III Gemengd Nieuws. I, I I t III I Blijkens mededeelingen der consula ten-generaal te Kaapstad en te Pretoria kunnen belanghebbenden bat foor toe lating in Transvaal of de Oranje-rivier- kolonie vereischte permit persoonlijk aanvragen bij de permit-Becretarissen in de verschillende havenplaatsen van Britscb -Zuid-Afrika en is het inroepen der tusschenkomst van voornoemde cou sulaten-genernal ter bekoming van voor meld permit in het vervolg dus niet meer noodig. Bovenbedoelde permit secretarissen zijn gevestigd te Kaapstad, Port Elisa beth, East London en Durban, terwijl te Lourer go-Marques de Britsche consul is aangewezen voor de controle op de toelating van vreemdelingen, die zich naar het gebied der vroegere republieken wenBchec te begeven. Formulieren ter aanvrage van per mitten aan genoemde secretarissen zijn te verkrijgen op het departement van buitenlandüche zaken, te 's Gravsnhage. hoogerhand reeds heeft ingezien, is het echter niet te verwachten dat eene desbetreffende veroordeeling zal volgen. Èsag^2£5ssassggss Vlissingeng 8-4, A.ug, In één tamelijk bssoehte vergadering van de vereeniging „Vlissingen Vooruit" gisterenavond in het lokaal Stofkoper gehouden is besloten, om bij gelegen heid van den jaardag van H. M. de Koningin, op aanstaanden Vrijdag op de Groote Markt alhier een groote luchtballon te doen opstijgen, waarin Duitsohland's eerste luchtschipperspaar Emmy en Carl Wittenberg van Berljjn, fraai geoostumeerd zullen plaats nemen. Tjjdens de gasvulliDg der ballon, die 'a morgens om 10 uur reeds aanvangt en de opstijging die op 4 uur bepaald is, zal eene matinée-musicale gegeven worden en zal zoo mogelijk op andere gedeelten der stad eveneens een muziek uitvoering worden gegeven. Verder werd in bedoelde vergadering, naar aanleiding van ingezonden stuk ken in de courant, duidelijk uiteengezet de verhouding van het bestuur tot de bad-commissie en medegedeeld dat het bestuur van „Vlissingen Vooruit" steeds hoopt werkzaam te zijn in het belang der badplaats niet alleen maar ook krachtig de belangen van Vlissing'a in gezetenen hoopt te behartigen. Bij het einde der bijeenkomst nam de heer de Neef als oud-bestuurslid een hartelijk afscheid van de vereeniging bij zijn vertrek naar Maassluis, verge zeld van zijn beste wenschen voor den bloei der vereeniging. Programma van het concert te geven op Zondagmiddag door het harmonie gezelschap „Ons Genoegen", directeur de heer Albert Bailleux, 1. „Uit Achting", marsch, J. B. Lichtenberg 2. „Berlin wie es weint und lacht", ouverture de concert, A. Conradi3. „Concordia", grande valse, E. v. d. Bossche4. „Anita", Schot- tisch, Jos. Kessels5. „Generaal Bo tha pas redouble, G. Eeremans 6. „Eene soiree bij de Meikevers," hu moristische fantaisie, M. Krein (kort begrip der fantaisiea. Aankomst der genoodigden, b. Polka der spinneD, c. Het deflleeren der slakken, d. Gevot door de sprinkhanen, e. Langzame wals door de rupsen, f. De meikevers leiden hunne genoodigden terug, welke zich verwijderen, al zingend „Bonsoir, bon- soir I")7. „Deux Souvenir", valse, E. Bodouin8. „Martha", fantaisie, D. Bauwens9. finale. Zondag zal onze gemeente bezocht worden door het muziekgezelschap „Kunst is Vrij" uit Mechelen (35 exe cutanten) en de fanfare van Hooge (38 leden). Bovendien zullen ongeveer 300 plezierreizigers hierheen komen. Onze stadgenoot de heer Th. Ch. Kers, sergeant bij het 3e regiment in fanterie, is bjj het heden gehouden officiersexamen geslaagd voor den rang van 2e luitenant bij de infanterie hier te lande. De hertog van Orleans is gisteren