HeiilaiÉclie berichten. Ie Vlissi JNo. 136. Laatste berichten. Burgerlijke Stand Zeetij dingen. ie den 13 April naar St. Nioolaae geweest was. Ook wist hij niets omtrent de ver dwijning der vrouwhii had daarvan nooit iets gehoord dan nadat zij gevonden was. Waar deze vrouw gebleven was, daar over heeft deze getuige nooit nagedacht. Clement van Waes, mede te Koewacht, bekende dat hekl. wel eens een kruiwagen van hem leende. Bekl. kwam bij getuige weinig aan huis. Dat Misseghers voor nemens was Koewacht te verlaten, ook daar wist getuige niets van. Edmond van Waes te Koewacht, be kende dat bekl. aan hem gevraagd heeft of hij Maandag of Dinsdag haver bij hem mocht zaaien, „dat dat in de helft van April moet zijn geweest op een Vrijdag of Zaterdag. Deze getuige verklaarde omstreeks dien tijd van bekl. mest te hebben gekocht, doch hij kon niet zeggen of het mest was, daar er blijkbaar beer over was uitgestort. riet Bernard, landbouwer te Koewacht, verklaarde, dat in die gemeente over het algemeen over Van Wensberghe gelachen wordt, hij is lichtgeloovig. Deze getuige, merkte, op een vraag van den president of die man wel goed bij zijn verstand was op, dat hij daarover niet kon oordeelen. Aloys de Vos, mede uit Koewacht, was op den avond tegenwoordig, toen in de Weel naar het overblijfsel van Prudentia Haeck gevischt is. Met den burgemeester is hij gaan zien of bekl. in zijn woning was. Zeer vuil vond hij over het algemeen de woning van bekl., evenzoo den kelder, waar 150 K.6. aardappelen lagen, naar zijn schatting althans. Joseph Misseghers was de laatste ge tuige, die dezen dag gehoord werd. Deze is een broeder van den bekl. en woonde te BrusBel. Den 15 April was bekl. bij hem geweest. Hierover was get. wel eenigszina verbaasd en verschrok toen hij hem zag, want hij had hem in het geheel niet verwacht. Hij kwarn hem uit vriendschap be zoeken en heeft bij hem overnacht. Hij trachtte daar een betrekking te krijgen en getuige had hem daarvoor eenige adressen opgegeven. Hij wilde koetsier worden, doch getuige raadde hem dit af en gaf hem een goed adres van een kennis, waar hij zeker zou slagen als slagersknecht een be trekking te vinden. Getuige erkende dat bekl. reeds vroeger als zoodanig was werkzaam geweest. Hij woonde 14 jaar te Brussel en nooit was bekl bij hem geweest. Bekl. bevestigde dat hij vroeger slagers knecht was geweest, doch slechts gedu rende 6 of 7 maanden, toen hij geen be trekking kon vinden. Getuige gaf toe dat de familie nog al veel verdriet van bekl. gehad had en men trachtte hem te Brus sel te doen blijven. Hij kon evenwel geen oordeel vellen over het karakter van zijn broer en ook niet zeggen dat hij tot veel slechts in staat was. Reeds verschillende malen had hij be loofd zijn broeder eens te Brussel te komen bezoeken. Ook was hij in geen tien jaar geweest bij zijn zuster, die hij mede in die dageu een bezoek gebracht heeft. De president vond dat wel wat vreemd, het ligt voor de hand dat deze handel wijze wel wat stof tot denken geeft, en dat bekl. plotseling zoo verlangend was zijn familie te zien. Nadat het getuigenverhoor geëindigd was gaf dezen zijn broeder een warmen handdruk en beiden waren zeer aangedaan. Hierop werd het getuigenverhoor ge sloten en de zitting geschorst tot heden Zaterdag 12 unr. Als dan zullen nog drie getuigen a décharge (waaronder de twee die op last van de rechtbank be volen zijn te komen) worden gehoord. Daarna zullen het O. M. en de verde diger aan het woord lpmen. De belangstelling van het publiek neemt eer toe dan af, want Vrijdagmiddag waren in de zaal alle beschikbare plaatsen bezet. Ook achter het hek volgde een dicht opeengepakte menigte met onverdeelde aandacht de behandeling dezer gerucht makende zaak. Hedenmiddag half een werd de zitting heropend. In nog veel grooter getal dan de vorige dagen was het publiek tegen woordig. Het eerste werd gehoord Thomas Staudt wonende te Brussel, die daar hij de Hol- landsche taal niet machtig was, door den heer D. van Oostveen als toik voor de Fransche taal werd