Op het verzoek van de schippersver- eeniging „Schuttevaër" om aan de beide uiteinden van het kanaal door Zuid-Beveland, te Hansweert en Wemel- dingen mistsignalen te plaatsen, is een afwijzende beschikking ontvangen. De gemeenteraad van Wissekerke (N. Heveland) heeft instemming betuigd met het door den raad van Veere aan de Provinciale Staten gezonden adres om ook Veere op te nemen in het eventueel aan te leggen stoomtramnet op Walcheren. Uit Goes schrijft men aan de M. Gt. Deze gemeente heeft de eer de resi dentie te zijn van een aantal burge meesters. In de eerste plaats woont hier natuurlijk de burgemeester van Goes, vervolgens die van 's Heer Abts- en Sinoutskerke, die van 's Heer Arends- kerke, die van Kattendyke c. a., die van Hoedenkenskerke en eindelijk is hier eene woning gehuurd -door het hoofd der gemeente Heink'enszand. De goede wegen van hier naar de omliggende plaatsen en de versnelde middelen van gemeenschap, in casu de fiets, maken de bezwaren, verbonden aan het uitwonen van het hoofd der gemeente zoo gering mogelijk. Te Hulst is een valsch bankbiljet van f 25 in betaling gegeven. Men schrijft ons uit Philippine Eenige kinderen te Philippine hadden zich van een stok en touw zelf een boog gemaakt en vermaakten zich met dit spel Zondagmorgen. Hierbij kreeg een vijfjarig kind een pijl iu het oog, met het ongelukkig gevolg dat dit oog uitgeschoten werd. Kerk- en Schoolnieuws. K.K. Kerk. De bisschop te Haarlem heeft benoemd tot pastoor Ie lerseke den heer W. -Nix, kapelaan te Amster dam (,H. Gathariua.) Zondag a. s. hoopt ds. Schultz, beroepen predikant bij de Ned. Herv. gemeende ie Waalwijk, zijn afscheids rede te Aardenburg ie houden. Voor het i- xamen vrije- en orde- oefeningen te Venlo zijn geslaagd de heeren J. Tunes en H. li. F. de Fauw, beiden van Middelburg. De heer P. J. Vercouteren, te Ketianchement, is benoemd tot onder wijzer aan de C.-iristelijké school te Axel. Gemengd Nieuw Het dorp Puiflik ia door een dieven bende bezocht. Op 10 plaatsen is ingebroken, hoofdzakelijk in kelders. De dieven hebben alles wat van hun gading was, mede genomen. Te Utrecht is een werkman onder een rangeerenden trein geraakt en on middellijk gedood. In een bierhuis te Rotterdam zijn een 19jarig meisje, die daar in twist geraakte met een vroegeren minnaar van haar, een Duitschen zeeman, door dezen verschillende verwondingen met een mes toegebracht. Het hevig bloe dende slachtoffer is naar het ziekenhuis, de woeste zeeman naar het politiebureau overgebracht. moest ik nu reeds van hem houden en niet altijd zoo teruggetrokken zyn dat meenden de meisjes toch niet daarmee krjjgen zij geen man vooral geen rijke „Hebt gij der boerin uw nood we) eens geklaagd „Ik heb haar dat verdriet niet ook nog willen aandoenzij heeft bovendien reeds zooveel te dragen. Voor Thalhofer alleen was ik ook niet bang. Maar toen hij zag, dat hy niet verder kwam, zond hij my anderen op den hals en toen heb ik soms niet geweten waar ik op den duur kracht genoeg zou vinden Ben gloeiend rood toog over haar ge laat. Maar dit rood getuigde niet van schaamte, maar van verontwaardiging. Het oog schoot stralen, de wenkbrauwen trokken zich dreigend samen, de neus vleugels trilden, de bovenlip trok op en de handen waren krampachtig gebald, als in onbewuste herinnering aan oogen- blikken van wilde zelfverdediging. „Houd je bedaard, kind!* zeide de Te Ressen is een 60jarige doove landbouwer op een overweg door een trein overreden en gedood. Te Huibergen (N.