Gemengd Nieuws» Kerk- en Schoolnieuws. Rechtszaken, ontrouw kautoor- bsdienda den met doornen gekroonden Heiland eene kroon van goud, paarlen en edel gesteenten te dragen. Zware beproevingen wachtten de vrome weldadige vrouw. Haar gemaal, gehoor gevend aan een oproep van zijn keizer, trok mee ter kruisvaart. Hij zou evenwel nooit het Heilige Land zien. Hij kwam niet verder dan Otranto in 't zuiden van Italië. Daar stierf hij aan eene besmettelijke ziekte. Met innige droefheid vernam Eliza beth deze tijding. Bij dat leed moest zij weldra ook nog de smadeljkste bejegening verduren van haren zwager Heinrich Raspe, die de opvolger werd van Lodewijk. Door Heinrich van den "Wartburg verdreven, dwaalde zij in 't barre jaargetijde hulpeloos door de straten van Eisenach, waar niemand zich over haar, haren zoon Hermann en bare beide dochters durfde ontfer men, uit vrees voor den landgraaf. Eindeljjk verschafte de bisschop van Bamberg, baar oom van moederszjjde, haar een behoorlijk verblijf op het kasteel Bottenstein en Heinrich Raspe, overtuigd van zijne verkeerde handel wijze, verzoende zich met haar, riep haar terug naar den Wartburg en her stelde haar in 't bezit harer goederen. Daar zjj haar overige levensdagen in kalmte wenschte door te brengen, schonk hjj haar de stad Marburg met de on- derhoorige dorpen, benevens een jaar geld. In 1229 begaf zij zich daarheen en wijdde zich nu geheel aan gebed en goede werken, inzonderheid aan 't oefe nen van weldadigheid. Twee jaar na hare vestiging te Mar burg overleed zij. In 1235 werd zij heilig verklaard. De beeldengroepen, die bij het ora torium behooren, stellen achtereenvol gens voor Elizabeth's liefde tot God het Rozenwonder Elizabeth's vreugde in 't weldoen haar afscheid van haar gemaalhare verdrijving van den Wart burg de bijzetting van den Landgraaf in ReinhardsbrunnElizabeth's ver heerlijking in den dood. De afdeeiing Vlissingen van den Volksbond, vereeniging tegen drank misbruik, hield gisteravond hare eerste ledenvergadering in dit jaar. Met de meerderheid van het bestuur waren slechts enkele leden aanwezig. De secre tarie bracht het jaarverslag uit. Daaruit bleek, dat het ledental der afdeeling niet was toegenomen. Toch gaf de af deeling in het afgeloopen jaar meer malen blijk van krachtig innerlijk leven, getuige de verspreiding van een 1500 tal propagandablaadjes „Sterker dan Simson" getuige ook de gehouden voor drachtsavond met lichtbeelden. Daar is dus ook in 1904 ter bestrijding van het drankmisbruik krachtig gewerkt. Veel goed zaad is uitgestrooid en de afdeeling twijfelt er niet aan, of het zal hier en daar ontkiemen en vruchten voortbren gen. Menig goed woord kan ook in 't verborgen in goeden grond zijn gevallen. De penningmeester deed verantwoor ding van zijn beheer over het jaar 1904. De rekening sloot met een nadeelig saldo. De aan de beurt van aftreding zijde bestuursleden, de heeren J. de Eonink en P. Landsman, resp. pen ningmeester en secretaris der afdeeling, werden bij acclamatie herkozen en namen hunne herbenoeming aan. De leden van het hoofdbestuur, die in den loop dezes jaars moeten aftreden, werden opnieuw candidaat gesteld. Tal van zaken werden verder met opgewektheid besproken. Moge het in den loop van dit jaar blijken, dat in onze goede stad de bestaande afdeeling van den Volksbond den steun erlangt, dien zij verdient en dien de Volksbond dan ook alom in den lande vindt. Mogen velen zich opgewekt gevoelen toe te treden tot de afdeelingen tegen een minimum contributie van slechts 50 cents per jaar, opdat