Gemengd Nieuws. Besluit deze motie ter kennis te brengen van de regeering en van de beide Kamers der Staten-Generaal, eD roept alle Nederlandsche mannen en vrouwen op tot deelname aan de actie van den Bond voor Staatspensionneering. De punten van Delfzijl en Leeuwar den Het hoofdbestuur stelle een on derzoek in naar bet verschil in de kosten van Staatspensionneering zooals de Bond zich die voorstelt, en van Staatspension neering zooals de S. D. A. P. die wenscht; het hoofdbestuur verzamele in beknopten vorm opgaven van a. het bedrag, dat bij invoering van Staatspensioen aan iedereen zal vrijvallen uit armenbedee- ling, het bedrag, dat bij invoering zal moeten worden gevonden uit verhooging van bestaande belastingen, als successie recht enz., en de vragen waarom treden de meer gegoeden niet tot onzen bond toe Wat is de beste weg ze er toe te bewegen P Hoe geschiedt de propaganda in elke afdeeling zullen zooveel mo gelijk in het jaarboekje behandeld wor den. Daarna kwam aan da orde een motie waarin de algemeene vergadering als haar oordeel zal uitspreken dat het or gaan van den Bond moet openstaan voor alle bondsleden om hun denkbeelden te uiten, en dat de commissie van redactie dus alleen mag weigeren stukken die in strijd komen met de godsdienstige of politieke overtuiging van anderen, en waarin de goede toon niet bewaard blijft, behoudens natuurlijk zekere door die commissie te stellen eiscben van beknopt heid. Het hoofdbestuur stelt voor dat even eens stukken geweigerd worden die in strijd zijn met de beginselen van den Bond. De motie werd aangenomen, terwijl het amendement van het hoofdbestuur werd verworpdn. Aan den aftredenden voorzitter, den heer G. Wieringa werd hulde gebracht voor het vele dat hij in het belang van den bond deed. Uit India. Bij het departement van koloniën is ontvangen het volgende, van gisteren gedagteekende, telegram vandengouv.- gen. van Nederl.-Indië Bene patrouille uit Bandjermasin over Long Iram en Boven Hahakkam gemar cheerd naar de Westerafdeeling van Borneo, bereikte Poetoes Sibau en gaat door naar Pontianak. Bene compagnie is naar Timor ge zonden ter beschikking van den resident. De hoofden van Loeboe Ambatjang nabij Kwantan (Sumatra) kwamen den controleur te Sidjoendjoeng (Padangsche bovenlanden) verzoeken onder on3 be stuur te komen. Met een patrouille op weg daarheen werden vijandelijkheden gepleegd door eene bende uit Loeboe Djambi. De bende werd teruggeslagen en verdedigde daarna Loeboe Ambatjang, dat genomen werd. De negen kota's zijn tijdelijk bezet. Onder leiding van ds. Hotten van Yelp werd gisteren te Utrecht de 5e algemeene vergadering gehouden der Yereeniging tot christelijke verzorging van Zenuwlijders. De voorzitter opende de vergadering met een korte toespraak, waarin hij o. a. herinnerde aan het verlies dat de vereeniging geleden heeft door het over lijden van haren penningmeester, graaf C. W. van Limburg Stirum. Besloten werd aan H. M. de Konin gin-Moeder, beschermvrouw der ver eeniging, een telegram van hulde te zenden. Uit het jaarverslag bleek dat het ledental met 206 vermeerderde en de vereeniging in innerlijken bloei toenam. Vlissingen, 39 Sept. De onderzeesche torpedoboot, ge bouwd aan de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" alhier, heeft hedenmor gen in het Marinedok met goed gevolg een duikproef gehouden. De boot zakte stilliggend tot op den bodem van het dok en kwam na een half uur weer boven. De proefneming geschiedde in tegenwoordigheid van de directie der maatschappij „de Schelde". Na afloop van deze