G eixi e li g i 1 N i e s v» s be handteekening in het vreemdelingenboek hebben gezet. Onlangs meldden wy, zegt de M.C., dat het muziekfeest ter eere van het 50 jarig bestaan van het conservatorium te Keulen enkele liederen van den heer-Joh. Cleuver worden gezongen. Volgens het programma is van onzen geachten stadgenoot uitgevoerd,Beatrice, scène für Sopransolo und Orchester." De solopartij werd gezongen door mevr. Cath.Fleischer-Edel, operazangeres te Hamburg. De Köln. Zeitung laat zich On over de compositie èn over de uitvoering zeer gunstig uit. De eerste noemt haar muzi kale verslaggever „eine sehr schöne und effectvoile Composition. Op genoemd feest behaalde ook onze groote zanger, Joh. Messchaert, het meeste succes van alle solisten op vocaal gebied. Het Keulsche blad noemt hem „den groszen Hollander." De boter werd Dinsdag te Goes voor slechts 60 cent per K.g. verkocht, de hoogste prijs was 75 cent. Betreffende de plannen tot het aanleggen van een stoomtramlijn door Oostelyk Zeeuwsch-Vlaanderen kan thans nog nader gemeld worden dat concessie zal worden aangevraagd voor het4exploiteeren van de volgende tramlijn: van Hontenisse naar Hengstdijk, Bosch- kapelle, Zaamslag, Axel, Westdorpe, Selzaete en een zytak van Axel naar Moerbeke. Reeds worden in verband hiermede de noodige opmetingen gedaan. Zooals bekend is wordt in westelijk Z. Vlaanderen een tramlijn aangelegd van Aardenburg naar Brugge. voorzekor grootendeels door zijne be moeiingen, dat dit ringenstelsel, hetwelk de Belgische landbouwers veel last be zorgde, eindelijk is afgeschaft. Men schrjjft ons uit Sluis Onze gasfabriek (systeem Vriesland) nadert zoo zachtjes aan hare voltooiing. Tot directeur is benoemd de heer L. Tilleman, machinist bij de firma Van de Klooster Co., ondernemers der stoombootmaatschappij van Sluis naar Brugge. De heer J.H. Hennequin,burgemeester van Sluis, heeft Dinsdag onder vele blijken van belangstelling zijn 45jarig jubileum als zoodanig herdacht. Ongevallenwet. Dat ook op het platte land door velen de wenschelijkheid wordt gevoeld dat deze wet door de Eerste Kamer moge worden aangenomen, blijkt weer hieruit dat te Axel eene commissie is gevormd die een openbare vergaderihg wenscht te houden waarin deze wet ter sprake zal worden gebracht. Men zal trachten den heer F. M. Wibaut uit Middelburg bereid te yinden deze wet te bespreken Uit Koewacht, meldt men aan de Ter N'euz. Ct. van den 15en dezer Heden kwam een telegram uit Brussel, dat de volksvertegenwoordiger, de heer F. van Brussel van Stekene, van den Minister van Landbouw verkregen heeft, dat het gehate ringenstelsel, waardoor alle koeien aan de grenzen een ring in het oor moesten dtagen, is afgeschaft en waarschyniyk zal vervangen worden door' den zoogenaamden inventaris. De grensbewoners zullen den heer Van Brussel dankbaar zyn, want het ii beproefd heb als goedhartige, eenvoudige en redelijke menschen, dezelfde zullen blijven, ook als hun ongehoopte rijk dommen ten deel vallen. Het stond mij tegen hun er vooraf iets van te zeggen, omdat ik zeker wilde blijven van hunne onbaatzuchtige zorgen tot aan mijn einde, liet is mijns inziens een zeer billijke reden, dat ik hen iederen vreemde voor trek, als dank voor de trouwe verpleging, die vjouw Becker mij jaren lang wijdde. Dat ik een deel der erfenis op hare dochter vastzet, is om myne vriendeiyke en verstandige voorlezeres myne inge nomenheid te betoonen. Ik zou, na deze beschikking, een geheim met mij in het graf kunnen nemen, 'twelk alleen mij bekend is, maar bij den afgunst der wereld is het misschien beter, dat ik het openbaar. Vrouw Roza Becker is de dochter van myn vader. Ik vond zijne bekentenis na zijn dood in een schrijven, dat hij voor mij had achtergelaten, en waarin hij my verzocht, in stilte voor het meisje te zorgen, zoo als hij tot Kerk- en