Gemengd Nieuws. Kerk- en Schooliileuws. Rechtszaken» zich beijverd een soort kruit te vinden, hetwelk niet aan dit euvel mank ging. Nobel voornamelijk heeft zich daar mede beziggehouden. Verschillende soorten rookzwak bus kruit worden tegenwoordig vervaardigd, alle hierin overeenkomende, dat het hoofdbestanddeel is genitreerd schiet katoen, een plantaardige celstof, her haaldelijk behandeld in een mengsel van geconcentreerd zwavelzuur en sal peterzuur. Verder een woord over brisante stof fen, die een veel grooter vernielend vermogen bezitten. Ze komen voor on der den naam van dynamiet, belliet, ecrasiet en lyddiet. In verband met het doel der beschie ting worden als projectielen gebezigd granaten, granaatkartetsen en kartetsen. Die verschillende doelen kunnen zijn weerstandbiedende doelen, dekkingsmid delen, beton, pantserplatenverder le vende doelen. Granaten worden naar hun gebruik en uitwerking verdeeld in veld* of ringgranaten, brisantgranaten en pantsergranaten. De verschillende deelen van den granaat werden vertoond en verklaard. Granaatkartetsen worden gebruikt tegen levende doelen ze he- Vatten een springlading en een aantal kogeltjes. Ze zijn voorzien van een tijdbuis, een soort uurwerk, dat binnen een, door den artillerist gestelden tijd de ontsteking te weeg brengt. Om kort te gaan, volge hier verder, wat uitvoerig besproken werdtijd en schokbuizen, de snelheid van het pro jectielhet bepalen daarvan door den snelheidsmeter van Le Boulanjé. Een uitgebreide serie lichtbeelden liet zien de meest voorkomende vuur monden en affuiten, fabrikanten van Krupp, Schneider en Skoda te Pilsen, Ten slottebeelden over Schumansche koepels, schietproeven op pantserplaten en koepels, benevens eenige typen van gepantserde batterijen. Tot zoover de spreker, die het ge zelschap op levendige, aangename wijze het bovenstaande deed hooren en zien, Moge het onderwerp „oorlogvoeren" niet zoo heel aantrekkelijk zijn, en er niet zoo veel bekoring van uitgaan, des te moeilijker is het de stof voor niet- deskundigen zoo te kneden, dat men den spreker tot het einde met belang stelling volgt. De aandacht was dan ook bijna on verdeeld. Ik zeg bijna, want één was in slaap gevallen. Wat moet men toch doen om allen wakker te houden goochelen, met een kanon schieten „Allen gefallen istschlimm". In de eerste plaats is het niet beleefd tegenover den sprekerten andere is het ontmoedigend voor den spreker hij wordt daardoor afgeleid van zijn onderwerp, hij vraagt zichzelven af „Ben ik nu zoo vervelend, dat men troost gaat zoeken in de armen van Morpheus Op Dinsdag 25 April zal te Zierikzee de jaarvergadering van het provinciaal comité van anti-rev. kiesvereenigingen in Zeeland gehouden worden. De ver gadering die des morgens 11 uur wordt geopend, draagt een huishoudelijk ka rakter. De middagvergadering vangt om 21/a uur aan en daarin zal het lid der Tweede Kamer, de heer A. S. Talma, als spreker optreden. Deze vergadering zal toegan kelijk zijn voor alle tot de tegenwoor dige regeerings-meerderheid behoorende partijen. Des avonds zal een voor ieder toe gankelijke vergadering worden gekom den met gelegenheid tot debat. gemachtigd tijdelijk een leening aan te gaan van hoogstens f 30.000, rentende 5 pet. 