Gemeenteraad. Gemengd Nieu ws. Alle Ouili lie Zitting van heden 22 Jnni. Voorzitter de heer Jhr. Van Doorn van Koudekerke. Tegenwoordig 14 leden. Afwezig de heer Kalbfleisch. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Hierop had de installatie plaats van den heer Mr. dr.F.S.Witteveen, als gemeente secretaris, die binnengeleid werd dooi den waarnemenden secretaris, den heer J. H. Dommisse, en in handen van den Voorzitter de vereischte eeden aflegde. De Voorzitter richtte de volgende toe spraak tot hem: Mijnheer de Secretaris! Mede uit naam van den Gemeenteraad wensoh ik U hartelijk geluk met de aan vaarding Uwer betrekking en heet ik U welkom in ons midden. Groot is Uw voorrecht, dat Ge onmid dellijk na het voleindigen Uwer studiën Uw ambtelijke loopbaan met deze ge wichtige betrekking beginnen moogt. Want, al is Uw wetskennis groot, Gij zult zeker de eerste zijn om toe te geven, dat Gij aan ervaring veel zult Ie kort komen. Maar wij weten van U, dat Gij met ernst hebt gestudeerd en dat ge het met Uwe plichten nauw neemtdaarom ver-, trouwen wij, dat Gij met ijver en toe wijding de belangen dezer gemeente en van hare ingezetenendie U thans worden opgedragen, zult behartigen. Gij kunt daarbij rekenen op den steun zoowel van het Dagelij ksch Bestuur als van den Gemeenteraad en gaarne geef ik U hier de verzekering, dat het steeds mijn streven is om zoo vriendschappelijk mogelijk met den Secretaris om te gaan. Ook de ambtenaren der gemeente zijn gewoon, op welwillende wijzeden Séeietaris ter zijde te staan: Gij hebt tevens de moeilijke taak, de opvolger te zijn van een man, die hier even jong kwam, als Gij thans zijt, maar die tijdens zijn vierjarig verblijf door zijn groote werkkracht en welwillendheid veel voor de gemeente heeft gedaan en aller harten voor zich won. Hartelijk hoop ik, dat Gij op zijn voetspoor zult voortgaan en dat Gij alzoo onze verwachting van U niet zult be schamen. Dan kunnen wij te zamen veel in het belang der gemeente verrichten. Ik verzoek U thans, den voor U be stemden zetel in te nemen. De hoer Witteveen aanvaardde hierop met de volgende toespraak zijn ambt: Mijnheer de'. Voorzitter Gaarne maak ik gebruik van de gele genheid mij geschonken, om in deze acht bare vergadering enkele woorden te spreken. Allereerst wil ik U, mijne Heeren, leden van den Raad, openlijk mijn warmen dank betuigen voor de opdracht van het belaug- rijke ambt van Secretaris dezer gemeente. Hierdoor zie ik reeds spoedig mijn wenseh in vervulling komen, om bij voorkeur eene betrekking in de gemeente-administratie te bekleeden. Met grooteu lust tot dit ambt bezield, sta ik dan ook op het punt den voor mij nieuwen werkkring te beginnen en hoop de gaven en krachten te bezitten, om door daden te toonen, hoezeer ik uwe ver- eerende keuze op prijs stel. Hoogst welwillend tradt Gij, Mijnheer de Voorzitter mij aanvankelijk tegemoet bij mijne komst in de gemeente. Ik zeg U daarvoor hartelijk dank. en niet minder voor de vriendelijke woorden, zooeven tot mij gericht. Uwen steun, Uwe voorlichting, gegrond op meerdere ervaring in de ge meente-administratie ik aanvaard ze volgaarne en voor mij zal er geen grooter genoegen zijn, dan met U te kunnen sa menwerken in het belang dezer gemeente. Voorzeker grootendeels aan >de aanbe veling van het College van het Dagelijkse! Bestuur dank ik de voor mij zoo lieuge- gelijke gebeurtenis, dat ik thans hier een zetel mag