reclaï Maatschappij blijven, om daaruit de na-bijdragen en de percentsgewijze uitkeering, bedoeld in art. 23 der tegenwoordige statuten, voor die deel- genooten te voldoen in verhouding van het aantal gemeten, waarvoor zij ver zekerd waren vóór de wijziging dezer statuten en voor zoover dat kapitaal strekt. Tevens zullen nieuwe deelgeuooten ook van de voordeelen van dat af zonderlijk beheerde kapitaal kunnen genieten door voor alle door hen te verzekeren hectaren eene bü dat kapitaal te voegen entree te storten, berekend naar de grootte van dat kapitaal, in evenredigheid tot het aantal hectaren waarvoor oude deelgenooten, die deel geuooten gebleven zijn, in die voordeelen meedeelen, terwijl net kapitaal dat gevormd zal worden door de over schotten van de toekomstige vóór- bijdragen van alle deelgenooten, en de entreegelden van toekomende deelge nooten in het nieuwe kapitaal en de overige inkomsten het eigenlijke kapitaal der Maatschappij voor de toekomst zal zijn. Na eenige besprekingen wordt dit voorstel aangenomen met algemeene stemmen en worden vervolgens de statuten der Maatschappij na voorlezing van artikel voor artikel met gelijk aantal stemmen aldus gewijzigd, dat de Maatschappij met 'n?ang van 1 Januari 1901 zal heeten„Onderlinge „Ver- zekerings-Maatschappij tegen hagelschade in Zeeland, uitgezonderd hetlVedistrict." Van het verhandelde zal notaris A. M. van Rijsoort van Meurs, te Hulst, daartoe door het bestuur uitgenoodigd en ter vergadering aanwezig, de acte opmaken. VII. De heer Ls. van Waesberghe- Janssens te Hulst, aftredende als be stuurslid, wordt herkozen alsook de tien deskundige schatters. VIII. Bepaald wordt, dat de a. s. algemeene vergadering te Axel zal worden gehouden. IX. Nadat de voorzitter de rondvraag heeft gedaan of een der deelgenooten nog iets in het belang dezer vergadering te zeggen had en niemand daarop het woord vroeg, sluit de voorzitter de vergadering. K. J. A. G. COLLOT d'ESCURY, Voorzitter. FRANCOIS VAN WAESBERGHE, Secretaris. Zooals men op eene andere plaats in ons blad zien zal, treedt de heer Nico de de Haas,karakter-komiek,Zondag avond met een veelbelovend programma in de zaal van den heer Stofkoper op. Volgens de ons toegezonden beoordee lingen had deze karakterkomiek veel succes op verschillende plaatsen, waar hij eene voorstelling gaf en vooral met de door hem zelf gemaakte stukken, die als geestig en oorspronkelijk geroemd worden. De heer J. Lemson, uit Ierseke, is per stoomschip Potsdam naar Amerika ver. trokken teneinde in de Nieuwe Wereld een bezoek te brengen aan ver schillende plaatsen bekend om de oestercultuur als Long Island, en Chease- peakbay in Maryland. De heer Lemson hoopt in Augustus te Ierseke terug te zijn. De heer G. Veenstra, te Scherpenisse heeft eervol ontslag aangevraagd als gemeentegeneesheer. De ansjovisvangst op de Oosterschelde schijnt dit seizoen te zullen mislukken* Er is ernstig sprake van eene stoom tram verbinding te maken van Philippine naar de haven te HoofSplaat.In verband hiermede is reeds opgaaf gevraagd van de scheepvaartbeweging in laatstgenoemde plaats over de 3 laatste jaren. Het plan gaat uit van den heer Lippens, te Gent, die ook eigenaar is van de IJzendijksche stoomtram. Eenigen tijd geleden is een persoon door de Belgische politie-beambten op onze grenzen aangehouden en geboeid naar Denderrnonde gebracht, beticht van zich aan smokkelarij van vee uit Neder land naar België te hebben schuldig gemaakt, terwijl zijn wagen en paard met het vee werd injjbeslag genomen en voor een spotprijs in België door de douanen-ambtenaren verkocht. In deze zaak zijn ernstige vermoedens gerezen dat de smokkelaar in quaestie niet is aangehouden door de Belgische politie op Belgisch, maar op Nederlandsch grondgebied, zoodat zijne aanhouding en de in beslagname van goederen onwettig zouden zijn. Ter opheldering van deze