BuiteÉnMs Gemengd Nieuws. der burgerij, waar hy ui ing geeft aan de gevoelens vau sympathie, die in dc^e stad, welke zoovele slachtoffers van den rampzaligen oorlog zag terugkeeren, voor U als onvermoeid strijder voor de vrij- htid en onafhankelijkheid van Uw land, bestaan. Vliasingen, 5 December 1900. De Gemeenteraad voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERK li, Voorzitter. WITTtVEEN, Secretaris. Wij vestigen de aandacht op de in dit blad voorkomende advertentie, waarin door den burgemeester en den heer A. L. van Unen belangstellende inge zetenen uitgenoodigd worden morgen te 8 ure 's avonds tegenwoordig te zijn in de zaal van den heer Stofkoper ten einde te trachten een plaatselijke com missie in het leven te roepen in zake het aan de Koningin aan te bieden nationaal huldeblijk. V/ij vertrouwen dat de opkomst zal beantwoorden aan den wensch van hen, die zich aan het hoofd der beweging stelden en de gelegenheid tot aansluiting zoo ruim mogelijk openstellen. Het onderstaande telegram werd heden Donderdagnamiddag van hier verzonden. President Kruger, 's Gravenhage. De scherpschuttersvereeniging „Vlis- singen» heet uw Excellentie hartelijk welkom op onzen Vaderlandschen bodem en biedt hare beste wenschen aan voor het welslagen van het door U beoogde doel. VAN DER BEKE CALLENFELS. Voorzitter. Een onzer stadgenoot en verzond ondei- staanden welkomstgroet aan Z. H. Ed. President Kruger te 's-Gravenhase: Welkom Edel Achtbre grijzel Hooggeachte President Na do moeielijke reize, Waar uw heldenvolk U zendt. Eindelijk zijt gij in ons midden En wat Volk en Koningin Vuor U wenschen, voor U bidden „Dat welhaast het recht verwin." De kosten van verbeteiing der ka zerneering te Middelburg zullen f 5500 meer bedragen dan waarop bij de samenstelling der begrooting gerekend was. Woensdag den 12 December zal te Middelburg begonnen worden met het inzamelen vau giften voor het huwelijks geschenk aan H. M. de Koningin. Naar het hnis van be waling te Mid delburg zijn overgebracht een 8-tal jongens uit Arnemuiden die een boeren meisje op hoogst baldadige wijze zouden aangerand en mishandeld hebben. Woensdagmorgen ontdekte een inwo ner van lerseke, toen hij zijne dochter zou wekken, dat deze dood in het bed lag. Het meisje zijne eenige dochter, 24 jaren oud, was zijn huishoudster en den vorigen avond nog volmaakt ge zond. Men schrijft ons uit Overslag: De instructie in de zaak De Mey, het slachtoffer van de gruwelijke mishan deling op 3 November, duurt nog steeds voort, en wordt geleid door de Neder - meer gesloten te worden, die verworven goed en tevredenheid verslinden en niets dan zorg en schrik baren Anna en hare kinderen kampten met moed der onschuld en de volharding der ver twijfeling. Des daags, als Feodor van de eene kroeg naar de andere wankelde, naaide Anna hare heete tranen in bij de fijne steken, die hare naald maaktehaar dochtertje werd aan eene bevriende bloemenverkoopster gegeven, bij wie zij tegen geringe belooning van des mor gens vroeg tot 's avonds laat aan de toonbank bouquetjes bond en verkocht, en Paul werkte met een bleek gelaat en vol zorgen,om door ingespannen bezig heid dat akelige gevoel te vergeten, 't welk de angst, wat de komende dag wel zou brengen, steeds op nieuw ver wekte. Elk geldstukje echter, dat moe der en kinderen verdienden, werd angstig bij elkaar behouden, om den eisch van den vader, die met den dag brutaler werdgeld voor brandewijnzooveel landsche en de Belgische justitie. R., die verdacht wordt de hoofdschuldige te zijn, bevindt zich nog altijd in voor- loopige hechtenis te Middelburg. De mishandelde, die langen tijd gezweeld heeft tusschen leven en dood, is nu in j zooverre hersteld, dat bi] weldra naar de ouderlijke woning zal kunnen ver- voerd worden. De landbouwers in deze stieek hebben alle reden om tevreden te zijn over den na-oogst: rapen, wortelen en voederbieten zijn buitengewoon goed gelukt. De Vlaamsehe boeren komen hier in den winter en in het voorjaar groote hoeveelheden van die laatste vruchten opkoopen. Verleden jaar golden 1000 K. G. voederbieten 20 tot 22 ff. thans worden die geleverd voor 9 a 10 ff. De vlaspiIjzen zijn steeds stijgende, terwijl het ruwe vlas aan zeer matigen prijs is ingekocht, zoodat onze zwinge laars goede zaken maken. Lustig hoort men dan ook weer, als van ouds, de zwingelmolens snorren. Verkoopingen en Aanbestedingen. Door het polderbestuur van Walcheren werd heden te Middelburg aanbesteed: het bestorten van dan onderzeeschen oever tusschen de dijkpalen no. 2 en 5 aan de Noordwatering tot een bedrag van 15000. Ingeschreven was door de heeren P. A. van de Velde te Terneuzen voor 1824 scheepston gewonen bazaltsteen en A. Prins Tz te Sliedrecht voor 1761 scheepston bazaltstortsteen. In de Nes te Amsterdam werd in den nacht van Maandag up Dinsdag omstreeks half-twee de hulp van de politie ingeroepen bij een hevige vecht partij, waarbij iemand door een messteek ernstig was gewond. In een café-chantant, een nachtlokaal, waar zekere Laufer kastelein is, kwam een clubje van vijf Duitschers, verbonden aan een bierbrouwerij aldaar, en maakte daar eenige vertering. Toen het op betalen aankwam, kreeg men geschil over het verschuldigde bedrag, dat de bezoekers te hoog vonden, maar dat de kellner toch van hen bleef eischen,omdat de chanteuses toch ook hadden meegedronken. De Duitschers verkozen niet te betalen wat er gevraagd werd, de kastelein kwam er bij, een paar andere bezoekers gaven hem gelijk, de woordenwisseling werd heftiger en hefliger Wet lokaal raakte in rep en roer, de pianist en de andere kellners kwamen er bij en ten slotte werd men handgemeen. In de hitte van het gevecht trok een van de Duitschers een lang scherp jacht mes en gaf daarmede den kastelein Laufer een steok in den buikeen van de twee andere bezoekers, die voor den kastelein partij trok, kreeg een steek in den rug. De dader vluchtte op straat, maar werd door den nachtportier van een ander lokaal tegengehouden en gegrepen een politieagent kwam er bij en nam hem in verzekerde bewaring. Hij trachte het mes nog heimelijk weg te werpen, maar dit mislukte. Op het politiebureau legde de gearresteerde een volledige verklaring af. Do beide gewonden weiden naar het Binnengasthuis gebracht en daar ver bonden. Daarna hebben beiden zich weer naar huis laten brengen, niettegenstaande de toestand van Laufer van dien aard was, dat de doctoren hem zeer aanraden in het Gasthuis te blijven, omdat zijn verwonding inderdaad ernstig was. (Avondp.) mogelijk te kunnen bevredigen Ware grootheid toont zich eerst in de ellende Denkt u eens goed in, mijne heeren gezworenen, in de geweldige, zedelijke macht, die in de ongelukkige Lart- schenko's leefde, als ik u zeg, dat moe der en kinderen slechts één streven hadden hun ongeluk binnen hunne vier enge muren te verbergen en door hun opofferend tegemoetkomen tegen over den vader diens ondeugd paal en perk te stellenDoch dit gelukte hun slechts voor een zekeren tijd het noodlot naderde met rasscheschreden. „Op zekeren avond in de week de luiken voor de uitstalkasten van den theehandelaar Borin waren reeds ge sloten knielde Paul Lartschenko in zijn kamertje neder en bad. Al het leed, dat zijne reine ziel drukte, legde hij neder in een vurig gebed. Daar werd er zacht, bescheiden aan het venster ge klopt. Verschrikt sprong Paul op, yide naar het venster en tuurde in het half donker naar buiten. Vóór hem stond Te IJmuiden is een rietwerker uit Kampen bij een twist over het leveren van goedkoopte manden voor de visch- verzending, op het hoofd geslagen door den baas van zekeren en aan de gevolgen daarvan overleden. Te Ophoven bij Sittard is een maréchaussee, die een troep twistende personen tot bedaren