!UW8. beambten ontslagenwaar soms werk open komt, komen burgers in de eerste plaats in aanmerking. Wie hier uitkomt met gedachten van spoedig in betrekking te komen, moet zich deerlijk teleurge steld vinden. De meesten gaan dan ook naar het front of zy gaan in den garni- zoensdienst van het Hollandercorps,zoodat zij den mond open kunnen houden zonder kosten. Dit jaar zal de jaarlijksche veiddag van het Leger des Heils gehouden worden op Woensdag 20 Juni, en wel op het landgoed .Waterland", te Velsen, nabij Haarlem, daartoe welwillend afgestaan door jonkheer Boreel van Hogelanden. Generaal Booth zal, niettegenstaande z\jn vergevorderden leeftijd, zelf dien dag tegenwoordig zyn en de leiding er van op zich nemen. Met spoorweg-maatschappijen zyn schikkingen gemaakt om deelnemers aan den Veiddag tegen verlaagd tarief te vervoeren. ~Vlissingen, 15 Mei. Morgenmiddag zal met de dagboot. „Engeland" der maatschappij „Zeeland" naar Queenboro oversteken Z.K.H. prins Albrecht van Pruisen en gevolg om zijn reis naai' Londen te vervolgen. De afdeeling Oostburg der Maalsch. tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland heeft andermaal het voornemen gedurende twee achtereen volgende winterseizoenen bij genoegzame deelneming van minstens 8 personen boven de 15 jaar, kosteloos een cursus in landbouwonderwijs te doen geven. Men schrijft ons uit Ter Neuzen Daar men Maandag ongeregeldheden verwachtte bij het laden van een schip hout, dat zou plaats hebben in afwijking van de bepalingen van den bond der bootwerkers, waren door de politie maatregelen genomen om ie zorgen, dat zij die daar zouden willen werken niet werden bemoeilykt, zooals dit een wijle te voren had plaats gehad. Er deden zich evenwel geen incidenten voor en na de onderhandeling van de werklieden met den betrokken patroon en den burgemeester, is men het eens geworden om hedenmorgen weer op de oude voorwaarden te gaan werken. Rechtszaken. Voor de arrondissements-rechbank te Assen stond gisteren terecht het hoofd der school B. R. E., te Elp, gem. Westerbork, die als secretaris der li berale kiesvereenigiug te Westerbork een advertentie deed plaatsen in de zy zelve wist toch het best welke waarde daaraan te hechten was. Dit tobben over hetgeen zy niet begreep, maakte haar krank, zoowel naar het lichaam als naar den geest. Zij trok zich geheel in zichzelve terug. En dit was een reden te meer voor hare rech ters, om aan hare schuld te gelooven h-'t bewustzijn van schuld drukte op haar gemoed een bekentenis zou zich nu niet lang meer laten wachten. „Ont last uw geweten," was bestendig hun raad. Het was om het verstand te ver liezen. De oude vuurwerker was by de ver- hooren zeer moeielijk te behandelen en rustig te houden. Hy kon maar niet begrijpen in welk opzicht de zaak hem aanging, wat men eigenlijk van hem wilde. Hij had toch nooit iets met den overledene te doen gehadover dag was hij altijd in zijne werkplaats, waar ieder hem had kuunen zien, en 's nachts in zijn bed. Tot voor kort had hij altijd eeu recht gezonden slaap gehad hij De heer D. J. Mes, te Middelburg, is door den Paus als lid van het hoofdcomité der Ned. Bedevaart naar Rome gedeco reerd met de onderscheiding pro Ecclesia et Pontifici. De heer K. J. Schill, te Spijkenisse, is benoemd tot tijdelijk adjunctingenieur by den aanleg van havens aan het Zijpe met daartoe behoorende werken, in verband met de stoomtiamwegen Zijpe Brouwershaven en Willemspolder Steenbergen. Asser Courant, waarin de heer Schoen maker werd aanbevolen als candidaat voor den gemeenteraad, als zijnde een eerlijk en rechtschapen man, terwijl er werd bijgevoegd, dat dit, wat den tegen- candidaal Timmermans betrof, mocht worden betwijfeld.Laatstgenoemde diende een aauklacht in wegens aanranding in eer eu goeden naam. Het O. M. eischte deswege