'sjaars, benevens een van hoog stens f16.000, ten name van het wa terschap, met terugbetaling in de eerst volgende 4 jaren. "Voor het op den tweeden Pinkster dag te Zierikzee te houden muziek festival hebben zich in het geheel 15 gezelschappen aangemeld, waaronder o.a. het muziekkorps der d.d. schutterij te Middelburg. Toch is het mogelijk, dat het begrip „oorlogvoeren" mettertijd een zekere aantrekkelijkheid krijgt, Wat zegt Tesla van de wonderbare uitkomsten, die men verkrijgt door toepassing van electrische trillingen. De toepassing brengt in den oorlog een element, dat er tot nog toe geheel aan ontbrak een oorlogswerktuig zonder manschappen. De verdere ontwikkeling in deze richting zal den oorlog herlei den tot een strijd tusschen werktuigen zonder manschappen en zonder bloed vergieten, een toestand, die zonder deze uitvinding onmogelijk zou geweest zijn en die bereikt moet worden als een voorbereiding tot den wereldvrede. Het tot stand komen van den wereldvrede zou de kracht, die de massa van het menschdom verhoogt, ten zeerste ver minderen en zou de beste oplossing zijn van het groote vraagstuk, betreffende het arbeidsvermogen van het mensch dom. Maar zal die droom ooit verwe zenlijkt worden Laat ons het hopen, Als de duisternis verjaagd zal zijn door het licht der wetenschap, als alle natiën één geworden zijn en vaderlandsliefde niet anders zal zijn dan godsdienst, als er slechts één taal zijn zal, één land, één doel, dan is die droom werkelijkheid geworden. VAN DE VOLKERE. Hedenmorgen is alhier binnengekomen de Nederlandsche zeelichter „Scheep vaart H" van Newcastle, met een lading steenkolen voor de gasfabriek alhier. Hedenmiddag is een werkman van de gasfabriek alhier, d. B. v. U., die op een ladder werkzaam was daaraf gevallen, waardoor hij zijn rechterbeen heeft gebroken en per brancard naar het gasthuis moest worden vervoerd. De klerk der posterijen en telegrafie 2e klasse P. J. A. Villée wordt met 1 Mei overgeplaatst van Middelburg (telegraafkantoor) naar 's Gravenzande en de telefoniste mej. C. J. Nuys met gelijken datum van Middelburg naar Amsterdam. De gemeenteraad te Westkapelle heeft afwijzend beschikt op het door den kerkeraad der Hervormde gemeente ingediend adres tot geheele of beperkte sluiting van de vergunnings-localiteiten op Zondagen. Het „Weekblad voor Zeeuwsch-Vlaan- derens Westelijk deel", gisterenavond verschenen, bevestigt ons bericht dat de heer mr. P. O. J. Hennequin zich be reid verklaard heeft opnieuw de can didatuur als lid Tweede Kamer voor het district Oostburg aan te nemen. In een vergadering van het bestuur van de liberale kiesvereeniging in het district Oostburg is hiervan mededeeling gedaan Binnenkort zal naar wij nader vernemen, een algemeene leden-verga dering worden gehouden en mag ver wacht worden dat de heer Hennequin bij acclamatie opnieuw wordt gesteld. Bij Kon. besluit is de duur der de tacheering bij de landmacht in West- Indië van den le luit. D. J. Van Hee rendonk andermaal, en wel met één jaar verlengd en alzoo nader bepaald op vijf jaren en elf maanden. De ontvangsten van destoomtramBres- Maldeghem hebben over Maart bedragen f4753.62 tegen f4766.88ys in dezelfde maand van 1904. Sedert 1 Ja nuari waren deontvangsten f13 540.95y, tegenover f 14.042.19 in hetzelfde tijd vak van 4904. Men schrijft ons uit Oostburg Donderdagavond is alhier voor Oost burg en Zuidzande eene afdeeling op gericht der vereeniging tot christelijke verzorging van krankzinnigen in Zeeland Als bestuursleden werden gekozen de heeren K. Teen, predikant, L. Flipse. B. de Die, D. de Hullu van Oostburg en Ds. van der Vlucht van Zuidzande. Men schrijft ons Te Sint Kruis, wilde Donderdagna middag de 25jaiige gehuwde mole naarsknecht P. Fremouw, terwijl de molen draaide tusschen