Kerk- en Schoolmeuws. Gemengd Nieuws. 1904, de verdere gegevens nopens loon en werktijd, door de Kamers onverplicht verzameld, eveneens over genoemd kwar taal (37 Kamers deden opgaaf omtrent pl. m. 1055 ondernemingen met onge veer 17,853 werklieden), alsmede de overige punten, waaromtrent door de Kamers geregeld opgaveu worden inge zonden, vindt men een bekDopt algemeen overzicht van den stand der arbeidsmarkt over dit kwartaal, voor zoover deze blijkt uit de opgave der Kamers. Voor het eerst wordt door het Bureau tevens een algemeen overzicht van den stand der arbeidsmarkt over het geheele jaar 1904 gegeven. Dan volgen do werk stakingen. In deze aflevering is voor het eerst naast de gewone tabellen, welke het le, 2e en 3e kwartaal van 1905 betreffen, een kort samenvattend overzicht van deze arbeidsgeschillen ge geven voor elk der drie genoemde kwar talen. Daaraan wordt ontleend, dat er in het le kwartaal 18 stakingen uitbra ken met pl.m. 694 stakers, waarvan in 12 looneischen gesteld werden8 sta kingen eindigden door sohikking, 4 ten gunste der werklieden, 6 te hunnen öadeele. Uitsluitingen hadden in dit kwartaal niet plaats. In het 2e kwartaal bedroeg het aantal uitgebroken stakingen 37, met 1151 stakers; in 26 geschillen worden looneischen gesteld 17 van de 37 stakingen eindigden door schikking, 6 ten voordeele, 12 ten nadeele der werklieden. Bovendien vonden 3 uitslui tingen plaats met pl.m. 2000 uitgeslo- tenen. In het 3e kwartaal telde het Bureau 36 stakingen met pl.m. 1484 stakersin 25 geschillen werden loon eischen gesteld; 11 stakingen werden geschikt, 5 door de werklieden gewon nen, 12 verloren 2 uitsluitingen hadden plaats. Na de prijzen van eenige verbruiks- artikelen in den kleinhandel gedurende de laatste 10 jaren wordt een statistiek der broodprijzen gegeven over het laatst verstreken halfjaar in vergelijking met de prijzen over vroegere tijdvakken. Het gebuild tarwebrood (melk brood) en het ongebuild tarwebrood zijn reap, 0.09 en 0 07 ets. per KG. goedkooper ge worden het gebuild tarwebrood (water brood) en het roggebrood resp, 0.23 en 0.05 ets. per KG. goedkooper. Dan volgen opgaven omtrent de wer king van 11 arbeidsbeurzen en 6 pla- ceeringsbureaux in Nederlandvoorts mededeelingen omtrent de bevolking in Nederland in 1904, de sterftestatistiek, de leerplichtstatistiek, de statistiek der loonen en den arbeidsduur bij rijkswer ken in 1903, die der spaar- en leen banken in Nederland in dat jaar, de nationaliteitsbewijzen, de dienst- en rust tijden bij de spoorwegdiensten en me dedeelingen van de Vereeniging van "Werkgevers op Scheepvaartgebied te Amsterdam. Vlissingen, 33 Oct. Hedenmorgen is alhier aangekomen de luit.-kolonel intendant C. E. Ouwer- ling uit Breda, die een inspectie hield over de militaire verplegings-inriehtin- gen alhier. De assistent der posterijen J. Ver- stelle te Breskens wordt, op verzoek met ingang van 1 November a.s. over geplaatst naar hier, zulks in de plaats van den heer A. A. Noest. Het Engelsche stoomschip „The Sul tan" is Zaterdagmiddag hier binnenge komen van Portsmouth om een lading cokes in te nemen voor Millom. Hen schrijft ons uit Middelburg Door de voetbal-vereeniging „Olym- pia" alhier waren tegen gisterenmiddag verschillende sportwedstrijden georgani seerd. Hoewel het weer allesbehalve medewerkte konden de wedstrijden toch niet worden uitgesteld omdat verschil lende vereenigingen uit andere plaatsen waren overgekomen. Het