tochten. Kerk- ea SchooMeuws. Hechte/aken. Gemengd 1 slagen als over de niet onder woorden te brengen vingerraardigheid, alle num mers van het program met rnverdroten jjver en onberispelijk meestersebap accompagneerde. Een niet minder groot virtuoos bleek de cellist Willy Heukeroth te zijn, waarvan hij met zijn „Concert fiir Vi oloncel" reeds het meest doorslaande bewijs gaf. Hef aanwezigekunstminnende publiek gaf bij herhaling door luid applaus zijne tevredenheid te kennen. De „Bergen-op-Zoomsche Handels- reizigers-vereeniging" heeft het volgende adres gericht tot den directeur-generaal der Staatsspoorwegen „Hoogst aangenaam was het onze ver- eeniging te vernemen, dat met den a.s. zomerdienst één sneltrein zal worden ingelegd, néér en één van Vlissingen. Wij juichen ten zeerste toe het plan, om 's middags ten 1,10 een sneltrein van Vlissingen te laten vertrekken en verzoeken U beleefd om dezen sneltrein behalve op de hoofdstations ook te laten Stoppen te Vlake, voor de verbinding van het land van Hulst. Niet genoeg kunnen wjj er echter op aandringen om den trein van 12,30 van Vlissingen, die toch ook van de boot geen aansluiting heeft, nu te stellen op 2,30, opdat hiermede dan worde voor zien in de zoo dringend gevoelde be hoefte aan een trein, die tussehen 2,25 en 6,17 te Roosendaal aankomt om circa 4,20 en aansluiting geeit naar de richting Rotterdam om 4,31 en naar Antwerpen op trein 53. 't Is niet in hoofdzaak te doen om vlugger te rei zen, maar wel om meerder gelegenheid tot reizen. Dit is de reden waarom wij UHEdG.ook verzoeken om den sneltrein, door U aangeboden van Roosendaal, niet te stellen op 3,56, omdat 4 uur de gewone trein afrijdt, maar deze te doen vertrekken 's avonds circa 7 uur, na aan komst der sneltreinen van Amsterdam via Den Haag en via Utrecht 's Bosch en van Oostelijk Noord-Brabant en Limburg, opdat biermede tevens ook voor Zeeland een einde kome aan Ifét langdurig wachten te Roosendaal, ter wijl de dienstregeling op de Zeeuwsohe lijn dan zal voldoen aan de meest alge- meene wenschen. Gaarne zien wij een gunstige beschik king op bovenstaand verzoek tegemoet." De tot kapitein bij het wapen der Kon. marechaussée bevorderde le luite nant G. J. P. A. Thomson, blijft in zijn nieuwen rang gehandhaafd te dezer stede. Het te Kinderdijk nieuw gebouwde Duitschip stoomschip „Termini" is hier Maandagavond gearriveerd, teneinde bij de maatschappij „de Schelde" van ma chines en ketels te worden voorz'en. Hedenmorgen is het Grieksche stoomschip „Princes Sofia" op de haven gekomen om steenkolen te laden voor Algiers. Het Engelsche stoomschip „Royal" van Antwerpen naar Buenos-Ayres, is op de reede alhier geankerd met defecte schroef. Het schip wacht op orders. De Engelsche schooner „Wiln," kapt. Kelly is heden van hier binnendoor naar Dordrecht vertrokken, na alhier eene lading steenkolen voor de firma F. "Wibaut Zoon te hebben gelost. Gisterenavond is van hier vertrokken de Nieuwpoortscbe vischbom „N 10," na alhier gerepareerd te zijn. De lichter die Vrijdag door de dag mailboot „Engeland" ter hoogte van het vuurschip „West-Hinder" drijvende werd gevonden, is gebleken de „Louis de Harra" te zijn geweest, een lichter met stoomvermogen, geladen met kolen en bestemd naar Buenos-Ayres. De lichter werd op de Noordzee opgepikt door de vischsloep „O. 35" en is te Ostende binnengebracht. Het Nederlandsche tjalkschip „Goede