bijgestaan. Hij ver klaarde dat Zondagmorgen lö April Misse ghers bij hem geweest was, doch niet bij hem gelogeerd heeft en ook ver schillende dagen achtereen bij hem ge weest is. Woensdags is hij vertrokken; getuige had hem nooit te voren gezien, Mavie de Coninck nogmaals gehoord, verklaarde ten stelligste dat zij den 13 April Misseghers en de yerslagene gezien heeft te Kniedorp. Vrouw Haeck heeft den steenweg genomen en Misseghers de zijstraat. Bekl. zeide dat deze getuige verkeerd gezien heeft en hij van de verslagene was weggegaan op een afstand van 10 minuten van Kniedorp. Hierop werd de zitting voor eenigen tijd gesehorst omdat de twee gisteren gedagvaarde getuigen A décharge niet verschenen waren. (K?e verder Laatste Beriahtenj 1 AFRIKA.. De krijgskans heeft zich wel i ongedacht ten gunste van Buller gekeerd, j want terwijl het bericht nog om zoo te zeggen niet koud was dat hij met zijn hoofdmacht op Mount Prospect terug moest trekken en Utrecht ontruimen, kon hij gisteren aan z\jn regeering mel den dat den 6en dezer Van Wijck's heuvel op de Boeren genomen was bij een aanval van generaal Hildyard. De Boeren werden omgetrokken en moesten eene zeer sterke stelling opgeven. Buller is nu vol moed dat de Boeren thans hun stellingen opLangésneknietzullen kunnen houden. Om welke reden reden Chr. Botha, de bevelhebber der Boeren, met Buller zelf een gesprek beett gehad, is nog niet opgehelderd. Van Engelsche zijde wordt vermoed dat Botha met Buller onderhandeld heeft over de overgaaf. Is het waar dat werkelijk de Boeren omsingeld zijn, dan krijgt dit bericht iets waarschijnlijks. De Boeren z(jn anders niet gewoon het zoover te laten komen dat zij omsinge ld zijn, en gewoonlijk vóór dien tijd reeds verdwenen. Volgens Daily Express heeft Kruger aan haar correspondent die met hem in een spoorwegrijtuig te Machadodorp een onderhoud had, gezegd dat de Boeren tot het uiterste zullen vechten en zich niet zullen overgeven zoolang er nog 500 gewapende mannen in het land zijn en dat hij niet voornemens was eene schuilplaats te zoeken aan boord vau het Hollandsch oorlogschip voor Lourenqo Marques. Hij zou het land niet verlaten. Bovendien zou Kruger ontkend hebben dat hij twee millioen aan goud zou hebbeu medegenomen. „Alles wat ik bezit zeide hij, is ten dienste van den staat, maar ik behoef u niet te zeggen waar de schat is. Dat Lord Roberts hem vinde als hij kan." In hoofdzaak zal dit bericht zeker wel het gevoelen van Kruger en de hem trouw gebleven Boeren uitdrukken. Aan boord van dat oorlogschip moeten reeds 100 Hollandsche vluchtelingen uit Transvaal zijn aangekomen. Kolonel Plumer trok Zeerust en generaal Warren Campbell zonder tegen stand binnen. Het schijnt dus dat de Boeren hun voornemen om de beide veldheeren tegen te houden, niet hebben Volvoerd. Het aantal vijanden, dat zij nu moeten afslaan, is daardoor echter weer veel grooter geworden. Volgens Engelsche berichten hebben de Boeren slechts 1600 Engelsche krijgsgevangenen uit Waterval kunnen medenemen en is het Roberts gelukt twee treinen met Engelsche krijgsgevangenen bestemd naar Nooit Gedacht, te bemach tigen. CHINA. De Opstandelingen hebben weer blijx van werkzaamheid gegeven door een brug van den electrischen spoorweg in de buurt van Peking te vernielen, en de laffe Chineesche troepen lieten hen begaan. Volgens officieele berichten, dis wel eens anders luiden dan de gewone, zijn vierduizend Boxers door regeerings- j troepen omsingeld tusschen Jong-tsun en Lo-fa. Er zouden zelfs 500 Boxers gesneuveld zijn en nog moet het gevecht niet uit zijn Men zegt dat Japan zij ngoede diensten aan de Chineesche regeering aangeboden heeft om den opstand te onderdrukken. Uit Rusland worden nog maar steeds versterkingen naar China gezonden. Men verwacht daar dus, naar het schijnt, geen spoedig einde van de troebelen in China. Engeland dat machteloos is door de gebeurtenissen in Afrika, zou nu volgens gerucht, Amerika willen bewegen om in China tusschenbeide te treden en dus voor haar de zaken te doen. Naar uit