'li Gemengd. Nieuws* dan door te zeggen verschijnselen, die wijzen op het aanwezig zijn van dien toe- atand, kan men op die en die manier te voorschijn roepen Deze waarnemin gen zijn 't eerst gedaan, en reeds iang geleden, door den genialen Engelschen natuurkundige Crookes. Men spreekt dan ook in 't algemeen van de buizen die voor deze proeven benoodigd zijn, van Crookaohe buizen. Ze zij allen ge kenmerkt door een bijna absoluut luchtledige, de spanning van de achter gebleven lucht bedraagt niet meer dan één millioenate atmosfeer. "Vanzelf rijst de vraag is die materie, door Crookes „stralende materie", genoemd,alleen aan wezig in die buizen, of ook elders Het antwoord daarop is overal is stralende materie, doch de groote dichtheid der luchtmoleculen belet ons de verschijnse len ook in de lucht te zien. Doch als we hef aantal botsingen sterk ver minderen krijgt men iets te zien. Het verschijnsel wordt dus in de lucht door de moleculen-zuurstof en stikstof onder drukt. Qnmogeljjk is het alle proeven te beschrijven die de heer van de Yol- kere te aanschouwen gaf. Het geheel maakte een schitterend effect, vooral de proef met de huis voorzien van het kruis van Volta, hoe eerst een schaduw Wordt geworpen op den buiswand, en hoe na wegneming van dit kruis die donkere plek juist schitterend verlicht wordt. Door vele andore proeven werd ge toond, hoe de stralende materie kan omgezet worden in warmte- en ander arbeidsvermogen. De constructeur van de voor deze voordracht benoodigde instrumenten is er goed in geslaagd er uit te halen wat er in zit, door bet aangename niet te doen ondergaan in het wetenschappe lijke, getuige hoe prachtig verlicht de schoepen waren van het molentje, dat door den arbeid der stralende materie Werd voortbewogen, boven zacht lilas onder sprekend rose. De eerste voordracht van het gezel schap in dit seizoen kan in ieder op zicht goed geslaagd genoemd worden, C. G. B. wij kunnen constateeren dat zij zeer gelukkig zijn geslaagd. "Wij dienen nog te melden dat voor een belichting van den koepel op zoo danige wijze rekening is gehouden, dat aan het geheel teekening wordt gegeven. Ter gelegenheid van de inwijding van deze muziekschulp zal een buitengewoon feestconcert worden gegeven, hetwelk bepaald is op Woensdag 1 November. De dames Irma Lozen en van den Hoek en de heeren Philippeau en Van den Hoek, allen solisten van de voormalige Nederlandsche opera, zullen dien avond optreden, voor muziekliefhebbers zeker redengenoeg om deze inwijding te komen bijwonen. De Eng. barge „Rochester Castle", kapt. Alliston, van Antwerpen naar Shoreham, is hier hedennamiddag bin nengekomen me t averij aan de zeil boom welke schade hier zal hersteld worden ambachtsschool in die gemeente is ver zekerd en dat de school vermoedelijk in 1907 geopend zal kunnen worden. Deze mededeeling is zeker geheel in strijd met het betoog van den heer lïonibach, die in de jongste zitting van de Prov. Staten betoogde dat er niets van de school zou terecht komen als zijn voorstel betreffende het toekennen van een subsidie niet werd aangenomen en, zooals bekend, mocht zijn amende ment geen meerderheid verwerven. Tot tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere school te Rilland is benoemd de heer van der Moer te Colijnsplaat. Aan de Kon. Maatsch. „de Schelde" alhier is door de Rotterdamsche Lloyd te Rotterdam de bouw opgedragen van een passagiersboot voor haren maildienst op Ned,-Indië(type „Ophir" en „Wilis"). Deze nieuwe boot zal den naam „Kawi" krijgen. De mailboot „Willem, Prins van Oranje" welke Dinsdagavond bij