spreekt van zelf dat dit gure en natte weer slecht op de opkomst van het publiek heeft gewerkt en deze omstandigheden in aanmerking genomen waren betrekkelijk nog velen naar het Schuttershof gegaan tot het bijwonen van deze wedstrijden. Van de 10 zich tot deelneming aan de wedstrijden aangegeven hebbende vereenigingen waren 9 opgekomen, nl. „Achilles", „Hedioburgum", „OnsHuis" en „Victoria" te Middelburg, „Sparta" en „Volharding" te Goes, „Bendracht maakt Macht te" Vlissingen, „Vooruit gang zij ons Streven" te lerseke en „Olympia" te Tholen. De prijzen werden als volgt behaald A. Estafettenloop le prijs, zilveren medaille plus eereprijs, verguld zilveren medaille „Achilles", 2e prijs, zilveren medaille „Eendracht maakt Macht", 3e prijs, bronzen medaille „Victoria", 4e prijs, bronzen medaille „Volharding". Bovendien werd door de jury een extra- prijs toegekend aan „Ons Huig" B. Wedloop met hindernissen le prijs, zilveren medaille Archilles", 2e prijs, bronzen medaille „Vooruitgang zij Ons Streven", 3e prijs, bronzen medaille „Ons Iluia" O. Gymnastiek: le prijs, ve guld zilveren medaille „Volharding", 2e prijs, zilveren medaille „Ons Huis", 3e prijs, bronzen medaille „Olympia" D. Doelverdedigen le prijs, zilveren medaille A. E. Dudok van Heel te Vlissingen 2e prijs, bronzen medaille H. Schot te Vlissingen E. Pcrsoneele loopwedstrijd voor seniores (75 H.)le prijs,zilveren medaille E. G. Yzard ie Vlissingen 2e prijs zilveren medaille J. Marinissen te Koudekerke 3e prijs, bronzen medaille J. Bax te Vlissingen 4e prijs, bronzen medaille A. C. v. d. Kamer te Middel burg 5e prijs, bronzen medaille A. A. Pieters te Middelburg E. Personeele ioopwedstrijd voor juniores (75 M.) Hiervoor waren 2 zilve ren en 2 bronzen medailles beschikbaar gesteld. De le prijs behaalde II Beijer- man te Vlissingen2e prijs, J. van Kiel te Middelburg3e prijs, H. Leignes Bakhoven te Goes en 4e prijs, G. Legerstee te Goes. G. Groepen le prijs, zilveren me daille „Ons Huis" te Middelburg; 2e prijs, „Volharding" te Goes. Van de scheepsbouwwerf „de Hoop" van gebroeders Boot te Leiderdorp, is met goed gevolg te water gelaten een stalen motorboot, in aanbouw voor de Zeeuwsche Stoomboot maatschappij „de Valk" te Middelburg. Men schrijft ons uit Aksel Onder deze gemeente reed Vrijdag avond een wagen tegen een kar, waar op de voerman J. D. en twaalf kinders zaten. De kar kantelde en zou zeer zeker in een diepe sloot zijn terechtgekomen, indien ze niet achter een boomstronk was blijven hangen. De voerman en de kinderen vielen allen van de kar in het water, doch werden gelukkig spoedig weer op het droge gebracht. Ook het paard bleef ongedeerd. Het voertuig was zeer beschadigd. Groot was echter de schrik, toen er nog een pet op het wafer dreef en een jongen werd vermist. Men ging aan het dreggen, doch vergeefs. Later bleek, dat de jongen zonder pet hard naar huis was geloopen. De kinders werden bij den landbouwer V. D. bin nengebracht, die ze later naar hun ouders terugbracht. De burgemeester-strandvonder van St. Maartensdijk maakt bekend dat in de Ooster-Scheide zijn opgevischt2 loef- hangen, 21 luiken, 4 stukken van een roef, een stuk schoorsteen van de roef, 1 vooronderluik, 1 zeilladder en enkele andere kleine voorwerpen. Te St. Philipsland zijn aangespoeld een roeiboot met 2 riemen, een stuk mast en een roer van een bark. In de Zondagmiddag te Hulst gehou den vergadering van de afdeeling „Zeeuwseh Vlaanderen