Gemeenteraad. was en met enkele van deze is terug gekomen, is niet in de ouderlijke woning teruggekeerd. Den geheeleD nacht en dag heeft men naar bem gezocht, doch tot heden zonder gevolg. Men vreest het ergste. Bij Kon. besluit is, met ingang van 15 November 1905, benoemd tot bur gemeester der gemeente Barendreeht, B. R. Wijckerheid Bisdom, burgemees ter der gemeente Kortgene, met toe kenning van gelijktijdig eervol ontslag uit laatstgenoemde betrekking. De directeur-generaal van de poste rijen en telegrafie maakt bekend dat met ingang van 1 November a. s. te Wemeldinge een rijkstelefoonkantoor voor het algemeen verkeer wordt open gesteld. De dienst-uren op werkdagen zijn van 7.80 voorin, tot 8.30 nam. (Greenwichtijd). Op Zon- en feestdagen geen dienst. Kerk» oii Schöölnieuws, Voor de vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek zijn gisteren te Breda ge slaagd de heeren J. Bijlaarsdam en H. A. Botte te Middelburg, J. M. Straub te Brouwershaven en W. K. Hack te Ouwerkerk. Rechtszaken, De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens diefstal: P. d. R., 26 jaar, waseh- vrouw, Vlissiegen, tot 4 maanden, J. Ch., 26 jaar, arbeider, zonder vaste woonplaats, thans te Middelburg in hech tenis, tot 6 weken (met mindering der doorgebrachte hechtenis), M. J. P., 19 jaar, wasehmeisje, Ylissingen, tot 1 maand, F. O. M., 37 jaar, leurder, Middelburg, tot 14 dagen en J. d. R., 14 jaar, mosselraper, Neuzen, tot 7 dagen gevangenisstraf heling: T. A. P., 19 jaar, Bergen op Zoom, en W. J. v. B., 20 jaar, kermisreizigers, beiden te Middelburg in hechtenis, ieder tot 5 weken, (met mindering der preventieve hechtenis), en S. J. S., 67 jaar, wed. J. d. R, S. J. S,, 44 jaar, huisvrouw van D. v. D., en M. d. R., 35 jaar, huisvrouw van J. N., allen zonder beroep, Vlissingen, de le tot 2 maanden en de 2e en de 3e ieder tot 1 maand gevangenisstraf mishandeling: D. v. d. V., 20 jaar, arbeider, Koewacht, tot 4 maanden, en H. v. P., 23 jaar, bootwerker, Neuzen, tot 6 weken gevangenisstraf, en J. P. d. S., 27 jaar, arbeider, Sluis, en "W. v. V., 21 jaar, schippersknecht, Ierseke, beiden tot f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. Het gerechtshof te 's Gravenbage bevestigde gisteren het vonnis der rechtbank te Middelburg, waarbij een bootsman wegens opruiing veroordeeld werd tot 6 maanden gevangenisstraf. Tegen C. U, 31 jaar, ketelmaker te Middelburg, door de rechtbank aldaar wegens het opzettelijk aan een zekere vrouw J. gelegenheid en middelen ver schaffen tot het plegen van een straf baar feit (medeplichtigheid aan ver duistering van de goederen welke be doelde vrouw, die met bekl. samen leefde, van een andere vrouw tijdeni haar verblijf in de gevangenis in be waring had gekregen) tot één jaar ge vangenisstraf veroordeeld bekl. hield vol, de bedoelde goederen in opdracht van vrouw ,J. te hebbeu verkocht en beleend, meenende dat vrouw J. daartoe van de vrouw, die in de gevangenis was, vergunning had gekregen werd bevestiging gerequireerd, o. a. op grond dat het onaannemelijk was dat bekl. vergunning zou hebben gehad om het geld, voor die goederen verkregen, met zijn bijzit te verteren instede van het voor de vrouw, die in de gevangenis zat, te bewaren. De verdediger, vroeg vrijspraak op grond van de onbetrouwbaarheid der getuigenverklaringen. De rechtbank te 's Gr&venhage heeft gisteren ontslag van rechtsvervol ging uitgesproken in zake den kastelein G. Westerhof, die den muzikant Van Leeuwen in