Verwachting" schipper Larooy, heeft door aanvaring aanzienlijke schade be komen. De reis werd van Hansweert voortgezet op sleeptouw. De ongeladen motorboot „Onderne ming," kapitein Van Rijswijk, komende van Gent en met bestemming naar Rot terdam, geraakte door het stormweer in den Biezelingscheham aan den grond. De sleepbooten „Juno" en „Beer" brachten de „Onderneming" met ver lies van roer, te Hansweert in de haven. Een dienstbode kwam korten tijd ge leden ten postkantore alhier, teneinde geld in de postspaarbank te brengen. Op haar terugweg naar huis, toevallig in het boekje kijkende, bemerkte zij tot haar groote verbazing, dat daarin een bankpapiertje van ƒ25,lag. Terug- keerend naar het postkantoor om daar den ambtenaar van dienst op te wijzeD, werd zij tot dank voor haar eerlijkheid onthaald op eene zeer onheusche beje gening van dien ambtenaar. En dat nog wel in tegenwoordigheid van publiek. De dienstbode, over deze wijze van dank betuiging niet al te best te spreken, heeft een klacht en terechtbij de be voegde autoriteiten ingediend. Ook kunnen wij verzekeren, dat aan deze klacht gevolg is gegeven en den betrokken ambtenaar de herinnering aan deze „wijze van dankbetuiging" lang zal bijblijven 1 Uitstekend 1 't Is dan ook al eene zeer vreemde manier om dank te betuigen (,Z- D.«) Aan het verslag van den toestand der Hulpbank te Midddelburg, over het jaar 1905, is het volgende ontleend Het aantal op borgtocht verstrekte voorschotten bedroeg 103 tegen 108 in 1904, terwijl het cijfer der ter leen verstrekte gelden f 10020 bedroeg, tegen f 11410 in het vorige jaar. Deze voorschotten werden verstrekt aan 62 inwoners van Middelburg in 82 posten, 19 van Vlissingen in 19 posten, 1 van Domburg in 1 post, 1 van Serooskerke in 1 post, totaal 83 personen met 103 posten. Uit Vlissingen werden 19 aanvragen toegestaan tot een bedrag van f 3480, tegen 21 aanvragen met f 4150 in 1904. De terugbetalingen bedroegen in het geheel f 27494.50 de uitstaande posten op 31 Dec. f*9539.25 of f 39.50 minder dan ten vorige jare. 36 posten werden aangevraagd voor huishoudelijk gebruik, 47 tot gébruik in handel en bedrijf. De winst- en vcrlies-rekening sluit meteen goed slot van f 289 82Ya. De ontvangsten bedroegen nl. f 579.60 en de uitgaven f 289.771/3. Ned. Herv. Kerk. Door wijlen mr. H. van Manen, onlangs te 's Graven hage overleden, is aan de diaconie der Ned. Herv. gemeente te Zierikzeo een som van f 1000 gelegateerd. Ger. Kerken. Ds. P. A. Sietsema, predikant bij de ger. gemeente te Schoondijke, die onlangs iD zijn be diening geschorst was, is thans uit het predikambt ontzet. Te Zaamslag zal op het gehucht Othene een christelijke school met onder wijzers-woning gebouwd worden. Dit zal dan de derde christelijke school in dia gemeente zijn. De Hooge Raad heeft verworpen het cassatieberoep van een bootsman te Tar Neuzon, door het gerechtshof te 's Gravenhage wegens opruiing veroor deeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Door de rechtbank te Zutphen heeft de verwijzing naar de terecht zitting plaats gehad van de zaak tegen juffrouw Fennema uit Bathmen, die het meisje Johanna Voortman, dat bij haar in betrekking was, geruimen tijd had opgesloten gehouden en zonder voedsel gelaten, zoodat hot kind geheel vermagerde. De zaak zal 28 Febr. voor de rechtbank in behandeling komen. Beklaagde bevindt zich nog steeds in preventieve hechtenis. Door de