-B,) is in éen nacht op twee plaatsen ingebroken, waarbij de dieven ongehoord brutaal te werk zijn gegaan. By een landbouwer braken zij de kast open in de ka mer waar de menscben sliepen en ontvreemddden ruim 100 gulden, plus verschillende gouden voorwerpen, terwyl zy by een anderen het geslachte varken uit den kelder haaiden. By laatst genoemde werd de dienstbode wakker, doch een der dieven hield onder doods bedreiging by haar bed de wacht, tot allen vertrokken waren. Van schrik lag het meisje des morgens nog bewuste loos. Een onderwyzer aan de school te Kroonpolder (Gr,) is woonachtig te Beerta, op een afstand van vijf kwartier gaans. Deze afstand wordt per rywiel afgelegd, doch als het tegen den wind gaat, wordt een zeer goed gedresseerde hond voor het rijwiel gespannen, om te dienen als trekkracht, 't Is verbazing wekkend hoe goed en vlug het dier de leidsels begrijpt. Dordrecht is niet meer de eenige plaats waar het postkantoor door mus- kuslucht vergiftigd is. Schoonhoven deelt thans dat voorrechtdaar is iu het poot- kantoor de muskuslucht tot zells in de kelders doorgeorongen. Te Scheveningen is gisterenochtend met de voorbereidende werkzaamheden voor den aanleg van de binnenhaven aangevangen. Dit feit gaf aanleiding tot het uit steken der vlaggen aldaar. Hertog Hendrik heeit een wagon herten naar het Loo gezonden dia in de bosschen daar zullen losgelaten worden omhel ras te veredelen. Er heeft zich op de groote wate ren een allergrappigst incident voorge- gedaan. Toen het stoomschip Hispania het Noordoostzeekanaal doorvoer, vermiste men plotseling den schepeling W. Dadelijk werd het geheele schip door zocht, aan de bemannmng gevraagd of ook iemand zich bewust was, W. voor het laatst gezien te hebben en waar, of hem misschien een ongeluk was overkomen enz. Alles zonder re sultaat. Maar daar niemand een spoor van den verlorene ontdekte, kwam men tot de slotsom dat hij overboord was gevallen en vurdrouken moest zijn. Na eenigen tijd, toen niemand meer twijfelde aan het treurig einde van den ongelukkige, die een slachtoffer van zijn plicht moest geworden zijn, werd acte van het geval opgemaakt en kennis gegeven aan de Keederij te Rotterdam, De doode werd betreurd en het schip naderde de plaats zijner bestemming. De Nederlandsche kust kwam in zicht eu men passeerde Scheveningen. Daar hoort men plotseling een hevig geklop, voortkomende uit de zich op het dek bevindende reddingsboot. Dit geïmproviseerde spookhol werd opengemaakt en daar kwam het spook, de doode, het slachtoffer, bijna uitge hongerd, koud en ellendig te voorschijn! Algemeens hilariteit. Op de vraag van den gezagvoerder, hoe hij er toe gekomen was zich zoo te verstoppen, gaf de „grappenmaker" ten antwoord: „Ik was niet lekker en kon het zware werk niet goed verrichten 1 (R. Nwsbl.) Uit Amsterdam schryft men aan de „N. R. Ct." Juffrouw Boud vindt in het „werken met een ei", hot trekken van „planeten" en het verstrekken van advies tegen kwalen en pynen een vrij goed bestaan, 't Is haar aan te zien, dat zij het goed heeft. Juffrouw B. is een dame van middelbare jaren en ziet er welgedaan uit. Maar treffender is haar geloof in waardige oude, het verstoorde gezichtje aan haar hart drukkend. „Gij hebt het niet langer kunnen uithouden en zyt liever op goed geluk weggeloopen, niet waar? Ik begrijp dat. „Ja, en toen ik nu van daag in de keuken bezig was de lieden waren op het veld en de vrouw lag weer ongesteld te bed heeft hij mij in de kamer laten komeD. En daar zaten bij hem aan de tafel de oude Kurschmid, zijn helper by alle slechtigheden, en een jonge, woost uitziende man, dien ik niet ken. En alle drie zagen mij zóo aan, dat het mij angstig te moede werd. Thalhofer zeide mij een flesch brandewijn te halen. Toen ik de deur dicht had, hoorde ik Kur schmid lachen en wat hij toen zeide, deed mij op mijne beenen wankelen. Het werd mij duister voor de oogen en de angst joeg mij de deur uit; eerst diep in het bosch kon ik er weer aan denken waar ik -was en wat ik wilde. En ik zou reeds veel verder zijn geweest, als het onweder my niet had opge- haar eigen bovennatuurlijke kunst. De heeren rechters mochten om haar lachen zooveel zij wilden, zij was bereid, de planeten