f 50 boete of 30 dagen hechtenis. Uitspraak 21 Mei a. s. Gemengd Te Amsterdam is op 83jarigen leeftijd overleden de bekende komiek Eduard Bamberg. Hij wordt Woensdag te Muiderberg begraven. By een inbraak in de consistorie der Herv. kerk te Rhoon, werd met geweld een kast geopend, maar de dieven vonden slechts boeken, een ouden inktkoker en een. leegen armbus. De opbrengst van collecten tijdens de godsdienstoefening, in eene andere kast bewaard, werd niet weggenomen, zoodat niets wordt vermist. De dieven hadden dus naar 't schijnt geene volledige informaties ingewonnen. Omdat telkens de boel hij hen kort en klein werd geslagen door, door sterke drank benevelde, bezoekers, hebben twee kasteleins te Haikema-Opeinde (Fr,) de „vergunning" er aan gegeven. In dat dorp is nu nog ééne „vergun ning", maar daar wordt Zaterdags- en Zondagsavonds niet getapt. Allengs neemt het getal vergunningen in Friesland afin het dorp Bovenknijpe is haar getal sedert jaren al op één enkele teruggebracht. Do Leeuw. ct. meldt: Gisteren hing ons bulletin over de inneming van Kroonstad door Engelschen voor een winkel, achter een glazen plaat, op een houten aanplakbordje. Een snaak haalt het stuk papier van achter de plaat vandaan, keert het om, schrijft er iets op en zet het aldus, met de nieuw beschreven zijde naar 't publiek gekeerd, weer op de oude plaats. En nu zien de lezers, die na hem komen, het officieele bericht dat Lord Roberts met veertigduizend Engelschen in de lucht was gevlogen. Als een vuurtje ging liet door de stad: Lord Roberts de lucht in en met hem 40,000 Engelschen. Ieder was tevreden; zeker niet het minst de uitvinder van de „officieele" mededeeling. Maar de Engelschen staan nog op hun voeten, helaas Ds. Ulfers te Rotterdam, die eenigen tijd geleden door een rat zóó hevig werd gebeten, dat men voor zijn leven vreesde, neemt in beterschap toe. Een predikant Wird elders be roepen. Hij verhuisde, doch moest tij delijk nog veel zaken achterlaten. Hij schreef op zekeren dag aan een getrouwe gedienstige, die li t huis nu bewoonde, of alles in orde was, of de laatste regen vlagen ook lekkage hadden gegeven op de studeerkamer en of op de preek en was geiet. Het antwoord luidde „Ailes in de beste orde en kurkdroog vooral de preeken." Gisterenmorgen was nog weinig verandering in de staking te Amsteidam gekomen. In de Zaterdag eehouden gezellen vergadering is winkel wijs gestemd waaruit bleek dat verreweg het grootste aantal gezellen de staking voortzetten wilden. Intusschen wijst de loop der onder handelingen tusschen gezellen en hun eigen patroons op een naderend einde der staking. De gezellen der firma gebr. Binger verklaarden gisterenmiddag dat ging om tien uur naar bed en sliep ongestoord tot den volgenden morgen zes. Wat wilde men dan van hem Men moest de vrouwen vragendie alleen wisten er van. „Tot dusverre, het is waar, zou ik alles eerder ge loofd hebben, dan dat Roza met slechte gedachten omgin,-. Zulk een goede, lieve en degelijke vrouw, als zij was. Maar als het ëene waar is, kan het andere ook waar zyn. Van eene vrouw, die haar man zoo schandelyk bedriegt, kan men alles verwachten, Ik weet niets en kan niets zeggen. Ik weet werkelijk niets en al sloeg men mij ook dood, ik zou toch niets kunnen zeggen." Men wilde weten, of zijne vrouw hem haar ontrouw had bekend. „God beware!" riep hij uit, „niet bet ge ringste bekent zij, en zy is gloeiend boos op my, dat ik zoo iets van haar durf denken. En de hemel weet het, ik zou er ook nooit aan geloofd hebben wat de wereld ook mocht zeggen, als die erfenis er niet was, die vervloekte zij tegen het oude loon weer aan 'twerk zouden gaan. De voorzitter,' secretaris en pen ningmeester van de commissie tot ondersteuning der werkelooze diamant- bewerk-'i'H to Amsterdam, hadden Zater dag ecu