het buitenland en of zij de zekerheid heeft, dat bij het ontstaan van gebre ken aan de boot, die hier te lande zullen kunnen worden hersteld zonder de hulp van de „Electric Boat Co," in te roepen of bij haar bestellingen voor onderdeelen te moeten doen., Waar aanleiding van het bedrag van f7000 voor onderricht aan de beman ning, nadat de boot zal zijn overgeno men, werd de vraag gedaan, waarom de minister niet den heer P. Koster, aan wien op zijn verzoek ontslag uit den zeedienst is verleend, zoolang had weten te behouden totdat de noodige oefening had plaats gehad. De ontslagaanvrage van den heer Koster, die de aangewezen man scheen om den onderzeesohen dienst bij de Koninklijke marine tot een groote hoogte op te voeren, werd algemeen betreurd en men hoopte, dat er een middel mocht worden gevonden om althaiiö in tjjd van nood, de bjjzondere gaven van dezen officier voor het rader- land te behouden.. Enkele Isdea vroegen, naar aanleiding van deze ontslagaanvrage, of het niet tuogeljjk is, officieren, die zich voor dergelijke speciale diensten voorberei den, een verbintenis te doen aangaan, die diensten gedurende een bepaalden tijd te bewijzen, waartegenover werd opgemerkt, dat de wet dit niet schijnt toe te laten. In het geval, dat zich thans voordoet, zag men een ernBtige vingerwijzing, van hoe groot belang het is, dat de opleiding thans niet moet beperkt bljjven tot één commandant en één be manning. Gevraagd werd, of de toelagen, welke de minister aan het personeel van den onderzeadienst toedenkt, samenhangen met de vrees voor grooter gevaar dan bij andere diensten. Se begrooting van oorlog. De „N.Ct." vindt het teekenend, dat de minister van oorlog in zijne memorie van toelichting bet woord bezuinigings- com missiën" heeft vervangen door „commiasiën van onderzoek". Is dit wellicht doordien de reeds van een paar commissiën ingekomen advie zen den minister tot voorzichtigheid hebben genoopt in het bezigen van het woord „bezuiniging," of gevoelt hij te zeer de ironie, welke, bij het door bladeren van zijn begrooting, zich on willekeurig aan dat woord komt vast klampen De „N. Ct,," die reeds sedert jaren heeft gejjverd voor de instelling van een commissie van onderzoek, werd niet in de eerste plaats geleid door de ge daehte aan bezuiniging, wel door den wensch naar vermeerdering der pro ductiviteit onzer oorlogsmaohine. Als de minister er ook zoo over dacht, zou men na een jaar persoonlijk onderzoek een exposé van den bestaan- den toestand mogen verwacht hebben met, in groote lijnen, een plan voor de toekomst. Maar bij heeft het beter ge oordeeld de Kamer en de natie in het onzekere te laten omtrent zijne plannen. Hij zegt overigens, dat uit de kennis neming van zijn begrooting en de me morie van toelichting kan blijken, dat bij de samenstelling der begrooting met ernst gestreefd is naar het aanbrengen van die bezuinigingen, welke konden worden aangebracht, zonder aan de weerkracht nadeel toe te brengen. Het eindcijfer is werkelijk f 944.000 lager dan voor het loopende jaar maar dat wordt feitelijk teruggebracht tot f 475.000, doordat nog geen geld voor de stelling van Amsterdam wordt aan gevraagd. Door inkrimping van het blijvend gedeelte bij de onbereden en afschaffing daarvan bij de bereden wa pens, wordt ongeveer 8 ton bespaard op andere artikelen der begrooting valt dus een gezamenlijke vermeerdering van ruim 8 ton te constateeren. Enkele der veranderingen zijn een onvermijdelijk gevolg van hetgeen voorafging, van an dere kan de noodzakelijkheid door de „N. Ct." niet uit de begrootingsstnkken worden beoordeeld. Een vijftal staten, die wellicht licht konden verschaften, werden dit jaar niet meer gepubliceerd, maar ter griffie nedergelegd. Op één punt viel de aandacht der „N. Ct." nl. op de gelden al is het ditmaal niet veel, aangevraagd voor aanschaffing van nieuwe vuistvuurwa penen. Zij vraagt of het in deze moei lijke tijden aangaat geld aan te vragen voor wapens van zoo secundair belang. Zulke aanvragen stemmen eenigszins wantrouwend ten aanzien van andere, waarvan men de draagkracht niet kan overzien. Wat ons ook teleurstelt is dat de minister gelijk met deze begrooting een wetsontwerp heeft ingediend voor de instelling van een fonds ter spoedige afwerking van de Stelling van Amster dam, waardoor jaren achtereen de be grooting met een bedrag van 8yg ton zal worden belast, doch waarbij de vraag pi er binnen een bereikbaar eindeper geen uitgaven zijn te doen, die der weerkracht beter ten goede zullen ko men dan het bouwen van duurzame fortificatiën, by voorbaat in ontkennen- den zin wordt beantwoord. Wij hadden gehoopt dat de minister dit, naar het schijnt, zijn stokpaardje, nog maar eenigen tijd op stal had ge laten en dit te meer omdat door de afschaffing van het blijvend gedeelte by da bereden wapens op dit oogenblik aan de weerkracht zulk een geweldige slag wordt toegebracht. Staatscommissie voor don Landbouw. Deze oommissie heeft thans vragen lijsten rondgezonden betreifende de land arbeiders. De vragen betreffen de soort van landarbeiders en den aard van hun werk, de loonen, de inkomsten andere dan loosen, den algemeenen eoonomi- sohen toestand, dan trek ea de vestiging der arbeiders, de bescherming van den landarbeid, en zaken van algemeenen aard. De lijsten worden toegezonden aan ieder die er een wanscht te ontvangen en aan personen en vereenigingen van wie juiste en oupartydige beantwoording verwacht wordt. Se belastingherziening. Het kamerlid mr. M. W. F. Treub heeft in een byeenkomst der vrya.-dem. vereeniging te Dordrecht zijne meening gezegd over de door minister De Meester aanhangig gemaakte belastingherziening. Daarbjj verklaarde hij dat verhooging der successierechten zijn sympathie heeft evenals de belasting der mou3seerende wijnen, en die van speelkaarten, de technische herziening van het tarief en de wysigiag der wet op het zegel van effecten. Van de naamlooze venneot- schappen zou hij echter een belasting willen heffen van 2 pet., en verder een beursbelasting van 5 per mille over de afsluitnota's der commissies in effecten dan kon het aebietrecht op tabak gemist worden. Een goeden maatregel acht hy de verlaging van den suikeraccyas, maar de verhooging van drankaccyns vindt de heer Treub verkeerd. En hoewel er veel te zeggen valt voor de ontworpen inkomstenbelasting, af te keuren valt de samenkoppeling van vermogens- en be- dryfsbelasting, hoewel ze afzonderlyk blijven bestaan, en de progressie die de hoogere inkomens niet zwaar genoeg treft. Niettemin verdienen de plannen groote toejuiching; ze vormen den grond slag voor overleg tusschen regeering en volksvertegenwoordiging. Porto voor dag- en weekbladen. Een aantal uitgevers van weekbladen hebben zich tot de Tweede Kamer ge wend met verzoek, om het maximum gewicht voor dag- en weekbladen om deze voor 1/3 cent te verzenden, van 40 gram op 50 gram te brengen. Het pantserschip „Tromp" onder be vel vau den kapt. luit. ter zee G. L. Goedhart, verliet gisteren het droge dok op 's rijke werf te Willemsoord en wordt verder gereedgemaakt om half November