Mèiièè Lelie: GROOTE UITVERKOOP, te Spot, Spot, Spotprijzen. Vruchten-Inmaak. ZOMERARTIKELEN. Het Katholieke Stuiversmagazijn lÏÏBvr.S.M.C.vWerieskerken-JBüiüs <1 Nieuws. Kerk- en Schoolnieuws. Advertentiën. met 25 pCt. korting 8. SlJllRAÜTS. Langeviele K 200. C. GEENSEN. POETS-PASTA „DE SABEL". schade, die jaarlijks Als men bedenkt, dat strekte platen de zee- heidene tientallen toe n en vooral hun maal iraarvan een volwassen 7 K. G. oppeuzelt pet rijpen, dat de klachten ■isschers alleszins gt. |en. dat de jaarverslagen de Schelde en Zeeuw- ^cenjare vermeldden de werd toegebracht aan Naar visschers ver- |bot dan ook een ge- van dien zeeroover uit Zuiddorpe Vooren alhier is met ugustus benoemd tot het hulppostkautooi betrekking is reeds en grootvader en den )de met eere vervuld Iuit Overslag ien jaren is hier veel eterd. We kregen een ïw, het onderwijzend igebreid, de kerk werd ;n tlinke klok voorzien; smaakt met het leggen Overslag Zuiddorpe, |r voltooid zal worden; ippij werd geprome- icorps. Weldra zullen fr te wenscben hebbrn van den hoofdelijken te Rotterdam, m werd Zaterdag be- sft zich nu ook uit- ipers van de Rijn- en erdam is Rotterdam heerscht stilte. Plaats- n aangevoerd, maar op uitnoodiging der sleeperspatroon reed lillende sleepers wer- In een manifest ver- ;rs hun houding en tot de burgerij. Men weer in het werk Iraagt behoorlijke ver- htarbeid, met afbake- m voor de dagtaak, d mishandeling van De troepen in den nsigneerd. b- en kantoorpersoneel poten werken cargadoors en andere hebben een rond- Ibootwerkers verspreid, ien tegen de staking igingen, waarmee zij, illen, worden overge- neer te leggen. Zij Irstandskas bijeen, om >n ongevallen geduren- te doen gelden voor aanrandingen tydens fing. Dan zeggen zij gesteld zijn, werden gd Engelsch gewicht. Iwerk is een prijs ge- een geheel weekloon, goed als onmogelijk is |van boord gaan op vroeg Gregor en hij zijn vriend naar ik kom wel terug en bij je. Ben je nu te- antwoordde Czerni- Iom dan spoedig, en blijken dank voor d," zei Stwolinsky alles wat er in de prgevallen kun je ook anders vernemen," glimlachend bij. „Olga igeduld en ook Polenka Ispoedig te komen. Zij als alle vrouwen te maken met den iliedrama." in den zadel, knikte eens toe en reed in Wordt vervolgd). Het werken na een bepaald uur des avonds moet met de helft hooger loon betaald worden. Een zeer breedvoerig contra-manifest, houdende protest tegen het door de car gadoors verzonden manifest, werd op eene vergadering van werkstakers voor gelezen. Nader lezen wij het volgende Zondagavond is te Rotterdam aan gekomen uit Amsterdam het 3e bataljon van het 7e reg. inf., sterk 211 onder officieren en manschappen, onder bevel van den majoor A. J. Vetter. Uit Schiedam arriveerde een uur latei- een tweede eskadron cavalerie, sterk 100 man en 5 officieren. Het garnizoen is met 300 mariniers uit Amsterdam en Nieuwendiep versterkt. Aan de Wilhel- minakade is een detachement mariniers, sterk 56 onderofficieren en manschappen, gedetacheerd. De Spoor- en Binnenhaven zijn door boomen afgesloten. Vo„r den mond der Spoorhaven ligt de kanonneerboot Dufa en voor dien der Katendrechtsche haven de kanonneerboot Havikop de rivier surveilleeren eenige gewapende stoom- sloepen der marine. Het militair bewind is ingetreden, havens en kaden zullen afgezet en patrouilles infanterie en cavalerie zich daar langs bewegen, terwijl de