vhYlenem.b.'voorbeijtel, V X i i Geen Rheumatiek meer i S S I J. DUVAL, VOORHANDEN: te Een net Burger Meisje Wordt gevraagd VERWACHT Laatste berichten. Advertentiën. i Mmmi Molstraat F 89, Et Sopt. Sineelstraat, TANDARTS, kolen* H. B. BIJLEVELD. Aan de geachte Clientele en Ver bruikers der Verpakte lliee van voorheen GEBRs. SJSELte Amsterdam, SBXTRX G. J. ©sras,, Bx.P KANTOOR EN MAGAZIJN. Rheumatiek, rooien tegen Pretoria oprukken, doch de bewoners zijn kalm en zullen allen wel uittrekken." Eene hondenvriendin. Eene oude vrouw, mej. Marguerite Can- diou, oud acht en zeventig jaar, te Parijs een eenvo»dig verblijf bewonende, verloor haar hondje, dat zij sedert lange jaren bezat en waaraan zij erg gehecht was. Het gebrekkige dier was zachtkens in de armen zijner meesteresse ontslapen. De smart der oude juffer was ont zettend. Gedurende vijf dagen sloot zij zich in haar woning op met het lijk van Koko aldus heette haar gelief de hond overlaadde hem met kussen, sprak onophoudelijk tot hem alsof het beest een mensch was geweest. Vervolgens kwam plotseling een denk beeld bij haar op. Zij had dikwijls van een hondenkerkhof hooren spreken, maar welke moeite zij ook deed om er een te vinden, zij slaagde er niet in en werd er slechts door hare buren om uitge lachen. Met wanhoop in de ziel, ging zij naar haar huis terug en na voor het laatst op het lijk van haar lieven Koko een vloed van tranen te hebben vergoten, esloot zij ook een eind aan haar leven a maken. Maandagavond sprong zij, met het r|t;.van den hond sterk tegen de borst ridrukt, uit het venster van haar woning p de derde verdieping en brak zich u schedel op de straatsteenen. De dood (ojgde onmiddellijk. De oude deed zeker dwaas, maar haar ï'.nd was misschien de eenige vriend lien zij in de wereld bezat. In de Engelsche bladen is de rubriek „Gedooden, gewonden en ver misten", sinds de oorlog begonnen is, een gewoon verschijnsel.In den eersten ,d nam de afdeeling .vermisten" nog al ruimte in beslag. In de laatste maanden is de rubriek .gestorven aan ziekten" van een bedenkelijke lengte. Het nummer van 21 en van 23 Juni van de „Daily Graphic" bv. geven elk een 50 a 60 sterfgevallen op, de meeste van 16, 17 en 18 Juni, maar sommige ook van Mei, die eerst nu bekend wor den. Een blik op deze doodenlijsten is be moedigend voor de Boeren, zegt de Haagsche Ct., want ziekten alleen zouden het Britsche leger zoo in een paar maanden sterk verzwakken. Voeg daar nog bij de lange lijst van gewonden en dooden en gevangenen en men moet tot het besluit komen, dat er nog kans be staat op overwinning, zoolang de Boeren volhouden. AFRIKA. Officieel is au bekend ge maakt dat de Engelsche regeering er niet aan denkt uit Afrika troepen naar China te zenden. De oorlogen in Ashanti of China zouden dus niet verhinderen dat Engeland in China krachtig optreedt. De gebeurtenissen in China, waar de toe stand nog altijd ernstig blijft, doet vreezen dat die verklaring slechts grootspraak is, een soort van Boerenbedrog om de zaken in Afrika beter voor te stellen dan zij werkelijk zijn, want het is niet te denken dat Engeland aan Rusland dat zoo krachtig optreedt in China, de vruchten van de overwinning zal gunnen. En dit zou het geval zyn als het zich met een bijrol in het Chineesche"drama vergenoegt. Men troost zich nu in Engeland dat men later revanche zal kunnen halen als de orde in hot Chineesche rjjk zal hersteld zijn. Of dan echter de over winnaars aan Engeland zijn eisch zullen toestaan, valt met recht te betwijfelen. Het ziet er thans in Afrika niet naar uit dat werkelyk het Engelsche leger