politie te Rotterdam is proces verbaal opgemaakt tegen den 20 jarigen zeeman A. S., wonende te Londen doch tijdelijk verblyfhoudende in de Helmerstraat te Rotterdam. De man hield er een nieuwe soort geld- makerij op na, Hij adverteerde n.l. in een plaatselijk dagblad dat ieder f 5 per dag kon verdienen op zeer gemakt kelijke wijze. Vele schreven op deze annonce en dan kreeg men een schrijven terug van „The British Stundsel Company" waarbij men verzocht werd f 1,25 te zenden. In ruil daarvoor kreeg men eenig zg. snijwerk nl. figuren die op carton met roode verfstof aangegeven waren die uitgesneden moesten worden. Bij dat stuk carton was gevoegd een tegel benevens een soort aardappelmesje. Als men snijwerk kende kon men f 1.75 per dozijn verdienen, Men mocht evenwel 't carton niet beschadigen. Daar men natuurlijk geen snijwerk kan leveren zonder het carton to beschadigen was er niemand die zoo gelukkig was de f 1.75 te kunnen verdienen. Niet minder dan 18 personen zonden aan de „British Stunsel Company een postwissel van f 1.25. Uit het onderzoek der politie is gebleken dat de maat schappij slechts in het brein van den exploitant bestaat, terwijl zij bovendien een anderen naam voerde dan hij wer- keljjk had. Sedert IJ dagen oefende hij zija practjjken uit, Op 't Bolwerk te Haarlem werd Zaterdagavond een moordaanslag ge pleegd door een 39jarigen gepasporteerd 0. I. militair, uit Leiden afkomstig, op een Sljarige gehuwde vrouw. Deze werd door eenige revolverschoten in mond en hals gewond. Nadat hij zijn daad gepleegd bad, snelde de man den Spaarndammerdijk op, waar hij de re volver in zijn mond hield en aftrok. De beide gewonden werden spoedig door de politie gevonden en naar het Sint Elisabeth's gasthuis overgebracht. Hier bleek, dat hun toestand niet levensge vaarlijk wa3. Zondagmiddag was hij zelfs naar omstandigheden vrij gunstig. Een liefdes-historie schijnt de aanleiding van dit drama te zijn. Een dievenhol. Door de politie te Ermeloo is de hand gelegd op twee jongens, die zich, naar ze bekennen, aan een groot getal diefstal len hebben schuldig gemaakt. Zoo hebben ze de bussen in de Gereformeerde Zondagsschool en in de kerk op de stichting „Veldwijk" gelicht, zich twee fietsen toegeëigend enz. Een en ander hadden ze verborgen in een hol, dat ze nabij „Veldwijk" gemaakt hadden en waarin men o. a. vond een kruiwa gen, schoppen, bijlen en andere van diefstallen afkomstige goederen Het hol was aan de zijden door planken beschut en van een planken zoldering voorzien. In de wachtkamer van het Wees- perpoortstation te Amsterdam werd gis teren een 63jarige man plotseling on wel. Naar een gasthuis overgebracht, bleek hij reeds overleden. Da man was woonachtig te Loenersloot. Een 60jarig man geraakte aan de Nieuwe Heerengracht te Amsterdam te water Hij werd in bewusteloozen toestand op het droge gebracht en moest onmiddel lijk naar een ziekenhuis vervoerd wor den. In de ouderlijke woning to Rotterdam is een 6jarig kind van de trap gevallen, waardoor het een hersen schudding bekwam. Men vreest voor het behoud van het kind. De vrouw te Almelo, die voor eenige dagen, naar gemeld is, door een stoof met vuur hevige brandwonden heeft bekomen, is onder hevige pijnen overleden. Een jongeling te Njjmegen, be stemd voor één der tuchtscholen, heeft gisteren zijn moeder geplukhaard, zijn vader een pak ransel gegeven en daarna een schuilplaats gevonden