der Edelncbtbaren te trekken men zou dan zien, ot' zij haar vak ver stond, en er geen berouw vau hebben. De kantonrechter had juffrouw B. ver oordeeld tot ƒ60 boete,omdat zij onbevoegd een geneeskundig advies gegeven had aan een vermomden rechercheur van politie, die haar verschalkt had door zich ais patiënt, lijdende aan een hard nekkige maagkwaal, bij haar aan te melden. Van het kan'om■•ehterlijke vonnis kwam zij in ho-gei beroep voor de rechtbank, want zij had alleen, uit mede lijden met den bezoeker, gezegd op welko wyze zy zelf in haar jeugd van een soortgelijk maaglyden genezen was, na eerst vergeefs de gansche apotheek der heeren doctoren te hebben doorgeslikt. Een andere juffrouw had haar het recept gegeven, jaren geleden. Zy deed twee kikkers in een potje, braadde deze kik kers ter dege dóór, stampte zo fiju tot poeder en droeg dat poeder in een linnen zakje op de maag toen het kikkerpoeder op de maag verteerd was, was zij ge nezen ook. Zy telde destijds nog geen twintig jaar en daarom waren twee kik kers voldoende maar de rechercheur was dien aanvalligen leeftijd te boven en zij had hem alzoo aangeraden, drie kikkers in-stede van twee te nemen. Als het poeder niet op de maag verteerde, moest hij terugkomen bij juffrouw B. De rechercheur had één gulden betaald, maar niet voor het advies, wel neen 1 Een half uur lang had zij met hem gepraat, en dit was op zich-zelf een gulden waarden buitendien had zij zijn „planeet" uitgewerkt naar de eischen der kunstzij had behoorlijk gevraagd wanneer hij geboren was, in welk jaar, in welke maand, hoeveel dagen vóór den 21n enz. Het O. M. trachtte j uffrouw Boud terug te brengen van het denkbeeld, dat zij, planeten trekkende en recepten voor de kikkergeneeswijze voorschrijvende, een geoorloord beroep uitoefende, en eischte, dat juffrouw B. veroordeeld zou worden tot een boete van 200, zoo noodig te vervangen door 60 dagen hechtenis. Juffrouw B. werd bijgestaan door mr. G. Tabak, die betoogde, dat er van geen geneeskundige behandeling sprake kon zijn, omdat de rechercheur zoo gezond als een visch was geweest. Uit de vroegtijdige aanwezigheid van wilde zwanen tusscheD Oostvoorne en Rockanje leidt men at dat de winter streng zal zijn. In de bedding der „Maas" in de Belgische provincie Luik,isop verscheidene plaatsen de bodem aan het zakken, dat teweeggebracht werd door het graven naar steenkool. Toen een verbod om hiermede voort te gaan werd uitgevaar digd, was het reeds te laat, met dit resultaat dat in de bedding der Maas alle kunstwerken, zooals dammen, sluizen en watermuren geregeld maar voort durend inzakken, op sommige plaatsen tot 30 a 35 centimeter. Men zal nu om erger kwaad te voorkomen, het verbod streng handhaven. Het blykt, dat bij het spoorweg ongeluk bij Braine l'Alleud in België twee dooden, drie ernstig gewonden en enkele licht gekwetsten zijn geweest. De liefde eener konin- g i n. Reeds in 1836 toen zij nog slechts prinses was, was koningin Victoria ver liefd geworden op den hertog van Coburg, toen deze met zijn beide zonen te Londen kwam. Id 1839 toen zij koningin was, kwam prins Albert voor de tweede maal, maar nu was de toestand veranderd, de etiket- te stelde onverbiddelijk een scheidsmuur tusschen de beide verliefden. De een, te nederig van stand,kon de hand van de an dere niet meer vragen en deze, te hoog ge houden." Nu alles er uit was, trad de maag delijke schaamte weer in hare rechten. Het meisje vermeed den blik der moe derlijke vriendin, boog het hoofd en weende. Der kloeke huishoudster bevielen deze tranen na den trots van vroeger. Toch beknorde zij het. meisje„Moet ik al weer beginnen te droogen Er is anders van daag al water genoeg gevallen. Schuif nu aan tafel en laat het u goed sma ken. En dank God, dat gij onder een veilig dak zijt beland." Toen Marie geen verdere uitnoodiging behoefde, ging de