Kerk- en Schooluieuws. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Wij hebben gemeend aan bovenstaand stuk geen plaats te mogen weigeren,niét omdat wj) meenen dat er in de tegen woordige omstandigheden nog eenig heil van te verwachten is, maar omdat getuigen tegen het onrecht ten allen ttjd plicht is. En vooral de vrouw die door den oorlog zooveel kan lijden, behoort dit in de eerste plaats te doen. Aldus beschouwd, wenschen wij dat het adres aan H.M. de Koningin van zeer talrijke handteekeningen moge zijn voorzien. Examens. De commissie, belasi met het afnemen van het examen ter verkrijging van een diploma als machinist aan boord van koopvaardyschepen, zal zitting houden, te beginnen 26 Juni, te half tien ure in het „Nutsgebouw" te Amsterdam. De „Generaal Pel". Het Soer. Hand. deelt mede, dat de resident van Ternate aan de regeering heeft voorgesteld, om de moordenaars van de Pel niet te tuchtigen, en dat over dit voorstel de Raad van Indië beraadslaagt. Het blad bevestigt voorts de mede- deeling van het Bat. Nbld., dat de commandant der zeemacht van oordeel is, dat nog niet de minste zekerheid verkregen is, dat de officieren vermoord zyn, en hij eene nieuwe en nu geen- halfwerk-doende expeditie dringend noodig acht. Kon. Vereeniging voor Nederlandsche Scherpschutters. De IXe groote nationale schietwed- stryd van bovengenoemde Vereeniging zal dit jaar van 11 tot en met 19 Au gustus te Hoorn worden gehouden. Het programma, dat na 15 Juni a. s. op aanvraage bij den voorzitter van het bestuur te Hoorn, kosteloos verkry'gbaar zal zijn, zal bevatten 12 afdeelingen met 700 prijzen tot eene waarde van 6500. Afstand voor geweer 300 Meter, 15 banenvoor revolver en rijksmunitie 25 Meter, 4 banen, en voor flobertbuks 12 Meter, 4 banen. Vaste banen en korpswedstrijd op 300 Meter uitsluitend geweren M. 95 en M. 71. Alle deelnemers aan den Korpawetstriid ontvangen eene verg. zilv., zilv. of bronzen herinnerings medaille, vermeldende het verkregen persooniyk rangnummer in die af- deeling. De Amsterdamsche gemeenteraad heeft het voorstel den Hertog c.s.om f 20,000 beschikbaar te stellen voor de werkelooze diamantbewerkers, verworpen met 22 tegen 15 stemmen. De Maatschappij tot Nut van 't Alge meen telde op 1 Juni 12.970 leden, verdeeld over 304 departementen,behalve 9 vereenigingsleden, 259 eereleden en 29 algemeene leden. De eigenaar van't hotel „WeisserHirsch" waar de Koninginnen thans vertoeven, heeft prentkaarten laten vervaardigen met de beeltenis van Hare Majesteit, het Nederlandsche wapen, gevat in de stem van een man „Wie is daar Stein herkende de stem van den houtvester, en scheen reeds genegen in het bosch terug te keeren, liever dan dien man te ontmoeten, toen dezelfde stem en thans kennelijk dreigend riep „Antwoord, of ik laat den hond los en het is een kwaadaardige." Nu hij geen keus meer had, trad Stein vooruit in den kring van het licht. Hij zag nu, dat hij zich in de stem niet vergist hadde man, die in de deur stond, was de houtvester Selling. In de eene hand hield hij de lamp, met de andere had hij den halsband van een grooten hond vast. Een oogenblik zagen de beide mannen elkaar in de oogen, maar ook slechts een oogenblik, toen sloeg de houtvester, wiens gelaat vaal zag, den blik neder en zeide op beleefden, maar eenigzins verwonderden toon „Is u het, meneer Hoe komt u wel hier 1' „Ik ben in het bosch verdwaald, gouden ornament, eengezichtopSchwarz- burg. Den eersten dag der uitgave kocht ëen handelaar er tienduizend van. Aan alle stations in Thüringen zijn ze te koop, te Schwarzburg, overal. In Jena, Rudolstadt, enz., liggen ze ook in de boekwinkels. De aanvraag naar deze plaatkaarten is zóo groot, dat er alreeds een andere en zeer mooie kaart van Hare Majesteit is verschenen. De commission in 1900 belast met het afnemen der