zijn café dood schoot toen die zijn vrouw mishandelde. Zij achtte hem wel schuldig aan doodslag maar niet strafbaar, uithoofde hij heeft gehandeld in groote angst en gemoedsbeweging. De eisoh van het O. M. was 2 jaar ge weest. Ook wordt mededeeling gedaan van de benoeming van den heer mr. Dooren bes tot adjunct commies en van den heer Walhout tot klerk ter gemeente secretarie. Verder deelde de voorzitter mede dat de gemeente vun iemand, die onbekend wenschte te blijven, ten geschenke heeft ontvangen een groote en 2 kleinero schilderijen, om deze in de raadzaal te hangen. De Voorzitter wenschte don schenker hartelijk dank te betuigen en hij sprak de hoop uit dat de schenker de schilde rijen nog menigmaal mag zien hangen. Verder een afschrift van de geedge keurde rekening over 1904 van de MiddelburgVlissiugschen rijweg, be dragende in ontvang f 1760.30, in uit gaaf f 1444.35'/j, goed slot alzoo f 315.94%. Al deze mededeeliugen werden voor kennisgeving aangenomen. Overgelegd werd een voorstel tot herziening van het reglement van orde voor den gemeenteraad, hetwelk in een volgende zitting zal worden behandeld. Dit zal worden gedrukt en aan de leden worden rondgezonden. Van J. Verburg en G. Lievense was een adres ingekomen, waarin zij ver zoeken afwijzend te beschikken op het verzoek van G. van den Heuvel,waarin hij vergunning vraagt om des Zaterdags avonds van 610 uur met een kraampje op de Oude Markt te mogen staan, teneinde daar zijn waar te verkoopen. Adressanten meepen dat, als het ver zoek van Van den Heuvel wordt toe gestaan, zij hiervan oen niet onbelang rijk nadeel zouden ondervinden en bo vendien veel meer soortgelijke verzoeken den raad zouden hereiken. Zal gevoegd worden bij het desbe treffend verzoek van Van den Heuvel, dat in handen van B. en W. is gesteld om advies. Aan den heer C. P. Maenhoudt werd op zijn verzoek, mot ingang van 1 Jan., I op de meest eervolle wijze ontslag ver- leend als lid van het algemeen armbe stuur, zulks met dankbetuiging voor de belangrijke dienBten gedurende tal van jaren in deze betrekking bewezen. Aan mej. Terwoert, onderwijzeres aan school D werd, wegens gezondheids redenen, met ingang van 1 November eervol ontslag als zoodanig verleend, onder dankbetuiging voor de in deze betrekking bewezen diensten. Mej. Ter woert toch is gedurende 22 jaren als onderwijzeres hier werkzaam geweest. Tot tijdelijk leeraar in de natuur en werktuigkunde aan de burger avond school, tot het einde van den cursus 1905/06, werd door B. en W., onder overlegging van het advies van den inspecteur van het middelbaar onder wijs, voorgedragen de heer Cl. de Jonge. Benoemd werd da heer de Jonge met 10 stemmen. De heer Van de Volkere verkreeg 1 stem, terwijl 2 stemmen in blanco waren uitgebracht. Als plaatsvervangend hoofd van den herhalingscursus voor jongens (vacature K. Chr. Delvoye) werd voorgedragen de heer K. de Visser, onderwijzer met hoofdaete aan school F. Alvorens tot benoeming werd over gegaan vroeg de heer Blum waarom er een plaatsvervangend hoofd benoemd moest worden. Hij meent dat dit allicht tot moeilijkheden aanleiding kan geven, omdat hij bij ziekte van het hoofd op treedt als plaatsvervangend onderwijzer, doeh niet als plaatsvervangend hoofd. De Voorzitter was het niet eens met den heer Blum. Het plaatsvervangend hoofd moet als zoodanig optreden bij ziekte van het hoofd en de voorzitter meende dat hij in zulk een geval wel degelijk als hoofd optreedt en niet als onderwijzer. Hierna