zaak zijn de Officier van Justitie te Middelburg en de procureur des Konings te Dender rnonde een nauwkeurig plaatselijk onder zoek gaan instellen. Verkoopingen en Aanbestedingen Aan het gebouw van het provinciaal bestuur te Middelburg werd heden aanbesteed: lo, het bouwen van een tweede steeneu koker naast duiker no. 9 en naast duiker no. 10 der rijks- waterleiding bewesten het kanaal van Ter Neuzen. Raming f 5665; en 2o. het maken van 2 dukdalven boven de Ooster schutsluis te Sas van Gent. Raming f2600. Minste inschrijvers voor het le perceel de heeren K. de Vos, te Ter Neuzen, f 6360; A. A. de Wilde, Goes, f 5492 en J. Lindenberg Wemeldinge, f5490. Tweede perceel. Slechts éen biljet ingekomen van den heer G. Kloosterwijk, te Papendrecht, voor f 3240. worden. Bovendien was hij, die de lijst bracht, zelf geen kiezer. Natuurlijk zou een eventueels verkiezing van den can- didaat nummer 4 ongeldig zijn. Toch komt deze persoon op de stembiljetten Er waren ditmaal toch meerdere candi daten men ziet echter, dat zoo'n misplaatste grap hot gevolg kon hebben dat daardoor expres een nuttelooze stemming zou moeten plaats hebben De burgemeester moest de lijst in ont vangst nemen, daar deze het vereischte aantal namen bevatte." Tien sleeparswagens waren eergister te Rotterdam noodig voor 't vervoer van een partij bedorven krenten (400 kistjes) die was afgekeurd, toen zij gereed stonden om in den handel gebracht en den menschen in de maag te worden gestopt. By den burgerlijken stand te Leiden was gisteren een grootvader getuige bij de aangitte van zjjn 100e kleinkind, Hy is vader van 18 kinderen. Le Vélo deelt mede dat Cordang en Jaap Eden te Maastricht ijverig in training zijn. Gordang komt zeker uit in Bordeaux Parijs. Geïïiei lUWS. Rechtszaken. Door de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg is heden o.tn. veroordeeld C. S., 29 jaar, smid, vroeger wonende te Vlissingen, thans te Weesp, wegens verduistering tot 1 maand gevangenis straf. Bij Maassluis is van een uitgaand stoomschip een man in het ruim geallen. Hij werd met gebroken dijbeen en pols overgenomen op een sleepboot, die hem naar Rotterdam overbracht. Te Utrecht is ingebroken in de consistoiie der geref. kerk. Gestolen werd een zilveren doopbekken. Kasten werden opengebroken, doch een busje met geld niet opgemerkt. Het Centraalstation te Utrecht heeft Woensdagmiddag een belangwek kend schouwspel opgeleverd. Daar waren tijdelijk een 450tal landverhuizers aan wezig, meest kinderen. Nagenoeg allen waren in sehapevellen gekleed. Omtrent de werkstaking der typo grafen te Amsterdam meldt men dat zij wat het verschijnen van couranten be treft, als geëindigd kan beschouwd worden. In Augustus zal te Bergen op Zoom eene tentoonstelling worden gehouden van de paarden, bestemd voor de Parijsche tentoonstelling. Daaraan zal een paarden- wedstrijd verbonden zijn. -- In de Frederikstraat te Rotterdam woont een vervaardiger van lekkers, dat onder den wijdschen naam van „roomijs" voor ,'n sjant'n lik" op straat verkocht werd. Tevens bezit hij eenige wagentjes waarmee hij zijri product op straat laat verkoopen. Zoo had hij twee jongens, 16 en 17 jaar oud, elk met een vollen wagen uitgezonden, maar toen dezen voor ongeveer f 2 verkocht hadden, lieten zij de wagentjes in den steek en gingen er met de ontvangst van door. De wagentjes werden terstond door de straatjongens bemachtigd, die dapper aan het likken gingen en ten slotte de leeg gelikte wagentjes naar de Frederikstraat terugreden. De eigenaar heeft bij de politie een klacht tegen de 2 verkoopers ingesteld, die worden opgespoord. In den Bosch moet een raadsver kiezing plaats hebben. Men had maar van 3 candidaten gehoord, maar even voor vieren verscheen nog een bekend personage met een vierde lijst. Eenige zoogenaamde grappenmakers hadden, volgens de Res. bode, „aan de bittertafel" de lij'st ingevuld voor een quasicandidaat, dien men eens in het ootje wilde nemen. 