Buitenlandsclie beri Kerk- en Sckoolnieuws. dere offers van het Moederland onver mijdelijk zijn. Wij roepen den nieuwbenoemden gouverneur een hartelijk welkom toe Het hoofdbestuur van den Bond van miliciens, oud-miliciens, reservisten en landweermannen heeft opnieuw een adres aan H. M. de Koningin verzonden, behelzende het verzoek om Hare mede werking tot wijziging van art. 111 der Militiewet 1901, opdat de herhalings oefening voor de ontereden korpsen worde afgeschaft. Aan het adres is toegevoegd eene verklaring van instemming van ruim 10.000 personen. De minister van oorlog heeft het voornemen, bij wijze van proef, bij enkele bataljons van het wapen der infanterie, de miliciens van het blijvend gedeelte der lichtiDg van 1905 gedu rende dezen winter niet onder de wa penen te doen blijven, ten einde na te gaan welke bezwaren dit in de praktjjk voor den dienst oplevert. Bij Kon. besl. is t lo. aan den inspec teur van administratie bij de zeemacht I1. H. M. Kant, met den zestienden Oct. 1905, op zijn verzoek, eervol ont slag uit den zeedienst verleend, onder toekenning van pensioen, en het bedrag van het pensioen bepaald op f3375 's jaars2o. genoemden hoofdofficier met den 16den dezer de titulaire rang verleend van hoofdinspecteur van ad ministratie 3o. met ingang van den zestienden Oct. 1905 bij de zeemacht bevorderd tot inspecteur van admini stratie, de officier van administratie der le klasse M. C. De Jongtot officier van administratie der le klasse, de offi cier van administratie der 2e klasse K. van der Heden. Haar aanleiding van het medege deelde bericht van het Haagsche cor respondentiebureau, betreffende 't hoorn- muziekkorps der jagers, kan met zeker heid worden medegedeeld dat ter be voegde plaatse er zelfs niet over gedacht wordt in het gebruik van dat muziekkorps, noch in dat der Kon. mil. kapel eenige verandering te brengen. Vllssizigen, 16 Oct. De kinematograaf schijnt een groote aantrekkelijkheid te bezitten en Lohoff een goeden naam beide zou men zoo opmaken uit het druk bezoek, dat gisterenavond aan de eerste voorstelling in het Concertgebouw ten deel viel. Een volle zaal, een prettig program, vol afwisseling, ziedaar twee faetoren, die noodzakelijk voor de toeschouwers den tijd om doen vliegen, hetgeen met een een bewijs is, dat de voorstellingen in den smaak vielen en dit mag met gerustheid gezegd worden van het pro gram, dat gisteravond werd afgespeeld, Er was van alles voor allen en ver scheidene nummers waren zelfs zeer mooi, omdat daarbij van dat lastig vibreeren zeer weinig viel waar te nemen. Onder deze zouden wij vooral willen rangschikken, „Baby en Doggie" een allerliefst tooneeltje, de koningsoptocht in Indië, die een goed denkbeeld geeft van OöStersche praalhet vellen en vervoeren van reuzeboomen in Canada zeer interessant is ook „Zwitserland in den winter" heel mooi, „de Bloemen fee" en dol prettig „tante Hel met haar fiets." Deze opsomming van eenige nummers uit het rijke, afwisselende en vooral leerrijke program, moge voldoende zijn, om de verwachting te koesteren, dat ook de voorstellingen op dezen avond en de volgende aan dezelfde eischen zullen voldoen, dan voorzeker zal het den ondernemers, gedurende hun ver blijf alhier, niet aan belangstelling ont breken. Bij Kon. besluit islo. aan deu kapitein C. M. J. Koorevaar, van het 3e regiment infanterie, met ingang van 16 October 1905, op zijne aanvrage, onder toekenning van pensioen, eervol ontslag