Gemengd Nieuws. groeiende peulvruchten, die de land bouwer dikwijls met den naam „vogel wikke" samenvat en welke met recbt tot de lastigste onkruiden worden ge rekend. Behalve van deze „wilde" wikke is de duif een liefhebster der verbouwde wikke en erwten, alsook der oliezaden en granen, verder van zaadkorrels der verschillende planten, die als onkruid den oogst verminderen en jaren achter een de akkers bedekken. Pastoor Snell trachtte nu na te gaan, wat gedurende een jaar zijn 40 duiven dagelijks als voedsel kozen. Hij nam precies waar, waarheen de duiven vlogen en slachtte van tijd tot tijd een duif om zorgvul dig den maaginhoud te onderzoeken. Op deze wijze vond hij, dat zich zijn duiven van 24 Nov. tot 17 Dec., ver der van 19 Dec. tot 14 Jan., dus ge durende 48 dagen, en van 1 Juli tot 1 Aug., dus 32 dagen, te zamen 80 dagen, uitsluitend met vogelwikke voed den. 108 dagen aten de duiven voor de helft vogelwikkezaad, voor d® an dere helft andere onkruidzaden en graan korrels. Gedurende den anderen tijd 177 dagen -- werden de duiven deels thuis gevoederd, leefden zjj deels van graan, dat na den oogst op de akkers was blijven liggen, waaronder echter weer steeds onkruidzaad gemengd was. Onder deze kwamen vooral voor de wilde mosterd, hederik, (die zij alleen bij grooten honger eten) zuring, koren bloem, winde enz. Ten slotte moeten nog genoemd worden kleine tuinslak- ken, rupsen, maden en ander ongedierte. In welk een groote hoeveelheid het zaad van vogelwikke op de velden kan liggen en door de duiven verteerd wordt, bewees Snell door de korrels in den krop der geslachte duiven te tellen. Zoo vond hij in een krop van een op 16 Juli tegen den avond geslachte duif niet minder dan 3582 zaden. Hij rekende, dat ongeveer half zooveel in den loop van den dag reeds in de maag van den vogel was overgegaan, zoodat het getal verhoogd werd tot 5373. Yerder aanne mende, dat de oude duif wel de helft van wat zij vond, voor zich in den krop behield, kwam Snell tot de slotsom, dat de duif in den tijd, dat zij jongen heeft, dagelijks meer dan 8000 vogelwikke- zaden ophaalt. Yolgens deze gegevens wordt dit in stel 100 dagen! 100 maal 8000 is omstreeks 800.000 zaadkorrels, welker ontkieming en ver dere ontwikkeling door de duif wordt verhinderd. Neemt men, om de zaak niet te overschatten, slechts 500.000 (een half millioen aan), dan komen op een koppel duiven van 20 paar per jaar 20 millioen zaadkorrels der lastige onkruiden. Daar behalve de patrijzen en de kwartels bijna alle vogels het vogel wikkezaad versmaden, rekent pastoor Snell de duiven tot de nuttige vogels. Zelfs als zij soms aan de cultuurplanten schade toebrengen, dan wordt dit door het nut, dat zij daarnaast stichten, vele malen overtroffen. kan ontsnappen. De smaak der eieren is goed. Waterglas koopt men bij den drogist. Eén flesch van deze dik vloei bare vloeistof, verdunt men met 5 a 6 flesschen water, in welk mengsel de eieren juist zinken. Sommigen, die heel zeker willen gaan, besmeren de eieren, alvorens ze in waterglas te leggen, met vaseline. De kalk methode is zeker wel het vlugst toe te passen. Men stapelt de eieren met de punt naar benoden in een pot, welke nu verder gevuld wordt met het heldere kalkwater, dat men van eenige uren te voren met water overgoten ongebluschte kalk ver krijgt. Na een poos komt er op het water een vliesje van koolzure kalk, dat men niet verbreekt vóór de eieren gebruikt zullen worden. Verkoopingen en Aanbestedingen. Aan het bureau van de genie werd heden aanbesteed Het doen van voor zieningen aan de schietbanen in het Reduit van het gesloopte