innemen. Groot is daarom ook mijne erkentelijkheid jegens U, Heeren Wethouders, en het is mij eene behoefte hieraan door dezen uiting te geven. Tevens kom ik U echter met aandrang vragen, mij te willen steunen met uwe levenser varing de rijpheid van uwe jaren staat mij daarbij borg voor de wijsheid van uw oordeel. Van deze plaats kan ik niet nalaten een kort woord te wijden aan mijn geachten ambtsvoorganger, den heer Mr. Bisschop. Het heeft mij getroffen in welk eene ver eering de herinnering aan hem bij U voort leeft. Zwaar zal het mij voorzeker vallen zulk een man naar behooren te vervangen, doch van den anderen kant heb ik thans het beeld van een goed Secretaris voor oogen, dat ik mij tot plicht stel nader te komen. Kan ik daarbij rekenen op dezelfde nauwgezette plichtsvervulling van alle amb tenaren en beambten der Secretarie als tot heden plaats vond, dan wil ik niet twij felen, of er zal door ons aller eendrachtige samenwerking veel goeds en groots tot stand gebracht kuunen worden, ter bevor dering van den bloei en den vooruitgang van de gemeente Vlissingen En hiermede, Mijnheer de Voorzitter, verklaar ik mijne betrekking te aanvaarden. Daarna werd mededeeling gedaan van goedkeuring van genomen raadsbe sluiten en van een schrijven van den Minister van Justitie naar aanleiding van een schrijven van Burg. en Wetb. dd. 28 Maart, waarin bericht wordt dat de Minister van Oorlog de noodzakelijk heid tot het in deze gemeente station- neeren van eene brigade bereden maré chaussee niet aanwezig acht, zoodat aan het deswege gedaan verzoek geen gevolg kan worden gegeven. Overgelegd werd vervolgens de reke ning over 1899 van het Gasthuis, sluitende in ontvangst met/2B792,921/s en in uitgaaf met 20807,34, alzoo inet een goed slot van 4985,58l/2 id. van het Burger Weeshuis, bedragende in ontvang 8325,03/',, en in uitgaaf' 6986,15, sluitende met een goed slot van 1338,88'/a. Beide rekeningen werden gesteld in handen van de com missie voor de financiën. Van den heer P. B. Oo3t Lievense was het volgepde adres ingekomen „Onder toezending van alle beschrij vingen en bestek heeft ondergeteekende de eer U te berichten, dat alle voorbe reidende maatregelen getroffen zijn, die betrekking hebben op de totstandkoming eener Volksbadinrichting in deze ge meente. Van de maatschappij, tot Nut van 't Algemeon, afd. Vlissingen, heeft onder geteekende bericht ontvangen dat hem, tot steun, jaarlijks eene subsidie van 75 wordt verleend. Uit de zorgvuldig opgemaakte bere kening blijkt, dat bij gebruik van min- tens 400 baden per week, de kosten per bad zijn 0,12 met inbegrip van exploitatiekosten, zeep en badliunen. Aangezien echter de prijs van ƒ0.12 veel te boog is voor den werkman en de som van 0.06 gesteld moet worden als prijs voor een bad (die prijs is nergens hooger, doch wel iets lager) blijkt, dat totaal 1200 tekort komen, aangenomen dat wekelijks 400 baden worden genomen. Verminderd met de subsidie van het Nut, blijft alzoo een tekort vau 1125. Beleefd vraagt ondergeteekende Uwen Raad een besluit te wiilen nemen, waar bij hem die ontbrekende som wordt toe gestaan. Daarbij neemt hij de vrijheid te doen opmerken dat, de groote risico in aan merking genomen, welke nog Yoor hem blijft bestaan, dit subsidie minstens voor 10 achtereeuvolgende jaren dient ver leend te worden, aangezien zeer zeker in het begin der exploitatie een zoo groot aantal baden per week niet genomen