trachtte te brengen, door dezen aangevallen. Hij gebruikte lot verdediging zijn revolver en scnoot een der twistenden in den rug. In hopeloozen toestand werd deze vervoerd. De daders namen de vlucht. Op de tramlijn van Bergen op Zoom naar Antwerpen heeft de burge meester van Beirendrecht de onvoor zichtigheid gehad op de in beweging zijnde tram te springen. Hy sprong ech ter mis en viel onder de wielen, waar door hem een been is afgereden en het andere zwaar verwond werd. Zyn toe stand is niet zonder gevaar. Een tragisch sterfgeval had te Bergschenhoek plaats. De dochter van den warmoezier Vonk zou trouwen; voor deze plechtigheid was ook de zus ter der bruid overgekomen: Eer de stoet echter naar de kerk vertrok, bleef deze zuster in eens dood. Gisterenmorgen is uit de kolk aan de Oostpoort te Rotterdam opge- visoht het lijkje van een pasgeboren kind van het vrouwelijk geslacht. Naai de moeder wordt een onderzoek inge steld. Het lijkje is gedeponeerd op het politiebureau aan de Meermansstraat. Te Haarlem zyn van de vyf paren die op 11 December i860 aldaar in het huwelijk traden, nog vier in leven en alle vier nog aldaar woonachtig. Den Hen dezer zullen dus vier echtparen hun gouden bruiloft vieren. Naar aanleiding van zyn oproeping om aan Christiaan de Wet een „eere hoeve" aan te bieden, kreeg Wolfgang van der Meij van bevoegde zijde den wenk om, met het oog op het reeds in wording verkeerend plan, hun, die voor zijn voorstel iets gevoelen, te verzoeken, met hun betuiging van instemming te wachten, tot het reeds ontworpen plan in algemeene trekken bekend is. Professor van Hamel over dr. L e y d s. „Maar de president is op deze reis niet alleen familiehoofd, hy is in de eerste plaats Staatshoofd, en als zooda nig heeft hij om zich een kabinet, een hof, een legatie. En deze drie worden alle beheerscht door een man, den leider, de ziel, de steun van dezen tochtdr. Leyds. Ik heb nu een week lang dezen minister aan het werk gezien en ik weet niet wat meer in hem te bewon deren de kalmte van zijn blik, de vlugehid van zyn geest.de onvermoeidheid van zijn werkkracht of de groote trouw en deferentie, waarmede hy den grijzen president omringt. Men hoort dan ook telkens, zelfs waar hot kleinigheden geldt, uit den mond van deD ouden man „Eerst Leyds vragen." Bygestaan door een kundigen en fijnbeschaafden secre taris van leeatie, jhr. van der Hoeven, en door een altyd bezigen secretrais, den heer Bolmans, vervult dr. Leyds met buitengewoon talent de vele en zware functies van zyn ambt. Laat me bij die namen nog dien van den heerSandberg noemen, een vlugge, jonge Hollander, sinds jaren in Afrika gevestigd, estafette of ceromoniemeester, al naar hetnoodig is. Een w a n li o p i g e. Een-22jaiig jongman van het regiment grenadiers te Brussel, had drie dagen geleden zonder verlot die stad verlaten om zijne ouders te Berchem te bezoeken. Naar de kazerne willende terugkeeren, miste hij den trein. Wanhopend keerde hij naar zijn ouders terug en schoot zich voor het hoofd. Hij is naar het militair hospitaal overgebracht, maar er bestaat weinig Jelena, zijne zuster, en wenkte hem gejaagd. Zijn bloed stoldeeen vreeselyk voorgevoel deed zijn hart ineenkrimpen. Wat zou er gebeurd zijn Bevend sloeg hij een kruis; daarop vloog hy naar buiten de straat op naar zyne zuster, die hy anstig bij de hand vatte. „Wat is er, Jelena Wat is er gebeurd Heeft vader Zij wenkte af werend. „Niets niets, broertje, het is niets I Ik wilde u alleen maar ver zoeken, my naar huis te geleiden. Gis terenavond, toen ik uit den winkel naar huis ging, had vader vroeger dan ge woonlijk de herberg verlaten. Hem ver gezelden twee ruwe gezellen matro zen ik ontmoette hen by de huisdeur zij maakten het mij lastig en hadden allerlei praatjes ik werd bang; vader was zóo beschonken, dathy my niet bijstaan kon, en hij vond ook, dat ik oud en knap