eijsden leege enveloppen gevonden, blijkens de afstempeling, afkomstig van den postzak, waarover T, het beheer had. De enveloppen zgn aan de be voegde autoriteiten ter hand gesteld. Wat de inhoud der enveloppen geweest is, is niet bekend, evenmin hoe ze uit den postzak verdwenen zijn. De com missaris van politie deed T. bij zich ontbieden. Iu plaats van te komen, heeft T. sinds Maandag de stad verlaten. Men verdiept zich in gissingen. T. is gehuwd en was sinds een jaar of 8 aan het postkantoor aldaar werkzaam. Binnen enkele jaren zijn er reeds 9 personen bij de post geweest te Maas tricht, die hun vingers gebrand hebben. Een vreemde journalist, vertegen woordiger te Parijs van een der groot ste pers agentschappen in Duitschland, en die, in verband met de Vredescon ferentie hier te lande vertoeft, was eergister te Utrecht, waar hij een kort bezoek bracht, een oogenblik in gevaar gearresteerd te worden. Terwijl hij n.l van daar veer naar Den Haag, waar hij verblijf houdt, wilde terugkeeren, werd hij op het perron te Utrecht aan gesproken door een politiebeambte, die in hem meende te zien een voortvlooh tigen bank-directeur uit Budapest, die 100,000 kronen verduisterd bad en wiens portret hg liet zieD, hetwelk echter niet veel gelijkenis vertoonde, maar alleen een baard te zien gaf als door den vreemden journalist werd gedragen. Deze kon ziek evenwel vol doende legitimeeren, te weten door zgn visitie kaartje met zgn titel als regeeringsraaddoor een legitimatie- kaart van de Parijsche politie met zgn portret en door een boekje, door den directeur-generaal der posterijen en telegrafie verstrekt bij den aanvang van de Vredesconferentie voor vertegen woordigers der buitenlandsche bladen, die verlaagd perstarief verkregen, welk beekje ook zgn naam en dien van het door hem vertegenwoordigde agentschap bevatte. De politic-beambte, zijn dwaling inziende, bood ruiterlijk verontschuldi ging aan. Gistermorgen ie de Parijsche trein Amsterdam via Utrecht Bozen- daal aan een groot gevaar ontsnapt na bij het station Etten-Lour tuescben Breda en Bozendaal. Aldaar wae men met een kraan bezig zandsteen te los sen, welke kraan te dicht langs de lijn was geplaatst. Toen de Parijsche trein passeerde, schuurde het Fransohe luxe- rjjtuig, dat eenigszins breeder dan de andere rjjtuigan ie, langs de kraan waardoor alle ruiten werden verbrijzeld de buitenwand geheel vernield en de oiosets ingedrukt. De inzittenden be kwamen allen lichte kwetsuren door de glasscherven. Gelukkig dat het rij tuig zeer zwaar was, anders was het voorzeker nit de rails geworpen. Op het station Bozendaal werd het rijtuig uit den trein gezet en kon deze met eenige vertraging de reis vervolgen. De man die Woensdag te Enk huizen onder een trein geraakte bleek voor hg in het gasthuis was aangeko men, reeds te zijn overleden. Het is gebleken dat de persoon die Woens dagavond op den Haagscheweg te Delft door de tram is overreden, een 44- jarige man uit Haarlem is. Spoedig na het ongeluk overleed hij, Tussoben Voorthuizen en Apeldoorn geraakte een knecht van een stalhouder nit Hil versum onder een door hem bestuurd wordenden zwaar beladen verhuiswagen; waardoor zgn beide beenen totaal ver brijzeld werden. De ongelukkige, voor wien dadeljjk geneeskundige hulp werd ingeroepen, is zoo zwaar gewond, dat men voor het behoud van zijn leven vreest, Aan boord van een stoom schip te Botterdam is gisteren een werkman door een bak met 300 K.G. steenkolen getroffen en gedood. Te Broek op Langendijk is een 4 jarig kind in de vaart gevallen en verdron ken. Al kon het spoedig op het droge worden gebracht, waren alle pogingen, om de levensgeesten op te wekken, vruohteloos. Woensdagavond bega ven zich te Botterdam een aantal werk lieden uit Bidderkerk aan boord van de stoomboot „Verschure I", om zich naar Haarlemmermeer te begeven. Een hunner, een 25 jarige, hoewel gewaar schuwd, wilde langs een ladder aan boord klimmen. Hij viel, kwam in de Maas terecht en verdronk. Te Bijs oord is een tweejarig kind nabjj de ouderlijke woning te water geraakt en verdronken. Een 72 jarige persoon te Culemborg, die lijdende was aan zinsverbijstering, is in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdron ken. Te Swalmen sloeg tijdens het onweer, dat in den nacht van Maandag op Dinsdag woedde de