O.D." van den Bond vanNederlandscheOnderwijzers", welke door 6 van de 16 leden werd bijgewoond, verklaarden de aanwezigen zich met algemeene stemmen vóór de algemeene vergadering, welke dit jaar zal gehouden worden te Zwolle, Tot afgevaardigde naar die vergadering werd gekozen de heer E. M. H. Bartz van St. Jan Steen, en tot diens plaatsver vanger de heer C. P. Minjon van Axel. Den afgevaardigde werd een vrij man daat gegeven. Verder werd nog besloten, dezen winter een openbare vergadering te beleggen, namens de afdeeling op een nader te bepalen tijd en plaats. Op die vergadering zal het punt van bespreking zijn openbaar en bijzonder onderwijs. Op de voordracht ter benoeming van een leeraar in de wiskunde aan de Zeevaartschool te Schiermonikoog komt o. a. voor de heer J. Spiering te Ter Neuzen. De collecte voor de scholen met den bijbel heeft opgebracht te Bigge- kerke met Krommenhoeke f 49.35, te Biezelinge met Kapelle en Everswijk f 130.05 en te Serooskerke (W.) f 68.45. Vrjjdag den 20en October is de Wed. NabbenBos, te Broekhuizen, honderd jaar geworden. Zij werd ge boren te Grubbenvorst, den 20en Octo ber 1805. De honderdjarige is nog heel kraszij kan nog te voet naar de kerk gaan over een afstand van een half uur. Heden word haar „honderdjarig feest" in allen luister gevierd door de gemeente Broekhuizen. Heden herdacht de heer L. B. Keur te Medemblik zijn lOOsten ver jaardag. Hij is nog sterk en flink van geheugen en gehoor. Nader meldt men uit Vlaardin- een over het vermoedelijk vergaan van den logger VI. 137, „Maria," dat deze nog op Vrijdag 6 October 's morgens halfacht in het stormweer in Noorde lijke richting gezien is door den logger K. W. 42" schipper Andries Plokker. Des middags werden door de bemanning van dezen logger eenige breels en hout werk opgevischt, gemerkt 1. 137. Onder het garnizoen te Bergen- op Zoom zijn eenige gevallen van typhus voorgekomen. De lijders zijn in het militair hospitaal opgenomen, terwijl door den geneeskundigen dienst alle mogelijke voorzorgsmaatregelen worden genomen. Op de Passeerdergraeht te Am sterdam is een Indisch officier, daar woonachtig, overleden, tengevolge van een meermalen voorkomende onvoor zichtigheid. Hij had nl. een gaskachel laten branden in zijn afgesloten slaap vertrek. Men vond hem des ochtends geheel bewusteloos en bij is twee dagen later aan de gevolgen overleden. Twee vrouwelijke huisgenooten, die in een hooger gelegen vertrek sliepen, hebben eveneens gevaar geloopen de eene is zelfs 'nog onder geneeskundige behan deling. Te Oosterhout is een schipper bij het aan boord gaan van de loopplank gevallen, met het noodlottig gevolg, dat hij jammerlijk verdronk.Zaterdagmorgen is zijn lijk opgehaald. Een schuiten voerder, vader van een talrijk gezin, is bij den kop der Handelskade te Am sterdam door het uitschieten van zijn haak over boord gevallen en verdronken. Vrijdagavond gebeurde te Meerssen op de mijn Oranje-Nassau een vreeselijk ongeluk. Een löjarige jongeling, wo nende in de kolonie te Morgenster, bad het ongeluk, in de brikettenfabriek in een bassin te vallen. De machinerieën stonden onmiddellijk stil. Na een uur werd do ongelukkige jongeling met veel moeite als lijk uit het vuil gehaald. Op de machinefabriek „Kinderdijk" te Kinderdijk, sprong bij het kopergieten de vorm, wat groote ontsteltenis teweeg bracht, daar zich de gloeiende massa een ougewenschten weg baande. Een 4-tal personen liepen brandwonden