Gemengd Nieuws. Kerk- en Sclioolnieuws. Rechtszaken. examenkiezers 83.91 pCt. de ambts halve-en aangiftekiezers o"dersckeiden- lijk met 4.31 en 135.81 pCt. De groote stijging van het kiezers- cijfer in 1905 betrof dan ook inzonder heid de aangifte kiezers, wier aantal steeg met 53.109, tegen een toeneming met 27.190 bij de ambtshalve op de kiezerslijsten gebrachten, en hield zeet waarschijnlijk verband met de te houden periodieke verkiezingen van leden voor de Tweede Kamer der Staten Generaal in 1905. Ten slotte geeft dit nummer der Bij dragen een overzicht van de sedert het einde van October 1904 plaats gehad hebbende verkiezingen van leden der beide Kamers van de Staten-Generaal, benevens de periodieke verkiezingen van leden voor den gemeenteraad in gemeenten met meer dan 15000 inwo ners in 1905. Door den minister van oorlog is aan de Commissarissen der Koningin in de provinciën een circulaire gezonden waar- In er aan wordt herinnerd, dat ten vo- rigen jare, naar aanleiding van door de Tweede Kamer der Staten-Generaal ge stelde vragen, door zijn ambtsvoorganger eenige opgaven werden verzocht betrek kelijk den afloop van de indeeling der lichting van 1904, voorzooveel betreft hare samenstelling in vier- en in acht- maanders. Zooals de minister schrijft, werden de ontvangen opgaven aan het departement verzameld in een staat, te vinden onder 16 der Memorie van Antwoord, be trekkelijk het YlIIste hoofdstuk der Staatsbegrooting voor 1905. De minister verzoekt thans den Com missarissen der Koningin hem voortaan jaarlijks, op 1 Augustus, de opgaven te verstrekken, noodig tot invulling van den bedoelden staat, telkens loopende over twee lichtingen, in de eerste plaats over de lichting van het jaar te voren, zooals de afloop daarvan is geworden na de na-inlijving, in de tweede plaats over de lichting van het jaar zelf, zooals de afloop daarvan is geweest, zonder rekening te houden met de aanvulling in het jaar daarop. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserdekschip „Friesland",onder bevel van den kapitein ter zee J. B. Sneth- lage den 23en dezer van Valencia ver trokken. „Patrimonium's" feestvergadering ter gelegenheid van het 25jarig bestaan van dit werkliedenverbond, zal gehouden worden Maandagavond 6 November, 's avonds halfacht in het „Paleis voor Volksvlijt" te Amsterdam. Als sprekers zullen optreden de hee- ren W. Hovy, lid der Eerste Kamer, K, Kater, oud-bondsvoorzitter, en A. S. Talma, lid der Tweede Kamer. Voorts verleenen „Patrimonium's" zangkoor en het muziekgezelschap „Soli Deo Gloria" hun welwillende medewer king, en zullen eenige tableaux-vivants vertoond worden. Vlissingen30 Oct. In het Concertgebouw traden gisteren voor de tweede maal in dit seizoen op de heer Chrétienni en mej. Louisette. Toen wij den eersten keer de opmer king maakten, dat degelijkheid de grond toon is van de voordrachten van deze twee, hebben wij ons niet vergistwij kunnen van de vele voor ons nog nieuwe stukken hetzelfde getuigen. Inhoud, spel, zang en dans, aan alle is blijkbaar ernstige studie voorafgegaan een goed leermeester en eene leerlinge, wie het niet aan lust, ijver en bekwaamheid ontbreekt, ziedaar elementen, die nood zakelijk iets goeds moeten presteeren. Onnoodig de afzonderlijke nummers de revue te laten passeeren de hier voor 't eerst opgevoerde aardige, boeiende en op uitstekende wijze gespeelde ope rette „de Talisman" is een voldoende maatstaf voor een oordeel over beide artisten zij zullen uit de luide toe juichingen van het zeer talrijk opge komen publiek gereedelijk kunnen be sluiten, dat zij ook den tweeden keer van hun optreden alhier met niet min der goeden uitslag hebben gewerkt dan de eerste maal. Het duo-Carels had in de zaal van den heer Stofkoper eveneens niet minder succes dan de eerste maal toen zij Vlissingen bezochten en dat de voordrachten van het echtpaar toen in den smaak van het publiek zijn gevallen en zij