Gemengd Nieuws. dan 100000 reizigers tusschen Vlissingen en Queensboro binnen een jaar door de stoomschepen overgebracht. Werd het verkeer in de laatste jaren steeds belangrijker, de eischen, welke bet stelde, waren echter bij voortduring hooger. En, kon eene financieele reor ganisatie welke de aandeelen der Maat schappij tot de helft terugbracht, den ver liespost der Balans doen verdwijnen, Commissarissen zijn overtuigd,dat verhoo ging der inkomsten van den dienst drin gend noodzakelijk blijft, waartoe zij on vermoeid werkzaam zijn. Ingevolge besluit van de Algemeene Vergadering van aandeelhouders, gehou den den 11 December 1899, werd op het aandeelen-kapitaal 50 pCt. of 1,020,500 afgeschreven. De vloot der Maatschappij bestond op 31 December 1899 uit acht stoom schepen. Van de 3 pCt. obligatieleening A" 1886 werden in Juni 1899 66 obligatiën a 1000 uitgeloot, zoodat in omloop bleef een bedrag van f 2,924,000. De resultaten der exploitatie voor het afgeloopen jaar zijn de volgende Gedurende het jaar 1899 werden 731 reizen afgelegd, zijnde één reis meer dan in het vorige jaar. De bruto opbrengsten beliepen in 1899 1,767,428,17. Het aantal reizigers bedroeg in 1899 104,431 en het vervoer van goederen 65,481 ton a 1000 K.G. De opbrengst van de vervoerde rei gers bedroeg f 810,303,28, zijnde f 69,583,78 meer dan in 1899. Het vervoerde kwantum goederen vermeer derde met 6020 ton en de opbrengst met 52,231,88. Voor het postvervoer werd ontvangen 339,259,00s. Aan brievenmalen werden in 1899 vervoerd: 1,705,117 K.G.Buitenlandsche, 297,688K.G.Hpllandsche, to taal 2,002,805 K.G. De exploitatiekosten bedroegen in 1899 415,259,63s of gemiddeld f 1,936,05 per reis. De ontvangsten bedroegen in 1899 f 1,767,428,17; de uitgaven f 1,415,249,63s, gevende alzoo een voordeelig said» van f 352,178,53. Hiervan moet worden afgetrokken de som van 195,719,17, zoodat de be schikbare winst bedraagt 156,459,36s, welke, ingevolge art. 17 der statuten voor afschrijving wordt bestemd. In deze vergadering waren 107 aan deelen vertegenwoordigd, recht gevende tot het uitbrengen van 107 stemmen. De balans en winst- en verliesrekening werden met algemeene stemmen goed gekeurd. De voorzitter bracht hulde aan de nagedachtenis der heeren mr. Sprenger, commissaris, en rur. Bakker, directeur, die aan de Maatschappij belangrijke diensten hebben bewezen. Hij hoopte dat hunne plaatsen spoedig zullen ver vuld worden. Onze stadgenoote, mej. Nelly Zand- voort, heeft aan het Dr. Hoeh's con servatoire te Frankfurt a/M. diploma met hougen lof behaald. Naar men ons meldt zal Vrijdag 29 Juni een groot concours naar de Gaai gegeven worden door de handboog- societeit „De Eendracht», op het terrein bij de wed. Schout. Er zijn pryzen van gen," antwoordde Gemma, en terwijl zij Angelina's lokken streelde, vervolgde zij. „Maar mijn zusje kan zingen. En wat nog de hoofdzaak is zij is een dichteres, zij dicht liederen voor de vuist weg." „Werkelijk?" riep Fedor Bariatinsky verbaasd uit. „De natuur heeft u bijna al te rijk met gaven bedeeld, Angelina!' „Zeg dat niet," antwoordde Gemma voor hare zuster, die diep bloosde. „Wat beduidt schoonheid zonder geest T Kan een schoon gekleurde bloem ons wel lang boeien, wanneer zij geen heerlijke geuren verspreidt „En met een bijna onmerkbaren spotlach vervolgde zij „Het is jammer genoeg, dat de natuur soms van elkaar scheidt, wat bijeen moest blijven. Wie alleen geest bezit, heeft geen reden tot klagen maar ik vraag u, prins Bariatinsky, wie alleen op licha melijk schoon kan roemen, wat houdt die over als de haren grijs worden sn de frischheid der wangen verbleekt is?» Maar de verwende lieveling der dames bemerkte niet, dat Gemma zich vroolijk f 30, f 15 en 5 aan den wedstrijd verbonden, die te 1 uur aanvangt. De handboog-schutterij „Claudius Civiluste Ierseke heeft een concours uitgeschreven, te houden op 15 Augustus. De gemeente-gasfabriek