Nieu- wersluis aan den grond heeft gezeten, zal naar Rotterdam vertrekken om in het dok aldaar de bekomen lichte averij te herstellen. De nacht-mailboot „Prins Hendrik" moest hedenmorgen ter hoogte van Nieuwesluis uitwijken voor een zeilschip, waardoor de „Prins Hendrik" met een der wielen op een boei stootte en hiervoor eenige averij bekwam, welke zoo spoedig mogelijk en zoo veel het kon, hersteld werd. De boot had hier door ongeveer een kwartier vertraging. In de Concertzaal van den heer W. Stofkoper op de Groote Markt alhier, is een verandering aangebracht die met volle recht een goede verbetering mag genoemd worden. Teneinde nl. bij con certen zoo min mogelijk ran de klank verloren te doen gaan is op het tooneel een muziekkoepel gemaakt, die zoodanig is afgewerkt dat het geluid noodwendig zich naar de zaal moet verplaatsen, omdat het geen anderen uitweg heeft. Het laat zich best begrijpen dat hierdoor de te geven concerten veel beter tot haar recht zullen komen, omdat niets verloren kan gaan. Bij de vervaardiging van dezen koepel is volkomen rekening gehouden met de aeooustiek en de heer Stofkoper heeft door deze verbetering aan te brengen, die met groote kosten is gepaard gegaan, bewezen dat hij zijn concertzaal zooveel mogelijk aan de tegenwoordige eischen wil doen beantwoorden. De koepel of muzieknis is schulps- gewijze gebouwd en zoodanig geconstru eerd dat hij binnen betrekkelijk korten tijd kan worden afgebroken en ook weder worden opgesteld. De ontwerper, de heer J. van der Hilst, uit Amsterdam, heeft voor een zeer smaakvol en stemmig decoratief ge zorgd. Prissche kleuren en voldoende afwisseling in de verschillende stukken waaruit het geheel is samengesteld, ge tuigen van den smaak van den heer Van der Hilst, die trouwens zijn sporen op dit gebied reeds heeft verdiend, daar hij is werkzaam geweest aan de Ned. Opera te Amsterdam en ook in „Con cordia" te Breda onder zijn leiding een koepel is geplaatst. De uitvoering van het timmerwerk, wat zeer nauwkeurig moest geschieden, daar anders de verschillende stukken, waaruit de koepel in samengesteld, niet haaksch zouden zijn geweest, was op gedragen aan onze stadgenooten, de heeren J. J. Krijger en J. Warren, en Gisterenavond zijn alhier binnen ge komen het Eng. stoomschip „Ituna van Antwerpen en het Eng. stoomschip „The Duchess" van Rouaan. Beide om eene lading cokes in te nemen resp, naar Workington en Dublin. Men schrijft ons uit Middelburg Ie de gisteren gehouden zitting van den gemeenteraad werd de begrooting van het burgerlijk armbestuur voor 1906 vastgesteld op een bedrag van f 41.100.691/a in ontvang en uitgaaf met een subsidie van de gemeente van f 37000. Inzake de gasthuis-quaestie deelde de voorzitter namens den raad mede, dat er nog steeds correspondentie gevoerd wordt tusschen het bestuur der Gods huizen en het college van Burg. en Weth. De raad acht het evenwel wen- sehelijk aan de gevoerde correspondentie voorloopig geen openbaarheid te geven De Nij verheids-vereeniging hield gisterenavond in de sociëteit „de Ver genoeging" hare jaarlijksche algemeene vergadering. Het dividend over het af- geloopen boekjaar werd vastgesteld op 4 pCt. Tot bestuursleden werden be noemd de heeren J. J. A. Sprenger en P. W. H. de Kan en tot commissaris de heeren W. P. de Back, H. P. van de Ree en P. J. Boogaert. Het gemeentebestuur heeft aan gekocht 12 Minimax-brandbluschfakkels. Op het strand te Breskens is aange spoeld een fleseh, Waarin zich een af gescheurd stukje papier bevond, waarop geschreven stond „Johannes Prederiks verdronken s schip „Aliance." Wegens het ongunstige weder was de aanvoer van mosselen te Philippine in de laatste dagen minder groot dan gewoonlijk. In de laatste acht dagen werden van daar pet spoor naar België en Frankrijk gezonden 2975 halen mos selen, tegen b1/% a 7 francs per baal van 90 kilo. Aan de haven werden door Nederlandsohe en Belgische ven ters opgekocht 1250 HL. mosselen. Ruim 500 ton Zeeuwsoh mosselzaad werd verhandeld tegen f 2.25 a f 2.50 per ton. Broed uit de Zuiderzee was niet aangevoerd. Naar het buitenland werden verzonden 58 manden garnalen tegen f2.10 a f2.50 per mand. De gemeenteraad' te Zierikzee heeft in zijn gisteren gehouden zitting be noemd tot gemeente-ontvanger den heer Beelaerts te Barneveld met 7 stemmen, tegen 6 stemmen die waren uitgebracht op den heer Fokker, burgemeester van Eikerzee. Tot gemeeDte-bouwmeester werd be noemd de heer Swartbol, eveneens met 7 stemmen. Kerk- en Schoolmeuws. Ned. Herv. Kerk. In den ouderdom van 69 jaar is te Oosthem onverwacht overleden ds. E. B. Gunning, predikant bij de Ned: Herv. gemeente aldaar. Ds. Gunning was vele jaren werkzaam als lid van de Algemeene Synode, in Juli 1.1. viel hem de eer te beurt tot haren president gekozen te worden. Den 14 November a.s. zou hij de vergadering leiden als president van de Algemeene Synodale Commissie. Hij behoorde in de vergadering van de Algemeene Sy node tot de orthodoxe partij. Yoor de vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek is te 's Grav.enhage ge- lagd mej. P. van de Ransou te Mid delburg en te Breda de heeren G. J. van der Slikke en J. K. B. Krijger te Poortvliet en K. W. Boelen te St. Maar tensdijk. De collecte voor de scholen met den bijbel heeft te Vlissingen opgebracht f 112.80; te Nieuwerkerk f62.27 en te Wissekerke met Geersdijk f 150. In de Dinsdag gehouden zitting van den gemeenteraad te Hulst werd medegedeeld dat de oprichting van een In een dezer dagen gehouden ver gadering van klerken en klerken tele grafist der staatsspoor werd besloten tot oprichting van een bond welke ten doel heeft den toestand van deze eatagorie van 'personen, die in de ongunstigste conditiën staan van aile ambtenaren, langs ordelijken en wettelijken weg te verbeteren. Binnenkort zal worden overgegaan tot het beleggen van eene algemeene vergadering te Utrecht tot vestigen van den bond en vaststelling zijner statuten, waarbij politieke en godsdienstige be ginselen zullen zijn uitgesloten. Yoor ongeveer zes jaren kocht een landbouwer te Slagharen aan de Dedemsvaart, op een publieke verkoo- ping een canapé. Toen bij die voor een paar dagen opnieuw liet bekleeden vond men daarin f 1800 in effecten en f 3760 bankpapier. Door den strandvonder te Sche- veningen is gistermiddag, juist onder bet wandelhoofd een wrak aangetroffen, vermoedelijk van een Engelsch vaartuig, blijkens een op dit wrak bevonden tweetal speerreepkurken gemerkt W. en een stuk net, welk een en ander met eenig waardeloos touw van het wrak is afgesneden. Het wrak is een stuk van het dek van bet vaartuig, voor zoover thans zichtbaar. "Wanneer het water gevallen is, hoopt men het ge- heele wrak aan land te halen om het onder toezicht van den strandvonder en de politie ta bewaren. - Te Hoogwoud (N.