Buitenlandsclio berichten. Kerk- en SchoolmenW5U Rechtszaken» Gemengd Nieuws. Ned. Herv. Kerk. De kerkeraad der Ned. Herv. gem. te Aksel heeft een krachtig protest ingediend bij de alge meene synode tegen de uitspraak der Synodus Contracta inzake dr. L. Bahler. Een hier ter stede gehouden col lecte voor de Ned. Zendingsschool heeft opgebracht f 333.51. -Tot bisschoppelijk inspecteur van het r.-kath. bijzonder onderwijs in het dekenaat Middelburg is benoemd de heer J. M. J. Baede, deken te Goes. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens d i e f s t a 1O F. T., 81 jaar, lood gieter te Gent, gedetineerd te Middel burg tot 6 maanden gevangenisstraf met mindering der doorgebrachte hech tenis en H. H., 63 jaar, gemeente-brug wachter te Vliesingen tot f 1 boete eubs. 1 dag hechtenis mishandeling: P. F. T., 19 jaar, boerenknecht te Schoondijke en C. v. K., 30 jaar, meubelmaker te Goes, beiden tot 4 maanden, J. H., 23 jaar, veldarbeider te 's Heer Arendskerke tot 1 maand en P. J. F. d. W., 32 jaar, schipper te Philippine tot 14 dagen ge vangenisstraf beleediging van een amb tenaar en wederspannigheid: J. A. C. v. R., 24 jaar, kantoorklerk te Ter Neuzen tot f 50 boete subs. 10 dagen hechtenis v r ij g e s p r o k e n G. R., 54 jaar, schipper te Ossenisse, beklaagd van diefstal. Voor het gerechtshof te 's Gra- venhage werd gisteren behandeld de zaak tegen C. K,, 23 jaar, stuurman, geboren te Uckendorf, wegens weder spannigheid door de rechtbank te Mid delburg tot 4 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Bekl., die aangehouden was toen hij uit het huis van bewaring was ontvlucht, beweerde niet bij opzet zich verzet te hebben Hij was zijn be zinning kwijt geweest. De advocaat- generaal vorderde intusschen bevestiging van het vonnis a quo. De verdediger pleitte vrijspraak. Voor de civiele Kamer der arron- dissements-rechtbank te Amsterdam werd gisteren begonnen de procedure tegen de „Club Internationale de Bien- faisance", het speelhuis in de Vondel straat. Zooals bekend is, vordert de officier van justitie vervallenverklaring der rechtspersoonlijkheid van deze club. Gedagvaard warende vereeniging zelve, haar voorzitter, secretaris, pen ningmeester en commissarissen, de laat- sten zijn vreemdelingen. Onder meer zijn achttien getuigen gedagvaard, onder wie een advocaat te Caïro, die zich beklaagt dat in de club valsch gespeeld worlt en voorts verscheidene politie ambtenaren. Uit het getuigen-verhoor gisteren gehouden bleek dat de club op weei- derigen voet is ingericht. Een hoofd inspecteur van politie verklaarde dat een Amerikaan op één dag niet minder dan f 55000 in de club heeft verspeeld. De rechtbank te Utrecht heeft gisteren een vrouw wegens doodslag op haar pas geboren kind, veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf. KgaMBgiMiw—pa«5K5—B—BgmsawmnGi'i—i l)e 30-jarige kaashandelaar uit Ouderkerk aan den IJsel, die eergisteren te Capelle a/d. IJsel met een schot wond in het hoofd gevonden werd, en naar het ziekenhuis te Rotterdam werd overgebracht, is aldaar aan de gevolgen overleden. Door de politie te 's Gravenhage is op last van de justitie in beslag ge nomen het lijk van een kindje van 4ya maand dat in het Kinderziekenhuis al daar in het laatst der vorige week is overleden. Bedoeld kind dat in die in richting verpleegd werd als lijdende aan ingewandsziekte was eerst herstellende, doch een korten tijd daarna werd den te Rijswijk wonenden ouders verwittigd dat het kind stervende was. De kleine is den volgenden dag overleden. Later toen het lijkje, dat geheel gekleed was, in het bezit der ouders was gekomen, bleek, dat een der