te Zierikzee toont over 1899 een winst-saldo aan van 2080,84. Te Tholen is een brief ontvangen van iemand die daar vroeger gewoond heeft en thans krijgsgevangene is op St. Helena. Hij zegt dat de streek waar het kamp gelegen is, zeer mooi is, op ongeveer 1000 meters afstand van het huis waar Napoleon vertoefd heeft. In het kamp is een winkel waar voor be trekkelijk geringen prijs, verschillende artikelen te koop zyn, vooral zijn er daar zeer vele vruchten. De gezond heidstoestand is uitstekend, het is daar een heerlijk klimaat. Op het eiland wordt ook een courant gedrukt, n.l. te Jamestown, doeh veel nieuws vindt men er niet in. Een varkenssmokkelarij Dat bij het smokkelen soms verma kelijke scènes voorvallen, bewijst de volgende smokkel historie, in het begin dezes jaars in een onzer grensdorpen voorgevallen. Een Hollandsch voerman reed met paard en kar, beladen met drie vette varkens van Nederlandschen bodem regel recht op het erf van een Belgischen landbouwer. Deze zou volgens afspraak met den varkenskoopman voor een pas- avant zorgen, om drie varkens te mogen en kunnen vervoeren. Op het zien van de beker.de huifkar en op het hooren van het geknor en gegrom der varkens, komt het boerinnetje ontsteld buiten geloopen en roept„Rijd spoedig achter- het huis, want mijn man is nog niet met het pas-avant terug Maar, o wee, terzelfdertijd stappen twee douanen heel parmantig het erf op en regelrecht op de kar aan. Een hunner klimt op een wiel der kar, bekijkt de varkens en zegt heel leuk tot den voerman „Zoo, zoo, drie zwijntjes, wij zagen je toevallig op dit hof rijden. Waar kom je daarmee vandaan en waar is je pas-avant De voerman kon slechts antwoorden „Ik heb geen pas avant.„Dan met je vrachtje mee naar het kantoor en van daar naar het gemeentehuis», hernam de eerste. Daar kantoor en gemeentehuis ruim een uur van elkaar verwijderd zijn, maakte slechts een der douanen de geheele reis m-je en ging de andere vergenoegd huiswaarts. Aan het ge meentehuis moesten de varkens gelost worden en werden in verzekerde bewaring gebracht. Voerman en douanier- zetten zich heel vriendschappelijk naast elkaar op de ledige kar en aanvaardden onder gezelligen kout den terugtocht. Aan het kantoor gekomen, ontpopte zich weer de dienaar der wet, klopte den voerman op den schouder en zei„Baasje, daar je Hollander zijl, moet je paard en kar hier als borg blijven." Hoe onze voerman, die hiernaar natuur lijk geen ooren had, ook praatte, niets mocht baten. „Goed, dan zullen wij het paard maar afspannen", zei hij ten slotte. De douanier nam het stevig bij den toom het was o zoo dicht bij de over hem maakte doch aan Suikowsky en Angelina ontging dit niet. „Alzoo heeft deze roos toch ook door nen,» kon Suikowsky Diet nalaten half luid op te merken, terwijl Angelina hare zuster toefluisterde: „Ik bid je, spreek zoo niet.» Gemma fronste het voorhoofd en wierp Angelina een somberen blik toe. Daarop keerde zij zich glimlachend tot Suikowsky en zeide „Zooeven heb ik over de talenten van mijn zusje gesproken. Vindt u het goed, dan zal zij voor u iets zingen en impro- viseeren. „Wanneer ik niet vreesde Angelina' lastig te vallen, zou ik haar dat wel verzoeken," antwoordde Suikowsky zon der het oog van Gemma af te wenden, die ondanks haar armoedige kleeding in houding en gebaren een koningin ge leek, terwijl haar blonde zuster met haar zachte, zwarte oogen en haar wee moedigen glimlach aan een heiligenbeeld herinnerde. Hollandsche grens tot op eens een paar flinke zweepslagen het paard deden steigeren en den ambtenaar op den grond wierpen, die zich, nog steeds krampachtig den teugel van het schichtige dier vast houdende, en onder het gejuich van de inmiddels toegestroomde volksmenigte, door het zand heen liet meesleuren tot op Nederlandschen bodem, waar de voer man hem bij den kraag vatte en met een grooten zwaai op Belgischen grond slingerde. Van de