zich daarmede een goeden naam hebben gemaakt, bewees wel de opkomst van gisteravond. Voor een volle zaal werd een geheel nieuw program afgespeeld. Reeds de operette „Tooneelstudiën" deed de zaal daveren van hartelijk ongedwongen lachen met de verschillende nummers, afgewisseld door aardige zang-duo's, die niet min der den lachlust opwekten en die als toegift bij het program waren gevoegd, wist het duo het talrijk publiek den gan- schen avond aangenaam bezig te houden. Beiden kunnen, voldaan over hun suc ces, Vlissingen verlaten met de vleiende gedachte, dat de bezoekers dankbaar ook hun tweede optreden zich zullen herinneren. Zaterdag werd verzuimd, hij de per sonen die het woord voerden tot mej. Bejerman, te noemen den heer Lands man, die dit deed namens de aanwezige hoofden van scholen. Dit verzuim werd te laat ontdekt om het nog te kunnen herstellen. Het nieuw gebouwde Deensehe stoom schip „Wilhelm Colding" dat door de maatschappij „de Schelde" van ketels en machines is voorzien, heeft Zaterdag ge meerd proefgestoomd, en zal nog deze week de officieels proeftocht maken, waarna het schip onmiddellijk naar de bestemming vertrekt. Het stoomschip gaat nu naar de haven om de kompassen te stellen en kolen te laden. Het Duitsche stoomschip „Hermine Hessenmuller" dat de vorige week bij Nieuwesluis aan den grond heeft ge zeten, is gisterenmorgen op de haven gekomen om door een duiker te worden onderzocht. De Engelsche barge Mary Kate", die hier met averij aan het ankerspil is binnengeloopen, heeft deze hersteld en is binnendoor naar de bestemming, Remagen, vertrokken. Het Engelsche stoomschip „The Du chess" is Zaterdagavond van hier naar Millom vertrokken met een lading cokes. De Noorsche bark „Flora", kapitein Matson, is gisterenmorgen hier aange komen van Demarara, met een lading greenhaart balken voor de firma Hout handel, voorheen G. Alberts Co. te Middelburg. Het schip is hedenmorgen naar Middelburg vertrokken. Hedenmorgen is alhier teruggekeerd Hr. Ms. kanonneerboot „Bulgia", welke te Hellevoetsluis enkele voorzieningen heeft ondergaan. Op de programma's werd vermeld dat de eerste nitvoering van den inter nationalen tooneel en voordrachten wed strijd in het Concertgebouw alhier, ver wacht wordt op 5 November a.s. Door buitengewone omstandigheden echter kan die niet op dien datum plaats hebben. Men gelieve hiervoor te lezen 19 November. Hedenavond wordt ter eere van den len luitenant Christoffel, door de offi cieren van het garnizoen alhier een diner aangeboden in het hotel „Albion" alhier. Op het voet bal terrein aan den Vrij- domsweg alhier had gisteren een match plaats tusschen de voetbalvereenigingen „Olympia II" van Middelburg'en „Een dracht maakt Macht" van Vlissingen, welke door laatstgenoemde vereeniging gewonnen werd met 121 goals. „Eendracht maakt Macht" neemt ook dit speelseizoen weder deel aan den wedstrijd om den Nederlandsehen voet- bal-beker, en zal in de eerste ronde van dien wedstrijd op Zondag 5 Nov. a. s. te Rotterdam spelen tegen de ver eeniging „Rapiditas" aldaar. De heer F. van Tol, kapitein op een der booten van den prov. stoomboot- dienst op de Westerschelde, zal binnen kort den dienst met pensioen verlaten. De heer van Tol is ongeveer 40 jaar in dienst van de provincie. De politie alhier heeft proees-verbaal opgemaakt tegen een winkelbediende, die zich ten nadeele van zijn patroon heeft schuldig gemaakt aan verduiste ring. De betrokken persoon werd on middellijk uit zijn betrekking ontslagen. Het voorbereidend militair onderricht alhier zal op 3 November a.s. een aan vang nemen en in de kazerne Arsenaal gehouden worden op Maandag en Vrij dag van 79 uur nam. De korporaals de Haas, de Hondt en Dirkx zijn bij het bataljon alhier aan gesteld tot korporaal-fourier, de eersten der nieuw in werking getreden functie. Bij een gisteren te Nijmegen gehou den wedstrijd van comische voordrachten behaalde onze stadgenoot, de heer