duikproef werden proeftochten op de gemeten mijl be gonnen. Naar wij vernemen moet het voor nemen bestaan om ook op de dagmail- booten „Engeland" en „Nederland" een inrichting voor draadlooze telegrafie aan te brengen. Br wordt nl. op de „Duitschland" van de gelegenheid om reeds aan boord telegrafische berichten te verzenden een druk gebruik gemaakt. Geheel met vlaggen versierd reed heden morgen 9 uur de eerste locomotief met trein het in aanbouw zijnde station Domburg binnen. In den trein hadden alhier plaats genomen de aannemers van de baan, de hoofdopzichter en een lid van het dagelijksch bestuur van de Maat schappij „Stoomtram Walchereu". De trein werd te Domburg opgewacht door de verdere leden van het dagelijksch bestuur en honderden bewoners van bet dorp. De werklieden werden aldaar door de aannemers onthaald en om half elf weder naar Ylissingen teruggestoomd. De reis van Domburg naar hier werd binnen het uur volbracht. Met het plaatsen van de telefoonpalen is men ook tot Domburg genaderd. Het mag zeker wel opmerkelijk ge noemd worden dat bij den aanleg van deze tram tot nog toe, gelukkig, geen enkel noemenswaardig ongeluk voorge vallen is. Hedenmorgen is alhier gearriveerd het Engelsche stoomschip „Cawdor Gastle", komende van Londen. Het schip nam ligplaats aan de kolenhaven om daar 129 stuks vee te laden, be sterad voor Afrika. Hedenmiddag werd met de lading begonnennadat men hiermede gereed was is de „Cawdor Castle" naar Kaapstad vertrokken. De heer J. M. A. Beek alhier is bestemd voor den Indischen dienst om te worden benoemd tot onderwijzer 3e klasse bij het openbaar lager onderwijs daar te lande. Bij de heden gehouden aanbesteding van aardappelen voor het garnizoen alhier, over het tijdvak van|l Novem ber a.8. tot en met 31 Mei d.a.v. is ingeschreven door den heer A. Botting tegen den prijs van f3.98 per II.L. Wat de stoom is voor de industrie, dat is de reclame voor den handel. En op het gebied van reclame trachten de margarine-fabrikanten elkaar voortdu rend de loef af te steken. Zoo rijdt heden een wagen voor het merk „Gruno" door de stad. Een reusachtige nabootsing van de origineele verpakking van deze boter trekt aller aandacht en de fabri kanten stellen ieder in de gelegenheid kennis te maken met hun product, daar zij overal een gratis monster afgeven. De commissaris van politie te Middel burg waarschuwt tegen een persoon zich noemende Beyerman, en zich uitgevende voor opzichter bij den waterstaat. Hij betrok aldaar kamers en kocht bij ver schillende winkeliers eenige goederen, waarna hij heimelijk vertrok, zonder betaling. Kerk- m Scliooluieuws. Tot onderwijzer aan de openbare school te Hoofdplaat is benoemd de heer P. E. Neve te Hontenisse. Met den benoemde kwamen nog op de voor dracht voor de heeren J. Westernael te Hulst en D. van Male te Schoondijke. Tot onderwijzeres aan de Herv. school te Ouderkerk a.d. IJsel is be noemd mej. J. P. Brouwer te Goes. Rechtszaken. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens diefstal: A. N. G., 18 jaar, smidsknecht, laatst te IJzendijke, thans te Middelburg in hechtenis, tot 4 maan den gevangenisstraf met mindering der preventieve hechtenis, A. v. Z., 21 jaar, dienstbode, Kruiningen, en G. M. I., 20 jaar, rijwielhersteller, Middelburg, beiden tot 3 maanden gevangenisstraf, en L. P., 12 jaar, zonder beroep, Mid delburg, tot f 5 boete subsidiair 5 dagen hechtenis verduistering: A. v. d. H., 31 jaar, blikslager, zonder vaste woonplaats, thans te Middelburg in hechtenis, tot 6 maanden gevangenisstraf, met mindering der