veel vermindering zou kunnen lijden, nu de guerilla met zoo groot succes door de Boeren gevoerd wordt en ziekten onder menschen en vee zooveel slacht offers maken. De Boeren gaan maar steeds voort met hun aanvallen. By Kroonstad vielen zij eene troep Basoeto's aan, die daar onder toezicht van de genie werkten, doodden er twintig en namen er 200 gevangen, en nu generaal Olivier, dien men reeds in het net waande, door de Engelsche ljniën is heengebroken, zal het aantal aanvallen zeker wel niet ver minderen. De Engelsche hebben ten minste in Olivier weer een geduchten vijand te meer gekregen. Over het gebeurde by Honingspruit, waar de Wet een trein met Engelschen aanviel, leest men het volgende ,,De Boeren vielen in het station Honingspruit den trein aan, die met 405 infanteristen uit Pretoria zuidwaarts ging. De bevrijde gevangenen uit Pretoria kwamen haastig aan-Zy waren gewapend met geweren, door de Boeren van Pretoria ingeleverd, maar hadden geen geschut. Kolonel Devons, de man die zich bij Colenso niet wilde overgeven, voerde ze aan. De Boeren telden 300 man met tw9e vijftienponders. Kolonel Bullok kon nog net naar Kroonstad seinen voor de telegraaf doorgesneden werd. De Boeren braken aan weerszijden der Engelschen.de sporen op en zonden iemand met de witte vlag om overgave te eischen. De Engelschen weigerden. Dadelyk begon nu uit het noorden ge weervuur, dat was ongeveer om half negen; daarna granaatvuur uit het noor den en zuidoosten. Daarop reden er Boeren naar het oosten en omsingelden feitelijk zoo de Engelschen. Na een paar uur schieten eischten de Boeren weer overgave. Bullok weigerde verontwaar digd, en tot half vier duurde zoo het gevecht voort, Toen kwamen 300 yeomen het 4e Argyls en het 17e lanciers met een batterij veldgeschut uit Kroonstad te hulp. Dadelyk vluchtten toen de Boeren. Majoor Hobbs, die acht maanden een gevangene van de Boeren geweest was, sneuvelde met vyf minderen, een luitenant en 14 minderen weruen ge wond." Het nieuwe Engelschgezinde ministerie te Kaapstad geeft reeds blyk van zyne gezindheid.Botha, lid van de wetgevende vergaderingvoor AliwalNoord, en zijn col lega,de oudminister Sauer, zijn te Kaapstad gevangen genomen onder beschuldiging van hoogverraad. Botha had, schrijft men, een tocht door de Hollandsche districten gedaan, zeker niet in voor Engeland gunstigen zin. Dr. Jameson bekend om zijn inval in Transvaal, is te Kimberley zonder tegen stand tot lid van de wetgevende ver^ gadering van de Kaapkolonie gekozen. Het loon op inbraak dus Volgens een bericht uit Pretoria stond Botha Maandag op 18 K.M. ten noord oosten van Pretoria en 6 KM. van de Engelsche voorposten. CHINA. Wat over den toestand in China gemeld wordt, klinkt nog ver van gunstig. Admiraal Seymour is nog altijd omsingeld door de Chineezen en heeft nu reeds 62 dooden en 200 gekwetsten. Eene versterking van 2000 man is op weg om hem te helpen. Volgens admi raal Kempff zouden de wachten der ge zantschappen te Peking en de gezanten zelf zich bij Seymour bevinden en daar dus in zyne ellende deelen, veroorzaakt door zieken en gewonden en gedurige gevechten met den vijand. Gemeld was dat de verbonden troepen Tientsin zijn binnengetrokken en de vreemde gezanten uit Peking zijn vertrokken met Chineesche troepen. Een tweede bericht vermeldde echter dat de Britsche afdeeling der troepen tot ontzet van Tientsin in ver binding met de stad geweest is en dat zij versterkt wordt. Dit niet duideiyk bericht werd gevolgd door een ander, ópt de Russische generaal Stöszel den 24en dezer Tientsin binnengetrokken is na een hevig gevecht