EIGEN HAARD.! VERSTELSTERS te Min. Molstraat 189, ut Sept. S LI MevrSM. Gv Wermeskerkeü-J Büius Verschijnt eta Dinsiapamlaï MAiMBLAD VOOR UITLOTH POETS-PASTA „DE SABEL" BADINRICHTING. Kuip-, Douche- en Kegelpaden. Stort- of Kegenbaden, Familie-Abonnementen. Oorspronkelijke Verhalen en Schetsen Laatste berichten. Advertentiën. Het Financieele Nieuws De Rentenier BADHUISSTRAAT, 39. ZOMERDIENST. Zon- en Feestdagen Geïllustreerd weekblad Ja laten springen ea alle beschikbare man nen tot ontzet van Tientsin uitge zonden. Antecedenten van de keizerin weduwe van China. Daags na haar troonsbestijging verbood zij in geheel haar uitgestrekt rijk het lezen van cou ranten zij liet duizenden hervormings- gezinden en de meeste hooge ambtenaren dooden of verbannen. Zes van die hooge ambtenaren bekleedden de hoogste be trekkingen in het rijk, een er van stond op het punt eerste minister te worden allen waren persoonlijke vrienden des keizer». De keizerin liet ze staande de zitting van den Grooten Raad, zonder eenigen vorm van proces onthoofden. De keizerin-weduwe is niets anders, zegt een Chinees, dan een oude vrouw van lichte zeden. Zij is niet de ware moeder des keizers en zy voelde geen I ezwaar hem van zijn troon te stooten om er zelf op plaats te nemen. Zij heeft echter verkeerd gedaan door Yung-Lu als haar raadsman te kiezen en het gezag in zijn handen te geven. Zoodra Yung-Lu het bevel over de troepen in het noorden gekregen heeft, wierp hij het masker af en doet wat hij wil, en de keizerin leeft thans in voortdurenden angst, daar zij van den kant der ge- snedenen verraad vreest. AFRIKA. Buller heeft bij zijne komst te Standerton eene goede hoeveelheid spoorwegmaterialen gevonden, wat hij er echter niet vond waren de Boeren bewoners, die allen de stad verlaten hadden. Bij Winburg hebben de Engelschen Zaterdag weder een klein echec geleden. Een Engelsch bataljon werd op den weg van Senekal naar Winburg door de Boeren heftig aangevallen en leed eenige verliezen. Dit gevecht had echter het gewichtige resultaat dat weder de ver bindingen voor de Engelschen afgebro ken zijn. Dat werk van de verbindingen te vernielen schjjnt tegenwoordig aan de Boeren goed toevertrouwd te zijn. Ook de spoorwegbrug te Honingspruit lieten zij in de lucht springen. Van een gevecht bij Pienaars Poort waarbij 50 Engelsche officieren gedood of gekwetst werden, zwijgt de Engelsche regeering. De correspondent van de Daily Express deelde het uit Machado- dorp mede. Een vreemdsoortig bericht is wel dit dat Zaterdag nabij Brabants kamp een 250 tal Boeren waren ingesloten en dat de door Rundie afgezonden ver sterking te laat kwam om de Boeren in te pakken, daar dezen verdwenen waren. De insluiting zal dus wel niet veel be duid hebben. Lord Roberts maakt melding van een paar ontmoetingen tusschen Engelschen en Boeren, die klaarblijkelijk van weinig beteekenis zijn. Generaal Clements ver joeg eene afdeeling Boeren uit de buurt van Winburg. Van verliezen of buit wordt weder niet gerept. De bereden infanterie had op enkele mijlen van Pretoria eene schermutseling met de voorposten der Boeren, die volgens Roberts welgeslaagd is. Welke resul taten dit gevecht had, wordt ons weder om niet gemeld. Zoolang trouwens de Boeren groote slagen ontwijken, zal wel niets belangrijks te melden zijn, maar al die verhalen van Engelsche zijde houden het geloof aan de voortdurende overwinningen levendig en dit heeft het Engelsche publiek wel noodig nu het gelooi aan de allesoverwinnende kracht van het leger reeds tamelijk hard ge schokt is, en de vrees niet zoo