Gemengd Nieuws. Buitejilamlschs kitten Land- en Tuinbouw. raad met 25 van de 44 stommen ge kozen de beer C. W. de Sauvage Nolting (lib.) De heer ror. 8. de Vries (anti- rev.) verkreeg 13 en de heer J. F. M. Sterck (katb.) 5 stommen. De heer de Sauvage Nolting heeft deze benoeming aangenomen. Van de algemeene verzekering-maat schappij „Providentia" te Amsterdam ontvingen wij een reclameplaat, ge- teekend door Alb. Hahn. De plaat stelt een geharnast man voor. waardoor de bescherming tegen van buiten af ko mende gevaren door den teekenaar zeer goed in beeld is gebracht. VMsflvgen, a Jan. Met de mailbooten der maatschappij „Zeeland" werden gedurende bet afge- loopen jaar ruim 110,000 passagiers vervoerd, zijnde het grootst aantal dat ooit bereikt werd. Hedennacht ia alhier binnengekomen het Engelsche stoomschip „Oranje Prince", kapt. Bowman, komende van Banes (Cuba) met een lading melasse. Het gebrek aan ligplaats in de Ant- werpscbe haven blijft nog beslaan. De schepen die geen vaste plaatsen hebben, mogen nog steeds niet opstoomen al vorens daartoe orders te ontvangen. Heden lagen op de reede alhier nog 11 atoomschepen geankerd, allen voor de Belgisohe Scheldestad bestemd. De kolonel Bulhman, commandant van het 3e regiment infanterie, vertrok heden per tram van 3 uur nam. naar Middelburg en heeft zijn intrek geno men in het hotel VerBeput aldaar, teneinde morgen de tactische oefeningen op de kaart bij te wonen, die plaats hebben onder leiding van den comman dant van het 2e bat. 3e reg. inf. Door een vrouw werd gisteren hier ter stede, naar men ons meldt, een be drag van f 850 aan bankpapier gevon den. De vrouw deed hiervan dadelijk aangifte bij de politie, die haar naar den eigenaar verwees. De eerljjke vindster kreeg van den eigenaar een belooning vaneen rijksdaalder. De afdeelingen Middelburg en Vlis- singen van het NederlandBch Werk- liedenverbond„Patrimonium" zullen res pectievelijk op 26 Januari en 8 Februari a.s. hun 25-jarig bestaan herdenken. Maandag en Dinsdag heeft de direc teur van het gasthuis te Middelburg aan alle zes de leerling-verpleegsters, die haar eervol ontslag tegen 1 Februari hebben gevraagd, dat mondeling ver leend. Het weekblad „Nosokomoa" van de Ned. Vereeniging tot bevordering der belangen van verpleegsters en verple gers, spreekt zijn verontwaardiging uit over de befaamde „zwarte lijst" en geeft den directeur van het Middelburgsehe gasthuis in overweging te bedanken voor het begunatigerscbap der vereeni ging. Het blad bepleit, dat het hoofd bestuur aan alle directies van zieken buizen medewerking zal vragen ter ver krijging eener onpartijdige bemiddelings- oommissie. Kerk» en Schoelnioaws. Wij vernemen dat de nieuw te bou wen school voor lager onderwijs op ger. grondslag waarschijnlijk aan de Soheldestraat zal worden gebouwd. Stoppelknollen. Dezen herfst namen we een bemes- tingsproef met stoppelknollen, een ge was, dat, ofschoon het als herfstvoeder van niet geringe beteekenis is, zich in den regel, althans in de streek mjjner woonplaats, moet vergenoegen met het overblijfsel der bemesting, aan de voor- vrucht gegeven. Wij hadden ons de vraag gesteld, of een rationeele, aparte bemesting ook bij stoppelknollen niet loonend zou zijn de proef moest ons het antwoord geven. Het proefveld, middelmatig hooge zandgrond, was in 4 peroeelen verdeeld I (10 Are) en IX (3 Are) werden beide volledig bemest en ontvingen per H. A. 200 K.G. super van 14 pet. en 100 Chiliaan I werd bovendien gegeven per H.A. 200 patentkali, aan 11 450 kaïniet, ter vergelijking dezer mest stoffen, tevens om te zien, of de chloor verbindingen van de kaïniet 'n schadelij ke uitwerking hadden. Perceel 111(1,2 Are) kreeg dezelfde hoeveelheden super en Chili, maar geen kali, pereeel 1Y (0,8 Are) bleef onbemeit, Het veld ontwikkelds zich var den aanvang af voorspoedig, boter, volgens proefnemer, dan andere jaren, en op