op het ouder lijk dak. Van dit verheven punt bom bardeerde hij de hem belagende politie met dakpannen, tot vermaak van talloos vele nieuwsgierigen. Door den gemeente veldwachter te Poortugaal werd de vorige week een vrouw bekeurd wegens een gewone politie-overtreding. Dit trok da vrouw zich zóó aan, dat ze een vlaag van waan zin kreeg en gedurende 4 dagen dag en nacht moest bewaakt worden. Ze kreeg toen eenige kalme oogenblikkeu, die de doctor benutte om haar yerstaanbaar te maken dat ze niet vervolgd zou worden, met dat gunstige gevolg, dat de vrouw steeds kalmer werd on nu zoo goed als hersteld is. De veldwachter heeft zijn proces-verbaal ingetrokken. De moord te Brussel. De justitie meent een spoor gevonden ie hebben van den moordenaar der kleine Jeanne van Calck. Kort geleden werd aqn het Noorderstation te Brussel een man ingerekend, die zonder kaartje had gereisd. Hij werd weder losgelaten. Zijn signalement stemt overeen met dat van iemand, die op den avond van de mis daad in een winkel vluchtte, bewerend door een troep kinderen te zijn achter volgd. Hetzelfde signalement duidt ook op een Franschman, die zijn logies te Cureghem sinds Vrijdag spoorloos heeft verlaten. De begrafenis van het slacht- ojïer heeft Zondag plaats gehad. Het „Hbl. van Antw." deelt nog de vol gende bijzonderheden om trent het justi tieel onderzoek mee Om vast te stellen of het afsnijden der beenen van het slachtoffer gedaan werd door iemand, die met het beenhouwersvak bekend is, hebben de wetsdokters zich naar het slachthuis van Brussel begeven, om te zien hoe de schapenbeenhouwers het ontlidswerk doen. Zaterdag deed men opzoekingen in de Brusselsche dokken en vaarten en de politiehonden van Schaarbeek zullen ook gebezigd worden. Men zal die dieren de kleerkens van het vermoorde kind doen rieken en dan zien of hun instinct hen verder zal leiden, Henning is nog altjjd op vrije voeten. De man, Ratzack genaamd, die hem te Rummelsburg tegengekomen was, heeft aan de justitie gezegd dat hij geen poging had gedaan om den boef aan te houden aangezien hij wist dat deze met een revolver gewapend was, en bovendien vergezeld door twee ongunstig uitziende kerels. Ratzack had dus rondgekeken naar een agent, maar Hennig die hem (Ratzack) blijkbaar dadelijk herkende, had dat wel bemerkt, en toen de wijk genomen in de tuintjes, waar men hem tevergeefs gezocht heeft. Merkwaardig is het geval van Hen- rig's dubbelganger, den werkman Lor beer, Een patrouille had dezen in de Zionskirchstrasse gevonden, nadat het gepeupel hem niet voor de eerste maal voor Hennig (wiens signalement over al verspreid is) aangezien, en hem duch tig toegetakeld had. Men nam Lorbeer dan ook naar 't bureau mede, met diens volledige instemming. Ten bureele bleek echter, dat de man nog een rekening met de justitie te vereffenen had hij was kort geleden uit Hellersdorf weg- geloopen, en moet er nu weer heen. Toen hem dit verteld werd, antwoordde Lorbeer, dat bij niets liever wenschte, want zoolang Hennig niet gepakt was, bleef bij niet graag te Berlijn op vrije voeten. Een paar jaar geleden werd in een tunnel in Rijn Beieren het lijk gevonden van een reiziger, die uit een spoorwagen was gevallen. Da weduwe eischt van het spoorwegbestuur 60,000 mark ver goeding, omdat het ongeluk blijkbaar zou zijn veroorzaakt, doordat de persoon onder het rijden uit den slecht gesloten wagen was gevallen. Immers