I r Ge me t i gd N i e u ws. ambtenaren zou een vergoeding van f 600 per jaar worden toegezegd. Vlissingen, S Augustus. Heden werd de verjaardag der Konin gin-Moeder op de gebruikelijke wijze herdacht door het uitsteken der vlaggen van de openbare en van vele bijzondere gebouwen, van schepen in'a lands dienst en andere en verder door een parade van het garnizoen op de Bommelkade. De troepen werden gecommandeerd door kapitein van den Berg en geïnspecteerd door den garnizoenscommandant Bone- metjer. Onder de inspectie speelde de muziek eenige vroolijke stukjes. Onder de officie ren die de inspectie volgden, behoorden de commandant van Hr.Ms.Noordbrabant, die van Hr. Ms. wachtschip Bulgia en majoor Broeksma, intendant van het O.I. leger. De belangstelling van het publiek was niet zoo groot als anders, misschien wel een gevolg van de aankomst van de boot uit Transvaal. De nachtelijke oefening welke door het 4e bat. gisteren gehouden werd, onderscheidde zich door iets bijzonders. Na afloop der oefening, die in den Dishoek werd gehouden, keerden de troepen onder het zingen van vroolijke liederen huiswaarts. Aan het Badhotel werd omstreeks 1 uur, halt gehouden, carré werd geformeerd, daarna werd door luit. kolonel Bonemeijer, die met de officieren de oefening had bijgewoond, een kernachtige toespraak gehouden. Z.E. Gestr. dankte de troepen om hun flinke houding, sprak zijne tevredenheid uit dat er niemand achter was gebleven en hoopte dat, mocht het land in oorlog gewikkeld worden, ieder met dezelfde opgewektheid zijn plichten zou waarne men als hedenavond; verder wees de commandant er op dat het juist heden de verjaardag Yan de Koningin-Moeder was eo zeide te vertrouwen dat wanneer ons Vorstenhuis, dat zoo lange jaren heeft geregeerd, in gevaar kwam, wij als een man pal zouden staan. Daarop verzocht hij de manschappen uit volle borst te roepen: „Leve onze Koningin lioerah,!" Dit werd tot driemaal toe door de troepen herhaald en onder het zingen van eenige vaderlandsche liederen werd naar de kazerne gemarcheerd om zoo spoedig mogelijk onder de „wol" te kruipen. Hedenochtend te ongeveer drie uur kwam alhier op de reede aan het stoom schip „Arundel Castle" aan boord heb bende 500 verdreven ambtenaren van de Nederlandsche Zuid-Afrikaansche Spoorweg-Maatschappij, benevens 267 vrouwen en kinderen. Tegen hoogwater werd het anker ge licht en te 6.30 uur lag de boot in de sluizen. Door het niet talrijke aanwezige publiek werd een luid hoera aange heven, dat krachtig werd beantwoord. Ter zijde van de boot was de Nederi. vlag vastgemaakt, waarop met groote letters N. Z. A. S. M. stond. De passagiers zagen er allen goed uit en waren zeer opgewekt. Aan boord bevonden zich 4 overleden jonge kin deren. Menige kennis werd een wel komstgroet gebracht en een hartelijk woord toegeroepen. Te 8 uur lag de boot gemeerd in de zei Benedetto met heesche stem. „Je meesteres Fedor kneep de oogen half dicht en bekeek het adres. Hij her kende Angelina's handschrift en daarbij ontging het niet aan Benedetto's aan dacht, hoe onaangenaam de prins verrast was. „Moet je op antwoord wachten vroeg Bariatinsky, den brief besluiteloos in de hand houdende maar nog voordat Benedetto kon antwoorden, voegde hij er bij: „Het is goed, ga maar heen!" Doch onmiddellijk daarop zei hij weer, dat hij maar moest wachten. Met haat in het hart volgde Benedetto elke be weging van den prins. „Hoe weet je meesteres, dat ik te Berlijn ben vroeg Bariatinsky, terwijl h(j eindelijk het couvert opende. „Heeft zij mij misschien gezien Och ja mompelde hij onder het lezen. «De stad is groot en toch...' Hij schudde mis noegd het hoofd. „Zeg aan je meesteres, dat ik haar tegen vijf uur zal komen bezoeken," zeide hij na eenig bedenken bij liet Benedetto staan en ging verder eerste