a. s. naar Oost-Indië te ver trekken. Vlissingen, 17 Oct Aan de gister gehouden herstemming voor een lid van de Prov. Staten in het distriet Sluis werd door 3248 van de 3962 kiezers deelgenomen 62 bil jetten waren van onwaarde en het aantal geldige stemmen alzoo 3186. Hiervan Verkregen de heeren G. A. Vorsterman van Oyen (vryz. dem.) 2012 en A. JE. Hendrikse (kath, en anti-rev.) 1174, zoodat de heer Vorsterman van Oyen is gekozen. By de stemming op 2 October ver kregen de heeren Vorsterman van Oyen en Hendrikse resp. 1014 en 986 stem men. Verder behaalden toen nog de liberale candidaten, de heeren J. A. Neeteson en J. G. Gerritsen resp. 867 en 803 stemmen. Aan den heer L. R. Plasschaert te Middelburg is, op verzoek, tegen 1 Januari 1907, eervol ontslag verleend als opziohter van den prov. waterstaat. By Kon. besluit is benoemd tot com mies der posteryen van de 2e klasse E. E. L. Meuffels, thans commies van de 3e klasse. Nog is benoemd tot com mies der posteryen en telegrafie van de 2e klasse J. G. H. Dhont, thans commies 3e klasse. Men schrijft ons Onderscheidene notabele ingezetenen van dorpen op Waloheren zyn beet ge nomen door een handig koopman in kleedingstoffsD. Een net gekleed heer, zeer voorkomend, belt aan en verzoekt de dienstbode om den heer des huizes te vragen voor een noodzakelyk onder houd met hun. Gelukt dit, dan begint hy met mooie woorden te verhalen dat hy in 't bezit is van een groote collec tie kleedingstoffen eerste kwaliteit. Om zyn waar aan te pryzen, discht hy alle mogelyke grootsprakige verhalen op, zegt, dat hy in een kamer dar grootste hotels te Middelburg uitstalling van zyn goederen beeft gehouden, dat al de voornamen der stad ze hebben bezich tigd en groote bestellingen hem hebben opgedragen. Daar hy nog enkele lappen over heeft en deze ook opgeruimd moe ten worden, wil hy ze gaarne tegen spotprys van de hand doen, voor slechts f 15 is men, zoo beweert dan de slim me koopman, in 't bezit van een lap goed, geschikt voor een heeren costuum. Menigeen gaat er toe over om den zoo aanlokkelyken raad van den verkooper op te volgen, koopt één of meer stuk ken goed tegen den gevraagden prys en denkt dat hy voor weinig geld een uiterst solied pak zal kunnen dragen. Maar wat blijkt ten slotte, dat goed koop menigmaal duurkoop is, want komt de kooper met zyn stof bij den kleermaker om het te laten verwerken dan moet hij vernemen dat de kwaliteit van het goed van dien aard is, dat het door een weinig hard te trekken, van eikaar scheurt, dat by nader on derzoek de dunne plekken te kennen geven, dat de stof behoort tot de mis lukte fabrikaten en dat ze de onkosten voor het maken van een pak niet loont. Zoo is menigeen teleurgesteld gewor den en ziet men weer de waarheid van de oude spreuk „Mundus vult deoipi", m.a.w. de wereld wil bedrogen worden. Door den officier van justitie te Middelburg wordt opsporing en voor geleiding verzocht van Leendert Breesnee, geboren te Oud- Beierland 14 Mei 1867, koopman en suikerpeëenagent, laatst gewoond heb bende te Sluis. Hy is lang 1,80 meter, zwaar ge bouwd, flink van houding, vol, rood kleurig van aangezicht, van haar en knevel donker blond, heeft een onver schillig uiterlyk en was bij zyn vertrek in grya eoatuum gekleed. En van Paulus Johannes Roggeband, geboren te St. Philipsland 14 Mei 1870, suikerpöëenagent, laatst gewoond heb bende te IJzendyke. Zyn lengte is omstreeks 1,70 M. Verder luidt zyn signalementbaar blond, roodachtige snor, voorhoofd laag, neus gewoon, mond klein, kin scherp trekt eenigszins met