werd tot stemming overgegaan en de heer de Visser benoemd met 11 stemmen 2 briefjes waren blanco. Tot leden van het stembureau voor de verkiezing van 2 leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken werden benoemd de heeren W. N. Rottier en A. J. van Ockenburg en tot plaatsver vangende leden de beeren P. P. Auer en G. L. P. Plorschutz en verder de overige leden van den raad. De Voorzitter deelde mede dat de verkiezing door Burg. en Weth. is be paald op Maandag 4 December. Zitting van 27 October, des namid dags 1 Ya "re. Voorzitter jhr. mr. van Doorn van Koudekerke. Tegenwoordig 13 leden. Afwezig de heeren Van Raalte, Stofkoper en Geel hoed, één vacature. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Hierna werden verschillende mede- deelingen gedaan, o. a. bericht van den heer T. Sterringa, dat hjj, onder dank betuiging voor het in hem gestelde vertrouwen, zijn benoeming tot hoofd van school D aanneemt. Op voorstel van Burg. en Weth., gunstig geadviseerd door de commissies voor financiën en fabricage, werd aan J. J. Krijger verkocht een stuk ge meentegrond, gelegen aan den Noord- zeeboulevard, ter oppervlakte van 131.60 M3., tegen f 7 per MA, alzoo voor een som van f921.20. Ter tafel kwam vervolgens een voor stel van B- en W. tot vaststelling eener verordening op de makelaardij, naar aanleiding van een raadsbesluit van 10 Februari 1905, toen in beginsel besloten werd tot aanstelling van makelaars in roerende en onroerende goederen. Het tarief zal zijn voor koop of ver koop van huizen, hofsteden, buitenplaat sen, landerijen, meubelen en inboedels 1 pet., te betalen door den lastgever. Wij hebben destijds uitvoerig van deze verordening melding gemaakt ter wijl wij tevens hebben medegedeeld do wijzigingen welke er door de Kamer van Koophandel zijn ingebracht. Met deze wijzingingen kunnen B. en W. zich vereenigen, zoodat zij in de ver ordening zijn opgenomen. De concept-verordening werd artikels- gewijze behandeld. De beer Rottier meende dat het wel aanbeveling zou verdienen om in de commissie voor de behandeling van fraudes bij de makelaardij, ook leden vau de Kamer van Koophandel te benoemen, omdat deze allicht beter op do hoogte zijn van handelstoestanden. De heer van Niftrik antwoordde dat de raad de makelaars benoemt en ook ontslaat. De commissie uit den raad heeft dus zelf te onderzoeken indien zich geschillen voordoen. De commissie kan haar licht ontsteken waar zij dit verlangt, doch hij gelooft niet dat het aanbeveling verdient te bepalen dat in deze commissie ook leden van de Kamer van Koophandel moeten zitten. De heer Rottier zou nog gaarne eenige nadere inlichtingen verlangen en de heer van Niftrik gaf deze. Hierna werd de geheele verordening zonder hoofdelijke stemming goedge keurd. Goedkeuring werd yerleend aan het vporstel van B. en W waarmede de commissie voor de fjnanciën zich ver- eenigt, tot het toekennen van de vol gende subsidies aan de instellingen van weldadigheid voor het dienstjaar 1906, als lo. aan het algemeen armbestuur f6300; 2o. bet gasthuis f 17,500 en 3o. het burgerweeshuis f8120. Hierna kwam in behandeling het voorstel van Burg. en Weth., hetwelk wij reeds in zijn geheel hebben opge nomen, om het bedrag der over 1905 aan de vereeniging „Zeevaartschool" toegekende subsidie met f40 50 te ver hoogen. De heer Plorschutz kon zich met dat voorstel niet vereenigen en hij zal er dan ook tegen stemmen. Wij gaan met dat voorstel op een weg die zeer glib berig is. Ook Burg. en