6 WIJNEN. Hoogwater le ïlissiip. VERKOOPEN De Ghristelij nmaü 1 M. P. GLERUM, TARKEISfLEESCI. 1 Nieuw soort Drop ontvangen. SI.- DuderlmgB Levensverzekering „Cije# flulp," Glasvemkering Maatschappij Mc of Noodhulp. de „Vlaamsche Gazet" Laatste berichten. Burgerlijke Stand Zeetij dingen. 3<J3ste STAATSLOTERIJ. Marktberichten. Advertentiën. i C, A. VAN DER EIJK, MM voor Zoid- eo NoDrft-Neflerlani en hetzelfde lot treffen, reenigingen uit Bonn Keulen een optocht (in president Kruger, ptocht werd door de irboden. ntvangt desniettemin lijken van belangstel- nich bracht hem een van den adel over. Ier bericht is de sere- :gaan en is Kruger op tenen om ze te zien. Engelsche vloot zal Lissabon komen om de en de regeering te jgal wel toe voor zijn Engeland. in blanke sla- ordeaux wordt van 1 fc: ntigjarig meisje, van tide, werd gisteren in beschuldigd van zon- |iet spoor gereisd te listraat verklaarde het cent bij zich had, dat ia van een gepension- deelde mede wat haar ar eene betrekking om Inijne ouders mij niet en, ben ik zoo onvoor- (n aan het woord van gelooven, die naar hij lschapsjuffrouw zocht familie te Montauban. 1.1. Maandag Parijs in it individu en twee lisjes, die evenals ik (ie betrekking te krijgen Tarn-et-Garoane. komst te Montauban ons in een rijtuig naar waarvan ik maar al bestemming ontdekte, nen durfden zich niet li betreft, ik schreeuwde en het gelukte mij van dit verfoeielyke doen openen. io te zeggen, geen cent tg ik naar het station ats naar een niet ver om mijn weg te kun- ,nder te betalen. Onder commissaris de waar- ik gezegd heb, maar tar Parijs terug.' 1 gedaan en alles kwam egd had. tje verleid door de leu- lendeling, is aan hare en, die onmiddellijk haar te Bordeaax te (toekomst staat den jon- Irten, die naar de Rus- Iweren den Gzaar het Deze tot nu toe niet er werd door den groot- (lekt. s heet de jonge dokter iking op het volstrekte ^en Czaar was opgelegd, verpleging een geheel de andere groote ge- ge dagen later kon de en slapen. spitaal te 'X'omsk (Rus- gen een militair op den jaar gestorven. Hij had |veede gekend en sprak ne in 1800 gestorven zijn zoon, die in 1810 sn Amerikaansch blad i staf van het Leger des |t verscheidene van zijne Beursspeculatiën over taken, die geen aanbe- die kampioenen van jvernieuwing van het ,nk, een kruis en bad pet levenspad van haar mocht zegen |leed staan in het men- dicht naast elkander, veld de distel en de plkander groeien. Midden de familie Lartschenko een donkere schaduw op de straat uitziende kleine woonkamer ver lompen gehulde gestalte an het slecht sluitende opengestooten en eene jiep naar binnen „Wel het vroolijk toeGij over vaders terug- En nog voordat Anna en van den schrik had- |bekomen, stond Feodor ichenko voor hen in de vader, die zich sedert om hen bekommerd had ellende gestorven Wordt vervolgd). ter Eene algemeene veigadering zal 7 December te New-York gehouden worden uoder voorzitterschap van generaal Booth, die zijn onderhoorigen zal vermanen en hen doen verstaan dat het niet in dien jia is dat het Leger des Heils moet vooruitga, ui. - In Bloemfontein zijn nog maar zeven straten open voor het verkeer. De overi ge zijn afgezet met prikkeldraad en worden nauwlettend bewaakt. President Kruger. Over d zen merkwaardigen man schrijft prof. g. van Hamel die den president tot tolk'in Frankrijk diende, het volgende in de N. R. Ct. Vandaag is het Zondag. Ik stel my resident Kruger voor ernstiger nog J ,n anders, het hoofd vol herinneringen ,-it zijn Bijbel. Was het niet verleden ,ndag - toeh mij opgedragen was, ,',-n president te polsen over het