politie haar gewone surveillance hervatte. Heden wordt een pantserschip te Rotterdam verwacht. Des middags was eene vergadering in het gebouw Diligentia door de leden van de Rotterd. Veem- en expeditie- vereeniging gehouden, waarin o.a. door H. Spiekman op het feit werd gewezen dat niettegenstaande al de eisschen niet werden ingewilligd, de toestand der boot welkers toch verbeterd is. Een ander spreker stelde voorop dat de stryd niet alleen geldt een stryd der bootwerkers, maar zich uitstrekt tot alle categoriën, betrokken bjj het transport te water. De geheele strijd is uitsluitend begonnen ombeterelevensvoorwaardenteverkrijgen. De vergadering stelde daarna een loonstandaard vast, waarin o.a. voor ge woon expeditiewerk van 's morgens 7 tot 's avonds 7 uur, met l'/j uur schaft tijd, een daggeld van f 2,50 gesteld werd. Vóór en na 7 uur f 0,25 per uur voor overwerk en tevens f 1,50 tot 12 uur en f 3 extra van 7 6 uur 's mor gens. Deze lijst zal den patroons aange boden worden. Van het antwoord zal afbangen of men zich al dan niet zal aansluiten by de staking der bootwerkers. De vergadering was zeer druk bezocht. De voerlieden van de firma Van Gend en Loos hebben ook het werk gestaakt. De sleepers hebben in de stad en in Qe buitenwijken wachten uitgezet om zoo noodig te beletten dat hier of daar slee persdiensten verricht worden. De Mij, tot Expl. van Staatsspoor- vegen en de H. IJ. S..M. hebben mede gedeeld dat wegens staking geen ijl- of vrachtgoederen ambtshalve worden afge- ïaald en besteld. Een op de Maas liggend rijnschip tijdelijk ingericht als logementschip voor verken willende bootwerkers, is van de uzyde in den vorigen nacht door ptakevs aangevallen, die trachtten met J50 man en twee sleepkooten het schip Lte overrompelen. Die toeleg is mislukt floor het optreden der politie, die de hulp der mariniers inriep. Te Schiedam is bij eene poging van Rotterdamsche bootwerkers om het lossen tan het stoomschip Dunmail te beletten, het tot een treffen met de politie gekomen. De politie maakte van haar vuurwapens gebruik. Niemand is echter gekwetst. - Omtrent den toestand van de leden juin het gezin in de Engelenburgstraat, 's Gravenhage, bij wie zich na het gebruik van varkensvleesch verschijnse- i van vergiftiging voordeden, verneemt men, dat de toestand van den man zeer bedenkelijk, die van vrouw en kind faarentegen bevredigend is. Ook bij andere gezinnen, die vleesch kebruikten, bij denzelfden winkelier ge tocht, hebben zich dergelijke verschijn- Vlen vertoond. Onze Koningin aan 't dwalen. De Frankfurter Zeitung ver rit - of 't waar is weten wy dus niet dat toen oDze Koningin onlangs in chwarzburg was, zij op een rijtoer naar Ie kloosterrui'ne Paulinzella herhaaldelijk lei-keer^ reed, hetgeen zooals het toen heette aan den koetsier zou hebben ge degen. De F. Z. beweert nu echter dat jet niet aan den koetsier lag maar aan Ie generale-stafkaart die tot gids diende. ^5r staat niet bij of het een kaart was Van onzen generalen staf of van den Duitschen. I Het zou overigens niet de eerste maal fijn geweest. Toon de Koninginnen lenige jaren geleden in de omstreken Van Haarlem de bloemen bezichtigden, raakten zij bij Leiduin óók van den weg ten gevolge van eene onduidelijke «aart. den Engeischen niet, die haar toeschrij ven aan de sympathie voor de Boeren in België. De Standard schrijft dat Sipido waarschijnlijk van die gevoelens