achterstaande advertentie blijkt, zullen de sedert eenigen tijd af gebroken matinée's van de Wilhelmina- Kapel, onder leiding van Mejuffr. Rika Bekker, morgen weder in het Vereeni- gingsgebouw hervat worden. Mogen dezen uitvoeringen een druk bezoek ten deel vallenze zijn het waard, omdat men voor weinig geld werkelijk goed en uitstekend uitge voerde muziek te genieten krijgt, Per Telegraaf. MIDDELBURG. In een keurig requi sitoir heeft de Officier van Justitie heden levenslange gevangenisstraf ge - ëischt tegen Misseghers. Beklaagde bleef tot het laatste toe zeer kalm. Be verdediger meende dat noch wettig, noch overtuigend bewezen was, dat Mis seghers de dader zou zijn. Tot het laatste bleef beklaagde zijne onschuld betuigen. Uitspraak heden over veertien dagen. Oorlog in Zuid-Afrika. LONDEN, 9 Juni. De bevelhebber té Kaapstad, Forentier Walker, seint in een bericht uit Bloemfontein,dat een afdeeüng Boeren van 2000 man en 6 stukken geschut is waargenomen bij Roodeval ten noorden van Kroonstad. Zij hebben telegraaflijnen doorgesneden. UitBloemfontein worden versterkingen naar Kroonstad gezonden. Troebelen in China BERLIJN, 9 Juni. Duitschland heeft het voorstel gedaan aan de mogendheden om in China gezamenlijk op te treden Van Vlissingen. Van 6 9 Juni 1900. ONDERTROUWD J. Dingemanse, jm. 20 j. en M. Polderman, jd. 20 j.— Q. J. Stroo, jm. 45 j. en S. S. Boogaard, jd. 32 j.— M. Bleyenberg, jm. 21 j. en M. de Lege, jd. 18 j. GETROUWD W. Kruidenier, jm. 22 j. en H. A. van Noppen, jd. 21 j. - B. H. Vos, jm. 30 j. en J. Polak, jd. 28 j. OVERLEDENJ. Dalebout, z. 22 m, C. Bakker, ongeh. z. 49 j. Zondag 10 Juni 11,36 Maandag 11 12,1 Dinsdag 12 12.43 Woensdag 13 1.24 V.M.Sprtij mn. Donderdag 14 2. 1 Vrijdag 15 2,36 Zaterdag 16 3,36 Hedenmorgen van hier vertrokken het Engelsche stoomschip Elemore naai New-Castle, 5<»5ste STAATSLOTEKIJ Prijzen van f 100 en hooger. Trekk. van Vrijd. 8 Juni. 5e kl. 16e lijst. Nos. 1847 3341 9607 12358 12609 13655 14015 14894 17635 19586 ƒ100.. Nos. 6490 11037 14227 15780 f 20'j. Nos. 6220 6367 6523 12377 146 ^4 f 400. No. 16694 1000. Pr{ AfzonderljJ handelaren F. VAN D Versehtfnt dsgelfli Een paar woorden vei By de discussiën over d< wet in de Eerste Kamer is gemaakt van de woorden pi lijke en privaatrechterlijke Wat die woorden, welke m| sommigen niet al te duidt teekenen, wordt breed voeri uiteengezet in de „Politiek een Kamerlid" in het Werkman. Publiekrechterlijke verzt de schrijver, is het beginsi Staat door middel van de werklieden bij het bekoir ongeval schadeloosstelling uitbetaalt, en de kosten ander omslaat over de patroons, volgens een prem verhouding van de gevare vallen, waaraan hun bedri van het bedrijf, blijkens daar ervaringen, blootstaat. Dit beginsel werd veri wat wilden de heeren di plaats? De privaatrechter ring. De privaatrechterlijke ve staat thans reeds, doch vot gevallen. Wanneer een wer het verrichten zijner wt een ongeval bekomt, waai den aangetoond, dat het van den patroon of van zijn plaats optreedt, b.v. di van een verkeerd bevel, een werkman of bij zijn weduwe of diens kinderej patroon schadevergoeding doet de patroon niet aan of wil hij daaraan niet mate voldoen, dan kan hem in rechten aanspreke proces tegen hem voeren, vindt gelegenheid, om kosf cedeeren, en hij vindt gt wel een advocaat, die 1 als raadsman wil bij sta proces kan echter wel loopen en gedurende dien de door een ongeval getn vangen diens weduwe en vast niets. Verliest de F (!J! HLLEI Uit het Hoogduiti DOOR F. JACOBS 13.) De oude gendarme had den den pols van den hou vastgegrepen. Dat was niet meer eene uitnoodiging, maar heime geweld, en vreemd genot man ging gewillig en als lam mee. Stein bleef in diep nad staan waakte hij werkt alles een wilde droom daehtzame Werner plotselinj of werd hier de sluier een vreeseRjk geheim Eensklaps vernam hij huis een ontroerende kree hij, dat een warm, week v heenen beroerde en hem Daarna een dof gestommt kreunen en daartusschen stem van Werner.

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 5