voetjes vrij ernstig verwond was. Volgens beweren zou deze verwonding veroorzaakt zijn doordien 't voetje 's nachts, tengevolge van het woelen van de kleine, in aanraking was gekomen met een warm-waterkruik, welke omwikkeld in het bedje zou zijn gelegd. Een onderzoek wordt ingesteld in hoeverre de verwonding den dood kan hebben veroorzaakt. Het kinderlijkje is in het Gemeente-ziekenhuisgeschouwd geworden. Een schippersknecht te Middel- harnis, maakte zich zóó driftig op zijn schreiend kind, dat hij het een slag tegen het hoofdje gaf, met het gevolg', dat daardoor een ernstige schedelbreuk ontstond, waaraan de arme kleine, slechts 5 maanden oud, eenige uren later over leed. De politie heeft dit mensch ge vangen genomen. Het lijkje is ter ge rechtelijke schouwing naar het stedelijk Ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. Ten huize van den ingenieur v. E., aan den Wilhelminasingel te Maastricht, heeft Woensdag een kleine gasontploffing plaats gehad op een slaapkamer op de 3o verdieping. De ontploffing ontstond, toen de heer des huizes met een lucifer naar 't lek aan 't zoeken was. Hij kreeg daarbij een brandwonde aan 't gelaat en de ruiten in 't voorportaal en in de voorkamer sloegen stuk. Een burger en een matroos vielen in de Falckstraat te 's Gravenhage een voorbijganger lastig en mishandelden hem ten slotte zoo erg, dat deze er een half oor bij inschoot, dat afgebeten werd. De politie moest van de sabel gebruik maken om de vechtenden te scheiden. Woensdagnacht om twaalf uur ontstond er in de gelagkamer van Je- ruël in de Jan van Loonslaan te Rot terdam onder eenige aldaar verblijvende personen twist over een meisje. De zeeman J. J. H. R., die eerst woorden had met den broodbakkersknecht H. van B., kreeg het daarna om dezelfde reden te kwaad met den los werkman A. E. S. Terwijl nu R. met dezen aan het twisten was, naderde de bakkers knecht, die een soort dolkmes getrok ken had, hem van achteren en gaf' hem met dat mes een diepen steek in den linkerbovenarm, die zóó aankwam, dat er een slagader werd doorgesneden. Onder hevig bloedverlies snelde de verwonde zeeman over het Alkemade- plein naar het politie-bureau in de Meer mansstraat, zijn weg derwaarts met een bloedig spoor teekenend. Op dat politie bureau werd hem dadelijk de eerste hulp verleend, waarna men hem naar het ziekenhuis bracht. De hakkersknecht H. van R. is da delijk in hechtenis genomen en naar hetzelfde politie-bureau gebracht, waar men hem opsloot. Het mes nam de politie in beslag. Een modemagazijn te Groningen is dupe geworden van een sluwe op- lichtster. Eene „dame" vervoegde zich in het magazijn met het doel zich een mantelcostuum te kiezen uit den voor raad, die was uitgestald. Haar keus viel op een elegant costuum van f 25. Zij verzocht hare keuze op zicht te willen zenden aan het adres van mevr. Boerema. Heerensingel 9. Daarop ver liet zij den winkel en eenige oogen- blikken later begaf zich een bediende met het zorgvuldig ingepakte costuum naar het opgegeven adres. Het trof toevallig, dat de bewuste dame reeds stond te wachten, en zij nam heel vriendelijk de doos met den begeerden inhoud in ontvangst, met het verzoek, den volgenden ochtend terug te willen komen om antwoord. De looper gaf daaraan gevolg, maar zich aan het adres vervoegende, moest hij tot zijn schrik vernemen, dat men daar van de zaak niets afwist. De firma had te doen gehad met eene geraffineerde opliehtster. De doos lag, zonder den inhoud, in den tuin. Eenjeugdigavouturier. De kapt. Kofman met de salonboot „Bolsward" van de IIoll. Friesland lijn om* 12 uur Maandagavond van Amster dam vertrokken zijnde, bemerkte, toen