Midden-Kroon werk te Ylissingen. (Bestek no. 218). Inschrijvers de heeren J. J. Krijger, voor f 1090 J. de Jonge, Middelburg, f 1020 A. Hanewinkel, f 969 W. Dek ker, Veere, f 969 F. N. de Rooij, f 969 II. Jansen, Middelburg, f 965 A. Caljé, f 965 H. v. d. Hof, f 935 J. Linden- berg, Wemeldinge, f931 F Bax, f930 J. L. de Troije, Middelburg, f 928D. Bjjl, f897. De inschrijvers bij wier namen geen woonplaats is vermeld wo nen alhier. de bemanning dreigde om te komen. De logger Sch. 326, passeerde rakelings de in nood verkeerende bom, doch kon geen hulp bieden. Door seinen werd het reddingsstation aan den Hoek be richt gegeven, waarna het der stoom- reddingboot van daar met veel moeite en zeemanschap gelukte de in levens gevaar verkeerende bemanning te hulp te komen, over te nemen en te redden. De bom met lading zal vermoedelijk verloren zijn. Viissingen, 1? Oct. Door Ged. Staten zijn voor deze gemeente tot lid en plaatsvervangend lid der commissie van aanslag voor de belasting op bedrijfs- en andere inkom sten, benoemd de heeren H. J. van Poelvoorde en W. N. Rottier, beiden alhier. Bij do ondorhandsche aanbesteding voor de levering van aardappelen voor het garnizoen alhier over het tijdvak van 1 November 190531 Mei 1906, is ingeschreven door den heer A. Pierens voor t 3.58 en door den heer A. Bot ting voor f 3.69 per H. L. Aan eerstgenoemde is, onder nadere goedkeuring van den minister van oor log, de levering voorloopig toegewezen. Bij beschikking van den minister van marine is de matroos bij het loodswezen alhier, J. Gomes, met den lsten No vember a.s. bevorderd tot loodskweeke- ling der 2e klasse. Hedenmorgen ontstond een binnen brand in een café in de Weststraat, bewoond door den heer B. Doordat de kachel to fel gestookt werd raakte een daarvoor hangende deken in brand. De vlammen deelden zich mede aan een kast en een houten beschot. Do spuit van het algemeen depot van discipline was evenwel spoedig ter plaatse, en mocht men er in slagen, tevens met behulp van een slang die op de water leiding werd geplaatst, den brand in den beginne te blusschen. Het couaerveeren of Inmaken van eieren. Wat al middelen worden er aan de hand gedaan om eieren te conserveeren, niet waar Maar is het u als mij ge gaan, waarde lezer of lezeres, dan zijt gij al dikwijs teleurgesteld geworden, doordat de uitkomst niet aan de verwach ting beantwoordde. Laten we, om ver dere mislukkingen te voorkomen, me- dedeelen, welke resultaten bij verschil lende methoden van bewaring werden verkregen. Het percenteijfer duidt aan, welk deel door bederf verloren ging. De eieren werden bewaard van Juni tot einde Februari, dus, gedurende den ganschen zomer, ruim 8 maanden lang. Bedorven. Bewaring in zout water100 pet. In papier gewikkeld80 Gedompeld in een mengsel van salicylzuur en glycerine 80 Ingewreven met paraffine 70 zout 70 Bewaard in zamelen 70 Gevernist met collodium50 Gedompeld in kokend water 1215 sec50 Gedompeld in een oplossing van ealicylzuur 50 Gedompeld in een oplossing van aluin 50 Gevernist met gomlak 40 Bewaard in houtasch 20 Bedekt met varkensreuzel 20 Behandeld met overmangaan- zure kalium20 Behandeld met een mengsel van boorzuur-kaliwaterglas20 Bedekt met vaseline 0 Bewaard in kalkwater 0 Bewaard in een oplossing van kali-waterglas 0 De drie laatste methoden geven dus voldoenden waarborg tegen bederf. Het bewaren in kalkwater heeft echter het bezwaar, dat enkele eieren naar de kalk smaken, terwijl van de in waterglas geconserveerde eieren de schalen bij het koken licht barsten, soms met een har den slag. Dit breken kan men voorko men, door aan het stompe