de wieken door- loopen, met het ongelukkig gevolg dat hij door een der wieken in de zijde getroffen werd, hetwelk hem als voor dood ter neder deed storten. In be- wusteloozen toestand werd de ongeluk kige opgenomen en huiswaarts gedragen. De heer Dooijer, arts te Aardenburg welke spoedig werd gehaald, verleende geneeskundige hulp. De toestand vau den getroffene is hopeloos. Men schrijft ons uit Ter Neuzen Gedurende het eerste kwartaal van 1905 kwamen alhier binnen met be stemming voor onze haven 81 zeesche pen, metende 161.876 M3, en voeren van hier uit 68 schepen. Over dezelfde maanden van 't vorige jaar kwamen binnen 110 schepen, metende 210,749 M3 en vertrokken 82 schepen. Met bestemming voor Gent kwamen alhier binnen 207 zeeschepen, metende 591,317 M3, en voeren vandaar komende uit 227 schepen. Over dezelfde maanden van het vorig jaar kwamen binnen 244 schepen, metende 643,861 M3 en voeren uit 270 schepen. Binnenvaartuigen werden 1124 op-en 1105 afgeschut, tegen 1334 op-eu 1206 afgeschut, in de drie eerste maanden van 1904. Bij een landbouwer te Othene, ge meente Zaamslag, is Donderdagnacht het water in den regenbak met petro leum onbruikbaar gemaakt. Men denkt dat een onverlaat aldus uit wraak han delde. Reeds meermalen werd die land- bonwer benadeeld, zonder nut voor den bedrijver. In een te Zierikzee gehouden verga dering van de Zeeuwsche Spoorboot maatschappij (dienst ZierikzeeMiddel burg) werd de winst over 1904 vastge steld op f 15136.97l/3 en het dividend bepaald op f31.25 voor de heele en f21.25 voor de halve aandeelen. In een te Zierikzee gehouden alge meene vergadering van het waterschap Schouwen werd het dageljjksoh bestuur Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Zierikzee ds. A. van der Heijden te Dordrecht R. Kath. kerk. Door Z. D. H. den bisschop van Haarlem is benoemd tot pastoor te Amsterdam (H. Catharina) de heer L. Stolk te Vlissingen en tot pastoor te Vlissingen de heer J, Hunting, thans pastoor te Noord-Zijpe (N.-H.) De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens strooperij: A. C. C. d. L., 18 jaar en C. A., 17 jaar, arbeiders te Wachtebeke ieder tot 3 dagen gevan genisstraf wederspannigheid en be Ieedigingvaneenambtenaar: F. J. O., 29 jaar, koopman te Sluis tot 3 weken gevangenisstraf wederspannigheid: J. J. M. 21 jaar, varensgezel te Hansweert tot 3 weken gevangenisstraf d i e f s t alJ. J. K., 15 jaar, J. S. 15 jaar, arbeiders te Ierseke, ieder tot 3 weken gevangenisstraf overtredingderdrankwet: C. d. K., 38 jaar, bierhuishouder te Middelburg (appelzaak van het kanton gerecht te Middelburg) is met vernie tiging van het vonnis des eersten reeh ters, veroordeeld tot dezelfde straf zijnde 20 boete of 5 dagen hechtenis. Bij dictum van de rechtbank te Middelburg is bevolen dat in de zaak tegen J. J., 29 jaar, schildersknecht te Middelburg, tegen wien 6 maanden ge vangenisstraf was gevorderd wegens de bekende mishandeliug van een gehuwde vrouw in hare woning in de Lazarij- straat aldaar, nader een deskundig en getuige-verhoor zal plaats hebben. Voor de rechtbank te Middelburg werd heden behandeld de zaak tegen Cornelis Bal, oud 34 jaar, werkman en bierhuishouder, geboren en wonende te Schore, gedetineerd te Middelburg terzake dat hij te Schore lo. den 14 Februari 1905, in zijn woning met het oogmerk om zich wederrechtelijk te be- voordeelen, M. in 't Anker door bedrei ging met geweld heeft gedwongen tot de afgifte van gelden, tot een bedrag van f 25, welke aan genoemden in 't Anker, althans