heeft geprofiiteerd, maar dat de regeering (waarom niet de rechters de zaak breeder had moeten opvatten en niet dulden dat Sipido er zoo goedkoop van afkwam. De Daily Telegraph zegt dat de anar chisten nu niet meer onder elkander behoeven te loten. Zy hebben slechts een of anderen landlooper (schooier) in dienst te nemen en hem te zeggen wat hij doen moet. De beslissing van de jury is monsterachtig. De Daily Chronicle verklaart dat het vonnis majesteitschennis is. De Daily Mail zegt dat België een schuilplaats zal worden voor misdadige mijnwerkera. Heel practisch raadt de Daily Express den Engeischen aan Ostende te boycotten en geen Belgische sportmannen in Enge land op de wedstryden toe te laten. Een jong meisje van 17 jaar Desmare genoemd, is enkele dagen ge leden te Chaudanne (Frankryk) van honger gestorven. Vier maanden geleden was haar moeder by' eene grondinstortine gestorven en sedert dien tijd moest zij in het onderhoud voorzien van vier broertjes en zusjes, daar de gemeente haar onderstand weigerde. Zij bezweek aan de ontberingen, die zij zich uit liefde voor de kinderen had opgelegd. Hoe de Duitsche Keizer op klei nigheden let, blijkt uit een aanschrijving welke volgens het orgaan der Duitsche spoorwegbeamten van den minister voor de spoorwegzaken onlangs is uitgegaan Daarin wordt gezegd dat het den Keizer m den laatsten tijd heeft getroffen, dat de beambten die geen dienstkleeding dragen (hulpbeamten en arbeiders), zoo slechtgroeten en de inspecteurs daarom nauwkeurig moeten toezien dat de hand wordt gehouden aan een aan vulling der voorschriften bij het reizen van „de allerhoogste en hoogste heeren" 1' eestelijkheden op zijn Amerikaanse h. Gedurende de nationale feesten van den 5en dezer zijn in de Vereenigde Staten 30 personen gedood en 1325 gekwetst door vuur werk, voetzoekers en vuurwapenen. Dit slaat slechts op 125 steden. Op het eiland Ceylon wordt nog wel gewerkt aan den aanieg van een kamp voor gevangen Boeren, maar 't heet toch, dat lord Roberts geseind heeft dat het zenden van Boeren naar Ceylon vermoedelyk opgegeven wordt. u De, »straits Times" schrijft heel christelijk over de Boeren „Nu de Boeren zich in hun schansen op de heuvels verschuilen, zouden eenige duizenden van onze Indische Ghoorka's van groot nut kunnen zijn. Als de Boeren kennis hebben gemaakt met het plei- zierig gevoel, dat het mes der Ghoorka's bezorgt, zal dat misschien wat licht brengen in hun binnenste, en hun doen beseffen, over welke middelen het Engel- sche i yk beschikt.Ais zij in de bergen vluchten, jaag hun dan de Ghoorka's op de hielen. „Als wij eens de Boeren onder de me hebben, zal de Engelsche pletrol door de Transvaal en den Vrijstaat gaan, over het Boerenuitschot, dat er nog is en hij zal het tot moes maken. Het land zal rood zjjn van bloed, opdat het gras er weliger zal opschieten," enz. Ned. Herv. Kerk. In ons land waren op 1 Juli in de Ned. Herv. Kerk 262 predikantsplaatsen vacant, waaronder in Zeeland 24. Voor deze 262 vacaturen zijn nog be schikbaar 38 candidaten. - De vrijspraak van Sipido bevalt AFRIKA. Het klinkt wel zonderling na het bericht dat Steyn de vlucht naar het gebergte genomen had, te lezen dat de Engeischen door de Boeren uit Utrecht verjaagd werden en ook dat de naar het heet zoo dikwijls geslagen Boeren toch volstrekt den moed niet opge ven, maar besloten zijn niet te rusten voor hunne onafhankelijkheid