verwarring door deze scène ontstaan, hadden eenige mannen gebruik gemaakt,om de kar op Hollandsch gebied te voeren. Met gekwetst gezicht, gescheurde en bemorste kleeren droop onze ambtenaar af, terwijl een luid „hoera!" uit de volksmenigte hem als afscheid in de ooren klonk. Onze voerman spande zijn paard weer in de kar en reed een vroolijk deuntje fluitende huiswaarts. Van een en ander werd proces-verbaal opgemaakt en ieder was zeer benieuwd naar den afloop van dit proces. De voerman zocht troost en hulp bij een handig advokaat en kwam er af met het verlies van de varkens die trouwens hem wel niet toebehoorden en een voorwaardelijke straf van acht dagen. De douanier kreeg zelfs van den rechter nog een terechtwijzing, omdat hij in dit zaakje geheel zonder tact en zonder beleid en overleg opgetreden was en een maand later werd de man naar een andere gemeente overgeplaatst. Kerk- en Schoolnieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te 's Heeienhoek de heer A. F. D. van Hengel, cand. te Putten (Geld.) Naar „Het Vaderl." verneemt, heeft mr. W. J. Snouck Hurgronje een ver zoek om eervol ontslag als schoolopziener in 't arrondisement 's-Gravenhage inge diend. 't Is zeker een bewijs van hooge waardeering, zegt het blad, dat alle hoof den van openbare scholen te 's-Graven hage, zonder uitzondering, gezamenlijk een request aan den minister van bin- nenlandsche zaken hebben gericht,waarin zij den Minister verzoeken zijn invloed te willen aanwenden om den lieer Snouck Hurgronje op zijn besluit te doen te rugkomen. Een verzoek van gelijke stiekking is mede namens allen gezonden aan den heer Fabius, den inspecteur van het L. O., tot wiens inspectie het arrondis sement te 's-Gravenhage behoort. R ec h t s z a k e 11. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: straatschenderij J. d. P., tot 2 b. s, 2 d. h.; werpen van vuilnis op de straat te Vlissingen: M. S. de R., 1 b. s. 1 d. h wateren buiten de bakken: P. M„ 1 b. s. 1 d. h.; rijden met een rijwiel op een voetpad te Vlis singen L. v. d. H., 1 b. s. 1 d. h.; van elders te Vlissingen invoeren van vleesch voor bet gekeurd is: A. C. E. D. en P. A. J., ieder tot 5 b. s. 2 d. h. Wegens dronkenschap: J. A. S., 3 b. s, 2 d. h.J. F. en A. B., ieder 5 b. s. 3 d. h.; P. M., 10 b. s. 3 d. h.; H. M., /15b. s. 3d, h.; J. M., f 5 d. h., J. de L. I week h; en C. v. E., 14 d. h. Alle veroordeelden wonen te Vlissingen. Te Rotterdam waren twee 6-jarige jongens aan het stoeien -op een sleepers- „Wil je prins Suikowsky het genoegen doen iets voor hem te improviseeren?» vroeg Gemma, de hand op Angelina's schouder leggende. „Ik weet niet," mompelde het meisje „ik geloof -- hoe kan ik uu zingen Ik heb immers mijn gitaar niet." „Zonder gitaar zal het ook wel gaan," zei Gemma weer. Plotseling bloosde Angelina sterk. „Dring toch niet zoo aan," fluisterde zij. „Ik ben op het oogenblik niet in de vereischte stemming.» „Dat is jammer, zusje," zei Gemma op medelijdenden toon. „Je weet hoe veel genoegen het mij doet, wanneer je lauweren inoogst.' „En ik ben juist in een stemming om u onder lauweren te bedekken,» ver zekerde Suikowsky. „Is deze beken tenis niet in staat n in een betere stem ming te brengen?» Angelina moest daarom lachen; maar toch schudde zij het hoofd. „Neen, neen, vandaag gaat het wer- wagen die met vleeschkisten beladen was. Toen beide knapen aan de zware achterste kist gingen hangen, kantelde deze en geraakten beiden er onder. Een der knapen werd het hoofd verpletterd en was bijna duidelijk een lijk de an der kwam er met eenige schrammen af. Ter hoogte van Feijenoord is op een trein van de H. IJ. spoorwegen., met sfeenen gegooid, zoodat een portierraam van een 2e kl. coupé verbrijzeld werd. Een steen is in de coupé teruggevonden. De reizigers bleven ongedeerd. Binnenzeilende is de vischsloep Susanna gemerkt VU., schipper H. Nicolai, en toebehoorende aan den heer A. van Dalen te Antwerpen, gisteren nacht omstreeks 12 uur in de Nieuwe Maas bij de punt van Rozenburg mid- denscheeps aangevaren door een Engelsch stoomschip. De vischsloep brak midden door en is gezonken. Aan boord bevindt zich 30 ton zoutevisch, de vangst van de laatste 8 weken. De equipage werd gered en landde te Vlaardingen. Men deelt aan de N. IJ. Gt. het volgende, aan een particulier "schrijven ontleend mede Aan mej. Lillian Augusta Braam, stu dente aan de hoogeschool te Cincinnati (V. S. van N.