steeds krachtiger kan worden gestreden tegen het mis bruik van sterken drank. De twee buitengewone voorstellingen op 14 en 15 Januari a.s. te geven door het Amsterd. variëté-gezelschap, dir. H. de Brieder, in het Concertgebouw van den heer Hoornaert (men zie ach terstaande advertentie) schijnen, af gaande op ons verstrekte gegevens, nog al iets te beloven. Zij die o. a. van zware „tours de force" houden, ver zuimen niet de meer dan alledaagsche werkzaamheden van den gespierden athleet Simson te gaan bewonderen. Hedennacht is inbraak gepleegd door het stukslaan van een glasruit bij den geweermaker v. O. in de Lange R oord straat te Middelburg. De daders hebben enkele jachtgeweren gestolen. De politie is met het feit in kennis gesteld, doch het is nog niet gelukt eenig spoor te ontdekken van de daders. Men schrijft ons uit Ter Reuzen Gedurende het jaar 1904 kwamen alhier binnen met bestemming voor onze haven, 462 zeeschepen, metende 976,563 Ms, en voeren van hier uit 380 schepen. Het jaar 1903 kwamen binnen 451 schepen, metende 941,353 M3 en vertrokken 388 schepen. Met bestemming voor Gent kwamen gedurende 1904 binnen 1077 zeilsche pen, metende 2,956,740 M3 en voeren van daar komende uit 1166 schepen. In het jaar 1903 kwamen binnen 1047 zeeschepen, metende 2.892.856 M3 en voeren uit 1127 schepen. Bestemd voor Selzaete kwamen bin nen 28 zeeschepen, metende 25,970 M3 en voeren van daar uit 25 schepen. Het jaar 1903 werden opgeschut 47 zee schepen, metende 34.866 M3 en afge schut 41. Binnenvaartuigen werden gedurende 1904 6699 op-en 6315 afgeschut, tegen 5841 op- en 5496 afgesohut in 1903. Donderdagmorgen is zekere W. de R., die aan toevallen leed, nabij de "West- sluis dood gevonden. Men schrijft ons De suikerbieten zijn dit jaar bijzonder hoog aan prijs. Een gevolg hiervan is, dat onze landbouwers heel wat meer bieten contracteeren dan het vorig jaar. Zelf zij, die tot heden nog geen suiker bieten gezaaid hebben, zijn thans voor de verleiding bezweken en hebben reeds voordeelige contracten gesloten. Som migen hebben 26 franks, anderen f 12.35 en enkelen zelfs f 12.75 per 1000 E.G. gemaakt. Verscheidene landbouwers van Westdorpe en Zuiddorpe hebben zich tot een zoogenaamde bietenbond ver- eenigd en bij inschrijving gezamenlijk 215 Gentsche gemeten (95 H.A. 80 A. 40 cA.) suikerbieten gecontracteerd aan een Pransche fabriek, die hier reeds een drietal jaren de andere suikerfa brieken een groote concurrentie aan doet. Hoeveel deze verbondene land bouwers per 1000 E.G. bedongen heb ben, wordt nog geheim gehouden, doch naar er niettegenstaande deze geheim houding verluidt,is de prijs dicht bij f 13. Eenige landbouwers van West dorpe en omstreken hebben zich aan gesloten, om voor gezamenlijke rekening dit jaar een dekhengst te huren. Reeds hebben ze een flinken hengst tegen een billijken prjs gehuurd. Ruim 50 merries zijn voor dit jaar vast aangegeven. Het „Hbld. v. Antw." meldt Op den ILollandschen Stuiver (Sas van Gent) staat, langs het kanaal, dicht bij Selzaete, de fabriek der Société Ano- nyme de Glaceries Néerlandaises. Daar nevens staat de verffabriek van de heeren H. en A. Erické Go. Dinsdagavond, rond halfnegen, is in de glasfabriek brand onstaan in eene plaats waar afval lag. De timmerij is daarnevens. Daar ligt eene groote massa hout, meest fijno schavelingen, om het glas in te pakken.Seffens sloegen devlam- men uit. Een stoker ging de machinist verwittigen, die de alarmfluit deed wer ken. Iedereen snelde ter plaats. De fa briek ligt in eene diepte, op honderd meters