I en II was de stand, behoudens enkele holle plekken, zeer goed op III was een duidelijk verschil te constateeren en vertoonde het loof verschijnselen van kali gebrek, op IY (onbemest) was de stand zeer hol. Dank zij het gunstige najaarsweer en de betrekkelijk hooge temperatuur, waardoor do salpetervor- ming in den bodem méér dan anders plaats had, ten gunste der bJad ont- wikkeücg, was dezen herfst bet knol- groen over het algemeen, dus ook op de andere akkers, buitengewoon mooi. Evenwel, bij h<-t plukken bleek, gelijk te verwachten was, dat de gunstige weersgesteldheid méér het loof dan den knol ten goede was gekomen. Op ods proefveld niet alzoo, althans niet op I en II, waar de planten, nevens phos- phorzuur en stikstof ook voldoende kali vonden, Respectievelijk leverden de pereeelen I 2480 KiloII 552 KiloIII 160 Klip IV 80 Kilo. Per H.A.24800, 18430, 13300 en 10000 K.G. Wel te verstaan alléén aan knollen, dus zonder het loof 1 Wat hebben deze cijfers ons, bij nadere beschouwing, te vertellen Aller eerst zien wo, dat I (met patentkali) 6400 Kilo knollen per H. A. méér gaf dan II (met ksïaiet), dat derhalve de hoogere bemestingskosten (een verschil van ongeveer f 4 per H.A.) hier wel besteed warenvoor eiken cent aan meet meer werd 16 K.G. knollen, be halve het loof, meer geoogst. Natuurljjk zal de nawerking van de ksïniet grooter zijn dan van patent kali maar als eerste winst kan van de laatste meststof een beduidend hoogere opbrengst geboekt worden dan van de eerste. Terloops zij hier opgemerkt, dat ook door dit proefveld aan de nog bij velen bestaande overdreven ehloorvrees geen voedsel werd gegeven ondanks de aanwending van de ksïniet tegelijk met het zaaien werden geen kwade gevolgen opgemerkt. Letten we op de cijfers van onbe mest en die van I en II, volledig be mest, waarvan de bemestingskosten waren ongeveer f 33 en f 28, dan laat vooral de meeropbrengst van I (14800 Kilo knollen) geen twijfel over, of de bemesting voordeelig is geweestbijna 4'/s Kilo knollen plas nog het loof werd geoogst voor eiken aan mest uit gegeven cent. Perceel II gaf beduidend minder ongeveer 3 Kilo, benevens het groon. Ons dunkthier is reden tot tevreden heid. Vergelijken we I en III met en zonder kali), dan springt de renta biliteit van de patentkali duidelijk in het oog. Welk een méécopbrengst 1 De oogst bedraagt bijna het dubbele. Voor 200 Kilo patentkali 11500 Kilo knol len, het meerdere loof niet medege- rekend I Of voor circa f 13,een zoodanige mééropbrengst, dat elke cent, aan kali uitgegeven, een winBt opleverde van 8 82/a Kilo knollen. Dan uitslag dozer proef achten we niet twijfelachtig en we meenen daarin alleszins aanleiding te vinden om onze lezers tot navolging op te wekken. Boekaankondiging. „Geïllustreerde Schoolflora" voor Ne derland door H. Heukels, geb. f 3.75 P. Noordhoff Groningen. Yan Heukels' Sehoolflora voor Ne derland, bewerkt naar Wünsche, Dia Pflanzen Deutschlands, verscheen in 1900, naast de oude, een geïllustreerde uitgave, 't Was een mooie verbetering, daar de illustreering, aan velen zeker hoogst welkom, op rijke, bijna kwistige wijze geschiedde. Geen wonder, dat reeds in 1903 een 2e druk noodig bleek en thans de 3e druk is verschenen. Dit zegt genoeg en maakt verdere aanbe veling overbodig. De 3e druk is, voor zoover wij konden nagaan, vrjjwel gelijk aan den 2en, waarin belangrijke wijzigingen, verbeteringen en aanvullin gen met nieuw gevonden planten waren aangebracht. Deze bjj uitstek practische flora dient in 't bezit te zijn van iederen plantenliefhebber. De gemeente-tram te Amsterdam vervoerde van 1 Januari tot ultimo December 1906 41,263,263 passagiers, waaronder 3,845,115, vroegritten en retour-vroegritten zonder abonnement, tegen 35,714,343 passagiers, waaronder 1,607,261 vroegritten en retour vroeg ritten gedurende het jaar 1905, mede zonder abonnemenenten. Te kwart voor negen