BieatoUe bericMea. Ie teil* w Onderlinge Levensverzekering Ëler's iaaiidiis ATTENTIE. JSIaalpÉn PMae-BlaiÉ.; Geen Likdoorns meer. Theeverbruik-VBreeoiginj Staalpillen. lersiDffnj Tevens handel in Fijne Vleeschwaren en Worstsaorten. Vervolg Advertentiën. J. DU VAL, „Eigen Kuip," Laatste berichten. Burgerlijke Stand GEVESTIGD TE VLISSINGEN TANDARTS, ttOLLASDSCHE AMSTERDAM RoodeWrijfwas il. Gebroeders BAKKER, Ondergeteekende brengt ter kennis van het geachte publiek van Ylissingen, dat hij EEN TWEEDE heeft geopend in de Gravenstraat, over het lokaal van het Leger des Heils. M. P. GLERUM. De Stoomwasscherij, bleekerij, Strijkinrichting en Chemische Was scherij „DE VLIJT" te Middelburg, levert Natte-, Droge- of geheel Op- gedane Massclien steeds netjes at. De berekening geschiedt naar verkiezing bij abonnement ot p. stuk. Af haling en thuisbezorging da gelijks. Men vrage inlichtingen en prijsopgaaf. Ko. 148. DE UIT Gemeenteb SGHGQLW Met dit alles verwondert men zich wel niet dat deze werkplaatsen bijna duizend paar schoen per dag afleveren. Over het Chineesche leger deelt de »Westm. Gaz." het een en ander mede, waaraan de »N. R. Ct." het vol gende ontleent Tijdens den Chineesch-Japanschen oorlog was de meerderheid van de Chi neesche troepen bijna weerloos tegen over de nieuwerwetsche wapenen van de Japanners, waar zij slechts vuur steengeweren, percussie-geweren, oude musketten of bogen en pijlen tegenover konden stellen. Na dien oorlog zijn echter groote afdeelingen van het Chi neesche leger gewapend met de nieuwste geweren, meest mausers, en gedrild door bekwame Duitsche instructeurs. In China zijn er twee eigenlijke hoofdlegershet Mantschoe leger en het Chineesche leger, die beide in ver schillende afdeelingen zijn gesplitst en over verschillende streken van het rijk verdeeld zijn. Er zijn Mantschoe garni zoenen in de meeste provincies en be langrijke steden, onder bevel van hun eigen generaalsmaar geen van dezen zijn te duchten om hun wapening of strijdbaarheid. Gewoonlijk zijn er in de nabijheid van Peking een zestal ver schillende legers gekampeerd, wier nominale sterkte niet ver onder de 100,000 man is, maar wier werkelijke sterkte zelden grooter is dan 50,000. Van deze legers is, wat fyziek en wape ning betreft, waarschijnlijk het weer baarst het Pekingsehe leger te velde, dat 10,000 man sterk is en goed ge wapend met nieuwerwetsche mausers, waarmede projectielen met rookloos kruit worden afgeschoten, het fabrikaat van een zeer goed ingerichte fabriek te Kanton en van het arsenaal te Tientsin de wapens zelve komen van Shanghai, waar de Chineesche regeering onlangs de nieuwste machines heeft opgesteld voor de vervaardiging van nieuwerwet sche magazijngeweren. Generaal Niëh, de aanvoeder van de troepen tusschen Tientsin en de hoofd stad, heeft een leger van ongeveer 15,000 man, waarvan de meeste goed geoefend zijn door Duitsche drilmeesters en die goed gewapend en van maxims voorzien zijn. Generaal Niëh beschikt ook over artillerie, maar deze is als alle Chineesche geschut van verschillend kaliber en zal niet erg gevaarlijk blijken. Ten noorden van Peking voert gene raal Soeng, een krijgsman van grooten naam, maar hoog in jaren, een leger van omstreeks 15,000 man aan, dat ook met mausers, maxims en Krupps gewapend en door