binnenhaven, in de nabijheid van de zich aldaar bevindende loodsen. Na ontscheping begaven de ambtenaren zich in die loodsen, alwaar de directie van de N. Z. A. S. M. hen ontving. Wat daar is gesproken was voor de pers verboden waar. Alle toegangen tot het terrein waren door de politie afgezet. Na 9 uur kwamen successievelijk de verdrevenen buiten het afgezette terrein en konden wij vernemen dat de reis 27 dagen had geduurd, dat de voeding slecht en de ligging veel te wenschen had overgelaten, b.v. 450 personen moes ten logeeren in het ruim in hangmatten. De behandeling van den gezagvoerder werd echter geprezen. Over den oorlog waren vele terugkeerenden nog al op timistisch gestemd. Zj] zeiden dat de Engelsche troepen meer te lijden hebben dan men in Engeland weet. Zij achtten het zeer waarschijniyk dat uitputting, vermoeienis en ziekten de Engelschen zullen noodzaken het op te geven, maar dan moeten de Boeren stand houden. I.ydenburg zal voor het Engelsche leger de zwaarste taak zijD. Men achtte het uitgeputte Engelsche leger niet in staat deze sterke stelling te nemen. Een der directeuren vau de N. Z. A. S. M., de heer van der Wall Bake, moet gezegd hebben dat geen hunner is ontslagen, dat zij vertrouwen in de Maatschappij kunnen blijven steilen, dat bij de ver schillende Maatschappijen van Scheeps bouw enz. in ons land werk voor hen te vinden is en dat, zoo ztj in finan- cieele moeilijkheden komen, zij zich maar tot de Maatschappij moeten wenden- Een der reizigers, de heer Dijkerman, chef van weg en werken, nam daarop het woord en uitte de hoop dat de Maat schappij haar woord zou kunnen houden. In het Hotel Zeeland en het Station was het spoedig overvol, alwaar men den inwendigen mensch versterkte en familielid, vriend of kennis ontmoette. Een extratrein zal voor hen gereed staan om hen naar hunne respectieve woonplaatsen te vervoeren. Een vrij passagebiljet werd hun overhandigd. Naar wg vernemen, is de Prins van Wales heden morgen van Dover op reis gegaan om via Vlissingen naar Coburg te gaan tot bijwoning der begrafenis plechtigheid van zijn broeder. De overtocht geschiedt, daar de Maat schappij Zeeland op het oogenblik geen boot le missen had. met een stoomschip van de London-Chattam-and-Doverlijn, dat heden kan verwacht worden. In enkele Hollandsche bladen wordt als nieuws van hier medegedeeld dat 400 a 500 werklieden van „de Schelde" te Middelburg woonachtig, aanzegging hebben ontvangen dat zij te Vlissingen moeten komen wonen en dat vanwege de Maatschappij thans reeds tweehonderd arbeiderswoningen in aanbouw zijn. Wij kunnen dit bericht op goeden grond tegenspreken. Hoe de correspondent kon melden dat reeds tweehonderd arbeiderswoningen in aanbouw zijn, pleit zeker niet voor- zijn goede oogen. Door den Inspecteur van het loodswe- wezen alhier is met ingang van 1 Aug. als roeier bij het loodswezen, ter stand plaats Vlissingen aangenomen, de zeevarende S. Kortenbout. naar binnen. Angelina wachtte intusschen, bran dend van ongeduld, op de terugkomst van Benedetto. Eindelijk trad hij hare kamer binnen. Doodsbleek en over het geheele lichaam bevend, stond zij op. „Den briefgauw zeg „Dien heb ik den prins zelf in handen gegeven." „O!" —Een zucht van verlichting „En hij „Prins Bariatinsky zal om vijf uur hier zijn." „O God, wat een groot geluk fluis terde Angelina, en bijna van hare zinnen beroofd zonk zij op den divan neer. Benedetto had het stellige voornemen opgevat, zijne geliefde meesteres mede te deelen, welken indruk haar brief op den prins gemaakt had maar hij kon het niet over zijn hart krijgen dit voornemen uit te voeren, toen hij zag hoe zij van louter vreugde de bezwijming naby was. Stil sloop hij de kamer uit. De Broederschap van Notarissen heeft Middelburg aangewezen als plaats voor de volgende vergadering. De