geheel ongegrond is dat de Boeren met hun verstoren van de communicatie-lijnen Roberts leger in een hachelijken toestand brengen en er zelfs gevaar bestaat, dat ook Buller's leger dit treurige lot te wachten staat. Buller moet daarentegen reeds maatregelen genomen hebben, maar misschien zal hjj evenals Roberts ondervinden dat de Boeren toch hoe wel bewaakt de spoorweglijnen zijn, er hun vernielingskunst op. weten toe te passen. In de Kaapkolonie is altyd volgens de Engelsche berichten, de opstand ge ëindigd daar en ten noorden van de Oranjerivier. Te Blikiontein onderwierp zich aan Warren het commando van Devilliers, bestaande uit 220 man, 280 paarden, 18 wagens, 260 geweren en meer dan 100,000 patronen. Zestien van de voornaamste rebellen werden krijgs gevangen gemaakt. Commandant Devil liers wist echter met eene kleine afdeeling naar het oosten te ontsnappen. Heel ongerust hoeft deze tijding de Boerenvrienden niet te maken. Dikwijls reeds is het eind der vijandelijkheden gemeld en telkens openbaart zich weder verzet. Misschien zal het ditmaal weder zoo zijn. Voor de Boeren is de oorlog in China een buitenkansje. Reeds is er sprake van dat Lord Roberts zijn Indische troepen zal afstaan en nu komt er nog bij dat de marinebrigade by Buller's leger is terug geroepen. Het is mogelijk dat zij kan gemist worden nu Buller en Roberts vereenigd zijn, maar wanneer ze niet elders noodig was, had men het zware marinegeschut, waaraan de Engelschen zoo'r, groote behoefte hebben, zeker wel in Afrika gelaten. Heden zou eene ontzettingscolonne zich op weg begeven om Koomassie te ontzetten. CHINA. De toestand in dit land blijft maar steeds ongerustheid inboezemen en nog steeds ontbreken de tijdingen welke die onrust zouden kunnen wegnemen.Ook in Rusland getuigt het keizerlijk bevel om de troepen in hst militaire district van den Amoer op voet van oorlog te brengen en hetnoodige aantal reserve soldaten pp te roepen, dat men het verzet der Chineezen niet gering acht. Ook in Amerika ziet men de zaken donker in, wat blijkt uit de groote toerustingen, die voor den oorlog met China worden gemaakt. Men zegt zelfs dat in de Ver. Staten nooit zulk een toerusting voor een oorlog beleefd is geworden. Er is trouwens alle reden voer een buitengewone krachtsinspanning der verbonden mogendheden. De Boksers zetten hun vernielingswerk met grooten yver voort, waaronder het ongelukkige Tientsin het meest lijdt, terwijl de Chineesche regeertng geen hand uitsteekt om hen dit te beletten niet alleen, maar hen rechtstreeks en zijdelings steunt. Gebleken is ook dat de Chineesche regeering reeds lang te voren tot den strijd met de barbaren gereed was, want reeds sedert drie maanden liet zij zich 20.000 mausers per maand leveren. Vrydag werd het bombardement van Tientsin nog voortgezet. De bevelhebber van de Engelsche oorlogschepen werd gedood. De internationale troepen verloren drie duizend man. Weer gaat het bericht dat admiraal Seymour de Tartarenwijk te Peking zou bezet hebben. Daar tegenover staat een bericht van een tolbeambte te Tientsin, waarin gezegd wordt dat Seymo'urs troepen de nederlaag hebben geleden. Hoe het met de legatiën te Peking gesteld is, schijnt niemand te weten, wat wel blijkt uit de vele uiteenloopende verhalen,die daaromtrent gedaan worden. In het algemeen heerscht veel onzeker heid in de berichten uit China, maar zooveel blijkt er in ieder geval uit dat de mogendheden wel al hunne krachten zullen moeten inspannen om China tot onderwerping te brengen. Op het oogen- blik toch zijn niet minder dan 80,000 man geregelde