langdurig onderhoud met den minister van binnenlan Ische zaken. De bespreking liep hoofdzakelijk over het feit dat de commissie wellicht spoedig gedwongen zal zijn, bij gebrek aan middelen, de ondersteuning die don werkeloozen verstrekt wordt, te doen ophouden. De heer firfman, ook hier bekend, zougistereuavond in deuTivoIischouwburg te Rotterdam een beneficevoorstelling geven en dan als Hamlet in Shakespeare's treurspel van denzell'den uaam optreden. Te Gent hebben vyfduizend wevers het werk gestaakt. Zij houden zich echter rustig. Patroons en werklieden zyn geneigd het geschil aan de uitspraak van een scheidsgerecht te onderwerpen. La Liberté bericht dat Dreyfus dezer dagen te Londen gekomen is om te trachten met Esterhazy zich te ver staan in zake het bordereau en met hem het nieuwe feit voor te bereiden dat het mogelijk zou maken de affaire na de tentoonstelling te horvatten. Sommige beschouwen dit bericht als een canard van de grootste soort. Wel mogelyk In den heel ouden tijd had men eene zonderlinge manier om den vorsten hunne rechten te leeren. Zoo had men voor Lodewijk XIV, die op den ouderdom van 5 jaar den troon beklom, eene soort van catechismus in het goddelijk recht gemaakt, waarin phrasen als deze voor kwamen „Gud heeft u tot het mooiste kind der wereld gemaakt". «Gij zijc het zichtbare beeld van God in zijii geheele uitgestrektheid." „Dat Uwe Majesteit zich steeds herinnere dat zij een onder- God is." Is het wonder dat de jonge koning grenzeloos hoogmoedig werd. De leermeester van Lodewijk XIV be toonde zich even kruipend en slaafsch jegens den vorst „Monseigneur, bescnouw deze menigte, zij behoort geheel aan u zeide hij terwijl hij hem op de opeen gedrongen menigte in den tuin der Tuilerieën wees. «Reeds voor zijne meerderjarigheid had men den vorst de bezoldigingslijsten ter hand gesteld, met de verklaring „dat aan hem de keus was, want hij was de meester". En dat was hij zoo goed, dat hij in het openbaar een edel man een slag in het aangezicht gaf, de kleederen van een zijner hovelingen scheurde, de japonnen van zijne hofdames stuk trapte en dat hij, in eene groote zaal van het koninklijk paleis konijnen losliet waarop hij jacht maakte en een waar bloedbad onder hen aanrichtte, wat Barbier deed zeggen „Men begint te vreezen dat het karakter van den koning slecht en woest worden zal." Eens kreeg hij echter eene les van monseigneur de Goislin, bisschop van Metz „Hemel, wat is hij leelijk" had de vorst uitgeroepen toen hij den bisschop zag, die hem zou voorgesteld worden. De Coislin antwoordde met luider stem Ziedaar een slecht opgevoed kind Het antwoord was scherp, maar ver diend. Men zegt niet of De Coislin reden had om er berouw over te hebben. DE TERING. Onlangs hield de vermaarde dr. Brouardel te Parijs een rede in de „So- ciété des Amis de 1' Université", over den strijd tegen de tering, waarin hij vooropzette, dat het maatschappelijk belang in deze hand aan hand gaat met den vooruitgang der wetenschap. Er is geen enkele epidemie, die ooit zooveel slachtoffers maakte als de tering, zei hij. Deze doodt in Frankrijk jaarlijks 150.000 menschen (op een bevolking erfenis Daar kan zij ook geen verklaring van geven en daarin zit het hem. Daarbij is iets niet in den haak." In zijne cel was hy eerst zeer onrustig, maar langzamerhand werd hij kalmer. Meest zat hij te tobben over zijne vrouw, 6d hoe meer hij aan haar dacht, des te liefelijker werd hem haar beeld. Dan schudde hij het hoofd en bromde voor zich heen: „Maar het is immers niet mogelyk het is volstrekt onmogelijk— Zij Bespottelijk Wat geeft zij om de erfenis En daarom zou zij een menseh om het leven hebben gebracht Onzin En als ik geloof, dat zij daaraan onschul dig is, waarom dan ook niet aan alles? En waarom geloof ik haar niet? Heb ik haar wel ooit op