Weth. erkennen dit eenigszins door te verklaren dat het geen bindend besluit is voor volgende jaren. Hij merkte op dat elke vereeniging donateurs verliest en dat is dus ook het geval met de Zeevaartschool. Br moet getracht worden als er donateurs ver loren worden, nieuwe to krijgen. De heer Vun Niftrik verdedigde het voorstel van B. en W. en hij meende dat het een groot nadeel voor de ge meente zou zijn als de school niet bleef bestaan. Hij verdedigde het voorstel nog nader in het algemeen belang. De heer Florschutz was niet bevre digd door het antwoord van den heer van Niftrik en hij vroeg wat de be doelde zinsnede in het voorstel van het dagelijksch bestuur beteekent. De Voorzitter zeide dat deze zinsnede daar in is opgenomen echter niet met de bedoeling die de heer Plorschutz er aau geeft. De heer van der Meer meende er op te moeten wijzen dat als het voorstel van B. on W. niet werd aangenomen, de kans geloopen werd dat de subsidies van rijk en provincie worden ingetrok ken. Hij heeft echter een ander be zwaar tegen het voorstel van den heer Plorschutz. Hij vindt het verkeerd dat dergelijke scholen van het particulier initiatief moeten afhangen. Hij vindt dit een verkeerd standpunt. Hij hoopte dat de vergadering niet zal ingaan op het idee van den heer Plorschutz, hetgeen beteekent het sloo- pen van iets dat met veel moeite is tot stand gebracht. Het voorstel van B. en W. werd daarna in stemming gebracht en aan genomen met algomeene stemmen, be halve die van den heer Plorschutz. Alsnu werd aan de orde gesteld het, onzen Jezers eveneens bekende, voorstel van B. en W. om het bedrag van het door de gemeente toegestaan subsidie voor een aan de Zeevaartschool te ver binden machinisten-cursus te verhoogen van f 500 op f 600 per jaar. Alzoo werd zonder hoofdelijke stem ming besloten. De verordeningen op de heffing en op de invordering van keurloonen en slachtvee enz., zijn bij Kon. besluit slechts goedgekeurd tot 1 Januari 1906. Burg. en Weth. meenen dat deze heffing in onze gemeente niet kan wor den gemist en stellen mitsdien voor ze opnieuw onveranderd vast te stellen en aan de Kon. goedkeuring te onder- om vaste uren daarvior vast te stellen. Conform het voorsbl werd besloten. Tijdens de ziekte un den bezoldig den ambtenaar van len burgerlijken stand, den heer Kbmp, van einde Augustus tot begin deer maand, heeft de klerk ter secretare P. Wolthuis, als plaatsvervangend anbtenaar de werk zaamhoden op het bur-au van den bur gerlijken stand gedureide bijna ander halve maand alleen veiriclit, waardoor nu de gemeente de kosfen van een tijde lijk ambtenaar gespaaid zijn gebleven. Aangezien er geduBnde dien tijd buitengewone eischen [esteld zijn aan de werkkracht van geioemden klerk, en de onbezoldigde ambtenaren van den burgerlijken stand over den door bem verrichten arbeid tevrecten zijn, stellen B. en W. voor, hem een gratificatie toe te kennen ten bedrage van f 40. Dit voorstel, waarop coor de com missie van financiën een gunstig advies was uitgebracht, werd zender discussie of hoofdelijke stemming aangenomen Verder werd aan mej. P. J. Braat, die gedurende de maand September de namiddaglessen voor mej. J. O. Ter woert aan school D heeft waargenomen, een gratificatie van f25 toegekend. Het voorstel van B. en W. tot ver hooging der jaarwedde tan don ge meente-ontvanger van f 1600 tot f 1800, werd nog aangehouden in verband met een nadar te doen voorstel. werpen. De keurmeester van het slachtvee had verzocht dat