1. IK lil I HLS Hoogwater te Ylissingen. VOORRADIG Onderlinge LevensTerzekering van loefle voorsellinpn op innstpliied WIJNEN. Piano's en Orgels Volks - Weerbaarheid. Diverse Soorten II. Maaglijders, r.Si;aim r. wimu aoii ..Eigen Jinlg," Gcïllnstrccrd Zondagsblad, 565ste STAATSLOTERIJ. Laatste berichten. Krugers verblijf te 's-Hage. De Oorlog in Zuid-Afrika. Marktberichten. Advertentiën. Ali. Maatschappij van verzekering Vrijdag 14 Dec. 1900. Prima Engelsohe en Belgi sche Anthraoietkolen, voor Vulkachels. Aan onze Abonné's. ging gisterochtend en heer en dame ia| Prinsengracht üooj n slaapvertrek wareK| dig daarna aan ,]J eken, dat het geva) en is voorgesteld. bö e G., wonende Prin. erdaad bewusteloos lelijk doordat een de klep te veel ge. •nopen in het slaap, eid. Een geneesheer eder tot bewustzijn ag verwachten, Uat heel hersteld zullen onasch jr., hoiloge- a, heeft in een der ident Kruger in zijn jplaatst, die elk uur volkslied zeer juist iraad van Antwerpen «ster, den heer van si afgewezen, dat de besluit te nemen, ich verklaarde ten schterlyke beslissing aansche Republieken iet, naar aanleiding Cruger te ontvangen, eer eens de rondte, publiek„Dekeizer 32' een van de politie wegens majesteits- il nemen. Maar ik erdedigt deze zich, :eizer gek is." eld zijn", antwoordt ,emt het slachtoffer door het parket een tegen 3 Engelscüen het hotel du Louvre ident Kruger. Petit is de eed als echtbank afgelegd, w in frankrijk, die Hare mannelijke aar met sympathie tabberd haar goed van de kust van ht van Dinsdag op mschip „Rosgull", chen dit eiland en sche kust vergaan, wegens het slechte assagiers aan boord. Wat de bemanning an met den kapitein allen hebben hun gevonden, behalve en twee andere ein is ook omge- bemanning was iek van het te Parijs lijk, volgens het Ripper verminkt, shaam onmiddellijk rorging in stukken sn beweren dat een is geweest. a p p e 1 ij k be- ch eskader is te en wisselde scho- iche forten. at Alexander van k opruiming hield erdacht van met Onder dezen be- minister Genchitz, ijn verloving aan- „Sire, u kunt wen, zij is mijne dde daarop „El- e bent aan mijn lissing. Paul ging op weg naar huis. deinsde hij terug met zijn vader, huisje in de Bul- dat door de beschenen on uiterlijk er netjes brak de gansche er muren in hun over hem l03 hjj ogen de deur en 3n langs zijn ver hij moest sterk wilde hij voor zijn sm zeggen, dat hij dig bedrijf kende iene bedreiging met de woning van oortaan te mijden, vaarop hij ook het zijner familie had achtkens opande \ordt vervolgd)* Een der laatste mailbooten heeft uit Zuidafrika in Engeland een groote Deenschen hond medegebracht, die een groot aandeel had aan de verdediging van Mafeking. Hij was ongetwijfeld vroeger als herdershond gebruik geweest, want men zag dat hij de kunst uitstekend verstond om onder het vuur der forten de in den omtrek zwervende schapen in veiligheid te brengen. Om te voorkomen dat hij gedurig verwond werd door doornen en 't prikkeldraad der Boeren, hadden de sol daten voor hem een lederen broek ge maakt, die hij gedurende het beleg droeg. Op de Engelsche renbaan is in liet afgeloopen seizoen begonnen 23 Haart en geëindigd 24 November op de vlakke banen door de verschillende paarden in het geheel een bedrag ge wonnen van 531.906 pd.st. en 13 sh. (f 6.382,879,80) dat is 28-000 pd.st. tf 336,000) meer dan is 1899. ENGELAND.De troonrede bij de opening van het parlement voorgelezen, was dit maal al erg schraal. Zij bevatte niets dan de zeker niet verblydende mededee- ling dat weer ettelyke millioenen zullen aangevraagd worden voor de krijgsver richtingen in Afrika en China. Op andere punten van openbaar belang zal in het aanstaande voorjaar de aandacht van het parlement gevestigd worden. De discussién over het adres van het antwoord op deze troonrede, schon ken