examens M. O. in de vreemde talen zullen zitting hou den voor het mondeling gedeelte te 's Hage voor het sehrifteiyk gedeelte op nader aan te wijzen plaatsen. in de commissie voor de Engelsche taal, is o.a. benoemd A. Picnot, leeraar aan de Ryks H. B. S. en het gym na sium te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veioorueeld wegens: het laten staan van een trekdier G. v. O., tot 1 b. s. 1 d. h.; rumoer: J. v. u. H., f 2 b. s. 2 d. h.; opgeven van een valscnen naam: P. L., 3 b. s. 2 d.h.; wateren buiten ue bakken: A. d. V., 1 b. s. X d. h.; beldeurtje spelen G. V., I b. s. 1 d. h.; omhalen en doorzoeken van vuilnis L. A. K., W. H. S„ ieder f 0,50 b. s.^ 1 d. h.; laten loopen van een hond die gevaarlijk -is: J. v. d. G., f6 b. s. 1 d.h.; wegens dronkenschap C, K., A. R„ J.D. T., J. A. v.d. B., J. F., T. S., N. K., P. L., A. d. V., ieder tot f 2 b, s. 2 d.h.; P. B., A. B., A. K., ieder f 3 b. s. 2 d.h; G. H. D., A. v.d. M., J. A., v.d, G., B. B., ieder tot f5 b. s. 3 d. h.; P. M., tot 3maal f 10 b. s. 3 u. h. voor elke b; A.M., C. U., ieder 5 d. h.; M. de L., een week h.; J. C. S., 10 dagen h. Aile vei oordeelden wonen te Vlissingen. Vrijgesproken werd G, C., mede wo nend te Vlissingen, beklaagd van het door een paard doen vervoeren van een las», die kennelijk de krachten van dat dier te boven ging. Do moord te Koewacht. Bij de voortgezette behandeling dezer zaak voor de Rechtbank te Middelburg werd gisteren nog gehoord de heer R. Herssens, onderzoekrechter te Gent, die het onderzoek dezer zaak te Gent geleid heeft en zich daarvoor veel trjd en moeite getroost heeft. Deze getuige heeft een persoonlijk onderzoek ingesteld in de woning van den beklaagde Misseghers, waarby hem gebleken was, dat de wo ning over het algemeen erg vuil was, doch daarentegen de kelder werkelijk schooner was dan het overige gedeelte van het huis en daarover een beetje zand was gestrooid teneinde de menschen op een dwaalspoor te brengen. Of het om die reden zoo was, kon getuige niet ver klaren, het was alleen zijn eigen over tuiging. Vervolgens verscheen als getuige, tevens als deskundige, de heer Hector Leboucq, professor in de geneeskunde aan de Universiteit te Gent. Het was dezen deskundige bij het gedaan onder zoek gebleken, dat de door hem onder zochte romp was het overblijfsel van eene vrouw. In het breede ging deze getuige het door hem gedaan onderzoek na. Hij heeft niet kunnen constateeren dat een bloeduitstorting in de hersenen heeft plaats gehad, doch de mogelijkheid hiervan is niet uitgesloten. Een stellige conclusie kan niet gegeven worden dat de vrouw nog leefde toen zy in stukken gesneden is. De verschrikkelijke slach ting moet zyn verricht met een zeer scherp voorwerp en bovendien door iemand die eene zekere handigheid heeft maar kan nu den weg wel weer vinden ik wil u dus niet lastig vallen." «O, daar is geen sprake van. U druipt immers, meneer." „Het regent, maar dat doet niets af ik wil maar dadelyk mijn weg ver volgen." „Onmogeiyk De toon was beleefd, maar dringend. „Ik heb vuur aan, gij moet u eerst wat drogen." Tegelijkertijd trad hij naar buiten en achter den rechter, zoodat deze als het ware gedwongen was, binnen te gaan. Nauwelijks had hij zulks tegen zijn wil gedaan, of de deur viel achter hem in het slot en Selling zeide „Nu zijt gij mijn gevangene, meneer de rechter, en laat ik u er niet weer uit. Noemt gij rechtsgeleerde dit niet vryheidsbeneming De woorden waren schertsend, maar de toon was bitter. In de kamer van den houtvester heerschte eene aangename warmte, voor het overige maakte zy een on- in het hantecrcn van een mes. De heer Everest Mijs, overste der snijkamer van het hospitaal te Gent, was de volgende getuige deskundige. Hij verklaarde dat de steenen die ter terechtzitting ver toond werden, dezelfde waren die in den