eene onwaarheid betrapt? Kon ik maar eens bij haar zijo. Als zij mij zeide, dat zij onschuldig was, zou ik haar gelooven 1 Maar men liet dé echtelieden niet bij elkaar, zelfs niet onder opzicht, de zaak was te bedenkelijk. Uit Eveline was niets te krijgen. Zij van 38 millioen), terwijl de hevigste cholera-epidemie (van 1854—55) in twee jaren 120.000 menschen wegnam. Is 't niet zonderling, dat, terwijl elk choleragerucht onrust verwekt, die jaarlijksche, veel ergere epidemie, haast onopgemerkt voortgaat De eenige ver klaring is, dat men haar als een onont wijkbaar noodlot beschouwt, als iets, waaraan niets te doen is. Maar erger dan zonderling zou 't nu zijn, indien dit voortduurde. Want zei Brouardel de tering is nu een ziekte, die men in alle opzichten kan voorkomen. En hij herinnerde dan, boa, lang vóór Koch en Pasteur, een Frausche geneesheer, Villemiu, in de „Academie van Geneeskunde" had aangetoond, dat de tuberculose alleen ontstaat door besmetting. De tering is dan ook te ontgaan, niet alleen, maar ook te genezen. Ja, zij is zooals Grancher zeide de meest genoesiyke van alle chronische ziekten. „In de Morgue (het lijkenhuis der verdronkenen e. d. te Parys) zei dr. Brouardel, waar ik een clientèle heb, die zich nu juist niet onderscheidt door byzonder hygiënische gewoonten, heb ik waargenomen, dat, als iemand een zestal jaren te Parys heeft gewoond en de 30 jaar te boven is, in de helft der gevallen bij lijkopening sporen zijn te vinden van een genezen vroegere tubeiculose-aandoening. „De tering is alzoo een geneeslijke ziekte, zelfs als de lijder de voorzorgen niet neemt, die wij hem zouden aau- raden. Hoeveel te meet' dus by juiste geneeskundige behandeling*. Daarna betoogde dr. Brouardel, dat de voornaamste bron van besmetting schuilt in ongezonde, bedompte, vochtige, be krompen woningen, waar gezonde men schen worden besmet door de gedroogde en zoo weer in de lucht gekomen uit werpselen van zieken, zoodat de twee middelen van bestrijding zijn opruiming van ongezonde woningen en afzondering van de aangetasten in sanatoriën, waar alle maatregelen worden genomen om de teringbacillen te vernietigen. In Engeland heeft men, enkel door zorg voor de woningen, de sterfte aan tering reeds doen dalen tot 13 op de 10.000 (te Londen 17) tegen 40 in Frankryk (in één kwartier van Parijs zelfs 105, maar in een ander de Champs Elysées slechts 11). Behalve op toezicht op melk, vleesch enz., die vaak de tuberculose veroor zaken, drong dr. Brouardel daarom aan op 't stichten van sanatoriën. En zei hij als wij dezen van smetten vrij kunnen maken, dan be hoeven wij ze niet te plaatsen in de bergen het voornaamste is de discipline van het sanatorium. Is deze goed, dan kunnen zij evengoed, en zelfs veel beter, in de nabijheid worden geplaatst dan ver weg. Als wij willen eindigde hij dan kunnen wij die ziekte overwinnen, die ten onrechte voor erfelijk wordt ge houden. En daarvoor deed hij allereerst een beroep op de openbare meeniDg. in Gallicië, Hongarije, Moravië en Styrië is Zaterdag veel sneeuw gevallen. De te velde staande gewassen hadden veel te lijden door vorst en koude winden. Te Castigiione-Florentino heeft een boer,Meucci, krankzinnig geworden,negen leden van zijne familie gedood, andere gekwetst en zijn vee gedood door het in brand steken van zijn stal. De Vereenigde Staten zyn een paradijs voor luie vrouwen. Een jury te Chicago heeft eene be delaarster vrijgesproken op grond dat eene vrouw niet geschapen zijnde om te werken, niet wegens bedelarij in hechtenis kan genomen worden. Het mooiste is dat de bedelaarster verdedigd werd door eene vrouwelijke advocaat, die deze stelling verdedigde. verloor geen oogenllik haar trotsch zelf bewustzijn. „Wij zijn onschuldig," zeide zij zeer kalm, „al is de schijn ook uog zoo tegen ons. Geheel