Tandarts C.van den Hoek, Oude, Ongelezen Couranten, Mi acht! Gemengd Nieuws. Buitenlandse!)e berichten» Laatste Berichten, 379ste Staatsloterij P. J. Siegers Zoon, Rechtszaken. .Harkt berichten. Advertenties!» GEBUs. POLAK. c. SNOEP-ÏAN SPANJE. >r was ingeschreven dooi i. Bosman te Rotterdam oor het vleesch en f 68 >eide per 100 K.G., Jp n"'" or f 65 en f 40, P. de V S' en f 60 en J. Hakker 40. Too, v00[ too, i mrwaarder der directe b< or het. district Middelburg, Qa de gemeenten Middelburg e' l, is met ingang van 15 jj enoemd de heer J. L. Telj, gelijke betrekking te as. 'jer, Lange Noordstraat te Middel. en oude vrouw door een fiö(. agersjongen aangereden, waar tulke verwondingen opliep, eming in het gasthuis nood. I ileek. hrijft ons uit Oostburg nacht van 4 op 5 dezer is| nkelierster de weduwe A. V hoek van den straatweg naaJ eene groote glasruit mete stukgeslagen. Door de opr., eenige huishoudelijke voor. tvreemd. De kommies A. 8 morgens te 5 uur op dienst nabij zijn woning een mans p straat liggen en scheen d te zijn. Aan zijn verzoek otn aan voldeed hij niet, de com. hierop in zijn woning terug', stok te halen en porde h wakker. Onderwijl was an den commies gearriveerd, herkomst van een tlieepc raar blikken koffiekannen ch had vragende, gaf de on- man ten antwoord deze hebben op een hoek der straat, mededeeling gingen de com. de buurt eens op onderzoek i zijn opgave jnist te zijn, ging men hom na deze out- achterna en bracht men hem irechaussee. Ondervraagd door idier gaf hij op W. genaamd j geboren te Hulst en was nu het laatst gekomen van Sas De diefstal had hij gepleegd ide om onderdak te komen.Gis-1 te 6 uur is hij gevankelijk delburg overgebracht. Hij reenhuizen ontslagen, waar hij had vertoefd. ihrijft ons uit Ter Neuzen Donderdag gehouden vergade- den gemeenteraad werd aan icteur van politie, die de agen- onderricht, en aan de agenten Yan Koeveringe, die het van den politiebond behaalden, toegekend. en heer C. J. Berwald, die een ischt te herbouwen doch over rte ruimte beschikt om zooveel te behouden als de bouwver- voorschrijft, werd in dit geval oouw vergund van den eisch af loemd werd tot lid der com- ,n fabricage de heer A. Visset tmd tot lid der commissie tot an schoolverzuim te Sluiskil de Nijssen. steld werd eene nieuwe school- g, vroeger loopende van f 0,30 1, thans van f 0,20 tot f 0,90. kostende prijs voor de gemeente 1 per kind loopt, moet het verlaagd worden. Voor het o. werd het tarief verhoogd maximum van f 2,50 tot f 3, daarvoor geen reductie voor kinderen wordt toegestaan, ordening op heffing en invor- an keurloon werden onvevan- ieuw vastgesteld, heime zitting werden talrijke behandeld, die deels werden is afgewezen. 8 15 dagen hechtenis en O. V., 20 jaar, arbeider te Oostburg tot f 5 b. s. 5 dag011 hechtenis j eenvoudige beleediging: 'p_ p., 21 jaar, schippersknecht te Ierseke tot f 10 5. s. 10 dagen hechtenis en A. C. S-, 36 jaar, huisvrouw van C. O. v. \v., zonder beroep te Stoppeldijk tot f 3 b. s. 3 dagen hechtenis vrijgesproken: P. L. v. d. B., 21 jaar, poelier te Heikant, gemeente gint Jansteen, beklaagd van mishande ling en A. J. H. v. S., 51 jaar, meubel maker te Vlissingen, beklaagd van het veroorzaken van brandgevaar. A. M. v. D 32 jaar, koopman, wo nende te 's Gravenbage, vroeger te ffieuwerkerk heeft hooger beroep aan- geteekend tegen het vonnis der recht bank te Zierikzee, waarbij hij wegens poging tot oplichting (het verzenden van een aangeteekenden brief met gelds waarde, welke slechts waardelooze pa pieren bevatte) werd veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf. k- bb