-Amerika) is de gouden medaille toegekend voor haar algemeene kennis. De jonge dame, een Amerikaan- sche van geboorte, is de dochter van een indertijd naar Amerika vertrokken eenvoudigen arbeider uit Nieuwerkerk bij Zierikzee. Gistermiddag is te Feyenoord met goed gevolg te water gelaten het flot tieljevaartuig Assahan, bestemd voor de Indische marine. Een honingbeer, die van geen fotografeeren hield, en die te ,s-Herto- genbosch zijn kunsten moest vertoonen, heeft daar een amateur-fotograaf, die een „kiekje" van hem wilde nemen, onbedaarlijk toegetakeld. Door eenige dames te Amsterdam is aan den Naaistersbond aldaar eenig geld gegeven om sommige van hare leden een uitstapje naar buiten te kunnen doen maken. Een vijftal zullen vooreerst gaan,omlater naar alle waarschijnlijkheid door meerderen gevolgd te worden. De dames zullen ook naar alle waar schijnlijkheid plezier hebben van haar geld en de naaisters zeker niet minder. Voor het behoud der stem. Ik acht het bepaald slecht, mjj te verwijfd en mijn hals te gevoelig te maken, zeide Adelina Patti tegen een jonge dame, die haar om raad vroeg. Ik hield de kracht mijner stem op een hoogte, door de uiterste voorzichtigheid, maar als u bepaald mijne leefregels weten wilt, dan zult u opmerken, dat ik mij ongevoelig gemaakt heb voor lichte weersveranderingen. Ik pas op, zooals iedere zangeres moest doen, plotselinge en hevige veranderingen van temperatuur te vermijden, maar ik waarschuw u, u niet te veel te ver- weekelijken. Hard uw lichaam, zorg een gezonde constitutie te krijgen, be woon geen heete vertrekken, breng twee uren per dag in de open lucht door. Dit is mijn raad. Pak u buiten niet te dik in. Maar wees voorzichtig niet in het andere uiterste te vervallen en blijf thuis,wanneer het weer ruw of vochtig is. Te Brussel moet zich schuilhouden zekeie Pauline D. kamenier in een hotel te Parijs, die daar verdwenen is na aan eene Russische gravin die in dat hotel logeerde, een kistje ontvreemd te hebben, dat juweelen tot eene waarde van 200,000 francs bevatte. Tot hiertoe heeft men te Brussel echter te vergeefs naar de dievegge gezocht. Het gerucht dat te Kiel een aan slag op Keizer Wilhelm gedaan is, blijkt ongegrond te zijn. kelijk niet,* beweerde zij nogmaals. Stellig niet 1 vroeg Fedor Baria tinsky op zijn beurt. „Ook dan niet, als ik u zeg, dat ik daarvoor nog beter mijn dank zou betoonen dan door lauwerkransen Gemma trok spottend de lippen samen. Zij wilde iets zeggen, maar ontroerd zweeg zij, toen zij bemerkte dat Angelina plotseling opstond en op vastberaden toon zeide: „Ik zal zingen.» Een zacht windje speelde met hare lokken, die als goudkleurige golven over haar rug hingen, en haar oogen schitterden met ongewonen glans, toen na zij eenig peinzen zong „Mijn lied prijst u, mijn vaderland, En ook uw helder blauwen hemel, Uw bergen, wouden en uw strand, Uw nachtiyk schoon bij stargewemel. Ook prijs ik zeer uw zonnegloed,- Die eedle wijnen rijpen doet. Ik zong uw lof zoo menigmaal En dikwijls hoop 'k dien weer te zingen, Het gezantschapshotel op de Kiinigs. plaz wordt nu bewaakt door agenten, De Khedive is Dinsdag te Londen aangekomen. Een detachement troepen bewees hem militaire eer, terwijl muziek het Egyptisch volkslied speelde. De Khedive scheen geheel hersteld te zijn. De hertog van York begeleide hem in een met vier paarden bespannen rij. tuig tot aan het Buckingham