de boot in de Oranjesluizen te Lemmer lag te schutten, dat in de voorkajuit een alleen reizend jongetje van omstreeks 10 jaar oud lag te slapen. De kapitein maakte den knaap wakker en kon op zijn herhaalde vragen geen ander ant woord krijgen, dan dat hij naar Har- lingen moest. Kapt. Kofman besloot den jongen voorloopig maar mee naar de Lemmer te nemen. Gistermogen aldaar aangeko men, bekende de knaap, na door Kof man met de politie bedreigd te zijn, dat hij van zijn ouders uit Amsterdam was weggeloopen, om eens te gaan rei zen, en dat zijn vader August Yoogd heette. De heer Kofman besloot daarop den jongen maar wé'er mee terug te nemen. Zeven jaar geleden woonde te Venetië in het paleis Maffin een geluk kige familie, het echtpaar Vigliannetti met drie kinders, twee jongens van 9 en 12 jaar en een meisje van 14 jaar. Op een dag waren de beide jongens voor straf door hun vader in een ka mer opgesloten, waaruit zij 's nachts ontvluchtten hoe hun dit gelukken kon, is nog niet opgehelderd. Maanden lang werd er vergeefs in alle richtingen naar hen gezochtook de hulp van den aartsbisschop van Venetië, den tegenwoordigen Paus, die in alle kerken van zijn gebied de vermissing van de jongeDS liet bekend maken, bleef vruch teloos. Ten slotte moest men wel aan nemen, dat de jeugdige vluchtelingen verongelukt waren. Spoedig daarna stierf hun moeder van verdriet over het ver lies van baar zoons, en ook het doch tertje kwam te sterven, zoodat de heer Viglanetti, de eens zoo gelukkige fa milievader, alleen overbleef, als een man, die voortdurend gekweld werd door gewetenswroeging over de streng heid, waarmee hij zijn jongens gestraft bad. En nu, na zeven jaar, zijn zijn zoons door de commissie voor do mili tie in de provincie Treviso als boeren knechts teruggevonden. De vader is dadelijk van Venetië vertrokken om hen terug te halen. Prinses Louise van Koburg is van meening veranderd en heeft nu aan haar advocaat getelegrafeerd, dat zij het voorstel tot een minnelijke schik king op den grondslag van een jaargeld van 72,000 kr., de uitbetaling van 120,000 kr. ineens en het afleggen van den titel van prinses van Koburg voor dien van België, niet aanneemt, maar een proces vooreen HoDgaarsche recht- bank verlangt. Verder verzoekt zij aan haar advokaat, om namens haar zoo spoedig mogelijk een eisch tot echt scheiding in Hongarije in te dienen. De schikking nu mislukt zijnde, zal de rechtbank in Koburg moeten beslissen of zij iu die zaak competent is. Aan genomen wordt dat zij zich incompetent zal verklaren, omdat, al behooren de beide partijen volgens het familiestatuut tot de Koburgs, zij naar nationaliteit en aanhuweiijking Hongaren zijn. De Belgische onderdaan Joris, beschuldigd van medeplichtigheid aan den aanslag van 21 Juli tegen den sultan, zit nog altijd te Oonstantinopal in de gevangenis. Een correspondent heeft hem bezocht en beschrijft hem als een type van den „philosofischen dégénéré". In zijn eerste verhooren heeft hij warme pleidooien voor anarchisme gehouden, maar Turksche rechters zijn daar natuur lijk niet bijzonder ontvankelijk voor en Joris verklaarde zijn pogingen op te geven. „Die menschen begrijpen niets", zei hij „het is boter aan de galg". Binnen enkele dagen zal het onder zoek zijn afgeloopen. De Porte blijft weigeren, Joris aan den Belgischen rech ter uit te leveren. In de Aula van de universiteit te S:. Petersburg, had gisteren een mee ting plaats, waaraan 10.000 personen, studenten, werklieden enz. deelnamen. Aangenomen werd een resolutie om de krachten voor een beslissenden slag te sparen, een open strijd te ontwijken en een staking, slechts met