-II.) hebben die ven de laatste dagen geducht huisge houden. Bij meergegoeden en arme menschen haalden zij weg wat van hunne ng was. Op Óen nacht werden bij acht personen meer dan honderd kippen en konijnen geroofd. Een anderen keer werden rapen en uien van een bouwland gehaald, waarna de voetstappen weer netjes waren weg gemaakt. Toen een bewoner op zekeren nacht onraad bespeurde bij het konij nenhok, sprong hij het bed uit om te zien wat er gaande was. Hij zag twee mannen op de vlucht gaan. Den vol len morgen bleek, dat éen der dieven een deel van zijne broek in den steek had gelaten aan prikkeldraad, waarmede hij in aanraking was geweest. De politie doet al het moge'ijke om de dieven op te sporen, doch is daarin tot heden nog niet geslaagd. Uit de zwarte Beek bij Gendrin- gen is het lijk opgehaald van mevrouw Y., wonende te Gendringen. Zij werd sedert Zondag vermist. Te Rotter dam is een bootwerker in het ruim van een stoomschip gevallen en in- en uitwendig zwaar gekwetst naar zijn woning vervoerd. Te Eersel (N. Br.) zijn een 49-jarige landbouwer met zijn 14-jarigen zoon door den dikken mist in de Lier geloopen en verdronken. De man laat een vrouw met 10 kinderen onverzorgd achter. De vrouw van een trambediende Ostende, die hare kinderen levertraan wilde ingeven, nam eene verkeerde flesch en schonk hen surkelzout. Het oudste dat het eerst aan het glas dronk begon te weenen en te braken. Het tweede, een jongen, zich moediger willende toonen dan zijn zuster, nam bet glas over en dronk het in een teug leeg. Daar hij de grootste hoeveelheid van 't vergif had ingezwolgen, was hij reeds na eenige uren dood. Het meisje leeft nog, maar doorstaat een vreeselijken doodstrijd. Men oordeele over het tooneel dat er plaats had toen de vader thuis kwam. De toestand inRusland. De spoorwegstakiog op bijna alle spoor lijnen in Rusland en Polen is thans een voldongen feit, doch ernstiger nog dan deze ernstige storing van het ver keer is de poging, die thans door de stakers gedaan wordt om ook de tele graaf en de Telefoon buiten werking te stellen. Slaagt men daarin, dan is de positie van de regeering dezelfde als die van politie in een comediezaal, waar alle lichten zijn uitgegaanzij kan haar gezag niet meer als collecti viteit doen gelden; gelijk elke agent dan aangewezen is op de paar menschen in zijn onmiddellijke nabijheid, zoo is elke plaatselijke regeering dan op naar eigen inzichten en eigen krachten aan gewezen. Als dan de honger zijn vaal gelaat doet zien, de volkswoede stijgt en het leger ook maar één enkel oogen- blik wankelt, dan ziet de revolutie om den hoek Doch zoover is het nog niet, ge lukkig wel echter heeft het denkbeeld om de telegraaf tot stilstand te brengen reeds bij de 3takers post gevat. In Mos- kau hielden zij een vergadering, waarop tot dit middel werd besloten de tele graafkantoren worden dan ook omzwermd door de stakers, doch de troepen belet ten hun het binnendringen. Ook op het hoofdpostkantoor werd een aanval verjjdeld. In Lodz en Pabianice, waar de werk lieden steeds om een haverklap het werk hebben neergelegd, Btaakt het fabrieksvolk reeds op vele werkplaatsen, ongeveer 40,000 man, en ook uit andere districten worden stakingen gemeld. Ernstig is ook, dat de meer intelleo- tueele deelen der tevolking zich bij de arbeidende klassen aansluiten. Over de ingenieursstaking seinde Reuter gister avond do apothekers te Moskau hebben zich bij hun stakende bedienden aange sloten en weigeren medicijnen totdat politieke hervormingen zijn aangekon digd. En zelfs de doktoren vertoonen neiging daaraan mede te doen. In Zuid-Rusland staken ook reeds allerlei lagere bestuursambtenaren, zoo wordt uit Balasjof gemeld, dat de zem- stwo- en doema-beambten tegelijk met de ambtenaren van de staatsdrankwin kels het werk hebben noergelegd. In Jekaterinoslaf moest op het volk wor den gevuurd om post- en telegraafkan toren te beschermen. Gisteren ontstond te Oharkoff een