troepen met 270,000 ongeregelde, waaronder de Boksers, te bestrijden. Geen kleinigheid in aanmer king genomen den grooten afstand van het oorlogstooneel van de meeste der verbondenen. Bij het innemen van de Takoeforten moet het ruw toegegaan zijn. De Japan- sche officier die het eerst de forten bin nentrad, werd met éen slag onthoofd, en de Japansche soldaten die volgden, gaven geen kwartier. Onder de Chinee zen werd een waar bloedbad aangericht, men schat dat er meer dan 2000 sneu velden. De Daily News zegt dat de Chi neesche troepen het plan hebben de Takoetorten te hernemen. Na de les, die zij gekregen hebben, zullen zij zich waarschijnlijk wel bedenken. ENGELAND. In het Lagerhuis heeft de regeering verklaard dat zij sedert Vrydag geen stellige tijdingen uit Tientsin heeft ontvangen, evenmin van admiiaal Seymour en van de gezantschappen te Peking. Naar haar gemeld werd, was eene poging op den 21 en gedaan door Amerikanen en Russen om de gemeen schap met Tientsin te herstellen, mis lukt door het verzet van eene sterke macht Chineezen. Er was echter sedert dien versterking te Hongkong aange komen van eenige duizenden Japanners, Duitschers en Franschen, samen 6000 man. Men schrijft ons Voor de betrekking van onderwijzeres aan de openbare school te Sluis, wijk Heille, hebben zich 13 sollicitanten aan gegeven, waaronder 2 uit Groningen, 1 uit Winschoten en 1 uit Den Helder. Daaruit kan men de vruchten zien van het jongst gehouden examen, daar vroeger slechts een enkele sollicitante zich aanmeldde voor de school dier zeer verspreide buurt. Per Telegraaf. 's QRAVENHAGE. Tweede Kamer. Het voorstel der centrale afdeeling om Vrydag a.s. de Ongevallenwet in de afdeelingente onderzoeken,is aangenomen nadat verworpen was met 45 tegen 33 stemmen een voorstel van den heer Lohman om het sectieonderzoek eerst 19 September te doen geschieden en het voorstel van den heer van der Zwaag om het onderzoek onbepaald uit testellen. De debatten werden voortgezet over het ontwerp regelende de progressie in de gemeentebelasting. De Minister van Binn. Zaken bestreed het amendement van de heeren Fokker en Veegens, doch zou zich niet tegen de amendementen van de hee ren Pijnappel, van Dedein en Rinck verzetten. De Oorlog in Znid-Afrika. KAAPSTAD, 25 Juni. De Wet viel de Engelschen aan tusschen Kroonstad en Honingspruit. De trein die de troepen vervoerde, werd tot staan gebracht en de spoorlijn opgebroken. De Troebelen in China. BERLIJN, 26 Juni. Wolffs bureau verneemt dat volgens ontvangen berich ten van den Duitschen consul te Tsji- Foe admiraal Seymour op 20 K.M. van Tientsin staat met de gezanten. Hy wordt bestookt door Boksers en Chinee sche soldaten. Een colonne hulptroepen tot het op nemen van Seymour heeft Tientsin ver laten, nadat het ontzettingsleger den 28en Tientsin was binnengerukt. SHANGHAI, 25 Juni. 8000 man zijn te Takoe geland. De Russen werden den 22 bij Tientsin teruggeslagen, met verlies van 120 dooden en 300 gewonden. Zeetijdingen. Heden binnengekomen de Engel sche driemastschoener Rippling Wave, kapitein Rowe, van Antwerpen tot het laden van tinafval aan de electrotinfa- briek alhier. Zondag strandden nabij Bath het Oostenrijksche ss. „Josefbrailli» en het Deensche ss. „Jolantha", beiden naar zee bestemd. Genoemde stoomschepen kwamen later beide zonder assistentie vlot en zetten de reis resp. naar Cardiff en Copenhagen voort. Woensdag 27 Juni 1,21 N.M.Spr.tijnm. Donderdag 28 1.54 Vrydag 29 2,24 Zaterdag 30 2,55 Zondag 1 Juli 3,28 Maandag 2 4,03 Dinsdag 3 4,42 Marktberichten. Vlissingen, 26 Juni. Boter 