verkregen is en de Engeischen gedwongen zijn het land te ontruimen. President Kruger moet zich ook uitgelaten hebben dat de Boeren zullen vechten tot het uiterste toe, en de worsteling zal voortgezet worden al waren er maar 500 man meer. Gelukkig is het zoover niet geko men, daar ook de dappere de Wet thans aan het hoofd van 12000 man staat om den Engeischen krachtig het hoofd te bieden. Toch schijnen er verscheidene Boeren te zijn die den toestand hopeloos beschouwende, bijtijds een veilig onder komen zoeken en in grooten getale aan de Engelsche regeering het verzoek hebben gericht zich in Gazaland te mogen vestigen. Dat zijn dus geen mannen van den geest van Kruger en een Steyn doortrokken, en zoolang er zulke mannen zijn die het behoud hunner goederen boven dat van hun onafhanke lijkheid stellen, blijft de eindelijke overwinning op de Engeischen een groote onzekerheid. En toch zou met eenheid zelfs in deze omstandigheden, nu reeds zooveel is verloren, nog zooveel te verkrijgen zyn, want in het Engelsche leger is de toestand verre van rooskleurig en moet zooals wy reeds de gelegenheid hadden te melden, voorai de toestand in de Engelsche hospitalen zoo onrustbarend zyn dat het leger om zoo te zeggen met verlamming geslagen is en van een krachtig optreden tegen de Boeren daarbij geen sprake kan zyn. De knappe Roberts heeft, het is gebleken, door maar steeds vooruit te hollen, de groote fout begaan zich om het lot der achtergeblevenen niet te bekommeren en moet dus de oorzaak zijn van de ellendige verpleging in de hospitalen. Hoe krachteloos Engeland in Z.-Afrika ia, bewyat weer het feit dat het een aanbod van de Australische kolonie Victoria heeft aangenomen om een marinecontingent naar China te zenden. Sir Redvers Buller is te Pretoria in goeden welstand aangekomen. De harde arbeid (sia) dien hij gedurende 8 maanden verricht heeft, scheen geen spoor bij hem achtergelaten te hebben. Zoo] is het nog eens de moeite waard generaal te zijn als de vermoeienissen van den krijg geen spoor achterlaten. Nog weten wy van Lord Roberts dat de Boeren 800 Engelsche krijgsgevange nen hebben losgelaten, die nu op weg zijn naar Natal. Er was echter geen enkel officier onder. Ook kan gemeld worden dat generaal Brabant den 6en dezer Doornberg, tus- schen Senekal en Winburg, heeft bezet en het eenigszins apokriefe bericht dat een groot aantal krygsgevangen Boeren hunne diensten aan sir Alfred Milner hebben aangeboden om met de Engei schen in China te gaan vechten. Kommandant lammer moet een poging gedaan hebben om Rustenburg te nemen, maar werd met zwaar verlies terug geslagen kolonel Mahon verdreef 3000 Boeren die den spoorweg ten oosten van Bronkerspruit bedreigden. De Engeischen verloren daarby 33 man. De beveiliging van de spoorwegver binding blijft dus den Engeischen steeds de handen vol te geven. CHINA. De berichten omtrent het lot dei gezantschappen te Peking leveren eene groote verscheidenheid. Nu berich ten de consuls te Shanghai dat zij den 2en dezer nog flink stand hielden, maar nog gedurig aangevallen werden. Hun personeel leed wel eenige verliezen, maar de gezanten waren nog in veiligheid. Bij de Engelsche legatie waren echter negen personen gedood, waaronder een Nederlander. Het schijnt dat door de eene of andere vergissing - dan toch wel eene zeer noodlottige - de Neder - landsche legatie geen wachten had. Eene gunstige