botsing tusschen personen, die uit een vergadering kwamen, waaraan 20,000 personen deel hadden genomen, en een detachement cavalerie. Revolvers werden door de menigte afgeschoten en bom men onder de troepen geworpen. De troepen vuurden drie salvo's af. Een groot aantal personen werd gewond. Er begint gebrek te komen aan brood en andere levensmiddelen. De stakers plunderden de geweermakerswinkels, ten einde zieh van wapenen te voor zien. Te Southampton is thans een droogdok geopend dat als het grootste ter wereld wordt beschouwd. Het is 875 Engelsche voeten lang en kan de grootste schepen opnemen. Het nieuwe dok, hetwelke 300,000 pd.st. (f3.600,000) heeft gekost, is „Trafalgar-dok" ge noemd. Op het Engelsche zeilschip „Em peror" naar Swinemunde op weg, zijn de kapitein en de kok door twee nieuw aangeworven Russische matrozen gedood. Professor Robert Koch, de bacil len-vader, is gezond en wel uit Oost- Afrika te Berlijn teruggekeerd. Hij zal nu de eerstvolgende maanden besteden aan het verwerken van het rijke ma teriaal, hetwelk hij heeft verzameld over de oorzaken van de intermittee- rende koortsen en slaapziekte bij men schen en vee. Volgens de Matin" is een nieuw soort mitrailleuse bij de Pransche ca valerie in Augustus in beproeving ge weest. Zij is reeds in dienst gesteld bij de koloniale troepen en bij de bergtroepen en verschilt in vorm, beginsel en samen stelling van alle andere mitrailleuses. Zij kan gemaakt worden voor elke soort infanterie-munitie, en een snelheid van 500 tot 600 schoten in de minuut bereiken. Het gewicht is 24 K.G. De mitrailleuse is slechts uit twee- en-dertig stukken samengesteld. Yoor het snelle vuur zijn twee man ter be diening noodig. Eén man kan 250 scho ten in de minuut doen. Het wapen kan op een drievoet gesteld worden, maar ook op een affuit. In Rusland is een bond opgericht tegen de doodstraf. Aan deze beweging nemen de eerste vertegenwoordigers der beschaafde klasse deel. Aan haar spits staan de professoren Kowalski en Mel- joekof, alsmede graaf Leo Tolstoï. De bond is voornemens zich te wenden tot de vier grootste buitenlandsehe juristen- vereenigingen, om in heel Europa een protest tegen de doodstraf in Rusland in 't leven te roepen. De Moskousche en de Peterburgsche leden van den bond, waaronder de bekwaamste Russische juristen, willen een boycott opleggen aan alle personen, die direct of indirect aandeel genomen hebben in 't uitspreken van do doodstraf, zooals procureurs, leden van het gerechtshof, militairen, die gedwongen waren de voltrekkiug van de straf bij te wonen. De boycott zal zoover gaan, dat de huiseigenaars dergelijken personen geen huizen zullen verhuren, de magazijnen hun geen waren zullen verkoopen, kortom, zij zullen geschuwd worden. Te Petersburg de bond een meeting houden in de a-i van de universiteit. De officieele vergif niug daartoe kon echter niet verlire» worden. Dezê strijd is onder de ia» klassen der bevolking zeer populair I ook blijkt uit het feit, dat de at-1' spoorwegbeambten in Moskou schaffing van de doodstraf mede nomen hebben in de lijst hunner eiaohe^ I Londen en zijn conou, I renten. De Parijsche „Tei® heeft dezer dagen in een uitvoer;» I beschouwing op de groote concurrent I gewezen tusschen de vier rivaliseeren havens van Europa Londen, Hamhur„ Rotterdam en Antwerpen. Na herinn, te hebben aan de Engelsche staatsoc missie, die in 1900 rapport uitbracht I over de middelen om de vaart o® Theems te verbeteren en in dat rapport tot de eonolusie moest komen, datt„s. schen de jaren 1890 en 1899 hetRan i delsverkeer van Londen slechts