er bestond Diet de minste reden om aan zelfmoord te denken, gelijk de directie als oorzaak aannam. De rechtbank veroordeelde de directie tot betaling, maar deze kwam in beroep en bood aan te bewijzen, dat het onmogelijk was geweest, dat de reiziger uit den wagen was gevallen. Het gerechtshof liet dit bewijs toe en nu is dezer dagen de proef genomen. In een trein namen eeuige raadsheeren met de advocaten en een spoorwegbe ambte plaats en in een afdeeiing werd een pop, even groot en zwaar als de verongelukte was geweest, bij het on gesloten portier geplaatst. Herhaaldelijk werd onder het rijden met de gewone snelheid het portier geopend, maar de pop bleef op haar plaats staan, ook bij de schokken dien de wagen kreeg bij bochten. De beslissing van het gerechts hof wordt nu met groote belangstelling tegemoet gezien. In het Fransche dorp Arreau (dep. Opper-Pyreneeën) is een groot wild zwijn plotseling over de jaarmarkt komen rennen, terwijl de drukte daar in vollen gang was. Het dier verspreidde overal angst en schrik, menschen en kraampjes werden omver geworpen en ten slotte sprong het wilde zwijn in de rivier. Een aantal mannen, met bijlen, revolvers en hooivorken gewapend, achtervolgden den onwelkomen kermis gast, en velden hem neder, na een jacht van ongeveer een uur. Kort daarna werd er nog een wild zwijn levend gevangen door een voerman van Arreau. Er zijn daar in den omtrek vele wilde zwijnen. Bij de jachten, welke men er hield, werden er in twee dagen 30 Te Leicester, in Engeland, is een man in het gasthuis gebracht, die, toen hij achttien jaar geleden zijn vrouw verloor, de gelofte aflegde om, als rouw ever haar dood, twintig jaar lang niet op een bed te slapen en zich niet te wasschen. Achttien jaar heeft hij dat volgehouden, slapende in schuren en stallen, zich voedende voor een stuiver daags, met droog brood en toms wat boter er op. Hij had zijn gelof'e wel twintig jaar volgehouden, als een houd hem niet gebeten had. De wond ont stak, het been werd stijf en hij bleef aan den weg liggen. De politie bracht hem naar het gasthuis. Daar ging hij eerst vijfmaal in het bad, waarbij de sterkste ontsmetteude zeep werd ge bruikt. Volgens „Reynold's Weekly Newspaper" is een klein Engelsch garnizoen, dat op last van het vorige Engelsche ministerie, in strijd met de afgelegde verklaringen in Tibet word achtergelaten, door vijandelijke stammen ingesloten. Er zal nn een Britsche ex peditie moeten worden uitgezonden, tr,ts de buitengewone bezwaren die in dit onherbergzame land daaraan zijn verbonden, om de arme soldaten uit hun netelige positie te bevrijden, Uit Amerika komt bericht van een eigenaardig huwelijk. Te Chicago heeft de 70jarige millionnair W. Gage hart en hand gereikt aan een jong en mooi Fransch keukenmeisje, Marie Le noir. Zijn eerste werk is geweest een kapitaal van 3 millioen dollars op haar naam te doen vastzetten. Mocht dus de oude heer komen te overlijden dan zal het het ex-keukenmeisje zeker niet ontbreken aan nionvve aanbidders. Tot de lievelingsspijzen van Karei den Groote behoorde gebraden vleesch, vooral wildbraad, terwijl Krrel XII, koning van Zweden, aan een boterham, boven alle mogelijke lekkernijen de voorkeur moet gegeven hebben. Me- lanehton was een groot liefhebber van gerstesoep. Voor een portie van deze soep gaf hij dikwijls een portie vleesch, toen hij te Tubingen studeerde. Hij had een afkeer van