met zijn stoomjacht hier gearriveerd. Heden vertrok hij naar Middelburg om daar de tentoonstelling van oud goud en zilverwerk te gaan bezichtigen, waar na hjj naar Hellevoetsluia vertrekt en verder nog verschillende andere plaatsen in ons land zal bezoeken. De Amerikaansche milliardair,de heer Pierpont Morgan, do stoomvaart koning, thans te Brugge vertoevende, wordt Maandag met zijn familie te Middel burg verwacht en zal aldaar zijn intrek nemen in het hotel „de Nieuwe Doe len". De heer H. de Koster, machinist op de Java-China-Japanlijn, heeft zich he den als landweerplichtig deserteur ter beschikking gesteld van den auditeur militair te 's Gravenhage. Aangezien zjjne desertie geheel aan een misver stand is toe te schrijven en men dit aan Ter gelegenheid van het 15jarig be staan van de gymnastiek- en scherm- veroenigiug „Modioburgum" te Middel burg, zal Maandag a.s. te Middelburg een gymnaatiek-uitvoering worden ge geven vanwege bet gewest Zeeland van het Ned. Gymnastiek Verbond. Des morgens half tien zal in het Schuttershof de officieele ontvangst plaats hebben van het gewestelijk bestuur, do jury en de turners door de feestcom missie en het bestuur van „Mediobur- gum"; aldaar zal de eere-wijn worden aangeboden. Om 10 uur in het Schuttershof ver- eenigings-wedstrijd 12 uur repetitie der algemeene vrije oefeningen 12.45 optocht naar het Molenwater, samenge steld uittamboers en hoornblazers van de schutterij en het garnizoen, muziek korps der schutterij, feestcommissie, gewestelijk bestuur en jury in rijtuigen. Verder de deelnemende turnverenigin gen met hun vaandels. Deze vereni gingen zijn „Hedioburgunr', Middel burg „Vooruitgang zij ons Streven", lerseke; „Achilles", Middelburg; „Olym- pia", Tholen Vlissingsche Turn ver eeniging", Vlissingen„Ons Huis Middelburg „Zeelandia", Souburg „Excelsior", Middelburg „Thor", S van Gent„Volharding", Goes Leoni- das", Rozendaal„Uitspanning door Inspanning", Bergen op Zoom „Rust Roest", Zierikzee„Attilla", Middel burg „Sparta" Bergen op Zoom „Willen is Kunnen", Zevenbergen en „Prins Hendrik", Breda. De optocht zal naar het Molenwater marcheeren, alwaar de openbare turn- uitvoering plaats heeft onder leiding van den heer C. J. Stomps, Tijdens deze uitvoering geeft de schutterij-muziek een concert. Om half vier wordt terug gemarcheerd naar het Schuttershof, aldaar zal de vereenigings- wedstrijd in vrije oefeningen worden voortgezet, terwijl daar tevens keurtur nen aan verschillende toestellen plaats heeft. Voor de wedstrijden zijn versohillende medailles beschikbaar gesteld, in het geheel 15, w. o. een van de Koningin, de Koningin Moeder en Prins Hendrik. Het feest wordt des avonds besloten met een soirée amusante in het Schut tershof en zullen tij deus deze soirée de prijzen worden uitgereikt. Bij Kon. besluit zijn benoemd in de provincie Zeeland tot gezworene van den Dreischorpolder, A. Goemans, te Drei- scbortot plaatsvervangend dijkgraaf van den Zuidvlietpolder, O. P. Koe man, te Wolphaartsdijktot dijkgraaf van den Oostpolder (Krabbendijke)), A. P. Woutersen, te Krabbendijketot voorzitter van het bestuur der water- keering van den calamiteuzen Vliete- polder A. A. van der Maas, te Wi3se- kerketot voorzitter van het bestuur der wafcerkeering van de calamiieuze Hoofdplaat- en Thomaespolders P. E. Thomaes, te Hoofdplaat. Voorts is aan J. de Jonge te Ooster- land, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als plaatsvervangend dijkgraaf van den Stroodorperpolder. Men schrijft uit Zeeuwsoh Vlaanderen O. D.In vorige jaren, omtrent dezen