Sckooliiieuws. ierken. Yiertal te Koudekerk0 Dagevos te Zuid Beierland, Si te Wildervank, J. B. Netelen- R. te Amsterdam en A. Voogd de. n de universiteit te Amsterdam derd tot doctor in de rechts- ap op „Stellingen" de heer J- filde, geboren te Goes. ichtbank te Middelburg heeft jroordeeld wegens 1 o o p e r ij M. R., 45 jaar, ïan, zonder vaste woonplaats. Middelburg in hechtenis tot 3 achtenis en 6 maanden plaatsing rijkswerkinrichting a n d e 1 i n g R. Y., 43 jaah te Sint Kruis en M. d. M., beider te Aardenburg ieder tot len gevangenisstrafK. L., 1° ispersjongen te Middelburg 1° len gevangenisstrafE. E., 25 iger te Hontenisse tot f 15 to In de haven van de Nieuwe sluis t« IJmuiden is aangespoeld het lijk van een wachtman op een baggermolen. Vermoedelijk is hij tengevolge van het zware weer overboord geslagen. De overledene was gehuwd. Te Ifongen overleed aan hersenschudding een 3jarig kindje, dat eenigen tijd geleden door een fietsrijder werd overreden. Te St. Andries (N.-Br.) wierp gisteren het 6jarig zoontje van den geweermaker Snijders, een hagel-patroon in den bran denden haard, met het noodlottig gevolg, dat de patroon ontplofte en het kind tal van kogeltjes in het hoofd kreeg, waardoor het terstond dood was. Gisteravond is nabij Terborg een 20jarig meisje dat in verkeerde richting van de nog in beweging zijnde tram sprong, onder de tram geraakt, met het nood lottig gevolg, dat haar beide beenen werden afgereden. Een vreeselijk ongeluk heeft plaats gehad in het over de grenzen gelegen Herstal, waar een óljarig werkman op een pletterij, be merkende dat er iets aan zijne machine haperde, daarnaar wilde zien, uitgleed en met zijn handen zoodanig in de piet- machine viel, dat zijn beide handen en armen verbrijzeld werden. Omstaande werklieden lieten onmiddellijk de ma chine stilstaan en bevrijdden hem. Er bij geroepen doktoren zagen zich ge noodzaakt de beide armen te amputeeren. De gewonde is gehuwd en vader van 5 kinderen. Zijn toestand is zeer ernstig. In het Ziekenhuis te Rotterdam is gebracht een vrouw, die aan boord van een schip met den rechtervoet tusschen een lijn geraakte, toen het schip door stormweer op drift kwam. De voet is haar bij den enkel bijna afgeknepen. Uit de Eiuweelen Singelgracht te Gouda, vlak bij het stoomgemaal, is uit het water opgehaald het lijk van den 60jarigen De K., die sedert Zondagavond vermist werd. Gistermorgen werd een slagersknecht in de Bankastraat te 's Gravenhage door een automobiel over reden. Ernstig gekwetst werd hij in een winkel binnengedragen. Tegen den chauffeur werd procesverbaal opgemaakt. Een voerman uit Osch, die naast zijn kar liep, is gestruikeld en door zijn eigen kar overreden, waardoor een zij uer armen totaal verbrijzeld was. Een ernstig ongeluk heeft aan het Nieuwe Kerkhof te Groningen plaats gehad. Een 18jarige timmermansknecht was op een steiger voor een in aanbouw zijnd huis 10 meter boven den beganen grond aan het werk. Het schijnt, dat door dien de eene plank van den steiger horter was dan de andere, de jonge man heeft misgestapt. Hij viel, met het treu rig gevolg, dat hij zijn beenen brak en san hoofd en handen letsel bekwam. Omtrent de mijnramp te Eygels- deelt de „Limb. Koerier" nog t volgende medeDinsdagmorgen eft op de mijn „Laura en Vereeniging" een allertreurigst ongeluk plaats gehad. is daar bezig met het afdiepen van schacht Hendrik, die door -een z.g. .Aufbruch" met de ondergrondsche wer ken in verbinding staat. Tijdens het bemetselen der schacht- wanden raakte deze verbinding door «fvallende steenen verstopt, waarop