van het kanaal. In het gedeelte waar glas gemaakt wordt, werkt men nacht en dag Die werklieden, die aan den arbeid waren, snelden seffens ter plaats. Ladders werden gehaald. Weldra stond de smederij, die aan de timmerj paalt, in vlammen. Het dak stortte in. De buveelen van den meestergast der fabriek werden ook de prooi der vlam men. De meestergast en de machinist klommen bj middel van ladder op de daken. Zij kapten alles stuk om het vuur te beperken. Men wilde de brand spuit der fabriek halen, doch allo deu ren waren gesloten. De wind blies uit het Noordoosten. De vlammen sloegen dus niet over de hallen, waar men het glas maakt. De spuit van M. Wittouck, suikerfabrikant, werd gevraagd. Deze werkte weldra alsook de spuit van de brandweer van Sas van Gent. Men trok water uit eenen put, die achter het ge bouw ligt. Gendarmen moesten ter plaatse komen om de menigte op afstand te houden. De twee gebouwen stonden spoedig in vlammen. Hier worden de kisten met gepolijst glas, dat voor de verzending gereed staat, bewaard. Rond tien ure, vielen de daken der twee ge houwen in. Men verwittigde de pompiers van Gent, die echter niet konden komen zonder eene toelating van de Holland- sche overheid. .De werklieden kapten de daken af. De fabriek is elektriek ver licht. Aan de machienen is geene schade. De elektrieke draden werden seffens afgesneden. Om half drie was alle ge vaar geweken. De pompiers van Assenede waren ook toegesneld, doch zijn terug gekeerd toen zij hoorden zeggen dat de brand op Hollandsch grondgebied was uitgeborsten. De voorraad glas, die vernield is, wordt op 250,000 frs. geschat. De totale schade beloopt 350,000 frs. Woensdagnamiddag was men nog altijd aan het spuiten. Het zal wel acht dagen duren voor men aan de opruimingswerken kan beginnen- De hitte van het gesmolten glas is onver- dragelijk. Yeel volk kwam den ganschen dag naar de plaats der ramp. Er zijn drie gebouwen totaal vernield. Aan twee andere is schade aan de daken. Het eerste gebouw ia 100 meterslangen 15 breed, 't Gewelf vande kelders,hieronder is ingestort. De twee andere zijn even lang en twaalf meters breed. De fabriek is gebouwd in 1899. In 1901 begon men er te werken350 werklie den zijn er arbeidzaam, meest Walen, anderen zijn van Waehtebeke, Assenede, Ertvelde, Selzaete, Sas en Westdorpe, 70 van die werkliededen zullen door den brand niet kunnen arbeiden. De firma bezit nog fabrieken in Frankrijk. Geref. Eerk. Aangenomen naar Bie- zelinge, door R, E. M. Hummeien, te Langeslag. Blijkens het jaarboekje der geref. kerken in Nederland voor 1905 bedraagt het aantal studenten, ingeschreven voor den cursus 1904/05 aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam 164 en aan de Theol. School te Eampen 24. Yoor de rechtbank te Middelburg werd heden behandeld de zaak tegen P. H. T., oud 19 jaar, kantoorklerk, geboren en wonende te Ylissingen, ge detineerd te Middelburg, ter zakedat hij te Ylissingen, op het kantoor van de firma Topping Spindler, met het oogmerk van wederrechtelijke toeëgening heeft weggenomen op of omstreeks 24 Juli 1904, op of omstreeks 7 Au gustus 1904 en op of omstreeks 20 Augustus 1904 telkens een Engelsch bankbiljet ter waarde van vijf pond, welke bankbilleten toebehooren aan bovengenoemde firma, althans aan een ander dan aan hem beklaagde. Als verdediger trad op Mr. J. J. Heijse. In deze zaak waren vanwege het O. M. 8 getuigen gedagvaard. Nadat voorlezing was gedaan van de akte van verwijzing' werd overgegaan tot het hooren van de getuigen. De eerste getuige, E. Ch. Cleal, klerk