uitzicht op een vredelievend eiude, ten bewijze van de solidariteit te beginnen. Dinsdagnacht zijn er te Parijs een heele reeks moorden en aanslagen gepleegd. Op den boulevard de Belle ville werden twee jongelingen op mes steken onthaald. In de vue de la Roquette kreeg een voerman eeu dolksteek en werd zoo erg gekwetst, dat hij er niet meer van zal opkomen. Aan do Gare de l'Elst werd een werkman met revolver schoten gedood. En dat niettegenstaande de politie sedert weken razzias uitvoert en honderden gevaarlijke kerels heeft aangehouden om Parijs te zuiveren. Een dokter te Koburg onvangt een erfenis van 60 millioen gulden van een neef, een onderwijzerszoon, die in het midden der vorige eeuw zijn fortuin ging zoeken in Amerika, een groot vermogen verwierf en plotseling zonder testament overleed. De erfenis werd hem eerst na langdurig geprocedeer toegewezen. Aan boord van den Fransehen kruiser „Dupetit-Thouars" is in de Roode Zee oproer uitgebroken. De equipage klaagde al lang over het slechte brood, dat zij te eten kreeg, eu toen 28 Sept. een matroos overboord- viel en tengevolge van den slechten toestand der reddingsmiddelen bijna was verdronken barstte de ontevreden heid los. Schreeuwend en fluitend protesteerden de matrozen opnieuw tegen het slechte eten en op verschillen de plaatsen van het schip hoorde men de „Carmagnole" zingen. Ernstige ge volgen heeft het oproer gelukkig niet gehad bij Saigon zal beter brood wor den ingeslagen en op die belofte ver dween de ontevredenheid. - Een stoker van de stoomboot „Wiirzburg" is 44 dagen zonder eten gebieven en leefde nog toen men hem vond. Het „Seeambt" van Bremerhaven deelt mede hoe dit mogelijk was de man in quaestie had, met het doel zich van kant te maken, een groote hoeveelheid menie en loodwit iDgeuo men en was toen onder den bakboord ketel gekropen. Toen hij 44 dagen later in Buenos-Ayres gevonden werd, leefde hij nog en werd naar 't gasthuis gebraoht, waar hij aoht dagen later stierf. Door de groote massa vergif was hij in eeu soort doodskramp ge vallen, die het mogelijk maakte zoolang zonder eten te blijven. Sedert Dinsdag wordt te Breda een vijfjarig kind vermist. Men ver moedt dat het kind, dat het laatst spelende gezien is aan een kade, te water is geraakt en verdronken. Bij het station Nieuweschans is gisteren een rangeerder, bezig met rangeeren, ge struikeld en onder den trein geraakt. Beide beenen werden hem afgereden. Hij is naar het ziekenhuis te Gronin gen vervoerd Te Nieuwebdijk bij Gorincbem geraakte een 18-jarig meisje te water. IIa r bejaarde oom sprong haar na doch beiden waren beslist ver dronken indien de arbeider K. niet te water ware gesprongen en zoowel den man als het reeds zinkende meisje met behulp van een stok had weten te redden. Beiden zijn langzaam bijgeko men en ofschoon bedlegerig bestaat er wel kans dat ze zullen hersteilen. In de Westerstraat te Amsterdam is een loodgieter die op het dak van ren huis van drie verdiepingen werkzaam was, tengevolge van een misstap op de straat gevallen en aan de wonden gestorven. Gallay, de bankemployé, die onder den naam van baron De Granval en gezelschap van de schoons Merelli een uitstapje in een eigen jacht naar Bahia maakte, waar hij werd aangehouden wegens de bekende oplichting heeft eindelijk zijn medeplichtige genoemd. Deze een zekere Le Rendu most met een typewriter de brieven hebben ge schreven, waarin, uit naam van gefortu neerde cliënten van de bank, verzocht werd, zekere sommen op rekening van baron De Granval over te schrijven. Gallay had Le Rendu ieeren kennen, toen hij zelf bij de politie iu dienst was, en Le Rendu wegens spionnage tot