Europeanen afgericht is, en te Loe-tai zijn ook nog een 10,000 soldaten, die door Duitschers en Russen geoefend en goed gewapend, maar weinig gedisciplineerd moeten zijn. In de onmiddelijke nabijheid van de hoofdstad was onlangs een typisch Chi- neesch leger gekampeerd van wanorde lijke en woeste mohammedanen, de troepen van generaal Toeng-foe-siang, die openlijk met de Boksers sympathi- seeren en erg gebeten zijn op de vreem delingen. De geduchtste strijdmacht, uit een militair oogpunt, is echter het leger, dat generaal Joean-schi-kai aanvoert en dat te Esiaotschau is gestationneerd. Lord Charles Beresford geeft er in zijn boek hoog van op. Toen hij het zag, was het 7400 man sterk en was althans de infanterie volkomen voor haar taak be rekend. „De manschappen, zegt lord Charles Beresford, waren meest uit Schangtoeng vandaan. Dezen en de Hoenaneezen moeten de beste soldaten in China zjjn. Generaal Joean-schi-kai is een Chinees, en zijn leger bestaat uit Chineezen. De infanterie was gewapend met mausers van Duitsch fabrikaat. Hij had tien batterijen van zes kanonnen van verschillend kaliber, die projectielen van 1 tot 6 pond kunnen werpen. De cavalerie was gewapend met lans en mauserkarabijn. De geheele troepen macht zag er flink en gezond uit. Zij was blijkbaar goed gevoed en de unifor men waren goed onderhouden. Op mijn verzoek liet de generaal door hen ver schillende exercities en vervolgens manoeuvres doen in den omtrek, die mij bewezen,, dat zoowel officieren als man schappen volkomen berekend waren voor hun taak. Hun krijgstucht was uit stekend.* Powell Williams, de financieele secretaris van hetBritschedepartement van Oorlog, heeft Dinsdag in het Lagerhuis gezegd, dat er van 1 Augustus 1899 tot 31 Mei 1900 204.000 man in Zuid-Afrika zijn geland. Voeg daarbij de troepen,die er al waren en de tienduizenden Zuidafri- kaansche hulptroepen. En er zyn sedert 31 Mei 11. weer verscheiden transportschepen met aanvullingstroepen aan de Kaap aange - komen,en er gaan er nog telkens weer. Zoo gaat er nu de 2e brigade-divisie veld artillerie op volle oorlogsterkte met ge schut heen. En dat alles voor een volkje, dat men met 50.000 man gemakkelijk meen de te kunnen onderwerpen. Op het verzoekschrift van Kape naars om de republieken onafhankelijk te laten, hebben ruim 40.000 personen geteekend. Als de helft van die onderteekenaars zich intijds hadden aangesloten bij de verbondenen, had het verzoekschrift achterwege kunnen blijven. AFRIKA. Het verstoren van de tele grafische gemeenschap, schijnt de Engel- schen de gelegenheid verschaft te hebben sommige dingen te verzwijgen, die wel meldingswaard waren, maar om het Engelsche publiek niet ter neer te slaan, verzwegen werden. Zoo o.a. dat de Boeren aan de Rhenosterrivier twee con- vooien en vele spoorwegwagens met benoodigdheden voor bruggenbouw buit- maakten en niet minder dan drie hon derd vyttig Engelschen gevangen namen, waaronder drie honderd werklui. Piet Viljoen deed het zyne door 80 kilometer van den spoorweg ten zuiden van de Vaal te vernielen. Daarenboven namen de Boeren- eenendertig Engelschen ge vangen, die terugtrokken op Volksrust en nog negen huzaren. Botha geeft den Engelschen ook veel last. Enkele dagen geleden meenden de Engelschen reeds dezen generaal omsin geld te hebben