tijding is dat de trouw gebleven Chineesche troepen onder bevel van prins Ching de rebellen te Peking zouden aangevallen hebben en de gou verneur van Tsjang-Toeng geweigerd had het bevel van prins Toean om zich van Nanking meester te maken te gehoorzamen. Volgens een Chineesch blad zou prins Ching een tegenrevolutie te Peking op touw gezet hebben. Als een gunstig teeken in den zoo donkeren Chineeschen toestand mag voorts beschouwd wordeD dat Li-Hoeng- tsjang het bevel zou gegeven hebben aan al zyne gouverneurs, prefecten, enz. om de Boksers te onthoofden en het leven en de eigendommen der vreemde lingen krachtig te "beschermen. Zelfs zou hy de Fransche regeering verzocht hebben geene vijandelijkheden in Yoennan te beginnen, daar dit den toestand in de provincie Canton slechts moeieiijker zou maken. De tegenrevolutie moet echter slechts onder heftig verzet van prins Toean hebben plaats gehad, die steun vindt by de Tartaarsche bevolking van Peking en deze geneigd vond om de Europeanen aan te vallen. De prins heeft nu de leiding der zaken op zich genomen en het staat nog te bezien wie de sterkste zal zijn, öf de partij die vrede wil, óf zy die de vreemde duivels" uit het land willen jagen. En zoo zullen de mogendheden ten slotte nog genoodzaakt zijn de Chiheezen tegen zich zeiven te beschermen. Het beleg van Tientsin, n.l. het door de Chineezen bewoonde deel, werd 2 dezer door de Russen begonnen met 10,000'man, maar zonder gunstig gevolg. De Chineezen lieten zich ook niet on betuigd, maar openden een krachtig vuur op de gebouwen der vreemdelingen. Op bevel van admiraal Seymour werden de vrouwen en kinderen zoo snel mogelijk naar Takoe overgebracht. Men spreekt van een ramp die over komen zou zyn aan de Russische troepen- afdeeling van 3000 man, die den Hen Juni Tientsin verliet, op weg naar Peking. Er is sedert weken niets van hen ver nomen, zoodat men aanneemt dat zy door Kansoe's leger van Shin-si, 30,000 man sterk, dat nu te Lo-fa is en zich gereed maakt op Tientsin te marcheeren, overweldigd zyn. Japan brengt 22,000 man in gereed heid voor China. Men wil dat de Duitsche keizer zou voorstellen een Franschen generaal aan het hoofd van de troepen der Verbonde nen in China te stellen, omdat Frankrijk het minst belang heeft in het noorden van China. Engeland hoopt 40,000 man naar China te zenden, te vinden in Engeland, Indië en ook in Zuid-Afrik». RECLAME. Voor hen die niet eten. Ontzaglijk groot is het aantal personen wier maag slecht werkt en de spijsver tering gestoord wordt. In deze omstan digheden is de eetlust snel verloren en alleen met geweld lean men de spij - zen inslikken die niet verteerd worden. Wat is wel de oorzaak dezer slechte werking van dit teergevoelig orgaan Zulks is goed te weten en tevens het middel der genezing. De slechte toestand van het bloed, zijne slechte doorstraling zijn de hoofdoorzaken dezer storing. Zij kunnen eveneens voortkomen uit eene zwakte of storing van het zenuw stelsel. De genezing is mogelijk op voor waarde de verdwenen hoedanigheden van het bloed te herstellen en de zenu wen te versterken. De Pink Pillen van Dr. Williams die reeds zoo vele geschokte gezondheden hersteld hebben, zyn deze uitkomsten verschuldigd aan de her stellende en veerkrachtige eigenschappen die zy bezitten. Zy moeten aangewend worden. Zij geven kracht en eetlust terug en doen maagzwaarten en maag zuur verdwijnen die