met ij pet. was toegenomen, dat van Hambur» met 49 pot., van Antwerpen met 5j pet., van Rotterdam met 110 pet., gaa] de schrijyer in „Le Temps" de redenei na van den achteruitgang van LonIet als centraliseerende markt en van di( langzame, maar zekere verplaatsing Taii den handel. Zeker zijn de bezwarej voor de scheepvaart op de Theems over. wegend en is Londen ook met betrekking tot de arbeidersbonen van nadeeliger conditie dan Antwerpen en Rotterdam, Maar toch is een nog voornamer reden van den snellen vooruitgang der conti- nentale havens de buitengewone ontwik- keling van de achterlanden, welke zij approviandeeren. Hamburg heeft enorm partij getrokken van de productie-ver meerdering en de steeds stijgende be hoefte in Duitschland. Die haven con centreert alle Duitsche voortbrengselen om ze naar het buitenland te verzenden en ontvangt de buitenlandsehe producten om ze over Duitschland te verspreiden, De Duitschers verzuimen bovendien geen gelegenheid om met de koopvaardijvloot van Gr.-Britannië scherp te concurree- ren. Nauwlijks was het onlangs tekond geworden dat een nieuwe Eagelach- Japansche stoomvaartlijn tot stand zou komen, of de directeur van de Hamburg- Amarika-lijn had een onderhoud met keizer Wilhelm, en men kan er zeker van zijn zegt „Le Temps" dat de Duitsche maatschappijen de handen in elkaar zullen slaan om tegen de Engelsch-Japanschecoalitie op te werken en daarbij allen moge lijken steun van den Staat zullen ontvangen. Antwerpen heeft nog meer dan Ham burg geprofiteerd van den overladings- handel, welken Londen verloor. Haar buitengewone ligging stelt die haven in staat niet alleen België te voeden, maar ook Frankrijk, een deel van Duitschland, Zwitserland, Italië en het Oosten, De Engelschen vinden in die haven niet slechts Belgen als concurrenten, maar ook Duitschers en Duitsche kapitalen, die door de ligging worden aangelokt om de koopwaren uit de Rijnstreek goedbooper om te zetten dan zij in da Duitsche en Hollandsche havens kunnen gedaan krijgen. Natuurlijk worden zij hierin door de overheid gesteund. Maar te Rotterdam zegt de schrij ver ondervinden Engeland en do haven van Londen een nog veel heviger Duitsche concurrentie. Ook Rotterdam is een doorvoerhaven en de ontwikke ling van zijn tonnage is grootendeels te danken aan de in Duitschland uitge voerde werken om den Rijn bevaarbaar te maken. Rotterdam is als haven het ruimst toegankelijk voor de producten van het Rijndal met zijn buitengewone industrieele ontwikkeling. Rotterdam aldusi„Le Teinps"wordt dan ook met den dag meer een Duitsche haven. Ten slotte wordt nog gewezen op een nieuw ooncurrentie-gevaar voor Londen nl. het nieuwe kanaal van Dusseldorp naar Hannover, dat Antwerpen en Rot terdam in staat zal stellen hun ladingen direct tot in het hartje van Duitschland te brengen, en dat tevens de opkomst zal zijn van de haven van Emden. HoeLodewijk X17 reisde. Lodewijt XIY reisde, volgens zijn tijd- genooten, zeer snelmaar naar onze begrippen beteekent dat niets, als men weet, dat bijv. op de reis van Parijs naar Chalons (173 kilometer) vijf maal overnacht werd. Het groote gevolg, waaronder in den regel een aantal dames, maakte de verplaatsingen van den Zon nekoning tot een groote onderneming. Een voor de zeden van dien tijd zeer belangrijk boek, onlangs verschenen: „Louis XIV et la Grande Mademoiselle", van Arvède Barine, geeft de beschrijving van een reis naar Ylaandereo, die het hof in 1670 ondernam. Toen in 1658 het hof oen reis naar Lyon deed, werd het aantal deelnemers op 12000 geschat. Dit werd in 1670 nog overtroffen, daar