Sckoolnieuws. Eergister slaagden voor het akte examen 1. o. te Middelburg de dames M. S. Leupen, H.M. Bethe, en S. W. de Looze, allen te Zierikzee; A. G. Breus, te OosterlandjS.E. Hendrikse en E. Heijboer te Goes. Voor het examen nuttige handwerken den 16 dezer de dames S v. d. Burght, te Ierseke, E, M. van Houte, en C. B, Minderhout, allen te Middelburg, en W Schijve, te Nieuwvliet. Men meldt aan de N. R. Ct. nader uit Haarlem In den door den opzichter van den reinigingsdienst achtergelaten brief er kent hij dat zijn administratie niet in orde is en hij gespeculeerd heeft. De raadscommissie hoeft driemaal de boeken van den opzichter nagezien, tweemaal werd niets gevonden, doch de derde maal werd in de boeking over een maand een tekort van f 100 ontdekt. De opzichter heeft opgegeven dat de schuld daarvan ligt aan een ander beambte, hij heeft echter niet afgewacht tot deze is gehoord. De justitie onderzoekt nu de zaak en hoorde den wethouder van plaatsel. werken. Tot nu toe is gevonden een tekort van ruim 3000. De borgstelling bedraagt f 2100. De opzichter zou Zaterdag een paard gaan koopen. Hij is echter niet bij den verkooper geweest, maar zou vertrokken zijn in de richting naar Rotterdam. Door de marechaussees te Maas tricht is zwaar* geboeid aldaar gevan kelijk binnengebracht zekere Willem E., oud 16 jaren. Dit veelbelovend jong- mensch had een dame uit Amsterdam, die tot herstel van gezondheid te Meer sen vertoefde en h6in op een wandeling naar den weg had gevraagd, een ver keerd pad gewezen. Vervolgens was hij haar nagegaan en, in eeti bosch geko men, had hij haar van achteren aan gegrepen, op den grond geworpen en van al haar geld beroofd. Hij heeft zijn misdaad bekend. Om mooidtooneelen te voorkomen! Wegens de geruchten, welke liepen over een godsdienstige secte te Kolham, die beschuldigd werd kinderen te willen offeren, heeft thans de gemeenteraad van Slochteren besloten der, wegwerker, die een behuizing van de gemeente bewoont en bij wien de voorganger van de bedoelde secte inwoont, te verbieden nog langer godsdienstige samenkomsten in zijn huis te houden. In een gisteren gehouden vergade- dering van patroons, uitgevers en druk kers te Amsterdam, bij wie de slaking voortduurt, is m-1 algemeene stemmen besloten,- dat zj zich individueel het recht voorbehouden, de gezellen al of niet weder in dienst te nemen. De „Standaard" en het „Nedorlandsch Dagblad" verschijnen weder met eigen hoofd, zoodat het Buitengewoon Dagblad is opgeheven. Bij de firma „Elzevier» is het werk hervat, deels door teruggekeerde gezel len, anderdeels door mannen van buiten. Van de 32 man, die op de drukkery Elsevier weder werken, behooren slechts vier tot het oude personeelaan de electrische dtukkery is het personeel eergisteren met twaalf vermeerderd ook bij de firma's Binger en Holdert is het personeel gister opnieuw aangevuld. Bij Ellerman Harms Co. komen succes- sievelyk meer zetters zich aanbieden dusverre had gedaan. Dat was ook de reden waarom ik een tijd lang in den restaurant at, waar Roza bediende ik wilde haar gadeslaan en leereu kennen, en waarom ik haar later met haar man in huis nam. Zij weet niet hoe na ik haar stond, en ik. Iaat het ook thans geheel aan haar over, of zij er al dan niet openbaarheid aan wil geven. In allen gevalle mag het ter harer gerust stelling dienen, dat zij shchts ontvangt, wat den naasten bloedverwant toekomt. En hiermede Gode aanbevolen De rechter liet de hand zakken, waar in hij het papier hield en staarde een wijl het venster uit. Daarop wenkte hij Oberhauser, die zich in gevonden mu ziek verdiept had, tot zich en zeide „Bekijk dit papier nauwkeurig, mijnheer, ik zal dadelijk met u eene verklaring opmaken, waarin wij getuigen, hoe het in dit boek gevonden is. Die verklaring is van het grootste gewicht.» „Mijn hemel, wat staat daar