en aan de wereld te kunnen verkondigen dat Lord Roberts door éjn grooten slag een einde gemaakt had aan het verzet der Boeren, toen de Engelschen weder tot de teleurstellende ontdekking kwamen dat Botha den nacht te baat genomen had om te ontsnappen. Dit geschiedde echter niet voordat de Boeren hun een overtuigend proefje van hun schietkunst hadden gegeven. Uit de nieuwe verliezenlijst van Roberts blijkt ook genoegzaam dat er in de laatste dagen flink gevochten is. Nu de guerilla zulke goede resultaten oplevert, zullen de Boeren wel niet aan lord Roberts de eer gunnen Transvaal ongestoord verder te bemachtigen. Hij moet het vooreerst zich maar uit het hoofd zetten van zijn troepen naarChina te zenden, want hij heeft werkelijk genoeg te doen met de Boeren, die maar steeds om zijn leger heen zwerven en den wachters aan de spoor weglynen voort durend den slaap uit de oogen houden. Volgens een gerucht zouden de Boeren den spoorweg ten noorden van Kroon stad vernield en de telegraaf aan gene zijde van Komatiepoort afgesneden hebben. Bulier gaat ook niet hard vooruit. Reeds dagen geleden zou hij Standerton hebben moeten bereiken. Gisteren eerst kon hij hot bezetten, maar weder vielen geen lauweren te plukken de Boeren ontruimden de plaats zonder slag of stoot, maar na alvorens de spoorweg brug vernietigd en andere schade te hebben aangericht. Buller is nu echter op een punt gekomen vanwaar hij de vereeniging van Transvalers .en Vrijstaters beletten kan, als nl. deze vereeniging niet reeds heeft plaats gehad. Men begint in Engeland de waarde der op de Boeren behaalde overwinnin gen thans ook op waarde te schatten. De Westminster Gazette wijst er op hoe lord Methuen gedurig gebruik maakt van de phrase„de vijand werd op de vlucht gedreven», en voegt er ironisch bij „Ik weet niet wien wy het meest bewonderen moeten het Boerenhoofd dat gestadig op de vlucht gedreven wordt of den generaal die er in slaagt zijn tegenstander herhaaldelijk nederlagen te bezorgen.» Hoeverre de Boeren vernietigd zijn, blijkt weer hieruit dat er volgens de Daily Mail sprake zou zijn om verster king te zenden aan de Imperial Volun teers uit Londen, die in Afrika zijn. Baden Powell heeft commandant Steyn en twee veldcornets gevangen genomen. CHINA. Omtrent den toestand in het Hemelsche Rijk is men nog altijd in 't onzekere. In het Engelsche Lagerhuis moest de regeering verklaren dat zij nog geen bericht uit Peking of over de expeditie derwaarts heeft, wel weet zij uit een koeriersbericht uit Tientsin van den 18en dat verscheidene aanvallen gedaan en afgeslagen waren, dat den 17en de vreemde nederzetting gebombar deerd werd en een gemengde Europeesche strijdmacht de Chineezen aanviel in de militaire school, die verbrand werd, terwijl de verdedigers werden gedood. De Russen bewezen met hunne vier zware veldstukken uitstekende diensten. Rond Tientsin werd gevochten en daar werd om versterking gevraagd. De Engelsche sehout-bij-nacht seinde den 2Ien uit Takoe dat hij hoopte des avonds de stad te ontzetten. Van den opper bevelhebber was echter geene tijding ontvangen, wat zeker opmerkelijk is. De Engelsche regeering is besloten de aanzienlijke macht die onder de wapenen is voor China, aan te vullen met troepen uit Engeland, vooreerst een vierhon derdtal. De Indische