tijd, werden onze slooten en plassen druk bezocht door haveloos gekleede Belgen, die met pols, vangnet en zak gewapend, door de velden trokken om kikkers te vangen en te dooden. Dit jaar zijn we van het minder gewenscht bezoek dezer luidjes verschoond geble ven. Sommigen beweren, dat België tegenwoordig zulk een nauwlettend oog slaat op het vervoer van deze nuttige dieren, dat men de kikkerbilletjes niet meer op de plaats van bestemming kan krijgenanderen verklaren, dat door de jaarlijks wederkeerende klopjachten het aantal kikkers zóó gering geworden is, dat de Belgen met dit moordend bedrijf geen voldoend daggeld meer kunnen verdienen. Dit laatste is zeer aannemelijk. Ais men gezien heeft, hoe in de laatste jaren hier huisgehouden is, dan is 't licht te begrijpen, dat het kikkervolkje in aantal aanzienlijk ver minderd is. Kerk» en Scïiooliiïeuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Mid delburg dr. P. J. Molenaar te Dork- werd. Oud Ger. Kerk. Bedankt voor het beroep te Krabbendijke door ds. L. Boone te St. Philipsland. Op het Zand (gemeente Koude kerke) zal een bijzondere school worden opgericht. Uit den staat der schoolbevolking te Amsterdam blijkt, dat het aantal leerlingen op de scholen le kl. in Juli 1903 was 44446, tegen 45429 in Januari 1906. Er waren na de plaatsing van Juli geen candidaten. Op de scholen le en 2e klasse te zamen van Januari 1905 tot Juli 1906 is gedaald van 57.420 op 56.065, onder invloed zeker van de gewijzigde wet op het stuk van subsidieering van bijz. onderwijs. Yoorts, dat, terwijl het getal leerlingen op de scholen le kl. gedurende dat tijdsver loop daalde van 46 733 tot 44.446 het getal op de Bcholen 2e kl. steeg van 10.687 op 11.619 wat wijst op eenige verhooging van welvaart onder de klassen der bevolking, wier kinde ren de geheel kostelooze en de school mot minimum-schoolgeld bezoeken. Verkoopingen ca Aanbestedingen, Bij de heden gehouden aanbesteding voor de levering van brandstoffen voor het garnizoen alhier is ingesohrevea door de heereu 8. M Visser en N. B Bjjleveld voor Ruhrstukken per 100 K.G. resp. f 1.16, f 1.25 steenkolen per 100 K. G. f 1.05, f 1.06 cokes par H. L. f 0.65, f 0.70lange turven per 100 stuks f 1.00, f 1.00 kachelhout per 100 bos f0,75, f 0.75 vuurmakers per 100 stuks f 0.20, f 0.20 takkebossen per 100 stuks f5.75, f6 50. Daar is verleden week te Utrecht, aldus de „U. Ofe.iets gebeurd, dat we niet onvermeld mogen laten. 's Ochtends om 10 uur bevonden zich ia het stedeljjk Ziekenhuis te Utrecht de ljjken van twee personen, een katho liek en een protestant. Beiden zouden ter aarde worden besteld. De familie van den overledene woonde de ceremo niën in de kapel bij. Vervolgens had de teraardebestelling plaats. Nauwelijks was deze afgedaan, of er kwam van het Ziekenhuis bericht dat men het verkeerde lijk had meegenomende protestant lag op de katholieke begraaf plaats begraven Onmiddellijk werd de iéist weer omhoog gehaald de familie werd verzocht op de begraafplaats wat te wachten, terwijl inmiddels naar het Ziekenhuis werd teruggereden om de lijken te verwisselen. Toen kon de familie voor den tweeden keer de he grafenis bijwonen, thans van den katho lieken doode. Op het Martinikerkhof te Gronin gen zat Woensdagavond een man, die half verhongerd scheen. Naast hem op de bank lag een stuk wittebrood, waar van hij volgens zijn verklaring niet kon eten omdat het niet door zijn keel wilde. Hij had in geen vijf dagen gegeten en Bteeds onder den blooten hemel geslapen. Een groot glas melk dat men hem bracht, ledigde hij in twee