Lord Salisbury de gelegenheid zich over de Afrikaansche zaken uit te laten, en toen bleek het dat de Engelsche regeering ten opzichte van de Boeren republieken in niets hare politiek ge wijzigd heeft. Zij wil niet den Boeren van de gueiilla eene soort van herstelde onafhankelijkheid geven. Engeland moet laten voelen dat niemand door het uit vaardigen van een onbeschaamd ultima tum de Engelsche regeering dwingen kan zich te vernederen en hare rechten prijs te geven. Wat de regeering den Boeren aan kan bieden is de stelling van zich zelf regeerende koloniën. Salisbury was echter zoo wijs er bij te voegen dat het volk deze weldaad vooreerst niet kan ontvangen, omdat de stemming te bitter is en vreesde Salisbury, het kan nog jaren, nog geslachten duren voor de Boeren in de rechte gezindheid zijn om die weldaad te ontvangen, indien zy besloten zijn de guerilla tot het bitter einde voort te zetten. Verder voegde hij er de troostrijke verzekering bij dat voor geen geweld zal teruggedeinsd worden, zoolang de Boeren zich niet onderwerpen. Natuurlijk schoof Salisbury alle schuld van den toestand op de Boeren. Wy zijn het nu eenmaal gewoon van die zijde. Minister Balfour legde in het Lagerhuis eene dergelijke verklaring af als Salis bury, maar voegde er bij dat de operatiën met alle ki-acht, maar ook tevens met al de menschelijkheid, die de zedelijk heid en een staatsmansblik op de toe komst voorschrijven, zuilen voortgezet worden. Daartoe zullen eerst heel wat punten van het programma moeten verdwijnen als daar zijn verbranden van hoeven van rebellen en niet-rebeilen het op lichten van vrouwen en kinderen, in één woord alle barbaarschheden waaraan de Engelschen zioh tegenover de Boeren schuldig maken. AFRIKA. Steyn en de Wet hebben onlangs aan het door de Boeren bezette en versterkte Klerksdorp een bezoek gebracht. Aan de inwoners zeide Steyn dat de Boeren in den oorlog slechts 1200 en de Engelschen 45,000 man hebben verloren. Hij verklaarde ver volgens dat hij de commando's in den Vrystaat zou oi'gauiseeren en een inval doen in de Kaapkolonie, waar hij rekent talrijke vrienden te vinden gereed om de wapens op te vatten. Kitchener meldt nog niets omtrent het gerucht, dat Viijoen en Erasmus door de Engelsche troepen zouden omsingeld zijn, maar wel meldt hij dat Knox de Wet vervolgt en de rivier thans zeer hoog staat, dus de driften moeielijk te passeeren z|jn en de Wet het ontsnap pen moeielijk zou zyn. Verder spreekt Kitchener van een aanval van 500 man van de la Rey op een convooi dat van Pretoria trok naar Rustenburg. Bij Buffelpoort nam het escorte stelling op eenige kopjes en vocht met groote dapperheid. De Boeren slaagden er in de grootste helft van het convooi te verbranden, de tweede bleef ongedeerd. Den volgenden dag weken de Boeren terug voor de versterkiig die kwam opdagen, waarbij zij aanzienlijke verliezen leden eenigen werden gedood door een kartets op vijftig el afstand van den mond van een kanon. De Engelschen hadden 15 dooden, 1 officier en 22 man gekwetst. Hoe het in de Kaapkolonie gaat zegt ons het bericht uit Kaapstad dat een daar gisteren aangekomen trein onder weg verscheidene malen werd opgehou den wegens beschadiging van den spoorweg. De Kaapsche broeders beginnen zich dus op een wyze te roeren, die de Engelschen niet aangenaam kan zjjn. Het congres, waarvoor men dus zoo beducht was, heeft plaats gehad zonder de minste rustverstoringen. Door de 8000 aanwezigen werden drie besluiten ge nomen nl. aan te dringen by de Engel sche regeering op het einde van den gruwelijken oorlog, met de verzekering dat enkel de onafhankelijkheid der repu blieken den vrede inZuid-Afrika kan geven; de veroordeeling van de houdingvan Miiner en het recht der kolonie om eigen zaken te besturen en laatstelijk het zenden van eene deputatie