het Water, dat niet langer naar de dieper gelegen pompenkamer na'oij de schacht Wilhelmina kon afvloeien, onmiddellijk 'nel steeg. Mot het oog op de mogelijkheid, dat het water onder den steeds toenemenden druk de versperring zou doorbreken en catastrophe veroorzaken, werd het I werk op de onderste étage gestaakt begonnen met het mbtselen van een .die bij een eventueele doorbraak het water zou keeren. Men was met dit werk bezig toen de oorbraak plaats vond. Drie mannen vonden bij het ongeval 'nn dood. Twee werden zwaar gewond naar het hospitaal te Heerlen vervoerd. Uit Nieuwenhage schrijft men over ditzelfde ongeluk Heden morgen om streeks zeven uur werd ons dorp in opschudding gebracht door een aller treurigst ongeluk op de mijn „Laura en Yereeniging" te Eygelshoveu. Door den grooten toevloed van water uit schacht no. 2, werden de arbeiders in schacht no 1 van de stelling geworpen waarop zij stonden. Een massa steenen, balken,wagens enz. werden weggeslagen. Drie man bleven dood. Een hiervan is tot nog toe niet uit het water opgehaald, twee, zekere Sch. en A. zijn zwaar ge wond. Deze zijn van de laatste H.H. Sacramenten voorzien. De doodgeble- venen zijn Pr. J., uit Groenstraat, pas gehuwd, H.. eeu Belg, en Gust. K. uit Westfalen. Yerder zijn van de 12 man slechts 2 heelhuids eu met den schrik vrij gekomen, de anderen hebben alle schrammen en blessuren. Dit is het tweede ongeluk in vijf dagen tijds. HetBerlijasche arbeids conflict. Er is weer een kink in de kabel gekomen en het optimis tische telegram van „Reuter" omtrent een vereffening van het conflict ligt weer in de goot. Het stakingscomité heeft geweigerd de bemiddeling van den opperburgemeester Kirschner officieel in te roepen zoolang de directies der werken bij hun ultimatum blijven volharden. Yoor het groote publiek verloopt de staking overigens zonder dat het er veel van gewaar wordt. De electrische verlichting van de straten en gebouwen gaat ongestoord voort en de „Grosse Berliner" had haar maatregelen zoo genomen dat zij Woensdagochtend weer den volledigen dienst kon hervatten. Intusschen breidt zich de loonbewe- ging tot steeds meerdere groepen van de electriciteitsindustrie uit. De electro- monteurs van de Siemens werken en de A. E. G. staken thans ook, en van de met de A. E. G. in verbinding staande electriciteitswerken te Hannover, Bres- lau, Lichterfelde en nog andere plaatsen zijn mededeelingen ontvangen, die er op wijzen dat de arbeiders daar spoedig gemeene zaak met de beweging zullen maken. De verschillende groepen der stakers houden dagelijks vergadering. Zoo kwa men de eleotro-monteurs gisteren ten getale van 1000 bijeen en hoorden redevoeringen aan van zekeren Pawlo- vitsj en andere sprekers. In 't algemeen was de toon van het verhandelde ver trouwen te hebben in de toekomst, alhoewel men zich niet kon verheelen de groote teleurstelling, dat het geheele trambedrijf, bij zoo vele werkstakers, niet tot stilstand was gedoemd. De duur van de staking werd door sommige sprekers op 3 weken berekend. Spoorwegongeluk in Frankrijk. Een ernstig spoor wegongeluk kwam Dinsdagavond om kwart over negenen voor bij het station Dieupentale, 18 kilometer van Montau ban gelegen aan de lijn van Toulouse. De sneltrein van Toulouse naar Parijs botste tegen een goederentrein, die vau Montauban naar Toulouse reed en juist dit station verlaten had, toen de snel trein met een vaart van 80 K.M. per uur, kwam aanstoomen. Toen de machi nist van den sneltrein de lichten van den goederentrein in het oog kreeg, remde bij nog uit alle macht, maar de schok was niet meer te