eind een klein gaatje te maken, zoodat het gas De gewone jaarlijksche sluiting der sociëteit gaai- en doelschieting „de Eendracht" alhier, had gisterenmiddag op het gewone terrein plaats. De hoofdvogel, zijnde de eerste prijs werd behaald door den heer A. Depaep. De zijvogels door de heeren J. Kleijberg en P. van Schaick. Na afloop der schieting werden de medailles uitgereikt welke respectievelijk behaald waren door de heeren A. Ga- deijne, de verguld zilveren voor de meeste hoofdvogels gedurende het gan- sche schietingsseizoen, A. van Huijsse voor de meeste zjj vogels en P. van Schaick voor de meeste kleintjes. Verder ontving de heer A. Kleijberg een medaille als oud-koning. De stoomboot „Walcheren" van den prov. atoombootdienst op de Wester- schelde, voorziet tijdelijk in den dienst Hansweert Walzoorden, daar de stoom boot „Walzoorden" wegens een defect aan de machine, eenigen tijd zal moeten opleggen. Men schrijft ons uit Zuiddorpe De konijnenfokkerij was eenige jaren geleden voor velen onzer arbeiders een goede bron van bijverdiensten, 's Zomers met groenvoeder groot gekweekt en in het najaar met wat krachtvoer vetge mest, maakte menig arbeider tegen den winter een aardig sommetje van zijn langooren. Daarna kwam er een tijd, dat telken jare rond November de hok ken leeggestolen werden. Een gevolg hiervan was, dat de lust tot konijnen kweeken verging. Na de versterking der politie in de grensgemeenten ver minderden de diefstallen opvallend en de konijnenteelt herleefde weer, zoodat thans weer vele arbeiders hiermee een appeltje tegen den dorst in den winter verdienen. Ongelukkiglijk is dit jaar de prijs der langooron zoo buitengewoon laag, doordat er zooveel hazen geschoten worden, dat de opbrengst hiervan erg tegenvalt. Zij, die voeder genoeg hebben, zijn dan ook van plan hun konijnen aan te houden tot de jacht gesloten zal zijn. Zondagnacht is bij een twist te Koe wacht een jongeling, zekere A. Roes, wonende onder de Belgische gemeente Moerbeke, vlak bij de Nederlandsche grens, levensgevaarlijk gewond. De ver dachte is aangehouden en naar Moer beke overgebracht. Het voornemen moet bestaan om het volgend jaar over te gaan tot bedijking van het schor, gelegen ten noorden van den Slaakdam, onder de gemeente St. Philipsland. Een knaapje te Colijnsplaat, dat op een met bieten geladen wagen zat, had het ongeluk er af te vallen. Hij is daarbij zoodanig gekwetst, dat hij aan de bekomen verwondingen is overleden. Bij een twist te Rozendaal is gisteren een werkman doodgestoken. De vermoe delijke dader heeft de vlucht genomen. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd de hulp der politie inge roepen in een café aan de Lange Baan- straat te Rotterdam, alwaar iemand zeven ruiten had verbrijzeld en de café houdster bovendien naar het leven stond. De aanleiding tot de vernieling bleek te zijn quaestie over de verdeeling van een prijs in de Staatsloterij. De café houdster had nl. met den man in de eerste klasse der laatste Staatsloterij voor gemeenschappelijke rekening een loterijbriefje gekocht. De volgende vier klassen was het briefje door baar alleen doorgefourneerd, daar de man op aan maning in gebreke was gebleven zijn aandeel te betalen. Het geluk wilde nu dat de caféhoudster met een prijs uit de loterij kwam en ongeveer f 600 uit betaald kreeg. Haar geluk had zij niet kunnen verzwijgen en zoo kwam het Zaterdagavond ook den geweldenaar ter ooren, die nu de helft opeischte. Daar wilde zij natuurlijk niet van weten, omdat hij zijn verplichtingen niet was nagekomen en alzoo moesten de ruiteD het ontgelden. Moordaanslag. In