gisteravond ontstond er in de Oude Kerk der Ned. Herv. Gemeente te Scheveningen een binnenbrand die zich aanvankelijk drei gend liet aanzien. Er schijnt gisteren, toen er in de kerk huwelijken ingeze gend werden, een brandende sigaar bljj- ven liggen op een der leeren banken van het kirkgebouw. Daardoor geraakte een deej van het meubilair in brand. De vlammen sloegen hoog op, maar door Bnel en ijverig optreden vandeScheve- ningsche brandweer gelukte het, met een straal op de waterleiding, het vuur te blusschen. Omtrent een Oudejaarsnacht te Andijk bij Medemblik gepleegdon moord verneemt het „Hbl." het volgende: De heer J. Berkhout, kastelein in de her berg „De Korenbeurs", leefde in dun laatsten tijd op niet te besten voet met zijn echtgenoote. Hoe de moord gepleegd is en door wien, is nog niet bekend. De heer B. werd 'smorgens met gesple ten schedel vóór zijn woning gevonden. Hij was doodelijk toegetakeld. Da jus titie van Alkmaar, op Nieuwjaarsdag aangekomen, stelde een nader onderzoek is. Een commensaal is aangehouden. De verslagene stond te Andijk bekend als een oppassend huisvaderhet echt paar heeft 3 kinderen. Gisterennacht is ingebroken in ean fabriek van chocoladewerken aan den Bergweg te Rotterdam. De inbre kers verschaften zich toegang aan de achterzijde door het verbreken van een houten deur. De brandkast werd tever geefs geforceerd en op het kantoor werd niets anders ontvreemd dan twee revolvers. De 29 jarige dienstbode te Bloe- mendaal, die sedert eenige dagen werd vermist, is levenloos uit een vijver opgehaald. Een Hollandsche schipper die te Emden met zijn tjalk lag is, terwijl bij over het ijs liep, zoodanig gevallen dat hij weinige oogenblikken later overleed. Een 9 jarig meisje te Numansdorp, dat op 22 December hevige brandwonden bekwam, is gisteren dientengevolge overleden. Te Smilde is een heer bij het verlaten van een schip van de loopplank op het ijs ge vallen. De ongelukkige kreeg een sche delbreuk en was binnen weinige oogen blikken bezweken. Een tweejarig kind te Waddingaveen viel over een pot met kokend water en bekwam zulke hevige brandwonden dat het na eenigs uren overleed. Gisteren is te Am sterdam een 3 jarig meisje in een onbewaakt oogenblik te dicht bij de brandende kachel gekomen, waardoor de kleeren vlam vatten en het kind zulke ernstige brandwonden kreeg, dat het na overbrenging naar het binnengasthuis aldaar, weldra overleed. Op Oude jaarsdag had een twaalfjarige jongen te Doetinchöin het ongeluk met een molenwiek in aanraking te komen. De jongen ontving zulk een slag dat hij, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, aan de gevolgen is overleden, Een glazenwasscher te Amsterdam is uit een raamkozjjn gevallen en op het hoofd terechtgekomen. Bij aankomst in het Wilhelminagasthuis kon Blechts de dood worden geconstateerd. Aangaande de havenbeweging te Antwerpen doet het „Handelsblad van Antwerpen" de volgende opgave Gedurende de maand December 1906 werd onze haven bezooht door 562 schepen, metende 953,111 ton, tegen 577 schepen, metende 973,534 ton in December 1905, zijnde eene verminde ring van 15 schepen en 20,423 ton. Ziehier overigens de vergelijkende tabel der bewegiDg in December 1906 562 schepen 953,111 ton; 1905 577 schepen 973,534 ton 1904 492 schepen 786,942 ton 1903 466 schepen 759,488 ton. De aankomsten voor het heele jaar bedroegen 6495 schepen, metende te samen 10,865,448 ton in 1906 tegen 6034 schepen, metende 9,846,707 tan in 1905. Er is dus waar te nemen voor 1906 eene vermeerdering van 461 sohepen en 1,018,741 ton. In 1905 bedroeg de aanwinst 182 schepen en 448,204 ton en in 1904 bedroeg de aanwinst 71 schepen en 322,000. Ziehier de vergelijkende tabel voor de laatste vier jaren 1906 6495 sohepen 10,865,448 ton; 3 905 6034 sohepen 9,846,707 ton1904 5852 schepen 9,398,503 ton; 1903 5761 schepen 9,076.877 ton. In het afgeloopen jaar zijn te Hamburg aangekomen 15.778 schepen, metende 11.039.000 ton, tegen 15,116 schepen, metendel0.381.000tonin 1905. Groote rampen in 1 90 6. 