preventieve hechtenis strooperij: P. G., 14 jaar, G. L., 13 jaar, en G. v. d. D., 13 jaar, arbeiders, 's Heerenhoek, ieder tot f 3 boete subsidiair 3 dagen hechtenis m i s handeling: M. V., 25jaar, werkman, Wissenkei'ke, tot 1 maand gevangenisstraf, M. M. v. S 33 jaar, van tafel en bed gescheiden vrouw van J. J. v. A., zonder beroep, Middelburg, tot f 5 boete subsidiair 5 dagen hech tenis v r ij g e s p r o k e n J. J. E., 41 jaar, landbouwer, Stoppeldijk, beklaagd van beschadiging. Yoor de rechtbank te Middelburg werd heden behandeld de zaak tegen A. J. H. v. S., 51 jaar, meubelmaker, geboren te Zierikzee, wonende te Vlis singen, ter zake dat het aan zijn schuld te wijten is dat den 3en Augustus 1905, des namiddags omstreeks 6 uur te Vlis singen in zijn aan de Sarazijnstraat gelegen pakhuis, hetwelk gebouwd is onmiddellijk aan zijne woning tevens winkel, welke onmiddellijk grenst aan de eene zijde aan het hotel „Goes" en een huis bewoond door L. 0. de Haan eu aan de andere zijde aan het hotel „du Commerce", brand is ontstaan door dien hij, nadat hij iu genoemd pakhuis spiritus uit een vaatje in een steenen kruik overgegoten had, waarbij spiritus op den vloer gevallen was, zeer onvoor- zichtigen roekelocs een brandende lucifer op de op den vloer aanwezige spiritus geworpen heeft, waardoor die spiritus in brand geraakt is, tengevolge waarvan het vaatje en de kruik, die daar vlak bij stonden, uit elkander gesprongen en de daarin aanwezige spiritus eveneens in brand geraakt is, door welken brand te duchten was gemeen gevaar voor zijn pakhuis en woning, het hotel „Goes", de woning van L. C. de Haan en het hotel „du Commerce", benevens voor de meubelen en goederen die zich in voormelde gebouwen bevonden. In deze zaak werden vanwege het O. M. 2 getuigen gehoord. Het O. M. eisehte beklaagdes veroor deeling tot 14 dagen hechtenis. De uitspraak werd bepaald op Vrijdag 6 October. De rechtbank te Zierikzee heeft A. M. v. D., koopman, vroeger te Nieuwerkerk thans te 's Gravenhage, wegens oplichterij veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf. Hij had waar deloos papier met aangegeven gelds waarde per aangeteekenden brief per post verzonden. Het gerechtshof te 's Gravenhage verminderde gisteren de straf van één maand, opgelegd door de rechtbank te Middelburg, aan een arbeider uit 's Gra venpolder, wegens mishandeling, tot 14 dagen. Ontslagen werd van alle rechts vervolging de stationschef te Krabben- dijke, beklaagd van het niet seinen van de komst van een trein aan een volgend station 3 minuten te voren, terzake waarvan hij door den kantonrechter te Goes tot f 10 of 3 dagen hechtenis werd veroordeeld, De Hooge Raad had met vernietiging van het vonnis des kantonrechtersde zaak naar het Haagsche gerechtshof verwezen. De commissie van patroons en werk lieden te Amsterdam, die zich ten doel stelt een regeling van den arbeid in het grond- en heiwerkersbedrijf te ontwer pen, is gisterenmiddag zonder resultaat uitgegaan. Van beide zijden was een concept-arbeidsovereenkomst ingediend, maar men kon het ten slotte toch niet over den zesden man eens worden. Het gemotiveerd antwoord der pa troons zal den werkliedenorganisaties vóór Zaterdagmiddag 3 uur worden toegezonden. De oplossing van het geschil blijkt dus verderaf te liggen dan men aanvan kelijk, na de benoeming der commissie, gehoopt had, en de uitsluiting in de bouwvakken blijft voorloopig onveran derd voortduren. Gisterenmorgen te 6 uur werd Wiebren Hoogerhuis uit de gevangenis te Leeuwarden ontslagen. Hij werd aan de poort van het