uit den militairen dienst ver leend 2o. het bedrag van het pensioen vastgesteld op f 753 's jaars 3o. de kapitein Koorevaar, voornoemd, mede met ingang van 16 October 1905, be noemd tot reserve-kapitein bij het wapen der infanterie en wel bij het 6 de reg. van dat wapen. Yerder is benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Zierikzee, mr. 8. K. Bakker, thans kantonrechter-plaatsver- vanger te Amsterdam (4e kanton), advocaat en procureur aldaar. Lijst van de aan het postkantoor te Vlissingen en de daaronder behoorende hulpkantoren gedurende de eerste helft der maand October ter post bezorgde brieven en briefkaarten, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zijn kunnen worden uitgereikt. K. R. Thum Co. en H. II. Barends en Co., Amsterdam D B, Poortvliet, Poortvliet. Briefkaarten Jacob Schepp, Utrecht J. Baardman, Rotterdam Uit het buitenland terug ontvangen Eduard Joos Gbijs en A. Aspeslagb, Antwerpen R. Iieunnith, Berlin J. M. Renna Esq. Newry Edelm. Pison, AntwerpenFrau Beer, BerlinJ. Bauks, ErithA. de Groof, Pretoria (2 stuks). Briefkaarten Louis Thiourt en Mr. Williams, Bruxelles Artura Pisolli, Liège Jan en P. Potz, Parijs. Aan de Hol, nabij den zoogenaamden Zwartepolder bij Cadzand, is door het stormweer in het begin van deze maand aanmerkelijke schade aan de zeewering toegebracht. Gisterennamiddag werd door de leden der „Maatschappij tot bevordering van Ooft- en Tuinbouw in het kanton Oost burg", te Zuidzande, een vergadering gehouden welke door 86 leden bijge woond werd. De heer M. M. Meijer, presideerde de vergadering. De secre taris deed voorlezing van een schrijven van den heer H. G. Hammacher waarin deze bedankt als voorzitter en bestuurs lid. Bij de daarna gehouden stemming werd als bestuurslid met 25 stemmen gekozen de heer Joz. Risseeuw-de Hullu te Zuidzande, die deze benoeming aan nam. Yer volgens werd besproken de op handen zijnde tentoonstelling, welke in 1906 gehouden zal worden als datums werden voorgesteld 15, 16 en 17 Sep tember alzoo werd besloten. Door den heer Iz. Steenhart was een platte grond ontworpen van het tentoonstellingster rein die aan de leden ter inzage werd gegeven en door den secretaris werd uitgelegd. Volgens deze teekening be looft de tentoonstelling een waar lust hof te zullen worden. Er zullen op het terrein drie tenten gebouwd worden en de overschot van de weide met perken bloemen bezet worden. Het programma werd ontworpen, be sproken en daarna goedgekeurd. Als leden der feestcommissie werden, na de gewone .vergadering, uit de leden van Zuidzande gekozen de heeren J. D. Ris seeuw, J. Risseeuw-Luteijn, Iz. A. Ris- seeuw Jzn., A. I. Leenhouts en P. M. Dikkenberg. In de daarna gehouden bestuurs vergadering werd als voorzitter in plaats van den heer H. G. Hammacher, ge kozen de heer G. A. Yorsterman van Oyen te Aardenburg en in diens plaats tot secretaris de heer Joz. Risseeuw de Hullu. Benoemd tot administrateur der Onderlinge Brandwaarborg Mij. „Helpt Elkander" (de Oude) te Zuidzande, in plaats van den heer H. de Hullu (overleden) de heer Eug. Y. Dellaert te IJzendijke met 72 stemmen; de heer F. de Hullu te Oostburg verkreeg 69 stemmen. Bij de eerste stemming ver kregen genoemde heeren resp. 69 en 34 van de 142 uitgebrachte stemmen. De gemeenteraad van Philippine heeft zijn besluit tot het aangaan van een geldleening van f 18600 ingetrokken en besloten tot het aangaan van een leening van f 24600, af te lossen