op, gelukkig niet levensgevaarlijk. Genees kundige hulp werd terstond ingeroepen. Een landbouwerszoon te Loon-op- Zand zou de strengen van het paard losmaken, .waarmede zijn vader aan het ploegen was. Hij kreeg echter van het nog jonge dier een trap, slaat achter over en het paard, dat op den loop gaat, snijdt -hem met den ploeg over het hoofd, zoodat de hersenen er uit puilden en zelfs op den akker spatten. Hij verkeert in levensgevaar. Een bijna 13jarige jongen te Wierum is op dè Dollard over boord geslagen en kon niet geved worden. Het ventje was het eenige zoontje en ter zee gegaan om zijne moeder haar taak te verlichten. T. J. te 's-Gravenhage schrijft onder dagteekening van 19 dezer in bet „Handelsblad" Hedenmiddag trachtte in den trein tuaschen Gouda en Den Haag een jongmensch zich door vergif tiging van het leven te berooven. Sedert het vertrek had hij zich reeds vreemd aangesteld en haalde eindelijk een flesch je voor den dag, waaruit hij zeide anti- pyrine voor de hoofdpijn te willen ge bruiken. Een der reizigers vond de ver pakking wat verdacht, en toen de jonge man het flescbje aan den mond wilde brengen, sloeg hij het hem uit de hand. Bij onderzoek bleek het niet minder dan 50 gram cyankali te bevatten, ge noeg ongeveer om 'n heel dorp te vergif tigen. Op verzoek werd van dit geval geen kennis aan de spoordirectie gegeven, en werd het jonge mensch onder geleide thuis gebracht. Wijst deze gebeurtenis niet op de noodzakelijkheid van strenger toezicht tegen het verkrijgbaar stellen van dergelijke vergiften? jDe 'zwervers te Naar- den. Aan de persoonlijke toewij ding van het personeel van het kinder huis van het Leger des Heils te Naaiden, alsmede aan de giften aan de admini- sfcratie van het „Handelsblad" bezorgd, en enkele andere giften in geld en in natura, is het to danken, dat thans het ongelukkige geziu, te zamen 8 personen, van den ondergang is gered. Nadat vader, moeder en kinderen van top tot teen van hun onbeschrijfelijke vervuiling verlost en van grootendeols nieuwe kleeding voorzien waren, be trokken zij Donderdagavond hun vrien delijk ingerichte woning in het plantsoen te Naarden. De kinderen gaan thans weer ter school. Hoewel de financieele hulp nog niet voldoende is, mogen toch zij, die hun gaven ongevraagd voor dit edel streven offerden, de voldoening smaken, dat zij veel zegen hebben ver spreid. Hulde ook aan het Leger des Heils en anderen, die door den reeds verrichten arbeid en het volgend voort durend dagelijksch toezioht, een mensoh- lievend voorbeeld hebben gegeven. Te Brerik (bij Venlooj deed 't geweer weer dienst. Een 4 tal jongens klaar voor Indië, die van t handgeld aan het boemelen waren gegaan, zoch ten ruzie met een "schoenmaker. Dezen laatsten begon zulks te vervelen en bij loste vier schoten, waarvan er drie zekeren H. troffen, doch niet levensge vaarlijk. Drie der belhamels zijn in arrest gesteld. De schoenmaker, die uit wettelijke zelfverdediging handelde, is vrijgelaten. Sedert eenige dagen heerschte er in een gezin in de Frans Halsstraat 3 hoog, te Amsterdam, twist en twee dracht, waaraan de man Vrijdagavonc een einde wilde maken en zijn lijfs- toebehooren kwam weghalen om ergens een vreedzamer verblijf te zoeken. Dit was echter niet naar den zin der vrouw, waardoor weder twist ontstond, welke thans zoo hoog liep, dat de politie tusschenbeiden moest komen. De vrouw wierp daarop haar man een dosis vitriool naar het hoofd waarvan