teugen. Later heeft hij zich aan het politiebureau vervoegd. Iu het Vondelpark te Amsterdam blijkt 't in de laatste dagen af en toe niet pluis te zijn. Het zeventienjarige meisje E. werd gisterenmorgen door een heer ten minste iemand, die als heer gekleed was aangevallen en ruw bejegend. De man kneep o. a. het meisje bijna de keel dicht. Het moedige kind verweerde zich dapper en slaagde er toch in, luid om hulp te roepen, waarop de aanrander 't op een loopen zette. Het meisje woonde in de Jacob van Lennepbuurt. Ji. Maandag werd in het park de zeventienjarige K.G.W., juist op 't oogenblik, dat hij zioh naar een urinoir begaf, aangerand door drie mannen. Een van hen vroeg den jongen om geld. Toen deze zeide, dat hij niets van waarde bij zich had, grepen ze hem beet en roofden uit zijn jaszak een por tefeuille, waarmede de drie boeven het hazenpad kozen. De portefeuille bevatte echter niets dan papieren. Een 4-tal onervaren knapen uit Stad aan 't Haringvliet zouden eens op hei Haringvliet gaan varen. Er woei een stevige westenwind. Eén roeide er en twee hielden hun jassen wijd uit, bjj wijze van zeil en zoo voeren zij heerlijk het Haringvliet over naar het eiland Tiengemeten. Van daar wilden zij terugkomen, maar jawel, zij konden niet tegen wind oproeien, zoodat zij genoodzaakt waren aan wal te gaan. Inmiddels was het water gevallen en moesten zij door het riet om den dijk te bereiken. In het hooge riet wisten zij niet waarheen zij zouden loopen, waarom zij telkens den kleinste boven het riet uithieven om de richting van den dijk aan te duiden. Zoo kwamen zij nat en bemodöerd aan een hofstede aan, waar zij den nacht doorbrachten. Twee personen 's avonds laat op onder zoek uitgetogen, keerden zonder de knapen terug. Den volgenden morgen werden zij door den veerman van Tien- gemeten gehaald en bij de beangste ouders teruggebracht. Gisterenavond is een öjarig meisje te Rotterdam aohter de ouderlijke wo ning voorover in een waschtobbe ge vallen en verdronken. Een bloeder vond bij zijn thuiskomst in het ouderlijk huis zijn zusje in dien toestand. Een ijlings ter hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. Te Steenbergen is een 25jarig meisje aan bet Benedensas te water geraakt en verdronken. Op den Biltsehon straatweg te Utrecht is een wielrijdster, terwijl zij naast de tram rijdende, voer een hittewagen wilde uitwijken, onder den volgwagen der tram geraakt, waar door zij onmiddellijk gedood werd. Te Molenwarf, nabij Nieuwesehans(Gr.), sloegen paarden en wagen van een voer man op hol, toen de spoorlijn moest worden gepasseerd. De voerman die den trein zag naderen, viel van den wagen Hij,werd inwendig zeer ernstig gekwetst, terwijl sjjn beide beenen gebroken zijn Men vreest voor het leven van den oppassenden man. To Zevenbergen is Woensdag een lijk uit de haven op gehaald. Het lijk werd herkend als te zijn van zekeren M. van aldaar. De man moet in dronken toestand te water gesukkeld zijn. Hij laat een weduwe met kinderen achter. Door den uit zee te IJmuiden teruggekeerden atoom- trawler „Simon", is nabij het Haaks vuurschip een Heldersche botter in den grond gevaren, waarbij twee der opva renden verdronken. Volgens mededee- ling van de „Simoa" voer de botter zonder licht. Van de drie opvarenden werd alleen de schipper, een oud man gered. De beide anderen, een oude en esn jongon man, wier namen nog on bekend zijn, verdronken. De geredde scbipper was zoodanig van streek dat hij geen mededeelingen kon doen, Uit den Buiten-Amstel te Amsterdam is opgehaald het ljjk van oen onbe kende vrouw, naar