dan ge schreven?" vroeg Oberhauser beangst. de directeur heeft medegedeeld dat hij wel bereid is de vaste zetters weer in dienst te nemen, doch niet het losse personeel (een 30 a 40 man.) De Bondskas der typografen vergoedt de uitgestotenen het weekloon gedurende 20 weken. In een vergadering van het Utrechtsche Studentenkorps zyn de voorstellen van den Senaat tot wets wijziging aangenomen, waaronder een geheel herziene afdeeling over den zg. groentijd. De nieuwelingen zullen nu o. a. van groenloopen zijn vrijgesteld van 12 uur 's avonds tot 12 uur 's middags, en in den namiddag van half 6 tot half 8. De milicien De Bruin, die Donderdag uit de gevangenis werd ontslagen, is reeds weer in voorloopige hechtenis gesteld, omdat hij blijft weigeren zijn dienstplicht te vervullen. Hy zal nu opnieuw voor den krygsraad te 's Her togenbosch terechtstaan. Volgens gerucht zou de heer Frits Bouwmeester directeur worden van het nieuwe gezelschap van den Schouwburg in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam. Aan do exportslachter^) van den heer A. Oudshoorn te Ondewater, zijn dit seizoen 80.200 nuchtere kalveren geslacht. De slachtery is nu afgeloopen. Een misdaad. Maandagmiddag kwam eene tamelijk elegant gekleede jonge vrouw een café binnen te Uccle, en liet zich een goeden maaltijd opdia- schen ze wachtte op eene vriendin die spoedig moest komen. Na den eersten schotel de vriendin was nog niet gekomen giDg de jonge vrouw naar de binnenplaats. Zij proefde daarna even van het tweede gerecht en verdween, men weet niet hoe, zonder hare rekening te betalen. De kellner zocht te vergeefs naar zijne klant en ontdekte toen op de binnen plaats een zak met het lijk van een kind, dat ongeveer drie maanden geleefd had. Het lijkje was op verscheidene plaatsen gewond. De justitie is de schuldige op het spoor. In 1880 bedroegBelgië's nationale schuld 1,422,814,000 in 1898 was zij gestegen tot 2,613,787.000 francs. Een nachtwacht te Antwerpen ontdekte Dinsdag dat de binnenschuit Julia aldaar langzaam aan het zinken was. Toen hij den schipper riep was het hoog tijd. In de hut waar de vier kin deren van den schipper sliepen, stond reeds 4 decimeter water. Allen zijn ge lukkig gered. De heer Adolphi Stappaerts aldaar, onlangs overleden heeft 500,000 francs aan weldadige instellingen bemaakt. Een trein aangevallen. Zondag avond is door boeren op een trein, die van Brugge van de Heilige Bloedprocessie aldaar naar Gent terugkeerde, een aanval gedaan met groote keien en andere steenen. Eene kei trof een der inzittenden in het gezicht; twee ruiten werden verbrijzeld. Te Parys heeft den 14en dezer de ontploffing van eene bom groote ontstel tenis veroorzaakt. Het was omtrent 9 uur en de Avenue was vol rytuigen, toen ter hoogte van de rue de Boétie eene ontploffing van verbazende kracht, met een geluid als van een kanon, plaats had vlak onder het rijtuig van den heer Raphael, bankier, die op dat oogenblik voorbij reed. Er is geen schale ontdekt. Een ooggetuige verklaart dat hij dadelijk na de ontplof fing een langen streep van brandende papieren zag en het hem toescheen dat het rijtuig van den heer Raphael opge licht werd. Het ontploffingswerktuig zou „Ik wil toch niet denken ,Lees zelf," zeide de rechter. „Er is nu geen twijfel meer. Het is een zeer gelukkig toeval, dat in dezen helderheid geeft." Oberhauser verdiepte zich meer en meer in den inhoud van het geschrevene. Hij werd rood in het gelaat en zijne lippen beefden. In zijne opgewonden heid las hij soms eenige regelen luide en riep daartusschen „Daar hebben wij het al natuurlyk dat lag immers voor de hand nu zal men het toch moeten gelooven." Daarna werd hij stil, trommelde met zijne vingers en wiegde met het hoofd. Eindelijk, lang nadat hij ten einde had gelezen, liet hy zich op ontevreden toon uit„Ja, zoo iets