aan een ander dan aan hem,beklaagde,toebehoorde en tot het te niet doen van een inschuld van f 50 welke door hem, beklaagde, aan meer- genoemden in 't Anker verschuldigd was, door, terwijl hij een revolver in dreigende houding op in 't Anker gericht hield, aan hem een geschreven schuldbeken tenis, waarin in 't Anker verklaarde 1000 aan hem, beklaagde, schuldig te zijn, ter onderteekening over te geven of voor te leggen, onder bedreiging dat hij hem dood zou schieten indien hij die schuldbekentenis niet onderteekende en vervolgens, toen in 't Anker smeekte medelijden met hem te hebben, van hem, terwijl hij hem steeds met een revolver bleef bedreigen, terstond geld tenietdoening van bovenvermelde vordering te eischen, tengevolge van welke handelingen in 't Anker uit vrees voor zijn leven aan hem, beklaagde, een bedrag van f 25 en een schriftelijke verklaring, dat alles tusschen hem en beklaagde verrekend was, heeft over gegeven 2o. op of omstreeks 14 Februari 1905, althans tusschen omstreeks 14 en 27 Februari 1905, een geschrift, luidende als volgtSchuldbekentenis „Schore den 14 Februari 1905, de ondergeteekende heer M. in 't Anker, moleraar, wonen de te Schore, verklaart aan de persoon Cornelis Bal, bierhuishouder, wonende te Schore wel en deugdelijk schuldig te zijn de soni van duizend guldenen te betalen voor of op den 21 en Febr. negentien honderd en vijf tct nako ming dezes persoon en goederen ver bindende volgens rechten. M. in 't Anker", valsohelijk en te kwader trouw heeft opgemaakt en met den naam M. in 't Anker heeft o' lerteekend met het oogmerk om dat g -hrift als echt en onvervalscht te gel ken of doen ge bruiken, uit welk gebruik nadeel kon onstaan 3o. den 27 Februari 1905 van boven sub. 2 omschreven valschelijk door hem vervaardigd en onderteekend geschrift opzettelijk gebruikt heeft gemaakt, als ware bet echt en onvervalscht door het aan meergenoemden in 't Anker te ver- toonen en daarbij van hem betaling van f 1000 te vorderen, uit welk gebruik nadeel kon ontstaan. In deze zaak werden vanwege het O. M. 3 getuigen gedagvaard. Het O. M. eischte twee jaar gevan genisstraf. De Koningin heeft afwijzend be schikt op de verzoeken om gratie in gediend o. a. door de huisvrouw van A. "W., vroeger evangelist te Zierikzee, die thans een gevangenisstraf van 5 jaar in de strafgevangenis te Scheve- ningen, wegens brandstichting, onder gaat welk verzoek was voorzien van ongeveer een 1000-tal handteekeningen waaronder verschillende aanzienlijke personen, ter ondersteuning. k o een Spoorwegongevallen, Toen "Woensdagavond een trein van Zwolle te Hardenberg arriveerde, had er op den overweg bij het station een ongeluk plaats, dat betrekkelijk nog vrij goed is algeloopen. Een venter kwam met zijn kar uit de richting van het kanaal en bemerkte niet, dat de trein in aantocht was. Een botsing was onvermijdelijk en hoe wel de machinist uit alle kracht remde, werd htt paard door de locomotief ge grepen. De voerman werd van den wa gen geslingerd en bekwam eenige niet ernstige hoofdwonden, doch het paard werd zoodanig verwond, dat het wel niet in 't leven zal blijven. Door de activiteit van een overwegwachter te Warns is de sneltrein welke Woens dagavond te 9.21 uur van Stavoren naar Leeuwarden vertrok, aan een groot gevaar ontkomen. Toen de wachter even voor de aankomst van den trein den overweg zou sluiten, zag hij een lessen goederenwagen, door den hevigen wind voortgedreven, van Stavoren aan komen. Gelukkig wist hij den wagou tot staan