zak gevonden waren, waarin zich het lijk bevond, doch dat hij ze niet ont smet heeti, doch opgezonden naar het laboratorium van prof. Swarts. Eene hoogst belangrijke verklaring werd hierop afgelegd door den heer Swarts, professor in de scheikunde aan de hoogeschooi te Gent. Deze deskun dige had de verschillende steenen die hem gezonden waren als uit de woning van Haeck, uit die van Misseghers en ook die welke zich in den bewusten zak bevonden, onderzocht en het was hem gebleken dat zich aan de steenen uit Misseghers woning witte stippeltjes bevonden, welke stippeltjes ook waren op te merken aan de in den zak gevonden steenen. Bovendien is hem by het onderzoek van den mortel die zich aan de steenen bevond, gebleken dat de mortel van de steenen én in Misseghers woning én van die uit den zak geheel dezelfde bestanddeelen be vatte, dat daarentegen die van Haeck's woning geheel anders was samengesteld Deze geleerde legde deze verklaringen met de meest mogelijke beslistheid af. De heer Adolphe van den Berg, assistent van professor üwarts, legde eene ver klaring in gelijken geest af. Eulalie Verschoore, wonende te Koe wacht, herbergierster, herkende een haar getoonde briefkaart als zeker door Misse ghers té zijn geschreven. Een ander haar vertoond schrijven dat veel over eenkomst had met het eerste schrift, durfde zij niet als door Misseghers ge schreven, beschouwen. Bekl. ontkende ten zeerste de getoonde briefkaart ge schreven te hebben. De heer Emile Busschaert, schriftkun dige, wonende te Gent, venriaarde op een nauwkeurig door hem ingesteld onderzoek der aan hem gegeven brieven, waarin één door den onderzoeksrechter te Gent aan den bekl. was gedicteerd en dus van hem afkomstig was, tot d conclusie te zijn gekomen dat bij een nauwkeurig onderzoek van elke letter het zijne vaste overtuiging was dat beide door denzelf den persoon geschreven zijn. Ook de heer Robert Schoorman, schriftkundige, mede wonende te Gent, was tot dezelfde conclusie gekomen en legde hiervan getuigenis af. Het verder onderzoek der getuigen werd hierna gesloten en de zitting tot heden (Donderdag) morgen 10 uur ge schorst. Den geheelen dag was een overtalrijk publiek ter terechtzitting tegenwoordig. De beklaagde was zeer kalm doch ge raakte somtijds in vuur als een getuige een voor hem minder gunstige verklaring aflegde. Overigens ontkende hij alles wat ten zijnen nadeele werd gezegd. Toen de eerste dochter van de vermoorde vrouw als getuige werd gehoord, wendde zij haar hoofd zoodanig dat zij Misseghers in het geheel niet behoefde te zien, terwijl de tweede dochter, nadat haar verhoor was geëindigd, niet nalaten kon de vuist tegen bekl. te ballen.De man van het slachtoffer was zeer kalm en ant woordde zeer gemakkelijk op de hem gestelde vragen. Heden morgen werd de behandeling dezer zaak voortgezet. Het publiek was schier in nog grooter getale tegenwoordig dan den vorigen dag. Als eerste getuige werd heden gehoord Adelaide van Hoey, herbergierster te Stekene, die bekende dat de beklaagde 13 April 1899 by haar in de herberg geweest is, zeggende dat hij des avonds zou terugkeeren, hetgeen evenwel niet gebeurd is. Vier weken later is bekl. weer bij diezelfde vrouw geweest en vertelde haar hoe hy den bewusten 13 April veel plezier heeft gehad. Verder verklaarde deze getuige gezelligen, onvriendelyken indruk. Reeds in gewone omstandigheden zou men het gemis van vrouwelijke verzorging hebben opgemerkt, nu zag men echter dat de bewoner bezig was op te breken. De gordijnen waren van de vensters, de weinige meubelen stonden onordelijk dooreen en meerdere reeds gepakte kisten stonden aan den wand. Stein trad op den brandenden haard toehij was koud en de warmte deed hem goed. Selling had zich, met het hoofd in de hand, op eene kist neergezet, en streelde met een somber gelaat den