schatting 25 a 30 jaar oud. Een meisje te Nieuwer- ker a.d. IJsel dat de vacantie bij haar grootouders doorbracht, geraakte te wa ter en verdronk. Gisterenmorgen is uit het Barendrechtsche haventje te Charlois opgehaald het lijk van een bootwerker, die den 17en Augustus overboord viel van een Rijnsehip, lig gende aan de Petroleumkade aldaar. In een boerendorp had iemand een voorlezing gehouden over de scha delijke werking van den alcohol. Nou, Harmen, vroeg den volgen den morgen een der hoorders aan zijn buurman, die er voor bekend stond, dat hij wel van een glaasje hield, wat denk jij van de lezing over den alcohol Dat de man gelijk heeft, ant woordt Harmen. In 't Roode Hert kun nen we van de beBte jenever en bran dewijn krijgen wat zouen we dan nog met dien leeiijken alcohol. Levend begraven. Zoo- als reeds gemeld is, heeft men te Ucole thans alle hoop opgegeven om de drie menechen, die bij de instorting van een welput bedolven werden, weer op te graven en het werk verlaten. De op ruiming van de puinen zal nu gebeuren langs den. normalen weg en door de aannemers. Tot het laatste toe hebben officieren en manschappen het onmoge lijke beproefd om toch maar iets te vinden, doch ten slotte moesten zij alle hoop opgeven. En het zal nu nog een heelen tijd duren eer men zelfs nog maar de juiste plaats zal weten, waar de slachtoffers bedolven liggen. Het staken der werkzaamheden, zegt een blad, had iets treurigs, iets akeligs. De soldaten raapten hun gereedschappen bijeen, generaal baron De Heusch deelde aan het publiek de nutteloosheid der opzoekingen mee, hij deed de soldaten aantreden en dankte hun voor hun moedig gedrag. En, alvorens het terrein te verlaten teekende hij op de insehrijvingslijst voor de slachtoffers in voor 10 fr. De overige officieren voor 5 fr. en de soldaten stonden gezamenlijk 40 fr, af. De genie sloot den put en liet voor het vervolg van het onderzoek de zaak aan het gerecht over. Daarop verliet men de plaats gelijk men een graf, een kerkhof verlaat... Woensdagmiddag ton 4 ure hebben de drie experts, door het parket aan geduid, hun eed afgelegd en daarna werd na een overeenkomst tusschen de aannemers sn de magistraten, met de opruimiogswerken begonnen. Woensdagmorgen hebben de genie soldaten hun matrieel op wagens ge laden en weggehaald en daarna zijn zij naar hun garnizoen te Antwerpen terug gekeerd. Dinsdag namiddag werden een-en- dertig werklieden uit den mijnput no. 3 des Aulniats, te Anderlues (België) opgehaald uit de galerij vau 500 meters. Toen zij nog 200 meters van de opening waren, geraakte de bak uit de kabels en doorliep zoo nog een weg van 135 meters, links en rechts stukken steen en hout afrukkend en elk oogenblik dreigend om te kantelen. De werklieden poogden het belkoor, te grijpen en een alarmsein te geven maar vele kwetsten zich daarbij aan de handen en aangezicht, en het gelukte niet. Eindelijk werd de machinist gewaaj dat er iets haperde en, toen de bat nog 65 motera onder de oppervlakte was, stopte hij. Een der werklieden kon lange een j0 den muur vast gemaakte leer naar boven klimmen en verhalen wat er gebeurd was. Een opzichter, een ingenieur en eea timmerman daalden nu langs de leer naar beueden, en, na het schermdakin orde te hebben gebracht deden zij mot de grootste voorzichtigheid den" bak verder ophalen dio, had men niet ge. stopt, misschien met zijn heele men- schelijke vracht 500 meters diep zo» gevallen zijn. Verscheiden der werklie. den zijn ziek van den doorgestart Aardschokken in Si, 1 e z i Uit Breslau wordt geseind dat te