bliksem in de woning van zekeren V. Nadat hg een stuk uit den gevel geslagen had, kwam bij door den schoorsteen in de woon kamer, waar de schilderijen van den muur vlogen. Het paneel uit een kleer kast werd in splinters geslagen, en splinters drongen zich vast in de deur. In een binnenmuur werd een groot gat geslagen. Op den zolder ontstond een begin van brand, dat tijdig door de buren werd gebluscht. De bewoners kwamen met den sebrik vrij. De „Berlin"-ramp. De reohtbank te Londen kende gisteren aan mevr. Baartman 1500 pd. Bt. toe als schadeloosstelling voor het verlies van haar echtgenoot, bollenkoopman in Hol land, die bij de schipbreuk van de „Berlin" het leven verloor. Onder de Merchant Shipping Act. is de aansprakelijkheid van de Eastern Bailway Company bepaald op 25.000 pd. st. en met deze som moet aan vele eisohen voldaan worden. Gisterennacht te 2 uur kwamen de ijzeren lichters „Ernestine* en „Wil ly", gesleept door da sleepboot „Bapide", aan de Kattendgksluis te Antwerpen, om in een stoomschip over te iaden, toen de „Ernestine", lang 43 en breed 5 meter, plotseling, vermoedelijk door het stooten tegen de kaai, begon te zinken. Het schip ligt juist in het mid den van de sluis en blokkeert deze ge heel. Schepen met meer dan 21 voet diepgang kunnen niet in of uit de dokken, waardoor de scheepvaart zeer belemmerd wordt. Drie groote schepen moesten gisteren uit het dok, dooh zijn nu opgesloten totdat het sohip is weg geruimd. Andere schepen, welke binnen moesten, waren verplicht op stroom te big ven liggen. Heden zal men beginnen het sohip te liohten. Vijf dagen geleden is de Felix- gobacht, een mijn te V hemen, een waterdoorb weest, dat zes roijnv.' makkers werden afgei men eerst meende ged< is thans echter tot de komen dat de opgeslot ven moeten zijn, en wei blik kraohtige poging redden. Men heeft in gekurkte flesch drgv waarin zioh lucifers houdt dit voor een t van de ongelukkigen. dag en nacht door volksmenigte omringd. Tweeduizend staf van de spinnerjj van C Woensdag op het m sters van de fabriek vi guslie bij Paisley en m zoo, dat enkelen bev liggen. Eea op de brandspuit was niet in lust te bekoelen en toei politie de stedelijke pol steunen, werd zij me van eteenen begroet, beeft bekend gemaakt, stop zet, tot er voldoe aanwezig zal zgn om aan wie tijdens de ge het volle loon uitbeta schermen. Het Berliner Ta, dat de nieuwe Duitse torpedoboot dezer dage wone proef van hare heeft afgelegd. De bc petroleummotor elk ia uitgerust, he tocht om Helgoland g bij zwaar weer den Helgoland over Skage dernomen en den 600 KM.) langen afstand n en zonder aanvulling gelegd. De beste Frai motoren hadden fotdus- 300 zeemijlen afgeleg zijn daar nog niet ee: men. In doodsge dagmiddag om 5 uur 2 luchtreizigers op „Nord", die een inhou had. In den beginm gunstig en alles gin De ballon steeg zoo be van de aarde niet mee werd avond en de lui den zich niet meer on bun pogingen om te wind verijdeld wer'ei evenwel, dat zij afdr ting der zee en toen a aanbrak, ontdekten zij, raden hadden. De w sterker en hun pogin kust te dalen, bleven verder en verder dn maar zjj wanhoopten wellicht zouden zjj I bereiken en daar dale wel veranderde de w en voerde hen naar t werd de toestand ha< bijna geen gas meer deze kon daardoor nief 8 uur raakte de mai golven. Zij waren to Ostende verwjjderd. ballon in bet water n luchtreizigers werden u zee geworpen. Zij wis' ballon, die op de zee bereiken en zich aan be te klemmen. Zoo blev 9 uren drijven tot zij w door het Duitscbe e.s. reis was naar Port Sab Een sloep werd nitg boord bracht. De bailo worden achtergelaten, i door een Fransoh visso gepikt. De „Potani" ze gelukte luchtschippers laad. 15 Kilometer I de trein naar Kiew bandieten, die de sign hadden gezet, tot stilst zaten 200 reizigers ii kele EDgelschen. Een dieten was in Odessa gestapt, vermoedelijk el verkennen. Drie roov de locomotief, anderen terwijl een derde, tab trein van beide kanten veer 200 schoten we gendarme en aam Wordden het schieten, zoovers omsingelde gen schoten doodelgk verwc dien werden nog twee pe De rooveis lieten de ij staande brandkast met d; uit elkaar springen di iu brand, waardoor alle ven verloren gingen. 4900 roebel aan wissel bank te Odessa en m roebel verdwenen. Door een brand ii

Vlissingse Courant | 1907 | | pagina 2