troepen die Engeland naar China zendt, zullen met dum-dum- kogels gewapend worden van merk 2 d.w.z. geheel gezuld. Op de scheepstimmerwerven te Brest is men druk bezig met drie pantser scheper. in gereedheid te brengen om naar China te gaan. In Oostenrijk is last gegeven om een kruiser zoo spoedig mogelijk naar het oosten te doen ver trekken. Er zijn echter, maar uit particuliere bron, betere berichten te melden, o.a. dat de mandsjoe-partij onderling zeer verdeeld is, dat in het keizerlijk paleis groote verwarring heerscht en de keizerin zich tot de vlucht gereed maakt. Het Belgisch blad Le Matin heeft van de familie van den heer Maurice Joostens, Belgisch gezant te Peking, een telegram ontvangen dat het der Belgische legatie in die stad goed gaat. Het verhaal van een Fransch officier- die uit Tientsin gekomen is, luidt echter minder opfrisschend. Hij verhaalde dat de stad reeds sedert drie dagen door de Chineezen beschoten wordt en de Ver bondenen gebrek aan schietvoorraad hebben. Van de naar Peking gezonden tioepen weet hij echter niets te zeggen. Evenmin opwekkend luidt een bericht van Japanschen oorsprong, dat 1500 vreemdelingen te Tientsin zouden ver moord zijn. Uit Takoe wordt geseind dat de Duit sche consul Lans overleden is aan de gevolge van wonden bij het bombarde ment van Takoe opgedaan. Per Telegraaf. De Troebelen in China. SHANGHAI, 23 Juni. Tientsin werd Donderdag aangevallen door de Chinee sche troepen onder prins Toean met 45 snelvurende Kruppkanonnen. Veel schade werd gedaan, maar de Chineezen hebben Tientsin nog niet genomen. Volgens de laatste authentieke berichten houden de gezantschappen te Peking het nog uit. BERLIJN, 23 Juni. De Duitsche consul te Tsjifoe seinde gisteravond De beschieting vande nederzetting'te Tientsin duurt voort, de meeste gebouwen zijn verbrand. Van de ontzetcolonne en van Peking geen tijding.De Chineesche gezant alhier deelt mede, dat de Duitsche gezant te Peking zich in veiligheid bevindt en welvarend is. Van Vlissingen. Van '20-23 Juni 1900. ONDERTROUWD-. P. J. van der Klipt, jm. 22 j. en N. van Hoepen, jd. 23 j. GETROUWD J. Dingemanse, jm. 20 j. en M. Polderman, jd. 20 j. BEVALLEN M. C. Chaffart, geb. Mul ler, d. J. Stubbe, geb. Verbeek, z. M. J. C. Florusse, geb. van Hercules, d. Zaterdag 23 Juni 10,42 Zondag 24 11,27 Maandag 25 12, 7 Dinsdag 26 12.44 Woensdag 27 1,21 N.M.Spr.tij nm. Donderdag 28 1.54 Vrijdag 29 2,24 Spreekuur: dagelijks 94 uur, Ooosje Busken- straat, 168. VAN gevestigd, te 's Gravenhage, KORTENAARKADE, 3. TARIEVEN en VOORBEELDEN van de zeer belangrijke Winstuitkeeringen aan de verzekerden, zijn gratis te be komen bij den Agent P. LUCIEEIi, Rijks-Ontvanger te Vlissingen (Haven). werken voor- en achteruit, voortreffelijk fabrikaat, wordt zoo door niemand ge leverd in prijs, in kwaliteit, in afwer king. Koopt nergens vóór deze gezien te hebben met 5 jaar garantie. Prijzen 24. 27.50 en 40.