kop van den hond. Hij wachtte er blijkbaar op, dat zijn gast iets zou zeggen of zocht zelf naar woorden. „Woont gy hier geheel alleen vroeg Stein eindelijk, om toch iets te zeggen. Geheel alleen. Een uur in den om trek woont hier geen mensch." •Dan zult gij het wel eenzaam heb ben dat bekl. haar gezegd had dat de ver moorde vrouw met hem wilde leven en sterven en eindelijk dat hij dien avond met haar tot Koewacht geloopen is. Bekl. ontkende dat ten sterkste en ge raakte getieei in drift, waarop de presi dent hem tot kalmte aanmaande. Leooie Steeman, herbergierster te st. Paul, was de volgende getuige. Zij verklaarde dat bekl. 13 April bij haar in de herberg was geweest des morgens zeer vroeg en hij zeide dat te doen om door niemand gezien te worden. Hij was .toen op weg naar Antwerpen. Hij had tevens gevraagd of er geen nieuws was en vroeg of het gepraat al uit was, misschien bedoelende het gepraat over de vermoorde vrouw, doch getuige zeide dat bekl. haar niet gevraagd had of het gepraat over Prudentia de versla- gene al klaar was. Bekl. bekende den 13 April bij getuige in de herberg te zijn geweest. Philomene van Bunder, herbergierster te Stekene, de volgende getuige, ver klaarde beiden gezien te hebben op 13 April in haar herberg. Hierop verscheen Sophie Pluym, herbergierster te St. Nicolaas, die be kende ook den 13 April bekl. en de vermoorde vrouw in haar herberg te hebben gezien. Zij merkte op dat beiden schreiden. Verder zeide deze getuige dat de vermoorde vrouw gezegd had dat bekl. toen schreide omdat zij niet met hem weg wilde gaan. Viei weken later is bekl. weer terug geweest in de her berg en was toen volgens getuige eenig zins aangedaan en vertelde dat hij ze moest hebben, doelende op de vermoorde vrouw. De echtgenoot van deze getuige werd opnieuw gehoord en zeide thans wat hij vroeger m het geheel niet ver klaard had, n.l. dat bekl. aan de ver moorde vrouw vertelde dat zij besloten hadden elkaar te Stekene te verlaten. Deze getuige werd zoowel door den voorzitter als door den officier van justitie er ten strengste op gewezen vooral de waarheid te spreken en niet te vreezen; dat waar hij Belgisch „nderdaan was, hij toch de waarheid moest spreken, voorts dat hij onder eede gehoord werd en in geval hy loog, zeker de gevange nis in zou gaan. Theresia Thies, mede herbergierster te St. Nicoiaas, heeft nooit iets bespeurd van een intieme verhouding die tusschen bekl. en de vrouw bestond wel heeft zij beiden den 13 April in haar herberg gezien. Enkele dagen later was bekl. alleen bij haar in de herberg geweest en schreide, zeggende dat hij dat deed omdat Prudentia Vermaet weg was. Aloys Lammens, ie Stekene, herin nerde zich zeer goed den 13 April bekl. en de vermoorde samen gezien te heb ben. De verslagene had toen gezegd dat zij bang was om naar huis te gaan niet voor haar man, doch voor hare dochter. Verder verklaarde deze man dat hij Misseghers had hooren zeggen dat hij aan de deur zou luisteren om te hooren of die vrouw beknord zou worden, waaruit dan valt op te maken dat hij van plan was met haar naar huis te gaan. Bekl. zeide dat hij een andeien weg had geloopen en eerst een half uur later thuis is gekomen. Hierop werd gehoord Marie de Coninck, wonende te Stekene, die verklaarde ook den 13 April de vermoorde vrouw Haeck langs haar woning te hebben zien komen. Zij was er zeker van dat zij die vrouw met den bekl. gezien had. Vlissincfen, 7- Juni. In den Wilhelminapolder onder de gemeente Wolfaartsdljk, is gisteren een schuur door den bliksem getroffen en totaal afgebrand. „Dikwijls. Maar wat helpt het Er is toch niemand, die mijn lot wil deelen." „Eenzaam en ongezellig," ging Stein voort, maar gevoelde toen, dat liet gespiek op die wyze gevaarlijk werd. Selling lachtte -somber. „Ik ken geen vrees, meneer de rech ter. Ik ben een