Hudson's Zeeppoeder. - Ie Tlissinoen. IJ. Kilomin, Vervolg Advertentiën. Laatste berieliten. H urger lij ke Stan cl N< WBEKER, 0 Vlevr. S.M.C.vW ermeskerken-JnniBs Het Financieele Nieuws De Rentenier Verschijnt ellen jiesdapaniiUv MVWDBLAD VOOR ÜITLOTWL\ L Gisterenavond omstreeks zeven uur is te Den Helder een ontzettend Ongeluk gebeurd. Twee ongesprongen granaten, tegen het verbod van de overheid in door vletterlieden uit zee aangebracht en onvoorzichtig behandeld, zijn ontploft op den Zeedijk. Drie vletterliedeD zijn gedood, acht zwaar en drie licht gekwetst. Van de gedooden, J. K., J. K., en D. B., zijn de beide eersten hoofden van gezinnen K. laat elf, R. vier kinderen na. De zwaargewonden zjjn naar het Marine-hospitaal vervoerd. Het ongelijk heeft in de gemeente algemeene ontroering gewekt, Te Brussel zijn de eieren tegen woordig zeer duur. Volgens eenigen komt dit door den oorlog, volgens anderen door de Partysche tentoonstellingin ieder geval worden ze voortdurend hooger in prijs. Een paar dagen geleden had in een winkel een oploop plaats van huishoud sters, waarin op zeer levendige wijze de verhooging der prijzen besproken werd. Dat komt door den oorlog antwoordde de koopman op de klachten der dames. „Hoe, de oorlog, en die is klaar. De Boeren zijn geslagen en uit hun land gejaagd." „Ja, maar dien oorlog bedoel ik niet. Het is de oorlog in China." „Maar wat heeft die oorlog met versche eieren te maken?" „Wel, omdat de gouvernementen enorme hoeveelheden opkoopen om ze dan naar de ambulances te zonden." Op zulk een argument hadden de vrouwtjes niet gerekend en ze zwegen vervuld van diepen eerbied voor de wijsheid van den eierenkoopman. Uit Antwerpen meldt men dat eene succursale van de firma Krupp, den bekenden kanonnenkoning, te Mer- xem, bp Antwerpen, een groot terrein gekocht heeft om er een gieterij te doen uprichten. Eenige Duitsche tolbeambten zgn bij Saint Dié, aan de Fransch-Duitsche grens, met Fransche smokkelaars hand gemeen geraakt. Toen een dezer gebruik had willen maken van zijn dolk, gaven de tolbeambten vuur op de smokkelaars en dreven ze op de vlucht. Een der smokkelaars moet gekwetst zijn. Een groote brand heeft Dinsdag- moigen in de dokken van Liverpool voor circa een millioen schade aangericht. Een der groote pakhuizen van de firma Elder, Dempster en Cie., gevuld met palmolie, is totaal neergebrand. Twee boot- n van gezegde firma, de „Batanga" en de „Oron," moesten haastig weggesleept worden, doch een werd niettemin beschadigd. De vuurgloed kon mijlen in den om trek gezien worden. —•Over de watervallen van den Niagara. Een zekere Peter Nissen heeft beproefd in een bootje de watervallen van den Niagara over te steken. Deze door hem vervaardigde boot was twintig voet lang en had acht waterdichte schotten. Onder in het bootje lag een zwaar gewicht om het te be letten om te slaan. De eigenaar had het gedoopt de Fools Killer. Alvorens zich in te schepen had Nissen zich in een kurken pak gestoken. Te vier uur werd het bootje losge maakt van den oever en was dadelijk te midden van een maalstroom, waarin het een uur bleefvervolgens naar het centrum der vallen schietende, werd het als een veer opgelicht en viel onderste boven weer op het water neer. Nissen was verdwenen, en reeds was alle hoop opgegeven om hem weer te zien, toen men hem plotseling aan zgn boot vastgeklemd zag boven komen. Na tuurlijk