vleesch en groote vis- schen, en was een geslagen vijand van smulpartijen. Luthers lievelingsdrank was Torgauer bier en wijn, Torquato Tasso was een minnaar van geconfijte vruohten, marsepein en ander zoet ge. bak zelfs Bla at hij met suiker. Hendrik IV van Frankrijk was een onmatig eter van oesters en meloenen hij overlaadde zich niet zelden de maag daarmede. Zijn geliefkoosde drank was vin d'ar- bois, die in Fransche-Comité, een mid. delmatig wijniand, groeit. Voltaire was een onverzadelijk koffiedrinker en Lea sings lievelingsgerecht waren linzen. Klopstock was een harstochtelij k lief. hebber van druiven tot zijn lievejings- kosten behoorden verder pasteien, bovenal truffel pasteien, versche en ge rookte zalm, gerookt vleesch en erwten. Zijn liefste drank was Rijnwijn en in zijn laatste jaren een fleseh Bordeaux. Kants geliefkoosde gerechten waren tot op zijn hoogen ouderdom linzenmoes, een pudding van gele erwten met varkenspooten, en verder gebak van vruchten uit Pommeren. Kant zat ge. woonlijk van 1 tot 4 aan het middag, maal. Schiller hield in zijn jeugd bij. zonder veel van ham. Er is een nota van een Stuttgarter restaurant uit het jaar 1782 bewaard, die over de dage'iiiksche vertering van Schiller gedurende eenige maanden liep, Daarover staat schier dagelijks naaat landwijn ham vermeld. "Wieland was, evenals de Atheners, een buitengewoon liefhebber van koek en gebak. Wist hij dat zijn vrouw iets van dien aard bad opgeborgen, dan kon hij dikwijls in het holle van den nacht opstaan, de lekkernij halen en onder bescherming van de duisternis oppeuzelen. By de gesloten stembus. Mijnheer de Redacteur Indien U mij eenige plaatsruimte wilt vergunnen, zou ik, terwijl op hot oogen- blik dat ik dit schrijf, de stemming in gang en de stembus gesloten is, terwijl niemand weet, wie uit de doos van Pandora de meerderheid zal behalen, wel een vraag willen doen, en wel dezeIs hot voor een lid van den ge meenteraad volstrekt een vereischte om tot een zekere partij te behooren Mis schien vindt U die vraag ietwat on- noozel, omdat telkens blijkt, dat de partijen scherp tegenover elkaar staan. Vergeef me dan mijn domheid, want ik behoor nu eenmaal niet tot degenen, die het buskruit hebben uitgevonden, Ik kan mij voorstellen, dat men in de Eerste en Tweede Kamer, ja tot op zékere hoogte pok in de Provinciale Staten óf tot de linker-,of tot de rech terzijde moet behooren. De volksvertegenwoordigers toch zijn de mannon die do wetten maken en de Provinciale Staten zija de mannen, die de leden van de Eerste Kamer kiezen, maar nu de gemeenteraad Dat is toch geen wetgevend college, dat heeft de wetten uit te voeren en voorts, den bloei der gemeente te bevorderen en te zorgen voor een zuinig beheer. Nu komt het mij voor, dat er wol menschen zijn, geschikt en bekwaam om een raadzetel te bezetten, maar din, omdat zij niet aan den leiband van deze of gene partij willen loopen, daar noqitl toe kunnen geraken tenzij het geval f zich voordeed, dat een groep, laat it maar zeggen neutrale kiezers, zoo iemanl candidaat stelde en zijne verkiezing mogelijk maakte. Wellicht, dat knap pere menschen dan ik, over deze zaai, waar nog wel meer over te praten valt, hunne meening in uw blad wel esnj willen kenbaar maken, te meer omdal dit nu een onderwerp is, dat valt bin nen de neutrale zóne. EEN KIEZEE. FRANKRIJK. Nog altijd duurt di boedelbeschrijving in de katholieke