Neen, waarlyk daar had niemand op kunnen komen. Gaat ook niemand iets aan zelfs vrouw Becker niet. De oude had het liever voor zich moeten behouden." „Daar denk ik anders over," zeide de rechter. „Ik geloof, dat juist die daad- niet op den grond, maar van achter aan het rijtuig bevestigd zijn geweest en in de ruimte ontploft zijn. Persoonlijke ongevallen zijn niet te betreuren. De gemeenteraad van Parijs bevat 10 leden var. de rechterzijde, 8 nationa listische repubfikeinen, 22 zuiver nationalisten, 5 radicaal socialistnationa listen en 4 nationalische socialisten. Daar deze 51 leden allen verkozen zijn op het nationalistische programma van de Ligue de la Patrie franqaise, hebben zy eene beslissende stem by de meer derheid der quaesties. De andere leden, ten getale van 29 behooren tot de regeeringsparty en tot de radicale en socialist sche partijen. In verreweg de meeste andere groote steden hebben de republikeinen gezege vierd. „Parys is Frankrijk» gaat dus hier niet door. In de kolonie Algiers hebben de anti semieten grootendeels gezegevierd. De Czaar wordt met een talrijk gevolg en een paar ministersin de maand Augustus te Parijs verwacht, maar zonder zijn vrouw, die naar 't heet om redenen van gezondheid thuis blijft. Te Berlijn maakt men tegenwoor dig straten van minstens 40 meter breed. Met hun trammen, omnibussen, automo bielen,rij wielen enz. zijn de tegenwoordige straten, zelfs de breedste, onvoldoende voor het verkeer. Te Londen is voor de hongerlijdende bevolking van Engelsch-lndië eene som van 236,000 p.st. bijeengebracht. Een droppel in een emmer. Te Madrid is uit Tarragona een telegram ontvangen dat in die haven een Boeren commandant zou zijn aan gekomen, die op St. Helena krijgsgevan gen was, doch kans had gezien te ontsnappen. In Sicilië leeft eene vrouw, signora Granata, die niet minder dan twee en veertig kinderen bezit. Signora Granata is gehuwd op 26jarigen leeftijd. Na een jaar gehuwd geweest, had zij haar eerste kind, een meisje. Daarna ging het echter met stoom. Tien maanden later bracht zij vijf flinke, welgeschapen zoons ter wereld vervol gens een drietal en daarna een viertal elk jaar werd het gezin met twee, drie of vier spruiten vermeerderd eindelijk had signora Granata het genoegen haar man ten geschenke te kunnen aanbieden vijf meisjes totaal kinderen dus twee en veertig. En nu is het nog de vraag of het bij dat getal blijven zal. In Posen en Chemnitz en in heel Wurtemberg heeft het flink gesneeuwd. In het Thüringer Woud hebben bepaalde sneeuwstormen gewoed en in Oberhof, op den Inselsberg en elders zit men in een winterlandschap. De brug over de Peene tusschen Stralsund en Demmin, die hersteld werd, zakte Dinsdagochtend in, terwijl de locomotief van een passagierstrein er al op was. De locomotief en kolenwagen vielen in 't water, het postrijtuig en een passagierswagen bleven op de brug staan en daalden met dezen tot den water spiegel. Een beambte kwam om, 4 andere kregen kwetsuren. De reizigers bleven ongedeerd. Naar geloofwaardige berichten zou het er in Perzië ernstig uitzien voor de Engelschen. Rusland, wordt gezegd, is meester van den toestand. De groote vizier, vroeger een vriend van Engeland, is nu zijn hevigste vijand. De Perzische dames beginnen haar nationaal costuum te versmaden en zich op zijn Europeesch te kleeden. Er zal nog eens een tyd k/tnen dat het niet meer de moeite zal waard zijn zaak aanleiding zal geven, om de zoo zwaar belasterde lieden voor verdere verdachtmakingen te bewaren. De men schen hebben nu, waarmee ze tevreden kunnen zijn een voldoende reden voor de erfstelling." „Maar meneer van Brunsig zegt zelf— „Dat doet er niets toe. Men wil een afdoende reden, en die heeft men nu. Meer nogdeze daadzaak sluit alle andere, die men voor waar hield, uit, en dat beteekent eene volkomene herstelling van