achttien maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. Gaily zond Le Rendu met 15,000 francs naar Engeland om een jacht te huren, maar zag noch den man, noch het geld terug. Dinsdag werd in Nieder-Saulheim bij Mains, de molenaar Thomas ge vangen genomen en door drie gendarmes, in burgerkleeding, naar Gieszen ge bracht, om een onderzoek te doen in stellen naar zijn geestvermogens. De gendarmes vonden Thomas op het land, aardappelen rooiend. De wacht meester gaf hem verlof de aardappelen naar den molen te brengen. Toen zij daar aangekomen waren, legde Thomas het wetboek voor om te bewijzen dat zijn arrestatie ongeoorloofd was. Bij de volgende besprekingen kwam het tot een hooge ruzie. Thomas nam de ge legenheid waar om te vluchten. In vliegende jacht gingen de gendarmes hem na. Zelfs vuurde de wachtmeester een schot af, dat gelukkig geen doel trof. Thomas wist langs een omweg terug te komen in zijn woning en zich zoo te verbergen dat de gendarmen hem niet terug konden vinden. Deze gebeurtenis klinkt, schrijft de „Franf. Ztg." zoo ongehoord, dat met verlangen te gemoet gezien wordt hoe de autoriteiten haar zullen uitleggen. Thomas schijnt geestelijk niet nor maal te zijn. Doch gevaarlijk was hij niet. En waarom moest hij opgepakt worden, terwijl hij kalm zijn werk deed op liet veld De jacht op een mensch is altijd treurig, stellig wanneer men te doen heeft met een zieke. En hoe is het schieten goed te praten, zelfs wanneer er hier in den blinde gevuurd is, om schrik aan te jagen Hoe het zij, zegt de „Frankf. Ztg." het gebeurde eischt een streng onder zoek en een voorbeeldige bestraffing. De ramp van de „Campa nia". De ramp, waardoor de Cunard- lijner „Campania" op zjjn laatste reis van Liverpool naar New-York werd getroffen en waarbij zeven tusschendeks- .passagiers het leven verloren, terwijl een tiental zeer ernstige en eeu twintig tal minder ernstige kwetsuren opliepen, mag zeker zeldzaam worden genoemd. Het gebeurde Woensdag 11., even na het diner, bij de groote Banken van Newfoundland. Het schip stoomde met volle kracht, er woei een stijve koelte, de zee was tamelijk bewogen, de zon scheen en ongeveer 200 passagiers, mannen, vrouwen en kinderen, bewogen zich lachende, pratende en spelende op hqt tusschendek. Kapitein Warr, een der bekwaamste officieren vandeCunard- lijn, stond op de brughet was zijn eerste reis met de „Campania" en geen enkele voorzorg voor de veiligheid van de ruim 1500 personen aau boord was verzuimd. Toen rees plotseling, onver wacht zelfs door „weerwijze" zeelui, een reusachtige golf over de bakboords- reeliug en stortte met donderend geweld op het ijzeren dek. Het ongeveer 18000 ton groote schip slingerde als een dronken man, viel vervolgens sterk naar bakboord over, doch rees in bet vólgend oogenblik weer overeind. Eea onbeschrijfelijk tooneel volgde. De tu8. schendekspassagiers maakten voor enkel6 vreeselijke momenten, slechts een deej uit van de zee. Overmeesterd door 4 kracht van het water, dat alles voor zich uitdreef, werden zij vau de eene zijde vau het dek naar het andere ge. slingerd en met hevig geweld tegen 4 verschansingen geworpen,waarbij armen beenen en ribben braken. 