zal worden. Hij beveelt deze nuttige onderneming in de welwillende medewerking van den Raad aan. Dit adres werd gesteld in handen van Burg. en Weth. om advies. Nog was ingekomen een adres van de Afdeelinu' Vlissingen van den Natio- nalen Chr. Geheelonthoudersvereeniging, dat zij herhaaldelijk met droefheid de ellende hebben gadegeslagen, die door het late sluitingsuur der café's, estaminets etc. gedurende de kermisweek over een groot deel der bevolking van Vlissingen gebracht wordtredenen waarom zij een adres van adhaesie hebben laten circuleeren onder talrijke ingezetenen dezer gemeente, teneinde mede uit hun naam uw geëerd college te verzoeken, althans op den Zaterdagavond der ker misweek, genoemde estaminets, café's etc. uiterlijk ten 12 uur te willen doen sluiten. Zij hebben de eer dit verzoek bij dezen tot U te brengen, overtuigd dat het geestelijk welzijn van Vlissing's bevolking bij U zoo zwaar zal wegen,dat U dit verzoek niet zult weigeren. Van den Algemeenen Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. was een verzoek tot ondersteuning van dit adres ingekomen of althans zoodanige maatregelen te nemen, dat aan het euvel der rustver storing in den bedoelden nacht een einde worde gemaakt. Deze adressen worden gesteld in handen van den Burgemeester ter afdoening. Van de commissie vantoezichten beheer der thans opgeheven Bank vanLeening al hier, was een verzoek ingekomen om den heer C. van der Poel, le boekhouder bij genoemde instelling, thans als zoodanig eervol ontslag te willen verleenen, ingaande den 11 dezer. Tevens werd overgelegd een slaat van ontvang-en uitgaaf met bescheiden over het tijdvak 1 Nov. 1898 tot en 'met Mei 1900, aanwijzend een batig saldo van ƒ150,73, welk bedrag bij den gemeente-ontvanger tegen re<;u werd gedeponeerd. Het archief der Bank stelt de commissie zich voor binnen eenige dagen ten raad- huize te deponeeren. Aan de orde was thans de benoeming van een onderwijzeres aan de openbare school D. Uit de voordracht bestaande uit de dames A. J. M. de Vries, te Bergen op Zoom, H. van Lokhorst, te 's Gravenhage, en A. E. A. Leupen, te Zierikzee, werd benoemd Mej. De Vries, met 9 stemmen. De dames Lokhorst en Leupen verkregen resp. 3 en 2 stem men. De benoeming zal ingaan den 1 September. Een voorstel om de echtelieden J. P. van Noort en vrouw, proveniers in het gasthuis, buiten dat gesticht te verplegen, werd zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. Het algemeen armbestuur werd ge machtigd tot het doen van af- en over schrijving op enkele posten hunner begrooting over het dienstjaar 1899. Aan P. van Beers werd kwijtschelding verleend van de aan zijn zoon, C. van Beers, opgelegde boete ten bedrage van f 2050, in verband met de te late oplevering van den verbouw der open bare school D. Bij onderzoek toch is gebleken dat hoewel de aannemer C. van Beers, in vele opzichten nalatig is ge bleven in het op tijd opleveren van het werk, er naar de meening van B. en W. termen kunnen gevonden worden om aan P. van Beers, die als borg, toen de aannemer nalatig bleef, voor de behoor lijke uitvoering aansprakelijk werd ge steld, kwijtschelding van de boete te verleenen. Immers het is van algemeene bekendheid dat de vader, als borg voor den zoon, door een samenloop van treurige omstandigheden, reeds op het weik, aanmerkelijke verliezen leed en door het niet inwilligen van zijn verzoek nog meer financieel zal worden