en de verliezen niet groot waren. Volgens eene andere lezing, geene officieele echter, moet er vier dagen gevochten en de slachting aller- vreeselijkst geweest zijn. De straten zijn bedekt met tallooze lyken. Aan dien tocht namen deel behalve de Russen, Amerikanen, Japanners en waarschijnlijk ook Duitschers. Dat ook andere natiën er aan deelnamen, is nog niet gebleken. Wy zeiden hierboven dat de toestand in China nog verre van gunstig is. Ook na het nemen van Tientsin blijkt dit niet het geval te zyn, want de oproerige geest neemt in het land zoo toe, dat men bloedige tooneelen vreest. De voor teekenen van een moorddadig oproer van Boksers, zeeroovers en andere bloed dorstige desperado's, zegt de Daily Tele graph, die niets dan hun waardeloos leven hebben te verliezen en alles hebben te winnen bij moord en plundering, worden zoo duidelijk dat de rijke Chinee zen haastig uit de buurt van Kanton wegtrekken en hun vrouwen, gezinnen en kostbaarheden medenetnen. Oproer wordt op groote schaal aan gekweekt. Opruiende placcaten roepen het volk op tot verdelging der vreem delingen. Daarenboven is zekere Kangjoe> bekend als een vreemdelingenhater van de ergste soort, gewapend met eene kei zerlijke volmacht, als dictator over de zuidelijke provinciën heimelijk te Nang- kong gekomen, hoogstwaarschijnlijk met het doel om daar ook het volk tot op stand aan te zetten. En zoo zouden dus de Verbondenen ten slotte de geheele dweepzieke Chi neesche natie tegen zich krijgen. Een reuzentaak, voorwaar, om aan het verzet- van zoovele millioenen een einde te maken en waartoe de contingenten tot nu toe naar China gezonden, stellig niet voldoende zyn. Dit begrijpen de mogend heden dan ook genoegzaam, door in allerijl zooveel mogelyk troepen naar het oorlogstooneel te zenden. Duitsch- land in de eerste plaats, dat er weer een aanzienlijke macht heenzendt. Van Engeland is daarvan echter niets bekend het kan trouwens al zeer weinig missen Japan zal ook krachtig deelnemen, blij kende uit de som van vijftig millioen yen als oorlogscrediet toegestaan. Lieden die bekend zijn met de Chineesche gebruiken, verzekeren dat de opstandelingen zich van admiraal Sey mour evenals van de gezanten te Peking levend wenschen meester te maken ten einde in hun personen gyzelaars te hebben en daardoor gunstige vredes voorwaarden te kunnen verkrijgen. Per Telegraaf. 's GRAVENHAGE. Twekdk Kamer. Aan den heer Pyttersen is toegestaan een interpellatie later te houden over het ontslaan door een patroon te Almeloo van een werkmau, die lid der arbeids kamer wil blijven. De Kamer heeft de wenschelijkheid uitgesproken van een diploma voor de bediening van eenvou dige stoomwerktuigen en goedgekeurd de uitzendingskosten der „Friesland" naar Zuid-Afrika en de wetsontwerpen betreffende de voogdij en de ouderlyke macht enz. zonder stemming aangeno men. De Kamer is op reces gescheiden. De Troebelen in China. YOKOHAMA, 28 Juni. De Japansche regeering besloot 20,000 man naar China te zenden. PETERSBURG, 28 Juni. De minister van oorlog ontving bericht uit Port Arthur, dat in den nacht van 26 Juni Seymour door de verbonden troepen is ontzet. Uit Seymour's kamp zijn 200 gewonden naar Tientsin overgebracht. BERLIJN, 28 Juni. De commandant van het Duitsche eskader meldt dat de gezanten zich bij het landingskorps bevinden. Het versterkte arsenaal in Tientsin was nog in handen van de Chineezen. By Takoe werden 1000 Japanner: aan wal gezeter volgen nog 2000 man en een bataljon Fransche infanterie. Zeetijdingen. Het Engelsch stoomschip Black Swan vertrok 26 dezer van Cardiff naar VlissingeD