— contant. Uitsluitend F 72. W. GELDOF, St. Jacobstraat. Men lette nauwkeurig op adres en prijs! :De Firma VIERSEN en Co., Apotheek, Groningen,levert 1000 a Pilulae-Blaudii (Staalpillen) r ad f 1, franco per post ad f 1,15. Ónder Controle van Dr. VAN HAMEL ROOS en HARMENS. Laatste Getuigschrift. Den Heer W- KRAAL Jr., Kampen,! Met verwondering wordt mij dooi I velen, die mij eenige dagen geleden zool gebrekkig hebben zien loopen, gevraagd,! wat mij scheelde en door welk middel I ik daar zoo spoedig ben afgekomen,] Natuurlijk komt daardoor het gesprek] op uwe PLEISTERS, waarvan ik gaarne constateer, dat ze een onfeilbaar middel zijn tegen LIKDOORNS. Met de meeste achting, I. SCHOTT, Sergt. Artillerie, Hazenwindhondstraal, C. 180, Gorinchem 18/s 1900- Verkrijgbaar a 0.25 bij de Firma S. A. LUITW1ELER, Vlissingen. Men lette op duurzaamheid, op deugd. TIDDO HAAN, voorh. lid der firma VIERSEN en HAAN, te Groningen, levert 1000 Pilulae-Blaudii(Staal- pillen) met gebruiksaanwijzing franco per post tegen 1,50. Onder controle van het Che misch Bureau van Onderzoek Dr. VAN HAMEL ROOS en HARMENS. Mede verkrijgbaar bij Mej. de Wed. H. A. SITSEN, Lange Wol straat, I 180, Vlissingen. Alle onze Muziekinstrumenten (Spezialiteit: Harmonikas ond Cithers) zijn van prima Kwali teit en wordon. tegen uitgehoord billijke prijxeii geleverd, Geillustreerde Katalogus gratl* e»t tranco. Briefporto tiftar Duitschland Htya ceuti Severing it Camp,, Hiurirad» (hUuHurt!^ Rrijsnoteering China Congo Stofthee 50 en 55 ct\ Grofthee 55 60 Lekkere,, 65 Chouchon 75 Geurige 90 Congo 100 Ontbijt-Thee65 1 Namiddag-Thee75 Extra fine Ch. Congo Thee 100 Alleen verkrijgbaar bij Ch. LIMONARD, Kerkstraat G 136. 'ruuift van in flacons en in dozen. Onze Wrflfwas verkleurt niet In het felste zonlicht. Door de nette verpakking ia cartons van een dozijn» zoo wel als door de mooie echte wriifwaskleur en lage prUzen* wordt ze door vele grossiers uovea andere soorten verkozen, ttonatare inet prijsopgave worden gaarne franco toegezonden. tübnkanten van Chem. artikelen. Onder beleefde aanbeveling, Gravenstraat. Walstraat. VI Afzonderl handelare F. VAN Verschijnt dag - Zij, <lie 7.1 volgend kwa vangende 1 Juli „VllHMingsche Coura ren, ontvangen de v tot genoemden datu nende nummers gr» Men kan zich neeren tegen be ÏO cents per we De plaatselijke commis op het Lager Onderwijs dat de openbare lessen aa lende gemeente-scholen worden gehouden als vol Op school C (hoofd de Zieke), Donderdag 28 Ju Op school A (hoofd de h Vrijdag 29 Juni 1900. Op school D (hoofd M Dinsdag 3 Juli 1900. Op school B (hoofd de h Vrijdag 6 Juli 1900. Op school E (hoofd de Woensdag 11 enDonderd Telkens aanvangende 9 uur. Ouders, voogden of verz lingen, zoomede andere be worden voor de bijwoni beleefdelijk uitgenoodigd. De uitreiking der dipl brachten schooltijd, zal ten Raadhuize op Vrijdag des namiddags ten 2.30 De Commissie v JOS. VAN RAAI, B. REIJNVAAN, Ongevallenw Het nieuwe ontwerp is bij de Tweede Kamer zijn toelichting zegt de Waterstaat Nadat het vroegere on tot wettelijke verzekering tegen geldelijke gevolgen in bepaalde bedrijven d Kamer der Staten-Oenera* pen, is de Regeering tot gekomen, dat alsnog opn werp behoort te worden Zij is van oordeel, d; moet worden gebouwd op slagen als waarop het voi meerderheid door de Twe Staten-Generaal aangenoi FEtltLiE V r ij bewer DOOR A M O. 2.) .Wat zijn dat voor pla Czernischew zonder eer belangstelling, want hij bij zich zeiven, hoe h(j leggen om ongemerkt komen. „Het zijn twee docht kastelein, antwoordde Fe „Italiaanschen. De familit weet hoe naar Duits» afzakken. In een zelf g

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 6