gebouw door een 80-tal personen opgewacht en toegejuicht. Iu de woning zijner moeder, waarheen hij zich onmiddellijk daarop begaf, kwamen velen hem gelukwenschen. "Wiebren ziet er vrij goed uithij heeft geen klagen over zijn verblijf in de gevangenis. Hij houdt staande dat hij onschuldig veroordeeld is, maar laat zich overigens weinig uit. Om 2 uur had een groote meeting plaats in de „Concertzaal". De zaal met vlaggen, vaandels en groen versierd, was stampvoler waren ruim 800 per sonen aanwezig, voor eenige honderden was geen plaats. 74 socialistische ver- eenigingen in het land waren door af gevaardigden vertegenwoordigd. In de vergadering waren mede aanwezig Wie bren Hoogerhuis, zijn moeder, zijn zuster en beide broers en nog enkele andere familieleden. Zij werden bij het binnen komen met geestdriftig gejuich begroet. De vergadering werd gepresideerd door F. Kamstra uit Sneek, die Hoo gerhuis en de aanwezigen welkom heetle en wees op het gewicht dezer vergade ring. Vervolgens voerden het woord H. Kolthek uit Deventer, G. L. van der Zwaag, lid van de Tweede Kamer uit Gorredijk B. Lansing uit Enschedé en T. Luitjes uit Blaricum. Omtrent den heer Domela Nieuwen- huis wordt medegedeeld dat tot gister avond de familie volstrekt niet weet, of deze zich nog te Keulen bevindt of niet. Eenige tijding, dat hij in vrijheid gesteld geweest is of zulks nog is, heeft de familie tot nog toe niet ontvangen. Gisteren ontving de familie te Hil versum een brief van den heer Domela Nieuwenhuis, afgezonden uit Keulen. Vreemd is het voorzeker, dat dit schrij ven eerst gisteren aldaar aankwam. De brief toch was door den heer Domela Nieuwenhuis geschreven reeds den 21n September. Uit eene kantteekening in den brief bleek, dat de betrokken auto riteiten dit schrijven eerst den 24en als gelozen teekenden. Er zijn dus tusschen het schrijven van dezen laatsten brief en de ontvangst ervan aldaar een 7-tal dagen verloopen. Het schrijven bevat geen nieuwe bijzonderheden wel blijkt eruit, dat de heer Domela Nieuwenhuis als een ge woon gevangene beschouwd wordt. Hg stuurt zijn brieven in het Duitsch ee- Bch reven af. Hoewel de familie reeds vele brieven hem toezond, blijkt het, dat hij nog geen enkelen daarvan in handen kreeg. Toegezonden couranten daarentegen worden hem wel gegeven. Waar mevrouw Nieuwenhuis met haar echtgenoot reeds zoo vele malen in Duitschland vertoefde, voor gezond heidsredenen wel eens geruimen tijd aaneen, zonder dat haar man lastigge vallen werd, verwondert zij zich zeer over zijn gevangen nemen en houden, te meer nog, waar van optreden als spreker geen sprake was en men haar vroeger reeds te kennen gaf, dat het feit, waarvoor de heer Nieuwenhuis nu gevangen genomen zou zijn,verjaard was. Spoorweg-ongeluk te r merend. Naar wordt gemeld is de toestand van den machinist Ileijen nog van dien aard, dat hij door de be komen brand en beenwonden steeds nog het bed moet houden. De post- conductour Koamann, die geen lichame- lijk Jetsel heeft bekomen, is er evenwel nog het slechst aan toe, daar zijn zenuw gestel geheel in de war is. De heer en mervrouw Clarion gaan goed vooruit, hoewel mevr. O. nog in een gipsverband ligt. De hoofdconducteur Dillewijn werd Woensdag te Haarlem door den rechter commissaris gehoord. Vijf personen, in dienst bij een groothandelaar in glas enz., te 's Gra venhage, zijn ter beschikking van de justitie gesteld als verdacht van diefstal ten nadeele van hun patroon. Ook een bewoner van de Pieterstraat, bij wien het gestolene werd te gelde gemaakt en te wiens huize kisten vol