in 41 jaar. Men schrijft ons uit Hulst Bij de nadering van de middagtram van de maatschappij „HulstWalzoor- den" werden Zaterdag de paarden van een bietenwagen, gemend door den voerman de Z., te Kuitaart, in de buurt der halte schichtig, met het treurige gevolg, dat de voerman, die op den dissel stond, viel en onder den wagen raakte. Onmiddellijk ingeroepen genees kundige hulp kon niet baten, want de ongelukkige voerman was tien minuten later een lijk Te Sas van Gent is Zaterdag een arbeider aan de bloemfabriek uit een raam gevallen. Zijn toestand baart zorg. Op initiatief van het bestuur van den r.-kath. Boerenbond is te Clinge, naar aanleiding van het overlijden van een lid van dien Bond, dat een weduwe met een talrijk gezin in zorgvolle omstan digheden heeft achtergelaten, een ver- eeniging opgericht met het doel een fonds te vormen, waaruit behoeftige weduwen en weezen van leden kunnen worden in staat gesteld tot voortzetting van het landbouwbedrijf. Alle leden hebben zich bereid verklaard daartoe maandelijks of jaarlijks een bijdrage te leveren. Met ingang van 20 October a.s. wordt de diensttijd op werkdagen van het post- en telegraafkantoor te Tholen geregeld als volgt van 1 April31 Augustus, van 8 uren voor- tot 2 uren namiddags, alsmede van 3 tot 7 uren namiddagsvan 1 September—31 Maart van 7.30 uur voor- tot 8.30 uur na middags (Greenwicbtijd). De dienst op Zon- en feestdagen blijft onveranderd. In een Yrijdrg te Zierikzee gehouden vergadering is besloten tot oprichting van een propaganda-club voor de vrij zinnige beginselen, welke club den naam van „De Jonge Vrijzinnigen" heeft De op het Hieuwezand bij Brouwers haven gestrande Russische schoener „Lychan", welke als reddeloos verloren werd beschouwd, is stuk geslagen. Stukken van het schip zijn drijvend gezien in het Brouwershavensche gat. Hed. Herv. Kerk. Beroepen te Aar denburg de heer A. Scholte, cand. te Zutphen. In een gehouden vergadering is met bijna algemeene stemmen besloten tot opheffing van de provinciale afdee- ling van de Yereeniging van hoofden van scholen in Nederland. Op de voordracht voor leeraar in de natuur- en werktuigkunde aan de Burgeravondschool te Dordrecht, komt o.a. voor de heer D. J. Kruitbosch te Goes. Het opvisschen in de Hoordzee van een scbeepsboot,gemerkt „VL. 137", die in den loop der vorige week door een IJmuider trawler te Vlaardingen is aangebracht, gaf al aanstonds reden tot bezorgdheid omtrent het sloepschip, schipper A. de Ligt. Haar hetgeen sedert is bekend geworden van binnengekomen vis8cherschepen, bestaat er haast geen twijfel meer, of genoemd schip, van den reeder A. W. Schippers aldaar, is in een der jongste stormen verongelukt. Vermoedelijk zijn alle opvarenden, 14 in getal, verdronken. Tien hunner zijn uit de gemeente Vlaardingenmeest allen waren gehuwd. In den loop van den avond zijn Vrijdag te Dordrecht drie menschen verdronken. Een kind van zes jaar ge raakte aan den Mattensteiger, Voor straatshaven, al spelende te water en werd levenloos opgehaald. Het lijk van een jongen van 9 jaar werd Zaterdag morgen opgevischt aan het Papendrecht- sche veerterwijl Vrijdagavond, waar schijnlijk door het omslaan van de roei boot, waarmede hij van Papendrecht kwam, een jongeman van 20 jaar in de Maas verdronk. Te Velp is een 60jarige weduwe in haar woning van de keldertrap gevallen en aan de bekomen verwondingen overleden. In de binnenhaventeScheveningen is drijvende gevonden het