neer- i' „oen van een krans op het standbeeld va'n Jeanne d'Arc, - dat ik hem op eens hoorde uitvallen, met een geweldige stem waarvan ik schrikte„Ja, ik versta goedmaar dat is afgoderij God heeft Mozes weggenomen zoodat niemand zijn graf vinden kon." Op andere dagen ziin de aanhalingen zeldzamer uit het Hoek, dat hij zoo goed van buiten kent, dat bijna zijn eenige lectuur is. Wie hem een nieuwen tekst weet te wijzen, toepasselijk op den toestand van zijn land, doet den president byzonder veel genoegen. Het meest misschien deed het de persoon, die hem wees op Psalm 22, vers 22 waar te lezen staat „Verlos my van' den muil des Leeuws en van den hoorn des Eenhoorns", Daar nu 1,-euw en eenhoorn de dragers zijn van het Engelsche wapen, was de president dnor die bijbelsche toespeling op zijn strijd tegen Engeland zeer getroffen. In gewone tijden is de president met altijd stil en ernstig. Hij „geselst en heeft ook soms „le mot pour rire.' Toen een oudminister van Oorlog hem zijn compliment had gemaakt en daarby hoffelijk had gezegd: „fk stel my ge heel en al ter beschikking van den president", toen zei hij lachend tot my terwijl de bezoeker heenging „Zoo n oudminister van oorlog Dien moest ik dan maar naar Afrika stuur om te vecht.» Het vroolijk rijden door Parys beviel hem bijzonder, en toen in de Ecole des Beaux Arts allerlei menschen aan hem werden voorgesteld, nep hy mij toe „Zoo is 't genoeg; ik wil wat van die dorp zien «Die dorp was Parijs. Zoo zijn er allerlei ook vroolyke en vermakelijke herinneringen mij bijge bleven van president Kruger's zegetocht. Maar de hoofdindruk, door den gevierden man bij mij achtergelaten, ligt toch wel opgesloten in het woord, dat de Franschen zoo dikwijls van hem hebben gebezigd „l'héroïque vieillard" (de heldnaftige grijsaard). Op zijn leeftijd eerst op een schip naar Europa te reizen, dan zich te laten voeren, heel Frankrijk door, van het eene hotel naar het andere, altijd maar weer bezoeken afleggend bij staats hoofden, ministers, voorzitters van senaten, kameis en gemeenteraden redevoeringen houden zoo dikwijls als het geboden, en audientiën geven zoo dikwijls als het gevraagd werdvan frankrijk naar België, naar Duitschland, misschien nog verder, altijd maar verder, nooit klagend of morrend, onvermoeid,— „als mijn broeders vechten heb ik het recht niet, moe te zijn 1" - bejegenend met grenzelooze goedheid aldoor vertrouwend op udje rechtvaardige zaak" en op „God die rechtvaardigheid liefheeft"— zulk een werk, enkel en alleen ondernomen om de vrijheid van zijn land, zoo mogelijk nog te redden eischt warme bewonde ring, diepen eerbied, en boezemt iets meer iets hoogers in dan ijdele hoop. Ivan AFRIKA. De stemming in de Kaap kolonie wordt voor de Engelschen als met den dag bedenkelijker. Het is nog wel geen opstand, maar de teekenen zijn reeds aanwezig, dat het zoover zal komen. Nu reeds doen de aan Engeland trouw gebleven kolonisten een beroep op de regeering om ingrijpende maatrege len te nemen teneinde de gruwelen van een burgeroorlog te voorkomen. Ook met het oog op het Afrikaander- Congres dat te Worcester eene vergade ring zal houden, waarop meer dan tien duizend gleden worden verwacht en de welsprekende vriendin der Boeren Olive Schreiner het woord zal voeren, zijn krachtige maatregelen genomen. Als commissarissen van orde werden daar heen gezonden 220 Canadeezen, 400 Australiërs en een Canadeesche batterij van zes vijftienponders. De Engelsche autoriteiten moeten wel bang zijn dat zij zulk een machtsbetoon noodig achten tegenover ongewapende Boeren, maar ze zullen toch wel niet kunnen