glas door de politie zijn in beslag genomen, is naar het huis van bewaring overgebracht. een kistje, dat in de Houtvaart bij Haarlem dreef, heeft men het lijk gevonden van een kind van een half jaar oud. Op den doek, waarin het reeds half vergane lijkje gewikkeld was, staan de letters G. K. Op den hoek van den Zwarten- weg en de Heerengraeht, te 's Graven hage, ter hoogte van de brug, waren gisterenochtend de arbeiders aan den bovenbouw van het electrische tramnet, op een hoogen wagen bezig met het spannen van draden. Bij het omhalen, van het paard, tot verplaatsing van den wagen, brak het zweng, met het gevolg dat de wagen terugliep tegen het trot toir en omviel. Op dat oogenblik ston- den drie werklieden in den bak boven den wagen. Een van hen sprong er tijdens den val uit, brak een been, en kreeg nog andere verwondingen. Hij werd naar het Militair Hospitaal ver voerd, aldaar verbonden, en vervolgens, op eigen verzoek naar zijne woning vervoerd. De twee anderen liepen ook beenkneuzingen op, terwijl een hunner bovendien ernstig aan het hoofd werd verwond. Beiden werden naar het ge meente-ziekenhuis vervoerd. De koetsier1 die bij het verplaatsen van den wagen op straat stond, kneusde een arm, door dat het lemoen van den wagen in vrij onzachte aanraking met zijn lichaam kwam. De schade aan den wagen was vrij gering. Te Doetinehem had gistermiddag een treurig ongeluk plaats. Het 9 jarig dochtertje van den heer L dat met eenige andere kinderen op de boerderij „De Bezelhorst" aan het spelen was, geraakte met het hoofdje zoodanig bekneld tusschen de dorsch- machine, dat de dood bijna onmiddel lijk intrad. Het 9-jarig meisje, uit Hallumerhoek, dat Woensdagnacht te Leeuwarden onder den trein is geraakt, waarbij haar beide beenen verbrijzeld zijn, is des avonds in het Diakonessen- huis aldaar overleden. - Een treurig ongeval heeft te Gorssel plaats gehad. Terwijl een tuinman bij een der boven werkzaam zijnde timmerlieden van het in verbouw zijnde krankzinnigenge- sticht „Veldzicht" eenige spijkers wilde halen stortte hij, boven zijnde, achter over van de ladder. Kermend van pijn werd de ongelukkige opgenomen en naar zijn woning vervoerd, waar hij reeds i8 overleden. - Op een hofje te Rotterdam is een 4jarig kind achteruit- loopende over een emmer heet water gevallen, waardoor het hevige brand wonden aan onderlijf en rug kreeg. Een 17jarig meisje, dat de emmer daar nedergezet had, kreeg een gedeelte van den inhoud over een voet. Te Rozendaal had gisteren een werkman bij het lossen van goederen aan het station het ongeluk achterover te vallen. Hij kwam daarbij met het hoofd op een wagenwiel terecht. Bewusteloos bleef de man ligger. Spoedig ingeroepen neeskundige hulp constateerde hen schudding en gaf geen hoop op De „Amerika", de reusachtig, nieuwe boot van de Hamburg-Amerik,' lijn, is op de Elbe aangekomen.- schip van 22,250 ton, dat 41,000 tj( water verplaatst, verduisterde, toen het binnengesleept werd, alles op de rivier zelfs hooge huizen gingen achter geweldigen zwarten romp schuil. he, 18den October zal de „Amerika" hai, eerste uitreis ondernemen. De „Standard" gewaagt in eet bericht uit Liverpool van de vormi^ eener Engelsch-Japansehe scheepvaart, vereeniging, die over een kapitaal vat 5 millioen pd. st. zou beschikken. 