zich na iederen maaltyd voordoen, de hoofdpijnen die zich bij slechte spijsverteering voor doen, alsmede steken in de zijde, inge wandontsteking en vooral bloedarmoede noodlottig gevolg der uitputting der- krachten. De Heer Piet van Herwaarden te Alem, (Noordbrabant) bevestigt wat wy hier boven aangeven. Ik had geen eetlust meer, veel, last van maagzuur en kon niet het geringste voedsel verdragen. Alle geneesmiddelen die ik tot nog toe genomen heb deden mijn toestand eer der verergeren dan verbeteten. Alleen de Pink Pillen hebben mij den eetlust terug gegeven, de spysverteering be vorderd en mij nieuwe krachten gegeven. Ik kan thans alles verdragen en gevoel me uiterst wel. Het is in alle gevallen van verzwak king,bloedarmoede,rheumatismus, zenuw pijn dat men de Pink Pillen moet gebruiken om met zekerheid de beste resultaten te bekomen. Prijs f 1.75 de doos f 9.per 6 doo- zen. Eenig depdthouder voor Nederland Snabilie, Steiger 27, Rotterdam. Voor de gebruikswijze raadplege men de ingeslo- tene Hollandsche circulaire. Ook echt verkrijgbaar te Middelburg bij JOHAN DE ROOS, Drogerijen en Chemicaliën, Vlasmarkt, K. 157. Vrydag 13 Juli 1,41 Springtij nm. Zaterdag 14 2,22 Zondag 15 3, 3 Maandag 16 3,47 Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overiyden van onzen geliefden zoon en broeder, betui gen wij hiermede onzen harteiljken dank. Uit aller naam, E. C. DE KAM. H. DE KAM- Abrahamse. Vlissingen, 9 Juli 1900. Verkrijgbaar bij J. ANDRIESSEN prima Inlandsche Brandewijn a 1.10 per Liter, Fransche Brandewijn 1.50 per Liter, bij 2 Liter 5 cent lager per Liter. Pijpkaneel en Vanille Suiker. VAN ALLE VOORRADIGE Beleefd aanbevelend, MIDDELBURG. Goede Madera 75 100 120 ct. p. tl. Uitmuntende Port A Port 80 100 Bordeaux60 75 100 Roode Aalbessen wijn 35 Witte 40 Frambozen en Aardbeziën 45 Echte Friesche Boerenjongens, Oud Hollandsche Brandewijn, Hulstkamp'* Oude Jenever. J. ANDRIESSEN. De Nieuwe Jaargang van zal beginnen met de boeiende romans van De Misdaad van het Eiland. De Kloosterruïne en meer dan 50 kleinere verhalen, alsmede raadsels, versjes, nuttige wenken, anecdo- ten, logogriefen, rebussen, enz., alles aan den geringen prijs van 65 cent per drie maanden, franco per post 80 cent. De le aflevering ligt bij eiken Boek handelaar ter inzage en bij den Uitgever STOKVIS WATERREUS, 'sBosch. Bij den ondergeteekende verschijnt |elken Woensdag Weekblad voor Jonge Dame» onder Hoofdredactie van (Johanna van Woüde). „De Hollandsche Lelie" is het eenige Weekblad in Nederland voor Dames uit ie hoogste en beschaafdste kringenlet hierop voor uwe advertentiën. [Prijs per jaargang f 4,50, fr. p. p. f 5, Proefnummers gratis. Amsterdam. L. J. VEEN. Dinsdag 10 Juli 11,59 Woensdag 11 12.18 Donderdag 12 12,57 Volle Maan. Bet beste Poetsmiddel is thans Gedeponeerd omdat daarin VEREEHIOD Ie, wat tot nu toe nist was verkregen: een onovertroffen PosWmiddsl voor Metalen mn Glaswerken tegelijk, dat niet 7lekt, niet stuift, de voorwerpen met aantast, geen vergift bevat en daarbij vlug en sindelflk werkt. Het beste voor ieder die te poetsen heeft I Alom verkrijgbaar 0 cents per stukje, met vol ledige Hollandsche gebruiksaanwijzing. Oeneraal-Agenten voor N ederland en Kolonlén 2 U. F*. PIERER ZONEN te Worxnerreer. Voor enkele grootere plaatsen worden nog eugros-verkooper* g«ocht Coiuiiwcu o* u

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 3