Hoogwater Ie Vli Aan liet geheele Tolk VERHUISD TE KOOP GEVRAAGD Betrekkingen voor Vrauien Geïllustreerd Zondagsblad. PREMIE Vervolg Advertentiën. Te Huur terstond Flinke Dienstbode a Burgerlijke Stand Gjll.- SckriWeeilijillJ Laatste berichten. Dienstbode. Dienstmeid. DE VROUWENWERELD DE KINDERKLEEDING aan geen reebokjes of wat dan ook mankeerde. Van de keuken sprekende denk ik onwillekeurig aan tante Sanne ik geloof dat men in ons land meent dat zft ook een tftd lang Pretoria ver laten heeftdit is evenwel niet het ge- vai. Zij was er en is er onafgebroken geblevenzij bewoont het Presidents huis, en geniet de vereischte onder scheiding van den kant der Engelschen die er voor waken dat haar geen moeite gedaan worde ja zelfs de hoeve buiten Pretoria wordt tegen gebeurlijkheden beschermd. Ten slotte wil ik u nog even mijn meening zeggen over den toestand ik geloof dat de mannen die nu nog in 't veld staan, zullen blijven voortgaan de Eugelsche troepen af te matten, en op allerlei wijze te benadeelen voeg daarbij de stemming in Londen ik bedoel die van de mannen van het kapi taal en het zal blijken dat Engeland naar termen zal zoeken om er een eind aan te maken. En laten we niet ver geten, het persoonlijke woord van Kruger zal ook nog gesproken, en door tien duizenden met geestdrift ontvangen worden- AFBIKA. 't Is van niet veel bedui- denis wat Lord Roberts omtrent de operatiën van zijn leger mededeelt, maar uit wat hy meldt blijkt voldoende daf het met het opmarcheeren uit is en het er nu hoofdzakelijk om te doen is zich de Boeren van 't lijf te houden. Van generaal Hunter meldt hij dat hy zich dapper houdt, meer niet. Van Rundie, die ook op de zuivering van een Boeren district uit was, ontving hy door het verstoren der telegrafische gemeenschap een zeer oudbakken bericht, waarin stond dat hij te Reitz en te Bethlehem juist op tijd kwam om te beletten dat de Engelsche zieken en gewonden, die by de ontruiming van de plaats daar werden achtergelaten, op bevel van den Boerencommandant naar Lindley zouden gebracht worden. Waarom de Boeren zich met deze zieken en gewonden wilden belasten, meldt RUndle echter niet. Een woord van dank dat zij de Engelschen van dat lastige werk onlasten wilden, ontbreekt ook. Bethlehem is nu door hem ontzet en de Boeren daar uit hunne sterke stelling buiten de stad verdreven. Camp bell viel eene tweede stelling met het zelfde gunstige gevolg aan. Toch heeft Rundie weer de handen vol met kleine troepen Boeren van 30 tot 150 man en vond hij het noodig eene hoeve te verbranden, van waar verraderiyk op een van zijne boodschap pers met het afschrift zijner laatste proclamatie gevuurd werd. Deze hoeve behoort aan Matheas Wessels, wiens vrouw eene zuster is van generaal Botha. Rundie dit feit stemt tot nadenken heeft veertien dagen noodig gehad om van Vrede naarHarrismith te trekken. De gevechten met hoopen Boeren ter sterkte van 30 tot 150 man schijnen dus van meer beteekenis te zijn geweest dan Lord Roberts er aan hecht. Verzet openbaart zich op verschil lende plaatsen. In de Kaapkolonie be schadigden de Boeren vyf bruggen vlak ten zuiden van de Zandrivier. Aan de zuidergrens van de Oranjerivier houden de Boeren de Engelschen in onrust en te Vryburg moest op de Boeren ge schoten worden die zich in den omtrek vertoonden en de telegraafdraden afsne den. De berichtgever uit Vryburg voegt er bij dat de inboorlingen boos zyn op de Engelschen dat zij he* niet wapenen, om zich op de Boeren te wreken. De Engelschen storen zich echter niet aan