1,05 a 1,15 per K.G. Eieren f 3,40 a f 3,60 per 104 stuks. Geboren: NELLY ROSALIA JEANNETTE, dochter van EGID. J. MIGHIELSEN en J. E. C. MICHIELSEN Lagace. Vlissingen, 26 Juni 1900. KDiüOl MIDDELBURG. Aangifte van nieuwe leerlingen, liefst spoedig? bij Mej. A. W. HEMME- KAM, Hoofd der School, of by Mevr. E. DE LIGT VERBRUGH, Secretaresse. De vacantia begint 30' Juli en eindigt 4 September. gevraagd. Loon naar bekwaamheid. Adres 5de Dwarsstraat No. 6, (boven.) Een HEER vraagt Kamers met Pension. Brieven franco met prijs opgaaf letter K., bureau Vlissingsche Courant. Bij den ondergeteekende verschijnt eiken Woensdag Weekblad voor Jonge Dames onder Hoofdredactie van (Johanna van Woude). „De Hollandscbe Lelie" is het eenige Weekblad in Nederland voor Dames uit de hoogste en beschaafdste kringenlet hierop voor uwe advertentiën. Pry's per jaargang f 4,50, fr. p. p. f 5, Proefnummers gratis. Amsterdam. L. J. VEEN. Betrouwbare financieele Gidsen De Kleine Kapitalist (21e Jaargang 1900.) Verschijnt Maandag Woensdag en Vrijdagavond. De goedkoopste Beurscourant. tewensvolledig,onpartijdig, nauwkeurig. Prijs per 12 maanden franco per post 6. Met Wekelijksche Restantenlijst v 8. Voor Buitenl. en Koloniën -J- extra porto. (17de Jaargang 1900.) Het goedkoopste Financieele Weekblad, vermeldende alles wat een ieder die slechts een enkel stukje Effecten bezit, weten moet, tevens onpar- tijdig, nauwkeurig. Pry's per 12 maanden franco per post f 3. Met Wekelijksche Restantenly'st p. p. «5. Voor Buitenl. en Koloniën -J- extra porto. (3de Jaargang 1900.) Verschijnt den laatsten Zaterdag van elke Maand. De goedkoopste Uitlotingscourant. tevens onpartijdig, nauwkeurig. Prijs per 12 maanden franco per post 1- Voor Buitenl. en Koloniën -f- extra porto Beide eerstgenoemde bladen vermelden ook alle uitlotingen van Gemeentelijke, Waterschaps- en Kerkelijke Leeningen. Proefnummers zijn op aanvrage gratis verkrijgbaar en Abonnementen (welke •p den lsten van elke maand kun nen ingaan) worden aangenomen bij do Uitgevers van deze Courant en aan de Bureelen van bovenomschreven bladen Keizersgracht 258, AMSTERDAM. Bet beste Poetsmiddel is than» Fahiwfriinwfc Gedeponeerd omdat daarin VEREENIO-D ie, wat tot nu toe niet waa verkregen: een onovertroffen Poetsmiddel voor Metalen en Glaswerken tegelijk, dat niet riekt, niet stuift, de voorwerpen niet aantast» geen vergift bevat en daarbij vlug en sindelfjk werkt. Het beste voor ieder die te poetsen heeft I Aiom verkrijgbaar 6 cents per stukje, met vol ledige Hollandsche gebruiksaan wij sing. Generaal-Agenten voor Nederland enKoloniént H. P. PIEPER ZONEN te Wormerveer. Voor enkele grootcre plaatsen worden nog •Ugros-rerkoopere getocht Conditiën «i uamtg Dagelijks geopend van 7 uur vm. tol 9 uur nm. tot 12 uur namiddag. (Kond, Lauw <>1 VVai-m.) Prijs per Kuipbad met Handdoek0,40 12 Kuipbaden 3,60of per Bad 0,30 „24 6,-0,25 met gebruik van Handdoek en Zeep, per Bad 0,10. 100 KAARTJES per jaar, prijsf 22,50 ONDER REDACTIE VAN Jos. De Vries, Dr. E. D. Pijzei, Dr. E. van der Ven en Jhr. B. W. F. van Riemsdijk. PORTRETTEN VAN VERDIENSTELIJKE NEDERLANDERS. Bellettrie, - ^Wetenschap- Litteratuur, - Kunst, - Geschiedenis, - Volkenkunde. ADVERTENTIEBLAD MET WEKELUKSGH FEUILLETON. Prijs per kwartaal, franco per post binnenland 1.62. Naar buiten met verhooging van porto. Proefnummers gratis verkrijgbaar. Uitgaaf van de Naamlooze Vennootschap het Tijdschrift,Eigen Haard," Raadhuisstraat 3, Amsterdam. Men abonneert zich bij eiken Boekhandelaar.

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 3