snelde men hem te hulp, maar het kostte de grootste moeite hem weder op den oever te brengen. Nissen verklaarde dat hg aan deze proef genoeg had en ze voor geen geld weer zou doen. In de wachtzaal van een klein Amerikaansch station vond men in 1893 het volgende opschrift Heeren worden verzocht niet op den vloer te spuwen. Anderen is het ver boden.' Maar practiscb als de Amerikanen zijn, werd gezorgd dat in alle hoeken van de wachtkamer zich groote spuwbakken bevonden. Een feestmaal op den bodem der zee. Kapitein Lake, een Amerikaansch ingenieur, heeft eergisteren in de baai van Long Island een diner gegeven, dat tot aan het eind der twintigste eeuw zijn wedergade nog niet heeft gehad. Kapitein Lake is de uitvinder van een onderzeesche boot welke hij Argonaut heeft gedoopt. Hij heeft dertien van zijn vrienden een uit- noodiging gezonden om bij hem een diner op den bodem der zee te komen bijwonenhet banket heeft op het gestelde uur plaats gehad. Men heeft zich aan boord van de „Argonaut" in gescheept, de boot heeft zich laten zinken en toen zij zich op een diepte van twaalf meter onder het water oppervlak bevond, werd den gasten een diner voorgediend en knalden de cham pagne-kurken ter eere van de toekom stige onder-zeevaart. Na het diner nam men eenige belang- rgke proeven met het schip. Men liet twee duikers het vaartuig verlaten, die in een nieuw soort scaphander op den bodem van de zee verschillende proeven namen. Bg het verlaten van de onderzeesche boot klaagden slechts enkele der reizigers over een lichte hoofdpyn. Evenwel kan de champagne daar ook schuld aan hebben gehad. De militaire medewerker van de Daily Chronicle merkt op, zegt de N. R. Ct., dat de aanval op Derdepoort dat inderdaad, zooals wij vermoedden, niet de bekende plaats van dien naam aan de Westgrens maar een plaats is op 9 K. M. ten noordoosten van Pretoria, het gerucht uit Boerenbron schijnt te bevestigen dat de Engelschen in het begin van de week Waterval ontruimd hebben en dat dit daarop door Botha bezet is. De geheele beweging van de Boeren, zegt de man van de Chronicle, wijst op een poging om door de linker flank van Lord Robert heen te breken, waarschijnlijk met het doe) om zijn verbindingslijn langs den spoorweg naai de Vaal te treffen. Tezelfdertijd heeft Christiaan Botha's commando den spoor weg bestookt in Buller's rug te Greyling- stad, Standerton en Paardekop en aan merkelijke schade aangericht. De nederlaag te Nitralsnek is op zich zelf niet ernstig, maar zij zal de be vrediging van het land vertragen, en veel vergen vaD Lord Roberts' hulp middelen op een oogenblik dat hij zulk een groot gedeelte van zijn slagwaardige strijdmacht naar het zuiden en oosten heeft gezonden voor de krijgsverrich tingen tegen de Wet. AFRIKA. Met zeldzame openhartigheid heeft Roberts gewag gemaakt van de nederlaag in een pas van de Magalies- bergen bij Nitralsnek, waar de Boeren drie compagniën omsingelden en voor een groot deel gevangen namen, terwLjl zij op den koop toe nog hun voorraad van buitgemaakte Engelsche kanonnen met twee vermeerderden en den vijand zware verliezen toebrachten. We zijn van Roberts zulk een onver bloemd mededeelen van de waarheid niet gewoon en daarom komt het ons voor dat zij die vermoeden, dat hij zulk een sombere schets gaf om in 't licht te stellen dat hij niets van zijn leger kan missen, zoover de plank niet mis slaan. Het kan