2j zal zoowel te Londen als te Liverpool een kantoor openen, dit laatste ten met Japansoh personeel. Een vei stoomschepen, indertijd door de sche regeering voor den transportdien;! gebruikt, zullen door de vereeniging overgenomen worden, die zich voort; nog eenige grootevraehtbooten aanschaft welke rechtstreeks tusschen Oost-A:' en Liverpool, Londen, Antwerpen de Fransche havens zullen varen. De drie nieuwe Eransohe zeebooten, „Opale", „Emeraude" „Sapphire", zijn de grootste welke mea| tot nog toe heeft gebouwd. De water verplaatsing is 422 ton bij een lengte van 45 meter. De booten hebben 2 schroeven, welke aan de oppervlakte gedraaid worden door gasmaehines onder water door electromotors welke de noodige beweegkracht ontleenen electrische accumulatoren. De machine; ontwikkelen 600 P.K., waarmede booten 12 mijl loopen. De bewapening bestaat uit zes lanceerinriehtingen voor torpedo's. Zij zijn beter bewoonbaar dan booten van een ouder type, en hebben een grootere werkingssfeer. De aardbeving in Italië wil geen einde nemen. Te Mangone en San Piti zijn weder schokken gevoeld en nog steeds storten muren in op verschillend» plaatsen, met het gevolg, dat velen die aan het reddingswerk bezig zijn, ondor puin geraken. De Italiaansche bank heeft tot dui ver 847,757 lire voor de slachtoffer! ontvangen de stad Milaan alleen zond meer dan 700,000 lire. In verschillen de plaatsen is een zonderling verschijn sel waargenomen, een geelachtig roode mist, die naar zwavel rook, is een uur lang neergekomen. De uitbarsting van den Vesuvius neemt in hevigheid toe. Dinsdagmiddag is te Lundby op het eiland Vising in Zweden een aardschok gevoeld die een minuut duurde. Op verschillende plaatsen ontstonden diepe scheuren en het oostelijke deel vab het eiland is aanmerkelijk gezakt. Negen huizen zijn beschadigd. l)e inventaris van de nalatenschap van baron A. de Rothschild is gereed. De fiscus zal 21 millioen opstrijken. De nalatenschap is verdeeld in vier deelen van 235 millioen elk. Twee van die deelen komen aan mevrouw Rothschild een aan haar dochter en i aan haar zoon Eduard. De totale na-1 latensohap bedroeg 940 millioen ruim. Een daglooner uit Ludwigshavet, Johann Reis genaamd, kwam Maandag avond dronken thuis. Toen zijn vrouw hem dit verweet, maakte de man ziet zoo boos, dat hij een bijl opnam en zijn vrouw te lijf ging. De ongelukkige vluchtte de straat op, maar haten mocht het niet, Reis haalde haar spoedig w en sloeg haar neer. Met gespleten t del, waar de hersens uithingen, bleet het slachtoffer liggen. Toen keerde de ellendeling naar huis terug en vermoord de zijn vierjarig dochtertje eveneens. Hoewel hij trachtte te vluchten, heelt de politie den misdadiger spoedig ge arresteerd. Afgrijselijke daden.- Aan sensationeele moorden in Engeiand, in het land van ijverige toepassing der doodstraf, die zoo afschrikwekkend heet te werken, is tegenwoordig geen gebreü. Acht dagen geleden vermoordde een pas uit Zuid-Afrika teruggekeerde ser geant van het Engelsche legeraj® jonge vrouw, door haar in een pubhe restauratie den hals af te snijden. Denzelfden dag werd te Londen, m de gemeente Marylebone, eene vrou« vermoord door haar 25-jarigen zoon, au> om te stelen haar de keel dichtkneep. Een dag later werd te Richmond, dicht bij Londen, een echtpaar ver giftigd gevonden en de vrouw, wie leven nog werd gered, wegens op lijken moord van haar man en tot zelfmoord gearresteerd. Weer een dag later, namelijk ver leden Donderdag, werd in een buu van "Whitechapel een jonge man in ecu straatruzie doodgestoken. Zaterdag vermoordde een gep«®°® neerde sergeant-majoor te oalis l eerst zes zijner acht kinderen en snee daarna eTeneena zieh zelf den haie •fl« bad het jongste kind, pas i ,aanden oud, met zich meegenom Z andere vijf, van drie tot achi uit de school gehiald, waari ja een veld