gemeenteraad van Kortgene heeft afwijzend beschikt op het verzoek van de afd. N.Beveland vau den bond van Ned. onderwijzers tot het invoeren van verplichte schoolvergaderingen. Een dergelijk besluit nam ook de raad van Wissekerke. Men schrijft ons uit Overslag. Door eenige onderwijzers uit het ar- aondissenient Axel is een commissie gevormd ter inzameling van gelden ten behoeve van de weduwen en kinderen van den heer Odinke, in leven hoofd eener school te Zaamslag, en aldaar on langs overleden. Wanneer zal de regeering, door het indienen van een wetsontwerp strekken de om ook de onderwijzers op te nemen in het weduwen- en weezenfonds van burgerlijke ambtenaren, aan dat, den onderwijzersstand zoo zeer vernederende gebedel voor onder wij zerswedu wen een einde maken 7 't Is of de ouders van school gaande kinderen nog eens willen profi- teeveu van de vrijheid, welke huu bij invoering van leerplicht zal ontnomen worden, althans het schoolverzuim, hier om dezen tijd van het jaar altijd zeer aanzienlijk,heeft thans een vroeger nooit gekende hoogte bereikt. In het eerste leerjaar, kinderen dus die met April 1. 1. tot de school zijn toegelaten, is het gestegen tot 50 pCt., en in de drie hoogste klassen aanmerkelijk hooger. Zou leerplicht hier geen weldaad zijn? Bij het onweder van Zondagmiddag is nabij Lochem op drie plaatsen de bliksem ingeslagen in een woning, waarbij een man doodelijk werd getroffen. Te Eenrum (Gr.) is de boerderij van den heer P. Bos door den bliksem ge troffen. De schuur brandde af, doch het woonhuis bleef behouden. Te Venlo en omstreken heeft het onweder groote schade aangericht aan de te veld staande tuingewassen. De bliksem sloeg in een huis aan de Kerk straat, waardoor een aan een venster- staande bedstede in brand raakte. Te Velden, bij Venlo, is een groote hofstede met bijna al het vee en den inboedel door het hemelvuur in de asch gelegd. Ook op verschillende andere plaatsen is nog de bliksem ingeslagen, doch zonder onheil te veroorzaken. Te Roermond sloeg de bliksem in de schuur van de weduwe G., in de Steeg- straat. De schuur, welke met hooi en stroo gevuld was, stond in een oogwenk in lichtelaaie. De brandweer was spoedig ter plaatse en na een paar uren het vuur geheel meester. Tijdens hetzelfde onweder sloeg de bliksem in een pereboom in den tuin achter het huis van mevr. de wed. H., op de Markt aldaar. De kruin werd ge heel uit den boom geruktde bladeren zijn alle zwart verzengd. Te Wildervank viel een tweejarig kind in een pot met heete soep. Het is aan de brandwonden overleden. Te Maastricht is eene vrouw uit vrees voor mishandeling door haar man, uit de tweede verdieping van haar wo ning gesprongen. Zij deed hierbij zware inwendige kneuzingen op. In den loop van den voormiddag ver scheen Ferrari tweemaal bij zgn dochter, om te vragen of zij frisch en welge- i moed den avond te gemoet zagdoch beide keeren ging hij onverrichter zake weer heen. Oogenschijnlijk sliep Angelina, en hij wilde haar niet storen. Omstreeks den middag kwam Medina. Ferrari ontmoette hem in de gang. „Hoe gaat het met Angelina?" vroeg de prins. „Zij slaapt," fluisterde Ferrari. „Ik begrijp echter niet, hoe ge het kunt goedkeuren, dat mijne dochter in het publiek optreedt. Het is wel waar, dat ■nu en dan kunstenaressen trouwen met hooggeplaatste mannen maar ik meende toch, dat het voor een prins beter is, wanneer zijn uitverkorene op een kalm verleden kan wijzen." „Ik begrijp u niet," zei Medina koel. Voordat Ferrari kon antwoorden, ver scheen Angelina op den drempel van haar boudoir. tIk hoorde uwe stem," zeide zij, ter- Te Ambt Almelo is een blok van drie woningen geheel uitgebrand. Met moeite zijn de aangrenzende perceelen gered. Alles was verzekerd. Een bezoeker der Korenbeurs te Amsterdam is een biljet van