op het kantoor der firma Topping Spindler, werd als tolk bijgestaan door den heer A. Broers. Hij verklaarde dat hij daar de be trekking van kassier waarneemt. De beklaagde had daar op het kantoor al- gemeene werkzaamheden te verrichten, waartoe ook wel eens behoorde het opensnijden van brieven. Als de brieven uit de enveloppen waren genomen werd op den brief het bedrag dat deze bevatte in roode inkt geschreven. Als getuige de brieven uit de en veloppen genomen had moest bekl. deze brieven stempelen. Getuige gaf een bevestigend ant woord op de hem gestelde vraag of op 23 Juni een brief met een bedrag van 5 pond van zekeren Simmons was ont vangen op het kantoor. Van de ont vangst van deze brieven wordt altijd kennis gegeven aan de betrokken per sonen, hetgeen mot dezen brief niet het geval was, wijl de brief met de banknoot was weggenomen vóór het bedrag in het kasboek was ingeschreven. Dat de brief evenwel zeker ontvaDgen moest zijn kon getuige verzekeren om dat de envelop met den naam Simmons is terecht gekomen. Den 6 Augustus werd wederom een brief ontvangen van een persoon die mededeelde nog geen kennisgeving te hebben ontvangen van een door hem verzonden bedrag van 5 pond. De aangeteekende envelop van be doelden persoon werd later op het kan toor gevonden, bewijs dat de brief daar is gekomen. Trouwens op de envelop werd den naam van den cliënt gevonden, die get. daarop had geschreven met roode inkt. Hij kon zich goed her inneren dat in deze envelop zich een banknoot bevond. Het bedrag is even wel niet ingeschreven omdat het niet in de kas werd gevonden. Get. deelde op de hem verder ge dane vragen uitvoerig mede hoe op het kantoor waar hij werkzaam is met de brieven gehandeld wordt. Van een derden cliënt werd nog een aanmerking ontvangen doch van hem werd noch een envelop noch iets anders gevonden. Op een vraag van den verdediger deelde de getuige mede op welke wijze het mogelijk was dat bekl. banknoten kon wegnemen. Hij gaf hiervan een beschrijving hoe gehandeld werd met de brieven, nadat deze op het kantoor ontvangen waren tot op het oogenblik dat werd kennis gegeven van de ontvangst van geld aan, de betrokken personen. De volgende getuige, J. Groenewegen, koffiehuishouder te Middelburg, zeide dat op 24 Juni de bekl. bij hem een vertering heeft gemaakt en daarvoor met een bankbiljet van 5 pond heeft betaald, wat bekl. bekende. Mej. M. Th. van de Yen, heeit op een dag in Augustus dienst gedaan in het station te Ylissingen, toen zij den dienst waarnam voor den heer Reuser. Get. zeide op Zondag 14 Augustus tusschen 2 en 3 uur een Engelsch bankbiljet te hebben ontvangen, waar mede een der buffetjuffrouwen naar haar toe kwam. Bekl. bevestigde deze verklaring. L. L. Dupéron, klerk op het kantoor van Topping Spindler was de vol gende getuige. Op dat kantoor behandelt getuige ook de ingekomen brieven. Hij deelde evenals getuige Cleal mede wat met de ingekomen brieven verder wordt gedaan na geopend te zijn en het bedrag er te zijn uitgehaald. "Wanneer het precies het gemakke lijkst is geweest voor den bekl. om het geld weg te nemen kon getuige niet verzekeren. Bekl. moest de brieven van den eenen naar den anderen lessenaar brengen en dat was in de onmiddellijke nabijheid van get. Cleal, zoodat het achter diens rug moe3t gebeuren. De volgende getuige F. A. Eraat zeide dat bekl. den 20 Augustus bij hem een kistje sigaren van f3 heeft gekocht waarvoor hij met een banknoot van 5 pond heeft betaald. Bekl. had op deze verklaring geen aanmerking. De heer W. F. van