te brengen en door onveilige signalen den machinist van den snel trein te waarschuwen, die onmiddellijk stopte. De wagen werd daarna door den sneltrein naar het station Koudum gebracht en aldaar op een zijspoor ge plaatst. - Kindermoord? Te Ap peldoorn, buurtschap 'tLoo, is dezer 3n een vrouw bevallen, die sedert eenige jaren weduwe was. Het kind is overleden en de dokter constateerde den dood door verstikking. De justitie, met de zaak in kennis gesteld, heeft een ge rechtelijk onderzoek van 't lijkje gelast. Een 20jarige kantoorbediende, in dienst van de „Algemeene Brandwaar borg Maatschappij" te Rotterdam, deed bij de politie aangifte dat hij, komende van de Bijbank der Ned. Bank, uitzijn portefeuille 3 bankbiljetten van fl000 ieder, heeft verloren. - Het 4jarig meisje uit de Ooster- burgervoorstraat te Amsterdam, dat door het spelen met lucifers zulke ernstige brandwonden bekwam, is in het gasthuis overleden. Het jongste meisje ligt uiterst bedenkelijk. On der Delfzijl is een steentjalk veronge lukt. De twee opvarenden, de kapitein en de stuurman, zijn verdronken. Een 4jarig knaapje te Sloten is nabij de ouderlijke woning in een diepe sloot gevallen en verdronken. Te Nieuw- Amsterdam is een 18jarige schippers knecht door de duisternis van de loop plank gevallen en verdronken. Te Puth-Schinnen (L.) is een driejarig meisje in een mestpoel gevallen en verdronken. Gisteravond halfacht wilde een 63jarige arbeider in dienst der II. IJ. S. M. te Rotterdam op het emplacement Maasstation nabij de Maas laan, met een paar seinlichten het seinhuis verlatende, achter een stil- ide locomotief omloopen, toen deze plotseling in beweging kwam, den man omverwierp en diens rechterbeen afreed. Hij is per brancard naar het ziekenhuis vervoerd. Een 5jarig knaapje aan den Benschopperdam bij Oude water, had zich uit de ouderlijke woning verwijderd en werd kort daarna levenloos uit een nabijzijnds sloot op gehaald. Bij een brandje te 's Gra- venhage werd een gep. officier van gezondheid zoodanig door den schrik bevangen dat hij door een beroerte werd getroffen en dientengevolge over leed. In de Groningsche gemeente Nieuw Ruigezande had een ernstig ongeluk plaats. Terwijl de arbeider D. en een zoontje van den landbouwer K. v. d. B., met paard en wagen, waarachter een zaairaachine van het veld huiswaarts keerden, sloeg het paard op hol, waardoor beide personen van den wagen geslingerd werden en onder de voertuigen geraakten, met het ongelukkig gevolg, dat de jongeling kort daarna overleed, terwijl de arbeider niet buiten gevaar verkeert. In bedenkelijken toestand, is bewusteloos naar het ziekenhuis te Rotterdam v6t voerd een gehuwde vrouw, die bij he[ schoonmaken van haar ramen uit Jjet raamkozijn viel op een drie meter laget gelegen binnenplaats. De vrouw 1 op het hoofd terecht en kreeg hersenschudding. Dinsdag kwam de Engelsche tor. pedojager „Spiteful" in de Solent ja aanvaring met de bark „Preciosa" Ujt Rochester. De bark zonk, waarbij twee man om 't leven kwamen. De torpedo, jager kreeg aanzienlijke schade aan dea boeg. Uit den aard van de averij js sedert gebleken, dat het schip dvvars over de bark, die met cement was en daardoor zoo vast was muur, was heengegaan. De volgende maand zal al hel huisraad van wijlen koning Alexander en koningin Drage van Servië publiek worden verkocht. Zooals men weet heeft koning Peter last gegeven, dat de oude Konak, waaraan zulke griezelige souvenirs zijn verbonden, zal wordea afgebroken. Behalve het meubilair zul, len