kef ken van Frankrijk voorten nog steedi zijn er die maar niet willen of kunn«J| begrijpen, dat ze met hun betoogen belangen en den naam van hun k meer kwaad dan goed doen. Zoo zijn, volgens berichten uit Brc- tagne, daar de agenten van den fiscW overal verjaagd. Ia de voornaamste plaatsen der Cha- rente-Inférieure hebben de katholieke! insgelijks den inventaris belet. Te Rijssel heeft men vogr de tweede maal do deuren der kerk van dei H. Stefphanus gesloten gevonden, Mei heeft ze moeten openbreken en barrikaden van Btoelen en banken omverhalen. Onder de kolonnade van de Madeleim. kerk te Parijs, waren veel jonge liedetl bijeen gekomen, om de inventarisa'8 te beletten. Onder de nieuwsgierig®' voor de kerk waren er echter ook wee' die protesteoren tegen de toebereidsel!', der katholieken en het duurde niet M of er ontstond een gevecht, uitgeloWj door tegenbetoogers, die met naar de kerk wierpen. Ongeveer vijf ui tegen betoogers lang binnen het hek der in 2 groepen en peristylium, om dj achteren aan te v; zijdeur gaande, bai uit den zak en schc der deur. Gelukkig getroffen. Aan het peristylin zich aaneen en er gevecht. Maar de minder sterk en mo ken in de kerk. wildon ze volgen, j blik kwam de pol maakte aan het g nekkigste vechters w naar het politiebure. Een groot aantal of minder ernstige K De Fransche reelr gestreng op tegen d hebben genomen ai heden bij de inventsl ken. Te Versailles he recht gestaan, die b I werden gearresteeri I toogers kregen twesl straf en 500 frs. boï prefect mishandeld), kreeg zes maanden een geestelijke die aards" had gescholde gevangenisstraf en 5i ENGELAND. Bal, een banket, te Loi twee voor de Cityj gekozen conservatiev heeft gezegd, dat de aangedrongen, dat moest bewegen lang: langs cosmopolitisch staande macht was eei te bet kwaad te ve berooven van de buitd die wij bepaaldelijk onze uitbreiding als volk. De groote ne niet alleen van al maar ook van bijna taire en maritieme u del hunDer onderdanc Daar Engeland de bu ten noodiger heeft onvermijdelijk kunne markten te strijden barbaarsche wijze Hij gelooft, dat onds goed gevolg zoude k alleen dan als acht! lingen een voldoenda Balfour besloot zij gen, dat hij weigerdi het onmogelijk was wedervergelding te gemeen tarief. Zij zouden zich jaren met die quaest, houden en ook niet, was, over methodes b indien de partij maai het grondbeginsel, di de oppositie is de daj aan kritiek te ondere zonder als de arbeid stellen de broeders na te bootsen en vooi stellen op wetgevend SPANJE. Het prJ huwelijk van Koning reeds in bijzonderhede is nagenoeg geheel g welk sinds Karei 7 van Spaansche Konim Zoodra het aanzoel Prinses Ena van I is geschied, zal een b| zant, Markies de la gaan en daar zal het worden gesloten, he moet worden door koning Alfonso. Na het teekenen zal de bruid haren Madrid. Prinses Ena zal z over Irun daarheen met koninklijke eerhe en door een buitenge des koniDgs begroet z De prinses zal r haren intrek nemen ii op 10 kilometer afs maar de hoofdstad ni Aan een station zal zij worden begroe OP de leden zijner fai en flare moeder naar] begeleiden, om yervoi terug te keeren. Het uitzet van 's volgens Spaansch geb: van den Staatsraad o) toon worden gesteld. Prinses Eaa zal e haar bruidskleed aan Op den morgen va dag zal zij in streij Frado paleis verlaten wordt eerst opgeheve. koets stapt, welke h &*l rijden.

Vlissingse Courant | 1906 | | pagina 2