Meerendonk, inspecteur van politie te Vlissingen zeide alles wat op dezen betrekking heeft in beslag te hebben genomen. Hierop werd de bekl. gehoord. Hij zeide een jaar op het kantoor te hebben gewerkt en verdiende f 4.50 per week. Hij zeide daar o.a. brieven te moeten opensnijden, daar haalde hij den brief en het geld uit en daarboven op werd de envelop gelegen. Bekl. zeide het geld te hebben ontvreemd op het oogenblik dat hij het geld van den eenen naar den anderen lessenaar moest brengen. Hij zeide voor de eerste maal een banknoot te hebben weggenomen op Zondag 24 Juli, welke hij gewisseld heeft bij den café-houder Groenewegen te Middelburg. Den 20 Augustus heeft hij een geheelen brief weggenomen met inhoud en al. Toen heeft hij een bank noot is betaling gegeven in het „Hotel de Commerce" te Middelburg. De president wees hem er op dat het feit 4 maal is geconstateerd, doch dat het heel goed mogelijk is dat dit meermalen gebeurd is. Verder zeide de president hem dat het gebleken is (jat hij in dien tijd grove verteringen maakte. Eostgeld moest bekl. niet betalen. Hij gaf al zijn geld af aan zijn ouders en hij kreeg daarvan zakgeld. Bekl. bevestigde dat hij te Ylissingen het praatje heeft uitgestrooid dat hij geld uit de loterij had getrokken. Dat deed hij om de zaak te bedekken. Hij zeide in dien tijd veel geld te hebben weggegeven, waarop de president opmerkte dat hij dan ook veel moet hebben weggenomen. Hierna verkreeg deambtenaar van het O. M. het woord. Het kwam hem voor dat de bookmakerskantoren over het algemeen geen gunstigen invloed uitoefenen op de jongelingen. Enkele jaren geleden is voor deze rechtbank reeds behandeld een zaak van een ge- heele plundering op zulk een kantoor en thans zien wij weder eon beklaagde voor ons, die op zulk een kantoor werkzaam was. Op zulke kantoren is veel geld voorhanden. De bekl. kwam in de verleiding om 't geld weg te nemen, alleen om grooter te leven als hij kon doen, „om z.g.n. „den heer" uit te hangen. Hij is de zoon van fatsoenlijke ouders, en niet door gebrek tot zijn daad gokomen, zoodat er voor hem in het geheel geen motief bestond om zulks te doen. De ambtenaar noemde het gepleegd feit zeer ernstig, vooral omdat bekl. het in hem gestelde vertrouwen heeft ge schonden. Hij vorderde wegens diefstal een gevangenisstraf van 9 maanden, met aftrek der preventieve hechtenis. De verdediger, mr. J. J. Heijse, begon er eveneens op te wijzen dat weder een bediende van zulk een bookmakerskan toor voor de rechtbank staat. Deze kan toren werken zeer slecht op het leven van onze Zeeuwsche jongelieden, die daar heengaan, verleid door betrekkelijk hooge salarissen. Dat al de personen die zich op de kantoren aan diefstal schuldig gemaakt hebben, misdadigers zijn, staat voor de wet vast, doch pl. noemde dit slechts gelegenheids-misdadigers. De verdediger moest hier zijn pleidooi onderbreken, omdat een der gedagvaarde Engelsche getuigen, John Merisson, ter terechtzitting was versohenen. Hij deelde mede dat hjj een brief met een baak- noot van 5 pond heeft verzonden ej later te hebben geschreven, waarom hij daar geen bericht van had gekregen. De verdediger zette hierna zijn plci, dooi weer voort. Hij kon niet aannemen dat het wettig en overtuigend is bewezen dat bekl. de biljetten heeft weggenomen wat hij op juridische gronden nadet uitvoerig uiteenzette. Hier kon dan ook geen sprake zijn van diefstal meenda pl., doch slechts ran verduistering. Mr. Heijse riep de clementie in voor den bekl., die zoon van fatsoenlijke ouders is en die reeds zeer