die de inzichten van het Congres aan de ryksregeering zal mede- deelen. Lord Roberts, die beter moest weten, schijnt desniettemin zeer optimistisch te denken dat de Boeren als maar een maal de oorlog gedaan is, al hunne grieven zullen vergeten en weer vrienden met de Engelschen zullen worden. De Engelschen, aldus zeide hij te Durban, eeren de Boeren die voor hunne vrijheid geworsteld hebben. Zij zyn gereed hun de voorrechten van vrijheid en recht te schenken. Hij is nu naar Kaapstad vertrokken en zal nu uit de berichten ,van het oorlogstooneel hebben kunnen vernemen dat er althans nu nog geen hoop is dat de Boeren naar den hun aangeprezen heilstaat erg verlangen. Pryzen van f 10.0 en hooger. Donderdag 6 December 2e kl. 4e trekk. Nos. 4676 9802 f 100. No. 13744 f200. Zaterdag 8 Dec. Zondag 9 Maandag 10 Dinsdag 11 Woensdag 12 Donderdag 13 Vrijdag 14 2,24 2,54 3,28 4,03 4,42 5,28 6,28 Heden is gevangengenomen en naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht het 16-jarig te Domburg wonend meisje M. P., verdacht van in den avond van 5 December j.l. uit de woning van J. S., timmermansknecht aldaar, een aantal gouden en zilveren sieraden te hebben ontvreemd en na die te hebben verstopt, bedoelde woning in brand te steken teneinde de ontdek king van dien diefstal te verijdelen, door welke brandstichting eene kamer van bedoelde woning is uitgebrand. Verdachte schijnt eene volledige bekentenis te hebben afgelegd. Per Telegraaf. 's GRAVENHAGE. Tweede Kamer. By de behandeling der begrooting van Justitie antwoordde de minister op de critiek en het protest van den heer Troelstra, dat in de voorgenomen straf wetuitbreiding inzake majesteitsschennis, opruiing en beleediging geen reactionnair streven schuilt en dat, indit g bij hem redelijke twyfel bestond aan—Je schuld der Hogerhuizen, hij tegen it "er advies aan de Kroon zou adviseeren pm gratie toe te staan. De minister verklaarde dat eene algemeene herziening van het wetboek van strafvordering gereed ligt dat de rechterlijke macht zich niet stoort aan de puDlieke opinie, wat Troelstra afkeurde, vond de minister juist een waarborg te meer voor een goede rechtspraak. Het algemeen debat is gesloten. De Eerste Kamer heeft de kies rechtwijziging aangenomen met 32 tegen 4 stemmen. De Kamer is uiteengegaan tot 27 December. Voor den President werd heden audiën tie bij de Koningin aangevraagd, hij verscheen heden herhaaldelijk op het balkon van zijn hotel ter begroeting van het juichende volk. De huldebrief van den President der Eerste Kamer veroordeelt scherp den onrechtvaardigen, barbaarschen oorlog en is vol bewondering voor den heldenmoed der stamverwanten. De brief van de Tweede Kamer bevat eene eenvoudige sympathie-betuiging. De terugroeping der gezanten van en bij Portugal, wegens de moeilijkheden met consul Pott te Lourenjo Marques wordt tegengesproken. ALIWAL-NOORD, 6 December. Gister kwam een patrouille van Aliwal in aanraking met de voorposten van de Wet; zij nam éen man gevangen. De gevange ne verklaarde dat de Wet een Kruppkanon aan den zuidoever van de Caledonrivier had achtergelaten. De bij de Wetsdorp gevangengenomen Engelschen zijn vrijgelaten behalve de officieren. WORCESTER, 6 Dec. Op het Afrikaandercongres verklaarde Gronwright Scheiner dat EDgelands houding nooit te rechtvaaidigen is. Sedert Jamesons inval zijn de Engelsche staatslieden werktuigen der kapitalisten geweest en nu worden de Engelsche soldaten ge dwongen een oorlog te voeren met een barbaarschheid, die de beschaafde wereld verstomd doet staan. Vlissingen, 7 December. Boter 1,20 a 1,25 per K. G. Eieren 7,60 a f 8, per 104 stuks Heden overleed te Rotterdam mijn geliefde Zuster, Mevrouw de Wed. C. BROMAN, geb. M. L. Maus, na voorzien te zijn van de laatste H. H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 