beletten dat de geest van wat te Worcester gesproken wordt, weerklank onder de echte Afrikaanders vindt. Dat de toestand in de Kaapkolonie ernstig is, het blijkt nog hieruit dat de ministers j.l. Zondag eene bijeenkomst hadden. Sedert 25 jaar was het niet ge beurd dat de ministers op Zondag ver gaderden. Een ander feit dat ook niet gerust stellend voor de Engelschen klinkt, is dat bjj Kaapstad eene groote hoeveel heid wapens in beslag genomen zijn op de hoeve van een rijken kolonist, bekend om zyne sympathie voor de Boeren. Kitchener maakt melding van eenige schermutselingen in de laatste dagen en zegt dat de Engelsche troepen voort durend in aanraking blijven met de Boeren. Settle maakte 30 gevangenen en eene hoeveelheid vee buit. Paget ver dreef hen bij Leeuwf'ontein. Nog een bijzonderheid verdient de aan dacht omdat er uit blijkt dat de „durf" er by de Boeren nog niet uit is. Een aantal Boeren plunderden een winkel in de nabijheid van Ladysmith en volgens het zeggen - mishandelden de eigenares, die in een deerniswaardigen toestand te Ladysmith aankwam. Waarom de Boeren deze vrouw zoo mishandeld hebben, iets dat geheel tegen hunne gewoonte is, wordt verzwegen. De waakzaamheid onder de Engelsche troepen schynt zelfs op de posten, waar zij het meest noodig is, veel te wen- schen over te laten. Een aantal Engel sche soldaten, die op hunne posten slapende gevonden werden, zijn door den krijgsraad tot dwangarbeid ver oordeeld van éen tot vyf jaar. Slapende soldaten en wakende Boeren, geen wonder dat de aanvallen der Boeren op de spoorwegen zoo dikwijls gelukkig uitvallen. DUITSCHLAND. Bjj enkele bladen, die eerst onbepaald en onvoorwaardelyk de houding des keizers tegenover Kruger in bescherming namen, althans er een glimp van recht aan poogden te geven, is eene zekere omdraaiing niet te mis kennen. Het Berliner Tageblatt behoort daar onder. Het noemt nu het afwijzen van Krugers bezoek te Berlijn een poli- tieken misslag, waarvan het gevolg kan zijn dat de kleine staten hun genegen heid voor Duitschland allengs verliezen en die op Frankrijk zullen overbrengen, terwijl de Czaar, als de aanlegger der Vredesconferentie, zich verstoord moet gevoelen dat men zoo weinig notitie neemt van zijn werk, Het schynt dat ook voor de regeerings- gezinde organen de groote sympathie aan Kruger te Keulen betoond, eene openbaring is geweest, want zelfs zeer regeeriugsgezinde bladen maken nu aan merking op de wyze waarop Kruger afgewezen werd en verklaren dat men hem heel goed aan het Hof had kunnen ontvangen met alle uiterlijke eerbewijzen zonder dat men hem of Engeland eenigen twijfel liet dat de Boeren van Duitschland geen diplomatieke hulp kregen. De National Zeitung doet aan deze „draaierij» echter niet mee. Zij blijft bij haar gevoelen dat de Keizer recht gehandeld heeft en dat Kruger niets bedoelt dan volksdemonstraties uit te lokken om de regeeringen te dwingen aan het geroep naar arbitrage gehoor te geven. Ook de toon in sommige Oostenrijk- sche bladen draagt blijken van afkeuring van Wilhelms optreden tegenover Kruger. Dit is te merkwaardiger omdat de Oostenryksche pers in het geheel koel bleef tegenover het lijden der Boeren. Een dier bladen drukt zelfs den wensch uit dat Rusland en Frankrijk het initia tief van een tusschenkomst door Neder land zullen steunen. Dat zou, zegt het blad, een goede straf zyn voor de Engelschen wegens hun misdaden in Zuld-Afrika. Men beweert dat ook in den Rijksdag het. gebeurde met Krugei aanleiding zal geven tot eenige voor de regeering minder aangename interpellaties. Gelukkig kan daar „die