getioffen. De heer Bos heeft er niet op tegen dat de heer Van Beers ontslagen wordt van de boete. Maar hij wenscht in overweging te geven voortaan bij de uitvoering van gemeente-werken den termijn zoo ruim mogelijk te stellen. Als wij den eenen eene boete opleggen en een ander daarvan ontslaan, zou men ons wel van partijdigheid kunnen be schuldigen. De Voorzitter zegt dat het hier een bijzonder geval geldt. De termijnen zullen van elk werk echter afzonderlijk behandeld moeten worden. Hierop werd zonder hoofdelijke stem ming de boete kwijtgescholden. Aan I'. N. de Rooy, werd als aan nemer van het brandspuithuisje op het Eiland kwijtschelding verleend van de wegens te late oplevering opgelegde boete ad 410 en zal dat bedrag alsnog aan hem worden uitbetaald. Aan P. Sponselee werd vergunning verleend tot het maken van een licht gat in het trottoir van perceel wijk MM no. 50 aan de 3e Dwarsstraat, en aan het bestuur der Coöperatieve Volksbrood- bakkerij „de Broederband", gevestigd te Middelburg, tot het maken van twee lichtgaten ten behoeve harer bakkerij in de Hobeinsteeg. Eindelijk werd besloten tot 3e wijziging der gemeentebegrooting voor 1900. De Voorzitter deelde mede dat Dinsdag a.s. des voormidjugs 10 ure, op het raadhuis het vergelijkend examen aan vangt voor de betrekking van hoofd van school F, welk examen niet openbaar is alleen de leden van den Raad kunnen daarbij tegenwoordig zijn. Dien dag wordt slechts het schriftelijk gedeelte gehouden later zal worden bekend ge maakt, wanneer het mondeling gedeelte zal plaats hebben. Op de vraag van den Voorzitter of iemand nog iets in het belang der ge meente te zeggen had, vroeg de heer Bos wanneer het verslag der gemeente over 1899 verwacht kan worden. De Voorzitter zeide dat dit verslag, vertraagd wordt, omdat er verschillende verslagen in woi'den opgenomen het zal echter binnen enkele dagen worden rondgezonden. Niets meer te behandelen zijnde werd de vergadering gesloten. Vlissing-en, 33 Juni. Blijkens gedane opgaven in de Staats courant bestond het bevolkingscijfer op 1 Januari 1900 van Vlissingen uit 9399 mannen, 9637 vrouwen, totaal 19036 personen; dat van Middelburg uit 8684 mannen, 10198 vrouwen, totaal 18882 personen. Overeenkomst met de Maatschappij „De Schelde." Bij het afdeelingsonderzoek van het wetsontwerp tot bekrachtiging van eene overeenkomst met de Kon. Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen betrekkelijk eenige uitbreiding van de terreinen al daar die zij van den Staat in erfpacht heeft voor hare scheepsbouw- en werk- tuigenfabriek, werd er op gewezen dat volgens de overeenkomst tusschen het bestuur der gemeente Vlissingen en de Mij. „De Schelde" gesloten, de gemeente aan de Maatschappij in die overeeenkomst omschreven straatgedeel ten in eigendom zal afstaan, met dien verstande, dat de afstand eerst zal plaats hebben, nadat die gedeelten bij besluit van den Raad aan den openbaren dienst zullen zijn onttrokken. Gevraagd wetd ot dit besluit reeds is genomen, en zoo neen, of het dan niet raadzaam zou zijn, met de bekrachtiging der in het wets ontwerp bedoelde overeenkomst te wach ten, totdat de straatgedeelten aan den openbaren dienst zullen zijn onttrokken. Aangezien anders de Staat den waarborg mist, dat de Maatschappij hare verbinte - nis om deze straatgedeelten kosteloos in eigendom over te dragen, zal nakomen. Gevraagd werd hoeveel de bouwkosten zijn van de nieuwe