IJ van Maandag 30 September 1901 No. 230 ifsiDilii töÊ«Etojaü Mm. Bekendmaking. .ÜZÖÏ a O", Pari., Gemeentebestuur. Gemengd Nieuws nes die ons geiillus- r het, Wintensel» gen hebben, dit to Imgaand gratis en I francs vrij van allo verhooging. Rczendaa! 3. B. op 4 pet. Tot bestuursleden werden ge kozen de heeren J. W. Verhuist en J. J. A. Sprengertot commissarissen de heeren J. van Nederveen, Adr. Tak, P. A. Verhulst, J. C. Prederiks en C. H. J. van Benthem Jutting. De ^on&ste berlcbten over den toe stand van overste Von Ziegler te 's-Gra- u venhage ontvangen, blijven zeer gunstig Op de door de rechtbank te Alkmaar luiden. Volgens de meening kan de patiënt opgemaakte alphabetische aanbeveling vermoedelijk reeds binnen twee of drie voor rechter in dat college komt o.a. weken in zooverre hersteld zyn dat hij voor mr. E. L. Umbgrove, substituut van Maastricht naar Duitschland zal griffier bij de rechtbank te Middelburg, kunnen wordeu vervoerd. Naar wij ver nemen heeft mevrouw Von Ziegler aan H. M. de Koningin en aan de Regeering dank betuigd voor de hartelijke deelne ming in het ongeval, overste Von Ziegler overkomen. Men scbrjjft aan de N. K. Ct. Om echte van valscbe bankbiljetten te onderscheiden wordt het volgende middel aan de hand gedaan. Wanneer men twee echte bankbiljetten door een Btereoscoop beziet, smelten beiden fi guren ineen, omdat zij van dezelfde plaat afkomstig zijn. Legt men daaren tegen twee biljetten naast elkander die niet met dezelfde plaat vervaardigd zija, dan dekken zich de figuren niet mier nauwkeurig, daar zelfs het volmaakte namaaksel velschillende afwijkingen in de teekening der getallen, der letters en der figuren zal aanwijzen. In de stereos- coop zijn die afwijkingen duidelijk zicht baar en daarom is het voldoende een valsch bankbiljet met ean echt samen door eon stereoscoop te bezien, de ge ringste afwijkiug der teekening bewijst de valschheid. De 100,000 der Staatsloterij viel deze week op een lot van een collecteur te 's Hertogenbosch. Het lot was in eigendom ovcrgi gaan van een loterijvereeniging te Zaltbommel. Een 35-tal hoofden van gezinnen, allen uit den werkmansstad, gaan nu goedsmoeds den winter tegemoet. Wij vertrouwen zelfs van méér dan één winter. Burgemeester en Wethouders van Viisiiugen maken bekend dat op Dinsdag 1 October a. s- in verband met de door het Circus BAR NUM AND BAILEY te geven voorstel lingen de toegang tot het S1IL AND voor RIJTUIGEN zal zijn verboden, van des middags 12 UUR, tot des nachts 12 UUR; dat gelegenheid zal bestaan tot het en fue opstellen van rijtuigen aan de Koutkade en de Wijnborgsche Kade. Vli.-singen, 28 Sept. 1901. Buig. en Weth. voornoemd, JOS. VAN RAALTE, L. B. De Secretaris, WITTEVEEN. Bij Kon. besluit is met ingang van 9 October benoemd tot burgemeester van Ritthem W. Cevaal en met ingang van 16 October tot burgemeester van Dreischor P. Goemans, secretaris dier gemeente. nieuwste moiellen seizoen Men meldt uit Zeeland aan hetN.v.d.D.: Zooals bekend is, moet de hoofdelijke omslag voor de verschillende gemeenten voor 1902 volgens de nieuwe wet worden geregeld en de bestaande ver ordeningen op de heffing vervangen worden door nieuw vastgestelde, welke de koninklijke goedkeuring moeten hebben. In een aantal gemeenten heeft men 300 afgetrokken voor noodzakelijk levensonderhoud, en bovendien aftrek voor kinderen beneden zekeren leeftijd. Door Gedeputeerde Staten is er op ge wezen, dat volgens de tabel, bedoeld in art. 1 der Kieswet, f 300 is aangegeven als bedrag, dat zekere mate van