ons ongeluk is een gevolg van het vermeende geluk, dat ons ten deel is gevallen. Als mijn heer van Brunsig niet de onvoorzichtig heid had gehad om ons als zyne erf genamen in te stellen, zou niemand er aan getwijfeld hebben of de ziekelijke man had zich uit verdriet in het leven zelf den dood aangedaan. Die opvatting ligt voor de hand. Nu stempelt men ons tot misdadigers, alleen wijl men de reden van zyne vrijgevigheid niet kan verklaren. Daarbij dient men toch niet te vergeten, dat hij ons slechts vermaakte wat hij toch niet kon mee nemen. Ons of anderen, aan wie hij evenmin verplichting had het kon hem tamelijk onverschillig ziin." Zij verlangde slechts werk, zooveel mogelrjk en kreeg dat ook. Zoo zat zij den geheelen dag te naaien, evenals te huis, en toonde den bewaarder steeds En toch werkt die vrouwelijke advr, <"tat ook. Over de gevechten bij de Zand rivier meldt de correspondent van Cen tral News De tegenstand van ru. Boeren mocht geen naam hebben, behalv» aan de rechterflank, waar de Engelschen eer. tijd lang de handen vol kregen, De Boeren waren in menigte op twee voor. deelig gelegen kopjes en de East Lanca shires en Sussexs kregen bevel om deze stellingen te nemen. De artillerie werd vooruitgebracht om den weg voor Jen infanterie-aanval voor te bereiden, en spoedig waren drie batterijen ui uk doende met de kanonnen van de Boeren. ye Boerenstukken werden prachtig bediend, en een tijdlang hielden hun kanonniers zich staande tegen het Engelsche vuur niettegenstaande zij in het geheel niet gedekt werden door geweervuur. Nadat de drie batterijen de stellingen van de Boeren geducht hadden beschoten, kregen de East Lancashires en Sussexs bevel om te stormen. Dit deden zij dapper, maar zonder zich onnoodig bloot te geven. De Engelschen naderden met kleine sprongetjes tot zij een punt bereikten, van waar zij de laatste charge konden doen met opgestoken bajonet. De Boeren waren toen echter reeds in vollen aftocht en de East Lancashires konden das niets doen dan eenige salvo's afvuren. Tege- lijkertyd viel een sterke afdeeling bereden infanterie de linkeiflank van Je Boeren aan en bracht hun zware verliezen toe. Boven op een van de kopjes vond inen een groepje gesneuvelde k monniers van de Boeren. Siberië uitgediend. Op voorstel van den keizer heeft de Staats raad een wetsontwerp aangenomen waarbij de verbanning naar Siberië wordt afgeschaft. De willekeurige verbanning zonder voorafgaand rechterlijk onderzoek, is n.l. opgeheven en de Staatsraad heeft gelast onmiddellijk centrale gevangenissen te maken ter opname van de ver- bannenen. Het hooggerechtshof te Kaapstad heeft beslist, dat een postwissel, den lien October in den Oranje-Vrijstaat uitgegeven, niet betaald zal worden, daar de oorlog de postovereenkomsten heeft vernietigd, en de Vrijstaatsche post ongeveer 5000 pd. st. aan de Kaapsche schuldig moet zijn. Uit Lourenqo-Marques wordt ge meld, dat de vreemde kooplieden aldaar protesteeren tegen het besluit van den gouverneur, waarbij zekere goederen, voor Transvaal bestemd, tot oorlogs contrabande worden verklaard. Twaalfduizend kisten met allerlei voor raad staan in de opslagplaatsen der douane daarenboven worden nog twee Fransche schepen verwacht. De Engelschen hebben goede plannen. Op Ceylon wordt te Diatalawa in het gebergte 250 KM van Colombo, een kamp opgericht voor 6000 Boerengevan- genen. We hebben weer een Hollander korps, meldt de correspondent van de „N. R. Ct.". Sinds de feitelijke ver nieling van dat korps bij Elandslaagte op 21 October is wel eens de reorganisatie ter sprake gekomen, doch daarbij bleef het, vooral omdat die reorganisatie in Pretoria onmogelijk werd gemaakt. Van begin af aan trouwens is h«t grootste deel van het Hollander element niet sterk de aansluiting tot een korps ge negen geweestmen