die boosheid en weigeren aan het verzoek der Kaffers te voldoen. Sedert de dagen van Mafeking en van Derdepoort schijnen dus de Engelschen op dit punt bekeerd te zijn. Generaal Botha is van Pietersburg naar Warmbad verhuisd, omdat eerst genoemde plaats zoo ongezond is. Dit bericht is van den 24en Octoberdus weer eene geschiedenis van verbroken gemeenschap. Warmbad ligt ongeveer 90 K.M. ten noorden van Pretoria. Een tocht naar Pietersburg door de Engel - schen schijnt dus niet aan te bevelen te zijn. Uit Kaapstad wordt bericht dat Lord Roberts zich over Durban naar daar be geeft den weg over Vrijstaat vertrouwt hy dus blijkbaar niet en zich den 20en met het grootste deel van den generalen staf en generaal Pole-Carew op de «Canada" zal inschepen. Men zegt dat de dochter van Lord Roberts de typhus heeft. Men weet dat ook een zyner zonen in den oorlog sneuvelde. De eerste omstandigheid zou hem beletten zijn plan om spoedig te vertrekken ten uitvoer te brengen, Lord Kitchener beschouwt het einde van den oorlog echter niet als heel nabij. By eene toespraak tot vrywilligers, die naar huis gingen, zeide hy dat de oorlog langer geduurd had dan voorzien werd, maar dat er nog veel te doen valt voor de taak, die door de Engelschen onder nomen is, gezegd kan worden voleindigd te zyn. De geschiedenis van de laatste dagen bewyst wel dat Lord Kitchener een goeden blik op den toestand heeft en dat de Boeren ook begrypen dat de oorlog nog een heele poos kan duren, bewijst wel dat zy den tijd vinden om hun leger te organiseeren, waar men wel niet aan denkt als het verzet hopeloos blijkt te zijn. ENGELAND. De benoeming van Lord Landsdowne tot minister van buit. zaken heeft velen verbaasd, en wel niet het minst de jingo's zelf, die op Landsdowne, toen deze nog minister van oorlog was, niet weinig aan te merken hadden, ja hem zelfs totaal ongeschikt voor zyn post verklaarden, omdat hij niet met zijne ambtenaren onderweg kon, enz. Een geluk btj deze benoeming is dat Chamberlain dus niet aan het hoofd van buitenl. zaken komt en dus de wereld bewaard wordt voor de dwaasheden en onbeschaamdheden, die hij in zulk een verheven betrekking ongetwijfeld weder zou begaan. Maar ook als minister van buitenl. zaken zal volgens het getuigenis zijner geestverwanten lord Lansdowne een poover figuur maken hy mist daarvoor alle eigenschappen. Het eenige wat hem aanbeveelt is dat hij is een echt edelman, goed Franseh spreekt en in velerlei betrekkingen ervaring heeft kunnen opdoen. Dat toch Salisbury op dezen man zijn keus vestigde, moet hieruit verklaard worden dat hij hulp verlangt en ver volgens wel zal zorgen dat de nieuwe min.aan de belangen van het ryk geen schade zal doen. Daily News karakte- riseeri dit door Salisbury „den heuschen minister" en Lansdowne „zijn commies" te noemen. Salisbury houdt dus de draden in de hand, die door Lansdowne op zyn bevel en onder zijne besturing in beweging zullen gebracht worden Voor zulk eene rol zou elk staatsman die eenig gevoel van eigenwaarde bezit, bedanken. Men verwacht nog meer veranderin gen in het ministerie. Waarachynlyk zullen acht a tien portefeuilles in andere handen overgaan, die echter in den geest, die van het ministerie uitgaat, geene verandering zullen aanbrengen. Cham berlain blijft ten minste zijn oude rol spelen, wat blijkt uit het feit dat de wyzigingen in het ministerie zyn be sproken en vastgesteld voor zyn vertrek naar Malta. SPANJE, Op het geheele schiereiland zyn de grondwettige waarborgen ge schorst en ten gevolge daarvan zyn verscheidene hoofden van Carlisten ge-, vangen genomen. De regeering treedt overigens met kracht tegen de Carlisten op. Zaterdag 3 Noy. 10,04 Zondag 4 n 11,10 Maandag 5 n 12,11 Dinsdag 6 n 12,41 Volle Maan. Woensdag 7 n 1,47 Springtij nm Donderdag 8 2,23 Vrydag 2,57 Van Vlissingen. Van 31 Oct.