den goeden naam. Begeleid mij nu naar de rechtbank van daag eindigt de dag voor mij met vreugde. De arme menschen mogen geen oogenblik langer dan noodig is in de gevangenis blijven." „Hallelua riep Obenhauser op springende. „Ik leid juffrouw Eveline in triomf door de stad. Zij kan de boeken nu hier lezen. Eu morgen zal het in de courant." Weinige uren later openden zich de deuren der gevangenis voor de familie Becker. De officier van justitie was zelf om te reizener zal niets nieuws mee, te zien zijn. Lady Sarah Wilson meldde den 3deo Mei uit Mafeking„We hebben paardewoist voor ons ontbijt gegeten muilezelworst voor onze lunch en met sprinkhanen ons middagmaal gedaan Alles wel." De postmeester van het dorp berichtte dan 7den „Ik maak het goed, maar heb ergen honger." Lord Roberts die uit Kimberlev met 40,000 man Daar Bloemfontein trok heeft onderweg 6000 man verloren voornamelijk in het gevecht bij Abra' hamskraal. Ziekte en uitputting deden het overige. Men schrijft aan de N. R. Ct. Wij meenen, dat het nog niet alge meen bekend is, dat men in de Ver- eenigde Staten sinds Maart jl. begonnen is een klein maar bondig en warm geschreven vlugschrift by duizenden onder de volksklasse te verspreiden. Op den omslag prykt de sterrenvlag dei- Unie en slaan de woorden „To the Citizens ol the United Statesread, resolve, act(aan de burgers der V. S. lees, besluit, handel). Aan dit devies ia de wakkere schrijver, die zich eenvoudig M. L. B. noemt, in eiken regel van zijn roepschriit trouw gebleven. Zijn uitgang.-,, punt vindt hij in president Kruger's woorden van den 6deu Maart „Wij gevoelen, dat elk burger der Vereenigde Staten met ons wezen moet in deze worsteling voor de vrijheid." Met ernst en vuur tevens houdt de schrijver zijne landgenooten voor dat de vei lossing van de kleine, heldhaftige zusterrepublieken een dure plicht is, waarvan zij zich kwijten kunnen en moeten. Groote vreugde heerschte den 26en Maart te Pretoria over het telegraphisch bericht, dat de groote kolonne uit Coles- beig en Stormberg veilig en wel ten noorden van Ladybrand was aangekomen. Zij stond onder het bevel der generaals Grobler, Olivier en Lemmer en onder de opperleiding van den hoofdcomman dant Olivier en was den 12den Maart op weg gegaan. Deze merkwaardige „trek" bestond uit niet minder dan750 wagens, door meer dan 100 Kaffers ge leid of vergezeld. Deze enorme legertrein bevatte de bagage, tenten, levensbe hoeften enz.van meer dan 6000 menschen waaronder een 50tal vrouwen, die uit de Kaapkolonie of de zuidelijke Vrij- staatsche districten gevlucht waren. De overgroote meerderheid der 6000 warer, echter paarderuiters, welke groepsgewijze dag en nacht een inspannenden, doch zeer effectvollen verkenningsdienst op de voorspits en de linkerflank onderhielden. De geheele trein had zegt de „Volk stem', eene lengte van meer dan tien uren gaans. Geen enkel menschenleven viel op den tocht te betreuren en slechts weinige trekdieren bezweken, en wel niettegenstaande er vinnig getrokken werd. Te 2 uur in den morgen zette de onafzienbare sleep zich by na dagelijks in beweging tot 5 uur. Dan wordt tot 7 uur vm. gerust en de weg tot 11 uur vervolgd. Des middags werd van 2 5 getrokken en dan na zulk een zwaren dag bij behoorlyke warmte nog een «rukkie" van 7 uur 's avonds tot balf tien of tien uur gemaakt. De verliezen der Engel schen. Het War-Office, te Londen, heeft een lijst van de verliezen tot op den 5en Mei openbaar gemaakt, tot een totaal van 19000, waarvan 10000 gesneuvel den en vermisten en 9000 gewonden. Maar zegt de »Petit Bleu" het vergeet daarbij het cijfer te noemen van de naar Engeland teruggekeerde gewonden, zijnde 3500 en van de on geveer 5000 gewonden, die op dit oogenblik in de hospitalen in Zuid-Afrika worden verpleegd. Het Engelsche leger heeft dus op 5 met den rechter