genoeg was eu ik behoefde mij voor zijne vrienden niet op te sieren Als Iwan niet juist by tyda de deur geopend en my naar hoop hem in het leven te behouden. Uit Keuleu wordt goiilold dat Kruger bil het bezoek aan den Dom slechts door twee bedienden ontvangen werd. De geestelijkheid hield zich op een afstand. Een Belgisch blad meldt dal er onder de geschenken voor het uitzet der Koningin een is van president Kruger, ul. een eenvoudige vingelhoed, maar door de hand eens meesters ver vaardigd. Het Berliner Tageblatt meldt dat bij het middelbaar onderwijs in Pruisen het Fransch door- het Engetsch zal worden vervangen. Het Ëngelsch wordt verplicht en het Fransch facultatief gesteld. Te Armentières, in Frankrijk, heeft een achtjarig meisje een meisje van twee en een half jaar gedood om een koek te hebben. Zij ontmoette het joDge kind op straat en wilde van haar den koek hebben, dien zij b\) zich had. De kleine weigerde echter. Daarop bracht zij de kleine Zelie in eene Kamer van hare ouders, wierp haar in eene oude kist en ging naar de keuken, waar zij een mes nam, waarmede zy de kleine twaalf steken toebraent. Daar de wonden niet ernstig waren, nam zy een schoenmakerssnymes en dreef het met alle kracht in den buik van het meisje en ging daarna op den Bloedonde kon de kleine Zélie zich nog voortslepen tot aan de woning harer ouders. Ze zal echter haar wonden niet overleven. De kleine moordenares werd met haar broeder na lang zoeken gevat. Zij trachtte nog de schuld op haar broeder te werpen. De Fransche regeering heeft het 4-jarig paard „Fourire" voor de fokkerij aangekocht voor 80640. Naar men weet is te Marseille, te Parijs en te Luik tydens het bezoek van Kruger door Eugelschen geld onder de menigte gegooid. Het blijkt nu dat dit valsch geldis geweest, nagemaakte Transvaalsche ponden. Aan de redactie van de Dordrechtsche Ct. is een dier stukken vertoond, dat met nog andere te Parijs werd opgeraapt. Het stuk is werkelijk keurig nagebootst, zoo goed zelts dat op een kassierskantoor te Dordrecht niet het minste oezwaar werd gemaakt om het voor echt in te wisse len het eenige kenmerk van valschheid behalve gewicht en klank is, dat onder de spreuk van het Transvaalsche wapen het woord „imitated" (nagemaakt) aange bracht is. Men zij dus op zijn hoede. Te Parijs heeft zekere madame Stein, concierge, voor haar deur een groot pak gevonden dat de overblyfselen bevatte van het lichaam van een jongen man en waarmede was gehandeld zooals Jack the Ripper gewoon was zijne slacht offers te verminken. Denzelfden morgen vonden eenige voorbijgangers te Belleville vóór een ander huis het ïyk van eene vrouw, in stukken gesneden en gewikkeld in een paardedeken. Dit lyk is ook op de manier van Jack the Ripper verminkt. Bandeloosheid in Londen. In de stad Londen houdt men zich tegenwoordig ernstig bezig met het vraagstuk om de. openbare veiligheid te verzekeren. Nooit hebben de millioenen bewoners, die de onmetelijke en ellendige wijken van East-End bevolken, zich zoo brutaal en heftig betoond als nu. Niet dat misdaden aanmerkelijk vermeerderd zijn, maar opstootjes, twisten, gevochten, nachteliike aanvallen en schandelijkheden door straatjongens bedreven, zijn in onrustbarende mate toegenomen. In Londen noemt men die ziekte „hooliganisme." De quaestie wordt thans onderzocht door leeken en geestelijken. binnen getrokken had, wie weet, wat mij dan overkomen was!".... Paul knarste met de tanden. Hy legde den arm zijner zuster in den zyne, en zonder een woord te spreken gingen beiden huiswaarts naar de Bulgaren- straat. -- - Den volgenden morgen trad Paul voor zijn patroon en zeide „Michail Petrowitsch, ik heb een ver zoek aan u 1" Spreek op, Paul Feodorowitsch, gij zijt een vlijtige en nette leerling, gij zult spoedig bediende worden, ik sta u gaarne een verzoek toe!" „Michail Petrowitsch," ant woordde Paul, en