een oog, heeft veel sproeten op zyn handen en is vermoede lijk gekleed in een grijs colbert-costuum en grijze overjas. Beide personen, die vermoedelijk zullen trachten naar Ameri ka te vluchten, worden verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan ver duistering van aanzienlijke geldsommen ten nadcele van de suikerfabriek Notre Dame te Oreye in de provincie Luik (België). Zij sloten valsche contracten met landbouwers, welke zij aan de fabrieks- directie overlegden. Zij staken de pro visie op en lieten het zaaizaad, bestemd voor den niet bestaanden boer-contrac- tant, ergens in een pakhuis gooien. Nu er eindelijk aan de fabriek moest geleverd worden en er geen bieten kwamen, kwam de fraude uit en zij hebben juist bijtijds het hazenpad ge- Daarbij loopt het gerucht, dat zij een paardenhandel op Engeland hebben gedreven en door te koopen op crediet en te verkoopen h contant zich ook meester gemaakt hebben van aanzien lijke Bommen. Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaande- ren Met onzen aardappelhandel met Bel gië wil het dit jaar niet erg vlotten. Op andere jaren kwamen omtrent dezen tijd tal van Belgische kooplieden groote hoeveelheden aardappelen opkoopen, die per spoor en per schip meest naar Ant werpen en Gent verzonden werden. Het vorige jaar werden uit ons land en Duitsehiand ruim 88 millioen kilogram aardappelen naar België gevoerd. Dit jaar valt op zulk een export niet te rekenen, daar èn in de beide Vlaanderens èn in het Noorden van Fran krijs de aardappeloogst, zoowel wat opbrongst als kwaliteit betreft, alleszins gunstig is. De prijs der aardappelen is van 41/} tot 5 francs per 100 kiloseen prijs, waarvoor vele landbouwers hunne aard appels nog niet van de hand willen doen. Ontzaggelijke hoeveelheden wor den hier ingekuild. Ondanks een door hoofdambtenaren bij den Staatsspoorweg ingesteld on derzoek naar de mogelijke oorzaak van het bekende ongeval, Donderdag den student uit Berlijn, tusschen 's Heer Arendskerke en Goes overkomen, is deze nog niet ontdekt kunnen worden. Dat de ongelukkige niet opzettelyk uit den trein gesprongen is, mag wel waar schijnlijk worden geacht, in verband met het feit, dat hij zijn te Berlijn wonende familie bericht had gezonden, dat hij dien dag aldaar hoopte te arri- veeren. En dit bericht kwam daar kort aan, na het door zijn moeder ontvan gen telegram uit Goes, waarin haar het met haar zoon voorgevallene werd Kerk» ©m Scliooluieuws. Ger. Kerken. Beroepen te Werken dam ds. Scheele te Veere. De heer S. Klinkenberg, laatst leeraar aan de Burger-Avondschool al hier, die benoemd is tot leeraar aan de H. B. school te Brielle, is ook be noemd tot leeraar in bet handteekenen bij de rijks-normaallessen te Nieuwen- hoorn. Voor het examen vrije- en orde oefeningen der gymnastiek is guteren te Rotterdam geslaagd mej. M. A. M. Roscam Abbing te Middelburg. Verkoopingen en Aanbestedingen. In een der zalen van het lokaal Stof koper werd gisterenavond door den bouwkundige A. Hanewinkei aanbe steed het bouwen van een Btoomschoe- nenfabriek voor de heeren gebr. A. J, Klyberg. Raming i 8838. Ingeschreven was door de heeren P. Bax voor f 11.942, J. Goossen, Middel burg f 11.111, J. de Mooy f 10.800, J. L. de Troije Middelburg f 10.260, H. Jansen idem f10,150, J, A. Beckers M. J. Sanderse idem f 9999, H. J. Keu- lemans idem f9900, J. Looia f9660, D. Bijl f 9572, O. P. Melis Co. f 9563, F. N. de Rooij f 9559, A. Loois Jr. Middelburg f 9545, J. Goossen f 9331, P. Dorleijn Middelburg f 9379, Oaljé Kievits f9138, J. de Buck