meegegaan, om den gevangenen hunne vryheid en eerher stelling aan te kondigen. Vrouw Becker was zeer aangedaan. Zij knikte telkens met het hoofd, toen het gevonden blad haar werd voorge lezen, terwyl de tranen haar langs de wangen rolden. Eindelijk zeide zij „Dat is braaf van den zaligen meneer, dat hy dit heeft opgeschreven. Nu zal men toch moeten gelooven, dat wy onschul dig zijn. Myne moeder is kort na mijne geboorte overleden het kan wel zoo zyn, als hij zegt myne goede pleeg ouders ontvingen een ruim kostgeld voor mij door een notaris zy wisten zelve niet van wien. Het kan wel zoo zijn en hij zal het wel geweten hebben. Maar by zijn leven heeft hy er niets van laten merken dat was ook bet beste. Wij hadden toch niet nader bij elkaar gepast. Overigens heeft mijnheer het zoo goed met ons gemeend en imnwri niet kunnen denken Slot volgt') jlei, dus voor dc gevschtei landrivier, 29000 man vei Over de wyze, waa: door de Kliprivier bij Lady Werd, meldt een correspond jj, v. d. D." Aan de Ladysmith-zijde die al een paar meters water stak (de rivier wen door een houten koker gele 4 zakken dikke verschansi en daar bovenop lag een w naar den Platrand. Zoodra Blits" brulde, holde de van 200 Kaffers en witme neergooiende wat ze in har achter de verschansing plat neer. Vijftien seconden tusschen het schot en he van de granaat, dus voldot te „koetsen" De granaat suizen en vloog gewoonlt dam, om met een vervaarlij van water in de rivier te ontploffen. Dat giDg dus en verhinderde het werk nl vond een ander plannetje. De noodige zandzakken een afstand van pl. m. achter den dam door een gevuld en op 4 Natal-spoo laden. Dit gebeurde op e> beschutte plaats, niet in he den RUtrand, die door naa. dende rotsen buiten het vi met zakken gevulde wagen door een van de Z. A. S. locomotieven gestuwd naar daar afgeladen de leegi den vervolgens weer terugg opnieuw beladen te worder Het byzondere van het g dat we over een alstand meters de wagens moesten halen in het volle gezich vijand, en daarop werd nu plan gebouwd, de loco stul en het werk daardoor o maken. Vrydag 23 Februari Engelschen hun bommen i de locomotief te richten, tc lukkig zonder die te rak machinistenhuisje werd tot zakkenstapeling gelegd, en e de dam gepantserd. 't Was een danig gevaat dat nu voor ons in 't zo we zaten er nu eenmaal zou en moest het gebeurei dien, er ligt een soort wild lijkbeid in, zoodra de m: weging is en puffend de z met zandzakken vooruitdru Daar komen we om den pats barst een bom, 30 tre trein boem, een tt ons in de rivier weldigen knal springt een pas van de loco waar, we leven nog Bij d komen, springt de condu machine hij maakt los, en terwijl de heele tro witmenschen op den dam d geploft, achter de verschan: naar ons kijkend, vliegt machine weer achteruit, met terug voor de bommen den hoek gelukkig, w en lachend kijken we elkaa zijn er weer eens doorge een half uur later hetzel wanneer de leege wagen: baald worden. Zondag morgen, 25 Febr loco door een paar rondvlieg kogels licht aan den excent schramd en werd een lanta We besloten toen, ons nog pantseren's middags ha Pieters een Natalvvagen, stond, en bouwden daar ee schansing, 2 zakken dik, de loco nu prachtig kon k«l Met deze fraaie inrichtirl den Maandagmorgen, 26 Fe den dam. Er werd weer fli f deerd, maar zonder effect een bom op een wagen, mei geladen, maar gelukkig zon doen. Ook den verderen goed in den namiddag set I de vijand het nuttelooze va schieten inzag ten minst het vuren. De dam begon nu aardig es volgens de opzichters, 11 uitvoerden, zou men in 2C zijn. Dinsdag 27 Februari ech dug, zou aan alle vorwat hodem inslaan. AFRIKA. En zoo is een beleg van 216 dagen der Boeren gevallen en dappere verdediger 'toepen naar Pretoria genen ouder weg, en dan ;en Bad| met als oude

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 2