duizend gulden kwijtgeraakt. Hij had het bij eene afrekening naast zich op de bank gelegd en zich verwijderd zonder aan het biljet te denken. Toen hij terugkwam bevond hij dat een onbekende het in bewaring genomen had, Uit Bussum wordt aan Het Volk gemeld, dat de timmerman J. d. V. aldaar 1 pet. van het loon zijner werk lieden inhield voor verzekering tegen ongevallen. Dezer dagen kreeg een dei- werklieden een ongeluk, maar toen bleek dat hij in bet geheel niet verzekerd was en dat de patroon hem ook geen cent uitkeerde. Het weer in Augustus, Groote warmte en mooi weer in de eerste helft. Daarna van den löen tot den 20en veranderiyk weer, onweer en regen. Tot slot regenachtig weer. De voorspelling is nu juist niet op wekkend voor de vacantiën. Maar het kon ook wel eens zijn dat de voorspel ling niet uitkomt, dat is wel eens metr gezien. De wonderen zijn de wereld nog niet uit, zegt de „Zutph. Ct.» Een schipper, die met zijn schip in de Noor derhaven te Zutphen ligt, zou Zaterdag boodschappen gaan doen in de stad en nam daartoe, in een zwart zakje, een bankbiljet van f 60 mee. Toen hij in een winkel wilde betalen, miste hij geld en zakje. De man zocht eerst den ganschen weg, dien hij gegaan was, af, en vervolgens de geheele schuit, maar vruchteloos. Juist was hg van plan, verdere moeite maar te sparen, toen hij, buiten boord kijkende, het zakje op een koolblad in de haven zag drijven het werd opgepikt en het bankbiljet zat er nog in. Waarschijnlijk had de schipper bij het van boord gaan iets uit zijn zak gehaald en was het bundeltje toen te water geraakt. Er is al lang sprake van ernstig verschil van meening tusschen Roberts en Kitchener. Te Londen gaat nu het gerucht, dat Kitchener tot opperbevel hebber van het Engelsche leger in Indië benoemd zal worden, Generaal Palmer dien hij dan zou vervangen, zou dan een bevel in China krijgen. Op die ma nier zou men hem uit Zuid-Afrika kwijt raken. Aldus geeft een Duitsch blad den tekst van de woorden, die Wilhelm II bij het inschepen der troepen naar China te Bremershaven tot dezen richtte. „Ge zult geen kwartier verleenen, geen gevangenen maken, dat hij die in uw handen valt opgehangen worde 1 Volg de Hunnen na, die duizend jaar geleden onder koning Etzel, zich een naam heb ben gemaakt die nog in de historie en de legende voortleeftzorg dat de Duit- sche naam nog duizend jaar door uwe daden gekenmerkt worde, zoodanig dat nooit een Chinees een Duitscher schuin durft aankijken." Men weet dat de Chineezen vlijtig de Europeesche couranten lezen. Zij moeten dus op de hoogte zijn van deze zoo huma ne toespraak van den keizer, waaruit de geest der oude kruisvaarders spreekt. Zullen zij na lezing nog wel reden heb ben om de Europeanen, die hun in de handen vallen, te sparen. Zullen de mogenheden na deze pro clamatie van een land, dat aan het hoofd der beschaafde natiën staat, het den Chineezen kwalijk kunnen nemen als zij zich woest en barbaarsch gedragen. Iets over koning Um ber t o. Als zijn vader kwam hij nooit in den schouwburg dan om het ballet; hij had een hekel aan muziek. Nooit heeft hij vrijwillig den voet in een schouw- wijl zij den prins de hand toestak. „Kom binnen, ik heb u gewichtig nieuws mede te deelen." Ferrari wilde den prins volgen, maar deze trok vlug de deur achter zich dicht. „Fedor is in de stad 1' sprak Angelina opgewonden, toen zij tegenover Medina aan het venster zat, en daarop deelde zij hem gejaagd mede, wat er in de laatste uren was voorgevallen. Met den elleboog op de knie en de kin in de hand zat hij naar hare mede- deelingen te luisteren. „Zwijgt ge vroeg Angelina, toen zij alles had verteld. „Hebt ge mij geen enkel woord te zeggen Verheugt ge u niet een weinig met mij over mijn geluk Medira stond op. „Verschoon mij er van, u te zeggen wat er in mij