lijk van een sedert 14 dagen vermisten Urker visscher. Een bootwerker te Rotterdam is aan boord van een stoomschip door een vallenden balk op het hoofd getroffen. Met een schedelbreuk werd hij naar zijn woning vervoerd. Te Roswinkel (Dr.) liep een 34jarige landbouwer in zijn slaap over de daken. De veldwachter riep hem aan, waardoor de man met luiden gil ontwaakte en van het dak viel. Toen men hem opnam, had hij reeds den geest gegeven. Aan het station te LichtenvoordeGroenlo is een 40jarige rangeerder, in dienst der Hollandsche spoor, zoodanig tusschen 2 buffers be kneld geraakt, dat de geheele borstkas werd ingedrukt en de dood onmiddellijk intrad. Te Diepenheim is een alleen wonende 60jarige blikslager, na het gebruik van leverworst, plotseling on gesteld geworden en onder hevige krampen overleden. Even boven Papendrecht is een schipper bij het laveeren overboord geslagen en ver dronken. Het „Tijds. voor Geneeskunde" schrijft over Behring's mededeeling „Het groote feit van het tuberculose- congres, de aankondiging van een nieuw tuberculose-middel, door Behring, is reeds door de dagbladen voorspeld en daarna medegedeeld. Ha zoovele voor afgaande teleurstellingen kan zulk een aankondiging bij de geneeskundigen geen geestdrift, ja, ternauwernood be langstelling wekken, maar veeleer be zorgdheid, dat alweer bij de lijders en hun betrekkingen verwachtingen zullen ontstaan, die misschien op een bittere ontgoocheling uitloopen, en dat opnieuw het aanzien der geneeskunde zal moeten lijden onder den indruk, dat haar voormanren valsche profeten blijken te zijn. Te Klosterholte heeft de land bouwer Snoeink zijn 102en verjaar dag gevierd. Hij heeft dit jaar nog medegedaan aan het binnenhalen van den oogst. De staking in de Berlijnsehe elec- trieiteitg-industrie is geëindigd, zooals na de jongste raededeelingen dan ook wel te verwachten was. Zoo zonder verzet is echter het besluit tot opheffing der staking door de arbeiders niet ge nomen. Bij de stakende schroevendraaiers kwam men al vrij spoedig tot het be sluit om den arbeid te hervatten, bij de stakende magazijnarbeiders echter was de meerderheid in de Vrijdagavond gehouden vergadering voor voortzetting van den strijd. Het bleek echter dat ten gevolge van een vergissing de meeste Btakers van deze groep naar een ver keerd vergaderlokaal waren gegaan, daarom stemden de patroons toen zij mededeeling van het gevallen besluit kregen, er in toe een beslissing tot Zaterdagmiddag uit te stellen. Zater dagmiddag werd nu een nieuwe verga dering gehouden. De onrust inRusland. Of het een gevolg is van het naderen der Doemaverkiezingen of dat de reactie, door het 3luiten van den vrede teweeg gebracht, voorbij is, een feit is het, dat de onrust, de stakingen en de aanslagen in Rusland weder toenemen. Ha den dood van den commissaris van politie te Krasnojarsk, een stad in Oost-Siberie, is thans de vermoording van zijn ambtgenoot te Kisjenef te ver melden, Asofski, die veel tot de Joden vervolgingen, waardoor de naam Kisje nef berucht is geworden, heeft bijge dragen Voorts werd te Radom een bom naar een officier geworpen zonder hem te treffen en een districtsinspecteur, Kau- damof, doodgeschoten. Terwijl in Moskau Vrijdag slechts één botsing tusschen kozakken en werk lieden is te vermelden, waarbij de ko zakken met achterlating van eenige ge wonden uit een fabriek werden verdre ven, en daar overigens meerdere kalmte schijnt te komen, woTdt nu