maat- scbappelijken welstand aangeeft, en dat de aftrek voor, noodzakelijke levens onderhoud van gelijk bedrag voor de plattelandsgemeenten in Zeeland welke bijna alle tot die behooren, welke onder de tabel van art. 1 zijn begrepen—niet overeenstemt, waarom is gewezen op een aftrek van 250 met aftrek van f 10 voor elk kind of 200 met ge lijken aftrek, welke cijfers meer aan het begrip van noodzakelijk levens onderhoud beantwoorden. - De zakkenrollers te Rotterdam Morgen wordt te Zierikzee een verga- maken tegenwoordig goede zaken. Dage- dering gehouden om te geraken tot de lijks komen vele van dergelijke gevallen oprichting van een afdeeling Zeeland ter oore van de politie, het terrein van van den Ned. bond van brievengaarders, hun werkzaamheden is aan den Heuvel - waar Barnum en Bailey staan. Bij een meisje te Buschkapelle heeft —Dorstige stemop nemers, zich een geval van nona voorgedaan. Uit het raadsverslag van Grootegast Na eenige dagen te hebben geslapen is De heer Wijma vraagt of 't billijk is, het den arts gelukt ze te doen ont- dat het stembureau te Doezum uitslui- waken, hoewel zij nog telkens groote tend door éen kastelein wordt bediend, neiging tot insluimeren heeft. terwijl er twee in de nabijheid van de school, waar dat bureau zitting houdt, wonen. De voorzitter wil hier voor een vol gend jaar wel notitie van nomen. De heer Pel vraagt, of het niet beter is, dat hei stembureau geen drank ge bruikt. De heer Lautenbach zegt, dat er geen In de week van 19 tot 26 dezer misbruik van wordt gemaakt, werden van Ierseke verzonden 240,000 De heer Pel wil het misbruik voor- leverbare oesters. komen. De heer Kooi vraagt of de wet wel drankgebruik toelaat in het lokaal. De voorzitter antwoordt dat de wet hierover niet spreekt. De heer Hazenberg vraagt of het niet tegen den geest der wet is. De wet schijnt den drank buiten de verkiezing te willen houden. De voorzitter oordeelt dat het stem bureau dit zelf maar moet regelen. Door de marechaussee is aange houden zekere B., een 17jarige jongen, wonende te Klarendal nabij Arnhem,die bekend heeft Woensdagmiddag op den Utrechtschen weg nabfi Oosterbeek een meisje met een mes te hebben gestoken. De wond onder bet schouderblad is 3 cM. diep, het mes is gelukkig op eeu rib afgestooten. Op den Deventerweg nabjj Apel doorn is door het breken van een as van een petroleumwagen de voerman S. van den wagen gevallen en daaronder geraakt, zijn borst werd verpletterd, en de man die een vrouw en 4 kinderen achterlaat, was terstond dood. Terwijl In een herbergje te Har ingen da moeder even een klant be es Bureau dezer BEKENDMAKING. Geneeskundig staatstoezicht. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter kennis van belangheb benden dat, blijkens bij bem ingekomen ambts bericht, Napels wegens PEST besm6t verklaard iB. Vlissingen, den 28 Sept. 1901. De Burgemeester voornoemd, JOS. VAN RAALTE, L. B Vüssingsche Ct, Y E te Souburg Ier een nette Naar het N. v. d. D. verneemt komt er een stoomvaartdienst tot stand iusschen Brugge en Harwich. Eerst moeten echter de waterwerken te Zee- brugge- d. i. de zeehaven van Brugge - voltooid zijn. De schepen zjjn, naar belicht wordt, reeds besteld en met den bouw is reeds een begin gemaakt. De overvaart zal 4 uur duren. ENDIENST. 6 20 7— 7 5'i - 1020 10 40 10 1 30 2 22 - 4 20 5 5 m; Een te Arnhem gehouden collecte voor de slachtoffers van den oorlog in Zuid Atrika heeft ongevder 3000 op gebracht. Trein 81 van Amsterdam naar hier, is hedenmorgen te Dordrecht ontspoord. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De HollaDdsche reizigers en post voor Engeland kwamen daardoor te laat om nog met de dagboot van hedenmorgen te worden vervoerd. De gemeenteraad van Scherpenisse heeft op het verzoek van een aantal ingezetenen om een telefoonkantoor op te richten, goedgunstig beschikt en zal daartoe de noodige stappen doen. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op achterstaande advertentie, betreffende de Badinrichting alhier, waarin een ver andering wordt aangekondigd met betrek king tot de winterdienstregeling. Barnum Bailey. Betreffende hetgeen in het eigenlijke circus van deze Amerikaansche reuzen- onderneming zal te zien zijn, vernemen wij bet volgendeDe zweep van den pikeur klapt en 70 gedesseerde paarden leggen op denzelfden tijd proeven af van hun „kunnen". Acrobaten en gym nasten brengen door hun toeren iedereen in verrukking, terwijl het boven in de tent wemelt van het aantal dergenen die aan trapezes werken en andere kunststukken verrichten. Kort daarop verschenen weer andere artisten die de stoutste toeren te zien gaven welke men bedenken kan. Uit ieder hoekje vau het amphitheater komen de artisten te voorschijn en op een teeken van den directeur vliegen als een wervelwind de ervaren jockey's, kunstrijders, en vrouwelijke en mannelijke kampioenen in wilde jacht de manéges door. Op hetzelfde oogenbiik verschijnen 20 clowns, die door hunne koddigheden het publiek in een prettige stemming weten te breng-n. Een oogenbiik later verschijnen weder drie troepen die het publiek in bewondering brengen door hun wedstrijden en krachttoeren op Met het oog op de sluiting van Bslgie voor den invoer van hoenders en hanen zal men trachten den minister van landbouw te bewegen ook een van de kantoren in Westelijk Zeeuwsch Vlaande ren op bepaalde dagen open te stellen. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt zal heden het Maastrichtsch bierhuis filiaal van Rutten's Bierbrouwerij „de Zwarte Ruiter" worden geopend. Het ge bouw ziet er zoowel van binnen als van buiten zeer fraai uit en is een sieraad voor de Bierkade. De bouw geschiedde, onder architectuur van den heer Alb. Otte te Rotterdam terwijl de heer J. Baljeu te Middelburg de aannemer was. Kerk- en Schoolnleuws. Geref. Kerk. Aangenomen het beroep te Heinkenszand door den heer D. Hoek cand. te Noordwijk aan Zee. Men schrijft ons uit Oostburg Gisterennamiddag werd door den raad besloteD in hooger beroep te gaan van een besluit van Ged. Staten van Zeeland houdende niet goedkeuring van het raadsbesluit omtrent de bepaling van den leeftijd van de kinderen om tot de openbare lagere school te kunnen worden toegelaten. Het niet goedgekeurde be sluit is, dat kinderen voor wie met 1 Mei toelating tot de school gevraagd In een gisterenavond gehouden ver- wordt op dien datum den leeftijd van 5 gadering van vennooten der Nijverheids- jaar moeten bereikt hebben. Ged. blaten Vereeniging te Middelburg is het dividend vinden dezen leeftijd te jong en wen- over het afgeloopen dienstjaar bepaald schen hiervoor gesteld te zien 6 jaar. De vergadering van dan polder Walche ren heeft in een heden te Middelburg ge houden vergadering aan het comité voor den aanleg van een stoomtram van Mid delburg naar Domburg met zqltjn van Koudekerze naar Vlissingen, gedurende 20 jaren een subsidie van 200 's jaars verleend. .r Breakena ten 15 minuten, aar Boraaele eo torium Oranje Nassau's Oord. Medicorum, die den stoot gaf polemiek over de stichting van apoorweget»'

Vlissingse Courant | 1901 | | pagina 5