tegen stelling van andere jaren gingen de kermisdagen van 8 tot en met 11 dezer in het Limburgsche dorp Blerick voor bij, zonder dat het mes dienst had gedaan om de ontleedkunde op dezen of genen toe te passen. Doch men had te vroeg geroepen ,'t Is er gelukkig kalm af geloopen", want de kermissen in Lim burg hebben in den regel een nastaartje, in den vorm van nakermis-Zondag. Het slechte weer leende er zich uitstekend toe om binnen te blijven, resp. in de café's het noodige te drinken, waarvan het gevolg maar al te dikwijls is, dat er ruzie ontstaat. Dit was te Venlo ook het geval. Eerst hadden eenige personen twist in een café, waarbij het gemunt was op zekeren B. Het bleef evenwel bij woorden. B. bleef in 't café zitten en de anderen trokken af. Toen het uur van sluiten daar was, moest B. echter ook weg een zekere L. uit Venlo, ging met hem mede. Nauwelijks waren ze eenige passen verder gegaan, of L. kreeg van een persoon, genaamd M., die zich verdekt had opgesteld, met een geopend mes een slag of steek in den schouder, zoodat hij neerviel. Dit was voor dezen genoeg, die zou hem niet meer hinderen. De andere, B., kwam er evenwel niet zoo goed langs. Eene worstelpartij ont stond, waarbij M. aan B. een 8-tal steken waarbij twee vrij diep, in den rug toe bracht, met een scherp zakmes. Bijna bewusteloos werd B. opgenomen en naar zijn woning gebracht, waar later bleek dat de toestand hoogst ernstig was. De wollen trui en het hemd, dat in beslag werd genomen, waren geheel doortrokken van bloed, terwijl in de jas 8 gaten duidelijk zichtbaar waren. M. is thans nog voortvluchtig, doch alle maatregelen tot inhechtenisneming zijn bereids genomen. Een 13jarige joDgen te Hoogvliet waagde zich te dicht bij een op het land geplaatsten windmotor, met het ongelukkig gevolg dat hij door den vangketting gegrepen en tegen den motor dood gedrukt werd. Zaterdag had te Maarsen een treurig ongeluk plaats. Een meisje viel vlak bij haar woning in de Vecht. Niettegenstaande terstond alle mogelijke moeite werd ge daan om het jonge leven te behouden, werd korten tijd later slechts het lijk van het meisje opgehaald. Zaterdag middag bad op het spoorweg-emplace ment te Breda een werkman het ongeluk, bij het onder de wagens doorkruipen, tusschen de buffers bekneld te raken. Ernstig aan rug en linkerarm gewond, werd hij opgenomen en op last van een dokter naar het R.-Kath. Ziekenhuis vervoerd. Ofschoon geen dadelijk levens gevaar bestaat is zijn toestand zeer ernstig. Vrijdagochtend slipte de automobiel van den heer L. even voorbij Nieuwersluis en reed tegen een boom. De bestuurder kwam er goed af, doch de twee achterin zittende heeren schoten met't hoofd naar beneden in een modder sloot. Zij werden spoedig uit hun be narde positie verlost. Na in het naburig hotel „De Kampioen" van droge kleeren te zijn voorzien, kon de reis worden voortgezet. Uit den Rijn vóór Panner- den is opgevischt het nog in vrij goeden staat verkeerende lijk van een naar schatting 35 a 40jarig forsch mans persoon. Uit het water aan den Singel te Amsterdam is opgehaald een lijk van een onbekend manspersoon, naar schatting 35 jaar. Een schoen makersknecht, werkzaam aan een stoom schoenenfabriek te Dongen werden verleden week door de machine, die hij bediende, drie vingers geheel door midden gespleten. Door bijkomende complicaties is de man onder smartelijk lijden aan de gevolgen van het ongeval bezweken. In een fabriek te Weert is een werkman van een zolder gevallen waardoor hij zulke inwendige kneuzingen opliep dat hij aan de gevolgen is be zweken. Te Helenaveen (N.Br.) is een meisje in een emmer kokend water gevallen en kort daarna aan de gevolgen bezweken. zich bij de firma P. de Gruijter komen op de hoogte stellen van jr, Europeeschen handel, meer in het I zonder van winkelnering, wipkek s en winkeladministratie. Mej. ,JU, denkt eenigen tijd in de winkels TgQ genoemde firma te 's Hertogenhof f nn TTf^oc.V.f- J .P,| - v.