paleis. Op zijn tocht derwaarts werd de IChadive door de menigte toegejuicht. Te Grosetto (Italië) heeft, een boer in het bosch van Lassone den bel uchten struikroover Fioravanti gedood, die sedert twintig jaar de schrik van die streek was. De Chineesche gezant te Berlijn ontving in de laatste dagen verscheidene dreigbrieven. Een advocaat in de Vereeuigde Staten heeft dezer dagen een proces ge wonnen voor eene Maatschappij die over een kapitaal van 400 millioen gulden beschikt. De dankbare aandeelhouders boden den advocaat een miilioen dollars als loon aan,en deze weigerde die nutuurl'"" niet. Een discipel van Esculapius ontvi van .een schatrijk persoon dien hy v een gebrek aan de knie gene?><n i t eene chèque van 50,000 pond steri i De beroemde professor Zacherine - Moskou, ontving van Alexander IIi som van 375,000 francs nadat hij ivi dagen en twee nachten aan het ziekfc van den Czaar had doorgebracht. De sympathie van de beschaaf: wereld blijft aan de kant der Boere Het paviljoen der Z. A.R. op de Parijsol tentoonstelling is daarvan telkens getuige. De Russische prins Leo Galitzin, tot den hoogen Russischen hofit:1 behoort en als vicepresident der juf. voor den wijnbouw te Parijs vertoeft,liet eergister een kostbaren zilveren lauwer krans bij het borstbeeld van president Kruger leggen. De krans, een waar kunstwerk, rust op een fluweelen ku'sdsn gedekt met de Transvaalsche vierkleur, en heeft tot opschrift gegraveerd op den middenband: ,,Aan den vertegenwoordiger van een klein volk en van een groote gedachte. Huldeblijk der bewondering van prins Leo Galitzin." De krans blijft gedurende de tentoonstelling in het paviljoen, om naar Pretoria gezonden te worden als de president weder in zijn hoofdstad zal zij'n teruggekeerd. Aaneen particulier schrijven d. d. 23 Mei uit Pretoria ontleend het „Rott. Nbl.," het volgende: „Met den oorlog gaat het den laatsten tyd niet zoo best. De overmacht is te groot. De gevechien zijn echter moor dend. Zij, die hier te Pretoria met ver lof komen,zeggen, dat het soms een concert in de hel lijkt. Het ratelen dei- geweren en het gedonder der kanonnen, welke hun stinkend lyddiet uitwerpen, is dan ook, om bang van te worden. Menigmaal is het in den laatsten tijd gebeurd, dat de Boeren, als ze de over macht zien, zeggen „Allemastik, hullie kom net als die mieren, doodskieten help toch nog nie, want die ander kruip zoo maar over die dooies heen, ons zal nu maar vlug 1" En dan springen ze op de paarden en maken gauw, dat ze wegkomen. Zoo komt het. dat de Engelschen nu gedurig naderen. Hoe slecht zij te Bloemfontein en andere plaatsen met de vrouwen en meisjes handelen, is niet te beschrijven, evenzoo als met een menigte kleederen, die uit Holland gestuurd zyn zy zijn alle door de Engelschen te Delagoabaai aangehouden. Bij al de ontbering, die onze menschen moeten lijden, ook dat nog. Ik vertrek hier 3 Juli en kom naar Europa, want we weten nu, hoe de rooien handelen. Maak u dus niet verder ongerust. Net wordt hier nog een oorlogsbericht gebracht, dat de Maar lof voor uwer zonne straal Ik voel mijn hart daar niet toe dringen, Nu 't hier, in 't verre, vreemde noorden, Zoo heerlijk trilt met nieuwe akkoorden." De laatste woorden klonken als een met moeite bedwongen jubelkreet. Toen zweeg Angelina met een lichten zucht. Om hare lippen speelde weer die eigen aardige, zachte glimlach, en haar oogen, die zooeven nog van geestdrift schit terden, rustten nu op den grond. Gemma stond haastig op. „Wij moeten naar huis,* zeide zij, voordat Suikowsky of Fedor den tijd hadden gehad om Angelina te bedan ken. „Goeden dag, heeren Zij legde haar arm om Angelina's schouders en trok haar mede. Verwonderd over dit plotseling op breken, keek Suikowsky de meisjes zwijgend namaar Bariatinsky lachte tevreden en riep haar nog een „Tot weerziens na. Wordt vervolgd

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 2