besloten man en heb mijne wapenen, maar ook met de bloote vuist ben ik tegen ieder opgewassen." Hier stokte het gesprek. Het was den houtvester aan te zien, dat hij over iets broedde. Eensklaps stond hij op en keek den rechter strak in de oogen. „Waar zijt gij van daag geweest vroeg hij op scherpen toon. „Stelt gij daar belang In „Zekerlijk." „En als ik weiger u daarop te ant woorden Het was het eerste vy'andige woord Stein voelde dat het gevaarlijk was, maar hy kon het niet inhouden. Selling trad een schrede terug en balde, diep ademhalend, zijne vuisten. Men meldt ons uit Hulst Gisteren raakte een voerman in naburigen Kruispolder bij bet op hol g-^ der paarden 't evenwicht kwijt en om| de geladen kar. Een der wielen reed o-J zijn hoofd, met het gevolg, dat hij 1 paar minuten later bezweek. In 'tnaburige gehucht HeikJ werd een brave, oppassende jongen, J een ontaarden zoon vermaande, orniT deze met zijn moeder twistte, door j laatsten met een mes een steek in s; zijde toegebracht. Men vreest voor gevolgen. De eerste toepassing der telegrai zonder draad in ons land is than.» s-J gonnen door het beproeven van etl verbinding op die wijze tusschen efl lichtschip en de kust. De tot dat titj destijds door de ministers van marij en van waterstaat benoemde commiss.J bestaande uit de heeren Engelbregl inspecteur van posterijen en telegraaf De Vriese, inspecteur van het loods] wezen, Ramaer, ingenieur van dHl| waterstaat, en Dr. L. Bleekrode, leeras aan de H. B. S. te 's Gravenhage, I thans met de voorbereidende werkzaaoJ heden gereed gekomen en de vereiscbtJ toestellen zijn gedeeltelijk opgesteld aaiT boord van het lichtschip Maas, liggeixj aan den Hoek van Holland in de hav#J en gedeeltelijk in het verder voorbij hel dorp aanwezige waterstaatsgebouw. Aas vankelijk zijn de proeven zeer geslaagd en de wederzijds gewisseldJ telegrammen kwamen zeer duidelytl leesbaar over. Vacl.) Een relletje te Rotte tl dam. Omstreeks halfacht lag eergiste: avond een beschonken 19-jarige jongen,I kabaaimakend en schreeuwend op eer.I vleeschhouwerswagen aan den Goud schen Singel. Een onderinspecteur vanl politie, wien dit schandaal niet aanstond, trachtte den oproermaker mede te nemen, I doch hem werd dit onmogelijk gemaatj door de onwilligheid der omstanders.! Ten laatste was hij genoodzaakt tal zelfverdediging zijn sabel te trekken, f waartoe hij eerst overging toen hij slag tegen het achterhoofd bekomen I had en een paar polderjongens hem een duw in de lendenen gaven, zoodat duizelig, op den grond viel. Spoedig schoten nu echter eenige agenten toe om bystand te verleenen en alras ging I het door de Schoolstraat, waar burgers met dakpannen en bloempotten wierpen. Op het Van Alkemadeplein had de her-1 rie haar toppunt bereikt, maar tot op het bureau aan de Meermansstraat was het lawaai al doorgedrongen, en met getrokken sabels daagden vandaar ds hulptroepen op. Het Van Alkemadeplein werd afgezet, en aan onder-inspecteurs en agenten gelukte het de oorzaak van het tumult, den beschonken bengel, die bloemenmarkt had gehouden, naar het bureau over te brengen. De politie slaagde er helaas niet in de polderwerkers, die den onder-inspec teur mishandelden, te grijpen. De arrestant is H. v. B., 19 jaa», zonder beroep. Gisterenmorgen ontspoorde trein 155 bij 'tbinnenstoomen van het station Uitgeest. Hoewel de machine totaal onderste boven viel, werdea machinist en stoker gelukkig niet gekwetst, en waren onmiddellijk bij de hand om het vuur te dooven. De bagagewagen en een rijtuig eerste klasse werden deerlyk gehavend. Een wonder mag het heeten dar er niemand der inzittenden werd gekwetst, daar de trein vol reizigers zat. De conducteur Vink scheen zich nogal ernstig bezeerd te hebben, daar door den hevigen schok een zware koffer op hem viel. De aansluiting met Hoorn en Enk