-v6UU|JI Amsterdam en Utrecht werkzaam te 4g, ten einde zich in een en ander practise' te bekwamen. Torwijl het sein tot vertrok t» I onveilig stond en er bovendien ee roode vlag tusschen de sporen was plaatst, zette te Esschen een machin^ zijn trein in beweging, terwijl eenig( meters verderop eene rangeermachiu, zich op hetzelfde spoor bewoog. f)( machine van den goederentrein ont. spoorde geheel, de rails vlogen in stut. ken. Eenige wagens geraakten defect, Persoonlijke ongelukken hadden niel plaats. De materieele schade is as; zienlijk. De hulptrein van Antwerps, gerequireerd had vijf uren noodig 0„ den weg weder in orde te maken. H,| geval had plaats buiten de hoofdspore, zoodat het personenverkeer geen ver. traging ondervond. In Saksen hebben zware sneeuw, stormen hier en daar wel drie dage, achtereen groote schade aangericht o.a. ook in de boomgaarden, waar vel, boomen knakten onder den zware, sneeuwlast. Op vele plaatsen is de aard- appelenoogst geheel vernield. De toppen van het Ertsgebergte zijn met eeu sneeuwlaag van 20 tot 30 centimeter overdekt, In Pruisen zijn de bedragen welke de geneeskundigen voor hun dienste, in rekening mogen brengen bij ver ordening geregeld. Nu het vaak voor- I komt, dat geneeskundigen langs tele- phonischen weg door hun patiënte, worden geraadpleegd, is een aanvulling der verordening noodig, daar zij van dit geval zwijgt. De regeering heeft nu aan den provincialen commissies uit de artsenkamers de vraag voorgelegd naar welken maatstaf dergelijke telephomsche consulten zijn te vergoeden. Een dier commissiën heeft reeds geantwoord dat deze gevallen gelijk zijn te stellen met het raadplegen van den geneeskundige in zijn eigen huis. De „Med. Woch.' merkt, hiervan melding makende, op, dat ongetwijfeld alle andere kamers evenzoo zullen oordeelen. Weken achtereen werd door de reeders en visschers te Scheveningen gejammerd omtrent de schrale haring vangst, welke trouwens uit de laatste haringvangst-statistieken genoegzaam is gebleken, totdat met de onstuimige stormweek van begin October tegelijker tijd de groote scholen of apokken harin gen kwamen opzetten, welke ten slotte nog meer dan de woeste zee en aan houdend stormweer de visschersvloot groote materieele schade heeft toege bracht, grooter dan in tal van jaren heeft plaats gehad. Het touwwerk, de repen, waaraan de haringvleten ver bonden waren, konden de vracht der overvloedige vangst niet houden en braken af, waardoor dan ook het kost bare vischtuig met de vangsten naar de diepte zonk en voor de reederijen verloren gingen. De materieele schade alleen voor de Scheveningsche vloot, daardoor veroor zaakt, zal naar schatting omstreeks f 150,000 bedragen, waarbij nog komt het tijdverlies en de vroegere gedwon gen werkloosheid voor eenige equipages, waarvan de schepen de visscherij nu staken Sedert 3 October wordt te Sap- pemeer een rijksklerk vermist. In ver band met een vermoedelijk tekort in de kas op het kantoor van den rijksont vanger, meent men dat hij het land verlaten heeft. Hem waren enkele dagen verlof verleend, hiervan heeft hij ge bruik kunnen maken om ongemerkt de vlucht te nemen. De bom „Sch. 194", is Zondag nacht bij het binnenkomen in den Nieuwen Waterweg bij vliegend storm weer door een uitgaande