ook voor deze ge meente, evenals elders, bepalingen wer den vastgesteld, waarop de invoer van geslacht vleesch wordt toegestaan. Hij wilde daarvoor bepaalde uren zien aan gewezen, doch de commissaris van jolitie, wiens advies daaromtrent werd ingewonnen, wees op het moeieljjke Vervolgens werd aan de orde gesteld de behandeling der GEMEENTE-BEGROOTING VOOR 1906. De begrooting bedraagt in ontvang en uitgaaf f 296,794,93% met een post van onvoorziene uitgaven ad,f 3305,90 %3 De cijfers der verschillende hoofd stukken hebben wjj reeds vroeger op genomen. Aan het rapport der commissie voor de financiën ia het volgende ontleend Bij de behandeling van de uitgaven zeide een dor leden, dat bij zich zijn stem wenschte voor te behouden be treffende de verhooging der jaarwedde van den laten klerk van den gemeente ontvanger. Bij art. 9 van hoofdstuk IIjaar wedde van den knecht ten raadhuize adviseert de commissie van financiën tot verhooging der jaarwedde met f 1 per week, daar de tegenwoordige bezoldi ging van f260, in verband met den langen diensttijd (des winters van 1 uur v.m. tot 61/, uur n.m.) en de uit breiding van werkzaamheden te gering wordt geacht. Bij art. 61 van afdeeling 2 archief, stelt de commissie voor om het bedrag van f 25 tot f 100 te verhoogen, voor aankoop van stukken en hot doen "van kleine uitgaven. Bij hoofdstuk III, art. 2 jaarwedde van de ambtenaren bij de plaatselijke belastingen maakte een der leden de opmerking dat deze post met f 35 kan worden verminderd, aangezien de adj. verificateur Drooggeiman naar elders is vertrokken. Dat lid achtte het ook niet wenschelijk in afwachting van een nadere regeling hieromtrent, dat de nieuw be noemde verificateurs bij de plaatselijke belastingen worden geagrieërd. Al deze wijzigingen werden door Burg. en Weth. overgenomen. Bij hoofdstuk V, afd. J, art. 7: jaar wedde van beambten op de begraaf plaats, werd door een der leden aan gevoerd dat de bezoldiging van den tweeden grafdelver te laag is in ver houding tot da door hem bewezen dien sten. Dit lid acht het wenscheljjk dat deze worde verhoogd met minstens f 25 (thans f225 bedragende). De overige leden vereenigden zich hiermede. Burg. en Weth. hebben bezwaar tegen deze verhooging, aangezien de jaarwedde van den 2en grafdelver in een vorig jaar met f25 is verhoogd. Pe behandeling van de overige ar tikelen van de begrooting van inkomsten gaf tot geen bjjzondere opmerking aan leiding. (Tijdens de voorlezing van dit rapport kwam de heer vau Raalte ter verga dering.) V Van de gelegenheid tot het voeren van algemeene beschouwingen, werd gebruik gemaakt door den heer Blum. Hij meende dat er dan meer dan an ders gelegenheid bestaat om de gemeen tezakon te behandelen, Het spijt hem dat de behandeling van de begrooting niet geschiedt op een wjjze, zooals hij die zou wenschen en waarop hij ook ten vorige jare reeds heeft gewezen. De gemeente Vlissingen neemt steeds in bevolking toe, doch de finanoiëale draagkracht houdt hiermee geen gelij ken tred. Hij zou er daarom prijs op gesteld hebben als de begrootihg in de secties had kunnen behandeld worden en het spijt hem dan ook dat de herziening van het reglement van orde van den gemeenteraad nu eerst is ingekomen. Echter is het hem bij een vluch^i lezing van bet bedoelde reglement bleken, dat niet wordt voorgesteld in de bestaande wijze van behandelj'" der begrooting verandering te brenej Hij meende dat de behandeli de begrooting veel beter zou kim geschieden als zij