huizen werd echter gemistoverigens ondervond de dienst weinig vertraging, daar nog een spoor was vrijgebleven. „Dan" zeide hij, het woord met moeite uitstootende. Daar werd aan het venster geklopt schielijk en heftig. Selling keerde zich doodsbleek om er. zag in de richting vanwaar het geluid kwam de hond sprong met een scbor geblaf op en legde beide voorpooten op de vensterbank. „Weg met het beestriep een zware stem buiten„als het door het glas komt, ik heb den revolver in de hand en schiet het neer." De houtvester haalde den hond terug en joeg hem de kamer uit, waarna bij het venster opensloeg. Er kwam iets als een helm te z'en en daarop boog zich een verweerd laat naar binnen. Het was de gendarme Werner. Stein ademde verlicht op. Wat den man ook hierheen mocht hebben g®' voerd, hij was trouw, en van eenig gevaar, al had dit bestaan, was nu geen sprake meer. (Wordt vervolgd Toen het Engclsel „DerwenUkomende val Hembrug Maandag-avoi| sprong een onbekende boord en verdween in de| Het lijk is opgehaald gemeene begraatplaats ge| G. Faassen.uitLeur, wegens moord op Adril levenslange gevangenissl oordeeld, doch alles ontk gevangenis te Leeuwardei Vóór zijn sterven hei bekend den moord te he| Bij Papendrecht zl rietschelven verbrand dc zichtigheid van een joi bijbeen der schelven met| de. Het riet was niet tegf verzekerd. Gisteren verbrljzel(| te Millingen van een reparatie op de werf stonl den mast, sloeg in 't-ruirf klein, schroeide een kindj en een ander aan 'tgezicf Bij het hevig onv gisterenmorgen omstreek^ Nieuwenhoven ontlastte, naburige Rockanje de 29jl H. Stoffels plotseling do| met vader, moeder en eeii nooten in huis zat. Al dat hy door het onwederl doch de inmiddels ontbJ daarvan niets bespenren| alleen staande woning inslaan niets te ontdek waarschijnlijk is de man van den schrik eensklaps I Op het programml waarmede de Leidsche Hol S25jarig bestaan zal Yiel voor een gecostumeel voorstellende hertog Albretf met zijn leger in Enkhu) 1396. Dr. Kuyper teAmstl van iemand, die onbekeJ blijven, een som van f stichting van het missioT te Djokjakarta. Door den nieuwen! Reiniging te Rotterdam iq zoek aan het buitenland, Charlottenburg, een veegl gebracht, als gemaakt v| damsGhe straten. Als proef zijn twee van dl in gebruik genomen en zij| De straten-spoel wagen driewieler, waarop zich de den bestuurder en een lol inhoudende cylinder bevin den wagen is een schuin aangebracht, die van eed wielen uit door een tandra gebracht wordt. De wa 20tal schroefvormig aangebf vinnen. Voor de wals twee van gaatjes voorzi| Een hefboom, naast de zit bestuurder aangebracht, en opent gelijktijdig de sprl neer nu de door twee paarl wagen in beweging gebrachf de oppervlakte van de sproeiers bevochtigd, terwi wals draait. Het nat en| worden straatvuil wordt vinnen der wals terzijde gH Men schrijft uit Eisel „Arnh. Ct." over het bel Koninginnen aan den Wartf In de heerlijks „Sangers Wartburg, waar eenmaal lyrische Duitsche dichte middeleeuwen, Walther vo weide, Heinrieh von Ofter mar von Zweter, Wolfram bach e. a. hun harpen de liet de hooge burchtheer treelliederen weerklinken. Koningin Wilhelmina e Emma voerde het koor, van prof. Thüreau, eenige van minnezangers uit. Den praclitlg veil In een Duitsch bla] het volgende verhaal, dat der curiositeit hier weergel Bij het laatste bezoek dl nen aan Amsterdam, bei ningin-Moeder de Kookschcl trice leidde Koningin Eifl rond en ten slotte kwail in de keuken. De Konl proefde van de daar gera spijzen en vond ze voort| geen ten gevolge had, Van vreugde over het gelM beproefde keukenmeid vloof gereed gemaakt.' „En waar bewaart u vroeg ten slotte H. M. „Hier, Majesteit", sprakl en opende de deur van eei| ken kast. On Sn- blik ontsnd Hike aan de lin Vrou kast storl 4'

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 4