huishoudster haar heer verslag doen. Zij vertelde den beiden vrienden, die nog steeds bijeen zaten.dat het meisje, 't welk zy van onder de linden naar binnen had gehaald, eene schoone vluchtelinge van ruim zeven tien jaren was, die bij vreemden be scherming en huisvesting zocht. Zij had reeds veel moeten verduren, en was even ferm als braaf. Daar zij doornat plaatst, kon zich niet vernederen met hem tegemoet te komen. De eerste minister, lord Melbourne, in deze ernstige omstandigheden ge raadpleegd, sprak toen wijs als Salomo het volgeDde oordeel uit„De Koningin zal aan den prins een openbaar blijk geven van hare welwillendheidzij zal hem aanmoedigen om haar zijdelings haar hand te vragen.' Op het bal aan het Hof, dat eenige dagen later gegeven werd, gaf zij toen de prins haar kwam begroeten, hem een klein bouquet ten -geschenke. Onder de hovelingen, die prins Albert Diet uit het oog verloren, heerschto groote ont roering. Deze in groot uniform, niet wetende waar de bouquet te plaatsen, nam een pennemes, sneed eer gat in zyne tunica even boven het hart, en stak er de bloemen in vervolgens ging hij naar de ministers toe en kondigde hun zijn aanslaand vertrek uit Engeland aan. Op dit oogenblik vroeg hem de Koningin, blozend: „Behaagt het Uwe Hoogheid in Engelandzou zij er niet altijd in ons midden willen wonen „Vergeef mij, mevrouw, dat is een gunst, die ik met myn leven zou be talen." De koningin verdween daarop onmid dellijk de verloving werd den volgen den dag publiek gemaakt. Brj het bouwen van een nieuwe wijk te Arion zijn de muren van een hotel ingestort, waarbij vijf werklieden onuer het puin, bedolven werden. Twee hunner zijn doodelijk, drie anderen zeer ernstig gekwetst. Bij Cboisy-le-Roy, in het Seine departement, heeft een vreeselijk ongeluk plaats gehad, waarover het volgende gemeld wordt: De tramomnibus van Parijs naar deze plaats had het Orleansstation te 10,49 verlaten en was op den gewonen tijd te Choisy-le Roy aangekomen. De trein zou daar juist op een lijn gezet worden, om den sneltrein van 1,9 uit Nantes voorbij te laten, toen deze reeds in volle vaart aankwam. De schok was allerhevigst. De snel treinlocomotief boorde zich door den eersten wagon van den locaaltrein en vernielde een groot gedeelte van de stationsoverkapping. De 3e klas wagon, die achter de locomotief volgde, leed de meeste schadedaarin zaten ook alle verongelukte reizigers. De lijken, waar van men er dadelijk zeven tevooiscbtjn kon halen, werden spoedig na aankomst van den minister van openb. werken Baudin en den prefect van politie Lepine naar Parijs overgebracht en naar de Morgue geleid onder het overbrengen stierf nóg een der gekwetsten, waardöor het cijfer der omgekomenen tot acht is gestegen. Uit het gerechtelyk onderzoek is gebleken dat de wisselwachter, die den sneltrein had door te laten, het stations- sein op veilig zag staan en dus den trein liet doorrijden. De schuld schijnt dus geheel te vallen op den seinwachter van het station, die de seinen op veilig liet staan, terwijl de locaaltreia zich nog in het station bevond. Een vermakelijke tegenstrijdigheid bevatte dezer dagen een nummer van de Fransche Staatscourant. Het blad vermeldde nl. tegelijk met de benoe ming van den president der anti-alco- holvereeniging, Legrin, tot ridder van het Legioen van Eer, ook die van den likeur-fabrikant Cuisinier. Den eenen werd het kruis verleend, omdat hij aan den alcohol den oorlog verklaard heeft, en den anderen, omdat hij Frankrijk van zijn voortreffelijken sterken drank voorziet 1 Het is altijd dom en slecht dieren te plagen. Maar riogjdominer is 't als het dieren ziin die voor u het brood ver dienen. Een pikeur uit hut circus Beke- tow was echter zoo dom. Het was op eene repetitie. De olifanten werden ge dresseerd. Op zeker oogenblik, gaf een was, had zjj haar in heur eigen kleede ren