brugwachterswoning en of deze kosten niet ten laste der Maatschappij „De Schelde" behoorden te zijn gebracht. Men meldt ons uit de legerplaats by Harskamp. Het 4e bat. 3e reg. int. kwam 15 Juni jl. na een marsch van 3 uur (van af het station Ede) onder het spelen van een opgewekten marsch van het fanfarekorps van het bat. om 5 uur 's avonds in de legerplaats aan. Hoewel het den miliciens der lich ting 1900 zeer vreemd toescheen om op de heide in de tentjes te „logeeren", waren zij het hier al spoedig gewoon. De oefeningen hebben in den regel plaats van 7 12 en van 2 5 uur en bepalen zich uitsluitend tot het schieten met scherpe patronen op onverwachts te voorschijn komende verschillende doe len, voorstellende o.a. vijandelijke patrouilles, tirailleurliniën, cavalerie enz. op bekende en onbekende afstanden. De eerste dagen van onzen kamptijd was het weder zeer gunstig, doch de laatste dagen hebben wy onophoudelyk last van zware regenbuien, maar niet tegenstaande dat gaan de oefeningen toch gewoon door. De verpleging alhier is goed. De Khedive heeft veel last gehad van zeeziekte op zijne reis van Vlis singen naar Engeland, zoodat hij niet naar Londen is doorgereisd. Men zegt dat de Khedive reeds twee dagen voor zijn reis naar Engeland ongesteld was. Hij had pijn in de keel, die verergerd is gedurende zijn overtocht naar Enge land. Men spreekt van diphterites. Te Goes zal iemand, naar de Standaard méldt, zijn 75en geboortedag vieren, omringd van 60 kinderen, behuwd-, klein- en achterkleinkinderen. Men meldt ons uit Overslag: Te Moerbeke (Waes) kwam deze week een jongmensch van 16 jaar zijne familie bezoeken. Hij had de reis van Parijs in twee dagen per fiets gemaakt, en toonde niet de minste vermoeidheid. Dit is een aanmoediging voor eenige heeren uit deze streek, welke in den loop van den zomer een fietstocht denken te maken naar de Fransche hoofdstad, met het doel een bezoek te brengen aan de tentoonstelling. Men schrijft ons uit Ter Neuzen Donderdagnamiddag werden 3 personen werkzaam aan het aan den oever voor deze plaats gezonken stoomschip Maggie Macnair, door het breken van een stalen tros, van een der bergingsvaartuigen overboord geslagen. Twee werden gered, doch de andere, een 22jarige Zweed, die naar men zegt de tros tegen het hoofd kreeg, zonk. Zijn lijk werd door duikers opgevischt. Door het schrikken voor een hondenkar, geiaakten gistermorgen paard en wagen van eene Belgische groenten - koopman nabij Ter Neuzen in het kanaal te water. Het paard verdronk. Kerk- en Schoolnieuws. Te Breda is voor het examen van apothekersbediende geslaagd mej. G. L. J. de Lange Boom, van Middelburg, II ec h t s z a k e n. De Avondpost schrijft het volgende Het gerechtshof te 's Hage, gisteren uitspraak doende in de naar dit college door den Hoogen Raad verwezen zaak van H. Ph. Haas, wegens oplichting door de rechtbank te Amsterdam tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld, overwoog, dat het niet uit wettige bewijsmiddelen de overtuiging heeft geput, dat de be klaagde zich heeft schuldig gemaakt aan de hem ten laste gelegde feiten, voor zoover die aan 's Hofs kennisneming zyn onderworpen. Mitsdien is het vonnis der Amsterdamsche rechtbank van 2 Aug. 1899 voor zoover de schuldigver klaring en veroordeeling van den bekl. Haas betreft vernietigd, de beklaagde vrijgesproken en zijne onmiddellijke invrijheidstelling bevolen met bepaling wijders dat de