meende dat het beter was zich onder de Boeren te ver- deelen, ook meende men om andere redenen een afzonderlijk korps af te moeten raden. De overgebleven elementen van het korps vonden hun weg na den slag bij Elandsiaagte de een hier- de ander daarheen en men kon het korps als afgeschreven beschouwen. Intusschen bleven er stemmen opgaan voor wederaansluiting, vooral van de zyde der onzen, die in lagers samen moesten leven met de burgers, bekend een gelykmatig, vriendelijk gelaat. Dik wijls zong zij zachtkens bij haar werk; het waren de liederen, die Oberhausei' haar geleerd had. Geen mensch nam hartelijk deel in haar lot dan alleen de musicus. Voor hem was het buiten eenigen twijfel, dat Eveline volkomen onschuldig was, en ook, dat hare moeder onbekwaam was iets slechts te doen. In alle kringen, waarin hij verkeerde, sprak hij deze meening open uit en kon grof worden, als men de loopende praatjes daartegen aanvoerde. «Gij babbelt elkander na - heel gemakkelyk. Ga naar uw buurman, daar hoort gy dezelfde kletspraatjes - het is vervelend. Gij ziet wat de geheele wereld ziet, zeker Maar de heele wereld is niets dan de eindelooze vermenigvul diging van hetzelfde schynbaar gegronde vooroordeel. (Wordt vervolgd). onder den naam van Zooals elke bevolking hai z'o0 vindt men deze or burgers en wie dit geslai zich voorstellen, dat het benontnogelijk is. Eindeli een goede honderd bijeen seerden zich in Pretoria Smorenburg tot kommanc jagen geleden trokken z te voegen onder de bevel je Villebois Mareuil, pa vechtgeneraal van de Z.-A In verscheidene opzie g0ed werken. Zy hebben nier van vechten geleerd, liuropeesche officieren. Lal jat dit korps zich kranig en in het zoogenaamde vr (allen burgers) een een bekleeden. Jammer vind nieuwe korps de tradities niet gehandhaafd heeft ei kommandaDt Jan Lombai gekend heeft by de reorj; schuitje is intusschen iyj mag het bestand blijken en sterk genoeg blijken. AFRIKA. Lord Roberts gemeld dat Lindley tot t stad van den Vrijstaat wi Het moet zijn Heilbron terwijl Lindley zuid-oostel stad ligt. Van een verder optrel Roberts wordt niet gewaa wat de reden daarvan is. wordt echter dat hy zijn vermoeienissen der laatsti| rust gegund heeft. Heerscht nubijKroonsta blik rust, die echter we| broken zal worden, in Buller eindelijk zijn oper: zjjn. Na een marsch van oosteiyke richting naar de Helpmakaars-heuvels, die I en de linkerflank van dq| Boeren vormden, viel de der Engelschen Zondag de der Boeren aan. Dundon deed een aanval op het c<! Bethune's bereden infan uiterste rechterfl ink voc| Pomeroy. De Boeren, ze wachtten echter den aanv Volgens een bericht uit| burg zou het succes van grooter geweest zijn. Het gelukt zijn de Boeren in h stellingen in te sluiten, h te maken en de passen v bergen te forceeren. De Dundee is nu aanstaande. Dus zouden dan ook de onneembare Boerenstelling der Engelschen zijn en niil Sing van Buller met Rq Dus zoovele duizenden kleine Boerenleger te va als het nu waarheid is di en Vrijstaters het onderlir en zelfs van de laatsten zi getrokken hebben, wat za noodigo kracht schenken eene ontzettende overma houden Als wij hier nog bi Boeren den 12en dezer aanval met kanon en ge king deden en met hun Kafferwijk vernielden, i van wat in de laatste oorlogsterrein voor merkwa Lord Roberts is than: weest om ook van zijr apreken. Hij bekent dat di aÜne cavalerie op den veel grooter zijn dan hij kt hij het juiste aanta vaststellen. Hij spreekt aanval door een groot aa| k hoeve, op welke een gestoken was, en meldt c >'en en 21 man vermist De Times merkt op zetting van Kroonstad tweede phase is inget ofschoon de militaire krij "•et zoo schitterend en f a's in het eerste tijd oorlog, de zaken eene er hebben genomen. Het bl 'of toe -d Robe 'angzaan rweten -

Vlissingse Courant | 1900 | | pagina 2