200 Manner' vrouwen en kinderen streden daar met de kracht der wanhoop om hot hoofd boven water te houden. Het gegil, ge, schreeuw en gekerm was ontzettend Een deur in de reeling van het schip werd weggeslagen en door de hierdoor ontstane opening gingen met het weg. loopende water zeven personen, nl. vjjf vrouwen en twee mannen overboord ea kwamen jammerlijk om. Door het scheepspersoneel, zoowel als door verschillende passagiers werden ware heldendaden verricht. Men za» vrouwen, die zelf groot gevaar liepen meegesleurd te worden, kinderen vast. houden en mannen, die vrouwen bij de haren vasthielden en met eigen levens gevaar voorkwamen, dat zij door do opening verdwenen. Gelukkig warea er, behalve de scheepsdokter, nog een vijftal dokters aan boord, die onmid. dellijk hulp verleenden aan de vele zwaar gekwetsten. Een tusschendekpas. sagier, die door twee matrozen was gered, had 4000 p. st. (f 48000) in zijn zak. Hij vertelde met een vriend te reizen die te arm was om een kajuit te betalen en daarom ook maar „tus. schendeks" gegaan te zijn. Toen het water van het schip weg. geloopen was, bevond men zieh min. stens op een mijl afstand van de plaats waar de ongelukkige passagiers over- boord waren geslagen, zoodat niets meet tot hun redding gedaan kon worden, De dood en verderf brengende golf ging zoo hoog als de schoorsteenen van het sch'p en de officieren zeggen dat het de hoogste zee was, die zij ooit gezien hebben. De 2e stuurman die mede op de brug stond, werd door een gedeelte van de golf getroffen en be wusteloos neergeslagen. Door middel van de draadlooze tele grafie had men kennis gegeven vau bet ongeluk zoodat bij aankomst van de „Campania" alle mogelijke hulp ter plaatse was. Een tiental zwaar gekwetsten wordt thans nog in het hospitaal verpleegd, Van een der vrouwelijke passagiers zijn beide beenen afgezet. Haar toestand is zorgwekkend. De Cunardlijn bestaat 65 jaarzij heeft reeds millioenen reizigers vervoerd eu kon er op bogen, dat aan boord van haar schepen nog nooit één passagier het leven had verloren. Men zei in Engeland dan ook spreekwoordelijk: „Het is veiliger aan boord van een Cunardlijner, dan aan land." Die schoone reputatie is met deze ramp voor de maatschappij verloren gegaan. FRANKRIJK. De „Temps" meldt, dat aan „l'Univers" mededeeling is ge daan van den volgenden brief, welke door den Paus is gerioht tot kardinaal Richard, den aartsbisschop van Parijs. „De ernstige gebeurtenissen welke zich in Frankrijk afspelen en welke de hoogste belangen van den godsdienst bedreigen, zijn het onderwerp van mijii voortdurende zorg. Ten spijt van al onze pogingen om van de Kerk in Frankrijk de onheilen af te wenden, welke op het oogenblik onvermijdelijk schijnen, blijft men in Frankrijk met hardnekkig voortarbeiden aan de vernietiging van de roemrijke tradities van uw edel vaderland. Wij zullen ons gevoelen daarover doen ken nen en aan de geestelijkheid en de ons getrouwe Franschen zulke instructies geven, als geboden worden door den droeven toestand, welke niet uw werk is en waarvoor niet wij verantwoordelijk zijn. In afwachting van den tijd, waarop wij zullen in staat zijn, het hoofd te bieden aan de toenemende moeilijkheden welke de naaste toekomst ons brengen zal, moeten wij blijven aandringen op de noodzakelijkheid, het licht en de hulpe af te smeken, die God alleen kan schenken." BELGIË. De Kamer ging gisteren voort met de behandeling van be' wetsontwerp op de militaire en maritiem® werken van Antwerpen. In den loop der beraadslagingen verzocht de heer Jan- son,liberaal afgevaardigde, der regeering om mededeeling van den juisten tekst van de wet op de nationale verdediging in Nederland en van de- documenten over de verdediging van Engelaiid(?) De voorzitter van het Kabinet beloofd» daaraan te voldoen, zoo het mogel'jk zou zijn. De socialistische afgevaardigd® n Antwerpen, de heer Terw| 7etoogde, dat bet een dwaasheid van een handelsstad een versil laats te willen niakeii. „Trots dt Lganda van den koning", zegt h k ntwerpen anti militairistisch gebi f]a bet land iu gevaar is, waarom ge regeering