met eene lading steenkolen voor de Maatschappij Zeeland. Vrydag 29 Juni 2,24 Zaterdag ZO O 3 2,55 Zondag 1 Juli 3,28 Maandag 2 4,03 Dinsdag 3 4,42 Woensdag 5,28 Donderdag 5 6,28 E. Kwartier. Marktberichten. Middelburg, 28 Juni. Boter f 0,90 a f 1,10 per K. G. Eieren f 3,00 per 100 stuks. Den SOsten Juni hopen onze p4- geliefde Ouders, Behuwd- en sk- Grootouders |fc J. BIJLEVELD §E en g«- J. J. VILLÉE hunne 25-jarige Echtvereeniging fc te herdenken. g* Hunne dankbare kinderen §i- en kleinkinderen. MIDDELBURG. Aangifte van nieuwe leerlingen, liefst spoedig:, bij Mej. A. W. HEMME- KAM, Hoofd der School, of bij Mevr. E. DE LIGT VERBRUGH, Secretaresse. De vacantie begint SO Juli en eindigt 4 September. bij eenvoudige nette lieden, voor twee Dames en een Heer, INWONING, met gelegenheid om zelf te kunnen koken, voor den tijd van zeven dagen, van 16 tot en met 22 Juli. Vergoeding 10,50. Brieven franco letter V. S., bureau Vlissingsche Courant. KAMERS T E IT TJ U Ii aangeboden, op goeden stand. Brieven lett. B, STUART's Boekhandel. tegen 1 of 15 Augustus, een ruim Bo venhuis, van alle gemakken voor zien. Adres Slijkstraat, C. 38. GEVESTIGD TE TUSSIH Spreekuur: dagelijks 94 uur, Ooosje Busken- straat, 168. een prima grove lading Kachel- Korte Noordstraat, E. 118. gevraagd, ongeveer 18 jaar, voor hat huishouden, tevens behulpzaam in buffet. Adres bureau Vlissingsche Courant. Tandarts, Middelburg, van Lange Delft naar Londensche Kade II. 65, bij de Segeerstraat. Tomato Catsup. Carry Powder. Sardines. Tafelzout. Salmon (Zal m.) JAMS in sierlijke glazen potjes in verschillende smaken, by Wed. J. G. H. Dommisse, Bellamykade, G 5. ZALFunhatROODE KRUIS MET TEER TOT BASIS Stellige genezing in weinige dagen ran alle aoor- Imr vu wondenbrandwonden, kwaadsappige s ren, spleten wan den tepel, huld-en kankerachtige aandoeningen, ens Men wachte xioh voor -imilr SSPOT ALZJI De Ondergeteekende beveelt zich tot levering- der be kende Theesoorten beleefdelijk aan, zullende niets onbeproefd laten het vertrouwen, ruim 16 jaar genoten, steeds waardig te blijven, borg stellende door de zoo tal van jaren ondervinding in den Theehandel opgedaan, de kwaliteit der Thee aan alle eischen zullen voldoen. Tevens bericht ik UEd. dat op de bekende voorwaarden door mij een keurige tegel, omvat in notenhouten lijst, wordt toege zonden, terwijl de bewijzen van verbruik van voorheen GrELtBs. SNELi steeds door mij in ontvangst genomen worden. Mijn Zaak blijft gevestigd geheel op denzelfden voet als voorheen, aan het oude adres: Warmoesstraat 34, Amsterdam. Mij aanbevelende, teeken ik achtend, Theehandelaar. oud adres, AMSTERDAM. Koning der Balsems, recept van de Zeer Eerw. Heeren Kloosterlingen van het klooster Santa Paulo te Cartagena, is het eenige genezend middel tegen het is ook heilzaam tegen brand-, snij wonden, verstuikingen, kneuzingen, stramheid in ledematen, lendepijn, spier- verrekkingen. enz., enz. Tallooze voorbeelden van hen, die geheel hulpeloos waren, zelfs zoodanig, dat zij niet in of uit het bed konden komen, lieden die krom of gebogen waren, zoodat zij zich niet konden verroeren, zijn door het gebruik van enkele potten KLOOSTER BALSEM totaal genezen. Duizende attesten van volkomen genezingen, zijn voor ieder ter inzage. Prijs per pot 35 et., 75 et., fl.20, f2.50. t j. men, luutiffltuT, 11 iiottmw. Verkrijgbaar bij A. BENIEST, voorheen C. J. Nobels, Lepelstraat 124. Toezending tegen postwissel met 10 cent verhooging voor vracht. •♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦a»»»

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 3