P. Leenhouts, een eersten prijs. Door den chef van het Militair hospitaal te Bergen-op Zoom is aan de verschillende commandeerende officieren opgave gevraagd van de namen der miliciens die aan de manoeuvres der 3e divisie infanterie hebben deelgeno men, met vermelding der woonplaatsen, ten einde een onderzoek te kunnen in stellen naar de oorzaken der typhus- gevallen, die zich na afloop dier oefe ningen hebben voorgedaan. De politie te Middelburg heeft proces verbaal opgemaakt tegen twee personen, die zich op hot Molenwater hebben schuldig gemaakt aan mishandeling van zekeren P. M. aldaar. Men schrijft ons uit Sas van Gent Door Burg. en^Veth. dezer gemeente was op de begrooting voor 1906 o.a. meer uitgetrokken f 100 verhooging op de jaarwedde van den burgemeester en f 100 op die van den gemeente-secretaris. Zaterdag besliste de raad echter in anderen zin en verwierp de verhooging van 's burgemeester's traktement. Niet ten onrechte was men de meening toe gedaan dat de burgemeester, een rijk grondeigenaar, die f 100 best missen kon. Vooral van een gemeente, wier belastingbetalenden jaarlijks een groot bedrag aan hoofdei j ken omslag op te brengen hebben. De verhooging voor den secretaris werd toegestaan, omdat men de admini stratieve werkzaamheden in deze fa briekstad niet vergelijkbaar achtte met die in boeren gemeenten. Met ingang van 1 November a. s. wordt de diensttijd op werkdagen van het rijks-telegraafkantoor te Cortgene, geregeld als volgt van 8 tot li1/,, uur voor-, alsmede van 1 tot 21/, en van 3x/2 tot 61/,, uur namiddags. De hulptelegraafkantoren te Colijns- plaat en Kats zullen met ingang van denzelfden datum opengesteld zijn van 8 tot 11 Va uur voor-, alsmede van 1 ,21/3 en van 4x/3 tot 6y, uur namiddags (Greenwicht jd). De diensttijden op Zon- eu feestdagen van de drie genoemde kantoren blijven onveranderd. Ger. Kerken. Tweetal te Koudekerke ds. II. van Dijk te Zwammerdam en ds. U. Ulbins te- Silvold. Bedankt voor het beroep bij de Ger. Kerk A te Axel door d3. G. H. A. Van der Vegte te Dirkshorn (N.H.) Voor de vrije- en orde-oefeningen zijn te Breda geslaagd de dames W. J. Smalheer te Zierikzee en M. J. de Jong te Duivend jke en de heeren C. P. Amelunden, N. W. van de Vin, D. J. van der Zanden en J. Molepaard te Middelburg en 8. J. M. van Helvoet te 's Heerenhoek. Tot hoofd der op te richten chr. school te Nieuwerkerk is benoemd de heer N. J. Bastmejer, hoofd der chr. school te Bruinisse. Tot onderwijzer aan de christ. school te Goes is benoemd de heer C. Haspels te Vlaardingen. Naar de terechtzitting der rechtbank te Middelburg is verwezen K. S., geboren te Hansweert, gedetineerd te Middel burg, een" zeer berucht persoon, be klaagd van diefstal van een koe uit een weide onder de gemeente Rilland- Bath. Aan den beklaagde is ambtshalve als verdediger toegevoegd mr. P. Dieleman te Middelburg. Voor het gerechtshof te 's Graven- hage zal den 9 November in hooger beroep terechtstaan een persoon uit Zierikzee, beklaagd van beleediging gedurende de jongste Kamerverkiezing van het Kamerlid jhr. mr. J. J. Pompe van Meerdervoort. Zooals bekend heeft de rechtbank bedoelden persoon vrijge sproken en is het O. M. hiervan in hooger beroep komen. Voor den dader van een onlangs te Baarle-Nassau gepleegden doodslag is door het O. M. bij de rechtbank te Breda ontslag van rechtsvervolging ge vraagd, op grond dat bekl. uit noodweer had gehandeld. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft in hooger beroep uitspraak gedaan in de bekende zaak van juffrouw J. M., geb. H., oud 51 jaar, te Gro ningen, die door de rechtbank aldaar is vrijgesproken van de beschuldiging van vrouw Ike, een van aan haar zorg toevertrouwde beBtedelingen van het gemeentelijk armbestuur, gestompt of geslagen en geschopt te hebben. De officier van justitie, die vrijspraak had geëischt, is van dat vonnis in hoo ger beroep gekomen. De advocaat ge neraal bij het hof eischte schuldigver klaring aan mishandeling en veroordee ling tot een geldboete van f 25. Het gerechtshof heeft het vrijsprekend von nis der rechtbank te Groningen beves tigd. Omtrent den logger „Vlaardingen 137", waarvan inen vermoedt, dat hij in den jongsten storm met man en muis is vergaan, wordt nader bericht De schipper van een Katwijker logger, te Vlaardingen binnengeloopen, heeft me degedeeld dat hij in den middag van Vrijdag' 6 dezer een botsing heeft zien plaats grijpen tusschen twee loggers, ter hoogte van het z.g. Zand. Beide loggers verdwenen in de diepte. Vermoed wordt nu, dat een der twee loggers is de „VI. 137", aan boord waarvan 14 personen waren de andere zou geweest zijn de Fransche logger, die met 24 man ge bleven is. De ontrouwe boekhouder te Delft, is naar het huis van bewaring aldaar overgebracht. Het onderzoek bracht aan het licht, dat de man tot zijn on eerlijkheden kwam, niet door slechten levenswandel, maar door een noodlot tige passie voor het verzamelen van vreemde postzegels. Zeer kostbare exem plaren daarvan moeten in zijn bezit zijn In den trein, die te 3 uur 17 minuten te Apeldoorn aankomt, heeft Zaterdag tusschen Barneveld en Apel doorn een reiziger, die zich naar de reti rade had begeven, zich door een pistool schot van het leven beroofd. Mederei zigers die trachtten, nadat zij het schot gehoord hadden, de deur der retirade te openen, wat hun niet gelukte, gaven te Apeldoorn kennis van het voorgeval lene. Na opening dei' deur vond men het lijk van den ongelukkige, een jong- raensch, wiens familie te Apeldoorn woont. Te Volenaam viel bij een behoef tige winkelierster de lamp naar beneden en kwam op de tafel, waarop voor een waarde van 320 aan bankpapier lag. Het treurig gevolg was, dat het papier verbrandde. De arme vrouw had het geld bestemd om daarmede den volgen den dag haar leveranciers te betalen. De Rotterdamsche politie heeft een zoontje aangehouden van den on langs tot acht jaar gevangenisstraf ver- oordeeldeu recidivist W., die van zijn moeder in de Oudaenstaaat een bedrag van f 4.50 heeft gestolen, na zieh te voren ten nadeele van andere huisge- nooten aan diefstal van een horloge en andere voorwerpen te hebben schuldig gemaakt. Het gestolene is door den knaap aan snoep- en speelgoed uitge geven. Een blok bevende huizon in de Sarphatistraat bij de Muiderpoort te Amsterdam, dat, waarschijnlijk tenge volge van het werken der machines van de electrische centrale, aan 't trillen is geraakt, is dezer dagen door het bouw toezicht geïnspecteerd. Het beven der gebouwen, het schommelen en trillen der voorwerpen tegen den wand, waren duidelijk waar te nemen, doch het bouwtoezicht moet tot de conclusie zijn gekomen, dat gevaar voor instorten niet bestaat en de bewoners zich dus niet ongerust behoeven te maken. Te Nieuw-Amsterdam (Dr.) is de weduwe M. levenloos uit een drinkwa terput opgehaald. Aanvankelijk dacht men aan een ongeluk of aan zelfmoord, maar sedert schijnt meer gedacht te worden aan misdaad. Door de politie wordt onderzoek gedaan. Naar aanleiding van het plotseling overlijden van den kastelein v. d. R. te Tiel loopen geruchten als zou diens dood het gevolg zijn van een slag of een schop, die hem door een bezoeker van zijn eafé tijdens de kermis gegeven zou zijn. Zaterdag is te Loosduinen door de stoomtram een man overreden, die op een waggon wilde spreken. Hij was terstond dood. De verongelukte was onlangs pas uit de gevangenis ontslagen. Eene 63 jarige vrouw viel in de Goudsbloemstraat te Amsterdam uit de tweede verdieping en kwam op de bin nenplaats terecht, waar zij dood werd opgenomen. Vrijdagmorgen had een 20 jarige rietdekker, onder Ambt-Har- denberg het ongeluk van het dak van een boerenhuis te vallen. In deernis- waardigen toestand werd de ongelukkige opgenomen en naar zijn woning ver voerd. Onderweg is de oppassende jon geling reeds overleden. Zaterdag middag had een 20 jarige