gemeld, dat in Petersburg een dergelijke stakings beweging op groote schaal wordt voor bereid. Ook in onderwijskringen is het alles behalve rustig. Te Kazan heeft een ernstige botsing tusschen studenten en kozakken in het universiteitsgebouw plaats gehad. Voorts is het Conservatorium voor muziek te Petersburg door de behee- rende commissie gesloten. De vorige week heeft te Weenen de veiling plaats gehad van een aantal kostbaarheden, meubelen enz. uit de nalatenschap der koningen Milan en Alexander van Servië. Er werden hooge prijzen besteed, zoodat de opbrengst van den eersten dag in het geheel ruim 65,000 kronen was. O.a. werd een mok katafel op een blad, van 50 kronen op geboden tot 1500 een groote Sèvres- vaas, door president Carnot aan koning Milan geschonken, bracht 3500 kronen opeen tapijt, door den Sultan aan koning Alexander gezonden, deed 2500 kr. enz. Een Berlijnsch professor heeft een vreemd avontuur beleefd. Hij be vrachtte zijn automobiel van München naar Ochsenfurt. Aan het station van aankomst ontdekte een ijverig spoor wegbeambte, dat zich in het reservoir nog 12 liter benzine bevond. Hu wordt voor het vervoer van benzine het dure tarief toegepast, dat geldt voor licht brandbare stoffen. En wanneer ontdekt wordt, dat benzine ten vervoer is aan geboden zonder dat de aard van het artikel werd vermeld, wordt een boete geheven van twaalfmaal het bedrag der vracht, waarbij de emballage medege- rekend wordt. Wat deed nu de stationschef te Ochsenfurt Hij beschouwde de auto mobiel als emballage en berekende zoo de boete op 21,600 mark. De professor heeft tegen deze uit legging van het reglement protest aan geteekend en beweert, zoo al iets, dan toch hoogstens 12 maal de vracht voor 15 Kg. benzine schuldig te zijn. 't Merkwaardige van het geval is, dat in de „Zeitung des Verein deutscher Eisenbahnverwaltunpen" een „rechts kundige" aan de hand van allerlei wetsartikelen de gegrondheid der toe gepaste straf betoogt. W. aruit een leek dan wel moet concludeeren, dat wetsartikelen dringend herziening be hoeven. („De Fiets".) Te Brooklijn zijn 4 Italianen, leden vermoedelijk der beruchte „bende van de zwarte hand", den slagerswinkel van een landgenoot, zekeren Gaëtano, bin nengedrongen en hebben hem vermoord, waarop zij ontvluchtten. Bevreesd ge worden door ontvangen dreigbrieven, had de bezorgde Gaëtano juist zijn gezin naar Europa teruggezonden. Volgens een telegram in de Duit- sche bladen uit Port Said is het Lloyd- stoomschip „Afrika" van Triest naar Durban, in aanvaring geweest met het stoomschip „Goentoer". De schade van de „Afrika" is aanzienlijk, die van de „Goentoer" gering. Beide schepen kon den de reis voortzetten. In het bericht wordt gesproken het Engelsche stoomschip „Gueat^ Daar de „Goentoer" echter d60 dezer Perum is gepasseerd, op J| naar Java, zal hier wel 't HederlandJI stoomschip van dien naam bedoeld De noodlottige aaa?l| ring in de Sond. Het g,0J ongeluk, waardoor het st( „Robert" uit Stockholm, in getroffen werd en waarbij 21 n.uuotti| het leven verloren, wekt niet alle^J Zweden, maar ook ver over de gten!