dankbaarheid sprak uit zijne ernstige, zwaarmoedige oogen, „ik moet met mijn vader spreken en verzoek u daarom mij heden voormid dag vrij te geven. En dan nog iets mag ik des avonds, als het magezyn gesloten is, mijne zuster Jelena naar huis bege leiden Haar weg leidt hier langs zij is jong en knap, en de Bulgarenstraat, weet gij, Michail Petrowitsch, daar loopt allerlei gespuis „Gy zijt De schandelijke toonselen die op de dagen der bjvryding van Ladysmith en Mal'eking en vooral bij de terugkomst der Londensche vrijwilligers voorvielen, za men nog wel niet vergeten zijn. Groote benden mannen eu jongens bezetten toen het Strand en lieten uien lang geene enkele vrouw passeeren, vergezeld of niet, zonder h :ar te grijpen, mee te voeren, te omhelzen eu ze van den een aan den ander over te geven. Eene waarheid is het dat de atmos- pheer waarin Engeland sedert een jaar heeft geleefd, slechts de ontwikkeling van de slechtste hartstochten kon be vorderen. Hetmaandelyksch verslag over de door het Ëngelsche leger geleden ver liezen in Afrika, stelt het totaal op 49,729 man, gesneuveld, gewond of gevangen. Hiertoe behooren niet dtt gekwetsten en zieken in de hospitalen van Zuid-Afrika. Een „Rhodesiaan" geeft in de West minster Gazette het eerste deel van een reeks beschouwingen en voorstellen in verband met den nieuwen stand van zaken in Zuid-Afrika. „Hei kan" zegt de schrijver, die alle partygehaspel buiten zijn betoog verklaart te willen houden „onze taak vergemakkeiyken wanneer wij pogen den huidigen toestand te over zien. Wij zyn nu bijna veertien maan den aan 't oorlog voeren. We hebben onze geheele Imperiale macht in 't veld gebracht, d. w. z. een leger van ver over de 200,000 man en we heb ben van die macht zoo goed gebruik gemaakt dat er geen ander gezag meer in de Republieken is dan het onze. Toch is, ondanks alle militaire rapporten van het tegendeel, er buiten Pretoria en Bloemfontein geen vierkante voet gronds waar een Engelschman kan voorbijgaan zonder gevaar van neerge schoten te worden. Geen trein komt aai: of er is op geschoten. Tot in de voor steden van Pretoria en Johannesburg heerscht er anarchie en de industrie is even ver van hervatting van den arbeid verwyderd als te voren. Er wordt naar willekeur geplunderd en er is ook een regelmatige legermacht van Dopper- boeren onder Louis Botha in 't veld, behooriyk door artillerie vergezeld. Bui ten de Repubiieken hebben wij dag in dag uit te zorgen op St. Helena, Ceylon en in de Kaapkolonie voor een 15,000 tot 20,000 Boeren-krygsgevaugenen. In Transvaal en in Port-Elizabeth hebben we een ongenoemd aantal vrouwen tot onzen last. In Natal en de Kaapkolonie wordt steeds de spoorweg bedreigd in laatst genoemde kolonie dreigt aan alle zijden rebellie. Kortom zoo besluit de Rhodesiaan zijn weinig optimististi- sche opsomming we zijn er slech ter aan toe dan ooit in den geheelen oorlog. Er is meer gevaar voor het Rijk en minder hoop op de toekomst." En nu gaat hij de volgende rekening opmaken Het leger, waarvan een groot deel van den oorlog walgt, kost, onge rekend alle bijkomende kosten voor slijtage, reparatie in vermeerdering van het scaande leger, de enorme som van 1,250,000 pd.st. per week of 180,000 pd.st. per dag,een bedrag.dat volgens een belangstellend liefhebber van statistiek neerkomt op 125 pd.st. per minuut van maand tot maand, van week tot week en van uur tot uur. Doch het Rijk is welgesteld en de bevolking neemt toe. Niemand zal luisteren naar de vraag of al die kosten in menschenievens en geld ons niet kunnen uitputten, doch wordt het niet de tijd ouder ernstige mannen de vraag te stellen of die 125 pd.st. per minuut ons ten minste eén stap nader tot hei doel brengen En op die vraag luidt het antwoord bitter slecht. We zullen over twaalt maanden nog verder van huis zijn dan heden. Wat kan een einde brengen aan den