ook twee kinderen en de politieagent een deel mee kregen. De man werd zoo ernstig in het gelaat gewond, dat hij naar het Binnengasthuis vervoerd moest worden. De kinderen en de politieagent hadden alleen brandvlekken op de kleederen. De vrouw werd iu verzekerde bewaung gesteld. Een zonderlinge raad. Een eenvoudig gekleed manneke treedt het spreekvertrek van een neus- en keelarts te Groningen binnen. Een pijn lijke trek ligt op zijn gelaat. Zijn rech terduim is met doeken omwonden. Voor zichtig wordt de hand vooruitgestoken. Hij zegt reeds langen tijd een zwe- renden duim te hebben en nu is hij ten einde raad in „de stad" gekomen, om hulp te zoeken bij een „eerlijk- schen" dokter. De doeken worden afgewikkeld. Ernstig kijkt de dokter daarbij toe. Hij verwacht een olttstoken duim te zien, en hij zietvier pootjes, net jes naait elkaar gelegd en kleine spier- trekkinkjes uitvoerende vier groene pootjes, nog vastzittende aan een groen lichaampje, waarin de duim is gesto ken. Niet prettig voor zoo'n kikvorsch „Raad van 't hoertje", zegt de patiënt. „Je haalt er de ingewanden uit, terwijl 't dier nog leeft en brengt dan den zwerenden vinger er in. Is 't dier dood, dan neem je ander." „Een kikker is zuiver", vervolgt de patiënt, „en taai, neen maar, hij leeft nog en ik heb er nog eenige meegeno men." En meteen haalde hij uit zijn imker- jaszak eon handvol levende kwakers. De dokter legde om den duim een voorloopig verband en zond den patiënt naar het ziekenhuis. („N.Gr.Ct Tusschen Brussel en Gent wordt strijd geleverd, wie van beide de eerst volgende wereldtentoonstelling hebben zal. Antwerpen en Brussel hebben er elk reeds twee gehad Luik nu de zijne Gent wil, wat aannemelijk is, nu ook de zijne hebben. Een onzer confraters vraagt wat men er te Antwerpen over denkt en zou de eerstvolgende tentoon- telling binnen onze muren willen zien. "Wij ook maar wij zouden niet weten waar men haar zou oprichten. Nergens zien wij er plaatsruimte voor in de stad zelf, en buiten de vestingwallen is er niet aan te denkendaar zou men stellig een fiasco van eerste klas tegemoet gaan. Zoo lang de omheining bestaat, is, ons erachtens, een wereld tentoonstelling onmogelijk. Reeds lang werd er aan één gedacht, en men had die bepaald, meenen wij, in het jaar 1913, dus binnen acht jaren, en dat zal wel geweest zijn in de veronder stelling, dat tegen dien tijd de omhei ning zal afgebroken zijn. Wij gelooven dan, dat men vooralsnog het ontwerp zal moeten laten varen en den Btrijd laten tusschen Brussel en Gent. (VI. Gazet"). In Engeland werd Zaterdag de honderdste gedenkdag van den slag bij Trafalgar en van Nelsons dood gevierd te Londen met eene feestelijke bijeen komst inde „Albert Hall", waar nevens de Britsehe ook de Eransche vlag werd geheschen en die, schoon de Eransche bezoekers vóór dien tijd waren vertrok ken, geheel in den geest der „entente cordiale" was. Voor het publiek was de groote feestelijkheid het versieren van het bekende monument op Trafalgar-square, waaraan de geheele week is gewerkt. De hooge zuil was geheel met groene öUngers omwonden en het levensgroote beeld van den beroemden zeeheld rijst uit lauweren en bloemen op. Aan den voet van de zuil zijn de bloemen en kransen geschikt, welke van alle kanten in overvloed gezonden zijn, als een hulde aau Nelsons nage dachtenis en aan de vier hoeken wappe ren de nationale vlaggen. Des middags werd aan den voet van het Nelson-gedenkteeken eene half- kerkelijke plechtigheid gevierd. Een orkest voerde daar „de Dood van Nel son" uit, terwijl de vlaggen ij waren neergelaten. Bisschop "We||.