Middelburg f9019 en A. Jacobs Goes f 8576 (onder voorbehoud). De inschrijvers bij wier namen geen woonplaats vermeld staat wonen alhier. Gemengd Meuws. Men weet dat Hr. Ms. pantser- schip „Piet Hein" dezen zomer nabij Den Helder de Belgische stoomboot „La Meuse" aanvoer, waarbij o. a. de kapitein van de stoomboot omkwam. De reedery van de „Meuse" had aan onze regeering voorgesteld de zaak in der minne te regelen, doch dat is van de hand gewezen nu gaat de reederij natuurlijk procedeeren. Lekkere worst. Door de marechaussee te Veenendaal is beslag gelegd op een aan vlekziekte gestorven varken van 270 pond, dat voor f 4.25 was verkocht, 't Heet dat 't vleesch voor hondenvoer was beBtemd, maar de ge zondheidscommissie had sterk vermoeden dat dit vleesch dienen moest om er worst van te maken. In den loop van de vorige week zijn uit de Chr. Ger. kerk in de Gra- vestraat te Arnhem door middel van braak ontvreemd een kan, behoorende tot het avondmaalstel, een ijzeren geld- kistjej en,; de inhoud van een offerbus. Maandag is, als verdacht van dezen diefstal, aangehouden zekere V,, die reeds bekend heeft. De schenkkan is by een opkooper aldaar in beslag genomen, terwijl het geldkistje in de Willemstraat is teruggevonden. Het slachtoffer van het ongeluk met de stoomtram te Rijsoord, is in het ziekenhuis te Dordrecht overleden. Zondagmiddag had een smidsknecht, afkomstig uit Huissen, door eigen onvoorzichtigheid het ongeluk uit een op de Didamsche kermis staanden lucht- schommel te vallen, waardoor hij zoo danig letsel bekwam, dat hem de laatste heilige sacramenten moesten toegediend worden. Gisterennacht is in een logement in de Waterstraat te Utrecht een vrouw dood gebleven. Men vond haar levenloos op het bed. Vermoedelijk is zij wegens het overmatig gebruik van sterken drank gestikt. Gisterenavond geraakte in de Ceintuurbaan te Bergen op Zoom een paard en wagen in botsing met een beetworteltrein. Het paard werd een poot afgereden en moest ter plaatse worden afgemaakt. De voerman werd niet ernstig gekwetst. Van de wagen werd een wiel verbrijzeld. Een hoogbejaarde vrouw te Rotterdam viel door eeu openstaand luik in den keider van haar woning. Met gebroken rech terdijbeen en kneuzingen in de linker zijde werd ze opgenomen. Een knaapje aldaar werd door een goederenwagen overreden. Het werd zwaar gewond en brak het iinkerbeentje. By de firma Emrik en Binger te Haarlem is een jongen met zijn voet tusschen een machine terecht gekomen. De voet werd ernstig gekneusd. Het ongeluk gebeurde 's morgeus 7 uur, maar eerst tegen half twee is de knaap per brancard naar het gasthuis vervoerd. Men had nl. niet eerder gewaarschuwd. Op het terrein der gemeentelichtfabrieken te Haarlem ie een vrij ernstig ongeluk gebeurd. Door het breken van een plank, waarop twee schilders bezig waren arbeid te verrichten, vielen beiden naar beneden van een vrij aanzienlijke hoogte. Een huDner werd zoo ernstig gewond, dat hij per brancard naar bet ziekenhuis moest worden vervoerd. De ander kwam zoo goed als met den schrik vrij. By het spoorwegongeluk te Eper- non, waarvan gisteren reeds iets is ver. meld, zijn twaalf personen omgekomen en meer dan dertig gekwetst in ver. schillenden graad. Tot de dooden behoort dr. Fioquet, een bekend gerechtelijk geneeskundige uit Parijs. De personentrein was veel te laat, toen bij op korten afstand van het sta tion Epernon stopte om een sneltrein te laten passeeren. Toen zette de trein zich weêr in beweging en kwam op een nieuwe lijn, die geheel vrij moest zyn, Maar op dat