t'an s'n<^a 10 jaren eedaan Men verliest te veel uit he fie ontworpen vestingwerken beleediging zijn voor de mogendll die de Belgische onafhankelijkheid ben gewaarborgd. Doordat ze zich zetten tegen de bevestiging van werpen verzekeren de socialiste comroercieele toekomst van de pe heer Verhaegen, katholiek afj digde van Gent, heeft zich ook v regeering afgescheiden en is tegt ontwerp gekant. Hij betoogt, d deskundige autoriteiten het niei z;;n over het vraagstuk van de mari werken en hij doet het voorstel i tingen in te winnen bij de zeer ei Ifederlandsehe ingenieurs, die, zoo aegt, aan en in het water wone gpreker gelooft, dat de groote steek" gevaren zal opleveren vc rivier, hij zou de voorkeur geve eeB verbetering der Scheldehij ooriee), dat Antwerpen geham moet blijven als een nationaal toevl oord, want hij gelooft steeds, dal geland tusschenbeide zou kome: bate van België. „Het is noodig' bij, „dat de forten van de voorgesc linie dicht genoeg bij elkander 1 want het nemen van forten zou voldoende zijn om de stad doi bombardement tot overgave te dw Laten we toch een les trekken u Kussisch-Japanschen oorlog. We belegerd worden, voordat onze i satie voltooid is." Hij gelooft n strijd met hetgeen de minister beweerd, dat België beschikt 180,000 man en een eontinge. 16,000 man heeft. Na deze redt het ontwerp, deelde^ de minister dat hij nadere uitlegging zoude DUITSCHLAND. De „Frankf bespreekt het laatste artikel van S ne Lauzanne in de Matin". Dat de Duitsche politiek er op zou zijn om Frankrijk te stelle het alternatief„Duitschland's b noot of Duitschland's vijand" Lauzanne in zijn artikel had be outkent het blad. W èl echte Duitschland het recht om Fr deze vraag te stellen „Zijt gij val wij met Engeland in oorlog m geraken, Engeland's bondgenoot, gij eerlijk neutraal f" Dit is een vraag, zegt het blad van de beantwoording Duitschla vensbelangen raakten het stel deze vraag is voor Frankrijk gt leediging en geen uitoefening van doch ligt in de natuur der ding Ten slotte beroept het blad z op een artikel in de „Humanit Jaurès, waarin de schrijver beto Frankrijk zelfs het laatste res- verlangen naar revanche uit de zi bannen, omdat anders de Euro politiek steeds onder een loodl druk gebukt zal gaan. Indertijd gaf Podbielski aan dt genwoordlgers van Berlijn, die he den vleeschnood kwamen eenigszins spottende den raad dat zelf varkens zou gaan mester raad zal nu toeh werkelijk wore gevolgd. Op de stedelijke bevit velden zal een varkensfokkerij ingericht en een commissie is b die de plannen hiervoor zal uitwerken. Doch het „Berl. Tagebl." m< de mededeeling van dit voornen het stedelijk bestuur op, dat d< regel van geen beiang is voor moetkoming aan den tegenwol vleeschnood alleen de open der grenzen kan de oplossing b: NOORWEGEN. Dat een pi het huis Bernadotte de vacant vau Noorwegen zal bestijgen, thans algemeen als hoogst onwaaj lijk beschouwd. Algemeen is oordeel dat prins Karei van Dene de aangewezen man is. Reeds li; de Deensohe kust twee schepen Voor den overtocht van hem gevolg naar Noorwegen. De Kop. sche correspondent van de „Lot bericht daaroverZoodra het N Storting het voorstel der regeei den troon aan prins Karei van D< ken aan te bieden, zal hebben nomen, wordt bier een deputa wacht, die officieel de aanbied doen. Koning Christiaan hei Prins Karei reeds toestemming tot het aanvaarden der regeer Noorwegen. Prinses Maud, de gemalin prins, schijnt echter niet ingen rijn met de verhooging in r; haar wacht. Ze heeft alle moeiti haren echtgenoot over te halen van de hand te wijzen en eer koning Eduard in eenige briev

Vlissingse Courant | 1905 | | pagina 2