echter ook gebeuren dat de ingewandziekte waaraan hij lijdt en die onrustbarend genoeg is om zijne vrouw- tot een reisje naar Pretoria te bewegen; en de oneenigheid met Lord Kitchener, hem wat pessimistisch gestemd hebben. Het zal wel geen betoog behoeven dat het gebeurde te Nitralsnek in Enge land een zeer verrassenden indruk maakte en tot allerlei aanmerkingen aan leiding gaf. Zoo vraagt de Times waar om Roberts den Britschen bevelhebber niet noemt, die de geslagen Engelsche troepen aanvoerde, en hoe het komt dat de Engelschen zich overgaven na een dag gevochten te hebben, en de versterkingen te laat kwamen, terwyi Pretoria slechts 29 K.M. verwij derd was. Bovendien kan het blad den aanval der Boeren bij Derdepoort geen overwinning der Engelschen noemen, omdat de Engelschen daar ook terug moesten onder het lijden van zware verliezen, waarvan Roberts zwijgt, wat weder een ongunstig teeken genoemd worden. De Engelschen moeten, daarenboven nog ten noorden van' Pretoiia eene nederlaag hebben geleden, waar de Boeren eene sterke stelling van de Engelschen namen en dezen na een scherp gevecht terugdreven. Het scheelde zelfs weinig of de Boeren hadden den linkervleugel van het leger van Pole Carew omsingeld. Slechts de nu tijdig opdagende Engelsche cavalerie voorkwam dit. In den omtrek van Rietfontein schijnen de Boeren niet zoo voorspoedig geweest te zijn, daar het generaal French gelukte al hun stellingen te nemen, en velen hunner te dooden. De Engelschen had den wederom bijna geen verliezen. De Boeren lieten zich dus weder dooden. Heel scherp laat zich de Star uit over de nederlaag te Nitralsnek, dat haar den uitroep ontloktWelk een droevige chaos en welke flaters, zoowel politiek als militair Het beste zou zijn, is de conclusie van het blad, dat Engeland spoedig een eervollen vrede sluit om 50.000 man naar China te zenden, want het is duidelgk dat zelfs de tegenwoor dige legergrootte nog niet toereikend is om de Boeren ten onder te brengen. Jammer maar dat dit door de Engel schen niet vroeger is ingezien. CHINA. Alle twijfel aangaande het lot der gezantschappen te Peking is nog niet opgeheven, daar nog alle officieels bevestiging daarvan ontbreekt en ook de Chineesche en Japansehe legaties beweren er niets van te weten. Wanneer zal dan de dichte sluier, die over dat ontzettende drama rust, op geheven worden En toch is het reeds een maand ge leden dat een onrustbarend telegram van Sir Robert Hart, hoofd der Verbonden troepen te Tientsin, te Londen kwam, waarin hij met het oog op den toestand te Peking seinde: „Haast u, de toestand is wanhopig." Sedert al dien tijd is niets van offlcieele zijde gemeld,dat ons van den werkelijken toestand in de Chineesche hoofdstad op de hoogte brengt, en natuurlijk hebben de, verwarde en tegenstrijdige berichten van eenige Chineesche prinsen en be langhebbende mandarijnen niet de minste waarde. Dit volkomen zwijgen, die doodsche stilte geven aanleiding het ernstigste te vreezen. Als gerucht kan nog melding worden gemaakt van een aanval, die in den nacht van den 6en door de Chineezen te Peking op de Russische en Engelsche legaties —de eenige die nog staande ge bleven waren werd gedaan en door prins Toean geleid. De legaties werden volkomen vernield en onder de vreemdelingen een slachting aangericht waarbij zij allen omkwamen. De straten grenzende aan de legaties, waren vol lijken van Europeanen