gestoken, waaruit het jonge, frissche gelaat allerliefst uitkwam. Het geheele gezicht der huishoudster lachte, toeu zij dit zeide. Met een blik op Keiler zeide Zeilinger „Gy mankt ons nieuwsgiering, vrouw Rainer I Kunnen wij haar van avond nog te zien krijgen De oude kniktemaar oordeelde, dat het kind eerst gegeten moest hebben. Toen Marie Steinigger hoorde, dat zij zich aan de heeren zou vertoonen, nain haar gelaat eene anstig twijfelende uit drukking aan. De huishoudster dacht, dat zij zich over hare vermomming schaamde en zocht haar dat schertsend uit het hoofd te praten. Maar de oor zaak lag dieper, hoewel het meisje mis schien zelve dit niet onder woorden zou kunnen brengen. Zy volgde ongaarne en binnengekomen zag zij niet rond, maar hechtte hare oogen met somberen trots op de beide mannen.' Als vastgeworteld bleef zy by der pikeurs een stuk suiker aan een olifant die deze lekkernij met graagte aannam. Maar al lachende over de poets die hij den olifant wilde spelen, stak de pikeur den olifant een biaudea<ie sigaar toe, welke het groote dier geen kwaad vermoedende, met zijn slurf aan nam, om ze dadelijk weg te werpen, Het Uad zich aan de slurf gebrand, welke zooals men weet, een der weinige lichaam»- deeleu is, welke bij den olifant gevoeli» zijn. De pikeur schudde van het lachen over de naar hij meende, zoo goedge lukte grap. Hy lachtte echter niet lang. De olifant, woedend geworden, wierp zich op hem, nam hem met zijn slurf aan zijn gordel op en wierp hem in de lucht. De man kwam draaiend naar be neden en de olifant maakte zich reeds gereed dit spelletje te hervatten, toen men er in slaagde den man te bevryden. Hij was zoo toegetakeld dat hy genoeg van deze les had. Een geleerd aardkundige uit Breslau heeft na een grondig onderzoek ver klaard dat de mynen van Bohemen, Saksen en Northumberland nog ge durende een of twee eeuwen koleu zullen leveren die uit het midden van Frankrijk, en het meerendeel der Engel- sche mynen gedurende twee a drie eeuwen die uit het noorden van Fruiik- ryk gedurende zes a acht eeuwen die uit Westphalië, België eu Polen gedurende tien eeuwen en meer. Eindelijk kunnen Noord-Amerika en China om ons geduren de dertig of veertig eeuwen van steen kolen kunnenvoorzien. In al die eeuwen zal men er wel in slagen nieuwe brandstoffen te vinden, Veel reden om zich ongerust te maken is er dus wel niet volgens den geleerde uit Breslau. De schouwburgen te Parys hebben in October met de tentoonstelling geen bijzonder goede zaken gemaakt. De ont vangst was slechts 100,000 francs meer dan in dezelfde maand van het vorige jaar. Er waren schouwburgen die zelfs minder ontvingen. De Czaar heeft de influenza in lichten graad. De ziekte is zoo weinig verontrustend, dat geene bulletins worden uitgegeven. Sara Bernhardt gaat een kunstreis van zes maanden in Amerika maken. Zy neemt dan een 50tal koffers mede, die 26 japonnen voor de verschillende stukken waarin zij optreedt, bevatten. Vervolgens neemt zij nog mede acht met bont gevoerde costuums, vijf en twintig gekleede japonnentafel- japonnen peignoirsavondjaponnen en zomertoiletten, want in California zal het zomer zijn als zij er komt. Voeg hierbij nog een groot aantal andere japonnen van allerlei kleuren en stoffen, juweelen en andere versierselen, dan kan men zeggen dat de oude actrice de wereld nog niet afgezworen heeft, of ruimschoots van de middelen is voorzien om de gebreken van den ouderdom te bedekkeu. Generaal Bulier is gisterenmorgen te Londen aangekomen. De menigte juichte den man van de Toegela vol geestdrift toe. Den len December zal men uit Eugeland voor 5 ets. een brief naar den Vrijstaat kunnen zenden. „Of de brieven bezorgd worden, zal er van afbangen aan wie ze gericht zijn, denken wij", zegt de N. R. Ct. Het (Engelsche) Roode Kruis heeft zich uit Natal, waar het sedert Januari werkzaam