1906 is een jaar van groote rampen Het begon reeds in Januari met de ontploffing van het slagschip „Aguida- ban" te Bio de Janeiro, 212 dooden, en het vergaan der „Yalentia", in de wateren van Britsch Columbia, 154 dooden. Van 21 Januari tot 6 Februari aard bevingen in Midden Amerika spring vloed te Esmeralda. Honderden perso nen verdronken of onder de puinen begraven. In het b9gin van Maart de nood lottige overstroomingen in België en de afgrijselijke mijnramp van Courrières, 1100 dooder. 13 Arbeiders werden 20 dagen en 1 na 24 dagen vetbljjf ie vend in de mijn ontdekt. Kort daarop de verwoestende aard bevingen in Calabrië. Op 17 Maart aardbeving op Formosa; duizenden slachtoffers. Ia April verliezen op Haïti 121 mensehen het leven tijdens een orkaan en heeft een dreigende uitbarsting van den Vesuvius plaats. Op 18 April verwoesting der stad San F.anciseo door een aardbeving stoffelijke schade 200 rnillioen. Op 31 Msi, bij het huwelijk van koning Alfonso, bommenaacslag 14 dooden en 35 gewonden. Later kwam de verwoesting van Valparaiso en van een deel van Chili de kroon spannen op heel die reeks van rampen. Het einde des jaars wordt nu geken merkt door sneeuwstormen, zooals men van menscheDgeheugen er nooit bijge woond heeft. Men zal het jaar 1906 zoo gauw niet vergeten. De „Daily Mail" heeft veldmaar- schalk sir E. Wood naar zijn meeniDg gevraagd over het plan betreffende een tunnel onder het Kanaal. Sir Evelyn heeft dat plan zonder eenig voorbehoud afgekeurd. Volgens bem kan er geen enkele maatregel worden genomen om den tunnel te vernielen, ingeval een inval in Engeland langs dien weg mocht dreigen. Juist heeft de lord-msyor van Londen, sir William Morgan, de volgende ver klaring afgelegd „De vrede tusschen Frankrijk en Engeland is verzekerd. Wij hebben wel eens getwist en onze horizon is wel eens verduisterd geweestmaar is er geen sprake meer van boudeeren en kinderachtige twisten. Feiteljjk zijn Frankrjjk en Engeland altijd vrienden geweestzij twiBtten wel eens en gaven elkaar wel eeDs een kiap, maar dat be wees niet dat men niet van elkaar hield. Dat is heel andere taal dan van sir Eveiyn Wood. Het overigden wordt gemeld van da algemeen bekende weldoenster An gela Georgina barones Burdett Coutts, geboren 21 April 1814 en dus ver in baar 93ste jaar, kleindochter van moe derszjjde van den schatrijken Schotschen bankier Coutts. Zjj was onder hare landgenooten weinig minder populair dan Koningin Victoria zelve en de door haar in moederland en koloniën ge stichte kerken, scholen, werkmanswjjken, hospiialen, kinderbewaarplaatsen zijn ontelbaar zjj had hart voor kunst en kunstenaars en toonde heten toen de ontdekkingsreiziger Stanley trouwde, schonk zij hem en zijn bruid het som metje van een half rnillioen gulden. In hare jeugd was zjj van 't huwelijk even afkeerig als Koningin Elizabeth en 't aantal harer afgewezen minnaars schijnt niet gering geweest te zijn. Het moet o.a. slechts aan haar gestaan hebban de plaats te bekleeden, die in 1853 door Eugéaie de Montijo aan de zijde van Napoleon III werd ingenomen, lo 1881 echter, toen zjj 67 j-.ar was, huwde zij haren dertigjarigen secretaris Ash- mead Bartlett, een Amerikaan, en con servatieve lid van 't Lagerhuis. Tijdens den Boerenoorlog trok hg onvervaard tegen de schandalen bij 't leger te velde. Het huwelijk heeft natuurlijk indertijd algemeen opzien gebaard en sommigen hebben er een bljjk van „atavisme* in willen zien, omdat een harer voorzaten met een twintig jaar jongeren hertog was getrouwd geweest. Wat hiervan zjj, de verbintenis schjjnt goed uifgevalle i te zjjn en in elk geval verliest Enge land in de overledene eene vrouw die, nu en dan misschien wat opziohtig en volbloed dame uit de groote wereld, die op grooten voet