vermijden. De locomotief van den sneltrein bleef in de rails, die van den goederentrein werd omver geworpen en totaal vernield. Men vond den machinist van dien trein, Bernard Tajan, wonende te Toulouse, dood onder zijn machine. Zijn hoofd was verpletterd. Van den personentrein werden twee wagens in elkaar gedrukt en de conducteur vau dien trein, Pierre Yert genaamd, eveneens te Toulouse woonachtig, bekwam zoo zware verwon dingen, dat hij Woensdagmorgen over leed. De conducteur van den goederen trein en de postconducteur van den personentrein zijn zwaar gewond en voorts heeft een aantal reizigers minder ernstig letsel bekomen. Naar de oorzaak wordt een onderzoek ingesteld. De toestand in de streek van Italië, die door aardbevingen geteisterd is, is nog altijd troosteloos. Sedert verschei dene dagen, zoo meldt men uit Catan- zaro, regent het aanhoudend, tengevolge waarvan de schade aldoor vermeerdert. Men kan niet bouwen, de bewoners zijn zonder dak en schuilen in de portalen van hun ingevallen huizen. Te Ferdi- nando is een huis, door den regen, ingestort. Drie mensehen kwamen om, twee werden zwaar gewond. Majoor Unge, die vroeger bij den staf van het Zweedsche leger was, heeft een nieuwe luchttorpedo uitgevonden, welke gemaakt wordt van getrokken staalplaat van ongeveer 1 centimeter dik, en welke bestaat uit twee gedeel ten, den kop en het lichaam. In den kop is een lading van nat schietkatoen vervat, en in het lichaam bevindt zich een mengsel van zwart buskruit met een olieachtige of vettigezelfstandigheid, waarvan de samenstelling geheim wordt gehouden. Dit mengsel dient om door geleidelijke verbranding de gassen te leveren, welke de torpedo voortbewe gen. De luehttorpedo's worden in verschil lende afmetingen gemaakt, die van 30 cM. middellijn bevatten ongeveer 50 M.G. schietkatoen en 150 K.G. drijfsas. De lengte is bijna 2.5 M. Bij de be proevingen, welke zeer goede uitkom sten opleverden, waren een aantal Zweedsche officieren en de Duitsche generaal Wille tegenwoordig. De politie te Chicago heeft uit Londen verzoek ontvangen tot inhech tenisneming van twee mannen en een vrouw, die te Chicago verblijf houden en die den 5en September te Dublin ju- weelen hebben gestolen ter waarde van 125,000 pd.st., waaronder een kroon der oude Iersche Koningin, welke alleen reeds 15,000 pd.st. waard was. De vrouw moet te Chicago iu deftige krin gen verkeeren. Zij heeft den dag vóór de inbraak een bal bijgewoond ten huize vau den bestolene. Alle pogingen om iets van het gestolene op te sporen bleven tot dusverre vruchteloos. Volgens nadere berichten evenwel, blijkt de geheelejuweelendiefstalgesehie- denis te Dublin een verzinsel te zijn. Er is geen oud-Iersche koningskroon of ander kostbaars gestolen. De geheeie geschiedenis komt neer op een te Du blin gepleegden diefstal van voorwer pen, ter waarde van 200 pd.st., alles teruggevonden en welks daders veilig aohter slot en grendel zijn. Een bijzondere correspondent van de „Westminster Gazette" is te Londen teruggekeerd uit Bakoe, waar hij getuige was van alle ellende, gebracht door de Tartaarsch Armenische twisten. De verlatenheid, de vernieling van de olievelden gaan, volgens hem, elke beschrijving te boven. Eigendommen die eens het aanzien hadden van een woud van hooge torens, zijn thans hoopen puin. De geheele omgeving is bedekt met resten van huizen, gebrand hout, gebroken ijzer, stukken van ma chines, ijzeren rails, verwrongen in de meest grillige vormen, en ijzeren pla ten, gescheurd als vellen papierop straat liggen poelen van modderige naphtha. In de stad zelf is betrekke