ook de geschenken worden van de hand gedaan, die Milan en Alexander van verschillende souvereinen ontviu- gen, o.a. van den Tsaar en van den Sultan. De gepubliceerde statistieken over den loop der bevolking in 1904 in En- geland en Wales, geeft de volgende hoofdcijfers. Op een totale bevolking, in Engeland en Wales, van naar schat ting 33.763.434 zielen, bedroeg het aantal geboorten 944.703, dat der sterf, gevallen 549.393. Zoowel wat de ge boorten als de sterfgevallen betreft, overtroffen de mannen de vrouwen res pectievelijk met c.a. 18.000 en 17.000. De huwelijken toonen een dalende be- weging; er trouwden in 1904 minder menschen dan in 1903, toen het getal huwelijken 261.183 was. De geboorten zijn, vergeleken met het voorgaande jaar, met 4000 gedaald. Het getal sterf gevallen bedroeg 549.393 in 1904, tegen 514.000 in 1903. -Drieduizendguldenvoor een dooden rat. De havenpolitie te Hamburg had in een overzeeseh stoomschip, dat met een lading rogge was aangekomen, een van pest verdach ten dooden rat gevonden. Het schip werd op last der politie ontsmet, maar daardoor werd de lading minderwaardig en bracht dus bij verkoop een veel lage- ren prijs op dan die waarop de eigenaar kend had. Deze stelde daarop een eisch tot schadeloosstelling ad f3000 in, maar het landsgerecht te Hamburg wees dezen eisch af, omdat de eischer schuld had aan de waardevermindering. Hij had dan maar moeten zorgen, dat hij de ontsmetting de lading voldoende beschut was Het opperlandsgerecht en het rijksgerecht waarbij de eischer in hooger beroep ging deelden die meening. De aardbeving in Indië. Blijkens de thans ontvangen berichten is de aardbeving in Engelsch-Indie van ernstiger aard geweest dan de gisteren 'ngekomen telegrammen deden vermoe den. Over geheel Noordwestelijk Indie zijn de aardschokken, vijf k elf in getal, waaryan enkele twee tot drie mi nuten duurden, waargenomen. Zij had den het karakter van aardgolvingen, die zich van Oost naar West verplaatsten. Groot zijn de aangerichte verstoringen in telephoon- en telegraafdienst, doch uit de ingekomen correspondenties valt toch reeds het volgende te melden In Lahore werden 25 personen gedood, huizen vielen er in puin en prachtige gebouwen werden er totaal vernield. Te Dharmsala werden de gouvernements gebouwen verwoest en negen Engelsche mannen en vrouwen gedood, terwijl vele anderen gewond werden. Groot is ook het aantal dooden en gewonden der inlanders, maar toch wordt gemeld, dat, aanmerking genomen de hevigheid van de schokken en den omvang der -angerichte materieels schade, het aantal persoonlijke ongelukken tamelijk gering De vrees wordt echter uitgesproken dat nadere berichten, vooral ook uit de dorpen, berichten van aanzienlijke ver liezen van menschenlevens zullen bren gen. Men begroot het aantal persoonlijke ongelukken tengevolge der aardbeving Lahore op tusschen 50 en 100. Er zijn geen Europeërs vermist gemeld te Lahore en al is er bijna geen huis on beschadigd gebleven toch is de vernieling van eigendommen er niet zoo groot als eerst gevreesd werd. Tegen een rijken boer in Green Ray (Staat Wisconsin), Rahr geheeten, werd door zijn buurman een aanklacht ingediend, omdat hij hem zijn vrouw ontrouw had gemaakt. Als pleister op de wonde vroeg de klager nu 10,000 dollars. Verschillende getuigen beves tigden dat zij de vrouw van den aan klager op Rahr's schoot hadden zien zitten. Toen stond Rahr op en zeide „Hoe kan iemand op iets zitten dat er niet is? "Waar is dan mijn sehoot n erbluft keken de rechters naarli rlke buikje van den spreker. Het ft Raha sinds lang voor immer afsc zijne knieën had moeten nemejf i"t er niemand op zijn schoot kon zi; pe klager moest dan ook zo. rouWgeld naar huis gaan. VLISSINGEN VOORUIT Mijnheer de Redacteur jfet zal wel Seen breed betoog hoeven dat Vlissingen onder de Ne- lands0*16 zeegaten eene eerste, ol 0 r 61 e plaats inneemt. 