leefde en de schitterendste partgen gaf, tevens nooit gerust heeft vau goed te doen, waar zy maar kon. Op de wereldberoemde brug over den Gouden Hoorn vóór Konstantinopel ontstond op Oudejaarsdag op het drukste oogenblik van den dag een paniek, die licht een groote ramp had kunnen ver oorzaken. Twee zouaven van de keizerljj- ke lijfwacht versperden met getrokken sabels de beide uitgangen der brug en dreigden iedereen neer te slaan die deze verdedigingslinie durfde passaeren. Duizenden menschen en honderden wa gens, waaronder een aantal rijtuigen met miriisters werden op de brug tsgonge houden en sommigen riepen zelfs dat daze straks zou inetorien Velen spron gen in het water, waar zij door schuiten werden opgevischt. IJlings werdensolda- ten ontboden, doch die dorsten tegen de Igfwachta van den Sultan niet optreden... alvorens een keizerlijk iradé verschenen was waarbjj hun inhechtenisneming werd bavolen. Te Buonriposo, in den omtrek van Palermo, is de 25 meter hooge toren van de kerk ingestort. Naast de kerk bevindt zich een daarbij behoorend werk- en bidhuis. De verpleegden van dit huis maakten juist een wandeling toen het ongeluk plaats had, maar in do ziekenzaal bevonden zich 6 zieken, di door een zuster verpleegd werden. Alle: werden onder het puin bedolven. O het hulpgeroep snelden de bewoners to om te redden. Weldra was ook de biand weer ter plaatse en met haar bu'p koi men de menschen nog levend, maa zwaar gewond onder het puin vandaai halen. De pastoor en een brandweerma, werden bjj het reddingswerk gewomi Spoorwegongelukken. Nu wordt weer van een nieuw spoor, wegongelub melding gemaakt, dat ooi in Amerika is voorgevallen. Op Nieuw jaarsdag had nl. een botsing plaats bi Altanista (Kansas) tusschen een passa gierstrein van de Chicago Roek I ianc maatschappij en een dergelijken treir van de Southern Pacificmaatachappij, Volgens een bericht zjjn twintig perso nen, meest Maxicanen, gedood, twintig anderen gewond en verschillende wa gens van den spoorwegdam geworpen waarvan eenige in brand vlogen. Vol gens een andere mededeeling zijn 29 Mexicanen gedood die reisden in eer wagen welke in brand geraakte. Over het spoorwegongeluk op de lijs WashingtonPerraCotta, waarvan reed: in het kort melding is gemaakt, wor den de volgende bjjzonderheden verno men Een trein uit Frederic City stom aan het station Terra Cotta stil, gereei om naar Washington te vertrekken. Hj bestond uit 3 wagens, vol reizigera Een ledige trein, uit 8 wagens bestaand' en waarvan de machinist door den ne vel de signalen niet had kunnen zien reed op den stilstaanden trein met eer vaart van 70 kilometer. De volle wa gens werden alle verpletterd en raakten tegelijkertijd in brand. Overal over dea weg ]sgeu dooden en gewonden ver spreid. Onmiddellijk werd er hulp ge boden en met veel moeite slaagde me: er in, het vuur te blusschen, waarna men aan de redding der slachtoffers bos denken. Deze ging mat veel moeite ge paard. Hulptreinen kwamen aan om dl dooden en gewonden naar Washingto: te vervoeren. Er zijn 38 dooden en 51 gewonden. Van laatstgenoemden stiet ven er nog 2 op reis naar Washingtoi en een overleed daar in het hospitaal In West-Duitschland kwamen Zon. dag twee spoorwegongelukken voor. D( trein van Hamburg naar Keulen reei by het station Ottersberg op een goe. derentrein, waarbij 4 beambten gedood 5 passagiers ernstig en 6 licht gewoni werden. Bjj het station Kalscheuren in hel Rgnland kwam de sneltrein Weenen- Oatende in botsing met een goederen trein. De remmer van den goederentreis werd gedood en 2 beambten van dei passagierstrein licht gewond, torwj eenige wagens van den goederentreii ontspoorden en zwaar beschadigd wet den. Het ongeluk moet worden toegs schreven aan den mist. De machinist van den trein, die bi Arbroath in Schotland, op een locaal trein reed en daar een vreeselijk os geluk veroorzaakte, is in hechtenis ge nomen. Het