lijk weinig vernield een paar huizen slechts. Zoo is het ook in de „Zwarte Stad" waar de raffinaderijen, op enkele uitzonderingen na, nog staan als vroe ger. Doch het voorkomen van Bakoe in zijn geheel is uiterst droevig. Negentig percent der winkels zijn gesloten. Fa brieken, raffinaderijen, olie-bronnen, niets werkt. Het werk in de haven ligt stil. Langs de witstoffige straten, waar de zon meedoogenloos fel schijnt, slenteren de werklieden rond, wachtend op het loon, of loerend op relletjes. Af en toe patrouilleert de infanterie met de bajo netten op de geweren, en draven de kozakken. De tram begint weer te rijden, doch elke wagen wordt bewaakt door een soldaat, terwijl de rijtuigen, vooral wan neer er Tartaren of Armeniërs in zit ten, twee soldaten meevoeren. In de nauwe straten van de Tartaar- sche wijk zitten de menscben som migen met verbonden hoofd of arm met een droefgeestige uitdrukking in de oogen voor hunne buizen, hunne revolvers en andere wapens schoonma kend, wachtend op herhaling van de ellende. Juist zoo is het iu de Armenische wijk. Op het veld buiten de vesting staan de veld-kanonneu gereed voor onmid dellijk gebruik. Bakoe, van welks olie-productie de schepen op de Zwarte Zee, de Kaspische Zee, en de groote rivieren, de spoor- weglijnen in Zuid-Oostelijk en Noor delijk Rusland afhankelijk zijn, is een stad des dood. De olie-bronnen werken niet, de raffinaderijen liggen stil, de schade wordt geraamd op 60,000,000 gulden. Meer dan 2000 menschen zijn gedood, een nog grooter aantal gewond. Terstond nadat het vredesverdrag zal zijn geratificeerd, zal, naar men verwacht admiraal Togo bij den Mikado in audiën tie worden ontvangen, om hem een vol ledig verslag te doen van alle operatiën der vloot. De vloot van 200 schepen van elke soort getransformeerde kruisers inbegrepen zal zich naar de baai van Tokio begeven, waar de keizer revue over haar zal houden. Hoogst waarschijnlijk zal het Bngelsche eskader dan mede feestvieren. Op 9 October wordt het te Jokohama verwacht en er worden reeds groote toebereidselen ge maakt voor een geestdriftige ontvangst. De „Daily Telegraph" verneemt dat de EngelBche admiraal, sir Gerald Noël en zijn hoofdofficieren de gasten van den Mikado zullen zijn. In het Hibija park wordt een tuin- partij gegeven voor 2000 onderofficieren en matrozen en om de sportlievende Engelschen te streelen zullen Japansche worstelwedstrijden gehouden worden. Heel Tokio wordt versierd met dooreen- gestrengelde Engelsche en Japansche vlaggen en 's avonds zullen duizenden lampjes de straten verlichten. De ma trozen zullen kosteloos mogen reizen tusschen Tokio en Jokohama en gratis tot de museums, theaters en andere vermakelijkheden worden toegelaten. De pers bevat nu reeds warme wel komstartikelen. SPANJE. In poltieke kringen wordt het aangekondigde vertrek van den Pau selijken nuntius, tegen den tijd dat president Loubet aan Spanje komt bren gen, druk besproken. Men brengt dit vertrek in verband met verklaringen onlangs afgelegd door den voorziiter van den Spaansehen ministerraad over het werken der gods dienstige vereenigingen en met de wij ziging van het concordaat, die door den Senaat is goedgekeurd, doch waarvan de behandeling door de Kamer nog niet heeft plaats gehad. Men verwacht dat, vooral over de godsdienstquaestie, in de volgende zitting der Cortez de debatten zeer geanimeerd zullen zijn, omdat de republikeinsche partij voornemens sohijnt de regee ring te dwingen tot eene definitieve oplossing. Onderrouwd: OATHARINUS ELISE VISSER en JOSEPHINE J. NOEST Ylissingen, 6 Oct. 1905. Per Telegraaf. 