was, teruggetrokken. Bij Kaldenkirchen-Brugge is ten gevolge van een atschuiving van grond een trein met werklieden omvergewor pen. Zes werklieden werden gedood en vele andere gekwetst. de deur staaD, zonder te groeten. Hare houding had iets afwachtends, alsof zij gereed was tot dadelijke vlucht. Haar gezicht toonde diezelfde hartstochtelijke spanning en opgewondenheid, die de huishoudster reeds voor een oogenblik had doen ontstellen. Door een en ander maakte het meisje een gansch anderen indruk dan de hee ren verwacht hadden. Aan weerszijden was de verlegenheid groot. De beide vrienden wisseldeD verwonderde blikken. Zeilinger zag de huishoudster aan, als wilde hij zeggen: Waar hadt gij uwe oude oogen? Dat lijkt veel meer opeen wilde kat dan op een lieftallig meisje. De oude vrouw was geheel versteld over de onwellevendheid en de prikkelbaar heid van hare beschermelinge. Zeilinger verbrak het zwijgen met de woorden „Dit is dus de weggeloopene Smeekend zag de huishoudster hem aan, Hij vervolgde echter, zich tot het meisje wendend„Waarom deedt gij dat?" Zij bleef zwijgen. Wordt vervolgd). Sir William Govry, d reeder, wiens schepen op Ni varen, deelt het navoigendi varhaal aan Nature mede. ffas aan boord gevangen, - meende gewurgd met een meerdere malen rondom c gewonden. De bek was ges gebonden, de pooten wari bonden. Daarna werd hij in linnen gewikkeld en in diei je ijskist gedaan, waar een beerschte van meerdere nul. Hier bleef de albatros dagen lang. Eerst toen be dat de arme reusachtige sto dood was, al waren het deelte van het lichaam en d bevroren. Het touwtje van losgeraakt en de vogel kon In dien toestand leefde hl twee uren en werd toen ui verlost. Reuter's corresponden vertelt, dat de Boeren tegen kaffers doodschieten. Onlai zij er by Kommandonek, N.W. van Pretoria, acht d de lijken op een hoop en hond er bovenop. De „Westminster Gatte' dit bericht niet in verba iets, dat de correspondent Mail" te Pretoria meldt, nl. rellen doen uitmuntend wi Boeren. Gister ging er een t: verantwoording uit op de eenige Boeren, die in een buurt verscholen heetten van den vijand werden g nomen." Op eigen verantwoording! zij eens op eigen verantwoc de Engelschen vochten, zo wel heeten, dat de Boeren gebruikten. Er is nu weder een ni^ kind ontdekt, n. 1. Adeline die te Parys zal optreden van Chopin en Liszt en eid sitiën. Dat meisje is pas z| Er is niets meer ve de Engelsche stoomboot, dit Vienna" heeft aangevaren, dat ook de eerstgenoemde bc is. AFRIKA. Omtient de doo tegenwoordig gevolgde tak men uit Pretoria dat d- Delarey en Botha slechts ve wijs optreden in afwacht! resultaten der operatiën va Steyn. Overigens komen vai berichten van het actief commando'3 en zou o.a; Rustenburg wemelen van B schutters, de meesten tot de vau Delarey behoorende. Uit Kroonstad meldt mer de Boeren zich bij Lindley hebben en eene colonne o: Hamilton voornemens is vallen. De nederlaag bij Botha dus niet nadeelig op het Boeren gewerkt, maar wel b krachtsinspanning aanleiding hebben. Van meerdere krachtsins] bovendien het feit getuige 15000 Boeren in het v beide zijden van Pretoria, even hard bedreigd zou zijti| fontein. Nog een staaltje kan worden als bewijs dat de W' voortgezet worden. Het is o de Daily Mail. Mevrouw Jou aan Louis Botha gevraagd verzet te staken. Botha weig| Sedert dien tijd is mevr. Bo wordt ze door een gen Pretoria verzorgd. Laat nu van dit verhaall 74ju, in ieder geval kunne: leeren dat de leiders der Boi biet aan denken het hoofd i te loggen. De Boeren moeten zich, a| Engelsche berichten,weer de beschaafde lieden onwaard] hebben door op een Britsch 250 vrouwen van Bethl Earrismith overbracht, te Engelschen zonden die vr ^atal. In den omtrek van laatl Maats moeten de Engelschen Vee hebben buitgemaakt. Of ^er'ijk gevecht geschiedde of

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 4