is gebleken, dat de signa len op onveilig stonden en dat hjj niet temin is doorgereden. FRANKRIJK. President Fallièrs ontving op Nieuwjaarsdag het „corpi diplomatique." De oudste der diploma ten, de heer Tornielli, hield een toe spraak waarin hg opmerkte, dat he werk van eendracht en vrede, dat ii vereeniging met de Fransche regeer: Di door het diplomaten-corps is onderno men, onafgebroken en gelukkig voort schrgdt, bevorderd door de toenemenii gemeenschap van denkon en strevei van allo volken. In zgn antwoord betuigde preside» Fallières zich verheugd over de vei heven opvatting die het corps diplom» t'q'jQ volgt bg zgn arbeid voor de ba scbaving. Hg hoopte dat het jaar 190. bevorderlijk zou zjjn aan de ontwik!» ling van het ideale werk van eendracl en vrede, waarin Frankryk en de vei tegenwoordig le landen samengaaD. Daarna ontving de President 4 1 delegation der staatslichamen, dor A partementen van oorlog en marine e> Talegrammen van gelukwensching wei den gewisseld met tal van staatshoofden In de financieels commissie van del Senaat heeft de minister van flnanciêi Caillaux inlichtingen gegeven over i wet op de middelen. De minister vei klaarde uit naam van da regeeriij geen enkele der wijzigingen aan 1' nemen welke de Senaatscommissie vooi gesteld heeft op de besluiten der Kamt en dat hg bereid is, die besluiten vod den Senaat to verdedigen. Deze stool moedige verklaring veroorzaakte grof te opschudding. De voorzitter dei commissie, de oud-minister Rouvie1 verzette zich levendig tegen dit stelle1 van een ultimatum. Daarna zette commissie haar arbeid voort, Minister Caillau verklaard hebben dat onze toestanc men schept er gc lgkheden te overd dat de Frarsche tot jaar toeneemt groote democratie zelve brengt het weg van democri en van sociale re zonder geld niet bracht." De minister wi belasting vragen, gevaar dat het kap „Ook daarin", zeid Maar zelfs zoo di hoeft men zich De kapitalen die zouden wel spoed Intusschen zal ik middel vragen om te voorkomen. DUITSCHLAN1 schryven aan hel rgksbond ter bestr, democratie, geeft de beschouwingen ter ryksdagverkieainge laatste voorjaar - is hg voorneme nieuwe poging to de zyde der centrun tieche oppositie mei en gewichtige krachtdadig te best De partjjen, wel jongsleden in den van de regeering weloverwogen opt kiezingsstrgd zoov winnen, dat haar i de meerderheid zoi Ze dienen van oogen te stellen v zamen brachtde onale eer en voor tegen sooiaal democ en centrum. Wèl waren de of om weenmgen en hooger hand te 1 spreekt vorst Bülo en onomwonden, openlgk party ni doch er buiten. Voor het centri vernemen, zoo opt gedeeld bjj de oppi En de linksche zullen maar al te kentenis gebruik die komen gaan. Of't goedgediseip] van de oppositie veel zal aantrekke Zooals gezegd, d zal 't een doorslag werking iets, dat we De „Voss. Ztg." begin van 't jaar d Duitsohiand. De bezorgdheid die bg heerechte, drukt no de bjiitenlandsche namelyk tot Itali verbeterd, in het crisis uitgebroken o niet had verwacht. De positie van d men geschokt wa maar de Rgksdag is die daad werkelgk regeering het centr den, kan haar optre toegejuichten wan duidelgk blgkt, kan rekenen op krachti liberale groepen in Dat de Duitsche gende vaandels en het liberale kamp zal de „Voss. Ztg." nie Maar zoo de uitsl een zwenking naar 1 het blad wel, dat d zakelykheid zal in uiting van den vol te houden. Het blad het Duitsche volk uitspreken tegen ce demooratie, maar o tisme en jonker-poli zinnig liberalen gees Te meer, omdat de burgerlgke linker king van de reaction kunnen beteekenen, ming der sociaal-de in den Rgksdag si voorwendsel zal we kunde te versoherpe Dan kan 1907 vo politiek en eoonom werkelgk vrgzinnig j ITALIË.Graaf Sod invloedrgke personen van het Vatioaan, he d Italia een belangry ven betreffende de so Frankrgk. ■Do sohrgver zegt „Het ig onreehtvaa Frwwohe regeering

Vlissingse Courant | 1907 | | pagina 2