(l bij allen, die met de zeevaart in binding staan, het diepste medegovj,] Kapitein Wijk van het stoom^l „Hiord" meldt over de aanvaring 'J volgende De avond was kalm, bij goed vM gezicht, de zee rustig. Van het stootl schip „Hiord", hetwelk van 't ZuijJ komend het eiland Hveen ooBtwajJ gepasseerd had, zag men duidelijk 1 vuren van Helsingborg en Elsonc Tegen 9 uur bemerkte men een pi de tegenovergestelde zijde komej stoomschip, dat zijn groene lanta toonde en welks koers er op wees, het door de Oostelijke doorvaart g., wilde. Er was geen ander vaartuig j| de nabijheid. Kapitein Wijk bevond zij met den 2en stuurman op de brug. scheen hem echter toe dat de stoc schepen absoluut vrij van elkaar pul seeren zouden en er kwam niet J minste gedachte aan een aanvaring n hem op, zoodat hij zich naar zijn 1 begaf om daar te lezen. De uitkijk was op zijn post „Hiord" behield haar koers. Toen J stoomschepen elkaar weer naderdtl scheen het den 2en stuurman toe a het andere stoomschip dicht langs passeeren zou, maar achtte hei noodig den kapitein te waarschuwe i daar een aanvaring ook hem onmogelijl scheen. Maar, op zeer korten afstanjj draaide het tegenkomende plotseling naar stuurboord over, zooda'il zijn koers dien der „Hiord" kruiatiT Het was toen kwart over negeteil De 2e stuurman gaf terstond met i stoomfluit het signaal, dat hij m stuurboord uitweek. Kapitein "Wijkl snelde de brug op, zag hier, dat botsing niot meer te vermijden maar gaf niettemin onmiddellijk b( de machines achteruit te doen werl Van het dek van 't andere stoomschip I weerklonk het vertwijfeld geroep „g langszij In 't volgend oogenblik 1 de aanvaring plaats. De „Niord" liep I met haar steven in de bakboordzij®] van de „Robert". Een vreeselijk gekraakI deed zich hooren. Een vuur schoot it een hooge zuil uit den schoorsteen i de „Robert" en de vonken dwarrelde! I als een prachtig vuurwerk in de lucht, f Eenig noodgeschrei volgde en „Robert" zonk met het voorschip ill de diepte, zoodat de achtersteven uit het water rees en men de schroef duizelingwekkende snelheid zag om draaien. Doch slechts een oogenblik, Ongeveer ll/t minuut na de botsing w«i I de „Robert" verdwenen. De bemanning aan boord van de „Hiord" was als 't I ware van schrik verlamd. Zij zag slechts wrakstukken op 't water drijven. Daar dook, dicht a tn stuurboordzijde van hei stoomschip, een gestalte op. Vlug een boot te water gelaten en de mail geborgen. Het was de timmerman Carl Anderson, de eenige geredde van de uit 22 personen bestaande bemanning. F" was bijna ongekleed en werd op „Hiord" direct ter kooi gebracht. Kapitein Wijk kan zich het ongeluk I slechts zóó verklaren, dat de „Robert" westelijk om Hveen heeft willen heen gaan en de gezagvoerder van meening j geweest is, achter de „Niord" te kunnen omvaren. De geredde vertelde, dat kapitein Littner van de „Robert" en de stuurman op de brug stonden, terwijl de overige personen met uitzondering van den stoker ter kooi lagen. De mede omgekomen kapitein Littner wordt all een ervaren zeeman geroemd. Het gezonken schip was voor 485000 kronen verzekerd. Te China zijn bij een vloedgolf, die op 1 September het district Tcbon- Cha en het eiland Tchong-Hing heeft geteisterd, niet minder dan 21.000 menschen omgekomen. Te Tai-Ton-Ling is op 11 Auguetui de bliksem geslagen in de Keizerlijke grafstede aldaar, die mede verbrand is- De officieren, met de wacht heiast, zullen,naar verzekerd wordt,eene streng» straf ontvangen. Een buitenlandsch tuinbouwblad verhaalt van een plant, de Crassula lactea, die iets zeer bijzonders heeft. Men houdt haar over het algemeen voor reukeloos en dat is zij ook, evenals vele andere planten, des daags steeds. Gansch anders des nachtstoea de schrijver, toevallig, eens op een avond aan de bloem dier plant rook, bemerkte hij dat zij