zijn vreeselijke mi ^X^Nele, in Devonshire, werd V eene vrouw met afgesnedei hare woning vermoord gevonda iateren had te Werstham, die fonden het onderzoek plaats naa ieheimzinnigen dood en vermoede 00rd van een 22-jarige boekhod pit laatste geval is niet het sensationeele dezer serie misdade Ln enkele week. De jonge dar ,iever haar lijk, werd Zondagnacl; ettend verminkt in een tunnel vJ Londen, Brighton en Zuidkust «eg gevonden. Zij had een prop mond, de eerste omstandigheid vo vermoedelijken moord. Geen be «poorwegkaartje werd op haar li gevonden, een andere omstandi jje een vermoedelijk motief vi moord aangeeft. Doch daarenteg- H nog verschillende kostbare j ringen aan haar vingers en een j keten om haar hals. Hare famil: noch de zuivelwinkelier, waar betrekking was en bij wien zij inv kunnen eenig licht op het v geval werpen. Aan geen enkele werd Zondagavond iets verdac merkt, waaruit de spoorwegmaats afleidt, dat zij in de tunnel he wandeld met het oogmerk zelfid plegen. De politie gelooft echter joor iemand buiten den trein is pen, en wel door het raampje. Wij zen eenige vingerafdrukken tex van ongeveer 6 voet op den m> tunnel, dicht bij de plek, waar minkte lijk werd gevonden, tei vingertoppen harer handschoen duiden, dat zij daarmede langs 8' schuurde. De beschadiging van hemelte van haar bovenkaak voorts nog op, dat de dikke p: van een motorBluier was gema- veel geweld in haar mond was De politie had moeite, deze wijderen. Ten slotte hevesti eenige schrammen aan haar vermoeden van haar verzet te^ moord, van welks dader de pc dusver geen enkel spoor bezit, Het in het Snez-kanar springen fan de „Chatham", Port-Said met angst tegemo' gezien, heeft geen noodlottige j gehad. De bevolking verliet Ij ningen vroeg in den morgen t zich naar het strand. De wink toren en banken waren gesloter genoemde werden door politie bewaakt. Een speciale trein naar het tooneel van de ontpl 8.30 met de correspondenten d- die op een afstand van 6 mijl terrein bleven. Toen de oil plaats vond werd een dikke water, zand en stukken van 1 2000 voet omhoog' geslinger dekte bij het vallen de oevers kanaal over een aistand van 3 De ontploffing was slechts zw baar. Bij onderzoek na de oi bleek, dat het geheele schip c was geslagen, De oostelijke het kanaal was over een le 600 voet vernield, maar de oever was onbeschadigd geblei als de spoorweg en het zoetwaï De telegraphisohe gemeensc slechts twee uur verbroken. I raars en duikers zijn reeds werk om de overblijfselen op t Het is nog niet mogelijk d van de heropening van het k te stellen, maar de scheepvaa moedelijk slechts 4 dagen zijn. Slechts vier schepen wa door het kanaal te stoomen. Voor een correctioneele te Parijs is een aardig toonee speeld. De deurwaarder had s Marie Julien Cannevière, heli openbare dronkenschap en vei de politie, toen een kloek vrouw met hoogroode gelaa het zondaarsbankje verschee] bulderstem antwoordde 1 "Welneen, zeide de presid Julien Cannevière is een ma gij dus niet. Met uw mijnheer de president, de a zich vergist toen hij mij vooi hield. Toch lees ik in b| van den inspecteur Meyer lien, wonende in de rue de 28, werkt geregeld, maar be. van tijd tot tijd. Men stelt voor als van een heftig, tw. rakter. Toch ben ik het. dent verwekte niet weinig d van de toehoorders op de pi bune. Misschien had juffroi vière vrijgesproken kunne wegens een fout in de d: maar hetgeen de agenten va telden, hoe ze vechten ko stevige vuisten zij had, deec ter tot de conclusie komen, vrouw, ze een eohte man;

Vlissingse Courant | 1905 | | pagina 2