en Chineezen.Prins Ching en generaal Wang-Wang- sja kwamen ter hulp maar werden gedood. Chineesche ambtenaren zwijgen echter over het gerucht, daar op het verbreken het stilzwijgen, de doodstraf staat. Maar ook van den Amerikaanschen consul dus officieel kwam het bericht dat den 7en dezer da Boksers op weg waren naar Peking en reeds een aanval moeten gedaan hebben. Deze consul koesterde groote beduchtheid voor het lot der vreemdelingen te Peking. Een bericht te Brussel uit Shanghai bevat echter een geheel andere lezing en wel dat de troepen van generaal Nieh derebellen bij Peking versloegen. Aan berichten ontbreekt het dus niet, maar welke zijn de ware Men zegt dat Li-Hung-Tchang al de gouverneurs der provinciën verzocht heeft zoo spoedig mogelijk troepen te zenden om de rebellen en voornamelijk den aartsrebel, prins Toean, te bestrijden. Moge het waar zijnl Van Tientsin valt thans te melden dat de toestand critiek blijft. Alle Europeanen die niet de wapens kunnen voeren, hebben bevel gekregen te vertrekken. Aan levensmiddelen ia groot gebrek en de sanitaire toestand zal er wel niet op verbeteren nu zoovele lijken van Chinee- onbegraven liggen. Zondag 15 Juli 3, 3 Maandag 16 3,47 Dinsdag- 17 4,32 Woensdag 18 5,27 Donderdag 19 6,34 laatste kwart. Vrijdag 20 8, 0 Zaterdag 21 9,23 Per Telegraaf. TERNEUZEN. Bij het stellen van een pomp op de nabij de haven gezonken Engelsche stoomboot Maggie Macnair is de tweede machinist van een der byliggende stoom- booten, de Zweed Carlson, gehuwd en vader van 4 kinderen, bevangen door opstygende giftige gassen, bedwelmd en gestikt. Kapitein Gunther en eenige an dere werden eveneens bevangen door gassen. De eerste is ernstig ongesteld. 'S-GRAVENIIAGE. Het pantserdek- schip Holland vertrok heden uit Hongkong naar Shanghai. Uit Itidië vertrekken heden naar China het pantserdekschip Koningin Wilhelmina en het pantser schip Piet Hein om met de Holland tot een divisie vereenigd te worden onder opperbevel van den kapitein ter zeeLamie. België. ANTWERPEN, 14 Juli. 60 man heb ben don arbeid op de Scandia hervat. De ploegen woiden in den loop van den dag nog versterkt. Troebelen in China. LONDEN, 14 Juli. Gisteren 8 Juli sielden de Chineezen nog 12 kanonnen op voor hen gunstige stellingen. De stel ling der Verbondenen werd onhoudbaar bij Tientsin. De Oorlog in Zuid-Afrika. PRETORIA, 13 Juli. De Boeren zijn nog in bezit van een reeks kopjes vijf mijlen ten noorden van de forten bij Wonderboom en Daspoort. Bij Nitrals nek leden zij zware verliezen door den tegenstand van het Lincolnshire-regi ment. KAAPSTAD 13 Juli. De oud minister Schreiner verklaarde dat het noodig was dat de Republieken een zekere mate van onafhankelijkheid behielden. Van Vlissingen. Van 7-14 Juli 1900. ONDERTROUWD F. J. Krieger, jm. 23 j. en E. M. van Hoek, jd. 24 j. C. Woerdenbagch, jm. 26 j. en. G. van Son, jd. 24 j. C. Siebels, jm. 32 j. en C. Polderman, jd. 28 j. GETROUWD C. Dommisse, jm. 26 j. en M. P. van Houte, jd. 38 j. H. J. van Engen, jm. 23 j. en M. Pagé, jd. 22 j. BEVALLEN G. Luitwieler, geb. de Vos, d. L. Dekker, geb. Bostelaar, z. C. J. Tielen, geb. Elich, z. .T. J. Beversluis, geb. Bouwense, z.