-3 Nov. 1900. GETROUWD: C. J. Renes, jm. 26 j. en W. M. do Pierre, jd. 21 j. - I. J. de Smit, jm. 20 j. en E. Mondcel, jd. 18 j. A. Thaysen, jm. 34 j. en C. B. M. Giese, jd. 25 j. J. B. Buys, jm. 25 j. en J. Borman, jd. 28 j. J. Ventevogel, wedr. 22 j. en J. J. Herrebout, jd. 25 j. BEVALLEN: R. F. Vlietink, geb. De Groote, d. A. Bondewel, geb. Luys, d. D. Vos, geb. Gunst, d. C. Kramer, geb. van Stel, z. M. M. Boshoff, geb. Vogel, d. J. van Reems, geb. van Hout, z. - M. Roelse, geb. Joosse, d. J. C. van Noppen, geb. Rotteveel, z. OVERLEDEN: J. M. Breemer, wedr. van M. de Plaa, 59 j. M. Mondeel, d. 17 m. M. Muller, wed. van J. W. Stecher, 69 j. Per Telegraaf. 's-GRAVENHAGE. Reeds worden voor bereidende maatregelen genomen voor het logies van vorstelyke personen en deputa ties by het in't laatst van Januari of in't be gin van Februari te voltrekken koninklijk huwelyk, waarby overigens slechts de naaste bloedverwanten van de Koningin en hertog Hendrik tegenwoordig zullen zyn. De „Gelderland" gaat uit de Fransche haven Djibouti naar Portsaïd van daarf na het innemen van kolen, naar Mar seille. De Oorlog ia Zuid-Afrika BLOENFONTEIN, 2 Nov. 300 Boeren trokken 26 October Reddersburg binnen en namen van het garnizoen 30 man en luitenants gevangen, die later in vrij heid gesteld werden. De Boeren comman deerden goederen op in de magazijnen en betaalden met een cheque op de regeering van den Vrijstaat van 1600 pond. VENTERSBURG, 1 Nov. Ventersburg is verwoest. Een groot aantal Boeren zijn gesignaleerd ten westen van Kroon stad by Lindley zij hebben overvloedig ammunitie in het district Ficksburg. Duitschland BERLIJN, 3 Nov. Rusland heeft plan een spoorlijn aan te leggen van Centraal- Azië naar een deel van Jan-Ste-Kiang, waardoor de handel van de aan deze rivier gelegen provinciën met Engeland geheel aan Engeland wordt onttrokken. wordt Gods laatste genade boodschap verkondigd in een reeks van Openbare Lezingen des Zondags avonds ten 7 ure en des Woensdags avonds ten 3 ure, aanvangende a, s. Zondag- den 4 November in de benedenzaal van het Hotel-Café BOS, Boulevard, welke door afbeeldingen zullen ver duidelijkt worden die het aanst. einde der wereld verkondigen door den Heer P. RIJSDAM. Toegang en plaatsen vrij. ALLEN WELKOM 1 1 naar de BADHUISSTRAAT 116a J. G. DE JONGE. ,Euotor et Emergo,' VLISSINGEN. Zij, die Aanmoedigend Lid of Dona teur wenschen te worden, gelieven zich met het oog op de te geven uitvoering op 24 November aanst., vóór 20 Nov. bij het Bestuur te vervoegen. OUDE MEUBELEN, SCHILDERIJEN en PORCELEIN. Adres W EGELING's Boekhandel. een ruim en modern ingericht Win kelhuis, op een der beste standen van Vlissingen. AdresNotaris BOSCH aldaar. benoodigd, die goed met kinderen en met de wasch kan omgaan op den Bad huisweg No. 48. Mejuffrouw VAN DE VELDE-Meslieb, Kleine Markt, I. 187, verlangt met 1 Dec. aanst. eene nette DIENSTBODE. Gevraagd eene flinke, fatsoenlijke Adres Hotel Café-Restaurant „M E- TROPOLE." ZALFu»fcetROODE KRUIS MET TEER TOT BASIS Stellige genezing in weinige tjgen tu alle soor- tenvi. wondenbrandwonden, kwaadsappige zwew- ren. spleten Tan den tepel, huld-en kankeraohUga aandoeningen, esMen waobte sick -ï-i> ot w au* Aau liet Bureau der Vlij, «iugaelte Courant belaft uien zich uiet de plaatsing van Advertentiën in alle Dag-, Week. en Advertentiebladen,zonder ver. hooging van den origineelen prijs, Bij L. J. VEEN, te Amsterdam, verschijnt nooit JOHANNA VAN WOUDE. Prijs per deeltje O.