15 personen moest de lijst bevatten, doch de boodschapper mocht niet meer dan 13 namen verzamelen, zoodat, diende hij de lijnt in, deze waardeloos zou wezen. Men gaf den man een gulden. Maar wat gebeurt? Op weg naar het stadhuis ontmoet hij den candidaat in hoogst eigen persoon. Deze neemt hem een oogenblik de lijst af, laat er nog een viertal op teekenen en geeft zijner zijds ook een gulden aan den drager der lijst met last de ljjst in te dienen. En zoo geschiedde dat tegen den wil der 13 eerste onderteekenaars een vierde candidaat in het procesverbaal figureert. Maar er staat meer in het procesverbaal. Van de onderteekenaars bleken drie geen kiezer te zijn, een vierde was kiezer in het le, een ander in het 3e district, terwijl voor hut 2e district gekozen moet Koningin Victoria bezit te Wind sor een stamboom, die door haar als een hoog heilig voorwerp wordt be waard. Op deze afbeelding ziet men by de wortels van den boom den naam van Koning David in groote fraaie letters, en evenzoo die van de Koningin bij den top. Volgens dezen boom nu stamt de regeerende fimilie van Engeland van Koning David af door de oudste dochter van Koning Zedekia, den laatsten Koning van het Rijk der 2 stammen van (Juda en Benjamin), die door Nebukad- nezar, den Koning van Babel, werd overwonnen en gevankelijk weggevoerd. Deze prinses vluchtte met hare zuster vergezeld door den profeet Jeremia destijds een zeer oud man, naar Ierland en trouwde daar met Heremon, toen Koning van Ulster. In 1869 schreef Glover, een geeste lijke der Anglicaansche Kerk, die het grootste deel zijns levens aan de studie der geslachtkunde had toegewijd, hier over aan de Koningin, en verwittigde haar, dat hij ontdekt had, dat zij eene afstammeling in de rechte lijn was van Koning David. De Koningin liet hem toen naar Windsor ontbieden en deelde hem tot zijne verbazing mede, dat zij en de prinsgemaal vele jaren geleden reeds wisten, wat hij meende het eerst ont dekt te hebben. Het verbod van den verkoop van sterke dranken in de militaire kantines heeftin Frankrijk tot geen moeilijkheden geleid. In de garnizoenen, waar de maatregel reeds vroeger is toegepast, heeft de soldaat zich spoedig in den nieuwen toestand geschikt en wordt sedert vooral melk en warme wijn ge- dronken.Wel kan niet worden voorkomen, dat buiten de kazerne jenever en andere sterke dranken worden gebruiktmaar de wetenschap dat de chets dit af keuren werkt afschrikkend en boven dien wordt het misbruik beperkt tot betrekkelijk weinigen. Hoever het misbruik in het Fransche leger was gekomen, blijkt uit de mede- deeling van een officier, dat een marketentster, na tien jaren bij een re giment „gediend" te hebben, een groot huis en een buitenplaats kon koopen, en dat een andere haar affaire niet voor f 50.000 wilde overdoen. - Aan boord van een Franseh stoom - schip van de Kaap naar Lorenqo-Marques eaande, bevonden zich ook negentien Noren, het overschot van het corps dat in den slag bij Magersfontein zoo groote verliezen leed. Die dappere lieden, ge kwetst, krijgevangen gemaakt, slaagden er in van het Engelsche oorlogschip te ontsnappen, waarop zij in de baai van Simonstown werden gevangen gehouden. Al de gevangenen werden van tijd tot tijd naar het strand geleid, om een bad te nemen. Bij elk bad verdwenen eenige Noren op de volgende wijze. Te midden van de menigte der krijgsgevangenen, groeven zij zich in het zand aan de uiterste grens van het water, terwijl slechts de mond en de neus onbedekt bleven. Hunne makkers hielpen hen door hun het hoofd te bedekken met de lappen, die bij elk bad achtergelaten werden. Zij brachten den geheelen dag in het zand begraven door en ontsnapten dan den volgenden nacht. Een harem stelt men zich gewoon lijk voor als een woonstede van schoone, haar tijd in beuzelingen