de geheele ko ninklijke famalie, madame de Montespan en mademoiselle de la Vallière inbe grepen, en een reusachtig gevolg mee gingen, ongerekend het Den 28en April brak mei ga;nt-Germain. Het leek eer verhuizing. De voorname reis voerden volledig meubilair kostbaar mogelijk, de koni orachtige kaïnerinrichtingen, tjger reisger.ooten hadden toch een veldbed, 't Was een einde v8n vrachtwagens, karren, lai en ezels. De karavaan had te jjet slecht weer, overstroom! eu rivieren, die wegens den toestand der bruggen op and gepasseerd moesten worden. 's Avonds verdeelde de kara over een geheele stad of' yen dorpen, en dan begon het zoe Lodewijk was een gemakke verbij schikte zich in eiken en kon daarom niet dulden da klaagden. De koningin, Maria was daarentegen steeds in meur, vond 't vreeselijk, als een eenvoudig avondmaal voor 1 nemen of een nacht in den ka brengen. Zij schreeuwde, als hs een rivier moest passeeren. De koning amuseerde ziel dames te onthalen op voordrac taktiek, wat haar vreeselijk De eenige, die zieh feitelijk interesseerde, was La Grand tnoiselle, des konings nicht, gin van Montpensier, die haar heldendaden in den tijd voor en groot krijgskundig ge Des konings broeder, Monsieu tegen vermaakte het gezelschap lei wijze en improviseerde zei de een of andere boerenschuu Terwijl voor den koning naaste omgeving nog eenigszinp werd moesten de anderen behelpen en doen of ze tevrec wilden ze zich geen ongenac hals halen. Op den morgen van 3 trein Saint-Quentin verlaten menden regen op weg naar L De wegen waren moerassen, paarden wegzonken. Toen me gezwollen Sambre wilde pass rijtuig, weigerden de konin hertogin, dien tocht te ondern hof zocht nu onderdak in visscherswoning, bestaande twee vertrekken, zonder plan zoodat mademoiselle op een p! de knieën in het zand zonk. dien dag zoo goed als niet De Koning was zeer onte beval, den nacht in den reisv te brengen. De Koningin weel beweerde dat zij ziek zou zij niet op een bed kon slapt ning stelde nu voor, dat de B familie en eenige vertrouw groote kamer op matrassen zo nachten. De andere kamer Lodewijks gunsteling en der troepen, als hoofdkwarti De Koningin vond 't vrees te zamen in een kamer te Koning vond daar niets in, gekleed ging liggen, en ma< die als scheidsrechter werd ook niet. Nu voegde zich ningin. Intusschen had de stad een zeer dunne bouillon ge het hooge gezelschap. De Kon: ondanks haar honger, deze Toen de anderen die gede en er niets meer over was er toch van hebben en klaag kind, wijl men niets had o Gelukkig werd nog een vleesch gebrachtdit was taai, dat twee personen wt een kip uiteen te trekken. I men slapen, ieder trok z aan en zette de nachtmut de Koningin had men nog gescharreld. De anderen lag trassen de laatste werd ge een hertogin, een markiezin dame. Om 4 uur 's morgen vois melden dat er een br slagen over de Sambre. Het rees dadelijk op. De slaperig met de verwarde kapsels maakten een raren indruk, was, besteeg men de rijtuig gezelschap naar Landrecies vond men beter ontbijt groot deel van den dag. Da weer, duurde zes weken -In een telegram van den de gebeurtenissen in C betrekkelijk weinig beteekt s'eld. Hiertegenover staan ei berichten, die den toestai ernstig voorstellen. Oorzaak 'laten is de invoering van recht op vee uit Argentin bet wel opmerkelijk, dat berichten juist over BuenC °as komen. Uit de Argentij: stad wordt gemeld, dat de bhili steeds meer gesj Straatgevechten worden gele magazijnen worden g be politie is machteloos fegeldheden te onderdrukl van dooden en gewone

Vlissingse Courant | 1905 | | pagina 2