oogenblik kwam er een loBse locomotief aan, die den personen trein ter zijde aanreed. De eerste schok trof een waggon derde klasse welke werd omgeworpen, doch, vreemd genoeg, maar weinig werd beschadigd.Dedaarop. volgende waggon echter, een gemengde waggon le en 2e klasse, werd letterlijk versplinterd en in dezen waren de meeste dooden en gekwetsten. Met groote in spanning kon de brandweer van Eper non opruiming houden. De gekwetsten werden naar het station gedragen de namen der dooden kwam men te weten door prentbriefkaarten die zij bij zich droegen. Met een extratrein kwamen uit Parijs doctoren met geneesmiddelen, Onder de reizigers was een man, in dienst van een inrichting voor bioscoop, vertooningen. Met zyn projectie-toestel werd het terrein van het onheil verlicht, zeodat men beginnen kon met het yrjj maken van den weg. Daar men verzuimd had de namen van alle gekwetsten op te nemen en velen hunner spoedig in verschillende richting wegreisden, ontstond groote ongerust heid, Vele menschen, wier familieleden in den trein hadden kunnen zitten, snelden naar Epernon, overal vragende naar de hunnen. Dit gaf aanleiding tot hartroerende tafereelen. Gisteren hebben wij reeds enkele sombere bijzonderheden medegedeeld over het mijnongeluk te Wingate (En geland). Op 't oogenblik der ontploffing waren ongeveer driehonderd arbeiders in de mijn aan den arbeid. Te half twaalf ongeveer in den nacht van Zondag op Maandag hoorde men een dof ge rommel, en al de bewoners der omgeving, mannen, vrouwen en kinderen, haastten zich naar de mijn. Ook de mijndirectia was spoedig ter plaatse met doktoren en een veld-ambulanoe. Honderd twintig der arbeiders waren door een der beide schachten, die onbeschadigd bleef, nat? boven gekomen, enkelen hunner hadden, meerendeels lichte, kwetsuren. De overi gen echter waren niet te bereiken en de geredden wisten over hen, even al» over de oorzaak van het kwaad, niets mede te deelen. De mijngasontploffing had do andere sohacht, waarin de ven- tilatietoe8tellen stonden, volgeworpeu met allerlei brokstukken. Vast te stellen viel reeds terstond, dat de ontploffing moest hebben plaats gehad in den on dersten hoofdgang. Communicatie was er met de bedol- venen niet te krijgen. De telefoonge leidingen, die de verschillende mijnge- deelten verbonden, waren vernield. Door de nog bruikbare schacht daalde eeu reddingsbrigade af en baande zich eeu weg naar de plaats, waar de ontploffing moet hebben plaats gehad. Daar kreeg men al terstond een indruk omtrent bet ontzettende van de ramp. Tien lijken werden er gevonden. Blijkbaar waren de menschen door den rook ge stikt. Sommige lichamen ook vertoonden brandwonden. Later werden nog 25 lijken ontdekt. Tegen den avond slaagde men er in communicatie te krijgen met een deel der opgeslotenen, die nu ook weldra waren bevrijd. Kort daarop werd weer een groep bereikt en men bad nu de zekerheid, dat de ventilatie in het gedeelte waar de 131 overigen waren, niet te wenschen overliet. Zelfs was men reeds zoo dicht genaderd, dat door teekenen de zekerheid verkregen werd, dat deze allen op een na ongedeerd waren. De verwonde had bovendien slechts lichte kwetsuren. Voor den nacht hoopte men hen te bereiken. Omtrent de juiste oorzaak van de ontploffing verkeert men nog in onzekerheid. In besloten kring is eergisteren het huwelijk van Bertha Krupp met Gustav von Bohlen und Halbach, in tegenwoordigheid van den keizer, op villa Hfigel te Essen ingezegend. Aan tafel hield de keizer een ernstige toespraak tot het paar, om hen te her inneren aan hun plichten in een wereld, waarin zoovelen van rechten spreken. „Uw leven, zeide de keizer, zij vervuld en beheerscht door datgene wat onze groote en .helderste denker Kant den eategoriachen imperatief van den plicht heeft genoemd, U, jmyn lieve Berta, heeft de lieve God een heerlijken werk5 kring aangewezen voor uwa en hun gezinnen te leven." 