doodende vrou wen. EeDe dame die in het Oosten woont en intiem bekend is met ver schillende Turksche familiën, geeft er een geheel ander beeld van te aanschouwen. Zij voert ons daartoe de woning binnen van een pacha van een middelmatig fortuin die twee vrouwen heeft, maar er liefst éen zou hebben. De oudste van groote gezetheid, doet denken aan een i nijlpaard. De andere, jonger, heett niet de minste bekoorlijkheden en zorgt voor het huishouden. De twee vrouwen worden bijgestaan door eene bloedverwante van den pacha, die aan toevallen lijdt, en eene zuster, die door haar mau verstoo- ten is, waartoe de Turksche wet hem vergunning geeft, omdat zij hem geen kinderen gaf.Deze laatste is onaangenaam van humeur en twistziek. Voegt bij dit stelletje eenige dienstmeiden die was- schen, vegen en koken, en dan heeft men den harem. En de pacha moet dien voor aller oogen verbergen. De ongelukkige leeft vreugdeloos te midden van dezen liefdeshof, door den godsdienst en de wetten des lands ge doemd om nooit andere vrouwelijke gezichten te bekijken. Of hij zich ook amuseert 1 De oorlog met Spanje heeft aan Amerika zooais bekend is, veel geld gekost. Om de kosten te dekken zjjn buitengewone belastingen op verschillen de artikelen ingevoerd, zooals op sterke dranken, tabak, sigaren, bankkapitalen enz. De eerste belastingheffing van 13 Juni 1898 tot 31 Maart bracht op ruim 185 millioen dollars. De kegelbanen alleen leverden 90,000 dollars op. Volgens de Boston Herald heeft de oorlog niet minder dan 1116 millioen dollars gekost en wel 593 voor leger en vloot, 20 millioen wegens afkoopgeld aan Spanje, 394 millioen voor militaire pensioenen en 109 millioenen voor rente. Men moet wel lijk zijn als Amerika om voor een beetje roem en wat land zooveel millioenen over te hebben. "wkej, Eh?el- veronderstelde nog,dat Gatacre bepr0tv5, zou een omtrekkende beweging te Als dat gebeurd was zouden de schen op dien dag alle geschut en al|t mannen verloren hebben. Wij hebben t toen een gevoeligen slag toegebracht maar de menschen, die Gatacre daarou voor een slechten generaal houden kennen het land, Olivier en de Boeren niet, en weten niet wat magazijngeweren onder zulke omstandigheden waard jyD Als Kitchener of Roberts in Gatacre's plaats waren geweest, zouden wij, Boeren geen onderscheid hebbeu gemaakt.* Generaal Olivier. Een der generaals der Boeren, die in den jongsten tijd de aandacht tot zich trok, is generaal Olivier, die zich bij zonder onderscheidde in 't gevecht te Stormberg, door zijn marsch van 't Zuiden van den Oranje Vrijstaat langs de grens van Basutoland, door zijn uit val naar links waarbij hij bij Koornspruit zeven kanonnen en zestig wagens van de Engelschen buit maakte en door zijn doeltreffende maatregelen bij Thaba Nchu genomen, en die nu bij Wepener aan een been gewond is geworden. De correspondent van de „Daily News" heeft een onderhoud gehad met een anderen aanvoerder der Burgers, en deze deelde hem het volgende over generaal Olivier mede ,Als gij, Engelschen, met Olivier moest spreken, zou hij u vermoedelijk heel dwaas lijken. Hjj kan zich als hij het noodig vindt voordoen als wist hij niets. Hij kan een gezicht zetten met net zooveel uitdrukking als de muur van een kerkhof op een regen- achtigen dag heeft, zelfs als hij van opwinding kookt. Olivier kende generaal Gatacre nauwkeurighij had hem be studeerd. Hij wist dat Gatacre een zeer dapper man was, een van die soldaten, die den vijand het liefst in het front hebben. Olivier placht te zeggen „Gatacre is een man, die met 500 sol daten 10,000 vijanden zou aanvallen als het hem bevolen werd." Zulk een man moet men het, uit een aantal goed ge kozen stellingen op hoogten, zoodat men hem steeds bedreigen kan, lastig maken. Toen Olivier de omstreken bij Stormberg ter dege onderzocht had, koos hij zijn mannen uit hen, die ieder duimbreed van het