stoomboot aangevaren en zwaar aan den boeg beschadigd, zoodat de bom weldra hul- peloos in zinkenden toestand kwam en Dorpsmanieren. Te Putten op de Veluwe is voor korten tijd een nieuw postkantoor gebouwd en voorzien van een flinke klok om de dorpsgenooten voortdurend op de hoogte te houden van den juisten tijd, omdat het torenuurwerk niet uitmuntte door soliditeit. Het geheel is ingericht dooi de Spaar- en Bewaarbank te Putten en aan het Rijk verhuurd. Nu heeft de directeur van het post kantoor de stoutigheid gehad, de klok in overeenstemming te brengen met de opgaven van opening en sluiting van 't kantoor en de buslichting. De klok, die plaatselijken tijd wees, werd 20 minuten teruggezet. Eu nu Op bevel van het bestuur van de Puttensche Spaar- en Bewaarbank is er een flink stuk papier over de klok geplakt zoodat men in het Veluwsche corpje het zonder tijdwijzer doen moet. Te 's Hertogenbosch zijn aange komen de heer Murakami, gedelegeerd commissaris van het Japansche rijk op de internationale tentoonstelling te Luik en diens nicht, mej- Mama Susuki, die DeRusb. Telegr. Agentuur meldt; Tijdens het overbrengen van het lijk van prins Troebetzkoï was het geheels Znamenskajaplein te Petersburg gevuld met menschen, die niet tot het station hadden kunnen doordringen. Plotseling viel een revolverschot; de kozakken en gendarmes vielen op de menigte aan en dreven haar uiteen. Toen de trein, die het lijk mede- voerde, vertrokken was, trok de menigte met roode vlaggen langs het Newaky Prospect. Politie en troepen dreven haar uiteen, doch telkens hadden nieuwe samenscholingen plaats. In de nabijheid der universiteit aan gekomen stiet een troep op een patrouille van gendarmes en cavaleriedeze wer den met steenen geworpen. De politie snelde toe en dreef het gedeelte der menigte die niet in het universiteitsge bouw had kunnen vluchten uiteen. Twee personen werden gewond. Toen in het vijfde Petersburgsche gymnasium bij het jaarfeest het volks lied werd voorgedragen, werd van ver schillende zijden gefloten. Een groot aantal aanwezigen snelde naar de deuren om naar buiten te vluchten. Plotseling ontplofte een voetzoeker, waardoor groote verwarring ontstond, die uitliep ep een algemeens vlucht. Uit Moskou wordt aan de „Berl, Lokal Anz," bericht, dat het daar ter stede in de laatste dagen rustiger wordt. De revolutionaire stemming begint min der te worden. Met de eensgezindheid onder de arbeiders is het gedaan en het geld tot ondersteuning der stakers ii verbruikt, zoodat de arbeiders, trots de ophitsingen der socialistische leiders om de staking voort te zetten, in sommige fabrieken den arbeid weder hebben her vat. Toch is de rust nog niet volkomen teruggekeerd, er verschijnen nogslechti enkele bladen, de trams loopen nog niet en in de stedelijke bedrijven heersebt nog steeds gisting onder de werklieden. Uit Genève wordt een aangrijpend drama gemeld. Een boerenvrouw uit den omtrek liep met een tweejarig kind op den arm langs den landweg toen een groote adelaar op haar toevloog en haar het kind wilde ontrukken. De vrouw verdedigde zich wanhopig, doch de adelaar sleurde haar het kind uit de armen. De jammerende, met vele wonden bedekte vrouw, ijlde in haar verscheurde kleederen naar huis, en kort daarna trokken 75 man met een priester aan het hoofd, er op uit, cm op de omliggende bergen het kind te zoeken. Doch noch van dit noch van het roofdier werd eenig spoor gevon den, en ten einde raad, heeft men het zoeken moeten staken» Een der grootste Transatlan booten ter wereld, de „Compania jg „Cunardline" heeft het op jongsten overtocht naar New Yor weldig