öO. Deel I. Stenographic. H. Ziekenverpleegster. III. Apotheker. IV. Leerares in de Nederland- sche on Vreemde Talen. Geneeskunde Gymna stiek en Massage. Accoucheuse. Klerk aan een ministerie. Photografe. Letterkun dige. Posterijen. Telegrafie en Telephonie. Bewaarschoolhouderes en Kinderjuffrouw. Typewriting. Journaliste. Tooneelspeeister. Gym- nastiekOnderwijzeres L. en M. O. -XIV. Boekhoudster. Pianostemster. Geagre- ëerde op een Registra tiekantoor. Ryksklerk. NotarisAdj unet-In spec - trice van den Arbeid. Bibliothecaris. Archi varis. XVII. Architecte. Kapster. Boekhandelaarster en Uitgeefster. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII. XIII- XV. XVI. Voor allo Huisgezinnen zijn, zoo niet onmisbaar, toch hoogst nuttig ®n zeer belangrijk: welk tijdschrift de meest practische, de uitgebreidste, veelgezochte ;n de goedkoopste Modegids ia, die in Nederland wordt uitgegeven. Voor aliekjaarget\jden, en voor alle gelegenheden, vindt men Kostuums, met de daarbij behoorende knippatronen, evenals de uitvoerigste Hand werken, Borduurpatronen, Monogrammen, enz. enz. Iedere veertien dagen verschijnt een Nommer van 16 Bladzijden, dat gedeeltelik ook Dames-Lectuur bevat, terwyi bij ieder Nommer gratis wordt uitgegeven één vel van een Premie-Roman der eerste auteurs. Dit alles te zamen, 192 Bladzijden druks per kwartaal uitmakende, kost Blechts Vijf en Zeventig Centa. is een geïllustreerd Maandblad met Knippatronen, tot het zelf-vervaardigen van Kinderkleedingstukken, en tevens om de jeugd aangenaam en nuttig bezig te houden. Ieder nommer bevat 100 Illustratie n voor Jurkjes, Jasjes, Mutsen, Boezelaars, Schoentjes, enz. enz. Bovendien Verhalen, Versjes; Raadsels en allerhande voorschriften om, uit garenklosjes, sigaren kisten, lucifersdoosjes en knoopen, velerlei Speelgoed te maken. Men abonneert zich voor drie maanden, tegen den prjjfl van Vijf en Veertig Cents. Wanneer men zich deae beidt Tijdschriften m« aanschaffen, vordert dit een uitgaaf van nog geen Tien Cents, iedere week. Abonnementen worden in alle Boekwinkel* aangenomen, evenals by den Uitgever - H. A. M. ROELANTS, Schiedam. ï)e ondergeteehende verlangt gere geld te ontvangen het (jSaiRustreerd Zondagsblad tégen den prijs van 3?Vj ets. per 3 maandenfranco per post 45 ets. WOONPLAATS NAAM: verkrijgbaar gesteld voor de lezers van ons blad. ■mumma iiI! 4 Verschijnt elke week in 8 a io pagina's met tal van Illustration en belangwekkenden tekst. Prijs per 3 maanden 37 Va cents, franco per post 45 eent. Deze Illustratie verheugt zich in eene toenemende belangstelling. Te verwonderen is dit niet, want een zoo uitgezochte keur van fraaie novellen en gravures, gezonde humor en onschuldige scherts, zooals die in den familiekring past, werd nog nimmer voor zulk een L"GEN PRIJS (371/,. ets per 3 maanden) aangeboden. ET Deze Illustratie is dan ook voor de lezers van ons blad een premie bij uitnemendheid. Igftjjtt'"" Wie deze Illustratie nog niet bij zijne Courant ontvangt, verzuime niet onderstaand intee- kenbiljet in te vullen en aan ons in te zenden. De prijs is zoo gering dat het voor niemand onzer lezers een beletsel kan zijn zich de ge regelde toezending van deze uit muntende greinie te verzekeren.

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 6