terrein kenden daarop trachtte hij uit te vorschen, over hoeveel man en kanonnen Gatacre te beschikken had. Dit gelukte hem hoe, doet niet ter zake - zoodat hij tot op een haar na Gatacre's sterkte kende. Er bleef Gatacre niets anders over dan door den aanval de beste stelling te kiezen en hij koos goed. Olivier maakte het hem voort durend lastig, zooveel hij kon, en Gatacre had hem gaarne een gevecht geleverd. Doch dit was Olivier's bedoeling niet. Onze mannen verdwenen telkens, de Tommies waanden, dat zij door de Boeren als de dood gevreesd waren. Dat wilde Olivier juist hebben. Overgroot vertrou wen brengt den soldaat steeds in gevaar. Olivier bezette toen met een kleine af- deeling een stelling en zond zijn andere manschappen zoover terug, dat de Engel sche spionnen hen niet meer konden vinden, doch ook niet weer zoo ver, dat hij hen bij een plotselingen aanval niet weer kon oproepen. Zoodra Gatacre op den voor Engeland zoo noodlottigen dag voorwaarts trok, bezette Olivier's reserve een nieuwe stelling en de anderen trokken terug om Gatacre in beweging te houden tot zijn manschappen vermoeid waren. Gij moogt lachen, maar ik geloof niet, dat een tweede Wellington met dezelfde middelen in dit land Olivier geslagen zou hebben. Gij lacht, nu wacht maar tot gij meer van Olivier weet. HU bezit de kloekheid van Gronjé en de slimheid van Joubert, en gij hebt in uw geheele leger geen man met zooveel persoonlijken moed. Juist toen Gatacre dacht, dat hij ons nooit zou bereiken, openden wij het vuur op hem. Hij dacht, dat hij ons eindelijk in een hoek had gedrongen, terwijl wij hem er in hadden. Olivier AFRIKA. Over de capitulatie van Mafeking waarvan wij het bericht aan de Daily Mail te danken hebben, ismen nog niet in het reine. Van officieels zijde is het niet bevestigd, terwijl men aan nemen moet dat de Engelsche regeeriD. een bericht van zulk een gewicht al de overgave van Mafeking niet lang 201] durven achterhouden. Daar staat echter weer tegenover dat de Engelschen „j een ingesloten plaats maar niet zoe elk oogenblik tijdingen kunnen krijgen. Dat de Boeren het bericht zouden verzonnen hebben om de Burgera op te monteren, zooals sommige Engelsche bladen zonder daarvoor echter eenig be- wijs te hebben, beweren, is bespottelijk De Boeren zouden dan dus niet op tegen' spraak gerekend hebben en tot nu toe waren hun berichten over het oorloge- tooneel eenvoudig en waar. De schuld in deze ligt, naar men verzekert, hierin, dat Reuter's agentschap het telegram van de Daily Mail betref fende de overgave van Mafeking onjuist heeft weergegeven. Vervolgens blijkt uit den tekst van het telegram van de Daily Mail dat zij zelf haar berichtgever wan trouwt en deze het bericht niet uit Pretoria ontvangen heeft, zooals Reuter aangaf. In ieder geval is het waar dat de Engelsche regeering het bericht niet bevestigd, maar ook nog niet tegenge sproken heeft, en zoo lang dit laatste nog niet gebeurd is, is er nog geen grond het uit de lucht gegrepen te noemen. Wij zullen echter eerst later vernemen of het ernstige gevecht dat Zaterdag bij Mafeking heeft plaats gehad, leidie tot capitulatie. Het leger van Roberts is weder voor waarts gerukt. Generaal Hunter bezette Woensdag Christiania, ten westen van Veertienstroomen aan de Vaal, en thans waait dus de Engelsche vlag op Trans- vaalschen grond. Het vlakke terrein was niet geschikt om aan de Engelsche legerdrommen met vrucht weerstand te bieden en dus trokken de Boeren wijse lijk terug naar Klerksdorp, waar generaal De Wet een strijdmacht organiseert om Hunter weerstand te bieden. Christiania is een belangrijk punt I van daar loopt over Bloemhof de groote weg naar Potchefstroom, de eigenlijke hoofdstad van Transvaal. Te gelijk met Hunter trekt nu ook Lord Methuen op ten zuiden van de Vaal, in de richting van Hoopstad om zich waarschijnlijk later aan een te