zwaar te verduren gehad hoogte van de „Great Banks" het schip een reuzen stortzee ove vijf opvarenden in zee spoelde. P gelukkigen waren natuurlijk red. verloren het waren de heer John ham, en vier vrouwen Margaret C Mary Cosgrove, Elisabeth Grune ea Niels Ekberg. Nog twee slacht. Bej. Agnes Carlsen en eeu ongen< werden met zoo hevig geweld do water tegen het dek geslagen, c 8an bekomen kwetsuren overlede Dan zijn 30 passagiers en sche gen ernstig gekwetst, zóó dat het hospitaal moeBten worden op men. Een ooggetuige heeft het vol relaas gegeven van de plotselinge „Er was niets, dat de een of t noodlottige ramp deed vermoeden het schip plotseling op zij geslingerd. De golf trof het va ongeveer inhet midden en sloegdwa de ruimte van het tusschendek, tot aan het dek daarboven gehee water werd gevuld) alles met ziel voerende, wat zij op haar weg De zijwand van het schip w diep onder het water bedolven, passagiers op het dek, boven h. schendek, tot hun middel in het stonden. Allen, die op het bo- stonden, konden zich nog bijtijds grijpen, maar de ongelukkige zich op het tusschendek bev waren totaal maohteloos. De onweerstaanbare water spoelde alles voor zich uit, in d ting van den voorsteven. De ne andere beletselen welke daar verschansing waren aangebracht passagiers voor overboordspoel vrijwaren bleken onvoldoende. 2 weldig waren de kracht en het van de golfmassa, dat een gedee de verschansing werd weggeslagei de op die wijze ontstane opening den vijf hulpelooze passagiers i anderen werden tegen de versct geworpen en bekwamen zware v gen.Een jonge vrouw brak beide Vele braken een arm of been paar ribben. Het toeval wilde dat een van ren, welke toegang geven tot een klas kajuit, openstond toen i overkwam. Onmiddellijk liep de kajuitl Juist toen de noodlottige stored het schip sloeg, speelden een kinderen op het tusschendek. D water gegrepen, dreven zij wej richting van de bres in de verscb toen zij, nog juist bijtijds, do. Cotes en een steward werden g. en gered." Te Rome is dezer dagen delaar begraven, die zeer oud, lijk en zeer vuil was en 90 jar. Men was zeer verbaasd, in zijn een testament te vinden, volko orde, en waarbij hij beschreef vermogen van 925,000 lire t zijn drie zoons verdeeld zou Zij die gewoon waren, dezen 1 van aalmoezen te voorzien, zul schien nu twijfelen of zij daarir zonder nuttig werk verrichtten. 1 vermoedelijk niet beletten zal, 's bedelaars opvolger (die natuur lang op zich zal laten wachtej mild zullen bedenken. Tot demping van den ops Arabische stammen in Yemei provincie Syrië van het grool deelte harer Turksche bezettin, bloot. Deze omstandigheid sch: DroeBsen, bewoners van het 1 district Hauran te baat willen om zich aan het gezag van c te onttrekken. Hun houding ge< tot groote bekommernis. De gov heeft te Konstantinopel verstork gevraagd. Ten jare 1896 is er" zelfde district een geweldige van de Droesen uitgebroken, ten koste van veel bloed en in. moeite kon bedwongen worden De „Economie Journal" hoe do jongste worsteling Rusland en Japan opnieuw heeft hoe betrekkelijk weinig nend de directe verliezen van d. zijn, vergeleken bij de indir. liezen, Japan en Rusland hebb gedurende 20 maanden in de zeten en dat heeft hun 400,000,000 pdst. (Japan 180 n Rusland 220 millioen) gekos het effect van den oorlog laai geen van de landen ernstig De zaken gaan er weer even al on wanneer in vele steden van de algemeene bedrijvigheid er stoord is, moet dat - veeleer stand en binnenlandsche onh aan oorlog geweten worden, ontzaglijk veel geleden op hel 'old, maar het economische v.

Vlissingse Courant | 1905 | | pagina 2