2jj moest er ook aan fabriek op de hoogte te houdd gekomen is, zoodat zij puitsohe vaderland wapenen - en verweer zou blijven lel goed als geen andere natie t<r kon. Hij wenschte haar dj zegen toe van haren vader, baren en beminden vriend, dj yan lichte hoogten op u Deze mijne vriendschap, keizer, die mij van kindsbee hem verbond, draag ik 1 vreugde op u heiden over zooveel ik kan, u trouw terzij De keizer heeft den bri naam van Krupp v. Bohle verleend, met de bepaling naam tot instandhouding van Krupp zal overgaan op den m nakomeling, die eens volgen; mentaire beschikkingen van Friedrich Alfred Krupp in he de fabriek en van het ver komen. De overige nakomelii den naam v, Bohlen-Halba| meer voeren. Demisdaad in luwenstraat. Men I Brussel niet veel waarde a klaringen van Miehei Leten, van het vreemdelingen-legioen die beweert medeplichtig te i moord op de kleine Jeanne Een nader onderzoek heeft 1 dat Leten niet ontslagen wel bedelaarskolonie, maar in jL vlucht is uit Merxplas. Hy I lijk als onderofficier bij del gedegradeerd en bij het afci te Merxplas geplaatst, Al onderscheidde Leten zich dq een voorbeelig gedrag, maa en Heysel, zijn geboorteplaa mand, die hem kent, gel001 in staat zou zijn de hand tq zulk een gruweldaad. Men eer dat hij de militaire Algiers wat wijs gei van den dienst in Afrika worden. Het is van genoegzame dat in Rusland brutale roov hebben en men leest ze di der daarover zijn verwond; spreken, omdat in het la Czaar alles mogelyk is. Thans wordt echter uit van een brutaal stukje meld: dat haast ongeloofelijk kli: waar gebeurd is. Reuter h; moeite genomen het beric! kanten der wereld te seineifl Gisterennamiddag dan Cöpenick (bij Berly'D) iemai kapitein van het leger voor 12 Boldaten uit Berlijn aan I zich dadelijk naar hot gemej nam den burgemeester en d gevangen, die hij onder Berlijn brengen liet. Nadat da kas, die 4000 mark meester gemaakt, gaf hij bevel het gemeentehuis t| hijzelf reed naar Berlijn. De schelm had van het terugkeerende Boldaten uit gehouden en hun een vai gemaakte kabinetsorder gei Engeland zal, naar 'tl zijn vleeschschandaal hebbt man heeft in een artikel, sohudding wekt, verklaar; sommige worsten stoffen hei die zeer schadelijk zijn vc bare gezondheid. Yeel hebben dezelfde bevinding zij schrijven de talryke vei den laatsten tyd-waargenoi het eten van die product! vleeschconserven bevatten minste Btukje ossenvleeseh, maakt van in verrotting denfleesch. Het is even g_ mige zalmconserven te ete: zijn toebereid met zei volstrekt schadelijk voor De fabrikanten dezer coi niettemin voort met hui Een wijziging der wet oj is volgens dr. Newman voh In 't laatst van Aug 'en twee Duitecbe toeristei den Jungfrau te bestijgen ze vermist, Volgens een telegram ui men thans op een hoogti meter het lijk van den ee °ok een jas en 'n laars, d toebehoorden, ontdekte me bericht uit Lauterbrunnen omtrent nogEen twee! staande uit 10 gidsen, Weg begeven om te track, slachtoffers te vindenoi (lik van den tweede zullen, is zeer twjfelaohtig. De gidsen zeggen, dat ongeveer 9000 voet bove Morborgen lag. De beid oioeten dus 3000 voet vai "oogfrau af naar beneden

Vlissingse Courant | 1906 | | pagina 2