6 Men kan wel zeggen geen natf elementen zoo velerlei of zoo mac." 0f men kan ze, èn als reede, haven „met de deur in huis", te gJ achten. gene haven die bijna geene en zooals haast overal elders ki middelen behoeft om toegankelijk houden te worden, die door de nat feging en bestemming zoo aangew lijkt, als deze, ook voor M a r i oeleinden. Pat moet éérder door de regee' zeker ook wel zoo ingezien zijn gew vou men tot het inzicht hebben f. sen geraken hier eene speciale Mai jluis c.a. te maken. Het inzicht n veranderd, de Marinesluis moge gede-' zijn, ik zou toch durven blijven werende bestemming, „au fond", daar niet door weggedacht worden Of het ooit ernstig beproefd is marine-divisie hier gestationeerd Hligea Laten wi) wat gedaan ot niet gei ia rusten, doch bezien wij w a t daan kon en moest w o r d j fiat, uit een leekenoogpunt gezien, gegevens er zich hier toe eigenen, i iedereen toch blijken, zou men Men zou geneigd zijn hieraan t voegen „Ook uit respecte voor de admiraalstad. Bij de Ruyter ^oort ook iets van marine." Wat zouden 3 a 4 oorlogsbo* niet eene aardige teekening geven onze holle havens, en de aantrekki heid verhoogen voor stad- en lai nooten en vreemden. En wat een mei bezoek aan onze stad zou het gd Al die bemanning, van den hoog tot den laagsten, heeft familiebei en al die betrekkingen kc dat spreekt als vanzelf, de hui eens bezoeken. En 'n bezoeker br behoeften mede behoeften van de i altijd, en behoeften om te wink meer of minder dan, ook wel allen. Bij die bemanning komt dus zoo'n halve bemanning, over 't genomen. De betrokken autoriteiten beho woningen c.a. en de geheele manning behoeft alles wat tot het 1 in verband staat, geheel hetzelfd bij een garnizoen het geval is. De bodems zelve, met al den om er aan verbonden vereischen ondert kolen, machine- en verbruiksbenoof heden, kortom, ze brengen bela met zich mede op allerlei gebie zeker tot voordeel onzer geheele burg De stedelijke kas trekt voordi uit meerdere belastingbetalers di| van de burgerij, door meerdere diensten gaandeweg, indirect. l)an is er zeker ook nog iets vó ggen uit een oogpunt van pres qua zeehaven Vlissingen. Wij worden toch bezocht door vreemden en, wat 'n armzalig fi moet dat aan het open oog wel ma baven aan haven, maar steeds nie zien daarin. Men zoekt zoo gaarne en dat 1 ®'e zeker even gaarne naar m len voor „VLISSINGEN VOORUIT" zie, dat zou werkelijk en een b 1 ij v middel zijn om Vlissingen wat vo 'e helpen. Middelen van één dag, Pn keer, 't zij een pleziertje, iets Rekkelijks en nuttigs, we kunne: en gaarne hebben, doch dit even op, valt neer en om, als een gestoken sigarenzakje. Iets lijvigers enblijven hoeven we. ,En nu zal toch zeker wel niei Men of kunnen beweren dat Vli met al hare reede- en haven delen, en een beetje marine daarin °lgerijmds zou zijn Zoodat, eene eene zeer serieuse proef in 'g zelfs niet eens als een t< gezochte of: „vraag je niet, dan h "•ot" kan of mag geacht worden. Ik verzoek U beleefd, mijnhee idacteur, een exemplaar van ditE 11 onzen afgevaardigde,den heer Lu willen toezenden. Maaeten's kleiszom

Vlissingse Courant | 1905 | | pagina 2