omgaat, Angelina," sprak hij langzaam. En onmiddelijk daarna zeide hij met warmte„Hoe alles ook moge gaan, ik blijf uw vriend." De pendule op den schoorsteenmantel burg gezet. Aan koningin Margareti, I droeg hij de zorg op om kunsten e„ wetenschap aan te moedigen. Hij maakte nooit aanmerking op hare soms Z6er milde bijdragen. Men verhaalt eene nar dige anecdote van Umberto. Toen h' begon grijs te worden, wilde de koning:!, dat hij zich evenals zijn vader de hatej zou verven, en daar hij hiertoe niet te bewegen was, liet zij op haar toilettafel een haarmiddel plaatsen, hopende dat de koning van de gelegenheid zou ge bruik maken. Nu bezat de koningin een prachtjp hondje met wit haar, waaraan zij bijzon, der gehecht was. Den dag volgende op dien, waarop zj den koning het tooverflescbje gegevén had, ging plotseling de deur van haar boudoir open en zag zij haar schoot hondje binnenkomen,dat in zijn blijdschap zgne meesteres te zien op haar knie-n sprong. Hoe vreeselijk! Het ongelukkige diet was geheel zwart geworden. De koning had het haarmiddel op den hond toe. gepast. Van dat oogenblik drong de koningin niet meer aan en kon de koning onge- stoord grijs worden. Over den nieuwen koning Victor Emanuel III wordt het volgende gemeld De kroonprins werd, toen hij nog klein was, door zijn moeder al gewend om zich in het openbaar te vertoonen, pa. rades aan te zien, en te hooren hoe het volk hem (en haar) toejuichte. Toen hij een knaap was, trok het al de aandacht, dat hij de sterke kin en de vooruitspringende onderlip had van zijn vader en zijn grootvader, terwijl het bovenste gedeelte van zijn gelaat de regelmatig mooie trekken van zijn moeder vertoonde. Later werd die eigen aardigheid zelfs hinderlijk, maar met de jaren is er meer eenheid gekomen in zijn gelaat. De kroonprins heeft nooit een sterk gestel gehad. Een massa boekengeleerd heid werd hem ingepompt, zonder dat de prins, naar 't scheen, in iets zoo veel belang stelde als in zijn mun tenverzameling. Bijzondere voorliefde voor het militaire heeft hij nooit aan den dag gelegd. Toch is hij een knap cavalerie-offlcier, en sedert hij generaal geworden is op zijn 25e jaar moeten de gewoonte van het bevelen en zijn maatschappelijke plichten hem nog al veranderd hebben. Hij heeft, zegt men, de teruggetrokkenheid en hoog hartige stizwijgendheid, die vroeger zijn omgeving drukte, van zich afgeschud; en hoewel hij de opgewektheid en hartelijkheid van zijn vader nog niet heeft, is zijn stijfheid toch al veel ver- jninderd. De moordenaar van den koning van Italië zal, daar in Italië de dood straf is afgeschaft, voor zijn leven lang naar de galeien gezonden worden, nadat hij acht jaar eenzame opsluiting in de boeien heeft doorgebracht —als hij het zoover brengt. Passanante (de dader van den eersten aanslag op den Koning) die deze straf heeft ondergaan, is nu krankzinnig, Acciarito, de andere anar chistdie denKoning trachtte te vermoorden, moet na twee jaar eenzame opsluiting al half gek zijn. Onder de telegrammen van rouwbeklag te Rome ontvangen, is er ook een van Lihoengtsjang. Het kleinste echtpaar zijn Falma en Smaoen, twee in Oost-Indië geboren dwergen. Smaoen is 30s/„ centimeter lang, Fatma 5 cM. kleiner. Ze kunnen zonder inspanning over een champagne- flesch heen kyken als ze er zelf met van gedronken hebben tenminste. De volgende brief van den heer Verselewel de Witt Hamer, dd. 6 Juli uit Deadwoodkamp (St.Helena) gezonden, wordt door het Hbld. medegedeeld. Per Union Castle mailstoomboot Ghoorka" kwamen eenige kisten met lectuur aan ten behoeve van de Trans- vaalsche krijgsgevangenen alhier. Nadat de censuur daarop toegepast was ■s de inhoud dier kisten o aan den heel' N- Prak' die dt1 bibliothecaris vervult in het 1( pe gezonden testamenten e boeken werden overhandigd ai