's GRAVENHAGE, Tweede Kamer. Het wetsontwerp tot regeling van de administratieve rechtspraak is gesteld in handen van een commissie van voorbe reiding, bestaande uit de heeren Smidt, Loeff, van Idsinga, Yan der Vlugt en Jannink. Na afloop van het aanhangig sectie- onderzoek gaat de Kamer tot 14 No vember uiteen. SCHEVENINGEN. De storm van gisterenavond en hedenochtend heeft een belangrijke schade aangebracht aan den buitenkant van het 'Zuiderhaven hoofd. Over een lengte van ongeveer 20 Meter heeft een verzakking plaats gehad. AMSTERDAM. De heiers hebben geweigerd in te gaan op het patroons- voorstel om een commissie te benoemen van 20 patroons en 20 heiers. LEEUWARDEN. Heden nacht is de gedeeltelijk afgebroken Koninklijke tri bune omvergewaaid. Daarbij is de 60- jarige bewaker gedood. Het Suez-kanaal heropend. SUEZ. De stoombooten varen nu weder het kanaal in. Er liggen hier meer dan 50 schepen. PETERSBURG. Hedenochtend is te Petersburg een in aanbouw zijnd ge bouw van 5 verdiepingen ingestort. Onder het puin liggen 100 arbeiders begraven. Tot dusver gelukte het slechts 7 zwaar gewonden onder het puin vandaan te balen. Vlissingen, 6 Oct. Boter f 1.25 a f 1.10 p. K.G. Eieren f 5.60 a f 0.00 p. 104 st. Heden overleed, door een nood lottig toeval, onze geliefde Echt genoot Vader en Behuwdvader, DINGEMAN DE WAAL, in den ouderdom van ruim 56 jaar. Zijn diepbedroefde vrouw, kin deren en behuwdkinderen. Wed. D. DE WAAL— geb. van der Hoopt. Vlissingen, 5 Oct. 1905. Voor de zeer vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het over lijden van onze onvergetelijken Echtge noot en Vader, den Heer CORNELIS JOSEPHUS STRöBBE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Ook namens familie. Wed. C. J. STRöBBE— Derijcker. Vlissingen, 6 Oct. 1905. Wegens Feestdag zal de zaak a s. Maandag 9 dezer tol 's avonds 6 uur geslo ten zijn. Trekking van 5 Oct. lie trekk. 5e kl. Prijzen van 100 en hooger. Nos. 868, 913, 3292, 3629, 8292, 11106, 14607, 15227, 15330, 18358, 20324, f 100. Nos. 3153, 15816, 17996, 200. Nos. 808,12104, 12215, 19708 400. No. 9360, 1000. Kassiers te Vlissingen. Nemen gelden a deposito. Balasten zich met de uitvoering van Binnen en buitenlanasche beurs orders Eoopen en verkoopen Buitenland- sche -wisselsvreemd geld en coupons. ASSURANTIËN. MED. DOGTX, Heerenstraat, Middelburg, is van 8—14 October niet te consulteeren. Voor een Dagblad wordt voor VLIS SINGEN en omstreken een Actiet Correspondent gevraagd. Fr. br. met opgaaf van conditiën en refe rentiën, motto „Correspondent* Bureau „Vlissingsche Courant." |,t Model 1905 Ook voor 1905 leveren wij weder de beste Rijwielen, Motor Tweewielers, Onderdeelen en Huishoudmachines tot ongekend lage prijzen. RIJWIELEN van af 33. Waffan- und Fabrradfabrik inKreiensen ,Harz) No. 121, Duitschland. Correspondentie in 't Hollandsch. Toezending Catalogus aan ieder gratis en fr. Briefport naar Duitschland voor 16 gr. 121/* ets. Briefkaart 5 ets. YAN 10 cent per K.G. F. VAN DE VELDE Jr Kleine Mar kt. SIGAREN van B o e 1 e. TABAK van Dobbelman, 01- denkot Zwartendijk THEE van Van Nelle. KOFFIE van Van Rosse m. Verkrijgbaar bij ondergeteekende De soliditeit dezer van ouds bekende en wereldberoemde firma's waarborgt de kwaliteit. Verder verkrijgbaar Ansichten, Par- fumeriën, Chocolade Wijnen, Li keuren, Tabaks- Sigaren- en Siga- rettenpij en. Alle artikelen zijn van uitmuntende hoedanigheid, tegen matige prijzen. De bediening correct. Zich minzaam aanbevelend, KLEINE MARKT F 82, (b./d. ingang St. Jacobstraat.) Lat op bot Adres!

Vlissingse Courant | 1905 | | pagina 3