onhoudbaren toestand vraagt de schrij - ver dan. Grootere strengheid, de uit moording van het grootste deel der Boeren, zooals door Winston Churchill aanbevolen en zooals in Ierland onder Elisabeth is beproefd Het zal niet baten, geiyk het in Ierland mislukt is. Kilchener zelfs kan het verdelgingswerk der Ëngelsche generaals in de 16e eeuw niet verbeteren. En daarom, zoo besluit „Rhodesian" blijft Engeland slechts over het andere alternatief van veran dering zyner politiek te kiezen een brave jongen, Paul Feodorowitsch," zeide Borin, „ik sta u gaarne beide verzoeken toe Eenige oogenblik- ken later spoedde Paul zich naar de woning zyner ouders. Onderweg ging hij een winkel binnen en kocht er een goedkoopen revolver. Hij bergde dien zorgvoldig in zyn zak weg en zeide in zichzelven„Voor de schurken, die mijne zuster bedreigen men kan tegen woordig niet voorzichtig genoeg zijn, vooral als men in de Bulgarenstraat woont 'ftjrdt verooljd). Uit Lourenqo Mart Daily Mail dat zes rr twee duizend geweren veldstukken, een pom tonnen met kruit en dj de Portugeezen overgele Lourenqo Marques zyn en aan den Britschen worden uitgeleverd. - De Pall Mall G volgende telegram uit C naar Kalgan heeft gee: ofschoon de Duitschers terechtgesteld en twin buitgemaakt hebben. H( op groote schaal van troepen en de inschikkt bondgenooten hebben slechten indruk gemaakt vorwachten dat de mi: vreemdelingen weer zuli de binnenlandsche onlus feaS— AFRIKA. By zijn afs troepen heeft Lord Robe: voortreffelyke hoedanig! toegekend als vaderlan volharding, ja, wat zek met hem eens zal zijn, tegenover den vijand, dus wel grievend leed v hij een zoo voortreffeli steek moet laten, maar troost dat de dingen, d geleerd heeft, hem te komen by de hem opgec het leger zoo volmaakt een leger mogelijkerwijs Dat mag nu het gei", den generalissimus, die brengen van zyn taak m titel en eene som van f looud wordt, toch er zyr Daily News, die met R I het leger niet blindelings op wijst dat het toch i nog niet uit is. En daa I niet vergeten dat Roberts t te eindigen over een leg ken had, tienmaal zoc der Boeren. De gebeurtenissen in d duiden ook niet op het verzet. Het schynt zelfs c den tot daden gekome I Carlislebrug, eene plaats c i der kolonie, vond men de doorgesneden, wat natiS t ontsteltenis onder de Enge I I bracht en de vrees dat j opblazen en het afsnyden den ook naar deze streek I Een ander voor de ll denkelijk feit is dat in d dorpen, vooral in Stellenb openlijk partij trekt voor Transvaal en den Vrijstaal keinsche vlaggen ontplooit j vaalsche volkslied zingt, Engelschen dit durven be Voor de aan Engeland I ij bevolking is deze toest; het welkome voorwendsj I uitvaardiging der krijgswe j E gen, maar voor de vriende I een lichtstraal in den do Aangaande Kitchener's over de Boeren deelt de I f het een en ander mede. F het blad, heeft carte blai I wat de operatiên betrel 1 republieken zullen verdet militaire districten, over e een majoor-generaal het die tot zijn beschikking hel allen zoo mogelijk bereder De infanterie zal in de nizoen zijn en de grenzen elk district, terwijl de cav vlug bewegende colonnes zoekt. De nog niet onderwor zuilen in lagers byeeDgebi Geen korps zal buiten zijn werken, zoodat de Boere van district tot district te telkens nieuwe troepen a; ontmoeten. Daarby zal de staat van 1 ingeroepen en des noo Boeren gunstig gezinde pe worden. De Boeren zijn dus nogl einde van hun lyden en hun geestkracht behoeveD f moed te verliezen. In de laatste dagen zj 1 schillende gevechten gel kwam in aanraking met Wet, maar verjoeg ze. 1 van Utrecht had een gevi Boeren dicht bij het dorp, en 5 gewonden, maar de terug trekken, die 6 man veld achterliet. Eene cold Vereeniging aangevallen doel die ook op de vlucht gedi en negen wagens moesten] laten. French trekt in de stJ A

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 2