missie van uitdeeling, indert stejd door ds. Albertyn en ujt de kommandanten WolrJ Koos en T. Maartens die voor uitgifte zorg dragen. De bezending is zeer welke zien de uit Kaapstad en Nedi zonden voorraad reeds aai geslonken was. Oorzaak daar naieveteit van den Boer, die sl< zaam schijnt te kunnen we bet idee van een instelling als theek- Heeft hij eenmaal een vangen, dan valt het hem m< dat boek alstand te doen en laat eerste blad een inscriptie zetten dit boek behoort aan" (volgt Het aantrekkelijke uiterlijli boek heeft mede veel te doe verdwijning er van, en bij g sauiteitspapier, ziet hij er gee om eenige bladen er uit te sc bet dus verminkte boek w- leveren. Een 50-tal hunner vinden i verpoozing in de werkjes van Schmidt, Andriessen en derg binnen hun bevatting vallen Geestelijke werken zijn zee terwijl het talrijke uitlandere bet bestaan van de bibliott verpoozing vindt. De krijgsgevangenen zijn tenten gehuisvest, wat, met tl achtige weder, mede een fac het spoedig slijten van de| Mocht, onverhoopt, de gevar nog lang duren, zoodat we bezending wenschelijk zou zijl t. Oords Slachtersnek, Kalft', worstelend volk, Hofdijks St vaderen en „Ondervindingenj Afrika" achterwege. Mag ik beleefd, namens krijg: nen, u verzoeken, allen van bedanken voor het gulle ei geschenk, niet het minst die h het A.H. die het initiatief hieri en zorgden voor verzending enve Het gedwongen verblijf alhiet middel van het intellectueele (lectuur) voor den geest van m- rijke vruchten dragen. - Chi neeache zak geheele Chineesche ryk is vé 19 provinciën, bestuurd doe koningen of gouverneurs-genet provincie is weder verdeeld in inenten „foedeze bestaan dissementen „tsjoe" en deze ia kantons „hien." Deze benoemingen worded bij den naam der hoofdplaatse dissementen en kantons. Elk k gemiddeld zestig a zeventig g „pao" of „toe." Een onderkoning heet „tsj len gouverneur „foe-taï. He mandarijn" is onbekend in C komt van het Portugeesch. wordt een mandarijn, d. i. burgerlijk of militair beambte Hoe" genoemd. De mandarijne wiegen klassen verdeeld en wordt aangeduid door de kleur knoop van hun kapsel. Alle beamten werden door de te Peking benoemd; maar de pi zelfs de gemeenten genieten mate van zelfbestuur dat mi eer kan beschouwen als eene van staatjes dan wel als een g( 'eerden staat. liet vijf slagen hooren. Angelina drukte de hand tegen het hart. Nu moest Fedor komen. Een oogenblik zat het meisje onbeweeglijk te luisteren, toen stond ztj op en deed drie of vier onzekere schreden naar de deur. Het hoofd een weinig voorover gebogen, stond zij eenige minuten lang op dezelfde plaats. Elke ademtocht leek wel een zucht, haar hart sloeg alsof het bersten zou, en koude rillingen deden haar lichaam schudden. Slechts met in spanning van haar laatste krachten kon zij op de been blijven. Daar hoorde zij plotseling het geluid van naderende voetstappen. De deur ging open. „Ik wist wei, dat je komen zoudt/ riep Angelina. „O God welk een vreugde Ik besterf het." (Wordt vervolgd). AFRIKA. Generaal Botha h delburg verlaten na, zooals te: de Daily Telegraph meldt, een' geven te hebben in het Transva Dit laatste nieuws is natuur rekening van het blad. Botha's macht wordt begroot o lan m®t ruim 20 kanonnen, w ®en Bonderdponder. Hij moet ebben dat hy terug zou ko e' dorP te beschieten. De i usschen Middelburg en het "dgenrivier is beschadigd. Men zegt dat president Kri commando's gelast heeft zich bi jg te verzamelen. In, pogingen der Boeren om E Patrouilles in den omtrek van St: hinderlaag te lokken, zijn n, daar meldt, mislukt, doo •gelachen hen door kanonvuur c H p Celling op Jouberlskop te on Oeneraal Hildyard dwong v tia-n b,Wi'ga troePen Boeren ond bil V ie Wet de Bui|rt van den s b« Volkst-ust te verlaten.

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 1