| sprak een gebed uit, gewijd aaj'vl sons nagedachtenis. Voorts werdfii^ l „Recessional" voorgedragen. Tec J werden onder trompetgeschal de v]tej weder opgeheschen en het vol^ö gezongen. Te Bern, Zurich, Thun, Interfo J Freiburg, Luzeru, St. Gallen, 0H,j Chaux-de Fonds en in de meeste gelegen plaatsen in Zwiterland ia Vrj| veel sneeuw gevallen. Een wissel van f60 0,0(1 gestolen. De bankier KrètsJ mar reisde met den sneltrein van Dj lijn naar Parijs en bemerkte bij komst daar dat zijn portefeuille n| een wissel van 50.000 pd,st. (f 600,01 j uit zijn brievenzak was verdwenJ Vermoedelijk is de portefeuille ontrold tusschen Keulen en Aken, in den corridor van den waggon heer hem tegen het lijfliep. Allebanki») huizen en wisselagenten over heel Euro* zijn door door de politie gewaarschu*; De spoorwegstaking j Rusland. Het Russische Telt. graafagentschap meldt, dat de we king der spoorwegbeambten zich i uitbreidt en aanzienlijken omvang veJ krijgt. Bijna alle lijnen, uitgezond»! het traject MoskouSt. Petersburg werden er door getroffen. Op JaroslafArchangel is het gestaaktop de lijn Moskou- verlieten de machinisten de locomofel ven. Het gerucht loopt, dat op de lij! MoskouKoersk de sneltrein, die oiil halftwaalf Zondag van Moskou vertrok,! is blijven staan. Te Koslpf (gorv. Tambof) hebben 1,1 beambten van den Rjasan-Oeral-spo Vrijdag het werk gestaakt. De stakers verlangen vrijheid van drukkei| en spreken en den achturigen we Een jong meisje van 22 j herstellend van eenen aanval van typhuc] behoorende tot eene geachte Parijscbal familie, is sedert den llden van maand op geheimzinnige wijze verdwe-l neu. Zij wandelde met hare gezelschaps-l juffrouw in de straten van Parijs, I verloor haar een oogenblik uit het oogI en sedert dien heeft men haar niet meer gezien. Zij had herhaaldelijk zegd dat het haar zooveel verdriet df door hare ziekte zooveel last aan karei familie te veroorzaken en dat zij wel I zou willen willen weggaan, om niet I langer eene hindernis te zijn voor 1 ouders. Zij heeft nu ongetwijfeld dit ziekelijk denkbeeld uitgevoerd. De d bedroefde familie zoekt haar tot hiertoe te vergeefs. Het gevaar, dat de drij vende mij nen in de golf van Petchili en in de Gele Zee voor de scheepvaart opleveren, neemt eer toe dan af. Door de zee- stroomingen drijven de mijnen uit kust zuidwaarts, en dus juist in de meest gebruikte route voor de stoomsche; die naar Japan, Wladiwostok, Korea en Tchili gaan. Hoe groot het getal der mijnen nog is, blijkt uit de berich ten der koopvaarcüj-kapiteinen en van de marine-officieren, die reeds sinds Augustus bezig zijn mijnen op te vis- schen en te vernielen. Voor gewone stoomschepen is het vernielen ook lastig werk, omdat zij geen kanonnen aan boord hebben. Een schip moei altijd minstens 200 M. van de mijn verwijderd blijven om zelf geen gevaar te loopen en dan is de kans om met eau geweer een mijn tot zinken te brengen, heel gering. De groote Duitsche kruiser „Hansa" is als tweede oorlogsschip naar Japan gezonden, waar hij met de „litis" naar drijvende mijnen moet zoeken, die vaarlijk zouden kunnen zijn voor Duitsche koopvaardijschepen in die wa teren. Dat er altijd nog van dat gevaarlijke oorlogstuig in Oost Azië ronddrijft, blijkt ook uit het volgende bericht Te Londen is een kabel-telegram