Polizei» den mond der afgevaardigden niet snoeren. FRANKRIJK. Te Parijs gaat het ge rucht dat de regeering aan de Zwitser- sche zou verzoeken hare bemiddeling aan te bieden in het Anglo-Transvaalsch geschil. Geheel en al, hoe onwaarschijnlijk het ook klinkt, is dit bericht niet uit de lucht gegrepen, zoo wordt althans beweerd. De Zwitserschs regeering, zoo wordt verder gezegd, zou niet ongenegen zijn aan het verzoek der Fransche regeering te voldoen. De Czaar moet voornemens zijn zoodra hij beter wordt, eenigen tijd in het zuiden van Frankrijk te vertoeven. Bij de regeering is daarvan echter niets bekend. Generaal Mercier, de met een zwarte kool in het Dreyfusproces geteekende generaal, is als kampioen voor de Boeren in den Senaat opgetreden. Hij verlangde van de onmacht, waarin Engeland zich tegenwoordig tengevolge van den oorlog met Transvaal bevindt, gebruik te ma ken en dat de regeering uitgenoodigd werd zoo spoedig mogelijk een expeditie korps te doen inschepen naar Engeland. Natuurlijk vond dit voorstel bij de regeering geen instemming. Per Telegraaf. 's GRAVENHAGE. Twzede Kamek. Bij de algemeene beschouwingen over de Staatsbegrooting verklaarde de min. van Financiën de binnen- en buitenland- sche politiek verdedigende, op dit oogenblik nog niet te kunnen aanschouwen het psychologisch moment, waarop Nederland ten opzichte der Transvaalsche quaestie het initiatief tot arbitrage kan nemen. Wat de quaestie der grondwet herziening aangaat,kunnen de raadslieden der kroon eerst, na alvorens te hebben geraadpleegd welken raad zij aan het hoofd van den staat hebben te geven, voorstellen doen. De heer Visser bestreed het socialisme. De heeren Fokker en Van Gijn drongen aan op het verbeteren van den Dordtschen waterweg. Eerste Kamer. By de behandeling der Ongevallenwet ontwikkelden vele sprekers bezwaren. De heer Van de Putte verdedigde de Eerste Kamer als een bolwerk tegen sociale uitspattingen. Morgen voortzetting. Van Vlissingen, Van 1-5 Dec. 1900. BEVALLEN: J. J. Vercouteren, geb. Gazan, d. J. Schuit, geb. Antheunisse, d. M. Coone, geb. Bom, d. C. S. Lammens, geb. Baart, d. II. Aerssens, geb. de Nijs, z. OVERLEDEN: P. P. Scherpings, man van M. S. Huilmand, 57 j. L. Gabrielse, man van G. de Meulmeester, 36 j. A. S Kramer, z. 4 w. E. Broersma, d. 8 w. Donderdag 6 Dec. 1,21 Volle Vrfjdag. 7 1,54 Springtij v.m Zaterdag 8 2,24 Zondag 9 2,54 Maandag 10 3,28 Dinsdag 11 4,03 Woensdag 12 4,42 De Engelsche sloepen „Lucie 'Rich mond'' en „Louize H." lagen den 3 dezer te Londen zeilklaar met eene lading hout voor de Maatschappij „De Schelde" alhier. Gisteren is te Antwerpen gearriveerd het onder Engelsche vlag varende nieuwe stoomschip „Vaderland» van de Red Star Line- Dit prachtig schip meet 12000 ton en zijn bemanning bestaat uit 200 man. Prijzen van f 100 en hooger. Dinsdag 4 December 2e kl. 3e trekk. Nos. 2187 6990 10919 13392. f 100. Nos. 1805 16849. f200. Nos. 2107 2147. f400. No. 14209. f 1000. No. 6106. f1500. No. 13012. f5000. No. 12243. f20000. Oostburg, 5 Dec. 1900 Tarwe 6,90 a 8, Rogge 5,45 a 5,75 Boonen O,— a /'O, Erwten 9,10 a 9,70 Kanariezaad /O, - O,- Koolzaad0,- a ƒ0,- Bruine boonen 8,90 a 9,perH.L. Wintergerst 8,20 a ƒ8,40, Zomergerst 7,70 a 7,90, Haver 6,45 a 6,75 per 100 K.G. Aanvoer ruim, met tamelijken omzet. Hartelijk dank voor de menigvuldige bewijzen van belangstelling op myn 50sten geboortedag den 29sten Nov. j.l. ondervonden. JOSEPH STECHER. juf De Zeeuwsche Stoomboot- maatschappij (Valk I H) brengt aan hare geachte clientèle ter kennis, dat door haai alleen voor diegenen welke zulks verlangen, de goederen