kolenrjder, wonende te Rhoon, het ongeluk in de machinekamer van het Prins Hendrik- dok aan de Boven Heyplaat te Charlois uit te glijden en met de rechterhand in een ronddraaiend kamrad te vallen. De arm werd hem bijna geheel van het lichaam gescheurd en gedeeltelijk ver brijzeld. Onder hevige pijnen werd hij per brancard naar het Ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. Een vrouw te Gemert, die bij haar huishoudelijk werk bij ongeluk met het hoofd tegen de kachel stootte, kreeg daarbij een knopje aan die kachel zóó diep in een Larqt oogen, dat zij dit voor altijd zal moeten missen. Terwijl een smid te Alen een geweer wilde schoonmaken, ging hej wapen eensklaps af. Zijn 34 jarige vroiq, werd door een kogel in den linkerslaap getroffen, waardoor de dood oogen blik. kelijk volgde. Te Kessel (L.) reed een 64 jarige vrachtrijder, doordat het paard van een automobiel schrikte, met paard en wagen in het Neersche Kanaal, De man is jammerlijk verdronken. De wagen is opgehaald, doch zijn lijk nog niet. Te Sommeren bracht een 4;. jarige landbouwer een jong paard naar den smid, toen het eensklaps viel en op den man terechtkwam. Hij bekwam zulke hevige kwetsuren, dat hij er na een uur aan is bezweken. Hjj laat een vrouw met 7 kinderen onver- zorgd achter. Te Bloemendaal is do vrouw van een blikslager bij het goad spoelen voorover in het kanaal gevalles en levenloos daaruit gehaald. Te Lonneker is een 50 jarige tuinier uit een hoogen populier gevallen. Met schedelbreuk en gebroken ruggegraat werd hij opgenomen, waaraan hij eenige minuten is overleden. Ouder de gemeente Stompwijk bij Leidsclien- dam is het lijk gevonden van een man die zich door ophanging van het levon had beroofd. Door de personen, die het lijk het eerst opmerkten, werd eerst aan- gifte gedaan bij de politie, die toen onmiddelijkvoor afsnijding zorgde, maar hoe verkeerd is het om inplaats terstond zelf af te snijden eerst de politie te gaan halen, die bovendien niet altijd evon dichtbij is. Een molenaarsknecht te Berkel is zoodanig door een molenwiek getroffen, dat hij voor dood naar huis werd gedragen. Bij aankomst aldaar was hij reeds overleden. Te Breda is een bietendrager in het water gevallen en verdronken. Op de Pruisische Staatsspoorwe gen zijn juist dezer dagen welgeslaagde proeven genomen met een nieuw toe stel ter voorkoming van spoorwegonge lukken. Elke locomotief werd voorzien van een klein electriseh toestel en een telephoon. Bij het minste onraad op den weg werd er een zichtbaar en een hoorbaar sein gegeven een rood licht en het luiden van een schel. Machinis ten, baanwachters en stationschefs kon den dan telegraphisch met elkander spreken. Ook kunnen bij plotseling g vaar baanwachters beter de machinisten van naderende treinen waarschuwen. Bij Helgoland is een Spaansche stoomboot „Zuria" gestrand. De beman ning weigerde het schip te verlaten en in de reddingbooten te gaan, welke haar te hulp kwamen. Bij het aanbreken van den dag sloeg het schip uit elkaar. Zeventien der bemanning werden door de stoomboot „Triton" gered maar de overigen - 9 mannen verdronken. Een schandaal-proces, een echt scheiding in de Engelsche hooge wereld, zal binnenkort voor de Londensche recht bank behandeld worden. Het geeft voor de zooveelste maal een droevig kijkje op de moraliteit van de Engelsche aristo cratie. Gravin de Manin zal een eisoh tot echtscheiding indienen van haar man, den graaf Gustavo Leon, Albert de Ha- ra il Manin, den 22en graaf van dien naam, en nakomeling van een kamer heer van Koning Karei X van Frank rijk. De gravin beschuldigt haar man van een doorbrenger en verkwister te zijn, die haar alleen om haar geld ge trouwd heeft, haar altijd sloeg, wanneer zij hem geld weigerde, en haar op den koop toe bedroog, want hij bad haar eigen dienstbode verleid. In 1895 reeds waren zij op vriendschappelijke wijze van elkaar gegaan, waarbij de gravin haar man een jaargeld van 