ontvangen, vermeldende, dat het Japan- sehe transportschip „Santsjimaroe" op weg van Noetsjang naar Dalni, tenge volge van het stooten op een drijvende mijn gezonken is. De „Santsjimaroe" was ingehuurd voor het vervoer van oorlogsvoorraden tusschen de havens van Mandsjoerije. Van de bemanning, sterk 54 koppen, werden 51 gered, terwijl 3 vermist zijn. De medeplichtige van Gallay, d« bnnkiersbediende die het Comptoir d'Es- compte te Parijs voor circa een millioen bestal, schijnt zich in Engeland te bevin den. De Engelsche politie is op het spoor van Lerendu, den medeplichtige, die niet te Londen is, maar naar men vermoedt, zich in den omtrek der stad verbergt. De politie meent dat Lerendu niet in staat zal zijn te ontkomen. Door den rechter van instructie ondervraagd over het gebruik der ge stolen gelden, verklaarde Gally, dat hij niet zoo maar op staanden voet een opgave kon doen van het geld dat hij verteerd had. Hij heelt „an zijn vrouw geSev®D van de bank van e' „emen en haar gezegd c n handel in automol diend. Veel geld heeft koffiehuizen en restaur; fooien van 40 en oO fu Zigeuners, om door h „elodieën te spelen. Vo beeft hij voor 8000 frai kocht. Meer kon hij Wik niet zeggen, maar een nauwkeurige balan fflaken van het gesteled klaarde voorts dat by beslag genomen geld IC die aan Mane Andot f bem door haar te b^ waren. De prins en prii zijn met groot gevolg ket pantsertschip „Keno 0m een bezoek aan 1 brengen. De Indische b bijzonderheden mede c reidingen die voor een f vangst door vorsten ei „etroffen. Te Lahore z paar eenigen tijd blij vei bier met groote praal den Pendsjab zal out noordwestelijke grens; worden bezocht. Men kringen dat het bezoe en de prinses van W; meering van de gen galen die ontster plannen tot politieke Bengalen zal bijdrq laatste berichten zou prins tot Japan worde: Mikado had hiertoe noodigd. Het aanstaande bezo prinselijk paar is ech voor de Indische bla< Engelsch-Japansch ver: te geven, die allesbehi Engeland zijn. Een d redigeerd, maar in i schijnende courant, ze bij dat verdrag Eng; doet op Japan's hulp van lndië, dan bewf dat het alleen niet Indische bezit te verdij tuiging geeit Engelan recht, zich om hulp t vreemde mogendheid,1 heid dan aanspraken verdedigde land zou den. Engeland heeft! de 50 millioen Japai bij de 300 millioen Ij het zekere voldoening gesloten is met een heid. "Wellicht gelukl zij het dan ook door het Indische volk mef te bezorgen. Ook is door het bondgenoot; dering van de legeru verkregen. De bespai gebruikt worden voc van het land, Te Fall River I sachusetts dreigen 263 met een staking zij van den werktijd en jaar geleden werdeif Nationale Bond van te) de mannen zijn gelde steun toegezegd. Uit New-York| bericht van den heei den eigenaar van het „the World" en m der bilt Webb. De h van het jonge paar lioen dollar geschat, schonk zijn schoond- gemeubeld huis, was tafelzilverwerk vind erfgenamen van den bridge werd verkoch Het Franscbe het denkbeeld geh gaan, wat de winne met hun onverwacl doenhet blad h gaan welken invlo het leven van de wi En zooals men wel was de invloed van zij hun rijkdom te naar karakter en verschillend. Een Parijsche 100,000 francs hij werd vroom, en 1 geld om alle pelg maken en alle b bezoeken. Een Parijsch or hetzelfde bedrag1 bok zitten want dat de rente van bedroeg dan hij jaarlijks maakte, dj Een kofiiehuisho bad nooit aan zijn Verteld, dat hij loterjj hadgewonne

Vlissingse Courant | 1905 | | pagina 2