Zaborze tamelijk sterke aardbei vingen werden waargenomen, die met een onderaardsshen donder vergezeld gingen. Ruiten knapten, deuren violen open en dicht en schilderjj en en spiegel» vielen van de muren. De bewonorj vlogen vol schrik do straat op en oen aantal huizen en stallen vertoonen scheuren en verzakkingen. Het is waar. Bobij nlijk dat de sohokken door hst in. storten van mijngalerijen onder de plaats zijn veroorzaakt. Te Londen is het in de dagen zóó warm geweest als men in jaren niet gekend heeft. Des middags wees de thermometer in de schaduw 30 graden Celsius. De geheele voorraad sodawater en ijs in de restaurants en bars is niet tegen den dorst der ge- plaagde Londenaars bestand, Praktisohe wandelaars hebben ontdokt dat op zulke dagen de groote St. Pauls- kathedraal een heerlijk koel zitje is, en dientengevolge was het de laatste dagen onder de hooge bogen der oude kerk r drukker dan anders op gewone dagen het geval pleegt te zijn. De „Dreadnought", het Engelsche linischip dat de grootste oorlogsbodem ter wereld i3, zal 1 September in dienst gesteld worden en dan hare etoomproe- ven en geschutoefeningen beginnen. Zij wordt voorshands bjj de reserveafdeeling ingedeeld. Kapitein Bacon, die bekend is door het leiden van de proefnemingen met onderzeesche booten, zal toezicht houden bij het proefstoomen. Volgens den bijzonderen bericht gever van de „New-York Sun" te Havana breidt de revolutie zich snel uit en toont de regeering zich zeer ongerust over het gebrek aan wapenen en munitie. De ernstigste berichten komen uit Pinar del Rio, waar genoraal Guerra zich met zijn troepen bevindt. Voortdurend komen hier duizenden vrijwilligers naar hem toe stroomeu, die het voordeel hebben met het land bekend zijn en den guerilla-oorlog te kennen. Men schrijft de verantwoordelijkheid voor den opstand vooral op rekening van den vice-president Mendes, die onmiddellijk na het uitbreken der on geregeldheden llavana verlaten heeft, zonder zich te storen aan de brieven en telegrammen van president Palma. Man heeft thans vernomen, dat Mendea op zijn landhuis te Cardenas is aangekomen, waar hij door vijftig soldaten wordt bewaakt. De gevangenneming van de generaals Castella en Gomez doet den opstand geen afbreuk, daar zij onmiddellijk door bloedverwanten in hun commando zijn vervangen. Over het slapen. Esn Engelsch geneesheer, dr. Aeland, heeft in de onlangs gehouden jaarvergadering van de „British Association of Physici ans" een voordracht gehouden over den slaap, een onderwerp, waarvan hij een bijzondere studie had gemaakt. Iu zijn physiologische onderzoekingen van dezen dageljjkschen rusttoestand van ons lichaam en onze hersens, zal men wellicht geen nieuwe gezichtspunten aantroffen. Doon juist het herhalen van veie gulden waarheden, die altijd als regel voor den slaap golden, schijnt in den tjjd, dat men wel eens verzuimt, het lichaam voldoende rust te geven, geen kwaad. Deze geneesheer is een groot voor stander van een langen slaaptijd, niet alleen, doch voornamelijk voor kinderen in de groeijaren. Hij deelt zijnestellingen als volgt in 1. voldoende rust is een physiologische noodzakelijkheid, vooral voor degenen, die nog niet volwassen zijn. Korte slaaptijd leidt tot vermin dering van de levenskracht van het lichaam en tot een langzamer werking van de lichamelijke en geestelijke ont- ontwikkeling. 2. Een kind te weinig slaap gunnen, beteekent zijn groei tegen houden. 