59 jaar. Hare bedroefde Zuster, Mevr. de Wed. G. S. C. KLERK - geb. C. A. Maus. Vlissingen, 6 Dec. 1900. De ondergeteekende betuigt zijn har- telijken dank aan de werklieden van de Maatschappij „Zeeland," voor de red ding den 4 dezer hem betoond. P. LE ROY. gevestigd te 's-Gravenhage. Sluit Verzekeringen van Kapitalen bij Overlijden, van Lijfrente, Weduwenpen- sioen, Kinderverzorging enz., tegen zeer billijke Premiën. Tarieven en Inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Agent W. G. BEKER Jzn. Coosje Buskenstraat. Vereeniging ter Bevordering TE MIDDELBURG. Concert- en Gehoorzaal (Singelstraat.) Aanvang 8 uur. Entrée 1.50. Plaatsbespreking op denzelfden dag ten 1 ure, a 10 cent per plaats. BOFtDEAUX. CHAMPAGNE, ERNEST IROY, Rheims. SCOTCH WHISKY, JAMES BUCHANAN Co. En Gros. En Detail. Vertegenwoordiger voor Zeeland: R. A. LEVEDAG, Badhuisweg 139, Vlissingen. BORDEAUX WIJNEN p. fl. 50, 60, 70 80, 90,100,120 en 130 ct. PORTWIJNEN 60, 90, 100, 120, 150, 180 ct. MA DERAWIJNEN 70, 80, 100, 140 ct. MALAGA 130 ct., enz., enz. Bij 6 fles- schen 5 pCt. korting, Aanbevelend, ZANDEE, Dok. in eigendom verkrijgbaar door dezelve met de huur af te betalen. A. S. J. DEKKER, Goes. AFD. VLISSINGEN. Het Bestuur der Afd. geeft kennis, dat Maandag 10 December, des avonds om 8 uur, in de zaal van den Heer TERMEER, gelegenheid zal worden ge geven tot inschrijving van nieuwe Leden. HET BESTUUR. Poederchocolade, van 12, 14, 16, 18, 20, 24, 26 en 28 cent per ons. Van Houten's Cacao in blikken, Tabletten, Flikjes en Croquetten, voor de bekende prijzen. Aanbevelend, ZA1NDEE, Dok. Prijs f 0,75, bij verschijning f 0,90. De gelegenheid tot adverteeren in bovengenoemd Adresboek blijft tot 1 Jan. 1901 opengesteld. Conditiën op aanvraag verkrijgbaar bij den Uitgever C. N. J. DE VEY MESTDAGH, eetlust, slechte spijsvertering enz. lijdt, gebruikt het van ouds bekende UNI VERSEEL ZUIV. ZOUT, merk R. KREU NEN, en het resultaat zal zich niet laten wachten, Alleen echt verkrijgbaar in pakjes a 50, 277a en 15 ets. bij den Heer (J. A. HARDER, te Vlissingen. tegen 1 Januari a. s. een BOVEN WONING met vrijen opgang, Huurprijs 13. Te bevragen Oprit A. 149. van gevestigd, te 's Gravenhage, KOETENAAEKAEE, 3. TARIEVEN en VOORBEELDEN van de zeer belangrijke Winstuitkaeringen aan de verzekerden, zijn gratis te be komen bij den Agent P. LUOIEER, Rijks Ontvanger te Vlissingen (Haven). Wij wekken onze lezers op om, zoo zij nog niet mochten hebben inge teekend op het GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD, hetwelk wij bij onze Courant verkrijgbaar stellen, alsnog bun verlangen daartoe aan ons kenbaar te maken. Wij wijzen op de toenemende fraaiheid van deze Illustratie, die een waar sieraad op de huistatel en een schat van lectuur bevat, ook op het gebied van den gezonden humor. Geregeld wordt daarin opgenomen een rijk geïllustreerde roman, welke uitermate boeiend is en den lezer hoogst aangenaam bezig houdt. Aan het einde van den jaargang vormt deze Illustratie een PRACHTWERK, van 416 a 520 groot folio pagina's, met een schat van fraaie Gravures, interessante boeiende Verhalen, Prijsraadsels, Puzzles, enz. Men weet dat dezelve als Nederlandsche Illustratie in omslag ƒ5.— per jaar kost. Doch de abonné's op onze Courant leveren wij dezelve tot den spot prijs van 377; cent P6r kwartaal of franco per post 45 cents. Voorwaar voor onze lezers een preme van niet geringe beteekenis. De inschrijvers wordt het geregeld elke week bij de Courant bezorgd. Onderstaand inteekenbiljet gelieve men ingevuld, toe te zenden aan DEN UITGEVER. De ondergeteekende verlangt gere geld bij de Courant te ontvangen hei tegen den prijs van 37"73 cent per 5 maanden, franco per post 45 cent. Woonplaats N aam

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 3