een zeer aangename geur heeft, doordringend en toch fijn, die herinnerde aan den anjer, de heliotroop, de narow en de jasmijn. De schrijver heeft daarna d jjet donker gezet en toen bevo dan ook riekend werd, wel schap zij onmiddellijk verloc weder door het daglicht werd Wordt zij gezet in een kame het noorden uitziet, zoodat zij aonlicht niet kan worden besti zijn de bloemen der Crassula jao- eenigszins welriekend. Jlet is bekend, dat ook de foelie eerst tegen den avond geuren. Dood in de Wc Sedert de ontdekking van rij velden in de woestenij van Nevs vika) zijn weer talrijke gevalt geworden van goudzoekers e zwervers, die een ellendigen do jen hebben door versmachten Men vindt daar, in 't Z. W eenigde Staten, een uitgestrek 600.000 vierkante kilometers, gemiddelde zomerwarmte heer 36 a 38 graden Celsius, d. i. een of twee graden hooger dr bekende „gloeiovens" aan de R Evengoed als de Sahara wc Amerikaansche woestenij geteis zandstorm. In Juli 1902 woed die drie dagen lang duurde, temperatuur van 52 graden C een kunstmatig bevloeide oas verwoestte. Maar zelfs zonder die buitl uitbarstingen maakt de woe offers. Het zal wel altijd een gehei hoevelen er den dood vinden, len in de woestenij, begeeri naar het tot waanzin brenge: Een enkele heeft geluk, Cowboy Scott, die in het C „doodendal" een prachtigen ontdekte. Hij bevrachtte een met zijn aanvankelijken bu zich nog eenmaal in de b< wierp het geld weg als een en reisde toen van New-Y. Westwaarts, om zijn vondst exploiteeren. Tegenover een zoo'n gelukl honderden, die een prooi der worden. Het Westen is vol van „verloren goudmijnen", dekkers ellendig omkwamen, geheim prijsgaven. In Februari 1904 werd bei 20 a 30 man, die aan den S Silt Lake-spoorweg haddei van het eindpunt dier lijn wi broken om in Zuidwestelijke den Santa-Fé-spoorweg te ber afstand van 140 kilometer. Z later door landverkenners h gevonden, allen dood in de van den dorst hadden zij zie hun kleeren ontdaan hun nas werden gevonden in de nabij een ondrinkbaar water, de Doodemansbron Slechts een derde van hen. zelfden tocht ondernamen, k het einde." Niet ver van deze plek vo Juni 1904 vijf goudzoekers i stand van zinsverbijstering gelukkig in veiligheid gebrac kleine oase, waar zij hersteld Uit Los Angelos kwam maanden geleden het berichl drie weken negen man in de. van Nevada waren omgekc thermometer had in dien tijd loofbare hoogte van 60 grade bereikt. iS^De Amerikaansche professoi die voor geologische onderzool zomer doorbrengt op de grenl zone en Mexico, kent het 1<; woestijn, en heeft treffende b' gen gegeven van de vijf s verdorsting. In 't derde stad tong geheel verstijfd en kl lippen zijn verwrongen, het in een ijzeren band geknel rug doen pijn als waren ze g wond, de hartslag gaat schok het lichaam, de oogleden bev niet meer. In 't vierde stadi de tong gebarsten, in de monc Btaan zweren, waaruit bloed 't laatste stadium komt kri heidde ongelukkigen drop vallen eindelijk neer, leven prooi der gieren. -al Het vredesverdrag tusscheil Japan is geteekend. De wi de uitwisseling der bekrachti sehiedt wordt als volgt ge&c Japansche gezant Takahira bet Amerikaansche departe? buitenlandsche zaken mede, Moetsoehifco het verdrag te Tl onderteekend. Het departemei tenlandscbe zaken deelt dit d kaanschen gezant te Petersbi die op zijn beurt het Russische van buitenlandsche zaken ber Dit laatste deelt nu aan het van buitenlands J

Vlissingse Courant | 1905 | | pagina 2