3. Een kind voldoende slaap toestaan beteekent niet, het aan luiheid gewennen, dooh integendeel het leereD, hoe het voor zijn lichaam heeft zorg te dragen, 4. Het is even wreed een kind den noodigen slaap te onthouden, alt het niet voldoende voedsel te geven. Er volgde daarop een andere genees- m heer, dr. Oouston, die voor d lijken slaap voor volwasseni volgens zijn beweren viel er der laatste dertig jaren in het duidelijk een vermindering vat melijk weerstandsvermogen nemennaar bij meende, w gevolg van te weinig slaap. Di heer wees er op, dat slaap n een uitstekend geneesmiddel dat in vele gevallen na bel slaap en rusttijd een verb;.' menigen ziektetoestand intn I gescherm met vroeg opstaan geloof aan te vroeg-opstaan", specialiteit het noemde, die bestreden te worden. Zoo n het ook een beklagena te gelooven dat lichamelijke het gebrek aad slaap vergoed Integendeel noemde hij het o lichaam en geest zonder de n te nemen, de kaars aan be opbranden. Dan is er niet sleohts de den slaap, dus zijn lengte, do diepte. Een slaap, gestoord d koude, licht of pijn, levert ui slechts weinig gunstige gevj. 's "Winters heeft men meer sli dan in den zomerterwjjl oc bewering juist is, dat de ee de gezondste is. De volksov, van den slaap vóór midde derhalve een zeer juiste phys waarheid. Te Hirson, in Aisne, gevonden, dat beantwoorden persoonsbeschrijving die van d van Cbfttenay is gegeven. 1 rechter te Hirson heeft aan van Etampes geseind en er onderzoek ingesteld. Aardbeving in Cltil Op eenigen afstand noor. van van Santiago lag een der ste stadjes van Chili, Qui) volgens de laatste berichten, van den aardbodem is weggev was een gemeente van 12,000 en de hoofdstad van het gel district in de provincie Valps Oorspronkelijk de zetel van Indianen-stam, behoorde Q het begin der 15e eeuw aan der Inca's. Een eeuw later der eerste voorposten der heerschappij. De Spanjaarden in 1540 over Valparaso, vech land in. Het aantal inwoners, nocf vaart der stad vermeerderden Spaanaohe bestuur. Aan de zl der vrijzinnige regeering, tegen der vorige eeuw, was het t dat de vruchtbare grond veilii of voor de veeteelt gebr worden. Quillota lag in een uitgestre beschermd tegen ongunstig door de naakte Cordiliera's e meter hooge, besneeuwde Cam lag 130 M. boven den zi was door het gelijkmatige de reine en zachte lucht, de achtige omgeving en niet door eigen bevalligheid, een aantrekkelijk oord van Haagjr sionopolis voor uitgediende of ambtenaren of hun weduwen, een zomerverblijf' voor Valpi Santiago. Er groeien in den om lei subtropische vruchten en de en bloementuin van Quillota een der praohtigste der w< groeien bijv. rozen het gani door. Ten westen van de stad Waterrijke Quillota-rivier in grootere Aconcagua. Aan den oever vindt men goudmijnen, de Spanjaarden afgewerkt zij r vaste week was Quillota het.tc. vermaarde pelikaan-processie (j la procession del Pelicano) ee feest van oud-Heidenschen waarvoor, in den Spaanschen broederschap van het heilige hermandad del Santé Sepulc] gesticht. Het zinnebeeld der 1 Uhristus die zijn harte bloed e mensohheid, de pelikaan, f"rke? Quillota, boven d, rnnf f en werd in de bad Wrag?,n- GellJk het möes LT-0lk Tan dü Plechtige Dref® 6'd tot uitgelaten, z pret gemaakt. Quillota was de residentie regeeringspresident (gobernad een p08t- en telegrafie en lag spoorweg. Het bezat een geJ en d0or boom en beschaduwd m ■et fontein, twee katholieke wee mannenkloosters en een - *'°f08'er> een gymnasium, sch. gasfabriek en ziekenhuis. Een verbond Quillota over de moo «at, de Calle-Grande, met h] ■eter noordoostelijk gelegen b ment -UZ' midd®n iu vruchten «entuinen. De Argentgnsehe „Nacion"

Vlissingse Courant | 1906 | | pagina 2