~ J. G. de Vries, geb. Iieijtvelt, d. OVERLEDEN E. P. Büttner, wedr. van P. P. Stecher, 32 j. S. Anemaet, man van J, M. J. Engelblik, 78 j. G. A. A. Leenhouts, z. 1 j. J. D. M. Olthoff, d. 17 m. A. van Meeien- donk, man van H. de Vos, 63 j. J. Borghorst, wedr. van G. vau Harden- berg, 85 j. Beste middel om spoedig en gemakkelijk Linnen enz. Glas werk, Houtwerk, Aardewerk, Marmeren Gangen enz., ouk Zilverwerk goed en helder schoon te maken. l*er pakje 5 nent. Uitsluitend verkrijgbaar bij BELLAMYKADE, Ondergcteekende beveelt zich aan voor het bezorgen van ASSURANTIËN, 0p Beurspolis te Rotterdam, op Huizon, In boedels, Koopmansgoederen, Schepun un Land, Rivier- en Zeetransporten Bij den ondergeteekende verschijnt eiken Woensdag Weekblad voor Jonge Dames onder Hoofdredactie van (JOBANNA VAN WOÜDE). „De Hollandsche Lelie" is het eenige Weekblad in Nederland voor Dames uit de hoogste en beschaafdste kringenlet hierop voor uwe advertentiën. Prgs per jaargang f 4,50, fr. p. p. f5,— Proefnummers gratis. Amsterdam. L. J. VEEN. Betrouwbare financieele Gidsen Se Kleine Kapitalist (21e Jaargang 1900.) Verschijnt Maandag Woensdag en Vrijdagavond. De goedkoopste Beurscourant. ievenavolledig,onpartijdig, nauwkeurig. Prijs per 12 maanden franco per post 6- Met Wekelijksche Restantenlijst 8, Voor Buitenï. en Koloniën -j- extra porto. (17de Jaargang 1900.) Het goedkooP^e Financieele Weekblad, vermeiende alles wat een ieder die slechts een enkel stukje Effecten bezit, weten moet, tevens onpar tijdig, nauwkeurig. Prijs per 12 maanden franco per post 3. Met Wekelijksche Restantenlijst p. p. ,6, Voor Buitenl. en Koloniën -j- extra porto. (3de Jaargang 1900.) Verschijnt den laatsten Zateidag van elke Maand. De goedkoopste Uitlotingscournnt. tevens onpartijdignauwkeurig. Prijs per 12 maanden franco per post 1. Voor Buitenl. en Koloniën -|- extra porto Beide eerstgenoemde bladen vermelden ook alle uitlotingen van Gemeentelijke, Waterschaps en Kerkelijke Leeningen. Proefnummers zijn op aanvrage gratis verkrijgbaar en Abonnementen (welke op den lsten van elke maac 4 kun nen ingaan) worden aangenomen bij de Uitgevers van deze Courant en aan de Bureelen van bovenomschreven bladen Keizersgracht 258, AMSTERDAM. Oedepo- FaMöka. merk Alleen etht, waaneer van dit fabrieksmerk BERLIJN. MUNCH EN, WE ENEN. Verschijn Uit „Van dag „Het is te ho thans tot het be dat de ChineezJ zich niet straffelo leedigen, en da derde van alle li onderdanen heef# gaan behandelen normale dagelijksch broc vrouwen die hut hebben. De haast om i sche en Engelscl te doen drillen, perd worden, dat aan Japan ioofd is voor zijn Japan is al te Een mirakel h eigenlijke natuur na aan de Ct onmogelijk zoo manieren, gewooi Er gaat zoo in en gerucht, dat orden ondervoi een opperbevelhet derlijk leger van 'maar Peking za Bajaar en nu Tie: I De Japanners, moedigheid ontbrt bevelhebberschap, expeditie wegen.- daten dat ze zenc I De Engelscher| om Rusland m: Dorh mij komt h peesclie officieren Aziatischen generi mij te Westersch neming. B Een Duitsche naar mij toeschijn Doe,li eer men een staatsman een generaal. China is geen getid rijk. Het b elkander bijna n groote partij, di,| Westersche begri; steun te krijgen onderkoning hier Als nu eens eel en bij Russisc 'eken zijn de ande macht kreeg om en door tegenmljne; deeldheid te wek F F: UJU t<l 20.) «Ik breng het g •lacht Proehor, toen Btapte en hij haar J gelaat zag. „Koma «Prak hij tot de pJ rijtuig stonden te d Doet je plicht De zweep klapte vogeltjes vlogen de Polenka zag het iüen zij Zi0h omke<

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 6