in eigen beheer aan huis worden bezorgd, en dat de ledige goederen desverlangd, op aan vrage iederen dag, behalve Vrijdags, kosteloos worden afgehaald. i De Notaris P. DE MARET TAK zal op Dins cl a gr l&r IS December a. s., voormiddags 11 aar, aan den stal van A. BKIELSMAN aan de Kolvenier- straat te VLISSINGEN, in het openbaar een Bruin Merriepaard, oud 11 jaar, acht baatgevende Melkkoeien, een Melkschaap, Kortmolen, Watervat, Tobben, Bakken, Kaarnmachine, Kaam, Roomton, Emmers, Kannen, Jokken, een Ploeg, Eg, Kruiwagen, IJsbak, Spekstaander, Trog. Duivenhok, een partij Mest en hetgeen meer zal wor den gepresenteerd. met de REUZEN GRAPHOPHONE zal weder vertooningen houden in het gebouw „ELIM," Oprit, Vlissingen, op DONDERDAG en VRIJDAGAVOND, 6 en 7 DECEMBER, telkens van 5 6 uur voor Kinderen. Toegang 10 en 5 cent, voor grooten telkens van 8 10, toegang 15 en 25 cent. Kaartjes van af heden verkrijgbaar aan het Gebouw. Zonder kaartjes is de entrée 5 cent hoo ger. De BIOSCOPE vertoont de geest driftvolle ontvangst van President Kruger. De aankomst der Gelderland te Marseille. Ontscheping van Kruger. Ontvangst te Parijs van Kruger. Ook de aankomst van H.M. de Koningin met haren Ver loofde in den Haag. Bijbelsche Tafereelen, Dronkaardstafereelen, enz., enz. De „REUZEN GRAPHOPHONE" zal Spreken, Zingen en Spelen. BORDEAUX WIJNEN p. fl. 50, 60, 70 80, 90,100,120 en 130 ct. PORTWIJNEN 60, 90, 100, 120, 150, 180 ct. MA DERAWIJNEN 70, 80, 100, 140 ct. MALAGA 130 ct., enz., enz. Bij 6 fles- schen 5 pCt. korting, Aanbevelend, zixvrv i Dok. J^Walatraat I 164 Gravsstraat K I jg Dagelijks Ver sok jg le Kwaliteit Bestellingen worden ten spoe- digste aan huis bezorgd. ""w-tyv^y K Nog een partijtje Wijnen, Champagne, Likeuren, Punch, tegen veel vermin derde prijzen. Thee van 16 ets. en 20 ets per ons met 10 pet. korting. H. C. E. DRUUYVE. Korte Noordstraat, E. 103. (Verpakt in Doosjes.) Uitstekend middel voor Borst- en Keelaandoening. Verkrijgbaar by Wed. J. Gi. H. DOMMISSE, Bellamykade, G. 5. Wegens huweljjk der tegenwoordige, wordt ten spoedigste gevraagd eene nette Voorhanden PALINGBROOD. APPELBOLLEN. Steeds voorradig PALING IN GELEI. Aanbevelend, L. Th. OUWERKERK. VAN gevestigd, te 's Gravenhage, EORTENAAREADE, 3. TARIEVEN en VOORBEELDEN van de zeer belangrijke Winstuitkeeringen aan de verzekerden, zijn gratis te be komen bij den Agent P. LUGIEER, Rjjks Ontvanger te Vlissingen (Haven). Gevestigd te Amsterdam. Verstrekt gelden onder Eerste Hypo thecair verband en geeft 3Vs en 4 pCt. Pandbrieven uit. Nadere informatiën te bekomen bij den Hoofdagent, W. G. BEKER Jzn Cooaye Buskenstraat 9a, „IPÏVCTIDIElISrTI-A.". Gevestigd te Amsterdam Opgericht en Kon. goedgekeurd in 1865. Maatschappelijk kap. 100.000 met ruime reserve. Directeur J. L. ELDERS. Verzekert Spiegelruiten, Spiegels, ge wone Ruiten enz., tegen het geval van breken, ontstaan door onvoorzichtigheid, kwaadwilligheid, straatrumoer, etctegen lage premiën. De Hoofdagent voor Zeeland, Korte Walstraat, H, 195. Adres: St. Jacabstraat G. 67. werken voor en achteruit, voortreffelijk fabrikaat, wordt zoo door niemand ge leverd in prijs, in kwaliteit, in afwer king. Koopt nergens vóór deze gezien te hebben met 5 jaar garantie. Prijzen 24. 27.50 en 40.— contant. Uitsluitend F 72. W. GELDOF, St. Jacobstraat. V VERSCHENEN VAN BRUSSEL. Oplaag 75000 Exemplaren. Abonnement voor Noord-Nederland 10.— per jaar. Verkrijgbaar bij alle Kiosken en Spoor wegboekhandels a 5 cent per nummer Bureel voor Noord Nederland Keizers gracht 258, Amsterdam.

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 3