langen tijd in preventieve hechtenis heeft doorga, bracht. Beklaagde is ook een slachtoffer van de vervloekte bookmakerskantoren, die een groote ellende zijn voor de jon- gens uit den burgerstand. Het onderzoek werd hierna gesloten en de uitspraak bepaald op heden over 8 dagen. Bekl. barstte gedurende de behande ling van zijn zaak meermalen in snikken uit. Heden zijn door de arrondissements rechtbank te Middelburg veroordeeld wegens d i e f s t a 1I. 8. O., 54 jaar oud, kermisreiziger, zonder vaste woonplaats, gedetineerd te Middelburg, tot 3 maanden gevangenisstraf met inminderingbren- ging der doorgebachte hechtenis lo. 0, V., 31 jaar oud, visschersknecht, 2o. A, Y. 29 jaar oud, visscher, beiden te Paal (Graauw) ieder tot 45 dagen gevange nisstraf I. B., 27 jaar oud, werkman te Hoedekenskerke, tot f 5 boete of 5 dagen hechtenis mishandeling: J. v. d. H., 27 jaar oud, schipper op het vaartuig „BB, no. 16" te Breskens, tot f 10 of 10 d, h.A. L., 20 jaar oud, werkman te Goes, tot 14 dagen gevangenisstrafJ. F. v. R., 34 jaar oud, huisvrouw van C. A. zonder beroep te Vlissingen, tot f 10 boete of 10 d. h.P. B., 36 jaar oud, stoker te Middelburg, tot f 5 boete of 5 d. h. wederspannigheid: J. B., 30 jaar oud, veldarbeider te 's Heer Arends- kerke, tot 1 maand gevangenisstraf vernieling: L. R., 13 jaar oud, zonder beroep te Ylissingen, tot f 3 boete of 3d. h. A. G., 57 jaar oud, werkman te Nieuw- Sint Joosland werd wegens diefstal vrijgesproken. Yoor het gerechtshof te 's Gra- venhage stond gisteren in hooger beroep terecht N. J. d. V., herbergier alhier, die bij vonnis van den 9 December j.l. door de Middelburgsehe rechtbank was veroordeeld tot 9 maanden gevangenis straf, wegens het opkoopen van gestolen postalorders. Beklaagde beweerde niet geweten te hebben dat de door hem gekochte stuk ken van diefstal afkomstig waren. Beklaagde's verdediger mr. Ed. Belin- fante pleitte in de allereerste plaats tot nietigverklaring van de dagvaarding, wegens het ontbreken daarin van de aanduiding van de plaats waar het mis drijf is gepleegd. De procureur-generaal erkende dit laatste, maar oordeelde dat er toch in deze geen termen bestonden om de dag vaarding nietig te verklaren. De verdediger pleitte nader tot nietig verklaring, betoogeiide dat de leemte in de dagvaarding voor zijn cliënt wel degelijk van nadeeligen invloed kon zijn. Nadat het hof, ter overweging van deze nalatigheids-quaestie, in raadkamer was bijeen geweest, werd de zaak verder behandeld. Mr. Belinfante, zijn pleidooi voort zettende, beweerde dat het deflict van heling allerminst bewezen was, en dat bekl. de geldswaardige stukken volstrekt niet voor bijzonder weinig geld had ge kocht, vooral wanneer men het op de moeite en kosten aan de inwisseling van de orders in Engeland verbonden. Daar om vroeg do verdediger vrijspraak. Nadat de proc.-generaal bevestiging van het veroordeelend vonnis had ge vorderd, werd de uitspraak bepaald op a.s. Donderdag. Yerkooptngen en Aanbestedingen. Aan het gebouw van het prov. bestuur vau Zeeland te Middelburg werd heden aanbesteedhet onderhouden van- en het doen van herstellingen en vernieu wingen van de rijks hoogere burger school te Middelburg tot en met 31 December 1906. Raming f3200. Minste inschrijver de heer J. de Buck te Mid delburg voor f3337. Woensdagmiddag is te Schiedam, in het Zuidergors verdronken gevonden een zeer goek gekleed man. Op het lijk werd een belangrijk bedrag aan geld Het is naar de algemeens geacht. I" el aan den Spaarnwouderweg te JA mermeer is gevonden het lijk