500 pd. st. toestond, maar later verzoenden zij zich weer met elkaar, zonder dat hij zijn leven echter beterde. De edele afstammeling van den kamer heer van Karei X beschuldigt zijn vrouw van ontrouw en dronkenschap Het prestige van den Engelsohen adel zal door dit procos zeker niet verh worden Gustav Nordin, een Fin, maakt een avontuurlijke reis met eeu bootje van zeildoek, dat 4 meter lang, 70 centimeter breed en 70 kilogram zwaar is. Met dat primitieve vaartuig- is hij den lOden Augustus van Stockholm gevaren hij ging langs de Zweedache kust, door het Kattegat, de Oostzee, het Keizer-Wilhelm-kanaal, de beneden- Elbe en het Elbe-Weser-kanaal naarBre- mei'haven, waar hij de vorige week aan gekomen is. Yan Bremerhaven gaat hij naar ons land, en dan wil hij verder naar Parijs varen. Na in het Oostenrjksch- Hongaav- sche leger generaal geweest te zijn en zijn bekwaamheden als zoodanig wer den er zoer op prijs gesteld is aarts hertog Leopold van Oostenrijk na in een Zwitsersch regiment getreden om als gewoon soldaat, als recruut, aan zijn militairen dienstplicht te voldoen. "Want de aartshertog is sedert hij afstand Zijn an zijn titels om met Luwen in Zwitserland g< n,jer den naam van Leo gooals men zich hcrim «n breuk met het hof v io denzelfdeu tijd als die teI-, de gravin van Monti hof van Dresden. Leopold Wolfling leer cien in het Zwitsersche 1 reu zwenken links en re noo'it generaal was gew 0p wacht, veegt de slaap aardappelen, alsof hij no< was. kameraden hebl| zooals de ander ■etredënen, zij hebben Inoopen van zjn uinifor den om een souvenir hertog te hebben. Nu de geïllustreerd manie allengs „vieux je| worden, heeft men wat derdaad aardigs bedacl voortaan per briefkaart groeten overbrengen. D briefkaart heet in de bast reclame-nomenclatuur va; fonokaart en het toesl dezelve gemaakt wordt, Gelijk de scherpzinnig: begrjpt, geldt het een nic van den fonograaf. Een graaf-opnemer maakt mej een saphieren punt de daartoe met „sonorin" briefkaart. De eigenljk^ nieuwe uitvinding be sonorin, dat in een dun briefkaart wordt gestrek door het vervoer per pc worden in een spiraalvoj aangebracht beginnende rand die iu steeds na krommingen in een kri: groot als een kwartje. 1 den zoo diep gemaakt afstempelen hoogstens lettergrepen verloren kr nieuwe fonokaart kan 7 bevatten. Een paar weken een ondernemend en Pond genaamd, in dei Londen een eigenaardig» opend. Het is een ko: geen dranken zonder s baar zjn. De bezoeke: halven stuiver een gemer ham bekomen en voor stuiver een achtste 1 boterham wordt wel zon drank niet zonder bote: In de nabjheid van bevinden zich straten, bevolking een groot aail De ouders der kleinen hun bezigheden afwezig vallen leven de kinderel centen, welke zj van n schen krijgen of door he lichte boodschappen ver De heer Pond, die huis bestuurt, was ve dadeljk na de opens j lokaal een groot aantal hammen zag bestellen, op het denkbeeld in ht huis een café voor k| richten. De toeloop dj middelljk buitengewoon] want de heer Pond stel men voor anderhalven baar en deze boterhamm dien nog smakeljk b dorst der kleine bezoq Engeland zeer gewild, ter beschikking. Het succes, dat Pon koffiehuizen heeft, is bij voornemens is, nog lokalen te openen en h geheel in de verschill lands tot 350 wil uitbr De toestand in Uit St. Petersburg wo de vertegenwoordigers tionnaire comité, die zi instellingen begaven on om het werk te staken, a 2ijn in de Russische bandel en het buitenlar De directies van de 1 tie en Azoff hebben hui Alle revolverkanonr Tsarskoje Selo aanwezi paleis van den Tsaar t naar St. Petersburg c bet bekend worden van de revolutionnairen k wapens zullen grjpen. Daar er gebrek aar bomt, is het rantsoen gevuld met pekelvleesc In Moskou ziet het tender uit dan in St. li dreigt, volgens de joii geen botsing tusachen volutionnairen, maar ee burgers, die voor en d king zjn. ïa de locale bladen J\

Vlissingse Courant | 1905 | | pagina 2