door hem gemaakte kosten tot dagvaarding en schadeloosstelling van getuigen zullen worden vergoed. Met de vrijspraak van Herman Ph. Haas is de laatste acte van het reuzen- proces afgespeeld. De rechtbank te Amsterdam wijdde 24 zittingen aan de zaak, het gerechts hof aldaar 5 zittingen; daarna werd het cassatieberoep onderworpen aan het oor deel van den Hoogen Raad en ten slotte, na vernietiging van het arrest van het Amsterdamsche gerechtshof op grond van touten in den vorm, deed het ge rechtshof te 's Gravenhage de boven vermelde uitspraak. De ten laste gelegde oplichtingen ten nadeele van graaf Zu Spaur en van de firma Heldring en Pierson, waarvan Haas werd vrijgesproken bij vonnis der Ain- sterdamsche rechtbank, waren aan h«t oordeel van het gerechtshof te 's Gra venhage niet meer onderworpen. Dit hol oordeelde dus alleen over de telaste- legging van de oplichting ten nadeele van den commissionnair in effecten J. F. Beyer. De vrijgesprokene bevond zich sedert Januari 1899 in voorloopige hechtenis en werd den ganschen duur van zijn proces geheel belangeloos bijgestaan dooi den Amsterdamschen advocaat, mr, L. W. van Gigch. Te 's-Hertogenbosch zyn Woens dag twee boerinnen en drie kinderen aan een groot gevaar ontsnapt. Zy be vonden zich in de kajuit van de Lithsche stoomboot, toen eene wildgeworden koe die kajuit binnenviel en er, gelijk te denken is, alles overhoop wierp en veel ontsteltenis veroorzaakte. Men was ver plicht het razende dier door geweer schoten te dooden. De vröuwen, waarvan een in zwijm lag, en de kinderen waren gelukkig allen ongedeerd gebleven. Een zonderlinge en vooral bij de Haarlemsche straatjeugd welbekende oude vrouw is, na herhaalde doch ver- geefsche aanmaning, uit het door haai bewoonde huisje aan het Nauwe Gelde- looze pad gezet moeten worden, omdat dit krot, als onbewoonbaar, al geruimen tijd geleden voor afbraak was aange wezen. Met mestvork en schop moest het vuil verwijderd worden, waarna men op de belt een aantal gouden en zilve ren sieraden en effecten in de smerige, van ongedierte wriemelende massa ont dekte. Naar het „Soer. Hdbl.» meldt, zijn op het pantserdekschip Holland twee officieren en twaalf matrozen gebeten door een dollen hond. Het „Bat. Nbl.* spreekt er van dat de luit. ter zee le klasse J. H. van Leent, vyf onderoffi cieren en vijf-»n -twintig manschappen van dien bodem door een dollen hond gebeten en te Batavia zijn aangekomen om zich in het instituut van Pasteur te laten behandelen. In een koffiehuis te Ottersen is bij een vechtpartij zekere E., een werk man en vader van 4 kinderen, door een jonkman van 24 jaar een steek in de borst toegebracht, waardoor hy in levens gevaar verkeert. De dader is in hech tenis. Door den bliksem zijn te Roggel by Roermond eergisteren eene hoeve met het huis en den geheelen oogst van den landbouwer R. verbrand. Drie koeien kwamen daarbij om. De inboedel is grootendeels gered. Alles is verzekerd. Te Simpelveld is ook een hofstede door den bliksem totaal afgebrand. Te Hoorn worden valsche rijks daalders in omloop gebracht. Te Amsterdam zijn de klein-hout- bewerkers, nadat hun eischen ingewilligd waren, weer aan 't werk gegaan. De overige houtwerkers, van zageryen en schaverijen, blijven voorloopig staken. Leeuwarden heeft thans ook zijn Paul Kruger's straat. Een weldadig Rotterdammer heelt een blok van 22 huizen doen bouwen in de Kievitstraat te Rotterdam en thans aan