i onbekenden man naar gissing o 60 jaren oud. Men vermoedt een bedelaar was, die, door de dij misleid, te water was geraakt, is naar de begraafplaats te IIo gebracht. De storm heeft waarschijnlijk te Groningen o drietal gezinnen in rouw De drie gebroeders", kapiteii verliet namelijk begin Decern eene lading haver de haven va met bestemming naar IJstad, m Sedert dien tijd heeft men n< schip, noch van bemanning ie vernomen. Onder de bemanning zich een Duitscher. Yan jongens te Nijverdal, die voor tijd zulke ernstige brandwonde Ned. Stoombleekerj aldaar bek is één bij zijn ouders terug, andere twee kunnen spoedig het ziekenhuis te Almelo verli Uit de Oude Maas, ouder de g Heerjansdam (Z.-H-), is het li haald van P. D., uit Puttersh in den nacht van Yrijdag op is verdronkon. De ongelukk eene vrouw en vijf kinderen Te Heerewaarden is een 8jar: op straat uitgegleden. Door kroeg zij hersenschudding, wai een dag later overleed. Do avond zijn de schipper v. d. H zoon bij de Wedderklap te C kela in het kanaal geraakt. I wist zich te redden, doch de z dronk. Een inbreker ge t e e r d, Sedert December j: kort na elkander uit de huidel van de firma Bierman Go. Zwaanhals te Rotterdam gest< en 40 gezouten schapenhuk waarde vertegenwoordigende vl veer f 1000. Het gelukte niet te ontdekken, doch men kwaï wetenschap dat de diefstallen werden met behulp van een en dat later de huiden op eei staanden wagen werden gel daarmede vervoerd. Om tot de ontdekking van te komen, nam de firma Bierir twee particuliere wakers in hart een hunner in het bezit van he van onbezoldigd rijksveldwach mannen hielden in de laatste de wacht in de huidenzouterij. Woensdagnacht. Terwijl zij in d op het kantoortje gezeten wan zij plotseling de schim van voorbij een der ramen gaan. Zi zich zeer stil uit het kantoor huidenzouterij en wachtten d verdekt opstellende, op wat ei beuren.Duidelijk hoorden zij ev< in de nachtelijke stilte boven den op den zolder loopen en k nagaan dat er twee porsone die zich van buiten af, klimme traliewerk, opgewerkt haddei ongeveer vijf' meters zich b beganen grond bevindend raaJ Door dit raam kwamen zolder en kort daarop versch den langs een trap van dien de huidenzouterij. Dhar lag stapel gezouten vellen de die ten daarop af en begonnen stuk weg te sleepen. Plotselin] een hunner terug, want h schim van een der wakers ga waarschuwde zijn kameraad, toe„Eom, kom, vlug er is en tegelijkertijd rende hij d naar den zolder. Doch de on rijksveldwachter, die al dien had gestaan, met zijn re vol. kaliber, stoutweg met zijn rq voren tredend nu zij ontdek] sprong naar voreu en uitte h „8ta, of ik schiet!" en toen niet opgevolgd werd, lostfcd schot en dadelijk daarop nog richting van de den zolder op de dieven. Nu snelden beide wakers n> om de vluchtelingen te acl Even hoorden zij een plonl water, waarschijnlijk doordal vluchtelingen, die onbekend is in de Rotte is gesprongen, w achter langs de huidenzoute Zwemmende heeft die man J schijnlijk uit de voeten gea tweede dief werd in de nab vonden, waar hij weggelo. achter de schutting van eei fabriek. Hij werd gearresteer behulp van inmiddels verschf tie-agenten naar het burea "V inkenstraat gebracht, waar te zijn de bekende recidivist een 33jarige man, zonder v verblijf, die al een half dozijn achter den rug heeft. Op hun vlucht lieten de di ledige zakken en drie huid. die al klaar gelegd waren op De gesnapte dief, die niet schieten getroffen werd, zit sloten op het politie-burea Range Torenstraat, en weig<

Vlissingse Courant | 1905 | | pagina 2