eerst iu de werd aan de orde gesteld. Thans liu nen klachten gemaakt worden in (u' vollen raad en hij zette nader uite? de bezwaren die aan zulk een heW8 deling verbonden zijn. Hij hoopt dat dit de laatste zal zijn dat de begrooting op deze ■«■i; behandeld wordt. De heer van der Meer vroeg evej eens het woord en hij moest in eerste plaats den heer Lucieer antwoot' den, die bezwaar had gemaakt dat verificateurs bij de plaatselijke belasti8' geu worden geagriëerd. Hij meende jaj deze ambtenaren de toelagen wel kunnen gebruiken. Verder besprak de heer van der de verhooging van de jaarwedde vai den klerk bij den gemeente-ontvanget Evenwel meende hij deze gelegenheid te baat te moeten nemen om een vet. hooging met f 50 te bepleiten voor d( deurwaarder bij de belastingen. Nog verschillende andere jaarweddi werden door den heer van der Meta besproken. Zoo noemde hij den opzichter van den reinigingsdienst, waarvoor föo meer wordt gevraagd. Deze geniet f 700 plus vrije woning. Hij ziet niet in dat deze ambtenaar die verhooging hebben moet, te meer wijl hij het meerdere dat hem is opgedragen niet heeft kunnen verrichten. Die f 50 hadden beter gegeven kun- nen worden aan den ambtenaar, die hel bedoelde werk verricht. Het speet den heer van der Meer dal niet is overgenomen het voorstel door de financieele commissie gedaan, om de jaarwedde van den tweeden grafdelver met f 25 te verhoogen. Hij zette uiteen dat deze beambte daarop alle recht heeft en hoopte dat de raad hem zal steunen wanneer hij het voorstel straks zal doen, De Voorzitter beantwoordde de spre- kers. Aan den heer Blum deelt hij mede dat Burg. en Weth. de behandeling van de begrooting in sectiën niet noodig achten. Is de raad van een ander ge- voelen kan hij daartoe een voorstel doen, Den heer van der Meer wenschte hij niet te volgen in zijn besprekingen. Bij de artikelsgewijze behandeling zal ge legenheid bestaan daarop nader terug te komen. Hierna kwamen aan de orde de Uitgaven. Bij hoofdstuk III, art. 9, jaarwedde van den knecht ten raadhuize, werd deze verhoogd met f 50, Art. 6, archief, werd verhoogd met f 75 voor aankoop vau stukkeu en het doen van kleine uitgaven. Bij art. 7, jaarwedde deurwaarder, werd door den heer van der Meer voor gesteld die met f 50 te verhoogen. De Voorzitter zeide dat Burg. en Weth. met dat idee niet medegaan, omdat de jaarwedde het vorig jaar is verhoogd, De heer Van Raalte stelde den heer van der Meer voor er thans geen voor stel van te maken, omdat binnenkort een algeheele herziening van de jaar wedden van de ambtenaren aan de orde zal worden gesteld. Hij meende dat dan de jaarwedde van den deurwaarder eveneens kan worden herzien. De heer Van der Meer legde zich hier bjj neer, Bij hoofdstuk IV, afd. 5, art, 2, keu ring van levensmiddelen, merkte de heer Lucieer op dat de kosten voor een rijwiel van den keurmeester op f 40 zijn uitgetrokken, terwijl die voor een agent van politie slechts f 25 bedragen. De Voorzitter antwoordde dat de keurmeester veel meer van zijn rijwiel gebruik maakt. Bij art. 6 van dezelfde afdeeling werd 135 uitgetrokken voor het aanschaffen van een ontsmettingskiBt (Costers- complex,) Bij hetzelfde hoofdstuk werd nog f 50 verhooging voorgesteld als vermeerde ring van de jaarwedde van den opzichter Tatenhove. De heer van der Meer wees op het bezwaar dat hij tegen deze verhooging had, waarop hij reeds bij de algemeens beschouwingen had gewezen. De heer van Niftrik verdedigde den voorgedragen post. Hij