de vereeniging Armenzorg de preferentie gegeven deze woningen te verhuren aan wie deze vereeniging daartoe het best geschikt acht. De huurprijs bedraagt f 0,50 tot f 1,50 per week, schoon de huurwaarde aan zienlijker hooger is. Reeds van Januari af wordt te Heusden geregeld om de 14 dagen des Zondagsavonds een openbare bidstond voor de Boeren gehouden. Miss Saxton Winter, de vroegere gouvernante van Koningin Wilhelmina, is sedert Maandag-avond gelogeerd op Soestdijk. De verzorging van vo gels. De meeste vogelliefhebbers zijn van meening, dat zij hun vogels al vol doende verzorgen, wanneer zij voor veel en goed voedsel zorg dragen. Maar zij vergeten, dat de meeBte vogels voor het behoud van een goede gezondheid ook nog noodig hebben een zoo groot moge- ïyke ruimte om zich te kunnen bewe gen. Ook is het verkeerd, de kooien des winters in de warme kamer te hangeneen kamer, waarin niet gestookt 'tl 1 wordt, of nog beter een vrije gang, zijn daarentegei te bevelen. Het is merk spoedig zelfs kanarievogels lage temperatuur gewend In Antwerpen sprei van een zonderling tes jonge kapper, die tot buur rijk ongetrouwd heer, hai tot zijn genoegen gesch haar geknipt. Om den kapper te beloonen stelde de heer hem schadeloos votf van zijn cliënt door hem francs te bemaken. De vad gelukkigen man oefent ooi jaren het kappersbedrtjf onder zijne klanten een g hij sinds een kwarteeuw sc dagen geleden maakte dez jarig jubileum als kapper heer bekend met het g( zoon. De cliënt werd er verh terwijl hij zich verontsct zyn lang leven, nam hij barbiers en legde er tien duizend francs in, met voorloopig tevreden te sti kleine voorschot. Men zegt dat dit verh zonnen is. Eene dierenvri politie van St. Josse-ten-ï had vernomen dat zekere gelofte had gedaan om all katten, die zich in hare wo den, gastvrijheid te verle vryheid om voort te telen, was de woning klein. Zij bi uit een slecht van licht en zien kamertje van eenige me kant. Onder deze omstani die teederheid voor de dieri gevolgen voor de gezond De politie bemoeide zich en bracht een bezoek ter vond daar 21 honden en beide seksen, een dozyn een drievoudige vermeen geslachts gegronde hoop ga Al de honden zijn dooi eene groote mand naar het bracht, niettegenstaande het van vrouw D., die gean wegens verzet tegen en be de politie. De politie schijnt echter bevoegdheid te zijn gegaan de vrouw last had moet dieren te verwijderen, zoi kan gebeuren dat zij zie handen gebrand heeft. In Engelsch-Indië zij dig niet minder dan 21 m wen. Daarvan zijn 200.000 10 en 14 en 80,000 onder Aan verbranden wordt meer gedacht. CHINA. De berichten Takoe verzonden werden, behalve opwekkend voor de Schout-bij-Nacht Bruce seini over Tsji-foe dat sedert van admiraal Seymour ge ontvangen, waaruit dus zo men zich te vergeefs verbl het binnenrukken van de Engelsche kolonne. Van Tientsin zijn sede geen berichten ontvangen bondenen zullen derwaarts ken als zij er sterk genoi Men gelooft dat rond een garnizoen van 5000 m houdelilk gevochten wordt Russischen admiraal Ken deeren de Chineezen Tient door hen het Amerikaanse en een groot deel van dl genwijk vernield, maar tre macht tot ontzet, op. Ook de Engelsche reg niets uit Peking te vertelle bericht van haar gezaDt is oud. Daarentegen heeft regeering een telegram gedateerd ontvangen, wi werd dat den 17en dt zantschappen en de vrei Peking veilig en wel

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 2