sluiten. Het plan der Engelschen schijnt te zijn dat Hunter en Methuen de rech terflank van de Boeren ten noorden van de Vaal zullen bedreigen, terwijl Roberts met zjjn hoofdmacht tegen het centrum hunner hoofdstellingen trekt en Buller vermoedelijk door eene omtrekkende be- wegingover Utrecht en Wakkerstroom de Boeren in hun linkerflank zal vallen. Rundie en Brabant zouden in het oosten van den Vrijstaat opereeren. Van de vliegende colonne door gene raal Hunter te Kimberley tot ontzet van Mafeking op de been gebracht, hoort men niets. De Engelsche censuur is op dit punt zoo geheimzinnig mogelijk. De naam van den aanvoerder is zelfs niet genoemd. Alleen weet men dat de Yeomanry en bereden infanterie, die aan den tocht deelnemen, geen tros me' zich voeren om niet in hunne bewegin gen te worden belemmerd. Hoe dat die ontzettingscolonne Mafeking dan van proviand moet voorzien, is een raadsel. Buller schrijft ook bemoedigende be richten omtrent zijn wedervaren. Gisteren meldde hij dat hij hoopte dat zijn voor uitgeschoven patrouilles te New-Castle zouden zijn. Hel aantal t goeren moet volgens hem 7 pe vijfde divisie postee Elandslaagte naar Glenc spoorweg te herstellen. De Engelschen zijn aaj van de groote kanonnen raen denkt dat ten noorl berley begraven zijn. In eene geheime zitt| Transvaalschen Volksraad behandeld of men bij de de Britsche troepen niet de voornaamste gebouwen burg zou verwoesten. He niet bekend, maar de vertex der aan buitenlanders behoc hebben krachtige protests respectieve consuls gericht rijke burgers verklaarden 2 het aanwenden van derg dadigheden. Als laatste oorlogsnieuws gemeld_een bericht uit Loun dat commandant Eloff mete in Mafeking kwam. Bai opende het vuur, doodde 17 Eloff met 90 man gevangen Dit be icht is van gistere Mafeking niet door de Boer Generaal Roberts seinde T een punt bereikte twaalf weg naar Hoopstad zouder en dat de berichten omtrent 1 der Trans valera bevestigd wl Generaal Rundie was me| reeds dicht bjj Cocolan. ENGELAND. Men beginl te begrijpen welke de gevof oorlog kunnen zijn. Als vaststaande wordt dat Pretoria binnen enkell ingenomen zijn en de Burgerf haardsteden teruggekeerd, zich echter af of het verl den Transvaalschen regeeriJ Lydenburg, dat in bijna onl stellingen gelegen is, de be\| lands niet voor langen tij| houden, waaruit dus een geboren worden als op de waar de Amerikanen na nog steeds de handen vol uit zou de noodzakelijkheid I voor onbcpaalden tijd een been te houden, dat dooj onophoudelijk zou bestookt Dit vooruitzicht stemt I toestand onder de oogen tot grooten ernst. Het is zeker dat zelfs van Roberts haar doel bereil oorlogstestand in Zuid-AfriH voortduren zoolang de 'iT regeering weigert den vrede Lord Roberts is zeer zijn uitlatingenomtrentzjjn v Aan een clubman te Lond per telegram met betaald ai zocht hem te melden ofdeo vier of zes weken geëindi antwoordde hij het volgende ■nij dat ik geen antwoord op uwe vraag. Het is mij voc Mik onmogelijk te zeggen veldtocht geëindigd zal zijn. De clubman bleef dus eve Minister Balfour heeft in h gezegd dat hij van meenir tijd nog niet gekomen is on met Transvaal en den Vrijsta onderhandelen over het uitwisselen van krijgsgevang Het verschil in qualiteit del krijgsgevangenen in aanme men, kunnen wij ons bestl dat Engeland geen zin in de Onrustbarenden toe Herhaalde malen hebben - deze zelfde plaats de wondl zingen vermeld van hopeloozej Zoo schrijft ons de Heer Uithuizermeeden (prov. In de maand Januari - de toen vreeselijk heersehenM aangetast, 't zat me hoof'dza| korst. Wel hen ik er van en kon mijn werk weder de pijn m de horst en steeds gebleven. Mijn 1 Verzwakt, dat ik mij na 0.. vreeselijk vermoeid gevoelde, oten mij goed bekwam, moclL oaten, mijne krachten kwameij vl C.L Gronil 1894] veH Het I lickaal 't gel Jelde.r mocll

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 2