noemde de ver hooging billijk. De heer Rottier wilde het voorstel doen om de jaarwedde van den opzichter Tatenhove te verhoogen. Deze man heelt jaren zijn werk tot groote tevredenheid verricht. Het loon van f 40 voor het sluiswerk is hem gegeven, omdat zijn eigenlijk loon te klein was. De heer Rottier wenschte aan B. en W. te vragen, om wanneer een her ziening van de traktementen wordt voor gesteld, ook vooral Tatenheve niet te vergeten. De quaestie van de vergoeding aau Tatenhöve voor de bediening van do sluis werd nog nader ii van der Meer beBprokenj jjger van Niftrik daarop ting gegeven. J)e heer van der Meei ,jat degene die het wor belooning moest ontvanger er uiets tegen heeft Tut er eeven. Ten slotte werd van de jaarwedde van T 50, zonder hoofdelijke sti p-ekeuïd. Hoofdstuk 4, afd. 1, ar boogd met f 25 als verl j,et onderhoud van het rij o-emeen te-bouwmeester. Bij art. 2, jaarwedde zichters, wees do heer schrikbarende toeneming vi dje geen gelijken tred h toeneming van de bevolki: dit onder de bijzondere i Burg- en "Weth. brengen. De heer van Niftrik g lichting. De toeneming van houdt echter volstrekt g tred met de toeneming va heden. Alleen voor de w| binnenkort reeds een opzi: zjjn. De meerdere kosten dig niet te ontgaan. De heer Blum was c| woord van den heer Van bevredigd. "Wanneer binni voorgesteld om in verl woningwet een opzichter ziet hij het nut niet in on verhooging voor te steih wel worden aangehouden!! voorgesteld tot deze aanste gaan. De heer van Niftrik an heer Blum. Hij geloofde te hebben uitgedrukt w meende te zeggen, niet da een benoeming van een zichter zou worden voori hij wees er op dat een d bjjna uitsluitend met de bezet is en als gevolg daar opzichter veel meer werk Daarna werd de verhoog voor den opzichter toeges; stemming. Bij art. 7 stelde de 1 Meer voor de jaarwedde van grafdelver met f25 te ver dat deze post niet in v tot de door den man verrich heden. De Voorzitter achtte d- niet noodig, daar het vi jaarwedde van de Vrie is De heer van der Meer wei zijn voorstel handhavs de billijkheid hiervan ble- De heer van Niftrik i tegen een billijke salaris-r hij verklaarde zich tegen De heer van eer Meer v nader zijn voorstel dat gebracht, werd aangenomei 5 stemmen. Tegen stemden de heer trik, Kalbfieisch, Winkel: en jacobze. Bij art. 2, onderhoud i gebouwen enz., vroeg de waarom f 60 meer is uitge instrumenten, waarop doo zitter werd geantwoord is begrepen het onderhol waterpas. De heer Blum nam gene gegeven inlichting. Bij arf. 2, onderhoud pleinen, markten enz., me Blum op dat de keien dan ten vorige jare en h ken bedrag daarentegen la. De Voorzitter antwoon minder keien en meer kli worden aangeschaft. Bij art. 3, aanleg of wees de heer Blum er op aanleg of vernieuwing vi is uitgetrokken. Ilij noemd met de gemeentewet en hij hierin een verandering get worden. De Voorzitter antwoord Blum dat deze posten vc zljn uitgetrokken, omdat hiervoor afhangen van den| He heer Blum kon gei nemen met het antwoord vi sitter en hij kwam e: deze posten gewoonlijk ai borden voorgelegd wanneei reeds worden uitgevoerd. Be heer Niftrik nam he hjj was het in zeker opziet den heer Blum. Hij is er t gewoon onderhoud uit bi inkomsten te bestrijden. Be Voorzitter merkte dei nog op dat de bedoelde Worden aangesproken zond "niog van den raad. Be heer Kalbfieisch mee: te moeten toevoegen dat meniorieposten nooit aanleid hebben tot opmerkingen "laten. Ben heer Blum haddeu

Vlissingse Courant | 1905 | | pagina 2